Ako je i od CERICA puno je ...

ZukSan

#426 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by ZukSan » 11/08/2009 10:50

Dodik je cool i njegov riječnik ovih dana: Vjersko-istočno, klerikalne kaste. Da cool je da Bošnjaci nemaju Islamsku zajednicu, naravno da je lakše ih istrijebiti i konvertovati bez nje...

Vodenjak

#427 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by Vodenjak » 11/08/2009 11:22

Kako je postalo normalno da se politicki predstavnik jedne vjerske zajednice (a Mujo nije nista drugo!) i predstavnici naroda i gradjana BiH u drzavnim organima stavljaju u istu ravan... :-) :-)

Jos im u kolo ubaciti pokojeg predsjednika kucnog savjeta, predsjednika udruzenja za zastitu maca, (eventualno i cuka :mrgreen: ) pa ce biti pravi forum za raspravljanje o drzavnim i nacionalnim pitanjima! :wink:

harač

#428 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by harač » 11/08/2009 11:26

ZukSan wrote:
harač wrote:
said.sa wrote:Ja fakat ne znam šta očekujete od Cerića? Da priča o tome kako BiH treba biti sekularna država? Ili možda o suživotu sa četnicima i ustašama (nadam se da svi znamo razliku između Srbi i Hrvati i četnici i ustaše)?

On radi ono što mu je u opisu radnog mjesta, tj. prije svega gleda interese muslimana u BiH. Da li ih uvijek na najbolji način zastupa, u to neću ulaziti. Sigurno ih bolje zastupa o mnogi i u SDA-u i SDP-u. E sad, to što mnoge na ovom forumu to žulja, to je njihova stvar. Ovo i jeste mjesto gdje se iznose mišljenja.
Reis Cerić ima i dobrih i loših strana, al' pisati kako je on najveći dušman ove zemlje je u najmanju ruku degutantno.

I još i ovo da dodam, osoba koja je otvorila ovu temu je @Karađoz, lik koji je otvorio i temu Do kada će vehabije terorisati Mostar. Pogađate, tema je o sukobu, pazi ovo, vehabija i Bošnjaka u Mostaru. :-) Mostar i vehabije staviti u istu rečenicu je baš onako smješno. I šta bi na kraju, ispostavi se da je pijana bagra došla da tuče vjernike nakon provokacije. Ovo govorim čisto da se zna da su neki ljudi prosto zaslijepljeni netrpeljivošću prema muslimanima ili im je to možda u opisu radnom mjesta.
:D :D :D meni su uvijek bili veoma zanimljivi znalci sa ovog foruma koji su kao kritikovali resi-a/i IZ što otvara tolike džamije (baš nešto nekompatibilno tu)... šta treba raditi? otvarati fabrike? praviti autoput? ispravljati propale privatizacije? praviti zaobilaznicu oko sarajeva? završiti porodilište? :run: :skoljka:
a meni su zanimljivi takvi kao ti, koji sumnjam da ne znaju da se džamije grade sredstvima IZ, koja btw većina se dobijaju plačanjem članarine u IZ, a fabrike grade privatni investitori (ne smijem ni zamisliti kada bi IZ napravila svoju fabriku sta bi ti i takvi kao ti govorili). Stoga ne vrijeđaj mi intelegenciju svojim malicioznim komentarima.
pa retarde jedan to sam i ja rekao :D :D :D ti mora da si u cerićevom pravnom timu :lol:

ZukSan

#429 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by ZukSan » 11/08/2009 13:14

da li si htio ili ne ali tvoja poruka odiše sarkazmom, najgore od svega bi bilo da si to napisao a htio si nešto drugo reći... u svakom slučaju tvoje neznanje...

udrch

#430 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by udrch » 11/08/2009 14:19

sodom wrote:šteta što mu niko ne reče da nisu svi albanci muslimani :D
cuj 8 miliona bosnjaka u turskoj :lol: , da je makar rekao 2 pa i 3...al ovako.
Pa tu si ti da mu kažeš..nije on mogao znati da svi Albanci nisu muslimani, ni ja nisam znao dok nam ti ne prenese tu senzacionalnu vijest..

makondo

#431 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by makondo » 11/08/2009 15:53

Ja bih da se vratim na uvodjenje serijata u ustav.
Ako se neko jos sjeca, to je tema ovog topic-a. :)

Dakle, mislim da je to glupo i nepotrebno, pogotovo u visenacionalnoj drzavi gdje su svi narodi ravnopravni!

