VEHABIJE NA ASVALTU

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#251 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by mIRCerka » 02/10/2008 13:47

Abacija wrote:Meni su haos ovi sto su protiv lezbejki, a najvise vole upravo "takve" filmove... :-)
niko ne prica nista protiv lezbejki, vec samo protiv GAY MUSKARACA :D

Stari

#252 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Stari » 02/10/2008 13:50

Nego mircie ...te fotografije o kojima pises , na kojima se vide vehabije kako cipelare dvije zenske osobe ...gdje su dostupne te fotografije...?

Abacija

#253 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Abacija » 02/10/2008 13:58

mIRCerka wrote:
Abacija wrote:Meni su haos ovi sto su protiv lezbejki, a najvise vole upravo "takve" filmove... :-)
Zenama pederi i ne smetaju toliko koliko muskarcima, i to je prirodna pojava. To mozda objasnjava sto su zene i bile u vecini na toj izlozbi, i time direktno izlozene opasnosti. Da su kojim slucajem ti huligani zamislili svaku tu zensku kao glavnu ulogu nekog lezbejskog filma siguran sam da bi ta njihova mrznja i agresivnost odmah splasla.

Mrznja se s ljubavlju suzbija! :-D

iguman

#254 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by iguman » 02/10/2008 14:01

Abacija wrote:
mIRCerka wrote:
Zenama pederi i ne smetaju toliko koliko muskarcima, i to je prirodna pojava. To mozda objasnjava sto su zene i bile u vecini na toj izlozbi, i time direktno izlozene opasnosti. Da su kojim slucajem ti huligani zamislili svaku tu zensku kao glavnu ulogu nekog lezbejskog filma siguran sam da bi ta njihova mrznja i agresivnost odmah splasla.

Batina sve lijeci, provjereno 8)

Stari

#255 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Stari » 02/10/2008 14:11

zoom66 wrote:
iguman wrote: Batina sve lijeci, provjereno 8)
i batinasi od batina na kraju zginu pa ti kontaj sad. ;)

Pa ove dvije tvrdnje uopste ne stoje jedna drugoj u protivurjecju ...kad malo bolje profrstuljim ... Recimo vako, Talibanci su tukli pedere, zene, inovjerce ...ma sve redom...e kad su dosli tipovi koji udaraju malo jace - ameri i oni sa njima- ...e onda turbanci - nagulitis u brda....naravoucenije: znaju oni kako palija lijeci i kako bubreg jechi...ali znaju i oni koji ih otjerase.

iguman

#256 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by iguman » 02/10/2008 14:36

zoom66 wrote:
:-) :shock: :-) :shock:

piupiu

#257 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by piupiu » 02/10/2008 14:45

Abacija wrote:
mIRCerka wrote:

Pa, trebalo bi da nam smetaju jer su NAMA konkurencija, a ne vama, ali nam ne smetaju ... obicno su kulturni, cisti, namirisani, uredni, tolerantni (relativno prirodno za one koje uvijek proganjaju) ... i za razliku od mnogih hetero tipova, zapravo vole zene, postuju ih i s njima se generalno dobro slazu ... moja iskustva, bez izuzetka ...

Leonid Breznjev

#258 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Leonid Breznjev » 02/10/2008 14:55

iguman wrote:
zoom66 wrote:
:-) :shock: :-) :shock:
jes to se neuzgodio... :D

iguman

#259 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by iguman » 02/10/2008 15:16

:shock: :shock: :shock:

ponosna_manjina

#260 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by ponosna_manjina » 02/10/2008 15:32

