Reis u Sandžaku maše prstom

Post Reply
Dead_Can_Dance
Posts: 4
Joined: 23/05/2009 16:14

#301 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Dead_Can_Dance »

a koji je to maternji jezik po tebi za ljude koji su rodjeni u srbiji i citav zivot zive u srbiji, a kao izjasnjavaju se kao bosnjaci[/quote]nije kao da se izjasnjavaju vec se izjasnjavaju kao bosnjaci jer to jesu,da vidis dalje od nosine i da procitas koju knjigu znao bi na koji nacin je sandzak pao u ruke Srbije.......srbi u BiH su konstitutivni i imaju pravo na svoj jezik,pravno gledajuci,dok ce bosnjaci u sandzaku uciti srpski jer imaju status manjine...........zadovoljan :D[/quote]

imam nos toliko velik da ga jos nisi vidio tolikog ........... a sto se tice bosanskog jezika, ni ja ne priznajem taj jezik jer ionako je to samo mjesavina srpskog i hrvatskog pa ga ispravno treba zvati srpsko-hrvatski .................... a mislim da znam kako je sandzak pao u srbijansku vlast .............. prodali ga za 21KM mora u Neumu ............ buhahahahahaha ........... toliko je bio vrijedan da smo dobili samo 21km ............. zalosno ali istinito .............. a sto se tice nacitanosti i ostalih stvari, ne bavim se tim stvarima u zivotu, a sigurno sam procitao knjiga vise nego sto si ih ti vidio u zivotu .............. hvala na komentaru ........ jako me veseli da ovo ipak netko cita ...............
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#302 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by dallton »

Dead_Can_Dance wrote:a koji je to maternji jezik po tebi za ljude koji su rodjeni u srbiji i citav zivot zive u srbiji, a kao izjasnjavaju se kao bosnjaci
nije kao da se izjasnjavaju vec se izjasnjavaju kao bosnjaci jer to jesu,da vidis dalje od nosine i da procitas koju knjigu znao bi na koji nacin je sandzak pao u ruke Srbije.......srbi u BiH su konstitutivni i imaju pravo na svoj jezik,pravno gledajuci,dok ce bosnjaci u sandzaku uciti srpski jer imaju status manjine...........zadovoljan :D[/quote]

imam nos toliko velik da ga jos nisi vidio tolikog ........... a sto se tice bosanskog jezika, ni ja ne priznajem taj jezik jer ionako je to samo mjesavina srpskog i hrvatskog pa ga ispravno treba zvati srpsko-hrvatski .................... a mislim da znam kako je sandzak pao u srbijansku vlast .............. prodali ga za 21KM mora u Neumu ............ buhahahahahaha ........... toliko je bio vrijedan da smo dobili samo 21km ............. zalosno ali istinito .............. a sto se tice nacitanosti i ostalih stvari, ne bavim se tim stvarima u zivotu, a sigurno sam procitao knjiga vise nego sto si ih ti vidio u zivotu .............. hvala na komentaru ........ jako me veseli da ovo ipak netko cita ...............[/quote]
s tobom se uzalud raspravljati, samo trolujes i foliras identitet :run:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#303 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

dallton wrote:
zonbirile wrote:fino rekoh javno djelovao,pred 20 000 građana
koji su ga docekali (a da ga mi nismo poslali) - znaci i oni koji su ga docekali su to zeljeli, sta cemo s tim
-----------------------------------------------------------------
pa dočekivali su ovde i Šešelja,a i Tompson bi bio rado viđen.Što ne voliš tebi da čine ne čini ni ti drugom,sve ostalo je pišanje uz vjetar.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#304 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by dallton »

zonbirile wrote:
dallton wrote:
zonbirile wrote:fino rekoh javno djelovao,pred 20 000 građana
koji su ga docekali (a da ga mi nismo poslali) - znaci i oni koji su ga docekali su to zeljeli, sta cemo s tim
-----------------------------------------------------------------
pa dočekivali su ovde i Šešelja,a i Tompson bi bio rado viđen.Što ne voliš tebi da čine ne čini ni ti drugom,sve ostalo je pišanje uz vjetar.
al ti je usporedba - kad ceric bude u hagu ili pod istragom icty-a, onda cu prihvatiti to sto govoris
User avatar
1gorstak
Posts: 4549
Joined: 27/01/2008 22:00

#305 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by 1gorstak »

zonbirile wrote:
dallton wrote:
zonbirile wrote:fino rekoh javno djelovao,pred 20 000 građana
koji su ga docekali (a da ga mi nismo poslali) - znaci i oni koji su ga docekali su to zeljeli, sta cemo s tim
-----------------------------------------------------------------
pa dočekivali su ovde i Šešelja,a i Tompson bi bio rado viđen.Što ne voliš tebi da čine ne čini ni ti drugom,sve ostalo je pišanje uz vjetar.
Prvo, ne mozes porediti ustasoide i cetnike s vjerskim poglavarima bilo kojeg naroda. To vrijedja.