Najbolje mi je kad se to opravdava potrebom regulisanja razvoda ili nasljedstva. Mislim, sta sad sprijecava dvoje muslimana koji se razvode da svojim advokatima kazu mi bi da podijelimo imovinu u skladu sa serijatom, odu kod sudije i kazu da ce imovinu sporazumno da podijele tako i tako?

zonbirile

#432 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by zonbirile » 11/08/2009 15:57

čemu se palite,to je dumina za unutrašnju upotrebu.Albanija i Kosovo su davno izabrali stranu,i to im je Behtel-Enca i zahvalio solidnim autoputem.Znaju oni vrlo dobro,gdje su pare,ko je koga priznao i zašto,nema tog Reisa da ih vrati u neke mutne vode.

Ima Bosne_Bice Bosne
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#433 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by Ima Bosne_Bice Bosne » 11/08/2009 21:27

zonbirile wrote:čemu se palite,to je dumina za unutrašnju upotrebu.Albanija i Kosovo su davno izabrali stranu,i to im je Behtel-Enca i zahvalio solidnim autoputem.Znaju oni vrlo dobro,gdje su pare,ko je koga priznao i zašto,nema tog Reisa da ih vrati u neke mutne vode.
Pa nije MuCe ni isao tamo da ih vraca "...u neke mutne vode." :-)
MuCe is'o na seminar "Mutne radnje i dilovi" za koje su oni tamo supermajstori. :D

udrch

#434 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by udrch » 12/08/2009 12:07

makondo wrote:Ja bih da se vratim na uvodjenje serijata u ustav.

Dakle, mislim da je to glupo i nepotrebno, pogotovo u visenacionalnoj drzavi gdje su svi narodi ravnopravni!

Najbolje mi je kad se to opravdava potrebom regulisanja razvoda ili nasljedstva. Mislim, sta sad sprijecava dvoje muslimana koji se razvode da svojim advokatima kazu mi bi da podijelimo imovinu u skladu sa serijatom, odu kod sudije i kazu da ce imovinu sporazumno da podijele tako i tako?
Nije to tako jednostavno drug..jesi se nekad razvodio..ljudi se uglavnom razvode jer se mrze i nikako se ne mogu rastaliti..
Ja naravno nisam za uvođenje šerijata u BiH, ni reis Cerić to nije tražio..
Ono što se traži jeste da dokumenti i ugovori koji su potpisani i prihvaćeni od strane supružnika koji su izabrali šerijatsko vjenčanje i šerijatske propise budu pred zakonom pravno obavezujući..zašto? - pa zato što bi to bilo najbolje i za supružnike i za djecu i za ovu državu, pa i mene i tebe..kako? - prilikom šerijatskog vjenčanja potpisuje se bračni ugovor, dokument, u kojem je sve potpuno jasno, bez mogućnosti nesporazuma..unaprijed se zna kako se šta dijeli i šta kome pripada..nema sudskog postupka, nema bespotrebnih troškova nikome, ni supružnicima ni nama kao poreznim obaveznicima..uzmi samo činjenicu koliko para ova država izdvaja za brakorazvoddne parnice koje traju godinama na moj i tvoj račun..jedan sud donese presudu, sa mogućnošću žalbe, pa se jedna ili obadvije strane žale, pa ponovo se sudi, pa donese presuda, pa se oštećena strana žali kantonalnom sudu, pa on donese presudu, pa federalni sud, pa do ustavnog se ima pravo ići..a neko to mora platiti..
Sve što je konstruktivno treba prihvatiti i uvažiti..sve što bi smanjilo troškove ovog državnog aparata treba uvesti..

nosara

#435 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by nosara » 12/08/2009 12:25

Šerijat se odnosi na skup pravila, odredbi, učenja i vrijednosti koja upravljaju život muslimana u osobnom i društvenom životu čije je izvorište u svetoj knjizi muslimana Kuranu. Šerijat propisuje i pravila ponašanja muslimana u politici, društvu, gospodarstvu, pravu.
Ovaj... Gdje pise da bi iz ovog "skupa pravila" ista bilo izuzeto...? Jel' eksplicite reis naveo samo dijelove koji bi se kao ukomponovali u ustav i ako jeste, gdje to pise...? :-) Ovako, kako ovdje stoji, to je defakto novi ustav... Ali ne gradjanske i sekularne BiH, vec neke vjerske drzave...

