IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Locked

Da li ste za pravo na brak za homoseksualce u BiH?

Poll ended at 06/06/2009 14:15

Apsolutno Da
40
24%
Apsolutno Ne
74
45%
Samo pravo na zajednicki zivot i prava slicna bracnim, ali bez naziva "brak"
13
8%
Sve kao pod 3, ali bez prava na usvajanje djece
38
23%
 
Total votes: 165

User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#351 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Compact »

U sutrašnjem broju SAFFA "Braća ponovo u akciji"! :D

Image

Međureligijsko vijeće BiH upozorava na opasnosti od neadekvatnog usvajanja Zakona o zabrani diskriminacije u BiH

BiH – zemlja pedera

Podnaslov: Zajednička komisija za ljudska prava BiH ovih je dana uputila u parlamentarnu proceduru, odnosno u Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine, Prijedlog zakona o zabrani diskriminacije. Međureligijsko vijeće Bosne i Hercegovine zahtijeva da se spomenuti prijedlog zakona ne usvaja dok se ne uvaže amandmani ovog vijeća na isti zakon

Piše: Ezher Beganović

Zajednička komisija za ljudska prava, prava djeteta, mlade, imigraciju, izbjeglice, azil i etiku pri Parlamentarnoj skupštini Bosne i Hercegovine završila je ovih dana raspravu i usvojila Prijedlog zakona o zabrani diskriminacije čiji je predlagač Vijeće ministara BiH, te isti uputila u parlamentarnu proceduru, odnosno u Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine na hitno usvajanje. Po saznanju da je Zajednička komisija za ljudska prava BiH uputila Prijedlog zakona o zabrani diskriminacije u Dom naroda BiH na hitno usvajanje, reagiralo je Međureligijsko vijeće Bosne i Hercegovine koje zahtijeva da se spomenuti prijedlog zakona ne usvaja dok se ne uvaže amandmani ovog vijeća na isti zakon. Osnovna zamjerka Međureligijskog vijeća BiH sadržana je u bojazni da će Zakon o zabrani diskriminacije omogućiti priznavanje braka i partnerstva među homoseksualnim i transseksualnim osobama, usvajanju djece od strane lezbijskih parova itd. Također, u Međureligijskom vijeću strahuju da bi takva situacija ugrozila slobodu izražavanja i propovijedanja o navedenim praksama.

