Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post Reply
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#101 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by dallton »

EVO PROVALE MILENIJUMA - MIRNES AJANOVIC TRAZI OD SILAJDZICA DA ZAUSTAVI RAT U GRUZIJI :D :D :D :D

Bjezte rusi, eto harisa i mirnesa :run: :run:


Ajanović traži od Silajdžića da zaustavi rat u Gruziji !



Haris Silajdžić, kao visoki dužnosnik države koja je preživjela rat, umjesto što izvještava o broju ručkova na kojima je prisustvovao u Kini, trebao bi iskoristi medijsku pažnju i s Olimpijskih igara uputi poziv na mir, smatra Boss.



SARAJEVO - Predsjednik BOSS-a Mirnes Ajanović smatra da BiH, kao zemlja koja je doživjela strahotu ratnog stradanja, ima moralnu obvezu pokrenuti diplomatsku akciju prema Vijeću sigurnosti UN-a i Europskoj uniji, kako bi se poduzele dodatne aktivnosti na zaustavljanju rata u Gruziji.

Građani BiH koji su i sami žrtve rata, ne mogu biti zadovoljni činjenicom da je jedini odgovor bh. vlasti na stradanje ljudi u Gruziji suhoparni izvještaj ministra vanjskih poslova kako u Gruziji nema stradalih građana BiH.

Haris Silajdžić, kao visoki dužnosnik države koja je preživjela rat, umjesto što izvještava o broju ručkova na kojima je prisustvovao u Kini, trebao bi iskoristi medijsku pažnju i s Olimpijskih igara uputi poziv na mir.

"U ime vlastitih nevinih žrtava, naša zemlja mora podsjećati druge da najviše nevinih žrtava strada kada oni koji žive u miru zatvaraju oči nad patnjama onih koji su u ratu", upozorava predsjednik BOSS-a Mirnes Ajanović.


E gotovo je sad kad se mi umjesamo situacija sigurno krece na bolje, preporucio bi Gruzinima da nabave veci broj konzervi i vise tona mlijeka u prahu
User avatar
Bl_ManiaC
Posts: 185
Joined: 14/02/2007 20:26
Location: zgrada u blizini mjesta odakle polecu avioni

#102 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by Bl_ManiaC »

ma oladice rusi za koji dan,malo su se zaletili beze

ali strasno je samo to kako rusi pricaju da su oni napadnuti :-) slicna metoda rusa kao sto su neki protiv nas 92 zapoceli

a volio bih stvarno vidjeti tu strasnu rusiju protiv USA i NATO-a
bio bi sigurni kec na NATO :D kvota 1,01

rusi nejmaju para za odrzavanje svoje armije(znaci vojnika) a kamoli da odrzavaju flotu,avijaciju i te ratne "dzidze midze" truhlo sve
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#103 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by dallton »

Real Khan wrote:
dallton wrote:Pa ne mora znaciti, real khan, mozda su rusi znali da ga amerikanci i evropa potpucavaju, i samo ga pustili i sacekali...ko sto su i srbi pustili aliju i. naprijed (nemam lose misljenje o njemu da se razumijemo) pa onda raspali po njemu jer im je alija godio posto su lako mogli po svijetu da sire pricu o borbi protiv militantnog islama....klasicna sacekusa
Izvini @dalltone, jesam li ja dobro razumio kako je Alija prvi napao Srbe... ili sam nešto propustio 1992.? De malo to razjasni jer se osjećam nekako :shock: i :-?
ma pogresno si razumio hocu da kazem da je alija imao podrsku zapada (mislim fola podrsku, ko sto znamo) a srbi su ga jednostavno pustili da se oslanja na tu podrsku i cak ga cijelo vrijeme podrzavali dok nisu napali (ona obecanja koja mu je armija prije aprila davala i ovi fola jugosloveni iz srbije, on je u to vjerovao cak i kad je karadzic za govornicom sve najavio jasno ko dan, pobicemo vas i to je to) ....zbog tog oslanjanja na podrsku smo nespremno docekali sve i nismo mogli predvidjeti jacinu napada....e to je paralla sa sakasvhilijem
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#104 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by karanana »

