Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

homo_sapiens

#26 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by homo_sapiens » 11/01/2009 14:55

Pokret Dosta!
Branković se sam prepoznao u grafitu 'Lopove vrati stan'

Aktivisti pokreta Dosta! uputili su javnu čestitku građanima koji su na haustoru zgrade u kojoj stanuje premijer FBiH Nedžad Branković napisali grafit 'Lopove vrati stan'.
"Na natpisu 'Lopove vrati stan' niko nije imenovan, a premijer Branković se očito sam prepoznao. Jednostavnim natpisom je pokazano koliko istina boli i to naročito u situaciji kad Nedžad Branković pokušava pronaći za njega najbezbolniji način kako da napusti brod koji tone. Alarmiranjem policije zbog jednog grafita i protesta na kojem je cipelama među slikama drugih političara gađana i njegova slika, pokazao je da strahuje od naroda kojeg navodno predstavlja", kažu iz pokreta Dosta!.
"Moramo biti svjesni da iza tih neprijatelja običnog čovjeka stoje stranke koje nikad nisu pozvane na odgovornost.", stoji u saopćenju pokreta Dosta!
Iz pokreta ističu da žele uputiti jasnu podršku onima koji istinitim natpisima po Sarajevu prenose osjećanja većine građana te su im, u slučaju potrebe, ponudili i pravnu podršku.
(Sarajevo-x.com)

Da ga se stisne još malo, sve bi "propjevao" :D

zonbirile

#27 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by zonbirile » 11/01/2009 15:04

Compact wrote:Nema više "Milicije" da se pjeva!
compact
tebi partijska disciplina nalaže,da ga ne napadaš,on ti je samo mlađa replika starih lopova.Jadni smo svi mi kada si tek sada prepoznao lopove u stranci kojom se dičiš.

popajic

#28 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by popajic » 11/01/2009 15:14

Brankovic: Ja sam imao hrabrosti da izađem za govornicu pred 4 - 5 hiljada demobilisanih boraca, kao i 4 - 5 hiljada radnika ispred zgrade Vlade FBiH,...
ni rijeci o odgovornosti...cuj,imao hrabrosti !Spomenik mu treba podici kao jednom od najvecih ublehasa.
Ljudi moji, on uopste ne daje ostavku - on BJEZI !
A mi cemo osvanuti zadovoljni kad razguli,zaboravljajuci da je u normalnim drzavama mjesto ovakvom covjeku- iza resetaka.

Epitop

#29 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Epitop » 11/01/2009 15:18

Nedžad ima podršku naroda, televoting je odlučio, sad neka se prijavi u Operaciju Trijumf sljedeče godine da riješi muka i nas i sebe.

Latina
Location: I'd ratha' be hated 4 who I am, than loved 4 who I'm not.

#30 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Latina » 11/01/2009 15:21

"Nisam spreman boriti se protiv ovakvih poniženja"
:lol: :lol: :lol:

Ahahahahahah...kakva njeznica... sad ce na lijecenje PTSD, ima se, MORA se. :D :evil:

Image

amrica

#31 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by amrica » 11/01/2009 15:25

@compact
dok ima tebe i takvih kao ti, da glasaju po isaretu, a ne po svom razumu, SDA ne treba da brine za svoju buducnost i za svoje fotelje, a propast bosne je vec davno zapocela, izborom likova koji vladaju vec 17 godina, i njihovih klonova.

Energični leptir

#32 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Energični leptir » 11/01/2009 15:52

Compact wrote:Moja opcija je bila Aktivna Islamska Omladina, ali ljudi vidješe da ova krokodilska močvara organizirana na mafijaški način ne trpi poštenja, pamet i sposobnost, pa se ljudski ugasiše! Najbliše tome je Islamska zajednica, ali polako, islamska država je blizu veoma, blizu! Vidjećete :D
Možete odmah onog hodžu pedofila iz Gluhe Bukovice za predsjednika postaviti. To vam je veoma blizu, a islamske, kršćanske, jevrejske i druge države jedne religije su osuđene na propast i tamo gdje ih ima - osim u glavama fanatika, kojima, neminovno, sljeduje propast i to samouništenjem.
Last edited by Energični leptir on 11/01/2009 15:56, edited 1 time in total.

