Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

IBM

#26 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by IBM » 14/03/2009 22:52

Ne tako davno, Zdravko Grebo je dosao kos Senada u pijanom stanju i rekao kako BiH broji posljedne dane, i dobro se sjecam kako su ljudi kupovali ulje i brasno ocekivajuci da ce se raspasti....od tad prodje godinu, prodje i reforma policije, i Spiric podnio ostavku pa se vratio, sve se desilo a BiH se i dalje nije raspala.....

windas

#27 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by windas » 14/03/2009 23:03

Nesto su se ovi iz BH Kongresa pravo narogusili, oni kao brane BiH , od nas,
pa onda ovaj profa nije uzu nikad ni kinte, a oni skupljali pare za njega...,
ako je i od BH Kongresaiz Cikaga mnogo je...
Fali jos mali Swen da se javi, pa Muhamed , pa ce i Sendijarevic, sve spasitelji BiH, na daljinski..
:sax: :sax: :bih: :bih:

essex

#28 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 14/03/2009 23:21

IBM wrote:Ne tako davno, Zdravko Grebo je dosao kos Senada u pijanom stanju i rekao kako BiH broji posljedne dane, i dobro se sjecam kako su ljudi kupovali ulje i brasno ocekivajuci da ce se raspasti....od tad prodje godinu, prodje i reforma policije, i Spiric podnio ostavku pa se vratio, sve se desilo a BiH se i dalje nije raspala.....
ibm, jeli ti to pretpostavljas grebu odluci parlamenta? pogledaj molim te malo ustav i Republike i daytonske tvorevine pa razluci o cemu mi ovdje pricamo...nemoj pretpostavljati mahalske price drzavnim odlukama...ako ti treba pomoc javi se na pp, previse je stvari da se postavlja ovdje, ovo je ipak samo diskusija a ne memo board...
evo za kratko...daytonski tzv ustav je samo ustavni akt od dana njegovog donosenja i nista se do danas nij promijenilo. po tom ustavnom aktu oteti vilajet je federalna jedinica i ako se taj ustav usvoji dajes onome sto je nastalo u krvi i u nasilju legitimitet da kao federalna jedinica zatrazi samostalnost kroz referendum. pogledaj sliku u otetom vilajetu, koliko imas bosnjaka i koliko hrvata, nije li to etnicki ociscen teritorij? bilo koji referendu ima da prodje kao po ledu, klizanje bez prepreka, a rezultati odziva i prihvatanja ce biti u dobrom i poznatom stilu velikosrpstva: odziv 120%, za referendum 135%!...dobro, salu nastaranu, ali ih stvarno nema ko sprijeciti ako postanu federalna jedinica da se odvoje. a ta nemogucnost sprijecavanja je ostvarena genocidom, znaci i mi kao zrtva (svi nesrbi) priznajemo taj genocid (ako izglasamo ovaj amandman) pa ni sudjenje u hagu radovanu nece imati pravnu potporu da se nastavi jer smo se sami odrekli genocida priznavajuci oteti vilajet kao federalnu jedinicu, znaci odricemo se 49% BOSNE i priznajemo GENOCIDNU TVOREVINU.
eto, moze biti da je zacarani krug, nastojao sam sto jasnije prikazati kako velikosrpski projekt nastoji sa jednim udarcem da rijesi vecinu svojih problema po pitanju otetog vilajeta, a svaki njihov problem koji oni rijese u svoju korist placamo mi.
znaci, AMANDMAN NI PO KOJU CIJENU NESMIJE DA PRODJE U PARLAMENTU! IMA JOS JEDNA JAVNA RASPRAVA U SARAJEVU...MOSTARCI SU IH ISPRASILI DA SU OSTALI ZBUNJENI I BEZ RIJECI, NE ZAOSTANIMO ZA MOSTAROM NI U SARAJEVU I NEDOZVOLITE DA SE ODRZAVA U PARLAMENTU...ZAHTIJEVAJTE SPORTSKU DVORANU I ZASTITU POLICIJE DA SVE NADZIRE DA NEBI BILO PROVOKACIJA I TRAZITE DA SE CUJETE I DA VAM SE OBJASNI. NASTOJE NA BRZAKA SAMO U PAR SATI ZAMAZATI OCI SVIMA I DA SE POJAVE NA PARLAMENTU DA JE TO VOLJA NARODA. ZAR NIJE DOSTA? AKO JE VOLJA NARODA NEK BUDE VOLJA NARODA.NEDAMO NASU DRZAVU NIKOME!