Drugo, duhovni centar bosanskohercegovackih pravoslavaca je Beograd, no ako oni svom patrijarhu organizuju docek bilo gdje na teritoriji BiH, to je sasvim u redu.

Trece, Srbiji se jos ne moze pruziti ruka partnerstva a sto propagiras, nego ju treba nastaviti destabilizovati. Nakon sto se Hrvatska otvoreno odrekla svog kopileta zvanog Herceg Bosna, o partnerstvu sa Hrvatskom se moze govoriti. Sve dok Srbija ne posalje istu poruku, tu partnerstva nema, a ni ustrucavanja jer bi se nekog tamo moglo uvrijediti. Do tada, skakavce i kugu im treba slati, a ne Cerica.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#306 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by kiky »

patrijarsi spc-a se biraju u srbiji i onda slobodno tarlahaju po bih ...
nevidim zašto to nebi mogao i cerić ... u sanđaku ...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#307 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

kiky wrote:patrijarsi spc-a se biraju u srbiji i onda slobodno tarlahaju po bih ...
nevidim zašto to nebi mogao i cerić ... u sanđaku ...
--------------------------------------------------------------------------------
pa glupo je što ti ne vidiš,a i bezbolno,žalosno je što država to ne vidi,a pogibeljno.Dobro osvjetliš,samo sa pogrešne strane,pravo pitanje je,da poglavari SPC ne mogu bez znanja tarlahati,kako kažeš po Bopsni,ali to nema muda niko da im kaže.Izvedenica da ako je to tako,onda može i Resi njima,ne vodi ničemu-eventualno konfrotaciji.Kontaš?
Opaska za Šešelja i Topsona,post iznad je prizemna,ne poredi se Reis,nego postupak,a izlasci na doček su vrlo upitni,dovoljno je pogledati orginalne snimke dolaska Nijemaca u Zagreb,Maribor,pa onda dolazak partizana.Veselje svud oko nas,a bilo je u oba navrata i cvijeća.Ja Tompson nije u Hagu,ali je nepoželjan i u svojoj zemlji,npr Pula,a podjednak broj potpisnika peticijeprotiv i tifoza za,uz pretnju miniranjem pulske arene.Oprezno sa podrškama mase.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#308 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by turban »

...a kako bi bilo da ti svoga Kacavendu opises...onako u svom izdanju... :D :oops:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#309 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by kiky »

šta je pogrešna strana to nek svako komentira ispred sebe ...
i papa obilazi vjernike po cijelom svijetu mada postoje biskupi u svim tim zemljama ....
nije problem, na kraju krajeva što spc djeluje van granica, time srbi sebe sami amputiraju iz svake države koja nije srbija ...
šta to ima za posljedice pokazat če istorija koja na našim prostorima još nije rekla sve što ima i stavila tačku na feljton ...
ako srbija ne osporava djelatnost svojih popova po tuđim zemljama nema prava da prijeti, osporava, provocira i šta sve još ne, djelatnost službenika drugih konfesija ...
to je bit problema ...
to nema veze sa nama u bih ...
čak i ako nam se nesviđa lopovsko-zločinačko-kriminalna djelatnost spc-a, barem je tolerišemo ...
druga je stvar da li je to pametno ili glupo ...
User avatar
sekiracija
Posts: 1004
Joined: 07/06/2003 00:00

#310 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by sekiracija »

