KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post Reply
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#51 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Luke Perry »

A sto na sadasnjoj zastavi hrvatske ne pocinje sa bijelim kvadratom?

ps: ok
Last edited by Luke Perry on 17/09/2008 19:01, edited 1 time in total.
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#52 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Lincoln-Burrows »

Luke Perry wrote:A sto na sadasnjoj zastavi hrvatske ne pocinje sa bijelim kvadratom?
Meni ne smeta crveno prvo polje, a nisam na to
ni obraćao pažnju dok nisu ovi zlonamjerni
počeli čačkati po NDH.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#53 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Prozor »

danas bijelo polje prvo asocira na ustastvo, kao sto i kukasti kriz, hinduisticki simbol, asocira na nacizam. offtopic naravno
User avatar
Lincoln-Burrows
Posts: 7537
Joined: 22/01/2008 18:17

#54 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Lincoln-Burrows »

Prozor wrote:danas bijelo polje prvo asocira na ustastvo, kao sto i kukasti kriz, hinduisticki simbol, asocira na nacizam. offtopic naravno
Pa jeli to bijelo polje na zastavi kad je svadba razlog
da se napiše "Hrvati iselite". Ili je to polje popravdanje za to :-)
To polje je nebitno a koliko znam sve su zastave Hrvata uglavnom takve
do pojavljivanja današnje službene R Hrvatske. A zašto misliš
da je zastava RH i zastava Hrvata, ona je zastava svih u RH
i zato i ima onu krunu, koja je sastavljena od pokrajina i najstarijeg
hrvatskog grba.
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#55 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by ivannn »

Prozor wrote:danas bijelo polje prvo asocira na ustastvo, kao sto i kukasti kriz, hinduisticki simbol, asocira na nacizam. offtopic naravno
Prije bih rekao na "neko slovo", ne obraćam pažnju na redosljed kvadratića na grbu....

Točnije, svastiku koju je koristio Hitler nije bila hinduistička, već zakrivljena njena verzija.......

Ljudi moji, educirajte se .... :oops:

:D
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#56 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Sensei »

ivannn wrote:...Hm, većina povijesnih hrv.grbova bili su s početnim bijelim poljem....
Educiraj se.....http://hr.wikipedia.org/wiki/Grb_Hrvatske
I sada bi zbog nekog zločinca i tamne prošlosti odreći se cjele povijesti unazad nekoliko stoljeća....
Grb Republike Hrvatske počinje crvenim poljem, jasno ko dan, tvoja stvar što to izokrećeš...
Lincoln-Burrows wrote:...Pa jeli to bijelo polje na zastavi kad je svadba razlog
da se napiše "Hrvati iselite". Ili je to polje popravdanje za to ....
Aposolutno nije nikakvo opravdanje, ali žalosno je što se ovo dešava posebno pred izbore. Zastava je navedena kao primjer da i nakon takvih istupa (mahanje zastavama) nije bilo problema, a činjenica je da se problemi pojave pred izbore...

EDIT: pogrešan nick u citatu, sorry LP :lol:
Last edited by Sensei on 17/09/2008 19:25, edited 1 time in total.
User avatar
Luke Perry
Posts: 1862
Joined: 07/04/2008 17:59

#57 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Luke Perry »

Pogresan nick citiras :oops: :D
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#58 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Sensei »

prepravljeno :D
ivannn
Posts: 923
Joined: 14/06/2008 19:25

#59 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by ivannn »

