VEHABIJE NA ASVALTU

mIRCerka
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#176 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by mIRCerka » 01/10/2008 16:00

king_size wrote:@AdnanSA: "Pa mog su jarana petorica vehabija napali dok je se fato sa trebom u autu. Kažu ostavi našu sestru nediraj je ko će je uzeti za ženu ako joj ti uzmeš čast,prvo se vjenčajte pa to onda radite. Ovaj im rekao pa ja je nagovaram da se uda ali ona neće.Poslije toga su ga izvukli iz auta i bilo je par vaspitno obrazovnih šamara za njega a za nju pogrdnih riječi. To je se desilo u Zavidovićima 2000.godine a sada je situacija samo gora."

Da je moja sestra u pitanju tvoj jaran ne bi stao na noge sljedećih 6 mjeseci, najmanje. Pouka priče, dobro ti je jaran prošo. :)
kjut, svoju ne das a tudju napadash hihihi

Kneesaa

#177 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Kneesaa » 01/10/2008 16:01

Asana wrote:Gdje su tad bile vehabije... ili su njihove reakcije u odbrani morala jako selektivne... usmjerene samo prema onima koji ne vladaju? Da je tada makar jedan bradonja dao izjavu za TV, ako nista drugo, u kojoj bi ovo ostro osudio i upozorio da je to protiv svih bozjih zakona, drugacije bi zvucala i upozorenja vezano za organiziranje QF ...
ma da je bilo ko, ko se krije iza institucije vjere, i/ili poziva na povratak vjeri osudio - ne bi mi bilo mrsko. kao sto nije bilo osude ni kada je 12godisnja trudna djevojcica dovedena u bolnicu, niti kada je djecak od 14 godina preminuo nakon sto ga je odrasli lupio zeljeznom stanglom jer mu je smetala lopta po koju je djecak dosao u njegovo dvoriste (ili cinjenica da je djecak bio rom)..

al' nisu samo ovi navedeni krivi zbog nedostatka reakcije, krivi su i politicki predstavnici/ce koji takodje sute (cast izuzecima, ali njih je isuvise malo)
sve dupli arsini....

sarajevo 2008: suti i trpi!!

king_size

#178 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by king_size » 01/10/2008 16:12

furlan wrote:A sta bi sa sestrom uradio? :?
Imala bi posla sa babom i materom, jer oni su ti ciju cast kaljaju, a moje bi time bilo zavrseno. :)

sasa_t

#179 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by sasa_t » 01/10/2008 16:13

Kneesaa wrote:
Asana wrote:Gdje su tad bile vehabije... ili su njihove reakcije u odbrani morala jako selektivne... usmjerene samo prema onima koji ne vladaju? Da je tada makar jedan bradonja dao izjavu za TV, ako nista drugo, u kojoj bi ovo ostro osudio i upozorio da je to protiv svih bozjih zakona, drugacije bi zvucala i upozorenja vezano za organiziranje QF ...
ma da je bilo ko, ko se krije iza institucije vjere, i/ili poziva na povratak vjeri osudio - ne bi mi bilo mrsko. kao sto nije bilo osude ni kada je 12godisnja trudna djevojcica dovedena u bolnicu, niti kada je djecak od 14 godina preminuo nakon sto ga je odrasli lupio zeljeznom stanglom jer mu je smetala lopta po koju je djecak dosao u njegovo dvoriste (ili cinjenica da je djecak bio rom)..

al' nisu samo ovi navedeni krivi zbog nedostatka reakcije, krivi su i politicki predstavnici/ce koji takodje sute (cast izuzecima, ali njih je isuvise malo)
sve dupli arsini....

sarajevo 2008: suti i trpi!!
Krivi smo mi! Iste te ljude su ovdje doveli ljudi koje smo mi ili nasi roditelji izabrali da budu u strukturama vlasti. Ljude koji im dopustaju ovakvo ponsanje smo MI izabrali. Medije koji ovo sve podrzavaju MI kupujemo, gledamo i slusamo.