Bilo bi lijepo da se otvore karte... :D

Vodenjak

#436 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by Vodenjak » 12/08/2009 13:02

udrch wrote:
makondo wrote:Ja bih da se vratim na uvodjenje serijata u ustav.

Nije to tako jednostavno drug..jesi se nekad razvodio..ljudi se uglavnom razvode jer se mrze i nikako se ne mogu rastaliti..
Ja naravno nisam za uvođenje šerijata u BiH, ni reis Cerić to nije tražio..
Ono što se traži jeste da dokumenti i ugovori koji su potpisani i prihvaćeni od strane supružnika koji su izabrali šerijatsko vjenčanje i šerijatske propise budu pred zakonom pravno obavezujući..zašto? - pa zato što bi to bilo najbolje i za supružnike i za djecu i za ovu državu, pa i mene i tebe..kako? - prilikom šerijatskog vjenčanja potpisuje se bračni ugovor, dokument, u kojem je sve potpuno jasno, bez mogućnosti nesporazuma..unaprijed se zna kako se šta dijeli i šta kome pripada..nema sudskog postupka, nema bespotrebnih troškova nikome, ni supružnicima ni nama kao poreznim obaveznicima..uzmi samo činjenicu koliko para ova država izdvaja za brakorazvoddne parnice koje traju godinama na moj i tvoj račun..jedan sud donese presudu, sa mogućnošću žalbe, pa se jedna ili obadvije strane žale, pa ponovo se sudi, pa donese presuda, pa se oštećena strana žali kantonalnom sudu, pa on donese presudu, pa federalni sud, pa do ustavnog se ima pravo ići..a neko to mora platiti..
Sve što je konstruktivno treba prihvatiti i uvažiti..sve što bi smanjilo troškove ovog državnog aparata treba uvesti..
A kakve taj i takav ugovor ima veze sa serijatom a nema sa istim takvim dokumentom potpisanim pred nekim advokatom ili notarom?
Ovo bas ne kuzim.. :?
Licno, po pitanju bilo kakvih ugovora i u najlosije uradjenoj pravnoj drzavi vjerujem vise sudovima nego hodzama ili popovima...

zonbirile

#437 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by zonbirile » 12/08/2009 19:45

kako je divna Swat dolina.

Ima Bosne_Bice Bosne
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#438 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by Ima Bosne_Bice Bosne » 13/08/2009 20:53

zonbirile wrote:kako je divna Swat dolina.
Ma, nije ba.... nema McDonaldsa, Starbaksa, Likvor storova, nocnih barova, koka-kole, i ostalih demokratskih dostignuca.... :D

zonbirile

#439 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by zonbirile » 13/08/2009 22:39

Ima Bosne_Bice Bosne wrote:
Ma, nije ba.... nema McDonaldsa, Starbaksa, Likvor storova, nocnih barova, koka-kole, i ostalih demokratskih dostignuca.... :D
-------------------------------------
znamo zato šta ima,javna pogubljenja,bičevanje,zabrane izlazaka i škola,hašiša i vjere na svakim ustima.

udrch

#440 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by udrch » 13/08/2009 23:51

zonbirile wrote:
-------------------------------------
znamo zato šta ima,javna pogubljenja,bičevanje,zabrane izlazaka i škola,hašiša i vjere na svakim ustima.
Kakve li ovo ima vez sa reisom Cerićem.. :zzzz:

nosara

#441 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by nosara » 14/08/2009 08:23

Serijat se ne moze rascjepkat, pa "uzmi ago koliko ti drago"... Ili sve ili nista... reis bi sve, ali ispod hastala... :D

