JOVANKA BROZ

turban

#26 Re: JOVANKA BROZ

Post by turban » 24/05/2009 15:50

Soul_Sista wrote:
Toffee karamela wrote:
turban wrote:evo vam jos...ja odoh dok nije ozna dosla... :oops:
http://www.serbianunity.net/culture/library/Lopusina2/
Stvarno čovječe, pa kakvom se literaturom ti šopaš? :shock:
..zamisli samo kakve se dobre trave mozes napusiti za pare koje idu ovom Lapusini :D :D :D :sax:
:lol: :lol: :lol: :lol:
sto se ofiras... :lol: :lol: :lol:

cartman

#27 Re: JOVANKA BROZ

Post by cartman » 24/05/2009 15:52

meni se chini da turban propagira procetnicku literaturu :bih:

Lincoln-Burrows

#28 Re: JOVANKA BROZ

Post by Lincoln-Burrows » 24/05/2009 15:57

HAVANA wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Jovanka je kao figura imala smisla samo u Jugoslaviji, brak hrvata i srpkinje,

:shock: :cry:
Stvarno grozno i nezamislivo :-)
Dje ja živim mila majko. :(
Nisi razumio,
bila je figura, zbog bratstva i jedinstva i jugoslavenstva, nešto kao simbolično.

a ne ovo što si boldao, jer svaki brak ima smisla ako je pravi brak, ja upravo pričam da možda nije bio pravi.

spreca

#29 Re: JOVANKA BROZ

Post by spreca » 24/05/2009 16:16

Mnogi ovdje nemogu da shvate da Jovanka nije tip zene trcare i zato valjaju neke gluposti sto ne dolici covjeku ni sa niskim stepenom intiligencije.
Zena vec 30 godina zivi prakticno u kucnom pritvoru odbacena i od prijatelja i od neprijatelja,mozda je je za nju tako i bolje,jer postoji i ona stara izreka "sacuvajme boze svakakvih(laznih)prijatelja.Nije nikakva tajna da vec pocetkom 70tih Tito ima problema u uprvljanju drzavom sto zbog svoje starosti i bolesti a tako i sabotaza u samom kabinetu Tita(prisluskivanje cak i u njegovoj spavacoj sobi)a sve ostalo smo posle dozivjeli .Mislim da malo respekta nebi smetalo.

Zamislite kako bi danas reagirale zene nekih nasih politicara da su da su im muzevi billi bar blizu kao Tito.

Shoshana

#30 Re: JOVANKA BROZ

Post by Shoshana » 24/05/2009 16:24

Mene je isto tako, iz cista mira prije par godina zaintrigiralo, pa sam dobro prelistala po internetu (i svasta pronasla).

Dok jedni tvrde da je Jovanka patila od mano-depresije i svojim ponasanjem ugrozavala Titovu sigurnost, drugi tvrde da je pokusala drzavni udar, a treci tvrde da je sve to skupa bila samo politicka zamjestaljka Jovanki - da bi se postigli neki politicki ciljevi.

Sve je to rekla-kazala, da bi se znala istina trebalo bi cuti verziju obje - ili sve tri strane (Jovanka, Tito i generali), a za bar jedno od to troje je - nemoguce.

Ono sto je sigurno je da je drzava Jovanku drzala u kucnom pritvoru decenijam i uskracivala joj osnovna ljudska prava, i da je takav postupak nedostojan cak i jedne Burme, a kamoli jedne 'razvijene drzave'.

zlajo

#31 Re: JOVANKA BROZ

Post by zlajo » 24/05/2009 18:34

Lincoln-Burrows wrote:Po meni situacija izgleda ovako:
Jovanka je kao figura imala smisla samo u Jugoslaviji, brak Hrvata i Srpkinje,
to je valjda bilo simbolično. Ja čak pretpostavljam da ona i nije bila njegova žena
t.j. nije bila bliska s njim. O tome svjedoči i gradnja odvojenih soba u najvećem podzemnom
nuklearnom skloništu kod Konjica, koje je Tito sagradio za sebe i još 350 ljudi.
Danas je Jovanka samo ono što je vjerojatno i bila, nebitna figura.

