Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

tatjanamster

#26 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by tatjanamster » 18/06/2009 08:44

NE!!!
Ko voli nek izvoli, ne namećito drugima svoje opičene stavove :)

Risto Kuglarić

#27 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Risto Kuglarić » 18/06/2009 09:08

zugluft wrote:Ovaj forum je batina koju koriste razni da bi i dalje tukli po mentalnom sklopu ioanko izbezumljenog bošnjačkog naroda...
Treba uvesti služenje vojnog roka, ne samo zato, već i zbog realne prijetnje koja se nadvila nad Bosnom a koju samo slijepi ne vide. Narod bez vojske, bez obavještajne službe, bez snage da i onim spletkarošima iz Međunarodne zajednice koji rovare iznutra kaže odlučno ne, narod koji nema oružje (i ono što ima ne smije dirati), narod koji od države ima samo ime i nadu da će ga neko odbraniti i nije neki narod. Sto se mene tiče vi i dalje razglabajte o trićarijama, i dalje nasjedajte na dezavuisanja tipa "BBI centra i smeća po Miljacki" ali nemojte da čekate da vas neko brani. Ja pogotovo neću a neće ni Amerikanci. O Briselu i da ne govorim jer da se Evropljani pitaju svima bi nam bila Srebrenica.
jesi se vala navaljo svega, al što si pjesnički sročio prvu rečenicu, svaka ti čast :lol:

1gorstak

#28 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by 1gorstak » 18/06/2009 13:45

zugluft wrote:Treba uvesti služenje vojnog roka
Ne treba. Vojska postoji, a ako bude potrebe lako je objaviti mobilizaciju. Legalni okvir za vojnu odbranu drzave dakle postoji, pa nema potrebe da panicis. Tvoje je da se pripremas na opciju izdaje, sta ako Tihic, Silajdzic i Lagumdzija budu samo verbalno osudjivali pokusaj secesije, a preko svojih ljudi na terenu ne iniciraju konkretan otpor ? Onda je do tebe i do toga koliko ti kao pojedinac mozes uraditi.

Sluzenje vojnog roka je prevazidjen model ustroja vojske jer su djecaci od 18 godina nikakav faktor bezbjednosti.

Risto Kuglarić

#29 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Risto Kuglarić » 18/06/2009 13:49

1gorstak wrote:
Ne treba. Vojska postoji, a ako bude potrebe lako je objaviti mobilizaciju. Legalni okvir za vojnu odbranu drzave dakle postoji, pa nema potrebe da panicis. Tvoje je da se pripremas na opciju izdaje, sta ako Tihic, Silajdzic i Lagumdzija budu samo verbalno osudjivali pokusaj secesije, a preko svojih ljudi na terenu ne iniciraju konkretan otpor ? Onda je do tebe i do toga koliko ti kao pojedinac mozes uraditi.

Sluzenje vojnog roka je prevazidjen model ustroja vojske jer su djecaci od 18 godina nikakav faktor bezbjednosti.
a koga tačno misliš mobilisat s obzirom da niko nije služio vojsku kroz jedno, ajmo reć 15 godina? nemoj me pogrešno shvatit, i ja sam protiv obaveznog služenja, vjerovatno iz drugih razloga al nije bitno sad, čisto me zanima kako zamišljaš tu eventualnu vojsku u slučaju "potrebe"?

1gorstak

#30 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by 1gorstak » 18/06/2009 14:12

Risto Kuglarić wrote:
1gorstak wrote:

a koga tačno misliš mobilisat s obzirom da niko nije služio vojsku kroz jedno, ajmo reć 15 godina? nemoj me pogrešno shvatit, i ja sam protiv obaveznog služenja, vjerovatno iz drugih razloga al nije bitno sad, čisto me zanima kako zamišljaš tu eventualnu vojsku u slučaju "potrebe"?
Imam 30 i kusur godina i bio sam pripadnik jedne od elitnih jedinica. Ljudi kao sto sam ja ima sasvim dovoljno za stvaranje otpora, a kada nam istekne rok trajanja, BiH ce vec biti stabilna drzava kojoj nece trebati ni danasnje OS BiH. Razlog zbog kojeg sam protiv sluzenja vojnog roka je cijena i neefikasnost. Kosta previse a ne nudi puno. Te je pare puno bolje investirati u koridor ili bolnice. U drustvu u kojem ima opstina sa samo jednim vozilom hitne pomoci, pricati o trosenju para na obavezno sluzenje vojnog roka je neozbiiljno.