Sensei wrote:
Luke Perry wrote:...Hm, većina povijesnih hrv.grbova bili su s početnim bijelim poljem....
Educiraj se.....http://hr.wikipedia.org/wiki/Grb_Hrvatske
I sada bi zbog nekog zločinca i tamne prošlosti odreći se cjele povijesti unazad nekoliko stoljeća....
Grb Republike Hrvatske počinje crvenim poljem, jasno ko dan, tvoja stvar što to izokrećeš...
Sadašnji Grb Republike Hrvatske........da
Da li je ovo Republika Hrvatska, nije...
Prvotna zastava Hrvatske devedesetih godina bila je ta, na mnogim mitinzima za neovisnost i pred nju i za vrijeme rata se koristila ova zastava i tako mnogim Hrvatima iz Hrvatske i dijaspore je ostala na srcu (čak su se i pravile u Njemačkoj za vrijeme Jugoslavije)i zato je koriste....i zbog njene jednostavnosti...npr.dok ova sadašnja s povijesnim grbovima nekih (samo nekih) krajeva nije baš dobro rješenje...

BTW Bijela zastava s ljiljanima je bila zastava BIH tijekom devedesetih, imamo novu zastavu a i dalje se ona stara koristi, jednostavno ostane pri srcu i tako... I ne shvaćam ovu polemiku zbog obične zastave...
User avatar
Sensei
Posts: 1062
Joined: 04/04/2005 19:01

#60 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Sensei »

ode tema u drugom pravcu, ali evo samo da odgovorim i neću više....

Zastava sa ljiljanima, kao državna zastava, MORALA je biti zamijenjena sadašnjom zastavom, nadam se da nećeš tražiti objašnjenje zašto je morala. Grb na zastavi RH je voljom HR rukovodstva odlučeno da početno polje bude crveno iz poznatog razloga.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#61 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by osa »

Lincoln-Burrows wrote:
osa wrote:nedavno se u vukovaru(pojavio) grafit velikosrpskog sadržaja, brzom intervencijom policije pronađen je počinitelj, začudo, hrvatski branitelj s psihičkim problemima, zato ne brzajte s paušalnim ocjenama, pustite policiju da radi, možda nešto i napravi a ako i ne napravi ne postoje po ovdje napisanom ni naznake tko je to mogao počiniti, ne bi bilo prvi put da se strašenjem dobijaju politički poeni i glasovi.
Ma osa, ovdje nije stvar o dobijanju političkih poena, to ti nas ovdje niti malo
ne zanima. Ovo ti rađa strah koji ti ne mogu opisat, ne znaš kako bi reagirao.
Iseliti iz svoje kuće je prestrašno. Srećom imam dojam da su ljudi solidarni i
da takvi pojedinci koji siju mržnju neće proći sa svojim idejama.

Navedoh ovaj primjer, da se vidi kakvi likovi mogu napisati ovakve stvari, poremećena osoba nezadovoljna valjda vojnom mirovinom i sl., zato ne treba dramatizirati, nego sagledati stvari hladne glave. a i sumnjam da bi jedan ovakav napis naveo nekog da se iseli iz svoje kuće.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#62 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Prozor »

Lincoln-Burrows wrote:
Prozor wrote:danas bijelo polje prvo asocira na ustastvo, kao sto i kukasti kriz, hinduisticki simbol, asocira na nacizam. offtopic naravno
Pa jeli to bijelo polje na zastavi kad je svadba razlog
da se napiše "Hrvati iselite". Ili je to polje popravdanje za to
Ne
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#63 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Sarafcina »

Kako ljudi ne shvate vec jednom da je SVAKI incident unaprijed dogovoren. Omladinski pogon stranke dobije zadatak i obavi ga.
Bitno je vladati. Jer mjesto u parlamentu nosi lovu, nosi mogucnost da se stela, da se rodbina, komsije i prijatelji imenuju u upravne i ine odbore (a takva moc nosi sa sobom i odredjeni drustveni uticaj). I svi su u tome isti. Kod nas nema pozitivaca (mozda su ovi iz BPS neutralci, ali i to samo zato sto su mali).

Uostalom, sta mislite, iz pozicije SDA... da li je bolje da narod iz Kraljeve Sutjeske glasa za HDZ ili hmmm SDP? Ocito HDZ ;). A da li je HDZu u interesu da dobije par mjesta u kojekakvom vijecu? Naravno.... dakle zajednicki interes postoji... jos samo ubijediti ljude da ispravno glasaju...a kako.. STRAH ;).