Bodkin

#33 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Bodkin » 11/01/2009 15:52

Compact wrote:Moja opcija je bila Aktivna Islamska Omladina, ali ljudi vidješe da ova krokodilska močvara organizirana na mafijaški način ne trpi poštenja, pamet i sposobnost, pa se ljudski ugasiše! Najbliše tome je Islamska zajednica, ali polako, islamska država je blizu veoma, blizu! Vidjećete :D
jap,na onih 23% mozda.znaci to je taj plan...

silence_is_sexy

#34 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by silence_is_sexy » 11/01/2009 15:53

islamska drzava je blizu... cim reis napravi "sjedište" na kovačima pa naredi da se alija digne iz groba i uspostavi vladavinu nebeskog bosšnjačkog naroda nad cijelom vaseljanom... dream on...

in33sa

#35 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by in33sa » 11/01/2009 16:01

Pored svih nebuloznih situacija u kojima se nasla BiH nakon rata (najnovija nestasica plina, gradjani se smrzavaju, divljanje cijena, najveca korupcija u Evropi, opci lopovluk, drzava konstantno na rubu rata i raspada zahvaljujuci nacionalistickim liderima) glasacima vladajucih partija crna rupa je slucaj Pogorelica i Alzirska grupa, da ne spominjem strasnog Staljina :-)

Da covjek ne povjeruje.

On topic, Brankovic jos nije dobio sta je zasluzio.

BSn

#36 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by BSn » 11/01/2009 16:11

sijedi wrote:i poslije Nedžada Nedžad
:thumbup:

Nego, premijer nam se dicio efikasnim entitetom i njegovim institucijama. Premijer se zali na sporu reakciju MUP-a, a on premijer. Kako je tek onda kada isaraju zid nekog obicnog smrtnika - policija ni ne pravi uvidjaj, ili dodje nakon nekoliko dana na mjesto "zlocina". Dakle, premijer mozda bude zadovoljan sto se, uopce, policija i pojavila.

JThomas

#37 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by JThomas » 11/01/2009 16:20

ja opet kažem, u francuskoj bi vrata bila polivena benzinom i zapaljena.

a lijepo je vidjeti da @compact bar iskreno priznaje da glasa za SDA iz potpuno iracionalnih razloga, i da će svejedno opet glasati za njih iako shvata da je njihov premijer doveo zemlju do ponora, te da bi volio da ova zemlja bude teokratija na čelu s mustafom cerićem. jebiga, bar da znamo na čemu smo.

šta ti je slijepa lojalnost :thumbup:

JThomas

#38 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by JThomas » 11/01/2009 16:25

BSn wrote: Premijer se zali na sporu reakciju MUP-a, a on premijer.
paradoks političkog života u BiH. za sve je neko drugi kriv, pa čak i prvom čovjeku vlade.

samo me čudi kako niko još nije optužio zlatka i bakira h. za sporu reakciju policije.

rado_vidjen

#39 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by rado_vidjen » 11/01/2009 16:35

sta ga briga, dovoljno se nakro i obezbjedio da moze hladno dici sidro.

splavar šime

#40 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by splavar šime » 11/01/2009 16:55

:x MA KAKVA OSTAVKA,PRVO NEKA VRATI ILI MU TREBA ODUZETI KOMPLETNU IMOVINU ŠTO JE POKRAO PA ONDA NEKA DAJE OSTAVKU.DAO BI JE I JA POSLIJE GODINA KRIMINALA I LOPOVLUKA,SADA KADA JE NAHAPAO MILIONE HOĆE NEKU OSTAVKU MA TREBA MU ODUZETI SVE PA MALO U ĆUZU NEKA TUCA KAMEN.DOVEO BI JA NJIH U REDOVE ISPRED KONTEJNERA DA TRAŽE NEŠTO ZA POJESTI KO ŠTO SU ONI DOVELI OVAJ NAROD U BiH PA DA VIDE MALO DA LI BI SE NON STOP SMIJALI I NAROD U TOROVE ZATVARALI. :x

