Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#76 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by popajic »

@fakat nema sanse
...Ono sto mi nije jasno, to je zasto se vi toliko izjednacavate sa tom armijom? Zasto ne mozete prihvatiti da niko nije idealan, da je to bio rat, da su svi imali svoje zlocine, neko manje neko vece, ali sve je to tu negdje, ali ne znam zasto se odmah osjecate kao da neko vas optuzuje?
Da ne bi te armije ne bi se mi sad ovako dopisivali ! Ti vjerovatno bi, ali vecina nas ne bi ni bila ziva. !
Tacno,niko nije idealan i meni upravo puno vise smetaju greske "mojih" nego nekih inih.
Ono iz cega sam ja slucajno izvukao zivu glavu NIJE bio rat nego agresija. Drasticna razlika !!!
Ovo da su zlocini i zrtve i agresora u 5 deka...ne znam...na forumu je zabranjeno psovanje i vrijedjanje :x :x :x
zlajo
Posts: 220
Joined: 10/05/2008 18:02

#77 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by zlajo »

BHCluster wrote:

Svjesno plasirana podvala: Boračka organizacija RS "izmislila" da su u Sarajevu Srbima vadili organe!

Pantelija Ćurguz, predsjednik Boračke organizacije RS, saopštio je preko beogradskih medija da su tokom rata na području FBiH, posebno u Sarajevu, borci Armije RBiH zarobljenim Srbima vadili organe! On je dodao da je u toku skupljanje informacija o tome i da će one biti saopštene javnosti. Odmah su se javili i iz MUP-a RS i kazali da vrše provjere o tome.

Da se radi o novoj podvali, svjesno plasiranoj u ovo vrijeme teške političke i ekonomske krize u državi, svjedoči i izjava Željka Karana, patologa iz Banjaluke, koji je obavio veliki broj ekshumacija i identifikacija ubijenih Srba i pripadnika drugih naroda. On kaže da do sada nije nailazio na slučajeve vađenja organa.

To nimalo nije smetalo Ćurguzu i njegovoj ekipi da nastavi sa optužbama bez dokaza i na neviđeno, pa je on kazao da su "iza tih strašnih zločina stajali pojedinci iz tadašnjeg najvišeg nivoa vlasti BiH".
Pa dokada ce se sutiti na ovakve stvari, zar nemoze niko nista da uradi o ovom!

Ovo sa organima se izgleda desavalo po Kosovu, da to nisu same lazi pokazuje reakcija nekih zapadnih zemalja. Srbima to sada izgleda kao jedan dobar adut, pa su se sjetili (danas nakon 15-tak godina, :-) ), da cijelu pricu probaju i sa, opkoljenim Sarajevom.
Da ti ljudi imaju imalo pameti u glavama, shvatili bi da ih iznosenjem takvih budalastina samo diskvalificira kao ozbiljne sugovornike.

Jasno je da ljudima koji daju takve izjave, nije do neke "pravednosti", vec se to radi sa odredenim ciljem. Jer oni se uvijek mogu pozvati na to da "postoje opravdane sumnje", premda je najvjerovatnije i njima samima jasno, da je to daleko od istine. U svakom slucaju stvaraju jos veci razdor i nepovjerenje medu bosnjackim i srpskim stanovnistvom, sto im je i cilj.
Smisljena provokacija.
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#78 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by SanskiBiser »

Dado dijasporitus wrote:
meli_ha wrote:Zaista ove optuzbe nisu nimalo smijesne. Citam na sarajevo-rs kako mi sami pravimo masovne grobnice, tako sto iskopavamo leseve odavde, pa ih onda nosimo u Podrinje i zakopavamo. Ovo su ozbiljne lazi, u koje ocito dosta njih i vjeruje. Ljudi fakat vjeruju ili jako dobro glume. :? Prestrasno

Ni Svabe poslije drugog svjetskog nisu htjeli priznati da su postojali konc logori ni da je 7 miliona pobijeno i pozivali su se na slicne scenarije koje danas se mogu cuti u Srpskom folkloru. Mnogi i danas nevjeruju ali su vremenom potisnuti na marginu drustva i nauke. Nikad se ovakvi tipovi nece potpuno iskorijeniti ali se trebaju dovoljno neutralizirati da ne uticu da drustvo u cjelini.

Bas nedavno sam pogledao dokumentarac Inheritance o kcerki komandanta konc. logora Plaszow, Amon Goeth koji je jedan od glavnih likova u Sindlerovoj Listi. Pa kaze njegova kcerka, Monika kako su joj nakon rata objasnjavali: " Znate meni su govorili, i baka i majka, kako je Amon ubijao samo one Jevreje koji su bili prljavi, koji su bili bolesni pa da ne bi sirili dalje zarazu on ih je morao ubijati." Poslije i kad je saznala istinu o ocu Monika priznaje da je jako tesko bilo prestati traziti opravdanja i relativizirati, te neke predrasude iz djetinjstva ostavile su trajne posljedice. Dakle, u jednoj Njemackoj gdje su nacisti vojno porazeni pa su jos usljedile i godine denacifikacije.... :roll:

Ko je zainteresovan neka pogleda dokumentarac - ima torent jos je aktivan :

http://thepiratebay.org/torrent/4741095 ... orrentz%5D
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#79 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Johny »

zlajo wrote:
Ovo sa organima se izgleda desavalo po Kosovu, da to nisu same lazi pokazuje reakcija nekih zapadnih zemalja. Srbima to sada izgleda kao jedan dobar adut, pa su se sjetili (danas nakon 15-tak godina, :-) ), da cijelu pricu probaju i sa, opkoljenim Sarajevom.
Da ti ljudi imaju imalo pameti u glavama, shvatili bi da ih iznosenjem takvih budalastina samo diskvalificira kao ozbiljne sugovornike.