Narod na Balkanu je posebna sorta, pocne da reaguje tek kad mu gori u avliji, a dok okolo gori zaboli ga. To je ono sto radikalne i ekstremne organizacije prepoznavaju u ovom okruzenju.

I uvjek bude ona na kraju nismo znali. Nismo znali ili nismo htjeli znati su dvije razlicite stvari.

king_size

#180 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by king_size » 01/10/2008 16:15

mIRCerka wrote:
king_size wrote:@AdnanSA: "Pa mog su jarana petorica vehabija napali dok je se fato sa trebom u autu. Kažu ostavi našu sestru nediraj je ko će je uzeti za ženu ako joj ti uzmeš čast,prvo se vjenčajte pa to onda radite. Ovaj im rekao pa ja je nagovaram da se uda ali ona neće.Poslije toga su ga izvukli iz auta i bilo je par vaspitno obrazovnih šamara za njega a za nju pogrdnih riječi. To je se desilo u Zavidovićima 2000.godine a sada je situacija samo gora."

Da je moja sestra u pitanju tvoj jaran ne bi stao na noge sljedećih 6 mjeseci, najmanje. Pouka priče, dobro ti je jaran prošo. :)
kjut, svoju ne das a tudju napadash hihihi
Moja muda su pod kontrolom (tak da su tudje sestre mirne sto se mene tice), ako bi ih raspustio ova moja bi mi ih otkinula, a kud cu bez njih, na koji festival... :lol: :lol: :lol:

spekulant

#181 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by spekulant » 01/10/2008 16:18

iguman wrote:Spekulante o cemu ti pricas??? :shock:

Za ovih godina sto pozivjeh zvali su me svakako ali *glavosjeca, ubica i silovatelj* jos niko. :shock:

To sto ti zelis biti i multikulti i vehabija, ciji su uzori ljudi koji snimaju odsjecanje glava, se zove KRIZA IDENTITETA. Kontas.

Takvi kao ti su mnogo gori od bradonja al se iguman ne da zavarati. Ni 92 a kamoli danas.
Suplju ostavi za nekoga ko ima manje od 8god a usput je retardiran i pijan.

Po mogucnosti mi se ne obracaj jer posjedujes dvije najgore osobine: LICEMJERSTVO i GLUPOST
upotrebi tu svoju inteligenciju, procitaj opet moj post i skontaj da ja nisam rekao da si ti glavosjeca, ubica i silovatelj. djetetu sa posebnim potrebama pod uticajem alkohola bih to objasnio ovako: ako nije svaki srbin glavosjeca (a nije) onda nije ni svaki vehabija glavosjeca (i nije). no ne znam je li to dovoljno da ti razumijes? da te citiram: "razumijes moj.... :D "

ja tebe necu pokusavati (naglasavam: pokusavati!) vrijedjati kao ti mene slovima napisanim u caps lock-u, jer tvoji postovi govore dovoljno. vozdra :D

Compact

#182 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Compact » 01/10/2008 16:19