Međureligijsko vijeće BiH

O ovoj temi razgovarali smo sa Emirom Kovačevićem, sekretarom Pravne ekspertne grupe Međureligijskog vijeće kojeg čine: gospodin Mensur Karadža, predstavnik Islamske zajednice, jerej Vanja Jovanović, Srpska pravoslavna crkva, don Luka Kesedžić, Katolička crkva, i gospodin Boris Kožemjakin, Jevrejska zajednica. ''Zahvaljujemo na vašem upitu za naš stav po pitanju usvajanja Prijedloga zakona o zabrani diskriminacije. Kao prvo želim vas obavijestiti da je Međureligijsko vijeće pozvano od strane nadležnog Ministarstva da odredi predstavnika u Radnoj grupi na izradi nacrta ovog zakona. Međureligijsko vijeće je prihvatilo ovaj poziv i podržava usvajanje jednog ovakvog zakona. Pravna ekspertna grupa Međureligijskog vijeća je u više navrata predlagala određene dopune i izmjene Zakona o zabrani diskriminacije. Prijedlozi Pravne ekspertne grupe Međureligijskog vijeća fokusirali su se na zaštitu institucije braka kao zajednice muškarca i žene, a kako je to određeno porodičnim zakonima. Pored toga smatramo da je potrebno uvažiti određene specifičnosti u djelovanju vjerskih zajednica i crkava u smislu zapošljavanja vjerskih službenika. Prilikom izrade naših prijedloga mi smo se rukovodili rješenjima koje je prihvatila Republika Hrvatska u Zakonu o suzbijanju diskriminacije i evropskim direktivama. Nažalost, naši prijedlozi u većem dijelu nisu prihvaćeni i zabrinuti smo da će, ako se usvoji Prijedlog zakona koji je sada u parlamentarnoj proceduri, takav zakon izazvati pravnu nesigurnost i određene nedoumice. Zakon o zabrani diskriminacije je dokument od široke važnosti, ali njegova predložena terminologija je često uopćena i dijelom vrijeđa prirodnu etiku i neka temeljna prava. Pored toga, predloženi zakon je u suprotnosti sa već usvojenim Zakonom o slobodi vjere i pravnom statusu vjerskih zajednica i crkava u BiH koji je definirao pitanje slobode vjere i pravni status vjerskih zajednica u skladu s evropskim principima. Ukoliko se ne usvoje dopune čl. 5. kako mi predlažemo, ovaj zakon bi otvorio put priznavanju braka i partnerstva među homoseksualnim i transseksualnim osobama, usvajanju djece od strane lezbijskih parova itd. Osim toga, ugrozila bi se sloboda izražavanja i propovijedanja o navedenim praksama. Ove pojave su u suprotnosti sa tradicijom i s moralnim načelima koje zastupaju monoteističke religije. Smatramo da je pitanje sklapanja braka i zasnivanja porodice precizno definirano porodičnim zakonima i u tom smislu smatramo da bi Zakon o zabrani diskriminacije, bez predloženih dopuna čl. 5. i čl. 24., mogao da izazove određene nedoumice i pravnu nesigurnost. Želimo naglasiti da su zakoni o zabrani diskriminacije koji su usvojeni u susjednim državama posebnu pažnju posvetili djelovanju crkava i vjerskih zajednica. Zakon o suzbijanju diskriminacije u Republici Hrvatskoj čl. 9. stav 1. tačke 5. i 10., kao i Zakon o zabrani diskriminacije Republike Srbije čl. 18. stav 2.“, zaključuje na kraju Emir Kovačević. Kada su u pitanju konkretni prijedlozi Međureligijskog vijeća Bosne i Hercegovine na Zakon o zabrani diskriminacije, MRV BiH predlaže sljedeće amandmane: Čl. 5. stav 1. (dopuniti kako slijedi: g) “stavljanje u nepovoljniji položaj pri uređivanju prava i obveze iz obiteljskog odnosa kada je to određeno zakonom, a osobito u cilju zaštite prava i interesa djece, što mora biti opravdano legitimnom svrhom, zaštitom javnog morala, kao i pogodovanju braka u skladu s odredbama Obiteljskog zakona.”
Čl. 24. dodati novi stav kako slijedi:
''Ovaj Zakon ne prejudicira odredbe i uvjete koji su utvrđeni propisima o crkvama i vjerskim zajednicama kao i u ugovorima i sporazumima s crkvama i vjerskim zajednicama.“

Pederi su happy

Iz dosadašnjih izjava predstavnika vlasti, na usvajanju Zakona o zabrani diskriminacije posebno insistiraju iz međunarodne zajednice kako bi se ispunila kvota usvojenih zakona za dobivanje mogućnosti za ukidanje viznog režima. Ako se usvoji ovakav zakon, a svi su izgledi da hoće, Bosna i Hercegovina će vjerovatno biti prva zemlja u regionu u kojoj će se početi sa praksom sklapanja pederskih brakova i usvajanja djece od strane pedera i lezbijki. Pederskim lobijima nisu toliko zanimljive ostale zemlje u regionu koliko ih interesira Bosna i Hercegovina u kojoj po svaku cijenu žele nametnuti neke druge norme društvenog ponašanja, norme koje su u potpunoj suprotnosti sa vjerskim moralom. Prateći reakcije pedera na najavljenu mogućnost usvajanja Zakona o zabrani diskriminacije, lahko se uočava kako oni jedva čekaju da počnu sa svojim pedersko-bračnim orgijanjima po Bosni i Hercegovini, tačnije po teritoriji Federacije BiH gdje većinski žive Bošnjaci muslimani. Iako će se usvajanjem Zakona o zabrani diskriminacije omogućiti sklapanje homoseksualnih brakova, domaći pederi i njihovi simpatizeri čini se više se raduju činjenici da će moći raditi na javnim mjestima šta im je volja a da protiv njih i njihovih nemoralnih djela neće smjeti niko ništa ni reći. Ovo je dio na koji Međureligijsko vijeće posebno upozorava jer bi vjerske zajednice svojim interpretacijama vjerskih učenja neminovno došle u sukob sa zakonom koji u članu 8. (Sloboda izražavanja) kaže: ''Sve osobe imaju jednaka prava da slobodno biraju svoj etnički, kulturni, vjerski ili drugi identitet i da ga ispoljavaju sami, ili u zajednici sa drugima, javno ili privatno, sve dotle dok ne narušavaju javni poredak i moral, i dok ne promoviraju nasilje, mržnju i netoleranciju, prema osobama ili grupama osoba koje im ne pripadaju''. Po ovom članu, sutra bi svaki peder mogao tužiti bilo kog muslimana kojeg čuje da javno citira kur'anske ajete o zabrani homoseksualizma. A to je upravo ono što se jedva čeka. Nakon propasti Sarajevo queer festivala, sarajevska pederska zajednica jedva čeka da im ponovo osvane dan kada će biti glavne zvijezde naših ulica. Zakon o zabrani diskriminacije omogućit će domaćoj pederskoj zajednici da svake godine po nekoliko puta organizira gay parade u Sarajevu, Zenici, Mostaru, Tuzli i drugim gradovima.
Ako Dom naroda Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine usvoji Zakon o zabrani diskriminacije, takav zakon neće samo omogućiti slobode homoseksualcima, već će prioritetno diskriminirati vjernike u slobodnom i javnom ispovijedanju vjere. Bosna i Hercegovina bi vrlo lahko mogla postati zemlja u kojoj će vjera uskoro postati strogo kontrolirana.