Jasno je da ljudima koji daju takve izjave, nije do neke "pravednosti", vec se to radi sa odredenim ciljem. Jer oni se uvijek mogu pozvati na to da "postoje opravdane sumnje", premda je najvjerovatnije i njima samima jasno, da je to daleko od istine. U svakom slucaju stvaraju jos veci razdor i nepovjerenje medu bosnjackim i srpskim stanovnistvom, sto im je i cilj.
Smisljena provokacija.
Vadjenje organa je cinjenica o kojoj svedoce strani predstavnici, vojnici, UN misija, cak su nasli i svedoka Albanca koji je ucestvovao u tome... kidnapovali su civile, prevozili ih u Albaniju, i u "zutoj kuci" vadili im organe koje su kasnije prodavali na zapadu i zaradjivali ogromne pare na tome za UCK...

Ima li ista monstruoznije od toga da ubijas ljude zbog organa?! To je po meni najgrozniji zlocin koji zasluzuje drakonsku kaznu...

Imamo situaciju u kojoj je Hasim Taci, dokazani ratni zlocinac koji je i sam okrvavio ruke pod ratnim nadimkom "zmija"...je miljenik zapada, "borac za oslobodjenje", sef drzave koja grca u haosu i bezvlascu... ko ce njega kao odgovornog za ovakvu svinjariju da osudi?! oni koji ga tapsu po ramenu?! Nece... nemaju muda da osude bilo kog Albanca u strahu od nereda na Kosovu...idu uz dlaku njima kao sto su svojevremeno mudzahedinima u Afganistanu pa im se to posle obilo o glavu...

Ovo za Bosnu su nove informacije, ne znam dal je tacno ili ne, ali zasto ti Zlajo po defaultu odbijas takvu mogucnost?! U ratu u kom su odsecane glave, seceni prsti, polni organi, ljudi zverski muceni...zasto je nerealno i da se ovakva krvava epizoda odigrala?! Ako se to desilo krivac ima ime i prezime, sigurno da nece biti krivi Bosnjaci kao narod, niko zbog toga nece abolirati krivicu bosanskih Srba u ratu...
Jel tebe ne brine mogucnost da hipoteticki osobe koje su to radile setaju slobodno ulicama tvog grada?! Mene npr jako brine dal mojim ulicama setaju nekakvi Skorpioni, Seseljevci, Arkanovci... dal frajer u prodavnici, kaficu, stadionu pored mene je mozda upravo iz te ekipe...

Nemoj samo onu pricu - oni su nas napali, mi smo se branili...a u samoodbrani sve je dozvoljeno i niko nije kriv za eventualna zlodela...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#80 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by dallton »

e sto volim kad navodno neutralni promatraci ala @johny ulete klizeci :lol:

ovo su bosnu nove lazi koliko i ranija prica o bacanju srba lavovima u sarajevu...ili recimo dugogodisnja prica da se srebrenica nije desila (ili jeste, al je bilo opravdano, samodbrana....)...

na tvoju zalost johny ovo je samo trilioniti pokusaj srba u bosni da izjednace krivicu al dzaba prosao voz kroz kukuruz, hag se ovdje naradio 14 godina i pretresao svaku tvrdnju (ukljucujuci vadjenje organa, navodne logore za srbe, pa ovo ono) a rezultat istraga haga mozes vidjeti u presudama
User avatar
Hunkar
Posts: 655
Joined: 04/05/2008 18:05
Location: peskun

#81 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Hunkar »

dallton wrote:e sto volim kad navodno neutralni promatraci ala @johny ulete klizeci :lol:

ovo su bosnu nove lazi koliko i ranija prica o bacanju srba lavovima u sarajevu...ili recimo dugogodisnja prica da se srebrenica nije desila (ili jeste, al je bilo opravdano, samodbrana....)...

na tvoju zalost johny ovo je samo trilioniti pokusaj srba u bosni da izjednace krivicu al dzaba prosao voz kroz kukuruz, hag se ovdje naradio 14 godina i pretresao svaku tvrdnju (ukljucujuci vadjenje organa, navodne logore za srbe, pa ovo ono) a rezultat istraga haga mozes vidjeti u presudama
jos kad bi htio, dragi dalltone ...

ma bElosvEtska zavEra , nemas ti pojma kako je citav svEt protiv nebeskog naroda i njihove stogodisnje borbe za pravdu ... :skoljka:
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#82 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Johny »

dallton wrote:e sto volim kad navodno neutralni promatraci ala @johny ulete klizeci :lol:

ovo su bosnu nove lazi koliko i ranija prica o bacanju srba lavovima u sarajevu...ili recimo dugogodisnja prica da se srebrenica nije desila (ili jeste, al je bilo opravdano, samodbrana....)...

na tvoju zalost johny ovo je samo trilioniti pokusaj srba u bosni da izjednace krivicu al dzaba prosao voz kroz kukuruz, hag se ovdje naradio 14 godina i pretresao svaku tvrdnju (ukljucujuci vadjenje organa, navodne logore za srbe, pa ovo ono) a rezultat istraga haga mozes vidjeti u presudama
Zamena teza...