Pročitah neke gluposti pa moram da odreagujem, čisto radi sprječavanja širenja dezinformacija.
Spominje se ubistvo za Badnje veče u Kostajnici kod Konjica, i isto se pripisuje "Vehabitijama". Pomenuti zlikovac Muamer Topalović je bio povezivan sa "Aktivnom islamskom omladinom" od strane ministra MUPa HNK gosp. Bilića. Koliko me sjećanje služi, predsjednik tadašnje "Aktivne islamske omladine" se na skoro svim medijima ogradio od zla koje je učinio Muamer Topalović i proglasio ga budalom. Nakon toga je isti uputio prigovor Evropskoj policiji i OHRu zbog kaljanja ugleda organizacije, nakon čega je iste godine, na sljedećim izborima gospodin Bilić osporen za kandidata ministra MUPa HNK. Javna je tajna da se to desilo isključivo iz razloga što je bez dokaza i argumenata optuživao islamske orgamizacije, mimo konsultovanja sa ministrom MUPa Federacije gosp. Ramom Maslešom. Zlikovac je tada osuđen čini mi se na 100 000 godina, a niti jedan islamski pokret, organizacija ili džemat nije povezan sa njim što je potvdila i istraga. Lik jednostavne se umislio i odlučio djelovati. Na žalost bilo je žrtava, ali ni u kom slučaju se to ne može inputirati islamu, ili još bolje rečeno radikalnom islamu.
Klanje majke od strane nenormalne osobe, koja je igrom slučaja čula za islam i neke islamske propise, koje je naravno pogrešno shvatio, je smiješno povezivati sa radikalnim islamom, iz prostog razloga što se nigdje u svijetu takav zločin nije desio, pa čak ni u sredinama gdje ima Osaminih pristaša. Lik jednostavno "LUD"!!!
Bomba u Mostaru. Čini mi se da lik uhapšen, a desilo se nedugo nakon rata kada je bilo još prisutnih arapa sa sumnjivim namjerama. Bilo je i nekih dizanja hrvatskih kuća u SBKu ali je sve procesuirano i sankcionisano od strane zakona.
Odgovorno tvrdim da ako se ikada pojave takve skupine ili bolje rečeno pojedinci, neće trebati duže od 48 sati da bude priveden zakonu. Naravno u zadnjih godinu dana je Primjer slučaj Bajro Ikanović i ostali, kao i slučaj sa nedavno uhapšenom ekipom na Sedreniku koji su pušteni kući.
Što se tiče društvenog angažmana ljudi sa bradama, ne vidim nikakve zapreke. Možete ih voliti ili mrziti, ali to je svakako vaš problem.

ponosna_manjina

#183 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by ponosna_manjina » 01/10/2008 16:43

@compact
Ništa ti ovim svojim pisanjem nisi pobio nego si samo napravio otklon od ljudi koji se JESU smatrali vjernicima i koji su zločin počinili iz vjerskih pobuda, makar po nekom bolesnom i iskrivljenom tumačenju vjere u njihovim glavama. Likovi jesu ludi ali su meni jednaki ludaci i ovi što su djelovali u srijedu navečer ispred ALU. Da je tu večer pala mrtva glava ti bi vjerovatno napravio isti otklon i proglasio ih ludacima, a činjenica je da su se i jedni i drugi smatral pristašama radikalnog islama.
Autobombu u Mostaru si i sam potvrdio i ništa nisi rekao za slučaj hapšenja one dvojice od prije tri godine.

furlan

#184 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by furlan » 01/10/2008 16:53

Sto jest, jest.Drustveno su se organizovali na obali nema sta.Sta se bunite i ranije su mlatili pankere i hasisare.Desio se narod.Sada dosao red na pedere.Nema mrtve glave i sve OK. :zzzz:

VektoR

#185 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by VektoR » 01/10/2008 16:54

iguman wrote:
VektoR wrote:Prvo ih je bilo malo... vremenom su se sirili... kada smo shvatili da ih je vise nego nas... bilo je vec kasno... Bojim se da nas ovako nesto ne strefi... ni krive ni duzne...

Na pocetku, su bili upadljivi... i plaho radikalni... i udarili su kod normalnih ljudi na zid... NO medjutim... malo kasnije postadose mudri... malo vise fleksibilni... dodvorise se vjerskim poglavarima... pocese (sto je najgore od svega) rad sa djecom kroz razlicite manifestacije, aktivnosti, kurseve i edukacije... i nikome vise ne smetase... niko ih ne primijeti...

