Komsic Zeljko-ALL ABOUT- satarash

Locked
Vedoni

#126 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Vedoni » 13/08/2008 17:55

Josip wrote:i kako da živimo sa vama?????

u Hrvatsku neću nikada odseliti, a znam da bi vam to bilo drago, ali neću (neću=nećemo). ovo je Moja zemlja isto koliko i vaša ali ne namjeravamo vam je prepustiti ako ništa imamo više povjesnog prava na nju.

Živjeti ću ovdje i birati soje predstavnike, a neće nam ih Muslimani birati.

pozdravljam vas, odo sa teme. živi i zdravi bili.
Ma biraj koga hoces, nije problem u tome. Problem je sto ces ti birati onog ko ce kociti i moju i tvoju buducnost zarad "hrvatstva". Isto vazi i za srbe u RS-u. E tu imamo problem koji cemo morati rijesavati. Podjela nije uspjela...i sta cemo sad? Svi cuvati svoj mali geto u kojem cemo moc bez straha jebat majku manjinama? :roll: Ili cemo graditi gradjansku opciju gdje ces kao gradjanin ove zemlje imati sve slobode sem slobode da unistavas suzivot.

Risto Kuglarić

#127 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Risto Kuglarić » 13/08/2008 17:59

Panthera wrote:
zlatiborka wrote:
Panthera wrote:Dobro eto Komsic vam je super...Sta je on to ucinio da ga cini vrijednim takvog vaseg misljenja?
Samo nemojte pominjat ona njegova deklarativna palamudanja i trosenje para poreskih obveznika na domjenke i skupa putovanja..
Koja to skupa putovanja i domjenke?.....Koja?....

A Ivo Miro Jovic, on je sina svog vodio o drzavnom trosku ne sjecam se gdje, pisalo je po novinama....

A Ante Jelavic, zbris'o jer je krivo optuzen......jadan on, pravednik a progone ga....

Dragan Covic, lopov i folirant....

Joj, sve cvecka do cvecke, e jadni hrvati kada su im ovakvi predstavnici.....

jel ovo vidi tebi glave :lol: :lol: :lol: :lol: ma nezamarao se oko predmetnog...simply nije vrijedan....nisam opterecen ovim nacionalnim bullshitima...al znam za koga necu glasat...COVIC mi se pak svidja, bistar karizmatican, sportista, poduzetan...lopov, joj ko da smo u vrticu...
znači bitno je kako lik izgleda, a to što je lopov je bitno djeci u vrtiću... ooooo mati mila, ja iskrivljenog sistema vrijednosti :shock: :shock: :shock: i još se smije...jebo nas onaj ko nam dade demokratiju

Umjetnik a

#128 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Umjetnik a » 13/08/2008 20:14

ne vjerujem da će hrvati glasati za SDP ( :D )

in33sa

#129 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by in33sa » 13/08/2008 20:17

Komsic nece dobiti drugi mandat sigurno, jer hrvatske stranke nece ponoviti gresku sa proslih izbora (svaki svog kandidata)

Izaci ce sa zajednickim kandidatom i ode Komsic.

in33sa

#130 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by in33sa » 13/08/2008 20:19

bijelo_dugme wrote: A sto nemere BiH biti drzava Bosanaca i Hercegovaca? Zar nebi to bilo bolje neg drzava Srba, Hrvata i Bosnjaka? Sto se dzaber moramo djelit? Zar nije bolje da nas jedan Bosanac, kako na primjer Komsic, svihu vodi?
Zato sto nemere, procitaj Ustav BiH.

Jasno pise da je BiH drzava tri ravnopravna naroda, Srba, Hrvata i Bosnjaka.

in33sa

#131 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by in33sa » 13/08/2008 20:24

hape_hapica wrote:
in33sa wrote:
bijelo_dugme wrote: A sto nemere BiH biti drzava Bosanaca i Hercegovaca? Zar nebi to bilo bolje neg drzava Srba, Hrvata i Bosnjaka? Sto se dzaber moramo djelit? Zar nije bolje da nas jedan Bosanac, kako na primjer Komsic, svihu vodi?
Zato sto nemere, procitaj Ustav BiH.