Lincoln,
Tito je bio zenskaros, a Jovanka je bila jako zgodna zena. Tako da cisto sumnjam da je on nju zaobisao :) .
A sto se tice odvojenih kreveta, s obzirom na Titine ljubavnice, naravno da je to za njega bilo prakticnije rjesenje. Getruda Munitic je jedna za koju su svi znali, a sigurno nije bila jedina...
Ovo sto govoris o namjestenom braku sa srpkinjom (Jovankom) je isto tako iz izvora rekla-kazala. I o tome se pricalo, ali naravno nitko to nikada ne moze dokazati da je bilo tako.
U svakom slucaju ona je bila njegova supruga i to citav niz godina, i sumnjam da bi on toliko dugo proveo vremena sa njom da mu ona isto tako nije odgovarala. Bez obzira na njegov polozaj u nekadasnjoj Jugi, ipak je on kao covjek imao potrebu za nekim obicnim intimnim zivotom. I sasvim sigurno je to imao u zivotu sa Jovankom.

Karadoz

#32 Re: JOVANKA BROZ

Post by Karadoz » 24/05/2009 18:55

Prijedlog administratorima...

da ovu trac temu prebace na podgovarajuci PDF ...

mofo33

#33 Re: JOVANKA BROZ

Post by mofo33 » 24/05/2009 19:03

he @ turban
kako tebi zena? je l' poslusna?
je l' radi sve kako treba tebi? :D nema punice da se mijesa :P nema "vanjskih efekata" u braku?

iz dna duše

#34 Re: JOVANKA BROZ

Post by iz dna duše » 24/05/2009 19:24

Karadoz wrote:Prijedlog administratorima...

da ovu trac temu prebace na podgovarajuci PDF ...
Tema je postavljena tamo gdje treba, druga je stvar što mi od svake teme napravimo nešto drugo...
Pogledaj bilo koju aktuelnu temu na forumu i shvatit ćeš da je to tako.

turban

#35 Re: JOVANKA BROZ

Post by turban » 24/05/2009 19:57

mofo33 wrote:he @ turban
je l' radi sve kako treba tebi? :D nema punice da se mijesa :P nema "vanjskih efekata" u braku?
Prikoci de malo...
ovo cu da prosljedim onom diktatoru... :D

mofo33

#36 Re: JOVANKA BROZ

Post by mofo33 » 24/05/2009 20:25

turban wrote:
mofo33 wrote:he @ turban
Prikoci de malo...
ovo cu da prosljedim onom diktatoru... :D
proslijedi gdje te je volja
al' nisi odgovorio na moje pitanje (tvoj iskren odgovor moze doprinjet' temi Jovanke zene :lol: )

windas

#37 Re: JOVANKA BROZ

Post by windas » 24/05/2009 20:54

Na Zapadu u vise dokumenata stoji da je Tito Jovanku odstranio,
kada je saznao da je radila za KGB... :sax: :bih:

oldplague

#38 Re: JOVANKA BROZ

Post by oldplague » 24/05/2009 20:59

windas wrote:Na Zapadu u vise dokumenata stoji da je Tito Jovanku odstranio,
Sve je to krdža od podataka. Ja sam čula da je Jovanka preko Udruženja kubanskih lezbijki i Arijskog bratstva u San Quentinu otkucavala Titagu Filatelističkoj ligi JI Azije... :roll:
Pa ljudi, ženu četnici drže u kućnom pritvoru već godinama, a vi raspredate teorije o Jovankinoj uroti protiv Tita.