SMRT FASIZMU SLOBODA BOSANSKOM NARODU!

essex

#29 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 14/03/2009 23:52

essex wrote: evo za kratko...daytonski tzv ustav je samo ustavni akt od dana njegovog donosenja i nista se do danas nij promijenilo. po tom ustavnom aktu oteti vilajet je federalna jedinica i ako se taj ustav usvoji dajes onome sto je nastalo u krvi i u nasilju legitimitet da kao federalna jedinica zatrazi samostalnost kroz referendum. pogledaj sliku u otetom vilajetu, koliko imas bosnjaka i koliko hrvata, nije li to etnicki ociscen teritorij? bilo koji referendu ima da prodje kao po ledu, klizanje bez prepreka, a rezultati odziva i prihvatanja ce biti u dobrom i poznatom stilu velikosrpstva: odziv 120%, za referendum 135%!...dobro, salu nastaranu, ali ih stvarno nema ko sprijeciti ako postanu federalna jedinica da se odvoje. a ta nemogucnost sprijecavanja je ostvarena genocidom, znaci i mi kao zrtva (svi nesrbi) priznajemo taj genocid (ako izglasamo ovaj amandman) pa ni sudjenje u hagu radovanu nece imati pravnu potporu da se nastavi jer smo se sami odrekli genocida priznavajuci oteti vilajet kao federalnu jedinicu, znaci odricemo se 49% BOSNE i priznajemo GENOCIDNU TVOREVINU.
ha, nikada u zivotu nisam sebe quotirao, ali mi sa pisanjem svega ovoga pade jedna cudna igra na pamet za koju mislim da velikosrbi igraju...

mislim da su prilicno uvjereni da ce amandman proci jer su pokrili sve vaznije politicare u BiH tako da amandman prodje...prije toga su poslali rasu u hag (s tim uvjerenjem), vrlo vjerovatno pokupili lovu za nagradu i sigurno politicke poene. rasi je receno da se odrzava i da razvlaci na sudu, ovi kroz amandman legalizuju genocidnu tvorevinu i samim time se svi nesrbi sloze da poniste genocid, sto automatski olaksava sudjenje i raso se poziva na tu odluku u hagu i biva pusten ili sa nekom minimalnom kaznom osudjen, ALI NE VISE ZA GENOCID! znaci, raso izgleda nikada nije ni bio u opasnosti jer se bratija pobrinula da ga zastiti na drugoj strani, a usputno rijese pitanje svoje nezavisnosti. moze se mozda i za ocekivati da se i mladic dosta brzo uhvati, jer jedna ovakva spletka mu garantuje brzi izlazak. moram reci da sve ovo treba da procita neko ko se razumije i u ustavno pravo, medjunarodno pravo i sudjenja u hagu, jer je ovo samo moje razmisljanje. ako je ova postavka tacna onda mi je jasno zasto su srbi naprasno uhvatili dabica i to u sred begesa.

BaileyS

#30 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by BaileyS » 14/03/2009 23:56

Ukoliko USA stvarno rade na rasparcavanju BiH onda nema ni smisla da se odupiremo. Trebalo je onda ici na to odmah u Dejtonu, bar bi zagrabili veci dio kolaca.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#31 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by -LIBERO- » 15/03/2009 00:16

Koji vam je K ,jeste normalni.

Opet nasjedate na medijske propagande raznih politika i lobija,opet nasjedate na price kao pred sami rat na price "Yutela",stariji se sjacaju gasenja svijetala u kucama kao poziv na mir,ili gostovanja generala u studiju Yutela i slicno.

Sto "pusite" sve sto vam se medijski servira?
Zar zaista niste sposobni malo izmedju redova citati?

Zar vam fakat nije jasno da i Miletu i Nedzadu,ODGOVARA,da se pocne pricati o "visokim" politikama,i joS VISIM LAZIMA,da bi malo splasnuo pritisak sudstva i naroda,kakko na Mileta i njegovo pljackanje,tako na Nedzada i njegove laze i pljacku i pajdase iz "razvojne banke"

Sabur narode,dodji tobe napokon...