Da ne bi ovog "pederskog" festivala... niko ne bi ni glave okren'o prema njima... dzaba sto kazu da "nevjerujemo" kako treba... i sto nije ispravno ono sto su nas nase nene ucile...
Nikome ne zasmetase nova pravila da oko toga digne hampu oko toga... a vjerski poglavari sute... niti se javno ogradjuju, niti koji klinac...
Ako ce nam ovo probuti svijest... trebali bi "pederima" planirati i spomenik...

Dok imaju precutnu podrsku vjerskih poglavara, a neki od njih su i sami usli u njihove redove... iz dana u dan ce ih biti sve vise... a mi mozemo ovdje palamuditi do besvijesti... nista necemo postici... ali... mozemo ih bojkotovati... nekako... recimo izbjegavati kupovinu njihovih dzidza od kojih se finansiraju..,

Koga je prvo bilo malo? Vehabija ili onih...znas :D
I jednih i drugih... :run:

zemomak

#186 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by zemomak » 01/10/2008 17:02

вехабијама треба дат простора у републици српској нека тамо направе неки свој ентитет :D

homar

#187 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by homar » 01/10/2008 17:33

mIRCerka wrote:
Ponekad s'proljeca wrote:Ja koliko vidim mnogima je stalo da izjednace strane kako za vriejem rata tako i poslije rata!!!!

Mnogima smetaju "strogi"vjernici medju kojima su i vehabije!!!!

Svugdje u svijetu imas konzervativne ili ortodoksne vjernike koji se drze vjerskih nacela, pa sto to nebi bilo ikod nas.

Slazem se da huligane treba kazniti, a so se tice Q festivala nije mi ih puno zao!!!!

Preporucio bih svim tim mangupima da isto tako zgaze i onoga koji je dopustio odrzavanje istog, ali takodje i one momke sto u augustu silovase onog djecaka!!!!

Pedofilija i pederizam se htjeli ne htjeli uvukla i kroz nasa vrata!!!!
slusaj, strogi vjernik bi trebao da zna da nije njegovo da se igra Boga i da tuce druge, i koliko znam po Islamu se oruzje poteze samo u samoodbrani...

i jos nesto, ako ces izjednacavati pedofiliju i pederizam, onda zaredaj po svim skolama i pobij sve pedagoge, jer PEDagog i PEDofil...to ti je haman isto...oboje vole djecu..
Joj poređenja jedne intelektualke, al neka nije te bilo dugo nema ko da zakuha, nije bez tebe interesantno.

kirby

#188 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by kirby » 01/10/2008 17:39

a gdje je ona tema vehabije na igmanu?

Compact

#189 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Compact » 01/10/2008 18:04

ponosna_manjina wrote:@compact
Ništa ti ovim svojim pisanjem nisi pobio nego si samo napravio otklon od ljudi koji se JESU smatrali vjernicima i koji su zločin počinili iz vjerskih pobuda, makar po nekom bolesnom i iskrivljenom tumačenju vjere u njihovim glavama. Likovi jesu ludi ali su meni jednaki ludaci i ovi što su djelovali u srijedu navečer ispred ALU. Da je tu večer pala mrtva glava ti bi vjerovatno napravio isti otklon i proglasio ih ludacima, a činjenica je da su se i jedni i drugi smatral pristašama radikalnog islama.
Autobombu u Mostaru si i sam potvrdio i ništa nisi rekao za slučaj hapšenja one dvojice od prije tri godine.
Ako misliš da za Muamer Topalovića nisam u pravu, onda se raspitaj kako je završio taj slučaj. Smatram izlišnim više bilo šta polemisati o maldiću koji je zaklao majku, njemu je trebao samo neki razlog. Nedavno je i neki košarkaš zaklao roditelja, pa bi i njega trebali strpati među "Vehabitijje"! Za Mostar je činjenica koja se ne može pobiti, ali je ona davno prošlo vrijeme, što sigurno ne znači da zbog toga ostali "bradati muslimani" trebaju nositi hipoteku teroriste. Što se tiče dvojice o kojima kako kažeš nisam ništa napisao, pa ta dvojica su zajedno sa Ikanovićem dilala tečni eksploziv, za koji je Ikanović dobio par godina, a kojeg sam spomenuo. Vidiš, dođu u Bosnu iz vana da naprave problem, što dovoljno govori da ovdje nema tog materijala. Vjeruj da ne bi osvanuli u svojim kućama, već na zatvorskim krevetima. Nedavno su isto tako neki na Sedreniku, navodno pali zbog nekog oružja, a pušteni su nakon 48 sati.