Kazes Reis mase prstom u Sandzaku? :roll: ,a da cime ce,da nece REPOM ?
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#311 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

kiky wrote:šta je pogrešna strana to nek svako komentira ispred sebe ...
i papa obilazi vjernike po cijelom svijetu mada postoje biskupi u svim tim zemljama ....
nije problem, na kraju krajeva što spc djeluje van granica, time srbi sebe sami amputiraju iz svake države koja nije srbija ...
šta to ima za posljedice pokazat če istorija koja na našim prostorima još nije rekla sve što ima i stavila tačku na feljton ...
ako srbija ne osporava djelatnost svojih popova po tuđim zemljama nema prava da prijeti, osporava, provocira i šta sve još ne, djelatnost službenika drugih konfesija ...
to je bit problema ...
to nema veze sa nama u bih ...
čak i ako nam se nesviđa lopovsko-zločinačko-kriminalna djelatnost spc-a, barem je tolerišemo ...
druga je stvar da li je to pametno ili glupo ...
------------------------------------------------------------
neka se budala javila između nas,hajmo mi nastaviti.

tačno,papa ih obilazi i sve su to protokolarne posjete,najavljene uz poštovanje svih diplomatskih normi,bontona i običaja-kontaš.
ne kontam,SPC,Srbija,amputacija
pa obrčeš problem,konkretno Bosna je ta koja treba zabraniti vršljanje po svojoj teritoriji,ali ni države,ni teritorije ni muda kod političara-kontaš.
To si ti rekao ne ja,ali znam sigurno i da je opasno i glupo,ovo što se radi,a zar ti ne smeta nijedan komentar od zvaničnih BH vlasti.Sline em se boje Reisa,em se boje reakcije Srbije.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#312 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by kiky »

zonbi ...
znam ja da ti hočeš da da kažeš: netreba niko da vršlja ni kod koga po dvorištu ...
al to nije suština problema ...
problem je malko komplikovaniji nego što ga ti definišeš i odmah rješavaš na sebi svojstven način ...
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#313 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

kiky wrote:zonbi ...
znam ja da ti hočeš da da kažeš: netreba niko da vršlja ni kod koga po dvorištu ...
al to nije suština problema ...
problem je malko komplikovaniji nego što ga ti definišeš i odmah rješavaš na sebi svojstven način ...
-------------------------------------------------------
pa jebi ga nisam ja izmišljao međunarodno pravo,ni diplomatiju.Eto ti počneš lutati po mojoj avliji,a meni krivo,pa zar nije rezon da te opomenem,prijavim muriji,prebijem.Meni krivo,ništa ne preduzimam i onda uradim glupost,odoh i ja tebi lutati po avliji,a tebe boli qurac,ali imaš sada adut da serbez radiš šta hočeš.
Mustaffa
Posts: 68
Joined: 23/05/2009 23:29

#314 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Mustaffa »

Suština je u tome da Beograd zaobilazi Sarajevo i ide direktno u Banja Luku... tako se ponašaju i naše "VOĐE" prema Srbiji.... Što po meni nije dobro, naši plitko razmišljaju, umjesto da se podignu na veći nivo a da ostalo rješavaju ispod "žita" kao i oni mi to haman neznamo.. nismo mi bošnjaci za politiku.... Po meni je Reis trebo otić u Beograd i posjetiti tamo prvo bošnjačku zajednicu ma kolika ona bila, pa zatim otići u Sandžak... Tako bi pokazo svoju veličinu i dokazo bi onom tamo Reisu gdje treba da bude sjedište rijaseta u Srbiji (misli se ko bi trebo biti Reis) ..... ovako je samo zabrljo .... i nastavio i uporedio se sa njihovom politikom (sbijanskom) jer reisa u Srbiji su postavile srbijanske vlasti.... Nije čak ni izabran na adekvatan način... nebranim ja ništa našeg reisa... al i time on pokazuje koliko je spreman za političku tekmu u regionu...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#315 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by dallton »

Mustaffa wrote:Suština je u tome da Beograd zaobilazi Sarajevo i ide direktno u Banja Luku... tako se ponašaju i naše "VOĐE" prema Srbiji.... Što po meni nije dobro, naši plitko razmišljaju, umjesto da se podignu na veći nivo a da ostalo rješavaju ispod "žita" kao i oni mi to haman neznamo.. nismo mi bošnjaci za politiku.... Po meni je Reis trebo otić u Beograd i posjetiti tamo prvo bošnjačku zajednicu ma kolika ona bila, pa zatim otići u Sandžak... Tako bi pokazo svoju veličinu i dokazo bi onom tamo Reisu gdje treba da bude sjedište rijaseta u Srbiji (misli se ko bi trebo biti Reis) ..... ovako je samo zabrljo .... i nastavio i uporedio se sa njihovom politikom (sbijanskom) jer reisa u Srbiji su postavile srbijanske vlasti.... Nije čak ni izabran na adekvatan način... nebranim ja ništa našeg reisa... al i time on pokazuje koliko je spreman za političku tekmu u regionu...
opet si promjenio nick, a do prije neki dan sam ti lijepo skrenuo paznju na ovo trolovanje
Mustaffa
Posts: 68
Joined: 23/05/2009 23:29

