Ode Brcko.....

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1 Ode Brcko.....

Post by seln »

Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#2 Re: Ode Brcko.....

Post by Real Khan »

seln wrote:Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#3 Re: Ode Brcko.....

Post by seln »

Real Khan wrote:
seln wrote:Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
Ode, da prostis, u materinu....koliko znam i RS je entitet u sastavu BiH. Dodin cilj je bio uzeti nacelnika u Brckom. Uspio je.
Sta se tu ima uljepsavati?
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#4 Re: Ode Brcko.....

Post by Real Khan »

seln wrote:
Real Khan wrote:
seln wrote:Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
Ode, da prostis, u materinu....koliko znam i RS je entitet u sastavu BiH. Dodin cilj je bio uzeti nacelnika u Brckom. Uspio je.
Sta se tu ima uljepsavati?
Pa nemaš se šta sekirati...RS je u sastavu BiH i tu će i ostati dok se ne promijeni njeno ime, ali u svakom slučaju teritorija o kojoj pričamo ostaje u BiH. Sada mi objasni šta je to Dodik "uspio" uraditi konkretno na "odlasku", naravno, nećemo računati šuplje priče? :D
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#5 Re: Ode Brcko.....

Post by elSaik »

Nemoj tako, Tihić drži sve pod kontrolom... 8-)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#6 Re: Ode Brcko.....

Post by seln »

Real Khan wrote:
seln wrote:
Real Khan wrote: A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
Ode, da prostis, u materinu....koliko znam i RS je entitet u sastavu BiH. Dodin cilj je bio uzeti nacelnika u Brckom. Uspio je.
Sta se tu ima uljepsavati?
Pa nemaš se šta sekirati...RS je u sastavu BiH i tu će i ostati dok se ne promijeni njeno ime, ali u svakom slučaju teritorija o kojoj pričamo ostaje u BiH. Sada mi objasni šta je to Dodik "uspio" uraditi konkretno na "odlasku", naravno, nećemo računati šuplje priče? :D
Dakle, da mirno spavamo?
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#7 Re: Ode Brcko.....

Post by cogni »

Ako sam dobro shvatio, za Bosnjake je katastrofa kad je Srbin nacelnik u Brckom. Da li to znaci da je za Srbe bilo katastrofa kad je Bosnjak bio nacelnik? I da li ce ako slijedeci nacelnik bude Hrvat to biti katastrofa i za Bosnjake i za Srbe?
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#8 Re: Ode Brcko.....

Post by elSaik »

cogni wrote:Ako sam dobro shvatio, za Bosnjake je katastrofa kad je Srbin nacelnik u Brckom. Da li to znaci da je za Srbe bilo katastrofa kad je Bosnjak bio nacelnik? I da li ce ako slijedeci nacelnik bude Hrvat to biti katastrofa i za Bosnjake i za Srbe?
Nisi shvatio.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#9 Re: Ode Brcko.....

Post by seln »

cogni wrote:Ako sam dobro shvatio, za Bosnjake je katastrofa kad je Srbin nacelnik u Brckom. Da li to znaci da je za Srbe bilo katastrofa kad je Bosnjak bio nacelnik? I da li ce ako slijedeci nacelnik bude Hrvat to biti katastrofa i za Bosnjake i za Srbe?
Ne razumijes ti to, jos si mlad i zelen....ovaj, mlad i crn.
blue best
Posts: 45
Joined: 19/01/2009 18:37

#10 Re: Ode Brcko.....

Post by blue best »

Real Khan wrote:
seln wrote:Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
Fakat ode Brcko!!!
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#11 Re: Ode Brcko.....

Post by adisio »

Ja mislio grad dobio noge... kad ono samo doslo do promjene gradonacelnika pihhh.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#12 Re: Ode Brcko.....

