Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post Reply
User avatar
buzzer
Posts: 1635
Joined: 06/05/2006 22:37

#151 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by buzzer »

Control panel wrote:
buzzer wrote:
Control panel wrote:niko ne spominje sto se NS (neozbiljna stranka) osipa.
evo spominjes ti. doduse bez dokaza, ali bitna je zelja. :thumbup:
eh kad me pomuce pa moram surfati :D

http://sdp.ba/Default.aspx?categoryId=5 ... ntId=14487

nije mi drago sto je presao u SDP jer ih je on pljuvao na svakom koraku.
camil = osipanje :D
da se covjek ospe. :D
Silent Shout
Posts: 48
Joined: 06/04/2010 16:05

#152 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Silent Shout »

A sto je Haris Abaspahic otisao???
Je li to i on sujetan?
User avatar
Control panel
Posts: 5911
Joined: 10/04/2008 12:12
Location: Sarajevo

#153 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Control panel »

kiki-miki wrote:Jedno pitanjce:zašto iz sdp-a zovu na telefon?Novi način kampanje ili?

pa kada nas mogu za svakakve glupe ankete zvati zasto ne i za izbore da vide kako ljudi razmisljaju.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#154 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Alfons Kauders »

Control panel wrote:
kiki-miki wrote:Jedno pitanjce:zašto iz sdp-a zovu na telefon?Novi način kampanje ili?

pa kada nas mogu za svakakve glupe ankete zvati zasto ne i za izbore da vide kako ljudi razmisljaju.
bolje i to nego oni degenerici iz xxxxxxx banke, koji me redovno zovu i pokusavaju uvalit kredit... :D kontaju evo budale sa solidnom platom a nikad nije uzimao kredu... :D
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#155 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Suti i trpi »

Alfons Kauders wrote:
Control panel wrote:
kiki-miki wrote:Jedno pitanjce:zašto iz sdp-a zovu na telefon?Novi način kampanje ili?

pa kada nas mogu za svakakve glupe ankete zvati zasto ne i za izbore da vide kako ljudi razmisljaju.
bolje i to nego oni degenerici iz xxxxxxx banke, koji me redovno zovu i pokusavaju uvalit kredit... :D kontaju evo budale sa solidnom platom a nikad nije uzimao kredu... :D
Mene su Jehovi svjedoci zvali na tradicionalni obred 'kolektivnog kupanja'... Da bi zacinili poziv, pokazali su neke fotke djevojaka sa kojim bi se brcko i tako to :D :mrgreen: ...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#156 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Alfons Kauders »

Suti i trpi wrote: Mene su Jehovi svjedoci zvali na tradicionalni obred 'kolektivnog kupanja'... Da bi zacinili poziv, pokazali su neke fotke djevojaka sa kojim bi se brcko i tako to :D :mrgreen: ...
sto bi reko haver moj... :D "tu se jarane ne zna ko ciju zenu..." :D
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#157 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

Mislim da je NS bolje od SDP-a.....
Meni je dosta to što su demokrati i zalažu se za prava svih ljudi.....
U NS predsjednik ima mandat 4 godine, i on više ne može biti predsjednik, za razliku od nekih drugih stranki, možemo komotno reći SDA - Sulejman Tihić i SDP - Zlatko Lagumdžija.....
User avatar
Truba
Posts: 81760
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#158 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Truba »

Alfons Kauders wrote:
Control panel wrote:
kiki-miki wrote:Jedno pitanjce:zašto iz sdp-a zovu na telefon?Novi način kampanje ili?

pa kada nas mogu za svakakve glupe ankete zvati zasto ne i za izbore da vide kako ljudi razmisljaju.
bolje i to nego oni degenerici iz xxxxxxx banke, koji me redovno zovu i pokusavaju uvalit kredit... :D kontaju evo budale sa solidnom platom a nikad nije uzimao kredu... :D

:lol: :lol: :lol: :lol: mene stalno peglaju da uzmem kreditnu karticu
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#159 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

Kad smo kod zvanja na telefon, često se dešava da im narod sa'suje sve po spisku :D
Kod nas je to često tako.....
User avatar
Adriatic
Posts: 3395
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#160 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Adriatic »

Evo Bojan Bajić sa Avazovih stranica (naravno), ponovo lupa po SDP-u.
Pa jel moguće da ova stranka pokazuje da je živa jedino kad treba udariti po SDP-u?
A tek ona Avazova perjanica Dino Mustafić.
I to je valjda stranka budućnosti?
Area_51
Posts: 962
Joined: 03/09/2007 00:09
Location: Rodjeni Sarajlija

#161 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Area_51 »

Nije dobro sto se Nasa stranka raspada, jer se smanjuje koalicioni kapacitet nekih progresivnih snaga. Ocito da stizu djecje bolesti i ono sto je od pocetka vidno, a to je da se ta stranka nije osnovala radi revolucije i progresa, nego radi licnih interesa pojedinaca. Evo ovaj Camil, kaze da se Bojan Bajic ponasa autokratski i sta drugo zakljuciti nego da je Bajic otisao iz SDP jer nije mogao samostalno odlucivati, pa covjek napravio svoju stranku da to moze.