#316 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Mustaffa »

dallton wrote:
Mustaffa wrote:Suština je u tome da Beograd zaobilazi Sarajevo i ide direktno u Banja Luku... tako se ponašaju i naše "VOĐE" prema Srbiji.... Što po meni nije dobro, naši plitko razmišljaju, umjesto da se podignu na veći nivo a da ostalo rješavaju ispod "žita" kao i oni mi to haman neznamo.. nismo mi bošnjaci za politiku.... Po meni je Reis trebo otić u Beograd i posjetiti tamo prvo bošnjačku zajednicu ma kolika ona bila, pa zatim otići u Sandžak... Tako bi pokazo svoju veličinu i dokazo bi onom tamo Reisu gdje treba da bude sjedište rijaseta u Srbiji (misli se ko bi trebo biti Reis) ..... ovako je samo zabrljo .... i nastavio i uporedio se sa njihovom politikom (sbijanskom) jer reisa u Srbiji su postavile srbijanske vlasti.... Nije čak ni izabran na adekvatan način... nebranim ja ništa našeg reisa... al i time on pokazuje koliko je spreman za političku tekmu u regionu...
opet si promjenio nick, a do prije neki dan sam ti lijepo skrenuo paznju na ovo trolovanje
koje trolovanje .. podvuci.. ja se tek registrovao po prvi put na ovom forumu.... jesam baza mi je svjedok :)
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#317 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by kiky »

narode ...
bitno je da je ta posjeta sanđaku prošla ...
da je prošla bez nekih večih problema ....
srbija je reagovala kako je reagovala ... što je znak da je hvata panika oko sanđaka ... a panika je strah ...
u strahu se prave glupi potezi ... koji vode ka homogenizaciji sanđaklija i okupljanju oko zukorlića ...
sanđak se još više osječa kao strano tijelo u srbiji ...
što je upravo ono što srbija nije trebala da radi ...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#318 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by dallton »

Mustaffa wrote:
dallton wrote:
Mustaffa wrote:Suština je u tome da Beograd zaobilazi Sarajevo i ide direktno u Banja Luku... tako se ponašaju i naše "VOĐE" prema Srbiji.... Što po meni nije dobro, naši plitko razmišljaju, umjesto da se podignu na veći nivo a da ostalo rješavaju ispod "žita" kao i oni mi to haman neznamo.. nismo mi bošnjaci za politiku.... Po meni je Reis trebo otić u Beograd i posjetiti tamo prvo bošnjačku zajednicu ma kolika ona bila, pa zatim otići u Sandžak... Tako bi pokazo svoju veličinu i dokazo bi onom tamo Reisu gdje treba da bude sjedište rijaseta u Srbiji (misli se ko bi trebo biti Reis) ..... ovako je samo zabrljo .... i nastavio i uporedio se sa njihovom politikom (sbijanskom) jer reisa u Srbiji su postavile srbijanske vlasti.... Nije čak ni izabran na adekvatan način... nebranim ja ništa našeg reisa... al i time on pokazuje koliko je spreman za političku tekmu u regionu...
opet si promjenio nick, a do prije neki dan sam ti lijepo skrenuo paznju na ovo trolovanje
koje trolovanje .. podvuci.. ja se tek registrovao po prvi put na ovom forumu.... jesam baza mi je svjedok :)
vidi gore pod @dead can dance a bilo ih je jos ranije
Mustaffa
Posts: 68
Joined: 23/05/2009 23:29