Naravno, SDP ima svoje aferime i nacine za manipulisanje (kao sto ih ima i SNSD, koji je zajebo cak i SDS do te mjere da se SDS ponasa ko gradjanska opcija). Ovdje naravno DodikOvce treba izdvojiti i zato sto jedini u ovoj drzavi vode pametnu politiku. Kad se sve ogoli... svi drugi samo reaguju na njegove poteze.
User avatar
lopta
Posts: 806
Joined: 24/08/2008 01:11
Location: Sarajevo

#64 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by lopta »

Sarafcina wrote:Kako ljudi ne shvate vec jednom da je SVAKI incident unaprijed dogovoren. Omladinski pogon stranke dobije zadatak i obavi ga.
Apsolutno se ne slazem i mislim da je ovako misljenje pogresno i da nas vodi u pogresnom pravcu.
Znaci svaki napad na povratnike ti ces misliti da su uradili omladinci stranaka i da nema potrebe za rjesavanjem situacije? I time znaci jos vise dovedes povratnike u opasnost? Ma bravo. :oops:
Sarafcina
Posts: 2258
Joined: 19/09/2005 00:59

#65 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Sarafcina »

lopta wrote:
Sarafcina wrote:Kako ljudi ne shvate vec jednom da je SVAKI incident unaprijed dogovoren. Omladinski pogon stranke dobije zadatak i obavi ga.
Apsolutno se ne slazem i mislim da je ovako misljenje pogresno i da nas vodi u pogresnom pravcu.
Znaci svaki napad na povratnike ti ces misliti da su uradili omladinci stranaka i da nema potrebe za rjesavanjem situacije? I time znaci jos vise dovedes povratnike u opasnost? Ma bravo. :oops:
recimo da poznajem ljude koji su to radili (dogovarali)...

A zakljucak da nema potrebe za rjesavanjem situacije... je bio tvoj, a ne moj.
Simptom ili problem "napad na xxx", se moze lijeciti/rjesavati na mnogo nacina. Ali za istinsko rjesenje ... neophodan je root cause ... ne znam se kaze na nasem... recimo neki primarni uzrok.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#66 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Josip321 »

c/p sa klix.ba
Nikola Crepulja (74) i Marica Kristić (79), hrvatski povratnici iz sela Ratanj u blizini Kraljeve Sutjeske, koji su 21. aprila brutalno pretučeni, preminuli su danas, saznaje Klix.ba. Crepulja je preminuo u Kantonalnoj bolnici Zenica, a Kristić u staračkom domu u koji je premještena po završetku hospitalizacije.

Dvoje staraca je preminulo istog dana, kazao je za Klix.ba fra Željko Brkić iz Samostana Kraljeva Sutjeska. Naređena je obdukcija njihovih tijela da bi se utvrdio uzrok smrti, a detalji o sahrani bit će naknadno objavljeni.

U kuću bolesnog Nikole i Marice, gluhe i slijepe starice, u kakanjskoj općini prije 22 dana provalio je 22-godišnji Arnes Delić iz sela Dragovići u općini Vareš. On je na sudu priznao da ih je pretukao, te mu je određen jednomjesečni pritvor.

Ovaj mladić je odranije bio poznat stanovnicima sela Ratanj po razbojništvu, kazali su ekipi našeg portala koja ih posjetila krajem aprila.

S obzirom da su se Crepulja i Kristić nalazili pod stalnim nadzorom ljekara specijalista, a Marica od samog prijema u bolnicu u Zenici nije bila u životnoj opasnosti, svi su se nadali da će se oporaviti, kazao je fra Željko.