Fair Life

#39 Re: JOVANKA BROZ

Post by Fair Life » 25/05/2009 08:36

Image

FrancescoTotti

#40 Re: JOVANKA BROZ

Post by FrancescoTotti » 26/05/2009 00:54

Jovanka i njena sestra su se udale za Titu i Djuru Pucara ( onaj koji je istjero partizansku porodicu iz svoje kuce i tu se uselio a majku te porodice prislio da mu bude sluskinja ) i tu stvar pocinje . Jovanka Broz je bila u dosluhu sa srpskim generallima u JNA koja je bila po svemu srpska vojska i koja je pripremila atentat na njega . kazu da su dva aviona bila na aerrodromu i da su u posljenji cas zamjenuti avioni u jedan je uso Dzema Bijedic sa pratnjoma u drugi tile sa pratnjom za nesvrstane zemlje ( dok je zemlja grcala u dugovima i bijedi on iso malo da trosi pare :cry: ) . I tako se desilo da bomba eksplodira u pogresnom avionu , avionu Dzemala Bijedica . Odmah poslije toga je izbacena iz titine rezidencije . Za pojedinosti ako koga interesuje cu se pobrinuti drugi put

KatarinaKosaca
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#41 Re: JOVANKA BROZ

Post by KatarinaKosaca » 26/05/2009 00:57

Jovankina sestra Nada je bila udata za oficira Jevremovića. Njihov sin Predrag (Peđa) u Madridu ima privatnu avio kompaniju, u Londonu neku firmu, otvara sad restoran u Madridu sa Peđom MIjatovićem, ukratko jako je bogat i pazi tetku materijalno.
Dakle, nije nikako njena sestra bila udata za Đuru Pucara, jer koliko znam Nada joj je jedina sestra.

Fair Life

#42 Re: JOVANKA BROZ

Post by Fair Life » 26/05/2009 01:15

FrancescoTotti wrote:Jovanka i njena sestra su se udale za Titu i Djuru Pucara ( onaj koji je istjero partizansku porodicu iz svoje kuce i tu se uselio a majku te porodice prislio da mu bude sluskinja ) i tu stvar pocinje . Jovanka Broz je bila u dosluhu sa srpskim generallima u JNA koja je bila po svemu srpska vojska i koja je pripremila atentat na njega . kazu da su dva aviona bila na aerrodromu i da su u posljenji cas zamjenuti avioni u jedan je uso Dzema Bijedic sa pratnjoma u drugi tile sa pratnjom za nesvrstane zemlje ( dok je zemlja grcala u dugovima i bijedi on iso malo da trosi pare :cry: ) . I tako se desilo da bomba eksplodira u pogresnom avionu , avionu Dzemala Bijedica . Odmah poslije toga je izbacena iz titine rezidencije . Za pojedinosti ako koga interesuje cu se pobrinuti drugi put
Ne seri ! Vise lazi na ovako stisnutom postu odavno ne procitah.

Nekako s proljeća

#43 Re: JOVANKA BROZ

Post by Nekako s proljeća » 26/05/2009 01:16

:)

Zna dosta, sto mi ne znamo.Mene vise i ne zanima....kada sam bio klinac , bacio sam ga u nesvjest jednom prilikom na nju...neka mi oprosti.

Bosanac sa dna kace

#44 Re: JOVANKA BROZ

Post by Bosanac sa dna kace » 26/05/2009 08:49

Nekako s proljeća wrote::)