Ja govorim o Kosovu a ti mi stavljas u usta kao da govorim o Bosni...odmah sam se ogradio da ne znam dal je to istina, ali u najkrvavijem ratu od ww2 ignorisati i mogucnost da se ovako nesto desilo je neozbiljno... isti bi imao stav prema Srbima iz Bosne da sam cuo vest... logicna reakcija je "uhhh ovo je grozno, daj boze da nije istina...verovatno nije...ali sta ako jeste"?!

Bas me briga za Hag, govorim ovde o potrebi da se osude krivci za sva nedela, i svakom po pravdi, ako je najvise Srba ucinilo zlocine...svi u zatvor...ako su neki Bosnjaci radili isto...odmah svi u mardelj... ako su Albanci odgovorni za organe, u sekundi iza resetaka...

Znas sta je problem? Ni jedan Albanac nije kriv ni za sta...ako tebi to nije problem, onda nesto ozbiljno nije u redu sa moralnim nacelima...
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#83 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by muha_sa »

jasta smo vec svercali organima :D i to kroz tunel pa preko Igmana do belog sveta :D jah-zaboravih i unproforove aviJone :D i aviJonima smo ih u beli svet slali.











bitno je da je 2:0 za Liverpul :D
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#84 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by ekvivalent »

Johny wrote:
dallton wrote:e sto volim kad navodno neutralni promatraci ala @johny ulete klizeci :lol:

ovo su bosnu nove lazi koliko i ranija prica o bacanju srba lavovima u sarajevu...ili recimo dugogodisnja prica da se srebrenica nije desila (ili jeste, al je bilo opravdano, samodbrana....)...

na tvoju zalost johny ovo je samo trilioniti pokusaj srba u bosni da izjednace krivicu al dzaba prosao voz kroz kukuruz, hag se ovdje naradio 14 godina i pretresao svaku tvrdnju (ukljucujuci vadjenje organa, navodne logore za srbe, pa ovo ono) a rezultat istraga haga mozes vidjeti u presudama
Zamena teza...

Ja govorim o Kosovu a ti mi stavljas u usta kao da govorim o Bosni...odmah sam se ogradio da ne znam dal je to istina, ali u najkrvavijem ratu od ww2 ignorisati i mogucnost da se ovako nesto desilo je neozbiljno... isti bi imao stav prema Srbima iz Bosne da sam cuo vest... logicna reakcija je "uhhh ovo je grozno, daj boze da nije istina...verovatno nije...ali sta ako jeste"?!

Bas me briga za Hag, govorim ovde o potrebi da se osude krivci za sva nedela, i svakom po pravdi, ako je najvise Srba ucinilo zlocine...svi u zatvor...ako su neki Bosnjaci radili isto...odmah svi u mardelj... ako su Albanci odgovorni za organe, u sekundi iza resetaka...

Znas sta je problem? Ni jedan Albanac nije kriv ni za sta...ako tebi to nije problem, onda nesto ozbiljno nije u redu sa moralnim nacelima...
da johny zamjena teza...
pricas o navodnim jos uvijek nedokazanim albanskih zlocinima na temi o curguzu i njegovim floskulama o ratu u BiH
naravno da je zamjena teza
jer onda nekako cosicevski ispada da ako su to navodno "radili" albanci onda su to radili i Bosnjaci tako da su srbi svakako najebali
klasicna zamjena teza
upravu si :wink:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#85 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by HAVANA »

Ja sam vazda na liniji vadio organ i pokazivo ga onim preko puta :D dok me ne pogodiše. :evil:
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#86 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Johny »

ekvivalent wrote: da johny zamjena teza...
pricas o navodnim jos uvijek nedokazanim albanskih zlocinima na temi o curguzu i njegovim floskulama o ratu u BiH
naravno da je zamjena teza
jer onda nekako cosicevski ispada da ako su to navodno "radili" albanci onda su to radili i Bosnjaci tako da su srbi svakako najebali
klasicna zamjena teza
upravu si :wink:
Kako si ovo samo smislio :D

Ima tu neke "ekvivalencije", filozofski odmereno, lucidno, smekerski...

p.s ima jedan tu mali problem, Srbe i Albance pises malim slovima, a Bosnjake velikim... podsvest diktira stanje tvog uma, a onda i sledi ovakva logika... Cosic bar ne gresi u tome ;-)
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#87 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by in33sa »

Srbima nisu vadjeni organi, ali mnoge je progutala noc, mnoge djevojke su silovane i ubijene, debilno je ismijavati se takvim stvarima.
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#88 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Maraschino »

ZZZlica wrote:Ovo je lik koji je htio pošto-poto ugraditi "treptače" na službeni (?!) Audi6, pa ga provalili
Koji je to ego-trip, ONO bitno :lol:

sklanjajte se djecooooo...

ide pantelija curguz... :lol: :lol:
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#89 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by SanskiBiser »

Johny wrote:
zlajo wrote:
Ovo sa organima se izgleda desavalo po Kosovu, da to nisu same lazi pokazuje reakcija nekih zapadnih zemalja. Srbima to sada izgleda kao jedan dobar adut, pa su se sjetili (danas nakon 15-tak godina, :-) ), da cijelu pricu probaju i sa, opkoljenim Sarajevom.
Da ti ljudi imaju imalo pameti u glavama, shvatili bi da ih iznosenjem takvih budalastina samo diskvalificira kao ozbiljne sugovornike.