moler

#190 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by moler » 01/10/2008 19:06

zemomak wrote:вехабијама треба дат простора у републици српској нека тамо направе неки свој ентитет :D
prva pametna danas :bih: :bih: :bih: :bih:

ma_bjaazi

#191 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by ma_bjaazi » 01/10/2008 19:10

:shock: :shock: :shock:

neprilagodjena

#192 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by neprilagodjena » 01/10/2008 19:15

Stvarno su nam samo jos i Vehabije trebale :x :x nemam nikakvog postovanja prema njima :roll: :roll:

Daleko im kuca od moje :x

Leonid Breznjev

#193 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Leonid Breznjev » 01/10/2008 19:49

Giordano wrote:Giordano, pregledaj pm-inbox.. Arslan

:roll:

:shock: :shock: :shock:

:roll:
budes odmorio trideset dana.. pa se ti samo cudi i shokiraj :D

Sensei

#194 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Sensei » 01/10/2008 19:57

BH društvo još nije spremno za borbu demonstracijama (ili neki drugi način) protiv bilo kakve nenormalne pojave, bilo da je u pitanju korupcija, organizovani kriminal, kriminal vladajuće strukture, pedofilija, droga, svodništvo, itd...

Nažalost, ekstremni dijelovi društva su spremni da brane svoja načela čak i silom (sjetimo se kamena temeljca za džamiju u Banjaluci, kao i ovih zadnjih događaja sa q festivalom), dok "regularno građanstvo" svoja načela "nema vremena" kad da brani.

Mladi nemaju vremena od ispijanja jutarnjih, podnevnih i poslijepodnevnih kafa po kafanama, studenti ne mogu ujagmit vremena od traženja štela, ganjanja profesora da ih primi da polaže ispit ili su zauzeti obnavljanjem godine, nezaposleni nemaju vremena od besposličarenja i kuknjave kako država ne valja, borci nemaju vremena od skontavanja u kojem boračkom udruženju bi mogli kakvog hajra imati, penzioneri nemaju kad od penzionerske zajebancije i dosade.
Nek' se kotrlja... neko će se izboriti, a ko se izbori taj će i da vlada.

p.s.
daj boga ti nek' neko promijeni ono "asvaltu" u naslovu teme...

popajic

#195 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by popajic » 01/10/2008 20:08

nije mi sasvim jasno jesu li vehabije problem kad su na asvaltu ili ostaju isti i na livadi ili pijesku?
Da li na njihovo ponasanje utice podloga po kojoj hodaju? ( ;-) )

sasa_t

#196 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by sasa_t » 01/10/2008 20:41

Moram jos da dodam...

Krivi smo mi opet... kad ti neko opali samar zato sto u mracnom parku izmjenjujes njeznosti to se prijavi policiji... nije ni cudo kad policija kaze da nema informacija da odredjene grupe maltretiraju gradjane. Kad je to neko prijavio? A za to se ide u zatvor.

pici

#197 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by pici » 01/10/2008 20:45

samo da dodam ....hik....mi smo krivi,hah zivjeli.....hik

Abacija

#198 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Abacija » 01/10/2008 21:37

pici wrote:samo da dodam ....hik....mi smo krivi,hah zivjeli.....hik
Toooooo piciiiiii Image

Ahmmed

#199 Re: "Smrtonosni virus"

Post by Ahmmed » 01/10/2008 22:45

zlatiborka wrote:
zavrzlama wrote:mene je vise strah vehabija nego cetnika...samo tesko je vehabizmu opstati u BIH..kazani za rakiju,meze,su jace od vehabizma :D
Nadam se da si u pravu, bosanci su meraklije i aksamlije od pamtivjeka, pa nas mozda rakija i meza spasi od vehabizma.... :lol: :lol:

Osim ako ovi vec nisu uzeli furseta pa nam ni to ne pomogne....