ponosna_manjina wrote:
Compact wrote:Obraćam se Q fanovima!
Nema Q festa i gotovo!!!!
O tome čega će biti a čega ne, na svu sreću, ne odlučuješ ti, a ni narod koji živi ovdje (koliko god ovo "na svu sreću" nedemokratski zvučalo), kao što ni srpski narod u Banjaluci nije odlučivao hoče li biti džamije ili ne. Postoje metode pritiska (što se vulgarnim riječnikom pojašnjeno svodi na odvrtanje i zavrtanje slavine) o kojima je i ova zemlja i ljudi u njoj, uključujući i političare, ovisna. Tako da živi bili pa vidjeli čega će biti u budućnosti, a vjeruj mi da se u ovom dijelu kugle zemaljske bradatim spodobama ne smješka bolje sutra (u slučaju neke ozbiljnije frke). Moram priznati da sam uvijek bio kritički nastrojen prema svjetskom policajcu i zapadnom neokolonijalizmu, ali kada vidim kakva je realna alternativa (bilo da se radi o vjerskim fanaticima ili konzervativnim, nacionalističkim državotvorcima), moram prznati da mi prva opcija puno više odgovora.
Resistance is futile :)
Prilog mom odgovoru na Compactovu konstataciju :)

Čak dva od ukupno pet usvojenih amandmana na Rezoluciju o BiH koja je u utorak (30.9.) prihvaćena pred Parlamentarnom skupštinom Vijeća Evrope odnose se na prošlosedmične, divljačke napade koji su doveli do zatvaranja Queer festivala u Sarajevu. Parlamentarci iz nekoliko evropskih zemalja, naime, zatražili su u jednom amandmanu da Vijeće Evrope, najstarija organizacija za ljudska prava, osudi diskriminaciju i nasilje prema LGBT (lezbejki, gej, trans, intersex, queer) populaciji u BiH, napade na organizatore i učesnike Queer festivala i novinare, te, u drugom, osudi diskriminaciju i nasilje prema osobama koje brane njihova prava i osiguravaju im zaštitu. Osim toga, drugim prihvaćenim amandmanom, zatraženo je da se bez odlaganja provede puna istraga o nasilju prema ovim osobama te da se odgovorni privedu pravdi.

IBM

#261 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by IBM » 02/10/2008 15:41

sta fali vehabijama? oni su samo malo na strani :D

zgembo_sa

#262 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by zgembo_sa » 02/10/2008 15:41

Gdje bi nam kraj bio da ove gay grupe iskoriste ovaj i ovoliki uticaj svojih lobija da medjunarodna zajednica pocne osudjivati i druga daleko veca krsenja ljudskih prava u nasoj zemlji... Haman postade Sarajevo Kandahar zbog jedne tuce kakvih ima stotine svaki dan u ovoj zemlji...

mIRCerka

#263 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by mIRCerka » 02/10/2008 15:43

zgembo_sa wrote:Gdje bi nam kraj bio da ove gay grupe iskoriste ovaj i ovoliki uticaj svojih lobija da medjunarodna zajednica pocne osudjivati i druga daleko veca krsenja ljudskih prava u nasoj zemlji... Haman postade Sarajevo Kandahar zbog jedne tuce kakvih ima stotine svaki dan u ovoj zemlji...
a gdje bi tek nama kraj bio da vehabije i navijaci/huligani ovako protestiraju protiv povecanja plata parlamentarcima...

mozemo zgembo ovako dok sljive ne popadaju...

zgembo_sa

#264 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by zgembo_sa » 02/10/2008 15:46

Dok se gay lobi nije ukljucio ne ocrnise nas ovako u vijecu evrope nijednom zbog navijaca i vehabija...

mIRCerka

#265 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by mIRCerka » 02/10/2008 15:49

zgembo_sa wrote:Dok se gay lobi nije ukljucio ne ocrnise nas ovako u vijecu evrope nijednom zbog navijaca i vehabija...
ocrnise sa alzirskom grupom, ali je tada policija radila svoj posao...

a sto se navijaca tice, vecina navijaca vecine klubova su..(zoom halali mi makar ovaj put) pi*ke najobicnije, jer nisu u stanju smijeniti uprave u svojim klubovima, ali su tu da "biju pedere"...
A to ti kaze neko ko je jos 1996.godine isao navijati na juznu tribinu...a kad nismo mogli od skole, profesori su nam popustali pa smo slusali prijenose na radiju na casu...

zgembo_sa

#266 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by zgembo_sa » 02/10/2008 15:51

Vala vece frke zbog par tabananja nije bilo u ovoj drzavi nikad. Kud se vijece ne oglasi i povodom tuce navijaca na ciglanama? Tamo je vise ljudi nastradalo... Mozda zato sto ga guraju u pogresnu rupu, da izvinete...