Jasno je da ljudima koji daju takve izjave, nije do neke "pravednosti", vec se to radi sa odredenim ciljem. Jer oni se uvijek mogu pozvati na to da "postoje opravdane sumnje", premda je najvjerovatnije i njima samima jasno, da je to daleko od istine. U svakom slucaju stvaraju jos veci razdor i nepovjerenje medu bosnjackim i srpskim stanovnistvom, sto im je i cilj.
Smisljena provokacija.
Vadjenje organa je cinjenica o kojoj svedoce strani predstavnici, vojnici, UN misija, cak su nasli i svedoka Albanca koji je ucestvovao u tome... kidnapovali su civile, prevozili ih u Albaniju, i u "zutoj kuci" vadili im organe koje su kasnije prodavali na zapadu i zaradjivali ogromne pare na tome za UCK...

Ima li ista monstruoznije od toga da ubijas ljude zbog organa?! To je po meni najgrozniji zlocin koji zasluzuje drakonsku kaznu...

Imamo situaciju u kojoj je Hasim Taci, dokazani ratni zlocinac koji je i sam okrvavio ruke pod ratnim nadimkom "zmija"...je miljenik zapada, "borac za oslobodjenje", sef drzave koja grca u haosu i bezvlascu... ko ce njega kao odgovornog za ovakvu svinjariju da osudi?! oni koji ga tapsu po ramenu?! Nece... nemaju muda da osude bilo kog Albanca u strahu od nereda na Kosovu...idu uz dlaku njima kao sto su svojevremeno mudzahedinima u Afganistanu pa im se to posle obilo o glavu...

Ovo za Bosnu su nove informacije, ne znam dal je tacno ili ne, ali zasto ti Zlajo po defaultu odbijas takvu mogucnost?! U ratu u kom su odsecane glave, seceni prsti, polni organi, ljudi zverski muceni...zasto je nerealno i da se ovakva krvava epizoda odigrala?! Ako se to desilo krivac ima ime i prezime, sigurno da nece biti krivi Bosnjaci kao narod, niko zbog toga nece abolirati krivicu bosanskih Srba u ratu...
Jel tebe ne brine mogucnost da hipoteticki osobe koje su to radile setaju slobodno ulicama tvog grada?! Mene npr jako brine dal mojim ulicama setaju nekakvi Skorpioni, Seseljevci, Arkanovci... dal frajer u prodavnici, kaficu, stadionu pored mene je mozda upravo iz te ekipe...

Nemoj samo onu pricu - oni su nas napali, mi smo se branili...a u samoodbrani sve je dozvoljeno i niko nije kriv za eventualna zlodela...
Ovu vec urbanu legendu o vadjenju organa za medicinske svrhe i transplantacije je najbolje dekonstruisao cuveni srpski patolog doktor Stankovic u svojim brojnim nastupima na BN televiziji u proteklih 10ak godina s obzirom da su Srbi bili prvo optuzivani za vadjenje i koristenje istih. Kad je covjek fino kulturno rekao organi su mogli biti vadjeni samo kao dio mucenja, ostalo je sa stanovista medicine na teoriji naucne fantastike ili zone sumraka jer je prakticno nemoguce.

Dakle prica o vadjenju organa u "Zutoj Kuci" i vadjenju organa u istoj i daljoj prodaji na zapadu ima za cilj samo da okalja i stvori averziju na liniji Kosovo-Albanija-Zapad, onaj koji je pravio tu popagandu (ocigledno fan filma Hostel) trebao je biti malo mudriji pa staviti da su pacijenti sa zapada cekali u Zutoj kuci koja je bila za to specijalno pripremljena bolnica i gdje su cak radili poznati hirurzi sa zapada, a sa Kosova su dovodjeni zivi Srbi kojima su vadjeni organi i transplantirani pacijentima , al za koju je publiku namjenjeno dosta je i ova prva verzija...

Prvo malo prostudiraj i prouci nesto o transplantaciji i koji uslovi moraju postojati za istu a da ne govorimo o posljedicama lose odradjene transplantacije a tek o tome da se radi o tome da je svaki sat nakon vadjenja organa kritican i sto je organ "topliji" to bolje, pa plus problem pozeljne genetske kompatibilnosti, provjere zdravstvenog stanja krvi donatora na razne zarazne bolesti i kao i zdravstveno stanje samih organa koji se transplantiraju...

Nekome sa zapada bas treba srpski bubreg , jetra ili srce sve i da su po diskontnoj cijeni, a zbog kojih bi morali da se kljukaju sa gomilom citostatika koji bi ih rasturili, ili sta mislis lik plati 50k eura i dobije nov srpski bubreg sa kamenom od 3 cm, ili da fasuju hepatitis B ili C ili cak trihinelozu pa razne spolne bolesti npr. AIDS, herpes itd, i na kraju bi im ispalo bolje bilo da su isli na dijalizu ili bili spojeni na masine dok nov organ ne dobiju onako kako se u tim zapadnim zemljama samo moze i dobiti kroz regularnu proceduru i protokol :zzzz:
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#90 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by ekvivalent »

Johny wrote:
ekvivalent wrote: da johny zamjena teza...
pricas o navodnim jos uvijek nedokazanim albanskih zlocinima na temi o curguzu i njegovim floskulama o ratu u BiH
naravno da je zamjena teza
jer onda nekako cosicevski ispada da ako su to navodno "radili" albanci onda su to radili i Bosnjaci tako da su srbi svakako najebali
klasicna zamjena teza
upravu si :wink:
Kako si ovo samo smislio :D