On je naglasio da je ovo poruka svima, ne samo u Kraljevoj Sutjesci, već i u cijeloj BiH, da počinioci krivičnih djela trebaju biti kažnjeni, ali da ljudi, nažalost, ne mogu očekivati zaštitu, a kamoli ruku pravde.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#67 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by BHCluster »

Josip321 wrote:c/p sa klix.ba
Nikola Crepulja (74) i Marica Kristić (79), hrvatski povratnici iz sela Ratanj u blizini Kraljeve Sutjeske, koji su 21. aprila brutalno pretučeni, preminuli su danas, saznaje Klix.ba. Crepulja je preminuo u Kantonalnoj bolnici Zenica, a Kristić u staračkom domu u koji je premještena po završetku hospitalizacije.

Dvoje staraca je preminulo istog dana, kazao je za Klix.ba fra Željko Brkić iz Samostana Kraljeva Sutjeska. Naređena je obdukcija njihovih tijela da bi se utvrdio uzrok smrti, a detalji o sahrani bit će naknadno objavljeni.

U kuću bolesnog Nikole i Marice, gluhe i slijepe starice, u kakanjskoj općini prije 22 dana provalio je 22-godišnji Arnes Delić iz sela Dragovići u općini Vareš. On je na sudu priznao da ih je pretukao, te mu je određen jednomjesečni pritvor.

Ovaj mladić je odranije bio poznat stanovnicima sela Ratanj po razbojništvu, kazali su ekipi našeg portala koja ih posjetila krajem aprila.

S obzirom da su se Crepulja i Kristić nalazili pod stalnim nadzorom ljekara specijalista, a Marica od samog prijema u bolnicu u Zenici nije bila u životnoj opasnosti, svi su se nadali da će se oporaviti, kazao je fra Željko.

On je naglasio da je ovo poruka svima, ne samo u Kraljevoj Sutjesci, već i u cijeloj BiH, da počinioci krivičnih djela trebaju biti kažnjeni, ali da ljudi, nažalost, ne mogu očekivati zaštitu, a kamoli ruku pravde.
Odgovornog treba objesiti i to javno!
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#68 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Josip321 »

Vješat ne treba, nismo valjda barbari?! Kakva je onda razlika između "nas" i njega. Na kraju bi bilo: Ubio on, ubili i mi. Njega.
Vjerojatno ovdje i ima međunacionalne mržnje ispoljene sa strane ubojice. Ali da nisu oni, on bi maltretirao nekoga drugog. Vjerujem da nije bio poželjan susjed ni Muslimanima pored kojih je živio.

Samo, boli me to što nema osude od strane Muslimana. Pokušao sam izgooglati da se ne bi ponavljalo na forumu. I nitko nije ovo spomenuo. A da je Musliman ubijen od strane Hrvata na sva bi zvona bio razglašeno kako je to međunacionalna mržna.
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#69 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by cyprus »

Josip321 wrote:Vješat ne treba, nismo valjda barbari?! Kakva je onda razlika između "nas" i njega. Na kraju bi bilo: Ubio on, ubili i mi. Njega.
Vjerojatno ovdje i ima međunacionalne mržnje ispoljene sa strane ubojice. Ali da nisu oni, on bi maltretirao nekoga drugog. Vjerujem da nije bio poželjan susjed ni Muslimanima pored kojih je živio.

Samo, boli me to što nema osude od strane Muslimana. Pokušao sam izgooglati da se ne bi ponavljalo na forumu. I nitko nije ovo spomenuo. A da je Musliman ubijen od strane Hrvata na sva bi zvona bio razglašeno kako je to međunacionalna mržna.
Zar stvarno misliš da ogromna većina Bošnjaka ili muslimana ne osuđuje ovo? :-)
User avatar
sinuhe
Posts: 11479
Joined: 03/06/2011 11:33

#70 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by sinuhe »

Zalosno zaista. Starijim ljudima zavicaj mnogo znaci. Ovaj ih je i ranije napadao.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#71 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Josip321 »

cyprus wrote:
Josip321 wrote:Vješat ne treba, nismo valjda barbari?! Kakva je onda razlika između "nas" i njega. Na kraju bi bilo: Ubio on, ubili i mi. Njega.
Vjerojatno ovdje i ima međunacionalne mržnje ispoljene sa strane ubojice. Ali da nisu oni, on bi maltretirao nekoga drugog. Vjerujem da nije bio poželjan susjed ni Muslimanima pored kojih je živio.