Post by Real Khan »

blue best wrote:
Real Khan wrote:
seln wrote:Novi nacelnik je Dragan Pajic iz SNSD. Dodo, cestitamo....
A gdje, da prostiš, "ode Brčko"? Koliko ja znam još uvijek je tamo gdje je i bio - distrikt Bosne i Hercegovine.
Fakat ode Brcko!!!
:shock: Ma gdje "ode", bolan nebio?! Je li sad možda u Banovićima (otišlo niz prugu Brčko-Banovići, I suppose)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#13 Re: Ode Brcko.....

Post by seln »

Real Khan wrote:
:shock: Ma gdje "ode", bolan nebio?! Je li sad možda u Banovićima (otišlo niz prugu Brčko-Banovići, I suppose)
Ma nije se ni Kosovo pomjerilo ni milimetra...no pitaj guslare...
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#14 Re: Ode Brcko.....

Post by Real Khan »

seln wrote:
Real Khan wrote:
:shock: Ma gdje "ode", bolan nebio?! Je li sad možda u Banovićima (otišlo niz prugu Brčko-Banovići, I suppose)
Ma nije se ni Kosovo pomjerilo ni milimetra...no pitaj guslare...
Nemoj ti previše slušati šta guslari pričaju... Kosovo i Brčko (BiH) nemaju ništa zajedničko. Pusti njihovu propagandu i epske halucinacije.
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#15 Re: Ode Brcko.....

Post by Frankyee »

Nema potrebe da se bilo ko brine, drug Tihic, to sve fino kontrolise. Ovo je samo takticko popustanje Dodiku, jer Dodik ce dobiti Brcko ali ce zbog toga morati da odustane od trazenja jos 250 kmq od Federacije. Znaci dobice jos samo nekih 125kmq vjerovatno neke sume. Znaci kvalitetan rad druga klempe u ocuvanju BiH.

I taman kad Srbi pomisle da su sve dobili sto se moze dobiti u ovoj drzavi, tada ce drug klempo da postigne jos veci pregovaracki uspjeh i preokret i da dogovori da u Sarajevu, Zenici a mozda cak i u Tuzli nacelnik bude Srbin. To ce se sve dati u paketu sa novim rukovodstvom uprave PDV, Guvernerom Centralne Banke a mozda cak to ode do Fudbalskog Saveza jer i tamo je potreban neko ko je sposoban i od Dodika.

E sad ako se pitate sto to radi drug Klempo, bez potrebe se zamarate, jer drug klempo kaze fino da ce biti jako mnogo para za povratnike, cim se ova kreditna kriza malo smiri. Osim toga pokazalo se da gospodin Dodik, je pravi majstor privatizacije a u Brckom ima mnogo jos sta da se proda pa onda je za Bosnjake nekako najbolje da se to sve kontrolise iz Laktasa. Pa zar nije najveci interes druga klempe da nista ne ide u ruke komunjara i politickih protivnika, a posto je drug klempo najveci intelektualac u Bosnjaka, i ima ogromno iskustvo kao rukovodilac jednog znacajnog skladista, onda nekad treba to sve prihvatiti jer je to tako.

Mi ne znamo koje sve prijetnje je drug klempo morao da izdrzi na ovome pitanju, i na kraju eto vidite on uspijeva, korak po korak se krece, tapse ga po ramenu Lajcak, a Dodik se usere u gace kad se drug klempo pojavi.

Umjesto da ljudi kritikuju treba da svi postuju druga klempu i budu sretni sto je on jedan i jedini u Bosnjaka koji ima hrabrost da se suprotstavi, jos iz dana odbrane od agresije, i ima sposobnost rukovodjena, ono sto je naucio u tom skladistu i jos ima viziju da kaze Bosnjacima da se treba nekad postiditi sto su zrtve Genocida. Zato narode cuti i moli se da drug klempo se ukljuci u program vjestacke oplodnje zena jer takav genetski potencijal se rodi jednom u 10 generacija.
kostner
Posts: 2
Joined: 17/01/2009 19:32

#16 Re: Ode Brcko.....