Ima tu neke "ekvivalencije", filozofski odmereno, lucidno, smekerski...

p.s ima jedan tu mali problem, Srbe i Albance pises malim slovima, a Bosnjake velikim... podsvest diktira stanje tvog uma, a onda i sledi ovakva logika... Cosic bar ne gresi u tome ;-)
nije to nikakva posvijest :wink:
a logika nije moja
cosiceva je :wink:
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#91 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by and »

Johny wrote:
zlajo wrote:
Ovo sa organima se izgleda desavalo po Kosovu, da to nisu same lazi pokazuje reakcija nekih zapadnih zemalja. Srbima to sada izgleda kao jedan dobar adut, pa su se sjetili (danas nakon 15-tak godina, :-) ), da cijelu pricu probaju i sa, opkoljenim Sarajevom.
Da ti ljudi imaju imalo pameti u glavama, shvatili bi da ih iznosenjem takvih budalastina samo diskvalificira kao ozbiljne sugovornike.

Jasno je da ljudima koji daju takve izjave, nije do neke "pravednosti", vec se to radi sa odredenim ciljem. Jer oni se uvijek mogu pozvati na to da "postoje opravdane sumnje", premda je najvjerovatnije i njima samima jasno, da je to daleko od istine. U svakom slucaju stvaraju jos veci razdor i nepovjerenje medu bosnjackim i srpskim stanovnistvom, sto im je i cilj.
Smisljena provokacija.
Vadjenje organa je cinjenica o kojoj svedoce strani predstavnici, vojnici, UN misija, cak su nasli i svedoka Albanca koji je ucestvovao u tome... kidnapovali su civile, prevozili ih u Albaniju, i u "zutoj kuci" vadili im organe koje su kasnije prodavali na zapadu i zaradjivali ogromne pare na tome za UCK...

Ima li ista monstruoznije od toga da ubijas ljude zbog organa?! To je po meni najgrozniji zlocin koji zasluzuje drakonsku kaznu...

Imamo situaciju u kojoj je Hasim Taci, dokazani ratni zlocinac koji je i sam okrvavio ruke pod ratnim nadimkom "zmija"...je miljenik zapada, "borac za oslobodjenje", sef drzave koja grca u haosu i bezvlascu... ko ce njega kao odgovornog za ovakvu svinjariju da osudi?! oni koji ga tapsu po ramenu?! Nece... nemaju muda da osude bilo kog Albanca u strahu od nereda na Kosovu...idu uz dlaku njima kao sto su svojevremeno mudzahedinima u Afganistanu pa im se to posle obilo o glavu...

Ovo za Bosnu su nove informacije, ne znam dal je tacno ili ne, ali zasto ti Zlajo po defaultu odbijas takvu mogucnost?! U ratu u kom su odsecane glave, seceni prsti, polni organi, ljudi zverski muceni...zasto je nerealno i da se ovakva krvava epizoda odigrala?! Ako se to desilo krivac ima ime i prezime, sigurno da nece biti krivi Bosnjaci kao narod, niko zbog toga nece abolirati krivicu bosanskih Srba u ratu...
Jel tebe ne brine mogucnost da hipoteticki osobe koje su to radile setaju slobodno ulicama tvog grada?! Mene npr jako brine dal mojim ulicama setaju nekakvi Skorpioni, Seseljevci, Arkanovci... dal frajer u prodavnici, kaficu, stadionu pored mene je mozda upravo iz te ekipe...

Nemoj samo onu pricu - oni su nas napali, mi smo se branili...a u samoodbrani sve je dozvoljeno i niko nije kriv za eventualna zlodela...
znam ja, ovo su nebuloze koje dolaze iz srpske kuhinje.i ne čude me jer od zlikovaca koji su mogli počiniti onakve zločine me ne iznenađuje da su spremni izvaljivati ovakve nebuloze ,a isti su i oni koji u ovim izvalama traže neku istinu.
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#92 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by ekvivalent »

in33sa wrote:Srbima nisu vadjeni organi, ali mnoge je progutala noc, mnoge djevojke su silovane i ubijene, debilno je ismijavati se takvim stvarima.
vidis u tome i je poenta
niko se normalan ne ismijava zlodjelima koja su pocinjena
ali ako srbi regularno curguze,dokice i slicne budu drzali u izlogu historije a ovi budu dosljedno slijedili instrukcije dobrice cosica pravo stanje srpskih zrtava nikada nece biti niti ozbiljno shvatano...
u konacnici u srpskom je interesu sto prije dobricu i sljedbenike pokopaju sto dublje u krvavu balkansku zemlju
prije nego svi stanu pod jednu krusku
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#93 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Maraschino »

Johny,

ti vjerujes u sve ovo...ok, to je tvoje da li ces vjerovati ili ne...

vjerujes li da je na bih izvrsena agresija susjedne drzave (srbije) potpomognuta dijelom bosanskih srba, vjerujes li da je u krajini (b. luka, prijedor, s. mosta...) ubijeno preko 12 000 osoba i ako se zna da na tim podrucjima nije bilo oruzanih sukoba, vjerujes li da su svi gradovi u bih koje je kontrolisala srpska policija i vojska, etnicki ocisceni uz masovna ubijanja i silovanja, vjerujes li da se u srebrenici (vec dokazano) desio zlocin kao i u drugih desetak opstina (sto ce biti dokazano)...ako vjerujes u sve ovo sto sam napisao (a ima jos), nije cudo da vjerujes i o vadjenju organa ali ako sve ovo porices a vjerujes da su srbima vadjeni organi u sarajevu...onda si ti u velikoj zabludi kao i veliki broj srba koji samo citaju i slusaju sta im srpska propaganda servira
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8763
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#94 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by SanskiBiser »

Johny wrote:Sram te bilo!