Bl_ManiaC wrote:ma oladice rusi za koji dan,malo su se zaletili beze

ali strasno je samo to kako rusi pricaju da su oni napadnuti :-) slicna metoda rusa kao sto su neki protiv nas 92 zapoceli

a volio bih stvarno vidjeti tu strasnu rusiju protiv USA i NATO-a
bio bi sigurni kec na NATO :D kvota 1,01

rusi nejmaju para za odrzavanje svoje armije(znaci vojnika) a kamoli da odrzavaju flotu,avijaciju i te ratne "dzidze midze" truhlo sve
ja bih ovu kvotu stavio otprilike na 30:70 za ruse protiv nato-a, ne bih potcijenio ruse, ja mislim da su oni puni para. cak i ne racunajuci nuklearne mogucnosti, dovoljno je pogledati broj tenkova i teskog naoruzanja da se vidi da su jaki ko beton. ja mislim da bi rusi bili u parizu za 10 dana.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#105 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by The 51st State »

Bl_ManiaC wrote:ma oladice rusi za koji dan,malo su se zaletili beze

ali strasno je samo to kako rusi pricaju da su oni napadnuti :-) slicna metoda rusa kao sto su neki protiv nas 92 zapoceli

a volio bih stvarno vidjeti tu strasnu rusiju protiv USA i NATO-a
bio bi sigurni kec na NATO :D kvota 1,01

rusi nejmaju para za odrzavanje svoje armije(znaci vojnika) a kamoli da odrzavaju flotu,avijaciju i te ratne "dzidze midze" truhlo sve
Grijesis, dosta milijardi od nafte su upumpali u revitalizaciju armije, a sto se tice sukoba nato i rusije taj se nikad nece dogoditi osim ovako preko proksija.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#106 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by Real Khan »

karanana wrote:
Bl_ManiaC wrote:ma oladice rusi za koji dan,malo su se zaletili beze

ali strasno je samo to kako rusi pricaju da su oni napadnuti :-) slicna metoda rusa kao sto su neki protiv nas 92 zapoceli

a volio bih stvarno vidjeti tu strasnu rusiju protiv USA i NATO-a
bio bi sigurni kec na NATO :D kvota 1,01

rusi nejmaju para za odrzavanje svoje armije(znaci vojnika) a kamoli da odrzavaju flotu,avijaciju i te ratne "dzidze midze" truhlo sve
ja bih ovu kvotu stavio otprilike na 30:70 za ruse protiv nato-a, ne bih potcijenio ruse, ja mislim da su oni puni para. cak i ne racunajuci nuklearne mogucnosti, dovoljno je pogledati broj tenkova i teskog naoruzanja da se vidi da su jaki ko beton. ja mislim da bi rusi bili u parizu za 10 dana.
Ma ja... baš kao što Sarajevo pade za "dva dana"... :D
dallton
Posts: 7739
Joined: 31/07/2008 08:49

#107 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by dallton »

A sprema se i nestasica benzina i/ili poskupljenje ....mozemo kupovati bicikle u velikom broju :D
User avatar
karanana
Posts: 47251
Joined: 26/02/2004 00:00

#108 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by karanana »

Real Khan wrote:
Ma ja... baš kao što Sarajevo pade za "dva dana"... :D
o ovome bih jako volio da raspravljam jer sam pobornik teorije da su srbi mogli zauzeti sarajevo da su htjeli u 1992. godini....ali je ipak off topic, pa ako hoces da otvoris drugu temu na ovu interesantnu diskusiju i teoriju, polemisat cemo.

ali zaista mislim da je evropa slaba u usporedbi sa rusijom. tek kad bi amerika uletila punom snagom mogli bi biti otprilike na istom nivou.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#109 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by MuaDib »