#319 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Mustaffa »

dallton wrote:
Mustaffa wrote:Suština je u tome da Beograd zaobilazi Sarajevo i ide direktno u Banja Luku... tako se ponašaju i naše "VOĐE" prema Srbiji.... Što po meni nije dobro, naši plitko razmišljaju, umjesto da se podignu na veći nivo a da ostalo rješavaju ispod "žita" kao i oni mi to haman neznamo.. nismo mi bošnjaci za politiku.... Po meni je Reis trebo otić u Beograd i posjetiti tamo prvo bošnjačku zajednicu ma kolika ona bila, pa zatim otići u Sandžak... Tako bi pokazo svoju veličinu i dokazo bi onom tamo Reisu gdje treba da bude sjedište rijaseta u Srbiji (misli se ko bi trebo biti Reis) ..... ovako je samo zabrljo .... i nastavio i uporedio se sa njihovom politikom (sbijanskom) jer reisa u Srbiji su postavile srbijanske vlasti.... Nije čak ni izabran na adekvatan način... nebranim ja ništa našeg reisa... al i time on pokazuje koliko je spreman za političku tekmu u regionu...
opet si promjenio nick, a do prije neki dan sam ti lijepo skrenuo paznju na ovo trolovanje
uostalom ništa nisi skonto... 49% naše države se zove RS.... a sandžak može stati u Bosansko podrinjski kanton..
Mustaffa
Posts: 68
Joined: 23/05/2009 23:29

#320 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Mustaffa »

@dallton ------------- @dead can dance a bilo ih je jos ranije

mrsko mi da tražim ali sigurno griješiš.. ja sam totalno drugi lik .... 100%
Kenan-sa
Posts: 461
Joined: 11/05/2009 16:56

#321 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by Kenan-sa »

U Sandzaku je opci haos kad su muslimani upitanju! Samoproglaseni reis Zilkic,inace drugi Sejdo Bajramovic,na sve nacine pokusava rasturiti ono malo Bosnjaka u Srbiji,po diktatu vlasti Srbije,tuzno! Nadam se da ce ta malobrojna divlja skupina doci pameti i da ce shvatiti u kakvu su igru usli! Reis Ceric i Sarajevo su za Bosnkake Srbije ono sto je Beograd i njihov patrijah za Srbe u Bosni! ali to licemjeri u liku i djelu Zilkica nikako da shvate!..
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#322 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

Kenan-sa wrote:U Sandzaku je opci haos kad su muslimani upitanju! Samoproglaseni reis Zilkic,inace drugi Sejdo Bajramovic,na sve nacine pokusava rasturiti ono malo Bosnjaka u Srbiji,po diktatu vlasti Srbije,tuzno! Nadam se da ce ta malobrojna divlja skupina doci pameti i da ce shvatiti u kakvu su igru usli! Reis Ceric i Sarajevo su za Bosnkake Srbije ono sto je Beograd i njihov patrijah za Srbe u Bosni! ali to licemjeri u liku i djelu Zilkica nikako da shvate!..
------------------------------------------------------
svi smisleni ljudi i političari tvrde da je Beograd i SPC vodio pogrešnu politiku prema Srbima van domovine i da su danas oni najveće žrtve i gubitnici.Po analogiji Sanđački muslimani moraju se pod hitno distancirati od Sarajeva.
Ops ti ovo nisu htjeo reći,ali tako ispada,hajde izvini se CK-u IZ,pa počni lupati ponovo.Moderno je danas šuknuti,eno frajer na zvaničnoj brošuri o raftingu u RS,napisao o 80 000 protjeranih Bošnjaka i Hrvata,plus postojanje logora.U zadnji čas kompanija sa Davidovićem na čelu obustavilča distribuciju.Da ti nisi taj u našim redovima?
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#323 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by turban »

Ljudi moji...kako spadaju petokrake... :mrgreen: :oops: :dance:
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#324 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by zonbirile »

turban wrote:Ljudi moji...kako spadaju petokrake... :mrgreen: :oops: :dance:
-----------------------------------------------------------
napiši i 6-tu riječ bičeš predložen za nagradu.
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#325 Re: Reis u Sandžaku maše prstom

Post by dallton »

Kenan-sa wrote:U Sandzaku je opci haos kad su muslimani upitanju! Samoproglaseni reis Zilkic,inace drugi Sejdo Bajramovic,na sve nacine pokusava rasturiti ono malo Bosnjaka u Srbiji,po diktatu vlasti Srbije,tuzno! Nadam se da ce ta malobrojna divlja skupina doci pameti i da ce shvatiti u kakvu su igru usli! Reis Ceric i Sarajevo su za Bosnkake Srbije ono sto je Beograd i njihov patrijah za Srbe u Bosni! ali to licemjeri u liku i djelu Zilkica nikako da shvate!..
ma kakav haos, samo rascicavanje situacije
Post Reply