Jasno pise da je BiH drzava tri ravnopravna naroda, Srba, Hrvata i Bosnjaka.
A cekaj, ko kaze da se Ustav ne moze mijenjati?
Ne mozes ga mijenjati bez pristanka Srba i Hrvata (pretpostavljam da mislis na ukidanje konstitutivnosti naroda), dakle ili ces ih drogirati prije odlucivanja, ili Ustav po tom pitanju promijeniti ne mozes.

in33sa

#132 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by in33sa » 13/08/2008 20:34

hape_hapica wrote:
in33sa wrote:
Ne mozes ga mijenjati bez pristanka Srba i Hrvata (pretpostavljam da mislis na ukidanje konstitutivnosti naroda), dakle ili ces ih drogirati prije odlucivanja, ili Ustav po tom pitanju promijeniti ne mozes.
Hmm, ovo sa drogiranjem je dobra ideja. Pokusacu. :D

A sto Srbi i Hrvati ne zele da promijene Ustav i da nasa Bosna bude konacno Republika kako treba?
Ne znam, pitaj njih :D

Panthera

#133 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Panthera » 13/08/2008 20:53

Risto Kuglarić wrote:
znači bitno je kako lik izgleda, a to što je lopov je bitno djeci u vrtiću... ooooo mati mila, ja iskrivljenog sistema vrijednosti :shock: :shock: :shock: i još se smije...jebo nas onaj ko nam dade demokratiju
ma ko ce ti objasnjavat da nema politicara da nije umjesan na ovaj ili onaj nacin u korupciju, nepotizam itd, imaju samo oni koje se otkrije i oni koje se ne otkrije...to jeste tema za vrtica, u stvari kako za koga...al hajde portal i sluzi za ovakve politicke mastrubacije... :-) :-) :-)

Air Ramiz

#134 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Air Ramiz » 13/08/2008 20:55

in33sa wrote:Komsic nece dobiti drugi mandat sigurno, jer hrvatske stranke nece ponoviti gresku sa proslih izbora (svaki svog kandidata)

Izaci ce sa zajednickim kandidatom i ode Komsic.
Malo sutra. Komsic ce na sljedecim izborima dobit vecu podrsku nego na proslim, jer niko nije lud da ona karikatura od Ive Mire Jovica - Nejednakopravnog, ponovo dodje u predsjednistvo. Pa to bi bila degradacija zdravog razuma. A kad pogledas i ostale hrvatske predstavnike koji su bili: Ante Jelavic (bjegunac od pravde), Dragan Covic (krimilanac, smijenjen) nemaju vala nista ni ponudit, pa makar im bio najzajednickiji kandidat. Evo vako ce npr glasat moja porodica (svi Bosnjaci): pola ce glasat za Komsica, a pola ce glasat za bosnjackog clana, mislim da bi svi tako trebali postupit, posto bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava, a Komsic je gradjanska opcija kojoj svi normalni ljudi teze. :bih:

Prpa.ba

#135 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Prpa.ba » 13/08/2008 21:09

Air Ramiz wrote:Malo sutra. Komsic ce na sljedecim izborima dobit vecu podrsku nego na proslim, jer niko nije lud da ona karikatura od Ive Mire Jovica - Nejednakopravnog, ponovo dodje u predsjednistvo. Pa to bi bila degradacija zdravog razuma. A kad pogledas i ostale hrvatske predstavnike koji su bili: Ante Jelavic (bjegunac od pravde), Dragan Covic (krimilanac, smijenjen) nemaju vala nista ni ponudit, pa makar im bio najzajednickiji kandidat. Evo vako ce npr glasat moja porodica (svi Bosnjaci): pola ce glasat za Komsica, a pola ce glasat za bosnjackog clana, mislim da bi svi tako trebali postupit, posto bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava, a Komsic je gradjanska opcija kojoj svi normalni ljudi teze. :bih:

Detektor multikulture je ovdje eksplodirao. :D :-)

exliberal

#136 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by exliberal » 13/08/2008 21:15

Prpa.ba wrote:
Air Ramiz wrote:Malo sutra. Komsic ce na sljedecim izborima dobit vecu podrsku nego na proslim, jer niko nije lud da ona karikatura od Ive Mire Jovica - Nejednakopravnog, ponovo dodje u predsjednistvo. Pa to bi bila degradacija zdravog razuma. A kad pogledas i ostale hrvatske predstavnike koji su bili: Ante Jelavic (bjegunac od pravde), Dragan Covic (krimilanac, smijenjen) nemaju vala nista ni ponudit, pa makar im bio najzajednickiji kandidat. Evo vako ce npr glasat moja porodica (svi Bosnjaci): pola ce glasat za Komsica, a pola ce glasat za bosnjackog clana, mislim da bi svi tako trebali postupit, posto bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava, a Komsic je gradjanska opcija kojoj svi normalni ljudi teze. :bih:

:) :) :) :) :) :run:

dallton

#137 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by dallton » 13/08/2008 21:16

Prpa.ba wrote:

Nije nego je tvoj Detektor multikulture izradjen u Fabrici Gasnih Provodnika Nis - model 92 :D :D

exliberal

#138 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by exliberal » 13/08/2008 21:30

zoom66 wrote:
Josip wrote:
lerdi wrote:Ja bi ovim našim hrvatima dao da odluče gdje če glasati. Kod nas ili u matici Hrvatskoj. Pa nek se više odluče jesu li državljani BiH ili Hrvatske. Ovo mislim na ove tipa Josipa koji su veliki Hrvati koji žive u BiH. Stvarno nemam ništa protiv da se neko osječa Hrvatom, ali onda treba i on da shvati da nemože u dvije različite države glasati i svojim glasom krojiti sudbine drugih ljudi. Evo ovi naši Hrvati su na zadnjim izborima bili kao dijaspora i donijeli pobjedu HDZ-u. HDZ uzima tamo vlast i rukovodi državom sa kojom opet ovi ovdje nemaju skoro ništa.

je i ja bi dao vama da se izjasnite T..... ili B..

13. aug. 2008. 21:26 Isključen/a korisnik/ca iz razloga “Vrijedjanje na nacionalnoj osnovi”
» Josip - 30 dana, drugi ban.

:)
o sto smo se to naostrili :mrgreen:
....prije si sikljucivao na par dana ...hefta max evo gledam na temi o neumu ...podjeli crvene onako sakom i kapom...par sedmica min...ovaj ga najeba cijeli mjesec.....moram pazit da nelanem :run:

klixober

#139 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by klixober » 13/08/2008 21:32

Siguran sam da ako se Komsic ponovo kandiduje da ce imati vise glasova nego na proslim izborima.

piskerernest

#140 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by piskerernest » 13/08/2008 21:36

je i ja bi dao vama da se izjasnite T..... ili B..[/quote]

13. aug. 2008. 21:26 Isključen/a korisnik/ca iz razloga “Vrijedjanje na nacionalnoj osnovi”
» Josip - 30 dana, drugi ban.

:)[/quote]

o sto smo se to naostrili :mrgreen:
....prije si sikljucivao na par dana ...hefta max evo gledam na temi o neumu ...podjeli crvene onako sakom i kapom...par sedmica min...ovaj ga najeba cijeli mjesec.....moram pazit da nelanem :run:[/quote]

nije to ništa,jedan forumaš je banovan iako nikog nije vrijeđao,niti psovao,niti širio mržnju,nacionalizam ili nešto slično

don vito

#141 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by don vito » 13/08/2008 21:51