Dok mi slušamo prozapadne medije, ne vidimo kako se Rusija budi ko feniks iz pepela. A ne znam koliko ovdje forumaša zna za Šangajski pakt Rusije-Kine-Indije-Mongolije i ZND (iz koje su istupili Tadžikistan i Gruzija). Ovdje se čini da se Rusija i Kina nastoje destabilizirati ( problemima u: Južnoj Osetiji, Abhaziji, Tibetu, Sinkjangu, Tajvanu) kako bi se otvorio prostor za napad na Iran. Sve u svemu slijedi period zahlađenih odnosa i svjetske napetosti. Amerika se teško nosi sa neuspjehom u Iraku i Avganistanu, te namjerno produkuje nova žarišta u svijetu, kako bi se skrenula pažnja sa njenog imperijalizma. 8)
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#110 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by MuaDib »

Real Khan wrote:
don vito wrote:Koliko ljudi imaju kratko pamcenje. Curkin je u periodu 1992-1994. bio ruski izaslanik za bivsu Jugoslaviju. Na osnovu njegovih izvjestaja ("Lideri bosanskih Srba su poludjeli") je ambasador Rusije u UN digao ruku ZA (ne "protiv", ne "uzdrzan" nego ZA) uvodjenje sankcija SRJ kao jedinom sredstvu kakvog-takvog pritiska na agresora s obzirom da zapadne zemlje ionako nisu zeljele uci u vojnu akciju zbog straha za sigurnost svojih trupa na terenu.
Hvala što nam "osvježi" pamćenje pa u to ime da te podsjetim kako si krivo razumio ulogu Rusije tokom rata u Bosni. Naime, odlučivalo se u Vijeću Sigurnosti UN-a o sankcijama umjesto prve oružane vojne intervencije UN-a na prostoru neke države. Igrom "slučaja" taj prijedlog nije mogao proći zbog protivljenja Rusije (države sa pravom veta) pa su kao "kompromis" izglasane sankcije protiv Srbije i CG... Tek kada su se sankcije pokazale kao potpuno neefikasno rješenje, USA i NATO preuzimaju stvari u svoje ruke i bez odluke UN-a pokreću oružanu vojnu intervenciju protiv bosanskih Srba...
Eto, rekoh da ti zahvalim na osvježavanju pamćenja prijatelju...
Kada je padala Srebrenica Rusija i Kina i Pokret nesvrstanih su tražili da se UNPROFOR-u pruži vojna podrška da zaštiti građane Srebrenice, ali su Velika Britanija i Francuska donjele veto na tu odluku. Cijelu 1992. godinu su Britanci i Francuzi davali veto na svaki prijedlog VS UN-a o vojnoj intervenciji u BiH i bivšoj Jugoslaviji. Rusija i Amerika su najzaslužnije što su Srebrenica i Žepa postale zaštićene zone UN. E kad je Amerika rekla dosta je onda su Britanci i Francuzi popustili. A Rusija što se tiće BiH je tri puta udarila veto. Tako ne vjeruj puno onima koji Ruse izjednačavaju s Srbima, jer da je Rusija divljala s pravom vetoa, ne bi nas ni priznala, niti bi dozvolila bilo kakav pokušaj pomoći BiH. A ta ista Rusija natjerala srpske snage da povuku teško naoružanje oko Sarajeva. :x :x
User avatar
radioaktivno smeće
Posts: 42
Joined: 26/03/2008 01:01
Location: Champigny-sur-marne France

#111 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by radioaktivno smeće »

MuaDib wrote:Dok mi slušamo prozapadne medije, ne vidimo kako se Rusija budi ko feniks iz pepela. A ne znam koliko ovdje forumaša zna za Šangajski pakt Rusije-Kine-Indije-Mongolije i ZND (iz koje su istupili Tadžikistan i Gruzija). Ovdje se čini da se Rusija i Kina nastoje destabilizirati ( problemima u: Južnoj Osetiji, Abhaziji, Tibetu, Sinkjangu, Tajvanu) kako bi se otvorio prostor za napad na Iran. Sve u svemu slijedi period zahlađenih odnosa i svjetske napetosti. Amerika se teško nosi sa neuspjehom u Iraku i Avganistanu, te namjerno produkuje nova žarišta u svijetu, kako bi se skrenula pažnja sa njenog imperijalizma. 8)
rusija ne samo da se budi kao feniks iz pepela nego se i trijezni :-) barem sudeci po izjavama naseg "prijatelja" curkina 8-)