Post by kostner »

cogni wrote:Ako sam dobro shvatio, za Bosnjake je katastrofa kad je Srbin nacelnik u Brckom. Da li to znaci da je za Srbe bilo katastrofa kad je Bosnjak bio nacelnik? I da li ce ako slijedeci nacelnik bude Hrvat to biti katastrofa i za Bosnjake i za Srbe?
to jest losa vijest za bosnjake ali nije katastrofa jer ne mijenja sustinsko stanje... a to je da bosnjacke i hrvatske stranke imaju apsolutnu vecinu u vijecu... a uz to i cinjenica da je brcko politicki toliko dezfunkcionalno da vece odluke donosi supervizor (koji ocigledno vuce na stranu bosnjaka, iako ne znatno ili radikalno)...


uz to, brcko se sve vise ekonomski veze za federaciju sto je jako dobra tendencija.. izgradnja mercatora, fis vitez, merkur, podravke i slicnih objekata koje svoje centrale (tj. ispostave u bih) imaju u sarajevu ili mostaru
User avatar
vee-jay
Posts: 8727
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#17 Re: Ode Brcko.....

Post by vee-jay »

a sad adiooooooo :D

Bilo kako bilo, svaka cast Dodiku i njegovim, sa 13,05 % dobivenih glasova i 4 mandata. Hvala SDA I SBiH koji su radije trazili saveznike u SNSDu i SDSu nego u SDPu.

RISPEKT!
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#18 Re: Ode Brcko.....

Post by Real Khan »

Hajde malo ozbiljnije... Namjerno karikiram ovu zabrinutost, jer je zaista činjenica da Brčko, pa i RS, i Federacija BiH sa svih 10 kantona, i zapadna Hercegovina, i Krajina, i centralna Bosna, itd. ostaju u Bosni i Hercegovini. Da se tu išta može promijeniti, promijenilo bi se u ratu. Da Dodik i velikosrpski masterminds iz BG tu išta mogu učiniti, ne da bi to sutra uradili, nego bi to uradili jučer. Pustite tlapnje i halucinacije guslara i kvazipolitičara marke Dodick. Pa šta ako je načelnik iz SNSD? Pa ne može sam načelnik donijeti odluku da se Brčko izdvaja iz BiH i "prisajedinjuje" sa Srbijom, Hrvatskom ili nekim drugim klincem-palcem. Da bi se to sve odigralo onako kako velikosrpska klika želi, morali bi dobiti odobrenje Bošnjaka i Hrvata, ili da uspiju pobiti baš svakog Bošnjaka-Bosanca (pa da onda nemaju koga pitati za dozvolu). To su oni "detalji" koji zezaju san o Velikoj Srbiji. Pokušali su ratom - pa nije išlo, pokušavaju sa Tihićem - neće ići. Mirno spavajte, barem što se ovoga tiče...a rata neće biti, osim ukoliko ga velikosrbi opet ne požele. Što se mene tiče neka pokušaju opet, pa da jednom za sva vremena utvrdimo te granice i gruntove.

P.S. Da preduprijedim očekivane komentare: podsjećam, nisam u dijaspori, moja djeca su tu u Sarajevu, Bosni i Hercegovini, i tu će i ostati.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#19 Re: Ode Brcko.....

Post by seln »

vee-jay wrote:a sad adiooooooo :D

Bilo kako bilo, svaka cast Dodiku i njegovim, sa 13,05 % dobivenih glasova i 4 mandata. Hvala SDA I SBiH koji su radije trazili saveznike u SNSDu i SDSu nego u SDPu.

RISPEKT!
Cista alanfordstina....ako kanis postati prvi, zauzmi trece mjesto.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#20 Re: Ode Brcko.....

