Crkveni sud vladike Grigorija

popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#26 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by popajic »

Inkvizicija na djelu u sekularnoj drzavi :?
Bem ti one koji nam upalise "demokratska " svjetla ! :x
User avatar
mark II
Posts: 727
Joined: 12/03/2009 08:23

#27 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by mark II »

Na lomaču s njima!!!!!! Na lomačuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!! EEEEEEEEEEEEE :lol:
User avatar
mark II
Posts: 727
Joined: 12/03/2009 08:23

#28 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by mark II »

Maraschino wrote:nisam znao da i oni imaju '' serijatski zakon''... :-)
Секуловићу нису угрожена људска праваDatum: 02.04.2009 23:00
Autor: Глас Српске


БAЊA ЛУКA - Бранко Тодоровић, извршни директор Хелсиншког комитета за људска права у РС, рекао је да позивањем на црквени суд нису угрожена људска права Николе Секуловића из Требиња.

- Сви ми када улазимо у неку вјерску заједницу, када улазимо у неку асоцијацију, удружење грађана, прихватамо статут, програм и унутрашња правила те организације, која морају бити усклађена са законима државе. На тај начин прихватате да се повинујете оним правилима која постоје у том удружењу или у тој заједници и могућност да, ако их на неки начин кршите, за то евентуално одговарате, или да се о томе, у ствари, води одређена расправа на неким тијелима тих организација, удружења или заједница - рекао је он.

Након инцидента у Требињу, 18. марта ове године, предсједник Покрета за Требиње Никола Секуловић позван је на црквени суд због клеветничког дјеловања у писаним и електронским медијима и блаћења црквених великодостојника, свештенства и народа. Сједница је заказана 6. априла, преносе агенције.

У пракси Српске православне цркве није неуобичајено да се суди и лаицима, који могу добити или укор или бити искључени из цркве.

ovaj todorovic je izgubljen slucaj...covjek je sve pobrkao.
I nemaju, to nije zakon, oni su "Hristova nevjesta na zemlji", daleko viđe od zakona, produžena "ruka" Boga - oni su iznad zakona, jer Hristovu nevjestu ne možeš dovesti u pitanje čak ni kad pljačka :lol: Tako ti je, ovamo se možeš braniti, reći ne priznajem tvoj sud, samo Bog sudi, što sam rekao ne kosi se sa osnovama itd. Ovdje sinak nema. Kad te "Hristova nevjesta" obilježi, džaba se upireš, ona jeste "bog na zemlji" "njena je Božja", kriv - nevin. Ali zar i 21, stoljeću :lol: Eh, dodo, dodo i zemlji i nebu si težak :-)
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#29 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by sheilak »

Hoce Dodik biti stavljen pred crkveni sud? :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23431
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#30 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by BHCluster »

sheilak wrote:Hoce Dodik biti stavljen pred crkveni sud? :D
Ma ne, Dodika ce proglasiti Svetim!
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#32 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by nokia6170 »

ovo se jos niej desilo...ali bi pravno bilo zanimljivo...prema Ustavu Bosne i Hercegovine, Ustavni sud BiH ima apelacionu nadleznost protiv bilo koje presude u Bosni i Hercegovini.

Bilo bi zanimljivo da se ovi izopceni zale Ustavnom sudu da im je presudom Crkvenog suda povrijedjeno pravo na slobodu misli, savjesti i vjeroispovjest iz clana II.3.g) Ustava BiH i clana 9 Evropske konvencije za zastitu ljudskih prava, te prava na slobodu izrazavanja iz clana II.3.h) Ustava BiH i clana 10. Evropske konvencije.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#33 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by dr.gog »

Nije to crkveni sud,već farizejski đavolji.
Vladika je očito davno zaboravio na evanđelje i apostola Pavla,i sramotu nanešenu Čovjeku prije par hiljada godina ,istim ovakvim beščašćem i divljaštvom korumpiranih politikanata koje on danas predvodi, čineći blasfemiju bez premca.
Ali,btw.,njega čeka kao i Amfilohija i Kačavendu,otrežnjenje i sravnjivanje računa za mnogo veća zla nego što je ovo u Trebinju.