Ruske mirovne snage nalaze se u Južnoj Osetiji u skladu sa sporazumima iz 1992. godine, izjavio je sinoć na sednici Saveta bezbednosti UN stalni predstavnik Rusije pri Svetskoj organizaciji Vitalij Čurkin, navodeći da su u toj oblasti otcepljenoj od Gruzije bili izloženi direktnom napadu stanovništvo, koje je većim delom sa ruskim državljanstvom, i mirovnjaci.

"Šta su očekivali? Da će se naši mirovnjaci razbežati kao svojevremeno što su se neki mirovnjaci razbežali u Srebrenici?", upitao je Čurkin i naveo: "Mi to nismo mogli dopustiti i ostaviti u nevolji i stanovništvo i mirovnjake."

Šef ruske misije pri UN tvrdi da je Gruzija "svetski rekorder po povećanju vojnog budžeta, koji je poslednjih godina porastao 30 puta", preneli su ruski mediji.

"Sada shvatamo zašto se to radilo", rekao je on i naveo da sve što se dešava "nije slučajno i neočekivano".

Čurkin je rekao da ne čudi što se sednica Saveta bezbednosti UN održava na inicijativu Gruzije i SAD, jer se zna "koliko su postale bliske veze među rukovodstvom te dve zemlje".

Prema njegovim rečima, sada u Gruziji radi 127 američkih vojnih savetnika iz Pentagona, a "da se ne govori o ostalima".

Ruski diplomata je ukazao da su se 7. avgusta, upravo na dan kada su pokrenuta vojna dejstva Gruzije protiv Južne Osetije, završile velike američko-gruzijske vojne vežbe, u kojima je učestvovalo oko 1.000 američkih vojnika.

"Obučeni i naoružani u znatnoj meri od američkih kolega, njihove gruzijske kolege su hitno iskoristile pripremu koju su dobili", rekao je Čurkin, dodajući da "ne želi da misli" da su SAD dale "zeleno svetlo" tim "avanturističkim akcijama gruzijskog rukovodstva".
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#112 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by Real Khan »

MuaDib wrote: Kada je padala Srebrenica Rusija i Kina i Pokret nesvrstanih su tražili da se UNPROFOR-u pruži vojna podrška da zaštiti građane Srebrenice, ali su Velika Britanija i Francuska donjele veto na tu odluku. Cijelu 1992. godinu su Britanci i Francuzi davali veto na svaki prijedlog VS UN-a o vojnoj intervenciji u BiH i bivšoj Jugoslaviji. Rusija i Amerika su najzaslužnije što su Srebrenica i Žepa postale zaštićene zone UN. E kad je Amerika rekla dosta je onda su Britanci i Francuzi popustili. A Rusija što se tiće BiH je tri puta udarila veto. Tako ne vjeruj puno onima koji Ruse izjednačavaju s Srbima, jer da je Rusija divljala s pravom vetoa, ne bi nas ni priznala, niti bi dozvolila bilo kakav pokušaj pomoći BiH. A ta ista Rusija natjerala srpske snage da povuku teško naoružanje oko Sarajeva. :x :x
Nemoj da se pališ bez veze, jer smo pričali o odnosu Rusije u nekim ključnim momentima za BiH. Treba imati u vidu da je tada Rusija bila pala qurtzu za uši i nije ni blizu imala snagu svog glasa kao danas... Naravno, i Francuzi i Britanci su imali svoje "trenutke" koji su nas skupo koštali. Ipak nije tema o Francuskoj i UK...
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#113 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by ranger »