Takve nakaze prilice mentalnim ustanovama a ne forumu...

"srpski bubreg", mora da tu bude nekog kamenja... kakav je to Srbin bez AIDS-a, hepatitisa, polne bolesti... ma to je nemoguce... :x

Pitao bi ja tebe da ti je brat ili majka odvedena tamo, da su ih prvo zverski muceni, ubijani a zatim njihovi organi vadjeni...dal bi onda lupetao tako... takav sovinisticki pogled koji jedan narod posmatra kao izvore najgorih bolesti je slika i prilika skole misljenja koja vodi milione ljudi ispod zemlje...

Stidi se!
18 civila su cetnici ubili u ovom ratu u mojoj familiji i to najblizeg roda ukljucujuci djecu starosti od 5 -13 godina. U proslom drugom svjetskom su ubili 9 clanova...Toliko o licnim stradanjima da ne ulazim u detalje npr. kad jedan 5godisnjak moli ciku da ga ne ubije, sreca pa je nena bila pametna imala iskustva iz 2 svjetskog rata pa je drugo dijete spasila....

A ono sto sam ti napisao stoji sve, dakle test mora biti na Aids, hepatitis, polne bolesti negativan, plus ultrazvuk i ostalo sve se mora obaviti da se ustanovi da je organ ispravan, imam u porodici clanova koji su imali transplantiranu jetru pa znam koja je procedura i kako je doktor Stankovic koji je veliki i priznati autoritet a uz to jos i Srbin, rekao PRICE O UZIMANJU ORGANA SU U SVERI NAUCNE FANTASTIKE!


Stidi se ti svoje lakovjernosti i nasjedanja na Srpsku nacionalisticku sovinisticku propagandu!
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#95 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Johny »

Maraschino wrote:Johny,

ti vjerujes u sve ovo...ok, to je tvoje da li ces vjerovati ili ne...

vjerujes li da je na bih izvrsena agresija susjedne drzave (srbije) potpomognuta dijelom bosanskih srba, vjerujes li da je u krajini (b. luka, prijedor, s. mosta...) ubijeno preko 12 000 osoba i ako se zna da na tim podrucjima nije bilo oruzanih sukoba, vjerujes li da su svi gradovi u bih koje je kontrolisala srpska policija i vojska, etnicki ocisceni uz masovna ubijanja i silovanja, vjerujes li da se u srebrenici (vec dokazano) desio zlocin kao i u drugih desetak opstina (sto ce biti dokazano)...ako vjerujes u sve ovo sto sam napisao (a ima jos), nije cudo da vjerujes i o vadjenju organa ali ako sve ovo porices a vjerujes da su srbima vadjeni organi u sarajevu...onda si ti u velikoj zabludi kao i veliki broj srba koji samo citaju i slusaju sta im srpska propaganda servira
Verujem u sve to... to je opstepoznata cinjenica koju ne zeli priznati samo slepac ili pokvaren covek

U vadjenje organa u Bosni ne zelim da verujem, ali ostavljam mogucnost da je to istina...voleo bi da nisam u pravu... moguce je da se to radilo u cilju izivljavanja nad zrtvama, a toga je bilo na svim stranama... sigurno da taj slucaj nije uporediv sa planskim odvodjenjem srpskih civila u Albaniju gde su ih podvrgavali hiruskim tretmanima... procitaj izvestaj Carle del Ponte o tome, o tome bruje svi zapadni mediji i niko osim vodje Albanaca ne negira te cinjenice...
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#96 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by dallton »

Johny wrote:
dallton wrote:e sto volim kad navodno neutralni promatraci ala @johny ulete klizeci :lol:

ovo su bosnu nove lazi koliko i ranija prica o bacanju srba lavovima u sarajevu...ili recimo dugogodisnja prica da se srebrenica nije desila (ili jeste, al je bilo opravdano, samodbrana....)...

na tvoju zalost johny ovo je samo trilioniti pokusaj srba u bosni da izjednace krivicu al dzaba prosao voz kroz kukuruz, hag se ovdje naradio 14 godina i pretresao svaku tvrdnju (ukljucujuci vadjenje organa, navodne logore za srbe, pa ovo ono) a rezultat istraga haga mozes vidjeti u presudama
Zamena teza...

Ja govorim o Kosovu a ti mi stavljas u usta kao da govorim o Bosni...odmah sam se ogradio da ne znam dal je to istina, ali u najkrvavijem ratu od ww2 ignorisati i mogucnost da se ovako nesto desilo je neozbiljno... isti bi imao stav prema Srbima iz Bosne da sam cuo vest... logicna reakcija je "uhhh ovo je grozno, daj boze da nije istina...verovatno nije...ali sta ako jeste"?!

Bas me briga za Hag, govorim ovde o potrebi da se osude krivci za sva nedela, i svakom po pravdi, ako je najvise Srba ucinilo zlocine...svi u zatvor...ako su neki Bosnjaci radili isto...odmah svi u mardelj... ako su Albanci odgovorni za organe, u sekundi iza resetaka...

