Džamija u Neumu

User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#101 Re: Džamija u Neumu

Post by Ahmmed »

pici wrote:ma kad more u zagrebu bit sto li nemere u nehumu......meho ljuljaj blokove za jos jednu :D
Zato što je zagrebačka, haman,uvijek puna :)

A ova Nehumska , ih....zamisli kako bi izgledalo kad efendija okujiše, a hanumice u bikinijima se na brzinu abdeste morskom vodom, pa uskoče u duge suknje i trk prema džamiji, sve usput pokrivajući ruse kose mahramom 8-)
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#102 Re: Džamija u Neumu

Post by homo_sapiens »

Ahmmed wrote:
pici wrote:ma kad more u zagrebu bit sto li nemere u nehumu......meho ljuljaj blokove za jos jednu :D
Zato što je zagrebačka, haman,uvijek puna :)

A ova Nehumska , ih....zamisli kako bi izgledalo kad efendija okujiše, a hanumice u bikinijima se na brzinu abdeste morskom vodom, pa uskoče u duge suknje i trk prema džamiji, sve usput pokrivajući ruse kose mahramom 8-)

jah . . . al' eto, ne kazu bez razloga : "sto je babi milo, to joj se i snilo" :D
User avatar
Ahmmed
Posts: 4274
Joined: 21/09/2005 22:28

#103 Re: Džamija u Neumu

Post by Ahmmed »

lala_sa wrote:Možda bi se trebalo prvo odlučiti šta je važnije:
1. Molitva vjernika koji su došli na odmor 7 dana
2. Problem nacionalne netrepeljivosti

Po meni je ovo drugo, pa zašto bi dodavali ulje na vatru tako što ćemo izgraditi džamiju u gradu čiji građani to smatraju provokacijom!

P.S. malo off topics, ali zna li neko slučajno tačan broj džamija u KS?

Prije rata, bilo okruglo stotinu :) I bile organizirane sergije po džamijama, za izgradnju 101 8-)

Do rata, najveći broj džamija, bio je skoncentriran u Starom Gradu.U Centru bile Ali-pašina, Magribija, džamije na Souk-Bunaru i na staroj Breci. U Novom Sarajevu,jedna, u Hrasnom. U Novom gradu jedna u Dobrinji, jedna na Briješću, jedna u Buljakovom Potoku, jedna u Švrakinom Selu. Na teritoriju općine Ilidža, bila jedna u Hrasnici, jedna se počela graditi u Sokolović-Koloniji. Moguće da je jedna bila i u Grlici.U hadžićkoj općini, znam da je jedna bila u Tarčinu, jedna u Pazariću. Mislim da je bilo još dvije, tri u nekim okolnim selima.U starom Ilijašu, bila jedna, te još jedna u Misoči, ne znam da je bila još koja seoska. Vogošća-Adilbegova na Kobiljoj glavi, jedna u Svrakama, ne znam za ostale dijelove ove općine.

Poslije rata, izgrađena Fahdova džamija i jedan mesdžid na Alipašinom, još jedna u Dobrinji, jedna u Hrasnici, jedna u Sokolović koloniji, jedna u Rakovici, jedna na Otoci, mislim da su džamije dobili i Buća i Boljakov Potok,zatim Pofalići,dvije na Grbavici, jedna na Čengić Vili,na Breci dvije, jedna na Koševskom brdu,još dvije u Starom Gradu,po jedna u samoj Vogošći i Hadžićima......Nabrojah dvadeset novih....Mislim da to nije konačan spisak, pa bujrum, nastavite :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#104 Re: Džamija u Neumu

Post by Fair Life »

Ahmmed wrote:...
Ko što je i nekima na ovom forumu, moj nick bio strašna provokacija....( pogotovo ovo duplo M :D )
Image
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#105 Re: Džamija u Neumu

Post by rajvosa^ »

Image
El_comadante
Posts: 7946
Joined: 10/05/2007 13:38
Location: Sarajevo

#106 Re: Džamija u Neumu

Post by El_comadante »

fa84 wrote:ja takodjer smatram da nam ne treba dzamija u neumu,kao ni ovoliko dzamija diljem bosne i hercegovine
zasto ulagati tolike pare i praviti toliko vjerskih objekata kada realno nisu toliko posjecene
da li to pravljenjem vjerskih objekata obiljezavamo teritoriju i pokazuje da na tom podrucju zive ti i ti, tako mi nekako izgleda
napravljeno je dosta dzamija doslovno jedne pored drugih, ne razumijem to, ako se ima potrebu ici u dzamiju ili crkvu ili sto vec otici ces, ne mora svaka ulica imati svoju dzamiju ili crkvu
sto se kod nas sada radi
stranci doniraju pare i oni imaju pravo da ulažu gdje hočeš a nečeš im ti ni bilo ko drugi govoriti u šta če ulagati. što nekažeš recimo što se ulaže u srkve što se nepravi put nego spominješ samo đamije. i na kraju jesili ti ikada vidio nadžumi koliko iam ljudi eto ide ramazan i na teraviji? ljudi klanjaju napolju jer nema mjesta u samom objektu pa ti vidi jesu li ili nisu toliko posječene
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#107 Re: Džamija u Neumu