"Šta su očekivali? Da će se naši mirovnjaci razbežati kao svojevremeno što su se neki mirovnjaci razbežali u Srebrenici?", upitao je Čurkin i naveo: "Mi to nismo mogli dopustiti i ostaviti u nevolji i stanovništvo i mirovnjake."
ako je zaista to izjavio, onda mu svaka cast, bez obzira na sve!
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#114 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by Real Khan »

karanana wrote:
Real Khan wrote:
Ma ja... baš kao što Sarajevo pade za "dva dana"... :D
o ovome bih jako volio da raspravljam jer sam pobornik teorije da su srbi mogli zauzeti sarajevo da su htjeli u 1992. godini....ali je ipak off topic, pa ako hoces da otvoris drugu temu na ovu interesantnu diskusiju i teoriju, polemisat cemo.

ali zaista mislim da je evropa slaba u usporedbi sa rusijom. tek kad bi amerika uletila punom snagom mogli bi biti otprilike na istom nivou.
Pa, "poborniče", ja nisam 1992. puno teoretisao ali sam se praktično uvjerio da su Srbi žarko željeli da Sarajevo padne, ali se Sarajevo nije slagalo s tom "teorijom". :D
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#115 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by MuaDib »

Real Khan wrote:
MuaDib wrote: Kada je padala Srebrenica Rusija i Kina i Pokret nesvrstanih su tražili da se UNPROFOR-u pruži vojna podrška da zaštiti građane Srebrenice, ali su Velika Britanija i Francuska donjele veto na tu odluku. Cijelu 1992. godinu su Britanci i Francuzi davali veto na svaki prijedlog VS UN-a o vojnoj intervenciji u BiH i bivšoj Jugoslaviji. Rusija i Amerika su najzaslužnije što su Srebrenica i Žepa postale zaštićene zone UN. E kad je Amerika rekla dosta je onda su Britanci i Francuzi popustili. A Rusija što se tiće BiH je tri puta udarila veto. Tako ne vjeruj puno onima koji Ruse izjednačavaju s Srbima, jer da je Rusija divljala s pravom vetoa, ne bi nas ni priznala, niti bi dozvolila bilo kakav pokušaj pomoći BiH. A ta ista Rusija natjerala srpske snage da povuku teško naoružanje oko Sarajeva. :x :x
Nemoj da se pališ bez veze, jer smo pričali o odnosu Rusije u nekim ključnim momentima za BiH. Treba imati u vidu da je tada Rusija bila pala qurtzu za uši i nije ni blizu imala snagu svog glasa kao danas... Naravno, i Francuzi i Britanci su imali svoje "trenutke" koji su nas skupo koštali. Ipak nije tema o Francuskoj i UK...
Na palim se, već nastojim ukazati da je svaka sila radila štetu Bosni i Hercegovini, kada pojedine odluke nisu bile u skladu sa njihovim interesima. I mi moramo konačno početi realno gledati na politiku MZ i velikih sila kako u BiH, tako i u svijetu.
Nas su požurivali s referendumom, da bi nas ostavili na cijedilu, te u pogodnom trenutku pod izgovorom "mirotvorstva", obezbjedili trajno vojno prisustvo u srcu Balkana. :)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#116 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by zemo_online »

Bl_ManiaC wrote:ma oladice rusi za koji dan,malo su se zaletili beze

ali strasno je samo to kako rusi pricaju da su oni napadnuti :-) slicna metoda rusa kao sto su neki protiv nas 92 zapoceli

a volio bih stvarno vidjeti tu strasnu rusiju protiv USA i NATO-a
bio bi sigurni kec na NATO :D kvota 1,01

rusi nejmaju para za odrzavanje svoje armije(znaci vojnika) a kamoli da odrzavaju flotu,avijaciju i te ratne "dzidze midze" truhlo sve

zasto nato ne moze da rijesi problem talibana?
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#117 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by sodom »

nikome nije u interesu veliki rat, sada su u modi ovi mali stradanje civila itd, niko nije kriv...
opipavanje i manipulisanje ratom i sukobima u cilju manipulacije cijena nafte i koga vec ne, prodaja zastarjelog oruzja i rezervi...