U njihovim hramovima beščašća i šovinizma,ljubavi Božje je odavno nestalo.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#34 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by popajic »

...Stvari su otišle predaleko, neko će izgubiti glavu, jer su Milorad Dodik i vladika Grigorije izgubili razum.
Eh,kako su mogli izgubiti nesto sto nisu ni imali ? I ne samo oni !
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#36 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by Bosanac sa dna kace »

strasno kodar je on neko govno nedodirljivo pa nasi vajni sekularni forumasi sutnjom odobravaju njegove psotupke, zaprepasten sam cinjenicom da nasi dezurni sekularisti na forumu nisu ni komentara ostavili ovdje a kamoli organizovali sta dalje, stvarno nevjerovatno :-? :-?
Postoje brojni mehanizmi da se greška ispravi, objavom demantija, ispravke, izvinjenja...

Vijeće za štampu BiH osudilo je danas verbalne prijetnje vladike zahumsko-hercegovačkog i primorskog Grigorija novinaru beogradskih "Večernjih novosti” Radivoju Gutiću, te od policije u Trebinju zatražilo da "učini sve da prestane hajka na novinare, koja već neko vrijeme postoji na tom području".

U pismu, upućenom načelniku Centra javne bezbjednosti (CJB) Trebinje Goranu Zupcu, Vijeće ističe da se radi o pokušaju zastrašivanja i ugrožavanja slobodnog obavljanja novinarskog posla dopisnika "Večernjih novosti"

- Prijetiti novinaru da će biti 'pojeden…', da će 'vidjeti na Vaskrs' šta će s njim biti, da će biti 'raskrinkan' u vladikinom nastupu na televiziji, te da će biti oklevetan kod svoga glavnog odgovornog urednika, zbilja su ispod svakog nivoa pristojnosti, ali očito vrlo smišljene po gradaciji, kako bi se novinaru, dopisniku iz manje sredine, dalo do znanja da slobodno novinarstvo u toj sredini ne postoji, a da postoje 'sile' koje će ga zaustaviti ne birajući sredstva, navodi se u pismu Vijeća za štampu BiH.

Izvršna direktorica Vijeća Ljiljana Zurovac ističe da su vladiki Grigoriju, ukoliko je novinar u svom izvještavanju napravio grešku, bili na raspolaganju brojni mehanizmi da se greška ispravi, objavom dematija, ispravke, izvinjenja, a kao krajnja mogućnost i pokretanje tužbe za klevetu.

- Sigurni smo da ćete učiniti sve da utvrdite činjenice ovoga postupka zastrašivanja i ucjene od vladike Grigorija prema novinaru Gutiću, te da u skladu sa svojim ovlastima, omogućite slobodan i siguran rad ne samo novinaru Gutiću, već i svim drugim novinarima na svome području, jednako kao što brinete o slobodi i sigurnosti svih drugih građana, dodaje se u pismu upućenom policijskom načelniku u Trebinju.

Izvor: Onasa
Ima Bosne_Bice Bosne
Posts: 4137
Joined: 07/02/2009 03:56
Location: The field “Location” is too short, a minimum of 2 characters is required.

#37 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by Ima Bosne_Bice Bosne »

Sta ces, vise ne jede bakljave :D .
Prisjele mu. :lol:
JohnGotti
Posts: 123
Joined: 13/10/2007 18:25

#38 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by JohnGotti »

Ja bi samo rek'o, kad sam vec vjernik, da u boga vjerovati moram, pa ako me izbaci iz crkve, ja cu na islam, dokle god me ne vrati nazad u crkvu, post'o vjernik biti moram i u boga vjerovati, inace sam k'o polovina od co'eka... pa dzamija, dzamija, ako drugog nema... :mrgreen:
User avatar
ZZZlica
Posts: 397
Joined: 17/08/2006 15:43

#39 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by ZZZlica »

Grigoriju neko stavio drogu u kokain :-)
User avatar
mark II
Posts: 727
Joined: 12/03/2009 08:23

#40 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by mark II »

JohnGotti wrote:Ja bi samo rek'o, kad sam vec vjernik, da u boga vjerovati moram, pa ako me izbaci iz crkve, ja cu na islam, dokle god me ne vrati nazad u crkvu, post'o vjernik biti moram i u boga vjerovati, inace sam k'o polovina od co'eka... pa dzamija, dzamija, ako drugog nema... :mrgreen:
Johny be good!
User avatar
mark II
Posts: 727
Joined: 12/03/2009 08:23

#41 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by mark II »

ZZZlica wrote:Grigoriju neko stavio drogu u kokain :-)
Starsky & Hutch - Grigorije & Dodik :evil:
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#42 Re: Crkveni sud vladike Grigorija

Post by Bosanac sa dna kace »

strasno, strasno, strasno.... :-? :-? :-? :-? :-?
Post Reply