Dee dee zagreb

#31 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Dee dee zagreb » 18/06/2009 14:29

Sad ste me zbunili :? Pa ja sam mislila da BiH ima profesionalnu vojsku. Kako misliš nema vojsku? Koliko ja znam ima. Bolje vam je da je služenje vojnog roka neobavezno, pa nek svako bira jel mu se ide u vojsku ili ne. Tako je puno bolje, jer onda ovi koji baš dobrovoljno žele služiti vojni rok, tj. žele u vojsku budu i plaćeni. Mislim da je to puno produktivnije. Jel točno da je tako u BiH ili sam ja u krivu? Tko još želi da mora odslužiti vojni rok? Daj to je užas. Dok je vojni rok bio obvezan u Hrvatskoj, ovdje su svi na sve moguće načine pokušavali izbjegavati i neki su uspjeli, pa čak neki koje i ja poznajem su na pregledu kod liječnika muljali i postali nesposobni za služenje vojnog roka :lol: :lol:

kemtrejls

#32 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by kemtrejls » 18/06/2009 14:45

Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim.

A mi nismo ničiji, uvijek smo na nekoj međi, uvijek nečiji miraz. Zar je onda čudno što smo siromašni? Stoljećima mi se tražimo i prepoznajemo, uskoro nećemo znati ni tko smo, zaboravljamo već da nešto i hoćemo, drugi nam čine čast da idemo pod njihovom zastavom jer svoje nemamo, mame nas kad smo potrebni a odbacuju kad odslužimo, najtužniji vilajet na svijetu, najnesretniji ljudi na svijetu, gubimo svoje lice a tuđe ne možemo da primimo, otkinuti a ne prihvaćeni, strani svakome i onima čiji smo rod, i onima koji nas u rod ne primaju. Živimo na razmeđi svjetova, na granici naroda, svakome na udaru, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije, kao na grebenu. Sila nam je dosadila, i od nevolje smo stvorili vrlinu: postali smo pametni iz prkosa.

Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom. Htjeli smo da se sačuvamo, a tako smo se izgubili, da više ne znamo ni šta smo. Nesreća je što smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i nećemo iz nje. A sve se plaća, pa i ova ljubav. Zar smo mi slučajno ovako pretjerano mekani i pretjerano surovi, raznježeni i tvrdi, veseli i tužni, spremni uvijek da iznenadimo svakoga, pa i sebe? Zar se slučajno zaklanjamo za ljubav, jedinu izvjesnost u ovoj neodređenosti? Zar bez razloga puštamo da život prelazi preko nas, zar se bez razloga uništavamo, drukčije nego Ðemail, ali isto tako sigurno. A zašto to činimo? Zato što nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno, znači da smo pošteni. A kad smo pošteni, svaka nam čast našoj ludosti!

Meša Selimović

davidigolijat

#33 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by davidigolijat » 18/06/2009 14:54

Treba uvesti sluzenje vojnog roka i za muskarce i za zene (tipa saniteti i sl).Zasto? Ne zbog vojne opasnosti ili slicnih razloga-vec radi vaspitanja, disciplinovanja omladine i stvaranja radnih navika.

Ovako, imat cemo narastaje debila i debilki koji ne shvataju sta znaci posao, obaveza, radna navika, odgovornost, solidarnost.

Treba radi ove razmazene balavurdije, kojoj su uzori turbo folk "Seke", i razni mafijascici, da ih se postrojava svako jutro u 6:00 pod zastavom, da se nauce redu u kuci, oko stola, na poslu...i bilo bi boljih i cestitijih ljudi, kvalitetnih i poslusnih domacica, ne bi bilo ovoliko narkomana i pasjaluka....uhh sunce ti j***m zarko :x :x :x

kemtrejls

#34 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by kemtrejls » 18/06/2009 15:03

davidigolijat wrote:Treba uvesti sluzenje vojnog roka i za muskarce i za zene (tipa saniteti i sl).Zasto? Ne zbog vojne opasnosti ili slicnih razloga-vec radi vaspitanja, disciplinovanja omladine i stvaranja radnih navika.

Ovako, imat cemo narastaje debila i debilki koji ne shvataju sta znaci posao, obaveza, radna navika, odgovornost, solidarnost.