Udruženje queer.ba preporučuje uživanje u lizanju stopala, patika...

Najgorljiviji zagovornik davanja prava homoseksualnoj zajednici u Bosni i Hercegovini je udruženje queer.ba. Ovo udruženje je za ramazan organiziralo Sarajevo queer festival. Udruženje queer.ba putem svoje internetske stranice svim posjetiteljima i ljubiteljima homoseksualnih perverzija toplo preporučuje da posjete internetsku stranicu http://gayfootfetis.forumotion.com na kojoj mogu uživati do mile volje u scenama lizanja muških stopala. ''Otvoren je prvi forum za ljubitelje gay foot fetisha u balkanskoj regiji. Link za forum je http://gayfootfetis.forumotion.com/forum.htm. Ukoliko volite stopala, čarape, patike, tickle, bondage, na ovom forumu ćete pronaći istomišljenike. Registrujte se, pišite postove, postavljajte slike svojih stopala, čarapa, patika, komentirajte slike ostalih forumaša, dogovarajte susrete itd. Uživajte'', preporučuju iz udruženja queer.ba.


Dijelovi Zakona o zabrani diskriminacije koji se odnose na sankcije
Kazne za neposlušnike

Član 16. (Privremene mjere zaštite)
Prije pokretanja ili u toku postupka povodom zahtjeva iz člana 15. ovoga Zakona sud može na prijedlog stranke odrediti privremenu mjeru bez prethodnog obavještavanja i saslušanja druge strane u postupku ako predlagač iznese osnovane razloge zbog kojih je mjera hitna na osnovu kojih se može zaključiti da bi drugačije postupanje izgubilo svrhu.
Član 17. (Teret dokazivanja)
Kada osoba ili grupa osoba smatra da je diskriminirana u skladu s ovim Zakonom te da mu je usljed toga uskraćen pristup nekom pravu, i kad pred sudom ili drugim nadležnim upravnim organom pruži dokaze iz kojih se učini vjerovatnim da je postojala diskriminacija, teret dokazivanja leži na protivnoj strani.
Član 21. (Kazne za kršenje zakona)
(1) Zbog djelovanja ili propuštanja djelovanja zbog kojeg je neka osoba ili grupa osoba dovedena u nepovoljniji položaj koji budu utvrđeni po osnovu tužbe u skladu s članom
15. ovog zakona i/ili zbog nepostupanja po osnovu člana 9. stav 6. i čl.10.,17., 19. 23. i
24. ovog Zakona kaznit će se za prekršaj: a) Pojedinac koji obavlja samostalnu djelatnost, kaznit će se kaznom u iznosu od
1.000 do 5.000 KM, b) Pravno lice pod čijim nadzorom je došlo do prekršaja, kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 2.000 do 10.000 KM.
c) Javna korporacija, komora, javno preduzeće, agencija i drugo pravno lice, kao i institucija s javnim ovlaštenjima, kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od 2.000 do 10.000 KM.
d) Upravna organizacija ili javno preduzeće koje ne postupi u skladu s članom 23. ovog Zakona kaznit će se novčanom kaznom u iznosu od 2.000 do 8.000 KM.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#352 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by dr.gog »

O Compacte Ažurni :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#353 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by cyprus »

nigdje.nikog wrote:@TRAJAN - :thumbup:
@hidrant & @fixer- oladite obojica

Ukratko: homoseksualizam se desava kao i niz drugih URODJENIH poremecaja.
I kao sto se razvijenost drustva mjeri prema odnosu spram hendikepiranih osoba, tako isto se moze reci da je napredno samo ono drustvo koje PRIHVACA i ovakav vid hendikepa kao sto je homoseksualizam.