Zna dosta, sto mi ne znamo.Mene vise i ne zanima....kada sam bio klinac , bacio sam ga u nesvjest jednom prilikom na nju...neka mi oprosti.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

nosara

#45 Re: JOVANKA BROZ

Post by nosara » 26/05/2009 09:09

FrancescoTotti wrote:Jovanka i njena sestra su se udale za Titu i Djuru Pucara ( onaj koji je istjero partizansku porodicu iz svoje kuce i tu se uselio a majku te porodice prislio da mu bude sluskinja ) i tu stvar pocinje . Jovanka Broz je bila u dosluhu sa srpskim generallima u JNA koja je bila po svemu srpska vojska i koja je pripremila atentat na njega . kazu da su dva aviona bila na aerrodromu i da su u posljenji cas zamjenuti avioni u jedan je uso Dzema Bijedic sa pratnjoma u drugi tile sa pratnjom za nesvrstane zemlje ( dok je zemlja grcala u dugovima i bijedi on iso malo da trosi pare :cry: ) . I tako se desilo da bomba eksplodira u pogresnom avionu , avionu Dzemala Bijedica . Odmah poslije toga je izbacena iz titine rezidencije . Za pojedinosti ako koga interesuje cu se pobrinuti drugi put
:lol:

De, dina ti, nastavak sto prije... :lol: :lol: :lol: Ali ne uzimaj terapiju, bolje pises kad te "preuzme"... :lol: :lol: :lol:

Vodenjak

#46 Re: JOVANKA BROZ

Post by Vodenjak » 26/05/2009 10:31

HAVANA wrote:
Lincoln-Burrows wrote: Jovanka je kao figura imala smisla samo u Jugoslaviji, brak hrvata i srpkinje,

Covjece, i ja gledam...
To je cisti fashizam!
Otvoreni, nepatvoreni i sto je najgore, potpuno nesankcionisani!
I onda mi takvi prodaju price o tome sta je demokratija
Fuj! Odvratno! :x

vaca

#47 Re: JOVANKA BROZ

Post by vaca » 26/05/2009 10:38

:lol: :lol: e stvarno treba kaznjavati ovu nekontrolisanu upotrebu termina fashizam, ovo je za plakat :-) fakat

nosara

#48 Re: JOVANKA BROZ

Post by nosara » 26/05/2009 10:41

vaca wrote::lol: :lol: e stvarno treba kaznjavati ovu nekontrolisanu upotrebu termina fashizam, ovo je za plakat :-) fakat
Slazem se... To je klero-nacizam... :D

mostarac

#49 Re: JOVANKA BROZ

Post by mostarac » 26/05/2009 10:51

oldplague wrote:
windas wrote:Na Zapadu u vise dokumenata stoji da je Tito Jovanku odstranio,
Sve je to krdža od podataka. Ja sam čula da je Jovanka preko Udruženja kubanskih lezbijki i Arijskog bratstva u San Quentinu otkucavala Titagu Filatelističkoj ligi JI Azije... :roll:
Pa ljudi, ženu četnici drže u kućnom pritvoru već godinama, a vi raspredate teorije o Jovankinoj uroti protiv Tita.

Ovo je sustina cijele price o Jovanki Broz. Jovanka Broz je smetala cetnicima u Srbiji, a da je natezala makar malo na njihovu stranu ili sto neki tvrde ubila Dzemala Bijedica danas bi bila predsjednik srbije ili bar glavna figura na politickim skupovima tamosnjih mentola poput nikolica, tadica, kostunice. Jovanka Broz je sasvim sigurno pozitivna figura i treba joj ponuditi da kraj zivota doceka u Bosni i Hercegovini kao covjek. Kad za svaku bagru imamo lovu, vala mozemo odvojiti i za jednu staricu na kraju zivotnog puta. Druze Zeljko Komsic ti si na potezu.

Fair Life

#50 Re: JOVANKA BROZ

Post by Fair Life » 26/05/2009 11:01

Lincoln-Burrows wrote:
HAVANA wrote:
Nisi razumio,
bila je figura, zbog bratstva i jedinstva i jugoslavenstva, nešto kao simbolično.

a ne ovo što si boldao, jer svaki brak ima smisla ako je pravi brak, ja upravo pričam da možda nije bio pravi.
Sta li bi ti Ivica Osim rekao na ovakve gluposti??

http://www.e-novine.com/sr/intervju/clanak.php?id=26233

Locked