Treba radi ove razmazene balavurdije, kojoj su uzori turbo folk "Seke", i razni mafijascici, da ih se postrojava svako jutro u 6:00 pod zastavom, da se nauce redu u kuci, oko stola, na poslu...i bilo bi boljih i cestitijih ljudi, kvalitetnih i poslusnih domacica, ne bi bilo ovoliko narkomana i pasjaluka....uhh sunce ti j***m zarko :x :x :x
Ovo je sve ispravno i tačno ovako kako si napisao.
Podržavam svaku riječ.
Ali,nije to ni u ovoj našoj vojsci baš tako,mada ima dosta toga pozitivnog.
Današnja omladina je zaista bez ikakvog autoriteta,nažalost takvima ostaje budućnost ove zemlje.
Bojim se šta će biti od mog djeteta kad bude odrastalo uz one koji ne haju ni za šta.

Tomislav MO

#35 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Tomislav MO » 18/06/2009 15:06

kemtrejls wrote: Šta smo onda mi? Lude? Nesrećnici? Najzamršeniji ljudi na svijetu. Ni s kim istorija nije napravila takvu šalu kao s nama. Do jučer smo bili ono što želimo danas da zaboravimo. Ali nismo postali ni nešto drugo. Stali smo na pola puta, zabezeknuti. Ne možemo više nikud. Otrgnuti smo, a nismo prihvaćeni. Kao rukavac što ga je bujica odvojila od majke rijeke, i nema više toka ni ušća, suviše malen da bude jezero, suviše velik da ga zemlja upije. S nejasnim osjećanjem stida zbog porijekla, i krivice zbog otpadništva, nećemo da gledamo unazad, a nemamo kamo da gledamo unaprijed, zato zadržavamo vrijeme, u strahu od ma kakvog rješenja. Preziru nas i braća i došljaci, a mi se branimo ponosom i mržnjom.
Što je htio ovim reći?

Prpa.ba

#36 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Prpa.ba » 18/06/2009 15:12

Dee dee zagreb wrote:Sad ste me zbunili :? Pa ja sam mislila da BiH ima profesionalnu vojsku. Kako misliš nema vojsku? Koliko ja znam ima. Bolje vam je da je služenje vojnog roka neobavezno, pa nek svako bira jel mu se ide u vojsku ili ne. Tako je puno bolje, jer onda ovi koji baš dobrovoljno žele služiti vojni rok, tj. žele u vojsku budu i plaćeni. Mislim da je to puno produktivnije. Jel točno da je tako u BiH ili sam ja u krivu? Tko još želi da mora odslužiti vojni rok? Daj to je užas. Dok je vojni rok bio obvezan u Hrvatskoj, ovdje su svi na sve moguće načine pokušavali izbjegavati i neki su uspjeli, pa čak neki koje i ja poznajem su na pregledu kod liječnika muljali i postali nesposobni za služenje vojnog roka :lol: :lol:
Ne bih bas mogao nazvati profesionalnom vojsku koja ima ljudstvo u Sarajevu, topove u Mostaru a municiju u Banjoj Luci. :D

Dee dee zagreb

#37 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Dee dee zagreb » 18/06/2009 15:13

davidigolijat wrote:Treba uvesti sluzenje vojnog roka i za muskarce i za zene (tipa saniteti i sl).Zasto? Ne zbog vojne opasnosti ili slicnih razloga-vec radi vaspitanja, disciplinovanja omladine i stvaranja radnih navika.

Ja mislim da je to glupost, ako te nisu odgojili doma kak spada ne vidim razloga zašto bi vojska sebi trebala natovariti takvu obvezu. Ovo je demokracija i neka svi slušaju što im je po volji, svi ljudi imaju pravo na slobodu i izbor. Ja osobno ne slušam cajke, većina mojih prijatelja ih sluša, ali to je njihov slobodan izbor i mislim da nije na meni da ih osuđujem zbog toga. Ni ti se nisi baš lijepo na kraju izrazio u svome postu i znači li to da bi te mi trebali poslati u vojsku? Inače narkomana i debila imaš puno i u vojsci.