Cockrol

#32 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by Cockrol » 15/03/2009 00:18

windas wrote:Nesto su se ovi iz BH Kongresa pravo narogusili, oni kao brane BiH , od nas,
Fali jos mali Swen da se javi, pa Muhamed , pa ce i Sendijarevic, sve spasitelji BiH, na daljinski..
Ovo je najgnusnija podvala.

Naime, nikad niko nije sakupljao pare za profesora Boylea, niti je Bosanski Kongres, ikada sakupljao pare, osim jednom, zajedno sa organizacijom "Majke Srebrenice i podrinja", za finansiranje TUZBE. Isto tako je pare za finanisranje Tuzbe sakupljao KBSA, i iste je predstavnik KBSA, Mujko Erovic, zajedno sa Emirom Ramicem, tada predsjednikom KBSA, odnio u Sarajevo, u Januaru 2007. i predao , kako su izjavljivali na svom radiju, Sulejmanu Tihicu i Sakibu Softicu. Radilo se o sumi oko 120 000 US dolara!!

I to je bio odgovor gradjana lojalnih BIH na podvalu vladajucih veleizdajnika, koji su sami svojom voljom ukinuli finansiranje Tuzbe RBIH protiv tadasnje SRJ.

Profesor Boyle dok je radio za RBIH, radio je sve PRO-BONO, besplatno. A Sakibu Softicu i komaniji koja je sabotirala Tuzbu u ime veleizdajnika isplaceni su milioni.

No, sta ocekovati drugo od hadzija, koji radeci za vleizdajnike otimaju od sljepaca pare.
Last edited by Cockrol on 15/03/2009 00:22, edited 1 time in total.

essex

#33 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 00:19

windas wrote:Nesto su se ovi iz BH Kongresa pravo narogusili, oni kao brane BiH , od nas,
prvo, izjasni se ko ste to vi, da ti mogu reci dali govoris istinu ili si u zabuni ili samo provociras...ako imas dokaz da je nesto placeno boyle-u, bujrum, ovo je slobodan forum i iznesi, a mi mozemo i dovesti boyle-a pa da sam demantira, javno, kao sto smo ga doveli i na hayat...nazalost covijek neprica nas jezik, ali neko od nas ce se potruditi da prevodi njegove postove...dakle dokazi pa mozemo nastaviti, do tada samo supljiras bez razloga (ili sa jednim drugim razlogom)...
kongres iz chicaga, zovu nas i prva michigenska, nema sta se neradi da nas omalovaze...kao prvo, nije nikada ni bio u chicagu, nesto nas ima i u sjevernoj americi nesto po evropi, australiji pa i bosni. razasuti smo po svijetu ne svojom voljom a vezani svojom voljom i samo jednim ciljem POVRATITI SLOBODU U NASU DRZAVU. nemoj se iznenaditi ako prva michigenska prva i udje u banjaluku ako dodje do bilo kakvih ratnih dejstava...mi sve nastojimo dokazati zakonski i kroz sudski sistem osloboditi drzavu ropstva, ali mi nikada nebi dozvolili da se cetnici ponovo sepure po nasoj drzavi, tako da u toj jednoj varijanti prva michigenska vrlo vjerovatno ce napredovati iz svih pravaca svijeta prema banjaluci. ni onaj rat 1992 nismo htjeli pa smo se skoro goloruki odbranili, zamisli sada kada dolazimo iz svijeta...
evo nas i na ovom forumu i zahvaljujem se sa-x na mogucnosti da iznesemo svoje stavove. da sve neradimo zakonski nebi ni bili ovdje. pokusavamo objasniti narodu da mu se sprema igranka i objasnjavamo zakone koje neznaju a po kojim se ta igranka vodi...ako vec moras plesati nauci korake pa imaj neku sansu da zavrsis ples a ne na podu i ismijan. i to je jedini posao na koji smo fokusirani, ne dozvoliti da se narod (a s njime i drzava) prevare.
pozdrav domovini.

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#34 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by -LIBERO- » 15/03/2009 00:23

Dijaspora je na nogama..... :D

Treba dici sto vise tenzije i pozivati na raznu "pravdu",il' pak zaista pravdu..a tipkati iz tamo nekih "CIKAGA" :D

Fino,fino...sto bi nas narod rekao.."..lako je tudjim Ku.... gloginje tresti.."