Air Ramiz wrote:Evo vako ce npr glasat moja porodica (svi Bosnjaci): pola ce glasat za Komsica, a pola ce glasat za bosnjackog clana, mislim da bi svi tako trebali postupit, posto bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava, a Komsic je gradjanska opcija kojoj svi normalni ljudi teze. :bih:
:skoljka:
Puno se krecem po ovoj jadnoj i napacenoj drzavi i u kontaktima sa Hrvatima iz krajevima u kojima cine 99 procenta stanovnistva bez imalo oklijevanja im objasnim dva razloga zbog kojih mi nemaju sta prigovarati sto sam kao Bosnjak glasao za Hrvata Komsica: 1. Glasam po defaultu za kandidate SDP-a kao jedine nenacionalisticke stranke u drzavi; 2. Za Komsica sam glasao i na opcinskim izborima 2000. godine u Novom Sarajevu kada su mu protukandidati bili clanovi SDA i SBiH, dakle, gradjansku orijentaciju sam prakticno dokazao.
Ali, kada vidim borce za "gradjansku opciju" poput Ramiza, jasno je da se Komsicevom glasackom tijelu, osim ljudi koji su iskreno za gradjansku drzavu, prikljucio i nemali broj ljudi sa necasnim namjerama koji razloge glasanja za ovog casnog covjeka objasnjavaju i ovakvim ksenofobicnim porukama "bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava" :roll: . To implicira da svaki Bosnjak radi u korist BiH, cak i oni iz nacionalistickih stranaka, za razliku od Hrvata. Dakle, svejedno je Haris Silajdzic, Sadik Bahtic, Sulejman Tihic, Hasan Cengic, Hamdija Lipovaca, svi rade u korist BiH. :run:
Na veliku zalost pobornika gradjanske opcije (ali i "gradjanske opcije") Komsic nece biti kandidat na narednim izborima za clana Predsjednistva iz razloga koje sam objasnio u prethodnom postu. Ali, radujem se sto ce Ramiz i njegovi istomisljenici dobiti priliku da glasaju za nekog drugog SDP-ovog kandidata, takodjer "gradjanske opcije kojoj svi normalni ljudi teze" (citat: A.R.), ovaj put na listi za bosnjackog clana Predsjednistva. :bih:

Air Ramiz

#142 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Air Ramiz » 13/08/2008 22:04

don vito wrote:
Air Ramiz wrote:Evo vako ce npr glasat moja porodica (svi Bosnjaci): pola ce glasat za Komsica, a pola ce glasat za bosnjackog clana, mislim da bi svi tako trebali postupit, posto bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava, a Komsic je gradjanska opcija kojoj svi normalni ljudi teze. :bih:
Puno se krecem po ovoj jadnoj i napacenoj drzavi i u kontaktima sa Hrvatima iz krajevima u kojima cine 99 procenta stanovnistva bez imalo oklijevanja im objasnim dva razloga zbog kojih mi nemaju sta prigovarati sto sam kao Bosnjak glasao za Hrvata Komsica: 1. Glasam po defaultu za kandidate SDP-a kao jedine nenacionalisticke stranke u drzavi; 2. Za Komsica sam glasao i na opcinskim izborima 2000. godine u Novom Sarajevu kada su mu protukandidati bili clanovi SDA i SBiH, dakle, gradjansku orijentaciju sam prakticno dokazao.
Ali, kada vidim borce za "gradjansku opciju" poput Ramiza, jasno je da se Komsicevom glasackom tijelu, osim ljudi koji su iskreno za gradjansku drzavu, prikljucio i nemali broj ljudi sa necasnim namjerama koji razloge glasanja za ovog casnog covjeka objasnjavaju i ovakvim ksenofobicnim porukama "bosnjacki clan koji god da je, ako nista nece radit protiv drzave, a u korist susjednih agresorskih drzava" :roll: . To implicira da svaki Bosnjak radi u korist BiH, cak i oni iz nacionalistickih stranaka, za razliku od Hrvata. Dakle, svejedno je Haris Silajdzic, Sadik Bahtic, Sulejman Tihic, Hasan Cengic, Hamdija Lipovaca, svi rade u korist BiH. :run:
Na veliku zalost pobornika gradjanske opcije (ali i "gradjanske opcije") Komsic nece biti kandidat na narednim izborima za clana Predsjednistva iz razloga koje sam objasnio u prethodnom postu. Ali, radujem se sto ce Ramiz i njegovi istomisljenici dobiti priliku da glasaju za nekog drugog SDP-ovog kandidata, takodjer "gradjanske opcije kojoj svi normalni ljudi teze" (citat: A.R.), ovaj put na listi za bosnjackog clana Predsjednistva. :bih:
Nazalost ti ili ne znas citat, ili svjesno zakopavas glavu u pijesak. Moja izjava o bosnjackom clanu ne implicira nista vise od onog sto sam rekao, a to je da nece radit protiv BiH. Nisam rekao ni da ce radit za BiH. Rekao sam ono sto su naprosto cinjenice, zdrav razum i prethodno iskustvo sa clanovima predsjednistva. A zasto? Zato sto nemaju rezervne domovine. Naravno, Ramiz i ostali ce glasat za clana iz SDP-a, ako bude Hrvat. A zbog cega, zbog toga sto jedino Ramiz i co. razmislja dalekosezno, a to je da je svaki glas u predsjednistvu bitan za opstanak ove moje i tvoje drzave. Vi mozete predlozit Bosnjaka, ali vam nece proc, i jos cete dat mjesto nekom ultra nacionalisti iz HDZ-a, koji ce radit protiv ove drzave. Tim niste popravili nista. U predsjednistvu ce bit 2:1 u korist razbijaca BiH. Zbog cega? Zbog toga da biste nas (koji se ne bojimo otvoreno rec sta mislimo) educirali o gradjanskoj opciji :-) Samo nam fali jos Masic sa malih TV kanala da najavi muzicku numeru, pa da budemo svi u kolu srece :run: Fakat kad cujem ovakve nidje-veze komentare, onda mi je apsolutno jasno zato SDP ne moze dobit izbore.