Ali treba svima biti jasno - rijec je o hendikepu.

Medjutim, mi sada imamo apsurdnu situaciju da se hendikep zeli proglasiti normalnim stanjem!
Cak se moze reci da se radi i o jednom rastucem pokretu koji ima za cilj da se sve preokrene - da se hendikep proglasi normalnim stanjem i obrnuto, da se svi oni koji jos uvijek raspoznaju hendikep proglase bolesnim!

Civilizirano drustvo treba sve uciniti da se, konkretno, mentalno retardiranim osobama nadje mjesto u drustvu na nacin da se zaposle na poslovima prema svojim sposobnostima (inkluzija).
Ali bi previse bilo da se nasa humanost dokazuje tako sto cemo nekima od njih ispuniti zelju da budu piloti!

U tom smislu ja zaista vjerujem da neki homoseksualci istinski pozele da budu majke!
Ali ja na djecu koju ce oni usvojiti gledam kao na putnike aviona kojeg vozi osoba iz prethodnog primjera.
To je to :thumbup: , sve ostalo je preseravanje sa svih strana
User avatar
Hephaistos
Posts: 52
Joined: 16/05/2009 00:48

#354 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Hephaistos »

nigdje.nikog wrote: Ukratko: homoseksualizam se desava kao i niz drugih URODJENIH poremecaja.
I kao sto se razvijenost drustva mjeri prema odnosu spram hendikepiranih osoba, tako isto se moze reci da je napredno samo ono drustvo koje PRIHVACA i ovakav vid hendikepa kao sto je homoseksualizam.

Ali treba svima biti jasno - rijec je o hendikepu.
......
Nije,nema nikakvi urodjenih poremecaja, to neki homosi sire kao opravdanje. Pozivaju se cak na DNA (DNK) medjutim nema dokaza. Prezentuju to kao bolest protiv kojeg nema lijeka.

Licno me neinteresuje ko koga i kako, briga me. Samo ih nekad koristim da ih Vehabijama uz pivu uvalim pod nos.
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#355 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Compact »

dr.gog wrote:O Compacte Ažurni :D
Bum sam se moral smiriti i uozbiljiti, nakon silnih prijetnji da ćete me poslati na Kubu! :D

Nadam se da je ovo bio konstruktivan doprinos u raskrinkavanju iščašenih zajednica u BiH! :)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#356 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Bosanski_kralj »

Ne odgovara mi niko na pitanje... :D Što se zabranjuje brak sa više bračnih partnera i cijela se hajka digla oko toga kad je neki lik prije par godina predložio da se da pravo muškarcu da može biti sa 4 žene u braku???
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#357 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by iz dna duše »

Bosanski_kralj wrote:Ne odgovara mi niko na pitanje... :D Što se zabranjuje brak sa više bračnih partnera i cijela se hajka digla oko toga kad je neki lik prije par godina predložio da se da pravo muškarcu da može biti sa 4 žene u braku???

Kada budu i žene mogle imati 4 muža, valjda će i muževi moći imati 4 žene, ili :D
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#358 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Bosanski_kralj »

iz dna duše wrote:
Bosanski_kralj wrote:Ne odgovara mi niko na pitanje... :D Što se zabranjuje brak sa više bračnih partnera i cijela se hajka digla oko toga kad je neki lik prije par godina predložio da se da pravo muškarcu da može biti sa 4 žene u braku???

Kada budu i žene mogle imati 4 muža, valjda će i muževi moći imati 4 žene, ili :D
Moje pitanje je i glasilo zašto se zabranjuju brakovi sa više bračnih partnera
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#359 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by iz dna duše »

aha, izvini :D
Mada meni vala i ovaj moj jedan dosta, ali pravda je pravda :thumbup:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24854
Joined: 08/09/2005 20:08

#360 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Haris.ba »

Bosanski_kralj wrote:zašto se zabranjuju brakovi sa više bračnih partnera
Pa mozda ce se dopustiti vise bracnih partnera kao "pandan" ozakonjenju homoseksualne zajednice?
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#361 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

Compact wrote:
dr.gog wrote:O Compacte Ažurni :D
Bum sam se moral smiriti i uozbiljiti, nakon silnih prijetnji da ćete me poslati na Kubu! :D

Nadam se da je ovo bio konstruktivan doprinos u raskrinkavanju iščašenih zajednica u BiH! :)
Saff je konstruktivan... :D :lol: :lol:
Jel spadaju medju "iscascene" i vehabije....
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#362 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

Bosanski_kralj wrote:
iz dna duše wrote:
Bosanski_kralj wrote:Ne odgovara mi niko na pitanje... :D Što se zabranjuje brak sa više bračnih partnera i cijela se hajka digla oko toga kad je neki lik prije par godina predložio da se da pravo muškarcu da može biti sa 4 žene u braku???