Drugo je i ovo vazno pitanje, sto su usli u koaliciju sa NSP onim Krsmanovicem, koja je tako najavljena da samo sto nije osvojen entitet, a nece preci zajedno izborni prag. Mnogo je losih poteza Nase stranke.

Nece oni uzeti nikom glasove, vec je stvar obratna, pocece gubit i ono malo glasova sto imaju, jer ih je raja procitala.

Opet kazem, nije dobro, jer se smanjuje kapacitet neke nove koalicije koja bi pomela nacionaliste.
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#162 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

Area_51 wrote: Evo ovaj Camil, kaze da se Bojan Bajic ponasa autokratski i sta drugo zakljuciti nego da je Bajic otisao iz SDP jer nije mogao samostalno odlucivati, pa covjek napravio svoju stranku da to moze.
Ne kontam što je onda napravio stranku u čijem statutu piše da predsjednik stranke može imati samo jedan četverogodišnji mandat, znači, kad on završi ovaj mandat, doći će drugi predsjednik, koji će također ostati samo 4 godine.....
Pa što je onda napravio stranku u kojoj neće moći biti vječni predsjednik, kao što su sada Tihić, Lagumdžija, Silajdžić, Ajanović, Radončić i ostali.....
edinbug
Posts: 737
Joined: 04/02/2006 21:49
Location: Bugojno

#163 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by edinbug »

Adriatic wrote:Evo Bojan Bajić sa Avazovih stranica (naravno), ponovo lupa po SDP-u.
Pa jel moguće da ova stranka pokazuje da je živa jedino kad treba udariti po SDP-u?
A tek ona Avazova perjanica Dino Mustafić.
I to je valjda stranka budućnosti?
Taj Bajic se umislio kao da je Tito, a vodeni ciro je njemu najvisi domet u zivotu . :run:
User avatar
Suti i trpi
Posts: 1229
Joined: 26/04/2010 13:39

#164 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Suti i trpi »

Anes Tesanj wrote:
Area_51 wrote: Evo ovaj Camil, kaze da se Bojan Bajic ponasa autokratski i sta drugo zakljuciti nego da je Bajic otisao iz SDP jer nije mogao samostalno odlucivati, pa covjek napravio svoju stranku da to moze.
Ne kontam što je onda napravio stranku u čijem statutu piše da predsjednik stranke može imati samo jedan četverogodišnji mandat, znači, kad on završi ovaj mandat, doći će drugi predsjednik, koji će također ostati samo 4 godine.....
Pa što je onda napravio stranku u kojoj neće moći biti vječni predsjednik, kao što su sada Tihić, Lagumdžija, Silajdžić, Ajanović, Radončić i ostali.....
Vidis da pisaju uz vjetar...
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#165 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

Doslovno, kad se nema šta da kaže, lupaj....
User avatar
sylar
Posts: 104
Joined: 03/06/2010 10:03

#166 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by sylar »

To sam se i ja pitao prije par mjeseci, ali pošto svaki dan cujem kako bitniji clanovi Nase Stranke napustaju stranku, kako neki prelaze u SDP, sada cisto sumnjam da će se to osjetiti na izbornom rezultatu.
SDP na ove izbore koliko znam izlazi sa jako dobrim i dugo pripremanim programom, naravno pored jakih ljudi za ove izbore imaju i Komsica koji je institucija, covjek za koga sam siguran da biramo kao sve ostale normalne zemlje 1 predsjednika da bi on bio taj covjek.
Tako da SDP+Komsic su isuvise jaki da bi im Nasa Stranka mogla oduzeti neki iole znacajan broj glasova
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#167 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