shuriken

#267 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by shuriken » 02/10/2008 15:54

zgembo_sa wrote:Dok se gay lobi nije ukljucio ne ocrnise nas ovako u vijecu evrope nijednom zbog navijaca i vehabija...
vidis paradoksa
prebijes zenicane
nikom nista
zamahnes prema geju
odmah medjunarodni skandal !!
pa gdje je tu pravda i jednakost?
sarajlije bi ipak trebale biti ovlastene da tuku kog stignu

sad bi se trebali zenicani zalit Vijecu Evrope na nepravednu izjavu Vijeca Evrope
kojom se implicitno ohrabruje batinjanje zenicana od strane HZ i Manijaka

terapija

#268 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by terapija » 02/10/2008 15:56

Valjda na ASFALTU :D :D

Sta ces ljudi naucili po pijesku "su kamilama" :)

pici

#269 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by pici » 02/10/2008 15:58

zoom66 wrote:
mIRCerka wrote:
ocrnise sa alzirskom grupom, ali je tada policija radila svoj posao...

a sto se navijaca tice, vecina navijaca vecine klubova su..(zoom halali mi makar ovaj put) pi*ke najobicnije, jer nisu u stanju smijeniti uprave u svojim klubovima, ali su tu da "biju pedere"...
A to ti kaze neko ko je jos 1996.godine isao navijati na juznu tribinu...a kad nismo mogli od skole, profesori su nam popustali pa smo slusali prijenose na radiju na casu...
halalim. :D
i aj ti halalim.......joj ubi me bijelo vino spuco mahmurluk.....jes i ja ti halalim :D

lopta

#270 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by lopta » 02/10/2008 18:10

zgembo_sa wrote:Vala vece frke zbog par tabananja nije bilo u ovoj drzavi nikad. Kud se vijece ne oglasi i povodom tuce navijaca na ciglanama? Tamo je vise ljudi nastradalo... Mozda zato sto ga guraju u pogresnu rupu, da izvinete...
:thumbup:

Apsolutno nisam za vehabijski pokret, niti nesto pretjerano znam o njemu, niti me interesuje, jedino sto znam je raspoznavanje dakle duza brada, kratke hlace, itd. Licno, ali licno nisam dozivio nijednu jedinu neprijatnost od strane bilo kakvog vehabije, ali nikakvu. Takodje bliza porodica, prijatelji isto tako, ali nista. Kladim se u sta hocete da i ovdje najmanje 90% ljudi siguran sam nije dozivjelo ama nikakvu neprijatnost od strane vehabije, nego da se njihova negativnost izrazava prvenstveno zbog islamofobije, odnosno uopste negativnost spram vjere i vjernika(dakle radi se o ateistima).

Jos nigdje nisam procitao da je neko ovdje na forumu rekao ''meni licno su uradili to i to'', nego su to uglavnom price ''ja cuo'', ''pricaju zene na pijaci'', ''rekli na tvBN(citaj cetnickoj tv)'', itd. dakle uglavnom se radi o spekulacijama i neprovjerenim pricama.

Druga stvar sad ce neko reci sta je bilo ne QFestivalu, a ja cu opet reci da je tamo bilo vehabija oko 20tak %, a ostalo neke druge grupe(navijaci, obicni gradjani, itd.) uostalom sto je sve na snimcima dokumentovano.

Treca stvar, evo tuca na Ciglanama navijaca, pa ko se oglasio? Niko! A napravljeno je 10x vise stete sto ljudima, sto gradu, da ne spominjem tek uvrede u vidu psovanja Markala, dizanja 3 prsta, itd. Niko, ama niko se ne javi. Sto su to ovi ljudi manje vrijedni od pedera? I onda mi recite da ne postoji pederski-lobi.