Kada budu i žene mogle imati 4 muža, valjda će i muževi moći imati 4 žene, ili :D
Moje pitanje je i glasilo zašto se zabranjuju brakovi sa više bračnih partnera
Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
glog
Posts: 361
Joined: 12/10/2007 15:49

#363 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by glog »

Eto sad serijat - pa da premijer nema cime kopat' nos...
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#364 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Compact »

SaraLe wrote: Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
Kako bi u studiju, jel bilo vruće? :D

Ja sam očekivao mnogo više od tebe, ali nula bodova! Valjda si istraumirana od zadnjih dešavanja u septembru kad ti je bratija bježala glavom bez obzira.

Lik iz međureligijskog vijeća zajedno sa onom gospođom je pokazao visok nivo pristojnosti i tolerancije! Voditeljica Vanja Furtula nije upadala nikom u riječ. Izgleda da bi samo ti sa onim svojim uhljupima pravila neke probleme! De ba smirite se ...
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#365 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

Compact wrote:
SaraLe wrote: Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
Kako bi u studiju, jel bilo vruće? :D

Ja sam očekivao mnogo više od tebe, ali nula bodova! Valjda si istraumirana od zadnjih dešavanja u septembru kad ti je bratija bježala glavom bez obzira.
Lik iz međureligijskog vijeća zajedno sa onom gospođom je pokazao visok nivo pristojnosti i tolerancije! Voditeljica Vanja Furtula nije upadala nikom u riječ. Izgleda da bi samo ti sa onim svojim uhljupima pravila neke probleme! De ba smirite se ...
Tebi koji citas SAFF novine koje su branile PEDOFILA , ti se nasao pricati o traumama... Ocito da bi vise volio da ti dijetetu predaje hodza iz G.B. nego da ti dijete ide u razred s nekim ko je gay, nema veze sto ti gay najvjerovatnije dijete nikad nebi ni ruzno pogledao...
Mislila sam da imas bar "zrno" razuma u glavi, ali ocito da nemas :-?
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#366 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

I procitaj ovo sto je @iz_dna duse napisala

Slažem se...
"Liječiti" se ne mogu, braniti im se ne može, kazniti ih se za to ne može i ne treba...Htjeli mi to ili ne, homoseksualnost je postojala uvijek, samo se o tome manje pričalo.
Povezivati ovo sa pedofilijom mislim da je bezveze jer, kako samo se uvjerili na svojim bh, primjerima, pedofila ima i bez homoseksualaca (Najčešćo počinitelji: "dobre čike", rođaci, ljubazne komšije i kućni prijatelji, vjerski radnici, dakle svi oni od kojih djecu nismo učili da se čuvaju, učili smo ih da se čuvaju od nepoznatih, a poznate, baš nabrojane da poštuju i budu ljubazni sa njima i zato su od njih najlakše i mogli biti iskorištavani...-sve sami "dobri i normalni" heteroseksualci počinitelji...


Pa mozda skontas od koga ti djeci prijeti opasnost :-?
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#367 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Bosanski_kralj »

SaraLe wrote: Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
Navedi mi i jedan valjan argument zašto ne treba dopustiti brakove sa više bračnih partnera... ;-)
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#368 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Bosanski_kralj »

Haris.ba wrote:
Bosanski_kralj wrote:zašto se zabranjuju brakovi sa više bračnih partnera
Pa mozda ce se dopustiti vise bracnih partnera kao "pandan" ozakonjenju homoseksualne zajednice?
Ja sam za.
Ako može jedno, može i drugo i treće....
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#369 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