Samo me interesuje ko bi ginuo da se sprovede plan ukidanja RS-a ,vi iz Michigena ili mozda Silajdjiceva rodbina i prijetelji,ili mi u Bosni?

sancica

#35 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by sancica » 15/03/2009 00:28

Koliko ja znam prof.Boyle radi za BH :bih: BESPLATNO sto nije slucaj sa mnooooogim BH drzavljanima. :skoljka:
Provjereni je prijatelj BH i nije kao mnogi koji se deklarisu kao prijatelji a zgrnuli silne pare. Covjek istinski voli Bosnu za razliku od mnogih koji u njoj zive.
Profeore, hvala Vam......

Cockrol

#36 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by Cockrol » 15/03/2009 00:32

-LIBERO- wrote:Dijaspora je na nogama..... :D

Treba dici sto vise tenzije i pozivati na raznu "pravdu",il' pak zaista pravdu..a tipkati iz tamo nekih "CIKAGA" :D

Samo me interesuje ko bi ginuo da se sprovede plan ukidanja RS-a ,vi iz Michigena ili mozda Silajdjiceva rodbina i prijetelji,ili mi u Bosni?

Samo ti cuvaj svoj haustor i podrum i rupu odakle se javljas, a onda kada sve bude gotovo izadji i pridruzi se pobjednicima. Samo majke ti nemoj se dernjat na forumu. Nece ti niko nista ovdje obecavam. :mrgreen: :mrgreen:

Cockrol

#37 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by Cockrol » 15/03/2009 00:40

Kada je rijec vec o Tuzbi i parama, evo kako su ih Tihic i Softic trosili:

Riječi profesora Boyle-a u predmetu njegove poruke koju je uputio javnosti BIH u srijedu 03. maja 2006-te su riječi optužbe za još jednu izdaju Tihića.

TIHICU TREBA SUDITI

Dragi prijatelji:

“Dostavljam vam finale zahtjeve Bosne na Svjetskom sudu. Kao što možete vidjeti, nema niti riječi da se ukine Republika Srpska. Gospodin Tihić je odbio moje nekoliko puta ponovljene ponude da idem na Svjetski sud i tražim od suda da donese odluku protiv Republike Srpske kao genocidne državice. On nije ovlastio niti gospodina Softića da to učini. Razlog zašto je gospodin Tihić odbio moje ponovljene ponude da se ukine Republika Srpska na Svjetskom sudu je to što je on radio sa svojim prijateljima i saveznicima u SDS, SDNS i PDP na učvšćivanju Republike Srpske putem Hays-ovih Reformi. Tako, naravno, gospodin Tihić me nije poslao na Svjetski sud da se eliminiše Republika Srpska.”

Profesor Boyle dalje kaže : “Gospodinu Tihiću se mora suditi”…...”Gospodin Tihić nije podoban da služi u Predsjedništvu BiH”.

Slijedi originalna poruka na Engleskom. Pod tačkom 18. je tekst finalnog zahtjeva Bosne i Hercegovine na sudu u Hagu.

IMPEACH TIHIC

Dear Friends:

Attached are Bosnia's Final Submissions to the World Court. As you can see, they say nothing about getting rid of Republika Srpska. Mr. Tihić rejected my repeated offers to go to the World Court and ask the Court to rule against Republika Srpska as a genocidal statelet. And he did not instruct Mr. Softic to do so either. The reason why Mr. Tihić rejected my repeated offers to dismantle Republika Srpska at the World Court is that he was working with his friends and allies in SDS, SDNS and PDP in order to strengthen Republika Srpska by means of the Hays Reforms . So of course Mr. Tihić was not going to send me to the World Court in order to eliminate Republika Srpska . And now it is too late for Bosnia and all Bosnians. Mr. Tihić should be impeached, and removed from office by the BIH Parliament. Mr. Tihić is not fit to serve on the Presidency of Bosnia and Herzegovina.