I jos nesto, eventualno i da jeste neko dozivjeo neprijatnost, zasto onda generalisanje? Zar to nije zabranjeno na ovom forumu? Na kraju krajeva i na taj QF protest doslo je svega 20tak vehabija, a u Bosni ili Sarajevu ih sigurno zivi mnogo vise, jel tako, isto kao sto svi Zenicani nisu dizali 3 prsta ni psovali Markale ni udarali prolaznike, pa se ne vrsli generalisanje, ali u slucaju vehabija to je dozvoljeno, a to ne shvatam nikako drugacije nego kao dozvoljenu islamofobiju.

Kneesaa

#271 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Kneesaa » 02/10/2008 19:34

niko se vise ne osvrce na huliganske/navijacke nerede - jer su do sada svi prosli manje vise ne sankcionirano, a i odredjene klubove stite odredjeni politicari. nekako se opet svi vrtimo u krug.

lijepo bijase ovo danas dodjeljivanje potpisa - sad gledala na dnevniku. valjda ce biti vise naroda na protestima u subotu :skoljka:

spekulant

#272 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by spekulant » 02/10/2008 19:44

lopta wrote: Apsolutno nisam za vehabijski pokret, niti nesto pretjerano znam o njemu, niti me interesuje, jedino sto znam je raspoznavanje dakle duza brada, kratke hlace, itd. Licno, ali licno nisam dozivio nijednu jedinu neprijatnost od strane bilo kakvog vehabije, ali nikakvu. Takodje bliza porodica, prijatelji isto tako, ali nista. Kladim se u sta hocete da i ovdje najmanje 90% ljudi siguran sam nije dozivjelo ama nikakvu neprijatnost od strane vehabije, nego da se njihova negativnost izrazava prvenstveno zbog islamofobije, odnosno uopste negativnost spram vjere i vjernika(dakle radi se o ateistima).
ne bih se slozio sa tom tvrdnjom, cak stavise, puno vise vjernika ima fobiju i negativno misljenje prema vehabijama. narocito "tradicionalni" muslimani. i ti sami muslimani se suprotstavljaju vehabizmu ne iz islamofobije (naravno), nego upravo iz borbe protiv nje, jer vjeruju da vehabije mogu jos vise potpaliti islamofobiju.

i ne svidja mi se ton ovoga sto si napisao u zagradi, predstavljas ateiste kao neke islamofobicne monstrume. cuj "dakle radi se o ateistima", ono kao, eto ja cu vam reci o kome se radi, o ateistima, i bice vam jasno o kakvoj bagri se radi?? :shock:

ja kao ateista ti mogu reci da nemam nikakve strahove niti mrznju prema vehabijama, za mene su oni samo jos jedna grupa ljudi koji vjeruju u imaginarna bica i praktikuju smjesne i zanimljive rituale u ime tih izmisljenih bica. konzervativni su, i vrlo podlozni tome da cine monstruozne stvari u ime tih imaginarnih bica ako ih neko dovoljno "potpali". dakle, nista novo, i meni ni iz dzepa ni u dzep.

a slazem se s tim da 90% ljudi nije dozivjelo nikakvu neprijatnost od strane vehabija. i slazem se s tim da nije fer to sto je kod nas jedino u slucaju vehabija "dozvoljeno" generalizovat, dok smo kod svih ostalih stvari lafo plaho za individualnu krivicu. i to nije fer i to nije demokratski.

spekulant

#273 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by spekulant » 02/10/2008 19:49

Kneesaa wrote:niko se vise ne osvrce na huliganske/navijacke nerede - jer su do sada svi prosli manje vise ne sankcionirano, a i odredjene klubove stite odredjeni politicari. nekako se opet svi vrtimo u krug.

lijepo bijase ovo danas dodjeljivanje potpisa - sad gledala na dnevniku. valjda ce biti vise naroda na protestima u subotu :skoljka:
sankcije su kljucna rijec. zna se zakon i kada bi se postovao zakon i adekvatno sankcionisali oni koji ne postuju, ne bismo imali razloga za strah i apsolutno bi nas bolila briga sto neko nosi kratke pantalone.

Maraschino

#274 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Maraschino » 02/10/2008 20:07

lopta wrote:
zgembo_sa wrote:Vala vece frke zbog par tabananja nije bilo u ovoj drzavi nikad. Kud se vijece ne oglasi i povodom tuce navijaca na ciglanama? Tamo je vise ljudi nastradalo... Mozda zato sto ga guraju u pogresnu rupu, da izvinete...