klixober

#143 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by klixober » 13/08/2008 22:09

Air Ramiz wrote:
don vito wrote:
Nazalost ti ili ne znas citat, ili svjesno zakopavas glavu u pijesak. Moja izjava o bosnjackom clanu ne implicira nista vise od onog sto sam rekao, a to je da nece radit protiv BiH. Nisam rekao ni da ce radit za BiH. Rekao sam ono sto su naprosto cinjenice, zdrav razum i prethodno iskustvo sa clanovima predsjednistva. A zasto? Zato sto nemaju rezervne domovine. Naravno, Ramiz i ostali ce glasat za clana iz SDP-a, ako bude Hrvat. A zbog cega, zbog toga sto jedino Ramiz i co. razmislja dalekosezno, a to je da je svaki glas u predsjednistvu bitan za opstanak ove moje i tvoje drzave. Vi mozete predlozit Bosnjaka, ali vam nece proc, i jos cete dat mjesto nekom ultra nacionalisti iz HDZ-a, koji ce radit protiv ove drzave. Tim niste popravili nista. U predsjednistvu ce bit 2:1 u korist razbijaca BiH. Zbog cega? Zbog toga da biste nas (koji se ne bojimo otvoreno rec sta mislimo) educirali o gradjanskoj opciji :-) Samo nam fali jos Masic sa malih TV kanala da najavi muzicku numeru, pa da budemo svi u kolu srece :run: Fakat kad cujem ovakve nidje-veze komentare, onda mi je apsolutno jasno zato SDP ne moze dobit izbore.
Koje licemjerstvo.Glasace za SDP-ovog clana ako se bude kandidovao na mjesto Hrvata u predsjednistvu,ali nece glasati za kandidata SDP-a ako se bude kandidovao na mjesto Bosnjaka.
Ramize drzi se ti SDA-ovog clana svega ti.