rusi ne bi mogli ni ural preci a ne biti u parizu...
truhlo jeste, ali ne treba podcijeniti nikoga, sjetimo se bosanaca i golorukog otpora...
User avatar
exliberal
Posts: 1929
Joined: 11/01/2008 04:44

#118 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by exliberal »

Nije Rusija opalila nikom cvoku....ovo je samo klasican primjer kako se velike sile igraju sa malim narodima.
Da Amerika nije napala na Srbiju (koja se ponasala kao Gruzija prema Osetima, ukinula autonomiju, pokrenula vojne akcije koje nisu bile nimalo naivne) sad bi imali argument da optuzimo Ruse da se ponasaju imperijalisticki.
Posto se deslo sta se desilo ne samo na Kosovu nego i u Iraku i Avganistanu, Rusi su odlucili da malo vjezbaju svoje misice i da pokazu da su jos uvijek veliki medvjed.
Sa druge strane Gruzija i njeno politicko vodstvo je potrcalo u narucje Americi umjesto da je igrala na dva fronta.Pametnom igrom mogli su da balansiraju izmedju istoka i zapada. Drzave koje se nalaze na granicama politickih ili vjerskih sila su uvijek u mnogo vecim govnima nego ostali.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#119 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by zemo_online »

jeli neko od vas`gledao i pratio izjave predsjednika gruzije.u svim izjavama on ponavlja da je gruzija demokracija i da brani zapadne tekovine,da bi zapad zato trebao da se umjesa itd .kao da mu je govor pisao bush.zestoko se okomio na ruse.
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#120 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by kijameta »

simpozijum delirijum wrote:rat izmedju Rusa i Gruzije , i to jeste sukob ( srecom vrlo limitiran , zahvaljujuci hladnokrvnoj i preciznoj upotrebi vojne sile od strane 58 Ruske armije ) izmedju buduce clanice NATO(Gruzije ) i Rusije
150 americkih vojnih savjetnika i neznan broj NATO instruktora se kriju u bunkerima , dok ruski bombarderi prakticiraju precizne napade po cijeloj Gruziji
pitanje jeste ? ko ce izgubiti zivce prvi i kada ce se desiti prvi oruzani konflikt izmedju Rusa i USA ( NATO )na tlu Gruzije ?
trenutno , americki transportni avioni prebacuju Gruzijske trupe iz Iraka ( njih oko 2000 ) nazad u Tbilisi ( glavni grad Gruzije ) a taj aerodrom je vec napadnut , od strane superiorne Ruske avijacije
Rusi iznenadjujuce hladnokrvno koriste samo limitirano svoju vojnu moc , i dokazuju da su njihove "pametne" bombe i rakete preciznije od americkih
ovo nije igra !
Rusima je puko' film ! i zbog Kosova , i zbog antiraketnoga stita , i zbog sirenja NATO duboko u Rusku sferu uticaja , puko' im film zbog bushisticke politike i imperijalne agresivnosti USA
Ruski medjed se probudio vrlo bijesan!
Mojne da im posaljemo 7 muslimansku,to je otrov za medvjede i ostale stetocine. :D :D :D
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#121 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by DobroJutroKolumbo »

I dok mi raspravljamo sve je vec jasno , Rusi su zauzeli dva podrucja u Gruziji i nastavljaju , zatvorice Gruzijski prilaz moru...I jedinu alternativu Zapada , za energente, a da nisu isli preko Ruske teritorije...Cica mica, gotova prica...