starii

#41 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by starii » 11/01/2009 17:24

ja se pitam kako smo mi sa ovim zlatnim ljiljanima i uspjeli se odbraniti od četnika...pa i ako je i bio dobar u ratu, ne znaci da moze voditi drzavu..umjesto da se povuce on jos trazi pravdu..pa pitanje je gdje je pravda za one koje je on zaveo u minus...što ona zena reci na tvsa gdje je brankovic prođe tu ni trava vise ne raste...
a ovi hoštalpleri i mangupi iz SDA su vrhunac gluposti...
SVAKA CAST ONIMA KOJI SU NAPISALI GRAFIT
Last edited by starii on 11/01/2009 18:45, edited 2 times in total.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#42 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by pape » 11/01/2009 17:47

Svi komentari koji su off ce biti brisani, ... pa ako vam se i dalje pise, .... nastavite, ali ... onda cete biti banovani.

@splavar sime, .... koristi mala slova
@Compact, ... nije ti prvi put da pises mimo teme. Slobodno otvori temu o cemu zelis i pisi do mile volje.
@Ahmmed, ... izvini zbog obrisanog komentara, bio je off.

amrica

#43 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by amrica » 11/01/2009 17:58

Amir Zukić
SDA će razmotrit Brankovićevu najavu o ostavci
Stranka demokratske akcije (SDA) će u narednoj sedmici sigurno imati sastanak užeg rukovodstva, a tokom mjeseca i sjednicu svog Predsjedništva, na kojima će se razmotriti situacija nastala nakon pritisaka na porodicu i komšiluk federalnog premijera Nedžada Brankovića, izjavio je u nedjelju za Fenu generalni sekretar SDA Amir Zukić, dan nakon što su na zgradu u kojoj živi porodica Branković ispisani uvredljivi grafiti, poslije čega je premijer najavio mogućnost ostavke.
"Očekujemo od policijskih organa da budu efikasni u pronalaženju počinilaca vandalskog, huliganskog akta. Nije to civilizacijski način i domet", kazao je Zukić.

Po njegovim riječima, SDA ima svoje organe i poslanike i ona će se po demokratskim uzusima opredijeliti o stavu premijera Brankovića.

"Ovim putem želimo osuditi necivilizacijske i huliganske napade, naročito jer uznemiruju porodicu i komšiluk premijera Brankovića. Postoji Parlament, postoje demokratski uzusi na koji način neko može iznijeti svoj stav", kazao je Zukić.

Dodao je da ovim putem želi da utiče na porodicu i komšiluk premijera Brankovića da imaju strpljenja prema organima gonjenja da im osiguraju zaštitu i spriječe počinioce ovog huliganskog ponašanja.

"U ovoj kriznoj situaciji, najmanje su nam potrebne ovakve devijantne pojave i ponašanja. Tek smo prebrodili krizu oko gasa. Ova godina će sigurno biti teška i trebat će više solidarnosti i zajedničkih pozitivnih aktivnosti, a ne negativnih", kazao je u nedjelju za Fenu generalni sekretar SDA Amir Zukić.

rekla bih par stvari o ovim boldiranim momentima, ali necu u banovice :)

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#44 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by pape » 11/01/2009 18:11

I Brankovicevo i SDA saopstenje su na isti nacin ljigavi. Pa sta oni misle, ... ako uopce misle, ... da se obracaju idiotima?

Compact

#45 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Compact » 11/01/2009 18:25

pape wrote:I Brankovicevo i SDA saopstenje su na isti nacin ljigavi. Pa sta oni misle, ... ako uopce misle, ... da se obracaju idiotima?
Trebaju ga smijeniti, pa se traže najlakši načini da to urade, naravno podrazumijevaju da smo mi idioti koji ništa ne kontamo. Rekao sam na početku, odavno je on smijenjen, i to da mu se podmeću noge, i izgleda da više ne može izdržati unutarstranačke pritiske. On je kao i sva pojačanja koja su stigla zadnjih godina na Koševo. Od većine naroda imaju bjanko podršku, samo ne znam do kada???

splavar šime

#46 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by splavar šime » 11/01/2009 18:26

pape wrote:Svi komentari koji su off ce biti brisani, ... pa ako vam se i dalje pise, .... nastavite, ali ... onda cete biti banovani.