1gorstak

#144 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by 1gorstak » 13/08/2008 22:16

cogni wrote:
mIRCerka wrote: Kao recimo...Ivo Miro Jovic :D
Nije stvar u kandidatu, već u principu. Sasvim je nevažno da li je Komšić bolji od Ive sto puta, to mu ovdje nikako ne može ići u prilog jer se ne prigovara načinu na koji Komšić vrši svoju funkciju, nego načinu na koji je izabran. Te dvije stvari je lako razlikovati.
Pa cekaj, zar upravo HDZ-ovci ne hvale na sva usta sistem kojeg su nametnuli velikosrbi u manjem entitetu ? Zasto se u vecem entitetu ne moze desavati preglasavanje a u manjem moze ? Zeljko ima legitimitet kod casnih Hrvata, a za one jajare koje su se rukama i nogama borile protiv odluke Ustavnog suda BiH o konstitutivnosti sva tri naroda na tlu citave BiH, nemam obzira. I Karadzic je imao legitimitet, ali je bio neprijatelj protiv kojeg se moralo boriti.

Air Ramiz

#145 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Air Ramiz » 13/08/2008 22:18

komeba wrote:
Koje licemjerstvo.Glasace za SDP-ovog clana ako se bude kandidovao na mjesto Hrvata u predsjednistvu,ali nece glasati za kandidata SDP-a ako se bude kandidovao na mjesto Bosnjaka.
Jestel vi iz SDP-a politicka stranka ili drustvo penzionera? Ako sam dobro shvatio nastojite bit politicka stranka. Pogledajte malo izbore u americi i strategije i analize koje se rade, svaki detalj se pazi, a vi pricate o licemjerstvu zbog mog jasno politickog stava. Nemate ni strategije ni plana. Politicki sistem je takav kakav je, i vi kao stranka trebate da koristite politicko umijece kako bi dosli na vlast, a vi se sluzite rigidnom komunistickom babaroga strategijom. Ako ti se neki politicki oponent ne svidja onda ga posaljes na lomacu :-) Sto se tice glasanja, ponavljam, ako je SDP-u stalo do BiH, onda treba predlozit Hrvatskog clana, jer je bitan svaki glas u korist BiH u predsjednistvu. Ako se analizira rad dosadasnjih predsjednistava, onda je jasno da se bosnjacki clan i SDP-ov clan (oba su bili Hrvati) slazu u 99% pitanja! O cemu onda ti meni pricas? To je direktan dokaz, da je najmanji problem bosnjacki clan, jer predsjednistvo nije vlada, ima mnogo manji opseg duznosti, jasno definisanih (vanjska politika, odbrana), tu nema velike filozofije, osim izglasavanja odluka koje se pripreme na drugim tijelima. Ali da razjasnim i ovu stvar vezano za glasanje za bosnjackog clana, ako SDP predlozi bosnjackog clana, umjesto hrvatskog, onda cu glasat prema licnoj procjeni, a ne stranacki po difoltu. Uzecu u obzir obrazovanje kandidata, strucnost i raniji odnos prema BiH, ratu u BiH, Armiji BiH itd.

don vito

#146 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by don vito » 13/08/2008 22:23

Air Ramiz wrote:Ramiz i ostali ce glasat za clana iz SDP-a, ako bude Hrvat. Vi mozete predlozit Bosnjaka, ali vam nece proc
Ne samo da me nije demantovao nego cak i potvrdjuje da sa svojim istomisljenicima zeli glasackim inzinjeringom dokazati brojcanu bosnjacku premoc. Osim brukanja casnog Komsica, ovakvi derogiraju i onih iskrenih 15-ak procenata (uglavnom bosnjackih) glasova gradjanskoj opciji kroz zaokruzivanje kandidata SDP-a.
Air Ramiz wrote:Fakat kad cujem ovakve nidje-veze komentare, onda mi je apsolutno jasno zato SDP ne moze dobit izbore.
Fakat kad cujem ovakve nidje-veze komentare, onda mi je apsolutno jasno... zasto su Srbi i Hrvati protiv gradjanske drzave BiH... ko sto smo i mi bili protiv Slobine politike gradjanske drzave "jedan covjek-jedan glas".
E, moj Ramize, ne shvatas ti ono glavno... Da stavovima koje zastupas... mozes drugima, glasackim inzenjeringom... prema sadasnjem uredjenju drzave... nametnuti jednu jedinu funkciju mimo njihove volje: hrvatskog clana Predsjednistva zbog malobrojnosti Hrvata!! Koja je vise-manje protokolarna. Nista drugo!!! A sa druge strane onima koje ne zele BiH dajes argumente da nikada ne pristanu na bilo kakva odricanja od ustavne uloge koju imaju. A to znaci i blokiranje stvari koje bi nas trebale povuci naprijed. Plus, unistavas ono malo iskrene volje za gradjansku drzavu.