Bosanski_kralj wrote:
SaraLe wrote: Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
Navedi mi i jedan valjan argument zašto ne treba dopustiti brakove sa više bračnih partnera... ;-)
Pitaj Evropu :oops: Ili vi ne zelite u Evropu... ;-)
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#370 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

zoom66 wrote::zzzz: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :roll: :roll: :roll: :zzzz: :zzzz: :zzzz: :idea: :oops: :zzzz: :zzzz: :-) :sax:


ili u prijevodu, popustite malo i uzivajte :D
:mrgreen: :run:
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9222
Joined: 31/03/2007 00:07

#371 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Bosanski_kralj »

SaraLe wrote:
Bosanski_kralj wrote:
SaraLe wrote: Borite se za serijatske zakone, pa cete imati pravo...
Ali nemojte da vam onda "vodja" prica, kako ste vi Evropski muslimani i kako Evropa treba da vas primi ;-)
Odlucite se i recite JASNO i GLASNO, sta zelite i da "ostali" nisu pozeljni 8)
Navedi mi i jedan valjan argument zašto ne treba dopustiti brakove sa više bračnih partnera... ;-)
Pitaj Evropu :oops: Ili vi ne zelite u Evropu... ;-)
:roll: :roll:
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#372 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Compact »

SaraLe wrote: Tebi koji citas SAFF novine koje su branile PEDOFILA , ti se nasao pricati o traumama... Ocito da bi vise volio da ti dijetetu predaje hodza iz G.B. nego da ti dijete ide u razred s nekim ko je gay, nema veze sto ti gay najvjerovatnije dijete nikad nebi ni ruzno pogledao...
To da mi peder ne bi dijete ružno pogledao, u to sam siguran, jer u suprotnom bi ga isti dan prozvali na dnevniku na kojem bi bio glavna zVezda, (performans: narandžasta uniforma, obraća se u kameru, moli za pomoć, poziva na neusvajanje zakona o diskriminaciji, kune se da više neće biti peder, itd...)! :D
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#373 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

Compact wrote:
SaraLe wrote: Tebi koji citas SAFF novine koje su branile PEDOFILA , ti se nasao pricati o traumama... Ocito da bi vise volio da ti dijetetu predaje hodza iz G.B. nego da ti dijete ide u razred s nekim ko je gay, nema veze sto ti gay najvjerovatnije dijete nikad nebi ni ruzno pogledao...
To da mi peder ne bi dijete ružno pogledao, u to sam siguran, jer u suprotnom bi ga isti dan prozvali na dnevniku na kojem bi bio glavna zVezda, (performans: narandžasta uniforma, obraća se u kameru, moli za pomoć, poziva na neusvajanje zakona o diskriminaciji, kune se da više neće biti peder, itd...)! :D
A sta da ti (ne daj Boze) hodza "dira" dijete... i jos poslije procitas u Saffu kako nije hozda kriv, vec tvoje jadno dijete :roll:
User avatar
Compact
Posts: 1730
Joined: 28/08/2008 20:37
Location: Alipašino polje

#374 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by Compact »

SaraLe wrote:
Compact wrote:
SaraLe wrote: Tebi koji citas SAFF novine koje su branile PEDOFILA , ti se nasao pricati o traumama... Ocito da bi vise volio da ti dijetetu predaje hodza iz G.B. nego da ti dijete ide u razred s nekim ko je gay, nema veze sto ti gay najvjerovatnije dijete nikad nebi ni ruzno pogledao...
To da mi peder ne bi dijete ružno pogledao, u to sam siguran, jer u suprotnom bi ga isti dan prozvali na dnevniku na kojem bi bio glavna zVezda, (performans: narandžasta uniforma, obraća se u kameru, moli za pomoć, poziva na neusvajanje zakona o diskriminaciji, kune se da više neće biti peder, itd...)! :D
A sta da ti (ne daj Boze) hodza "dira" dijete... i jos poslije procitas u Saffu kako nije hozda kriv, vec tvoje jadno dijete :roll:
Ako piše u SAFFU onda bih se lagano utišu! :D

Ako kojim slučajem ne piše u SAFFU onda bi ef bio zVezda "Teme dana". (performans: gologuz, priznaje u kameru da je uzimo lovu od članarina, da je bio zlostavljan kao dječak, kune se da neće više, itd...kraj možeš pretpostaviti)! :D
User avatar
SaraLe
Posts: 2280
Joined: 21/11/2006 10:45

#375 Re: IVZ, KC i SPC ujedinjene protiv - braka za homoseksualce

Post by SaraLe »

I skontaj da ti se hajka na gay populaciju zasniva na novinama koje brane PEDOFILA :roll:
Locked