Murat Sabanovic

#38 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Murat Sabanovic » 18/06/2009 15:14

Edin H. wrote:Ukinuti vojsku kompletno :oops:
da ti nisi s dodikom u talu???? :D

Tomislav MO

#39 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Tomislav MO » 18/06/2009 15:14

Prpa.ba wrote:
Dee dee zagreb wrote:Sad ste me zbunili :? Pa ja sam mislila da BiH ima profesionalnu vojsku. Kako misliš nema vojsku? Koliko ja znam ima. Bolje vam je da je služenje vojnog roka neobavezno, pa nek svako bira jel mu se ide u vojsku ili ne. Tako je puno bolje, jer onda ovi koji baš dobrovoljno žele služiti vojni rok, tj. žele u vojsku budu i plaćeni. Mislim da je to puno produktivnije. Jel točno da je tako u BiH ili sam ja u krivu? Tko još želi da mora odslužiti vojni rok? Daj to je užas. Dok je vojni rok bio obvezan u Hrvatskoj, ovdje su svi na sve moguće načine pokušavali izbjegavati i neki su uspjeli, pa čak neki koje i ja poznajem su na pregledu kod liječnika muljali i postali nesposobni za služenje vojnog roka :lol: :lol:
Ne bih bas mogao nazvati profesionalnom vojsku koja ima ljudstvo u Sarajevu, topove u Mostaru a municiju u Banjoj Luci. :D
Ma nije to problem, ima municije i u Splitu, a i svega drugog što treba. :bih: :thumbup:

davidigolijat

#40 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by davidigolijat » 18/06/2009 15:20

Dee dee zagreb wrote:

Ja mislim da je to glupost, ako te nisu odgojili doma kak spada ne vidim razloga zašto bi vojska sebi trebala natovariti takvu obvezu. Ovo je demokracija i neka svi slušaju što im je po volji, svi ljudi imaju pravo na slobodu i izbor. Ja osobno ne slušam cajke, većina mojih prijatelja ih sluša, ali to je njihov slobodan izbor i mislim da nije na meni da ih osuđujem zbog toga. Ni ti se nisi baš lijepo na kraju izrazio u svome postu i znači li to da bi te mi trebali poslati u vojsku? Inače narkomana i debila imaš puno i u vojsci.
Nikad roditelj ne moze odgojiti dijete i pripremiti ga za zivot u tom smislu, jer je svako osjetljiv prema svom djetetu, stedi ga, "ma pusti ga nek spava" pazi da se ne prehladi...kucni odgoj i kultura je bitna, ali treba ljudima vojska jer se tamo stvori osjecaj za obavezu i radna navika, i tamo bi se razne shmizle i svileni mamini sinovi, brzo naucili redu i radu :x

Dee dee zagreb

#41 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Dee dee zagreb » 18/06/2009 15:39

Nikad roditelj ne moze odgojiti dijete i pripremiti ga za zivot u tom smislu, jer je svako osjetljiv prema svom djetetu, stedi ga, "ma pusti ga nek spava" pazi da se ne prehladi...kucni odgoj i kultura je bitna, ali treba ljudima vojska jer se tamo stvori osjecaj za obavezu i radna navika, i tamo bi se razne shmizle i svileni mamini sinovi, brzo naucili redu i radu :x
[/quote]

Pa nije ovo Sparta čovječe. Moj susjed ti je odgojen poprilično na strog način i nije baš dobro ispao, dapače poprilično je poremećen. Nema ti to veze. A pogotovo danas u ovom okrutnom kapitalističkom društvu, djeci treba više ljubavi da bi bili normalni, ali naravno ne da ga razmaziš, treba težiti zlatnoj sredini.

JThomas

#42 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by JThomas » 18/06/2009 15:42

ko voli, široko mu polje i ovako. lijepo sami natovarite sebi ruksak s 20 kg kamenja i trčite 30 km ako vas to loži.

tatjanamster

#43 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by tatjanamster » 18/06/2009 15:43

davidigolijat wrote: ... ali treba ljudima vojska jer se tamo stvori osjecaj za obavezu i radna navika, i tamo bi se razne shmizle i svileni mamini sinovi, brzo naucili redu i radu :x

Da, baš.... :)
Veseli ti... :zzzz: :zzzz: :zzzz:

behavac

#44 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by behavac » 18/06/2009 16:32

Definitivno NE.
Kad sam bio dijete, kad je jos i bilo sluzenje vojske to mi tad izgledala kao zanimljiva avantura...i ono kontao kao odes malo se ocelicis, sazris...itd
Medjutim sad imam sasvim drugo misljenje...da je to totalno nepotrebna stvar i gubitak vremena gdje te neki kompleksasi koji nisu profesionalno uspjeli u zivotu zajebavaju da bi se osjecali bolje...i to bi uz nase uslove bila dobra prilika za kakvu zarazu...
Prema tome hvala ali ne hvala...a i nemam namjeru ratovati...a ako bas dodje do 3. svjetskog pa krene neko da me ubije...najmanji je problem uzeti pusku/pistolj i pucati...
Toliko od mene...i budite MIRni...
Imamo ovu 'profi' vojsku da sluzi NATOu kao potrosna pjesadija...mada bi ja i to smanjio za jos 30% ako vec se ne moze ukinuti i ostavio samo neku brigadu od 500 do 1000 ljudi za interventne i antiteroristicke akcije...cisto da smanjimo troskove. u ovoj krizi a i za poslije...

samo malo

#45 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by samo malo » 18/06/2009 16:48

Nema straha, dijaspora ce nas braniti.

