Amerikanci napali Siriju!

Locked
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9841
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#151 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by Bosanac sa dna kace »

a kako ono Amerikanci kazu: ''There is no such thnig as free lunch'' :oops:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#152 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by bogoljub »

ponosna_manjina wrote:
izvor wrote: Fol je u tome da li Ameri imaju pravo udariti tamo gdje im se navije ili ne.]

Nemaju pravo, slažem se definitivno. Što se mene tiče bio sam i jedan od organizatora protesta protiv napada na Irak, ispred američkog konzularnog predstavništva u svome gradu, svi smo uredno snimljeni kamerama i mislim da im baš nisam na listi prijatelja. Ljevičar sam, socijalista, Amerika je daleko od mog ideala. Ali opet, unatoč svemu tome, kada uzmem u obzir vlastito životno iskustvo, ne mogu ne priznati da su mi/nam pomogli. Jebi ga, napalo me tenkom, nenaoružanog, i naravno da sam priželjkivao da taj tenk skrši nešto jače, avion naprimjer. Avion ga je i skršio, hvala amerima na 95-oj, pomogli su nam da se izvučemo iz sranja. Pomogli su i ljudima na Kosovu. Ne znam, s jedne strane sam zahvalan na onome što su učinili za nas, a s druge strane ne slažem se s njihovom agresivnom globalnom politikom. Ne možeš tu biti pretjerano pametan, ali jasno mi je da ne treba gledati crno bijelo na stvari, volim Ameriku/mrzim Ameriku.
Mislim da j fol u tom sto Ameri su smjli udariti tamo gdje su htjeli. To je proslost. To je nekad bilo. Vise nije!
Ko im je dao ingerncije da glume svjetskog policajca? Da napadaju koga oni hoce \.Da nije mozda sila? E Ako i jeste ta sila je u silaznoj putanji, te samim tim nikakve prijtnje njihove nikoga na svijetu vise ne pogadjaju, zna svijet u kakvim su ....ima. i zna se gdje je mjsto onima koji druge tlace i iskoristavaju, a zna se i kako zavrsavaju takvi!
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#153 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by paratrooper »

bogoljub wrote:Mislim da j fol u tom sto Ameri su smjli udariti tamo gdje su htjeli. To je proslost. To je nekad bilo. Vise nije!
!
aha :mrgreen:
E Ako i jeste ta sila je u silaznoj putanji, te samim tim nikakve prijtnje njihove nikoga na svijetu vise ne pogadjaju, zna svijet u kakvim su ....ima. i zna se gdje je mjsto onima koji druge tlace i iskoristavaju, a zna se i kako zavrsavaju takvi
bogo-ljube sta ono bi jesi ono ti bio sto je izjavljivao "leti patka leti guska BIH ce biti Turska" ?

A bogo ? pa sha bi dje je ta Turska bogoljube 8)

e moj bogoljube, iz svoje male "sarajevske" avlije mislis da vidis cijeli svijet, a ni najblizeg susjeda ne prepoznajes :lol:
User avatar
bogoljub
Posts: 2930
Joined: 14/03/2008 19:20
Location: Do you have a room tonight?

#154 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by bogoljub »

to nikada nisam izgovorio niti napisao Paratropre!
A sto s tice tvog tvog pisanja meni, vala si mogao biti malo argumentovaniji. Malo dijete bi strucniji odgovor dalo, nego ti!
donBeton
Posts: 615
Joined: 02/01/2007 23:52

#155 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by donBeton »

Čisto kontam, pošto će se svakako osvježiti ova tema u par dana.
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#156 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by Paranoid »

donBeton wrote:Čisto kontam, pošto će se svakako osvježiti ova tema u par dana.
Tačno tako!

Brodovi Američkih vojno-pomorskih snaga i britanske Kraljevske flote, koji se nalaze u istočnom Sredozemnom moru, vjerovatno će napasti Siriju krstarećim raketama u noći između četvrtka i petka, poslije glasanja u britanskom parlamentu o podršci vojnoj operaciji protiv sirijskog režima, prenose američke novine i televizije.

Napad, će najverovatnije, trajati nekoliko sati, glavni ciljevi biće dijelovi sirijske vojske, koji potencijalno mogu da upotrebe hemijsko oružje, kao i štabovi, centri za komunikaciju i lansirne rampe sa kojih mogu da se ispaljuju rakete,

....prenose mediji, pozivajući se nepoznati izvor iz Pentagona.
semirizsvemira
Posts: 1094
Joined: 24/05/2012 00:42

#157 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by semirizsvemira »

Nista od napada. Sirijska opozicija je dobila na tone oruzja tako da napad ne treba . Sto da napadnu ? Ono da naprave red ko u Libiji , Iraku , Afganistanu itd itd :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#158 Re: Amerikanci napali Siriju!

Post by Chmoljo »

:-)
Locked