Post by chuchumbamayumbe »

Ahmmed wrote:
lala_sa wrote:Možda bi se trebalo prvo odlučiti šta je važnije:
1. Molitva vjernika koji su došli na odmor 7 dana
2. Problem nacionalne netrepeljivosti

Po meni je ovo drugo, pa zašto bi dodavali ulje na vatru tako što ćemo izgraditi džamiju u gradu čiji građani to smatraju provokacijom!

P.S. malo off topics, ali zna li neko slučajno tačan broj džamija u KS?

Prije rata, bilo okruglo stotinu :) I bile organizirane sergije po džamijama, za izgradnju 101 8-)

Do rata, najveći broj džamija, bio je skoncentriran u Starom Gradu.U Centru bile Ali-pašina, Magribija, džamije na Souk-Bunaru i na staroj Breci. U Novom Sarajevu,jedna, u Hrasnom. U Novom gradu jedna u Dobrinji, jedna na Briješću, jedna u Buljakovom Potoku, jedna u Švrakinom Selu. Na teritoriju općine Ilidža, bila jedna u Hrasnici, jedna se počela graditi u Sokolović-Koloniji. Moguće da je jedna bila i u Grlici.U hadžićkoj općini, znam da je jedna bila u Tarčinu, jedna u Pazariću. Mislim da je bilo još dvije, tri u nekim okolnim selima.U starom Ilijašu, bila jedna, te još jedna u Misoči, ne znam da je bila još koja seoska. Vogošća-Adilbegova na Kobiljoj glavi, jedna u Svrakama, ne znam za ostale dijelove ove općine.

Poslije rata, izgrađena Fahdova džamija i jedan mesdžid na Alipašinom, još jedna u Dobrinji, jedna u Hrasnici, jedna u Sokolović koloniji, jedna u Rakovici, jedna na Otoci, mislim da su džamije dobili i Buća i Boljakov Potok,zatim Pofalići,dvije na Grbavici, jedna na Čengić Vili,na Breci dvije, jedna na Koševskom brdu,još dvije u Starom Gradu,po jedna u samoj Vogošći i Hadžićima......Nabrojah dvadeset novih....Mislim da to nije konačan spisak, pa bujrum, nastavite :D
Vidim jos jednu u izgradnji na samom ulazu u Blazuj, vidi se sa auto-puta na lijevoj strani.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#108 Re: Džamija u Neumu

Post by Banksy »

Priča o potrebi gradnje džamije u Neumu je, jasno, čista provokacija.
Lansirana u svrhu nove nacionalne homogenizacije, a s ciljem dizanja tenzija pred izbore. Nije to ništa novo, radi se to sustavno zadnjih 15 godina.
Red džamija, red mostova, red Thompsona, red zelenih trotoara.
Sve ostalo je naglabanje, uključujući i ovo na forumu. Što je, uostalom, bio i cilj.
User avatar
Polynesian
Posts: 81
Joined: 27/06/2008 09:21
Location: BiH

#109 Re: Džamija u Neumu

Post by Polynesian »

Ne znam jel bilo priče o sledećem, jer su vam postovi ko lektire :D

Kažu javlja se neka firma koja pravi vjerske objekte po turističkim destinacijama na napuhivanje :lol:
Samo za ljetno doba :mrgreen:
User avatar
lala_sa
Posts: 272
Joined: 24/05/2008 12:00

#110 Re: Džamija u Neumu

Post by lala_sa »

Polynesian wrote:Ne znam jel bilo priče o sledećem, jer su vam postovi ko lektire :D

Kažu javlja se neka firma koja pravi vjerske objekte po turističkim destinacijama na napuhivanje :lol:
Samo za ljetno doba :mrgreen:

Odlična solucija. Kad je išaraju ustaškim i fašističkim simbolima sve do munare, jednostavno možemo napuhati novu...
User avatar
Polynesian
Posts: 81
Joined: 27/06/2008 09:21
Location: BiH

#111 Re: Džamija u Neumu

Post by Polynesian »

lala_sa wrote:
Polynesian wrote:Ne znam jel bilo priče o sledećem, jer su vam postovi ko lektire :D

Kažu javlja se neka firma koja pravi vjerske objekte po turističkim destinacijama na napuhivanje :lol:
Samo za ljetno doba :mrgreen:

Odlična solucija. Kad je išaraju ustaškim i fašističkim simbolima sve do munare, jednostavno možemo napuhati novu...
Moraće sprej uvoziti kolko ćemo balona uzet :-D
Locked