Post by bijelo_dugme »

cogni wrote:Ako sam dobro shvatio, za Bosnjake je katastrofa kad je Srbin nacelnik u Brckom. Da li to znaci da je za Srbe bilo katastrofa kad je Bosnjak bio nacelnik? I da li ce ako slijedeci nacelnik bude Hrvat to biti katastrofa i za Bosnjake i za Srbe?
Nije katastrofa sto je Srbin nacelnik, katastrofa je sto je cetnik nacelnik.
Stihy
Posts: 143
Joined: 26/07/2003 00:00
Contact:

#21 Re: Ode Brcko.....

Post by Stihy »

Veci je problem 90 ministarstava u federaciji nego 1 nacelnik u Brckom , al fino da se ljudi brinu ...
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#22 Re: Ode Brcko.....

Post by zavrzlama »

Jebiga sad...sto smeta ako je u brckom gradonacelnik srbin...srbi su jedan od ravnopravnih i konstutivnih naroda u BIH...bitno je koliko ce taj nacelnik raditi svoj posao....a sto se tice politickog stanja u tom gradu/distriktu...stanje je vise nego dobro jer je Brcko model koji izbija adute separatistima i onim koji podrzavaju svojatanje odrdjenih teritorija za vlasnistvo vecinskog naroda...Brcko dokazuje da se moze zivjeti sa jednistvenom zastavom,institucijama ,zakonima ,skolstvom i tako izbija adut onim snagama koje zagovaraju svojatanje teritorija za vlasnistvo jednog naroda kojeje obojeno samo imenima vecinskog naroda...u Brckom je pokopana ideja o secesiji i ideji nemogucnosti zajednistva...meni je cak i drago sto je srbin gradonacelnik (iako je po izbornim rezultatima trebao biti neko iz SDP) jer se izbijaju aduti mnogim koji su zeljeli da Brcko postane kao i ostatak BIH..
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#23 Re: Ode Brcko.....

Post by -LIBERO- »

Pa sta ste ocekivali da ce SDA I ZagrabiBIH podrzati nacelnika SDPa.

Oduvijek,od one 90te pa do dan danas, te dvije stranke i vodeci kadrovi su prije birali bilo koga sem SDPa.

To je opste poznato,uvijek su se zastave vezivale,pa sto je nebi vezivali i sa Dodikovim nacionalsocijalistima iz SNSDa

Jos ako se uzme u obzir kulminacija zategnutih odnosa na relaciji ABA3 i reis VS. SDP i lijevi blok...ja sam ocekivao ovakav rasplet.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#24 Re: Ode Brcko.....

Post by zavrzlama »

-LIBERO- wrote:Pa sta ste ocekivali da ce SDA I ZagrabiBIH podrzati nacelnika SDPa.

Oduvijek,od one 90te pa do dan danas, te dvije stranke i vodeci kadrovi su prije birali bilo koga sem SDPa.

To je opste poznato,uvijek su se zastave vezivale,pa sto je nebi vezivali i sa Dodikovim nacionalsocijalistima iz SNSDa

Jos ako se uzme u obzir kulminacija zategnutih odnosa na relaciji ABA3 i reis VS. SDP i lijevi blok...ja sam ocekivao ovakav rasplet.
ima i toga sto kazes...samo je ovo vise politicka odluka da se spasi Dodik linca od sopsvenog naroda, zbog 13 godisnjeg laganja srba u BIH da je Brcko dio rs-a i da ce arbitrazom Brcko pripasti rs-u....jer kao adut da Brcko treba biti sastavni dio rs-a je sto su tokom rata srbi drzali Brcko i sto Brcko presijeca rs na dva dijela...da ne govorimo o tome sto sad trajno secesija gubi smisao...izbor srbina za gradonacelnika je mala kompezacija za gutanje krastave zabe zvane "zaboravimo secesiju" ;-) :D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#25 Re: Ode Brcko.....

Post by dallton »

fakat ne vidim u cemu je problem sto je ovaj iz snsd postao gradonacelnik...i ne ode brcko nikud, kad u nije u ratu otislo sad nece garant
Post Reply