Francis A. Boyle
Professor of International Law
Attorney for the Mothers of Srebrenica and Podrinja General Agent for the Republic of Bosnia and Herzegovina with Extraordinary and Plenipotentiary Powers before the International Court of Justice by Appointment of His Excellency President Alija Izetbegovic (1993-1994)

essex

#38 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 00:42

prvo, zasto bi izbio rat? jeli to vec dogovoreno da ako amandman padne da se zarati? nije li to ucjena demokratije i naroda? ima oko 200 drzava na svijetu, amandmani i zakoni svakog dana padaju i samo u najnizecivilacijski postavljenim drustvima se koristi politika "ili-ili". amandman pao, vrlo vjerovatno pala vlada i prijevremeni izbori i idemo dalje...e sada ako se sve ovo koristi da se pocne rat, onda niko od nas nema mogucnosti da to zaustavi, jer za rat je uvijek treba jedan a ne kako aljobeg rece "za rat treba dvoje". ja nevidim nikoga u ovoj situaciji da mu rat vise odgovara nego traktoristi jer se izvlaci iz kriminalnih radji. zmaci postavljen je uslov, ili amandman (gdje oteti vilajet nije vise oteti nego otisli vilajet i gdje ptica dodo ce opet izbjeci odgovornost za kriminalne radnje) ili rat sa istim rezultatima po traktoristu. ako je scenario tako postavljen, sve je onda djaba i ovo nase slovo zakona koje pokusavamo da objasnimo.
dakle, nemoj pokusavati prebaciti na dijasporu, mi ionako imamo najmanje upliva u "razvitak" nase zemlje i njeno poniranje u nestanak u posljednjih 13 godina. ako mozes pobiti ovo sto pricamo, bujrum, nemoj bacati bombaske i pokusavati optuziti fijasporu za neki moguci scenario koji je vec mozda dogovoren. treba igrati glavom da se to nedesi, izvoli reci sta imas...
Last edited by essex on 15/03/2009 00:48, edited 1 time in total.

essex

#39 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 00:44

sancica wrote:Koliko ja znam prof.Boyle radi za BH :bih: BESPLATNO sto nije slucaj sa mnooooogim BH drzavljanima. :skoljka:
Provjereni je prijatelj BH i nije kao mnogi koji se deklarisu kao prijatelji a zgrnuli silne pare. Covjek istinski voli Bosnu za razliku od mnogih koji u njoj zive.
Profeore, hvala Vam......
sancica, pozdrav od Prof. Boyle...

Image

POZDRAV DOMOVINI!

cyprus

#40 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by cyprus » 15/03/2009 01:07

Nije mi se prvi put učinilo da CD traži inspiraciju za teme upravo na ovom forumu :D

A Boyle, ja šta je sve izbulaznio večeras. Ovo je bilo prvi put da ga slušam, inače sam ga zamišljao ozbiljnije :roll: .

Ćerimagić: A kako doći do odgovarajućeg Ustava?
Boyle: Treba sazvati ustavni kongres (nešto slično) gdje će učestvovat sve političke strukture u BiH i pristupit korjenitim promjenama sadašnjeg nametnutog i nelegalnog Ustava. (naravno parafraziram)

Mislim WTF :lol: :lol: , eto koliko se razumije u pitanje BiH i koliko je to što je rekao realno moguće :-) :-) . Da je moguće bilo bi već urađeno, nastranu priče o velikosrpskim špijunima Tihiću, Lagumdžiji i ostalim...

Boyle o Lagumdžiji: A šta ste očekivali od SDP-a i komuniste Lagumdžije? :D :D

Dalje, Boyle kaže kako je prihvatanje amandmana o DB korak ka disoluciji BiH i to na način da RS pripadne Srbiji, a FBiH Hrvatskoj :D . Al ne reče nažalost kojom metodom, da i mene uvjeri u svoje nebuloze kao i onih 3000 ovaca na hayatovom "televotingu". Nevjerovatno kako je lako manipulisat narodom, što je naravno jedna od bitnih tekovina demokratije. Sad, da li će Hare razočarat Boylea i prihvatiti ovaj amandman i tako prepustit samo Mirnesu ni krivom ni dužnom ubiranje političkih poena na novonastaloj situaciji, ostaje da se vidi.

Zatim, kaže SAD sprovode posljednje faze svoje zamisli o podjeli BiH. OK, a zašto SAD to nisu sve završili u Dejtonu da se ne pate dalje. Biće da im mi Bosanci nismo dali :lol: :lol: .