Oni ce braniti drzavu a mi cemo tamo kod njih, na zasluzen odmor. Jel valja?

Dee dee zagreb

#46 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Dee dee zagreb » 18/06/2009 16:54

JThomas wrote:ko voli, široko mu polje i ovako. lijepo sami natovarite sebi ruksak s 20 kg kamenja i trčite 30 km ako vas to loži.
:lol: :lol: Bravo, upravo tako :thumbup: .

makondo

#47 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by makondo » 18/06/2009 16:59

1. Mladi trebaju sluziti vojsku jer se tamo tice osjecaj za red, disciplinu, odgovornost, radne navike... Ako smijem da primjetim - drzavu, entitete, kantone, opstine, firme itd. vode ljudi koji su sluzili vojsku. Vecina je bila u JNA. Toliko su uspjesni u rukovodjenju, sa izgradjenim radnim navikama i odgovornosti i tako posveceni poslu da nama nikad nije bilo gore. Ne vjerujem da ce nove generacije biti puno zakinute jer ih niko nije maltretirao godinu dana,ili nekoliko mjeseci. Ko sto neko rece, kome je do vojske, nek' se sam budi u 6h i trci deset kilometara sa ruksakom punim kamenja na ledijma.

2. One sto pozivaju na uvodjenje vojnog roka jer je drzava u opasnosti od cetnika i ustasa obavjestavam da su Oruzane snage BiH jedinstvene i da bi u tom slucaju vojsku sluzili i mladi Srbi iz RS te Hrvati iz zapadne Hercegovine, valjda zamisljeni neprijatelji protiv kojih ce ratovati jednog dana. Znaci, ne bi se obucavali samo Bosnjaci, branioci BiH, vec i "neprijatelji" drzave. Sto se mene tice, bolje je da niko ne zna kako se ratuje nego da mlade dodatno napaljujemo ratnim igricama.

Lincoln-Burrows

#48 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Lincoln-Burrows » 18/06/2009 17:37

Samo bi još trebalo opteretiti budžet sa dodatnim izdvajanjima za regrute i vojni rok i
eto konačnog kolapsa . Ukidaju se i povlastice invalidima i majkama trudnicama a što
li bi sve trebalo još ukinuti ako se dio novca preusmjeri na služenje vojnog roka.
Last edited by Lincoln-Burrows on 18/06/2009 17:48, edited 1 time in total.

Karadoz

#49 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by Karadoz » 18/06/2009 17:44

Koja vojska, cime bi ih obukli, hranili, grijali, gdje bi im obezbjedili spavanje.. halo Juga propala Tito umro ... nejma vise toga skupa zajebancija.

zugluft

#50 Re: Ponovo uvesti služenje vojnog roka!

Post by zugluft » 18/06/2009 18:09

Prijetnja miru u BIH postoji. Oni koji me opuzise da sam "navaljao raznih gluposti" neka konkretno kazu koju glupost sam rekao. Vi mozete biti za ili protiv sluzenju vojnog roka, ali u konačnici vi ne odlučujete o tome, kao što niste odlučivali da se vojni rok ukine. Niko vas nije pitao niti ce vas pitati. Problem je u tome što mi nemamo kapacitet da bilo šta odlučimo bez međunarodne zajednice i to je ono što svakog normalnog građanina nervira. Zamislite čovjeka koji pristaje da mu neko drugi kroji kapu, da mu neko drugi u njegovoj kući kaze sta je za njega bolje, a on se pretvara da mu je dobro. Na ovom forumu vidim puno takvih. Za razliku od njih ja znam da mi se čini nepravda ali nikada neću da se pomirim sa tim. I nikada neću vjerovati u gluposti koje evropa servira a u koje masa slijepo vjeruje, u gluposti kao ljudska prava bez zakona i slie da se ona zastite, u demokraciju koju niko nema da brani, u ustavni poredak koga nema ko da štiti. I opet Ima budala koji vjeruju u sranja koja im se serviraju.

Post Reply