Znas sta je problem? Ni jedan Albanac nije kriv ni za sta...ako tebi to nije problem, onda nesto ozbiljno nije u redu sa moralnim nacelima...
imao sam utisak da je tema rasprava o ovoj izjavi o vadjenju organa u BiH, onda smo govorili o dvije razlicite stvari...i gdje sam ja to rekao da nijedan albanac nije kriv ni za sta, to bi bila idiotska izjava, naravno da jeste, pa ko jeste dovidjenja prijatno zatvor i dugi niz godina...slicno vrijedi za bosance i hrvate u BiH...ali opet ti kazem razlika je u tome sto su srpski zlocini organizirani kao dio drzavnog plana sa po svim kriterijama direktnom podrskom ili precutnim pristankom sire populacije bilo u srbiji ili van nje...najbolje je to objasniti analogijom: sam si primjetio da na temi "desavanja u hrvatskoj" nema ni blizu kritickog odnosa da ne kazem pljuvanja po hrvatima i drugih stvari, i pored recimo rata koji je tudjman zakuhao izmedju hvo-a i abih - a razlog zasto toga nema je sto tadasnja tudjmanova politika ili politika hdzovaca u hercegovini nije imala masovnu podrsku na istom fonu kakvu je imao recimo karadzic ili milosevic
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#97 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by muha_sa »

taman sam konto da nam je poslije drage forumasice sa nikom-pesak- (ovom je prilikom pozdravljam)-stigo i forumas normalnih svatanja --jedan Johny---kad razocarenje :-) Johny ima dilemu--da li je zaista to u opkoljenom SA.radjeno :-) :-)
Srbima vadili organe u SA. :-) --da bog mili sacuva.
ekvivalent
Posts: 461
Joined: 28/12/2008 21:05

#98 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by ekvivalent »

Johny wrote:
Maraschino wrote:Johny,

ti vjerujes u sve ovo...ok, to je tvoje da li ces vjerovati ili ne...

vjerujes li da je na bih izvrsena agresija susjedne drzave (srbije) potpomognuta dijelom bosanskih srba, vjerujes li da je u krajini (b. luka, prijedor, s. mosta...) ubijeno preko 12 000 osoba i ako se zna da na tim podrucjima nije bilo oruzanih sukoba, vjerujes li da su svi gradovi u bih koje je kontrolisala srpska policija i vojska, etnicki ocisceni uz masovna ubijanja i silovanja, vjerujes li da se u srebrenici (vec dokazano) desio zlocin kao i u drugih desetak opstina (sto ce biti dokazano)...ako vjerujes u sve ovo sto sam napisao (a ima jos), nije cudo da vjerujes i o vadjenju organa ali ako sve ovo porices a vjerujes da su srbima vadjeni organi u sarajevu...onda si ti u velikoj zabludi kao i veliki broj srba koji samo citaju i slusaju sta im srpska propaganda servira
Verujem u sve to... to je opstepoznata cinjenica koju ne zeli priznati samo slepac ili pokvaren covek

U vadjenje organa u Bosni ne zelim da verujem, ali ostavljam mogucnost da je to istina...voleo bi da nisam u pravu... moguce je da se to radilo u cilju izivljavanja nad zrtvama, a toga je bilo na svim stranama... sigurno da taj slucaj nije uporediv sa planskim odvodjenjem srpskih civila u Albaniju gde su ih podvrgavali hiruskim tretmanima... procitaj izvestaj Carle del Ponte o tome, o tome bruje svi zapadni mediji i niko osim vodje Albanaca ne negira te cinjenice...
opet ti i albanci
ne vidim zasto je to uopste bitno za temu o curguzovom preseravanju
u konacnici karla je bila u haagu,bramec je sada gore
ako je nesto bilo dokazat ce se
ali u sarajevu toga nije bilo
i nemoj ostavljati mogucnost za takvo sto jer onda nisi drugaciji od curguza
samo si malo vise salonskiji :wink:
zlajo
Posts: 220
Joined: 10/05/2008 18:02

#99 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by zlajo »

Johny wrote:
zlajo wrote:
Ovo sa organima se izgleda desavalo po Kosovu, da to nisu same lazi pokazuje reakcija nekih zapadnih zemalja. Srbima to sada izgleda kao jedan dobar adut, pa su se sjetili (danas nakon 15-tak godina, :-) ), da cijelu pricu probaju i sa, opkoljenim Sarajevom.
Da ti ljudi imaju imalo pameti u glavama, shvatili bi da ih iznosenjem takvih budalastina samo diskvalificira kao ozbiljne sugovornike.

Jasno je da ljudima koji daju takve izjave, nije do neke "pravednosti", vec se to radi sa odredenim ciljem. Jer oni se uvijek mogu pozvati na to da "postoje opravdane sumnje", premda je najvjerovatnije i njima samima jasno, da je to daleko od istine. U svakom slucaju stvaraju jos veci razdor i nepovjerenje medu bosnjackim i srpskim stanovnistvom, sto im je i cilj.
Smisljena provokacija.
Vadjenje organa je cinjenica o kojoj svedoce strani predstavnici, vojnici, UN misija, cak su nasli i svedoka Albanca koji je ucestvovao u tome... kidnapovali su civile, prevozili ih u Albaniju, i u "zutoj kuci" vadili im organe koje su kasnije prodavali na zapadu i zaradjivali ogromne pare na tome za UCK...