FREE HAWAII and God bless you!!! :-D

Topla voda

#41 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by Topla voda » 15/03/2009 01:07

reko je nesto ruzno o lagumdziji,pa zato nema komentara podrske...jer ipak kad razmislis ,izmedju drzave i lagumdzije,pravedno i logicno je da se brani lagumdzija,a drzava...bice sta ce biti

-LIBERO-
Čiča Gliša

#42 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by -LIBERO- » 15/03/2009 01:09

Cockrol wrote:

Samo ti cuvaj svoj haustor i podrum i rupu odakle se javljas, a onda kada sve bude gotovo izadji i pridruzi se pobjednicima. Samo majke ti nemoj se dernjat na forumu. Nece ti niko nista ovdje obecavam. :mrgreen: :mrgreen:
Jeste jeste..sve smo mi same kukvice,samo ste vi hrabri "pobjednici"

Nego,kako je vrijeme u Americi?

ps. A to ko cuva koju rupu,i taj omalovazacki ton,mozes mi u lice reci cim se u Sarajevu pojavis. Imas mogucnost i ocekujem tvoj PM sa zadovoljstvom.

essex

#43 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 01:24

-LIBERO- wrote:
Cockrol wrote:

Jeste jeste..sve smo mi same kukvice,samo ste vi hrabri "pobjednici"

Nego,kako je vrijeme u Americi?

ps. A to ko cuva koju rupu,i taj omalovazacki ton,mozes mi u lice reci cim se u Sarajevu pojavis. Imas mogucnost i ocekujem tvoj PM sa zadovoljstvom.
sada mi je jasno zasto onoliko istices rat...glava, ne bubrezi...GLAVA!

-LIBERO-
Čiča Gliša

#44 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by -LIBERO- » 15/03/2009 01:30

essex wrote:sada mi je jasno zasto onoliko istices rat...glava, ne bubrezi...GLAVA!
To neka opaska iz tvog rodnog sela,il' sta....

essex

#45 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 01:37

cyprus wrote: Zatim, kaže SAD sprovode posljednje faze svoje zamisli o podjeli BiH. OK, a zašto SAD to nisu sve završili u Dejtonu da se ne pate dalje. Biće da im mi Bosanci nismo dali :lol: :lol: .
dok ti skontas igru sudija vec svira i kraj produzetaka...citava igra se svodi da se mi sami ponistimo jer onda svi peru ruke a samo zbog jednog razloga USTAVE DRZAVA NESMIJE NIKO DA MIJENJA OSIM PARLAMENATA TIH DRZAVA, to ti je po UN-u. oni su nam napravili okvir koji nikada nije usvojen (govorim o ustavu) i koji je jos uvjek ustavni akt. po tom ustavnom okviru oteti vilajet je federalna jedinica i kao takva ma pravo da raspise referendum da se odvoji, kada postaje OTISLI VILAJET. posto niko po pravilima UN-a to nesmije nametnuti, kroz nase izdajnike, velikosrpske sluge, se dovodi parlament u stanje da kroz ovaj amandman verifikuje annex4 i prizna ono sto je velikosrbima vec priznato u daytonu, ali nije legalizovano. eto ti da ti se pojasni ko dijetetu u prvom razredu, sve nacrtano i ono pita "a gdje je kreda?" i tom djetetu je kao i tebi samo vaznije da sara nego da mu mozak radi... :-)

essex

#46 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 01:39

-LIBERO- wrote:
essex wrote:sada mi je jasno zasto onoliko istices rat...glava, ne bubrezi...GLAVA!
evo ti jedna koja je iz mog sela...
sejdo, quickly...

-LIBERO-
Čiča Gliša

#47 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by -LIBERO- » 15/03/2009 01:52

essex wrote:
-LIBERO- wrote:
evo ti jedna koja je iz mog sela...
sejdo, quickly...
Opet pokusavas biti sarkastican i cinican,sto ti bas i ne ide od ruke.
Ovo Sejdo,vjerovatno aludiras,na Sejdu Bajramovica..ako pri tome pokusavas mene positovjetiti sa Sejdom,onda si bas tuzno jadan,sto je tvoj licni odabir,ili cisto predispozicija za to. :thumbup:

Jeste jeste svi smo mi Sejde bosanske,samo ste vi iz Amerike pravi patrioti,i samo vi na cijeli bosanski problem imate pravican pogled i najbolje rjesenje,sta mi znamo iz Bosne,nemammo mi takvu predispoziciju da sagledamo cjelokupni problem U KOJEM ZIVIMO.
Znam, i vas je to problem,samo sto ga vi dozivljavate i zivite virtualno,preko interneta i medija,a mi ga zivimo i dozivljavamo svakodnevno,ali nema veze,opet si ti adekvatniji da nama "Sejdama" prosipas pamet...vidim da uzivas u tome,i samo nastavi :D :dance:

Usput kakvi su ove godine Lejkersi?