sylar wrote:To sam se i ja pitao prije par mjeseci, ali pošto svaki dan cujem kako bitniji clanovi Nase Stranke napustaju stranku, kako neki prelaze u SDP, sada cisto sumnjam da će se to osjetiti na izbornom rezultatu.
SDP na ove izbore koliko znam izlazi sa jako dobrim i dugo pripremanim programom, naravno pored jakih ljudi za ove izbore imaju i Komsica koji je institucija, covjek za koga sam siguran da biramo kao sve ostale normalne zemlje 1 predsjednika da bi on bio taj covjek.
Tako da SDP+Komsic su isuvise jaki da bi im Nasa Stranka mogla oduzeti neki iole znacajan broj glasova
Svaka stranka ima svoje glasačko tijelo, mada mislim da će biti manjih promjena zbog stalnih prelazaka iz stranke u stranku koji su česti u BiH.....
Kod nas je recimo normalan prelazak iz SDA u SDP i obratno......
vela-ze
Posts: 401
Joined: 05/01/2007 15:15

#168 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by vela-ze »

Hehhe, kako smijesan naziv teme... ne vjerujem da ce uzeti "ijedan" glaas, a tek da oduzme znacajan broj hahaha...
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#169 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Noddle »

Anes Tesanj wrote:
sylar wrote:To sam se i ja pitao prije par mjeseci, ali pošto svaki dan cujem kako bitniji clanovi Nase Stranke napustaju stranku, kako neki prelaze u SDP, sada cisto sumnjam da će se to osjetiti na izbornom rezultatu.
SDP na ove izbore koliko znam izlazi sa jako dobrim i dugo pripremanim programom, naravno pored jakih ljudi za ove izbore imaju i Komsica koji je institucija, covjek za koga sam siguran da biramo kao sve ostale normalne zemlje 1 predsjednika da bi on bio taj covjek.
Tako da SDP+Komsic su isuvise jaki da bi im Nasa Stranka mogla oduzeti neki iole znacajan broj glasova
Svaka stranka ima svoje glasačko tijelo, mada mislim da će biti manjih promjena zbog stalnih prelazaka iz stranke u stranku koji su česti u BiH.....
Kod nas je recimo normalan prelazak iz SDA u SDP i obratno......
Mislim da je Nasa stranka jako kratko prisuta da ima vec izgradjeno biracko tijelo, a jos ako se rasipaju polako, ali sigurno mislim da nece moci postici neki veliki rezultat na izborima.
Pojavili su se kao stranka buducnosti koje je do sada pokazala da zna samo da blati SDP i koja jedino funkcionise tako da se prepucavaju preko novina sa drugim. Bojan B. je odlucio da bude bog i batina i da pokaze kako je on za kratko vrijeme uspio da dodje na visoku poziciju, a u Nasoj stranci do bilo koje kandidature na proslim izbirima se dolazilo vrlo lako, samo kazes da hoces da budes u politici i oni te stave iako se nikad prije u zivotu nisi bavio politikom.

Nasa stranka sa Bojanom B. na celu moze samo da laje i da sanja da ce uzeti i jedan glas SDP-u.
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#170 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Noddle »

inhibitor wrote:
Noddle wrote:samo kazes da hoces da budes u politici i oni te stave iako se nikad prije u zivotu nisi bavio politikom.
Postoji li bolja preporuka od te da se covjek nikad nije bavio politikom?
Upravu si ne postoji, u ovoj nasoj drzavi nema dovoljno idiota koji su jedva zavrsili srednju skolu i koji nam zauzimaju visoke pozicije, pa nam treba jos svjeze krvi (neobrazovane i totalno ne upucene u politiku).
User avatar
Noddle
Posts: 164
Joined: 12/05/2010 08:45

#171 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Noddle »

inhibitor wrote:
Noddle wrote: Upravu si ne postoji, u ovoj nasoj drzavi nema dovoljno idiota koji su jedva zavrsili srednju skolu i koji nam zauzimaju visoke pozicije, pa nam treba jos svjeze krvi (neobrazovane i totalno ne upucene u politiku).
A sta je upucenost u politiku? Da neko umije da se odrzava na vlasti bez da radi nesto korisno.
Sto ce to bilo kome?

Ko se ne razumije u politiku, taj je mozda i dosao da uradi nesto korisno. Generalno je bolje imati ljude koji su uspjeli u primarnoj karijeri pa rijesili da pomognu i drustvu, nego one koji nista druge ne znaju da rade, sem da osvajaju glasove na izborima. Ako glasas za nekoga ko se razumije samo u politiku i nikad nista drugo nije radio to ti je prakticki garancija da ces imati losu vlast.

Problem je upravo u tome sto su se na listama Nase stranke nasli ljudi koji su zavrsili samo srednju skolu i koji su vjeciti studenti. Meni je problem glasati za njih. Pod upucenoscu smatram poznavanje minimalno ustava nase nam drage drzave, ako nista drugo.