Neise, ovo je svakako bila petarda u svrhu odrzavanja medjunacionalne temperature u Bosnici i Hercegovinicici... :D

udrch

#442 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by udrch » 14/08/2009 14:22

nosara wrote:Serijat se ne moze rascjepkat, pa "uzmi ago koliko ti drago"... Ili sve ili nista... reis bi sve, ali ispod hastala... :D

Neise, ovo je svakako bila petarda u svrhu odrzavanja medjunacionalne temperature u Bosnici i Hercegovinicici... :D
Sve se može rascjepkat, pa i šerijat..u demokratskom društvu je normalno da oni koji to žele mogu određene ugovore potpisivati prema vjerskim propisima i da oni pred svjetovnim sudovima budu pravno valjani..kod nas naravno ništa nije normalno, pa ni to..tako da je ovo sve priča u prazno..

nosara

#443 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by nosara » 14/08/2009 14:28

udrch wrote:
nosara wrote:Serijat se ne moze rascjepkat, pa "uzmi ago koliko ti drago"... Ili sve ili nista... reis bi sve, ali ispod hastala... :D

Sve se može rascjepkat, pa i šerijat..u demokratskom društvu je normalno da oni koji to žele mogu određene ugovore potpisivati prema vjerskim propisima i da oni pred svjetovnim sudovima budu pravno valjani..kod nas naravno ništa nije normalno, pa ni to..tako da je ovo sve priča u prazno..
Mozes li navest neki primjer i argumentovat ga...?

stari grad Visegrad

#444 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by stari grad Visegrad » 14/08/2009 14:50

Najintereantnija licnos u Bosni i Hercegovini jeste Ceric. Za njim se uvijek dize parasina. :dance:

Vodenjak

#445 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by Vodenjak » 14/08/2009 14:59

stari grad Visegrad wrote:Najintereantnija licnos u Bosni i Hercegovini jeste Ceric. Za njim se uvijek dize parasina. :dance:
Tacno...
U nasem narodu to kazu i za dobrog i za loseg konja.
Ti odaberi...

popajic

#446 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by popajic » 14/08/2009 16:06

@udrch
:?
:-)

zonbirile

#447 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by zonbirile » 14/08/2009 18:54

zonbirile wrote:čemu se palite,to je dumina za unutrašnju upotrebu.Albanija i Kosovo su davno izabrali stranu,i to im je Behtel-Enca i zahvalio solidnim autoputem.Znaju oni vrlo dobro,gdje su pare,ko je koga priznao i zašto,nema tog Reisa da ih vrati u neke mutne vode.
Pa nije MuCe ni isao tamo da ih vraca "...u neke mutne vode." :-)
MuCe is'o na seminar "Mutne radnje i dilovi" za koje su oni tamo supermajstori. :D
---------------------------------
dobro je,znači biće droge i oružja

lopta

#448 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by lopta » 14/08/2009 20:25

Da nema reisa trebalo bi ga izmisliti, samo da komunjarama ide na zivce. :D

zonbirile

#449 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by zonbirile » 14/08/2009 20:33

lopta wrote:Da nema reisa trebalo bi ga izmisliti, samo da komunjarama ide na zivce. :D
------------------------------------------
opet autogol,zapliču ti se noge jer si brzoplet,uvijek se upitaj šta je bilo prije i u kojoj konstalaciji su bile zvijezde na nebu.Da ti pomognem,šta misliš ko je mogao i sa čijim dopuštenjem postati imam u Čikagu 1981g.Da ti pomognem ti samo zaokruži 1. KOS , 2. SDB

stari grad Visegrad

#450 Re: Ako je i od CERICA puno je ...

Post by stari grad Visegrad » 14/08/2009 21:58

Vodenjak wrote:
stari grad Visegrad wrote:Najintereantnija licnos u Bosni i Hercegovini jeste Ceric. Za njim se uvijek dize parasina. :dance:
Tacno...
U nasem narodu to kazu i za dobrog i za loseg konja.
Ti odaberi...
U nasem narodu se kaze: za dobrim konjem prasina se dize

a za lisim se ne dize, slabo trci.

Locked