Samo, boli me to što nema osude od strane Muslimana. Pokušao sam izgooglati da se ne bi ponavljalo na forumu. I nitko nije ovo spomenuo. A da je Musliman ubijen od strane Hrvata na sva bi zvona bio razglašeno kako je to međunacionalna mržna.
Zar stvarno misliš da ogromna većina Bošnjaka ili muslimana ne osuđuje ovo? :-)
Nisam rekao da ne osuđuje većina. Nisam ni sumnjao u to. Ali to je tiha većina. Priznaj, da su samo imena obrnuta, odnosno da su stradali Muslimani od ruke Hrvata ili Srbina, da li bi se o tome napisao prvi post na forumu nekoliko dana nakon incidenta? Ili bi do sada već bile stranice i stranice komentara o tome?
dexter_
Posts: 11
Joined: 15/12/2010 15:10

#72 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by dexter_ »

Josip321 wrote:Vješat ne treba, nismo valjda barbari?! Kakva je onda razlika između "nas" i njega. Na kraju bi bilo: Ubio on, ubili i mi. Njega.
Vjerojatno ovdje i ima međunacionalne mržnje ispoljene sa strane ubojice. Ali da nisu oni, on bi maltretirao nekoga drugog. Vjerujem da nije bio poželjan susjed ni Muslimanima pored kojih je živio.

Samo, boli me to što nema osude od strane Muslimana. Pokušao sam izgooglati da se ne bi ponavljalo na forumu. I nitko nije ovo spomenuo. A da je Musliman ubijen od strane Hrvata na sva bi zvona bio razglašeno kako je to međunacionalna mržna.
Gdje si googlao na ves masini. Jesi ti dobar,brujilo o tome na sve strane. Koja je poenta tvog posta?
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#73 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by bingov buraz »

Dodati u optuznicu I dvostruko ubistvo, koliko god nas zakon bio falican 20 godina mu ne gine, naravno da je premalo I to.
User avatar
Josip321
Posts: 675
Joined: 22/12/2011 10:42

#74 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by Josip321 »

dexter_ wrote:
Josip321 wrote:Vješat ne treba, nismo valjda barbari?! Kakva je onda razlika između "nas" i njega. Na kraju bi bilo: Ubio on, ubili i mi. Njega.
Vjerojatno ovdje i ima međunacionalne mržnje ispoljene sa strane ubojice. Ali da nisu oni, on bi maltretirao nekoga drugog. Vjerujem da nije bio poželjan susjed ni Muslimanima pored kojih je živio.

Samo, boli me to što nema osude od strane Muslimana. Pokušao sam izgooglati da se ne bi ponavljalo na forumu. I nitko nije ovo spomenuo. A da je Musliman ubijen od strane Hrvata na sva bi zvona bio razglašeno kako je to međunacionalna mržna.
Gdje si googlao na ves masini. Jesi ti dobar,brujilo o tome na sve strane. Koja je poenta tvog posta?
Koja je poenta tvoga?
I oprostite ako sam ponavljao post. Nisam našao. Daj mi link na temu na kojoj se raspravljalo.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#75 Re: KRALJEVA SUTJESKA "Ustaše, marš, iselite se"

Post by It_is_a_Leclerc »

"Vjerovatno ima i nacionalnih razloga".
A vjerovatno ima i života na Saturnu, al' jebiga. Niko to ne može dokazati.
Post Reply