@splavar sime, .... koristi mala slova
@Compact, ... nije ti prvi put da pises mimo teme. Slobodno otvori temu o cemu zelis i pisi do mile volje.
@Ahmmed, ... izvini zbog obrisanog komentara, bio je off.
;-) Ok,izvinjavam se ili ispričavam za ona velika slova,neće se više dogoditi vijeruj mi.evo i žena me je iskritikovala kada je vidjela da sam dobio opomenu zbog velikih slova,pa sada za kaznu moram ići u podrum po vreću drva a neznam hoće li mi biti dovoljno za cijele zime da zagrijem ovo malo stančića što mi ga je otac i majka dobili radeći sve ukupno oko 75 godina u jednom preduzeću a onaj smiješko nedžad i ostli njegovi pajdaši za 4 godine mandata zalapiše po nekoliko stanova i vikendica i to se još griju na struju do mile volje al eto prepozna se na grafitu da je on taj lopov kao što se i ja prepoznadoh da sam kriv što sam pisao velikim slovima,ali žalosno je to što u našoj državi mene će kazniti za velika slova a nekoga za lopovluk će nagraditi tako što će ga smijeniti sa funkcije a lovu koju je pokrao ostaviti mu da uživa i on i njegova unučad.Ma bagru u zatvor i oduzet sve što imaju. :thumbup:

amrica

#47 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by amrica » 11/01/2009 18:28

Compact wrote:
pape wrote:I Brankovicevo i SDA saopstenje su na isti nacin ljigavi. Pa sta oni misle, ... ako uopce misle, ... da se obracaju idiotima?
Trebaju ga smijeniti, pa se traže najlakši načini da to urade, naravno podrazumijevaju da smo mi idioti koji ništa ne kontamo. Rekao sam na početku, odavno je on smijenjen, i to da mu se podmeću noge, i izgleda da više ne može izdržati unutarstranačke pritiske. On je kao i sva pojačanja koja su stigla zadnjih godina na Koševo. Od većine naroda imaju bjanko podršku, samo ne znam do kada???

:?

Pa do kad ti budes glasao njih, sam si rekao, dres ne mijenjas nikad...

Compact

#48 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by Compact » 11/01/2009 18:30

amrica wrote:
Compact wrote:

:?

Pa do kad ti budes glasao njih, sam si rekao, dres ne mijenjas nikad...
I to sam rekao, dok se ne pojavi neki novi Alija, a moja nadanja se odnose na Mustafu Cerića! Ovakvi politički patrljci ne mogu dugo, ode Tihiju ugled, valja ga mijenjati, a Mustafa se sprema da nakon 2012. preuzme reprezentaciju.

pici

#49 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by pici » 11/01/2009 18:36

Ma ja sam u medijskoj blokadi i nejmam pojma što se sve dešava oko mene :shock: :? Neg da mi našhem prajminesteru zakupimo po jedno sahat na TV-u da može bacat šatrologiju i kakav punomastan vic pa da se smijemo,jer tvrde neki naucnici da smijanje ubija hladnocu. :mrgreen:
"U ovoj kriznoj situaciji, najmanje su nam potrebne ovakve devijantne pojave i ponašanja. Tek smo prebrodili krizu oko gasa. Ova godina će sigurno biti teška i trebat će više solidarnosti i zajedničkih pozitivnih aktivnosti, a ne negativnih", kazao je u nedjelju za Fenu generalni sekretar SDA Amir Zukić.

Ipak se priznaje da ce biti teška godina,ma nemoj mi reči Zukiću,jes to ti spavo čitavo vrijeme ?????

baba

#50 Re: Ako je demokratija nemocna? Slucaj Brankovic.

Post by baba » 11/01/2009 18:43

Brankovic-fuj kaka!!!

Post Reply