Titojecar

#48 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by Titojecar » 15/03/2009 02:07

Boyle me podsjeca na Titu, majke mi. Sve kaze jasno i glasno i punu istinu, a ocito je i antifasista.

Padaj silo i nepravdo, kucnuo je i nas cas. Da mi je vidjeti nekoga da rastjera ovu mafijasku bandu, ponove bih se rodio

essex

#49 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by essex » 15/03/2009 02:11

-LIBERO- wrote:
essex wrote: evo ti jedna koja je iz mog sela...
sejdo, quickly...
Opet pokusavas biti sarkastican i cinican,sto ti bas i ne ide od ruke.
Ovo Sejdo,vjerovatno aludiras,na Sejdu Bajramovica..ako pri tome pokusavas mene positovjetiti sa Sejdom,onda si bas tuzno jadan,sto je tvoj licni odabir,ili cisto predispozicija za to. :thumbup:

Jeste jeste svi smo mi Sejde bosanske,samo ste vi iz Amerike pravi patrioti,i samo vi na cijeli bosanski problem imate pravican pogled i najbolje rjesenje,sta mi znamo iz Bosne,nemammo mi takvu predispoziciju da sagledamo cjelokupni problem U KOJEM ZIVIMO.
Znam, i vas je to problem,samo sto ga vi dozivljavate i zivite virtualno,preko interneta i medija,a mi ga zivimo i dozivljavamo svakodnevno,ali nema veze,opet si ti adekvatniji da nama "Sejdama" prosipas pamet...vidim da uzivas u tome,i samo nastavi :D :dance:

Usput kakvi su ove godine Lejkersi?
gdja ti ode vela havle...sejdo quickly je cini mi se sa audicije kada admir glamocak iimitira neke komsinice u prepucavanju pa ova jedna da se napravi vazna (mahalski stil) kako zna engleski i da joj kaze da mora igrati glavom pokazuje kaziprstom u glavu i izgovara "sejdo, quickly"...to je u sarajevu jedno vrijeme bila non stop zajebancija, a posto vidim da onom prijetis "da kada se pojavi u sarajevu..." mislio sam da ces skontati...bezveze se prepucavas i zakuhavas, decko 'ajde 'oladi...nesto pametno o boyle-u?

cyprus

#50 Re: Neka je Bog s Vama, Vas prijatelj,Francis A. Boyle

Post by cyprus » 15/03/2009 02:12

essex wrote:
cyprus wrote: Zatim, kaže SAD sprovode posljednje faze svoje zamisli o podjeli BiH. OK, a zašto SAD to nisu sve završili u Dejtonu da se ne pate dalje. Biće da im mi Bosanci nismo dali :lol: :lol: .
dok ti skontas igru sudija vec svira i kraj produzetaka...citava igra se svodi da se mi sami ponistimo jer onda svi peru ruke a samo zbog jednog razloga USTAVE DRZAVA NESMIJE NIKO DA MIJENJA OSIM PARLAMENATA TIH DRZAVA, to ti je po UN-u. oni su nam napravili okvir koji nikada nije usvojen (govorim o ustavu) i koji je jos uvjek ustavni akt. po tom ustavnom okviru oteti vilajet je federalna jedinica i kao takva ma pravo da raspise referendum da se odvoji, kada postaje OTISLI VILAJET. posto niko po pravilima UN-a to nesmije nametnuti, kroz nase izdajnike, velikosrpske sluge, se dovodi parlament u stanje da kroz ovaj amandman verifikuje annex4 i prizna ono sto je velikosrbima vec priznato u daytonu, ali nije legalizovano. eto ti da ti se pojasni ko dijetetu u prvom razredu, sve nacrtano i ono pita "a gdje je kreda?" i tom djetetu je kao i tebi samo vaznije da sara nego da mu mozak radi... :-)
Eto Amerika ima potrebu da pere ruke... :lol: ...nakon svega što je njena politika uradila uzećemo u samo posljednjih 10 godina, oni eto se svim silama upiru kako oprat ruke na pitanju BiH. Što bi oni rekli: Yeah, right...

PS A uostalom, brinite se i ti i Boyle za interese svoje države, a BiH prepustite onim koji žive ovdje...
Last edited by cyprus on 15/03/2009 02:13, edited 1 time in total.

Post Reply