Onda ti @zavrzlama kazi nam sta da radimo, spoznali smo tvoje sposobnosti gledanja u kasike, cesto si bio u pravu, pa nam pokazi put i nacin da se izvucemo iz govana....

Uz moj općepoznati stav o vehabijama i vehabizmu, uz ( ponovljenu) činjenicu da je na britak i najjasniji način na moguće posljedice ove pojave, maestralno ukazao prof dr Rešid Hafizović.....neki nikako da se, uz sve smajlije ovoga svijeta, oslobode stava da su jedini fini i dobri muslimani, onako merhametli i tolerantni, oni koji ne mogu bez rakijskog kazana i meze( ništa protiv njih) Akšamluk je jedna zanimljiva institucija, posebno u bosanskoj verziji, dio je tradicije i to je sasvim ok, jer nas je malo danas, koji nemamo ili nismo imali, nekog simpatičnog tetka, amidžu, daidžu....koji je akšamlučio sa jaranima, onako, baš po istilahu.....Ali, zaista mi smeta ovaj paušalni pristup, po kojem je spas Bosne i najučinkovitiji način borbe protiv vehabija, baš akšamluk.....Kojeg je, btw, bilo i do 1992.....Pa eto, bi šta bi....i bez vehabija.....

Ahmmed

#200 Re: VEHABIJE NA ASVALTU

Post by Ahmmed » 01/10/2008 22:58

Sensei wrote:BH društvo još nije spremno za borbu demonstracijama (ili neki drugi način) protiv bilo kakve nenormalne pojave, bilo da je u pitanju korupcija, organizovani kriminal, kriminal vladajuće strukture, pedofilija, droga, svodništvo, itd...

Nažalost, ekstremni dijelovi društva su spremni da brane svoja načela čak i silom (sjetimo se kamena temeljca za džamiju u Banjaluci, kao i ovih zadnjih događaja sa q festivalom), dok "regularno građanstvo" svoja načela "nema vremena" kad da brani.

Mladi nemaju vremena od ispijanja jutarnjih, podnevnih i poslijepodnevnih kafa po kafanama, studenti ne mogu ujagmit vremena od traženja štela, ganjanja profesora da ih primi da polaže ispit ili su zauzeti obnavljanjem godine, nezaposleni nemaju vremena od besposličarenja i kuknjave kako država ne valja, borci nemaju vremena od skontavanja u kojem boračkom udruženju bi mogli kakvog hajra imati, penzioneri nemaju kad od penzionerske zajebancije i dosade.
Nek' se kotrlja... neko će se izboriti, a ko se izbori taj će i da vlada.

p.s.
daj boga ti nek' neko promijeni ono "asvaltu" u naslovu teme...

I koliko god , kad su principi prava na izbor u pitanju stvari mogu izgledati iste, ovo je poređenje vrlo neprimjereno....

Deset hiljada Banjalučana na ulicama, slobodan dan za banjolučke srednjoškolce, naoružane kamenjem, spaljeni autobusi, osobni automobili....mrtav Murat Badić.....Odvadite, živi bili, kad pravite poređenja, pa ih nemojte na silu praviti ....Ipak, nije isto....barem kad je o kvantitetu riječ.U ovom slučaju kvantitet ipak nešto govori....Bradonja je ipak bilo, tek pedesetak....

Post Reply