Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post Reply
Bušman
Posts: 2146
Joined: 08/04/2008 08:48

#1 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Bušman »

Kako si samo zaboravio da je ta ista Amerika imala F.D. Roosevelta za predsjednika. Uostalom, sve ovo sto je napisano zavisi od izbora 2008. godine :)
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by The 51st State »

Kakvo nerazumjevanje ekonomije, pojednostavljeno govoreci ako amerika bude stagnirala, stagnirace citav svijet i u tom smislu ga puse jos vise i ove "sile" u usponu ala Kina, Indija i Rusija.
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#3 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by spekulant »

The 51st State wrote:Kakvo nerazumjevanje ekonomije, pojednostavljeno govoreci ako amerika bude stagnirala, stagnirace citav svijet i u tom smislu ga puse jos vise i ove "sile" u usponu ala Kina, Indija i Rusija.
pa to i govori u tekstu, samo sto tvrdi da ce doci do povlacenja novca iz americkih fondova.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#4 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Chmoljo »

ja imam nekakav osjećaj da ovaj Sarajlijica hoće da nam kaže kako smo ga "mi" ilitiga Bošnjaci "ispušili" jer će se Ameri zabaviti sami o sebi... dalje znate i sami... mrsko mi pisati...
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#5 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by d2 »

samo su interesi vjecni
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#6 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Fair Life »

d2 wrote:samo su interesi vjecni
Jasta bolan.
Tako ti je i sa ljubavlju.
Dok postoji mogucnost uzajamnog iskoristavanja (mada smo spremniji reci... davanja iz ljubavi) i ljubav traje.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#7 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by seln »

Sarajevcac wrote:
Chmoljo wrote:ja imam nekakav osjećaj da ovaj Sarajlijica hoće da nam kaže kako smo ga "mi" ilitiga Bošnjaci "ispušili" jer će se Ameri zabaviti sami o sebi... dalje znate i sami... mrsko mi pisati...
Ja mislim da je suludo da bilo ko smatra Ameriku svojim prijateljem ili saveznikom.
Sta je sa Rusijom? Ili Srbijom?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#8 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Liberalism »

Sarajevcac wrote:
Bušman wrote:Kako si samo zaboravio da je ta ista Amerika imala F.D. Roosevelta za predsjednika. Uostalom, sve ovo sto je napisano zavisi od izbora 2008. godine :)
U pitanju je da je americki nacin zivota i shvatanja ekonomije, totalno prevazidjen i da se trebaju izvrsiti strukturalne promjene...ali i kad se Amerika jednom oporavi, nece vise biti ona sila koja je bila, nego ce biti samo jedna od svjetskih sila i nista vise.
vjerovatno se ti radujes nekim ruskim internetom, kompjuterima i windowsima...
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#9 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by seln »

Gate 7 wrote:
seln wrote:
Sarajevcac wrote:
Ja mislim da je suludo da bilo ko smatra Ameriku svojim prijateljem ili saveznikom.
Sta je sa Rusijom? Ili Srbijom?
....Pakistanom,Indonezijom...
...Grckom, Kiprom....
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#10 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Chmoljo »

seln wrote:
Gate 7 wrote:
seln wrote: Sta je sa Rusijom? Ili Srbijom?
....Pakistanom,Indonezijom...
...Grckom, Kiprom....
...Izraelom, Amerikom...
spekulant
Posts: 177
Joined: 23/07/2008 19:24

#11 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by spekulant »

Sarajevcac wrote:
Liberalism wrote: vjerovatno se ti radujes nekim ruskim internetom, kompjuterima i windowsima...
su
E od windowsa tesko da moze biti gori operativni sistem. Problem je sto skoro svi ljudi na tom smecu od operativnog sistema, pa i ti moras biti na windowsu.
uuuu to uvodi jednu potpuno novu dimenziju u ovu diskusiju :P :lol:
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#12 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Liberalism »

Sarajevcac wrote:
Liberalism wrote: vjerovatno se ti radujes nekim ruskim internetom, kompjuterima i windowsima...
su
E od windowsa tesko da moze biti gori operativni sistem. Problem je sto skoro svi ljudi na tom smecu od operativnog sistema, pa i ti moras biti na windowsu.
A ti kao crce da koristis neki kineski operativni system. neznam kako uopste podnosis da koristis ovaj mrski americki internet. Bas, kako izdrzis kad samo pomislis kako tvoji licemjerni rusi mogu korisiti americko sranje od interneta.
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#13 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by simi5 »

Nije to pitanje stagnacioje. U SAD postoji ogroman procenat parazita koji primaju socijalna davanja u visini dobre plate na Balkanu samo da ne prave nerede. Naravno te pare potiču od pljačke sveta. Može se lako desiti da narkomanski i neradnički sloj počne velike ulične pobune i nemire zbog pada standarda. Ali sasvim je sigurno da će doći do pada cena rada u SAD.
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#14 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by DM-1975 »

Chmoljo wrote:ja imam nekakav osjećaj da ovaj Sarajlijica hoće da nam kaže kako smo ga "mi" ilitiga Bošnjaci "ispušili" jer će se Ameri zabaviti sami o sebi... dalje znate i sami... mrsko mi pisati...

Jest vala istina a ima cinjenica koji mnogi zaboravljaju da je ta ista Amerika, prije potpisa Dejtona, prijetila BH strani da ce nas bombardovat ako se ne zaustave operacije oko Banja Luke, informacije radi samo bili su u pitanju dani
Samo proglasite RS nezavisnom, bujrum
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45496
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#15 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Chmoljo »

DM-1975 wrote:
Chmoljo wrote:ja imam nekakav osjećaj da ovaj Sarajlijica hoće da nam kaže kako smo ga "mi" ilitiga Bošnjaci "ispušili" jer će se Ameri zabaviti sami o sebi... dalje znate i sami... mrsko mi pisati...

Jest vala istina a ima cinjenica koji mnogi zaboravljaju da je ta ista Amerika, prije potpisa Dejtona, prijetila BH strani da ce nas bombardovat ako se ne zaustave operacije oko Banja Luke, informacije radi samo bili su u pitanju dani
Samo proglasite RS nezavisnom, bujrum
znam ja to sve. činjenica je i da je strašni Sadam Husein produkt Amerike... pa ko je finansirao njegov rat protiv Irana... i kako završi? na kraju konopca :roll:
ali evo vidiš čovjek potencira nešto... pametan je možeš nešto i naučiti... čitaj obrazuj se :lol: ;-)
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#16 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by Liberalism »

Sarajevcac wrote:
Liberalism wrote:
A ti kao crce da koristis neki kineski operativni system. neznam kako uopste podnosis da koristis ovaj mrski americki internet. Bas, kako izdrzis kad samo pomislis kako tvoji licemjerni rusi mogu korisiti americko sranje od interneta.
Jesi li cuo za linux?

http://www.ubuntu.com/
A znas li ti da se prije odgovora, pitanje prvo procita
DM-1975
Posts: 78
Joined: 04/03/2008 06:54
Location: Tuzla
Contact:

#17 Re: Austrijski ekspert: SAD očekuje 10 do 15 godina stagnacije

Post by DM-1975 »

Sarajevcac wrote:
Liberalism wrote: vjerovatno se ti radujes nekim ruskim internetom, kompjuterima i windowsima...
su
E od windowsa tesko da moze biti gori operativni sistem. Problem je sto skoro svi ljudi na tom smecu od operativnog sistema, pa i ti moras biti na windowsu.
Strucnjak za kompjutore, medjunarodne odnose i stocarstvo u samozvanoj
Post Reply