Image
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#122 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by zemo_online »

trebao si i naftovod i plinovod ucrtati pa da nam bude jos jasnije.
-jel ima u juznoj osetiji energenata?
User avatar
BosnaFanatic
Posts: 71
Joined: 26/02/2008 23:20

#123 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by BosnaFanatic »

kijameta wrote:
simpozijum delirijum wrote:rat izmedju Rusa i Gruzije , i to jeste sukob ( srecom vrlo limitiran , zahvaljujuci hladnokrvnoj i preciznoj upotrebi vojne sile od strane 58 Ruske armije ) izmedju buduce clanice NATO(Gruzije ) i Rusije
150 americkih vojnih savjetnika i neznan broj NATO instruktora se kriju u bunkerima , dok ruski bombarderi prakticiraju precizne napade po cijeloj Gruziji
pitanje jeste ? ko ce izgubiti zivce prvi i kada ce se desiti prvi oruzani konflikt izmedju Rusa i USA ( NATO )na tlu Gruzije ?
trenutno , americki transportni avioni prebacuju Gruzijske trupe iz Iraka ( njih oko 2000 ) nazad u Tbilisi ( glavni grad Gruzije ) a taj aerodrom je vec napadnut , od strane superiorne Ruske avijacije
Rusi iznenadjujuce hladnokrvno koriste samo limitirano svoju vojnu moc , i dokazuju da su njihove "pametne" bombe i rakete preciznije od americkih
ovo nije igra !
Rusima je puko' film ! i zbog Kosova , i zbog antiraketnoga stita , i zbog sirenja NATO duboko u Rusku sferu uticaja , puko' im film zbog bushisticke politike i imperijalne agresivnosti USA
Ruski medjed se probudio vrlo bijesan!
Mojne da im posaljemo 7 muslimansku,to je otrov za medvjede i ostale stetocine. :D :D :D

daj posalji te 505 udarnu brigadu da zgaze te ruse sta se izivljavaju na maloj georgiji, sto nenapadnu iran ili tursku, haj bjez ba,rusi su jos vece kukavice od cetnika,nije cudo sto im tito nije dao baze i odjebo ih kulturno.Nista nam nisu smjeli jer su znali da bi ga se naduvali. :bih:
paratrooper
Posts: 713
Joined: 20/02/2008 08:05

#124 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by paratrooper »

test01 wrote:trebao si i naftovod i plinovod ucrtati pa da nam bude jos jasnije.
-jel ima u juznoj osetiji energenata?
prolazi dio , ali ono sto je ruskoj mafiji u biti problem jeste predvidjena mreza prema turskoj. To je trebala da bude neka vrsta rezervnog napajanja za evropu, jedna od ruta je trebala ici i preko BIH do austrije. Ima naravno jos jedan razlog , to su njihove baze u armeniji, uklanjanjem zapadnog bloka iz te zemlje otvoraju Armeniju i prakticno izoliraju Azerbejdjan. Judnim udarom prakticno uzimaju kompletno podrucje kavkaza pod njihovu kontrolu.

Putin, ma kako ga neki smatrali je definitivno skolovan covjek - na zalost nije na strani zapada.

Image
Last edited by paratrooper on 11/08/2008 18:48, edited 1 time in total.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#125 Re: Hladni rat postaje topao ! Rusija opalila cvoku USA i NATO-

Post by dr.gog »

ranger wrote:
"Šta su očekivali? Da će se naši mirovnjaci razbežati kao svojevremeno što su se neki mirovnjaci razbežali u Srebrenici?", upitao je Čurkin i naveo: "Mi to nismo mogli dopustiti i ostaviti u nevolji i stanovništvo i mirovnjake."
ako je zaista to izjavio, onda mu svaka cast, bez obzira na sve!
Čurkin je dvolični kreten i mračnjak.Pola bataljona je izginulo sa još par hiljada civila ,bez ikakve vojne logike i s najprljavijom političkom pozadinom(korisno trošenje topovskoga mesa za pojačanje patriotizma novopridošlih paravojski),koja dvoličnost i mazanje očiju.
I cjelokupno ovo poređenje,u pojedinim postovima,sa BiH,je mučno i bizarno,posebno kad se vuku neke paralele Rusije i Srbije,ili što je još pliće, sadašnjeg jada u nesretnoj Osetiji sa ratom i ratnom politikom u BiH.

Nek im je Bog na pomoći,jer ono što čitam ,i intenzivno pratim zadnjih dana,je veoma mračno i po taj jadni narod zlokobno.
Post Reply