Nama trebaju obrazovani ljudi koji zele i dalje uciti, a ne propali studenti.


I da zavrsimo dopisivanje i spamanje ove teme. Smatram da ih ovakav nacin rada nece odvesti nigdje i da ce jedino moci ukrasti glas nekoj maloj stranci, ali SDP-u cisto sumnjam. Osim ako moto Nase stranke i nasih biraca nije "Neobrazovanost gradi bolju buducnost".
hase_kinđe_pape
Posts: 8
Joined: 27/03/2010 22:58

#172 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by hase_kinđe_pape »

"nasa" stranka ce samo upoprpastiti hiljade glasova, urbanih ljudi koji ce im povjeriti glasove, u nadi da se spase ove 18godisnje nacionalsiticke vlasti. a ustvari ce ti glasovi uzalud biti izgubljeni jer nasa stranka nece ni izborni prag preci.
User avatar
sylar
Posts: 104
Joined: 03/06/2010 10:03

#173 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by sylar »

Kod nas stranke niču kao gljive poslije kiše. Pošto je ovo proljeće bilo puno kiša, zato ima i puno novih stranaka :)
Političarima i funkcijama se trguje kao sa fudbalerima, tu nam niko nije ravan.
Tako samo opušteno, NS na ovim izborima nije neki problem, neće ona nešto posebno okrnjiti broj glasova. Komšić je institucija, on je država. Jedan od najjačih aduta koje ostale stranke definitivno nemaju.
User avatar
Anes Tesanj
Posts: 166
Joined: 04/07/2010 20:15
Location: Tešanj
Contact:

#174 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Anes Tesanj »

hase_kinđe_pape wrote:"nasa" stranka ce samo upoprpastiti hiljade glasova, urbanih ljudi koji ce im povjeriti glasove, u nadi da se spase ove 18godisnje nacionalsiticke vlasti. a ustvari ce ti glasovi uzalud biti izgubljeni jer nasa stranka nece ni izborni prag preci.
To je klasična propaganda sa kojom se stalno susrećemo.
"Naša Stranka, i ostala opozicija neće ništa postići, hajmo svi glasati za SDP, samo nas oni mogu izvući...."
Dajte molim vas, hajmo ugušiti sve stranke, nek budu samo SDA, SDP, SNSD I HDZ, to je najbolje.....
Ja sam za bio za SDP, ali nakon što sam vidio šta SDP radi, pogotovo u mojoj lokalnoj zajednici, odmah sam odustao.
U mom gradu dobijaju glasove jedino što se prepucavaju sa SDA......
sylar wrote:Komšić je institucija, on je država. Jedan od najjačih aduta koje ostale stranke definitivno nemaju.
I ja tako mislim, ali moram reći da mi se nimalo ne sviđa ona njegova izjava o podržavanju suvereniteta Hrvatske i Srbije bez Kosova. On kao član predsjedništva mora znati da predstavlja državu BiH, koja još nije priznala Kosovo. Ja ga lično priznajem, ali ako ga drugi dio države ne priznaje, moramo biti tolerantni i naći kompromis, a ne ovo raditi...
Osim toga, mislim da je u najmanju ruku bezobrazno što Bošnjaci biraju hrvatskog člana predsjedništva BiH, to je zaista nepravedno. Mislim da se Hrvati ne smiju preglasavati, neka sebi izaberu člana predsjedništva......
Zašto uostalom, SDP ne kandidira nekoga za bošnjačkog člana predsjedništva, pa neka tu dokaže svoju snagu, jer su oni, ipak, sa svim dužnim poštovanjem, najveća opoziciona stranka u BiH....
User avatar
Petit_Beurre
Posts: 908
Joined: 12/08/2009 18:55
Location: Fioka

#175 Re: Hoce li Nasa Stranka oduzeti SDP-u znacajan broj glasova?

Post by Petit_Beurre »

Noddle wrote:
inhibitor wrote:
Noddle wrote:samo kazes da hoces da budes u politici i oni te stave iako se nikad prije u zivotu nisi bavio politikom.
Postoji li bolja preporuka od te da se covjek nikad nije bavio politikom?
Upravu si ne postoji, u ovoj nasoj drzavi nema dovoljno idiota koji su jedva zavrsili srednju skolu i koji nam zauzimaju visoke pozicije, pa nam treba jos svjeze krvi (neobrazovane i totalno ne upucene u politiku).
Politika je zanat, to se da izučiti.
Poštenje je urođeno.
Post Reply