klixober

#147 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by klixober » 13/08/2008 22:24

Air Ramiz wrote:
komeba wrote:
Jestel vi iz SDP-a politicka stranka ili drustvo penzionera? Ako sam dobro shvatio nastojite bit politicka stranka. Pogledajte malo izbore u americi i strategije i analize koje se rade, svaki detalj se pazi, a vi pricate o licemjerstvu zbog mog jasno politickog stava. Nemate ni strategije ni plana. Politicki sistem je takav kakav je, i vi kao stranka trebate da koristite politicko umijece kako bi dosli na vlast, a vi se sluzite rigidnom komunistickom babaroga strategijom. Ako ti se neki politicki oponent ne svidja onda ga posaljes na lomacu :-) Sto se tice glasanja, ponavljam, ako je SDP-u stalo do BiH, onda treba predlozit Hrvatskog clana, jer je bitan svaki glas u korist BiH u predsjednistvu. Ako se analizira rad dosadasnjih predsjednistava, onda je jasno da se bosnjacki clan i SDP-ov clan (oba su bili Hrvati) slazu u 99% pitanja! O cemu onda ti meni pricas? To je direktan dokaz, da je najmanji problem bosnjacki clan, jer predsjednistvo nije vlada, ima mnogo manji opseg duznosti, jasno definisanih (vanjska politika, odbrana), tu nema velike filozofije, osim izglasavanja odluka koje se pripreme na drugim tijelima. Ali da razjasnim i ovu stvar vezano za glasanje za bosnjackog clana, ako SDP predlozi bosnjackog clana, umjesto hrvatskog, onda cu glasat prema licnoj procjeni, a ne stranacki po difoltu. Uzecu u obzir obrazovanje kandidata, strucnost i raniji odnos prema BiH, ratu u BiH, Armiji BiH itd.
Kao prvo ja nisam u SDP-u nego obicni glasac.Kao drugo-zasto ti ocekujes od SDP-a da kandiduje Hrvata za clana predsjednistva? Ti kao SDA-ovac i "patriota" bi se trebao zalagati da tvoja stranka,SDA,kandiduje Hrvata za predsjednistvo.

Vozdra raja :-)

#148 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Vozdra raja :-) » 13/08/2008 22:32

A zasto jednostavno ne bismo pustili hrvate da sami izaberu svog clana predsjednistva?? Malo nam sto biramo bosnjackog clana predsjednika, pa sad hocemo i da umjesto hrvata biramo hrvatskog clana. Ako postujemo konstitutivnost i nacionalna prava hrvata, zasto im izbijamo iz ruku njihovu sansu da biraju koga zele??

Umjesto sto svoju pamet prosipate na odabir hrvatskog clana predsjednistva, bolje bi bilo da se potrudite pa da izaberete dobrog bosnjackog clana, pa da se eto skine sa vlasti ovaj nam "mrski" Silajdzic. A hrvatima nazad pravo da biraju svoga clana

Ali ne!! Birajmo Komsica hrvatima, a nama neka seljaci biraju clana, a onda se ljutimo... :x
Last edited by Vozdra raja :-) on 13/08/2008 22:37, edited 1 time in total.