Apsolutno nisam za vehabijski pokret, niti nesto pretjerano znam o njemu, niti me interesuje, jedino sto znam je raspoznavanje dakle duza brada, kratke hlace, itd. Licno, ali licno nisam dozivio nijednu jedinu neprijatnost od strane bilo kakvog vehabije, ali nikakvu. Takodje bliza porodica, prijatelji isto tako, ali nista. Kladim se u sta hocete da i ovdje najmanje 90% ljudi siguran sam nije dozivjelo ama nikakvu neprijatnost od strane vehabije, nego da se njihova negativnost izrazava prvenstveno zbog islamofobije, odnosno uopste negativnost spram vjere i vjernika(dakle radi se o ateistima).

Jos nigdje nisam procitao da je neko ovdje na forumu rekao ''meni licno su uradili to i to'', nego su to uglavnom price ''ja cuo'', ''pricaju zene na pijaci'', ''rekli na tvBN(citaj cetnickoj tv)'', itd. dakle uglavnom se radi o spekulacijama i neprovjerenim pricama.

Druga stvar sad ce neko reci sta je bilo ne QFestivalu, a ja cu opet reci da je tamo bilo vehabija oko 20tak %, a ostalo neke druge grupe(navijaci, obicni gradjani, itd.) uostalom sto je sve na snimcima dokumentovano.

Treca stvar, evo tuca na Ciglanama navijaca, pa ko se oglasio? Niko! A napravljeno je 10x vise stete sto ljudima, sto gradu, da ne spominjem tek uvrede u vidu psovanja Markala, dizanja 3 prsta, itd. Niko, ama niko se ne javi. Sto su to ovi ljudi manje vrijedni od pedera? I onda mi recite da ne postoji pederski-lobi.

I jos nesto, eventualno i da jeste neko dozivjeo neprijatnost, zasto onda generalisanje? Zar to nije zabranjeno na ovom forumu? Na kraju krajeva i na taj QF protest doslo je svega 20tak vehabija, a u Bosni ili Sarajevu ih sigurno zivi mnogo vise, jel tako, isto kao sto svi Zenicani nisu dizali 3 prsta ni psovali Markale ni udarali prolaznike, pa se ne vrsli generalisanje, ali u slucaju vehabija to je dozvoljeno, a to ne shvatam nikako drugacije nego kao dozvoljenu islamofobiju.
Moj stav naspram vehabizma je bio i ostao

'' Vece zlo nas nije moglo snaci '' :x

lopta,

ovaj put nisi puno fulio. Previse prasine na jednu grupicu koja je bila sastavni dio jedne razularene mase koja ni imena nema ali se vidjelo par tipova sa bradama i onda je to pripisano vehabijama a svi drugi su abolirani. Upravo to nam se obilo o glavu par dana nakon toga. Vehabija nije bilo ali je bilo huligana koje smo zaobisli ili povrsno identifikovali. Dakle, nisu samo vehabije problem kod nas. Moramo mi jos raditi na sebi.

Kneesaa

#275 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Kneesaa » 02/10/2008 20:15

Maraschino wrote: ovaj put nisi puno fulio. Previse prasine na jednu grupicu koja je bila sastavni dio jedne razularene mase koja ni imena nema ali se vidjelo par tipova sa bradama i onda je to pripisano vehabijama a svi drugi su abolirani. Upravo to nam se obilo o glavu par dana nakon toga. Vehabija nije bilo ali je bilo huligana koje smo zaobisli ili povrsno identifikovali. Dakle, nisu samo vehabije problem kod nas. Moramo mi jos raditi na sebi.
ne skrivajte krivce - vehabija je bilo (sama sam ih svojim ocima vidjela) i njih je na pocetku bilo vise jer su se huligani tek kasnije pridruzili.

a ovdje je rijec o fasistima koji (igrom slucaja) nose bradu i koji su odredjeni dan, u odredjeni sat fizicki napali posjetioce/teljice jednog festivala koji se bavio kulturom drugog/ge.

Post Reply