Ima li ista monstruoznije od toga da ubijas ljude zbog organa?! To je po meni najgrozniji zlocin koji zasluzuje drakonsku kaznu...

Imamo situaciju u kojoj je Hasim Taci, dokazani ratni zlocinac koji je i sam okrvavio ruke pod ratnim nadimkom "zmija"...je miljenik zapada, "borac za oslobodjenje", sef drzave koja grca u haosu i bezvlascu... ko ce njega kao odgovornog za ovakvu svinjariju da osudi?! oni koji ga tapsu po ramenu?! Nece... nemaju muda da osude bilo kog Albanca u strahu od nereda na Kosovu...idu uz dlaku njima kao sto su svojevremeno mudzahedinima u Afganistanu pa im se to posle obilo o glavu...

Ovo za Bosnu su nove informacije, ne znam dal je tacno ili ne, ali zasto ti Zlajo po defaultu odbijas takvu mogucnost?! U ratu u kom su odsecane glave, seceni prsti, polni organi, ljudi zverski muceni...zasto je nerealno i da se ovakva krvava epizoda odigrala?! Ako se to desilo krivac ima ime i prezime, sigurno da nece biti krivi Bosnjaci kao narod, niko zbog toga nece abolirati krivicu bosanskih Srba u ratu...
Jel tebe ne brine mogucnost da hipoteticki osobe koje su to radile setaju slobodno ulicama tvog grada?! Mene npr jako brine dal mojim ulicama setaju nekakvi Skorpioni, Seseljevci, Arkanovci... dal frajer u prodavnici, kaficu, stadionu pored mene je mozda upravo iz te ekipe...

Nemoj samo onu pricu - oni su nas napali, mi smo se branili...a u samoodbrani sve je dozvoljeno i niko nije kriv za eventualna zlodela...
Johny,
tu je sad pitanje da li je netko kriv dok ne dokaze svoju nevinost, ili je mozda nevin dok mu se ne dokaze krivica ? :-)

Nitko od nas nije "neki supermen" da moze sve vidjeti i sve cuti i imati uvid u svaki kutak. Ali ono sto mozemo to je rasudivati i na osnovu toga donositi misljenje.

Zar bi se toliko dugo cekalo sa tim "novim informacijam" pa da se "plasiraju u javnost". I odakle to sada najednom nakon toliko godina ti "pouzdani podaci". Cinjenica da se ovo sa Kosovom provlaci vec duze vrijeme i da je u zadnje vrijeme i sama MZ dosla do nekih dokaza, koji upucuju na mogucnost tih zlocina, ucinjenih ne samo nad Srbima, nego i nad nekim Albancima od strane UCK.
Ono sto je zanimljivo je reakcija koja je dosla sa srpske strane, da su se i takvi zlocini "po nekim saznanjima" desavali u opkoljenom Sarajevu. Sad je tu potrebna neka velika pamet da se zakljuci na koji nacin se doslo "do tih saznanja". To ti je deviza u stilu "stetit ne moze, a korisiti moze biti". U stilu ako prodje-prodje, ako ne-ne. U najmanju ruku "nit iz dzepa, a ni u dzep".

Vise nego ocito je, da se tu ne trazi nekakva pravda i istinitost desavanja, bitno je da se o tome prica i da se ta "informacija" aktualizira kao mogucnost. Jer to samo po sebi ima svrhu i ostvaruje svoj cilj.
Nije meni do toga da stanem u obranu neke bosnjacke politike i "pojedinaca iz tih redova",...... ali sto je previse, previse je. Sve ima svoje granice,pa tako i ta "kreativnost" u trazenju zlocina.
Johny
Posts: 706
Joined: 25/02/2009 23:48

#100 Re: Srbima vadili organe u Sarajevu?!"£$%^^&

Post by Johny »

Govorim o Albancima zato sto se podudaraju vremena kad su potegnute price o takvim zlocinima i u Bosni...

Sigurno da je sumnjivo to sto i ako je bilo takvih stvari u Bosni nije se izaslo ozbiljnije sa tom pricom pre, i sa tog stanovista mirise na propagandu i jeftino kupljenje poena... zato sam jako obazriv kad se ove dve price stavljaju u istu ravan...

daltone, pogledaj na ovaj nacin, u ratu se moze suditi na vise nivoa, jedan je onaj sto se tice konkretnih zlocina, za njih odgovaraju i izvrsioci i staresine...u slucaju Srba krivica nije zaobisla ni jedne ni druge... druga je kolektivna krivica nekog naroda sto je jako problematicna konstrukcija, i to se ne moze pravno osuditi, ali moze se do nekle kriviti neki narod sto nije sprecio vlast( u diktatorskim rezimima kao sto je Milosevicev to je bilo jako tesko, a bilo je vrlo jasnih znakova gradjanskog otpora, sto ne priznaju oni sto ne znaju, ili ne zele da znaju).

Ono gde sam ja gnevan na Haag i javnost zapadnih zemalja je sto oni ne zele da priznaju zlocine Albanaca, Ramus Haradinaj za koga postoje kilogrami optuzujucih materijala je pusten iz zatvora, sad je ucesnik u politickom zivotu a ruke su mu krvave do lakata...Taci isto... e dok se to ne promeni nema smisla da pricamo o Kosovu kao nekoj susednoj zemlji sa kojom treba izgraditi prijateljske odnose...
Locked