Air Ramiz

#149 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by Air Ramiz » 13/08/2008 22:33

don vito wrote:
Air Ramiz wrote:Ramiz i ostali ce glasat za clana iz SDP-a, ako bude Hrvat. Vi mozete predlozit Bosnjaka, ali vam nece proc
Ne samo da me nije demantovao nego cak i potvrdjuje da sa svojim istomisljenicima zeli glasackim inzinjeringom dokazati brojcanu bosnjacku premoc.
:-) Pa cujes li ti sebe?! Kako cu dokaza bosnjacku premoc, ako glasam za Hrvata kojeg cete mi vi predlozit? (osim ako i ti nisi hrvat koji se ovdje prodaje za bosnjaka pa si se zabrinuo za ugrozenost). Moja stranka je Bosna i Hercegovina, i ja cu radit ne samo inzinjering, nego sve metode iz gradjevinarsva ako ce to ojacat BiH.
Osim brukanja casnog Komsica, ovakvi derogiraju i onih iskrenih 15-ak procenata (uglavnom bosnjackih) glasova gradjanskoj opciji kroz zaokruzivanje kandidata SDP-a.
Jao majko mila?! Ovo je direktno Ivin Mirin Jovicev argument. Kako si ti dosao do tog procenta, osim spijunazom?

Fakat kad cujem ovakve nidje-veze komentare, onda mi je apsolutno jasno... zasto su Srbi i Hrvati protiv gradjanske drzave BiH... ko sto smo i mi bili protiv Slobine politike gradjanske drzave "jedan covjek-jedan glas".
E, moj Ramize, ne shvatas ti ono glavno... Da stavovima koje zastupas... mozes drugima, glasackim inzenjeringom... prema sadasnjem uredjenju drzave... nametnuti jednu jedinu funkciju mimo njihove volje: hrvatskog clana Predsjednistva zbog malobrojnosti Hrvata!! Koja je vise-manje protokolarna. Nista drugo!!!
Budimo iskreni Don Vito. Znam ja sta tebe boli. (mozes ti meni pricat ovdje da si bosnjak i ostale bajke za malu djecu, ali ja znam tacno sta tebe boli, ali i mene je bolilo dok su otvarani konc logori po Hercegovini i dok je rusen Stari most i dok mi je rusena drzava pod raznim izgovorima, od malobrojnosti do preglasavanja).
A sa druge strane onima koje ne zele BiH dajes argumente da nikada ne pristanu na bilo kakva odricanja od ustavne uloge koju imaju. A to znaci i blokiranje stvari koje bi nas trebale povuci naprijed. Plus, unistavas ono malo iskrene volje za gradjansku drzavu.
Oni koji ne zele BiH nikada je nece zeljet. Dosta je vise gubljenja vremena na iracionalne strahove. Srbi i Hrvati imaju jasan politicki stav protiv BiH (cast izuzecima kojih hvala bogu ima). Sve je jasno, samo se mi pravimo mutavi. Ako SDP zeli BiH treba na izborima odigrati mudro.

klixober

#150 Re: Komsic gazi prema jos jednom mandatu u predsjednistvu

Post by klixober » 13/08/2008 22:34

Vozdra raja wrote:A zasto jednostavno ne bismo pustili hrvate da sami izaberu svog clana predsjednistva?? Malo nam sto biramo bosnjackog clana predsjednika, pa sad hocemo i da umjesto hrvata biramo hrvatskog clana. Ako postujemo konstitutivnost i nacionalna prava hrvata, zasto im izbijamo iz ruku njihovu sanu da biraju koga zele??

Umjesto sto svoju pamet prosipate na odabir hrvatskog clana predsjednistva, bolje bi bilo da se potrudite pa da izaberete dobrog bosnjackog clana, pa da se eto skine sa vlasti ovaj nam "mrski" Silajdzic. A hrvatima nazad pravo da biraju svoga clana
Nema hrvatskog,ni srpskog,ni bosnjackog predstavnika u predsjednistvu nego clanova predsjednistva iz hrvatskog,srpskog,bosnjackog naroda.Znaci moze se kandidovati bilo ko iz ta tri konstitutivna naroda i nebitno je ko za njega glasa jer on predstavlja drzavu,a ne narod.Narodi se predstavljaju u domu naroda.

Locked