Radovan Karadžić u Haagu!

Post Reply
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#4051 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Haris.ba »

Ja govorim o nasem obrazovanju. Sto se mene tice, uzalodno je ocekivati sa druge strane nele promjene. A i ne vidim sto bi nas to zanimalo. Treba nekada znati i odustati od nadanja.
julisiz es grant
Posts: 7469
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Oj Kupreško ravno poljce, što pozoba Crnogorce...

#4052 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by julisiz es grant »

PM72 wrote:
sumirprimus wrote:Nisu totalno porazeni vojno otud i ovakvo ponasanje.
Znaci....
Fazon je što mi nismo išli na to da ih porazimo nego smo se borili za čisti opstanak.I opstali.Da je neko Srbima 1992 rekao da će im trebati pasoš i odobrenje za ulazak na Kosovo,da će se vijoriti šahovnica u Kninu i da će na granici sa Srbijom biti zastava Bosne i Hercegovine i da će se čuti ezan sa Ferhadije...da li bi izvršili kolektivni harakiri?
Upravo to.
...i da će ikad, ijedan od njih, odgovarati za zločine.
Pobjedili smo, jer smo opstali. 1992. nikako nije izgledalo da će tako biti. Pa ni kasnije.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#4053 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by animals »

spreca wrote:
sumirprimus wrote:Nisu totalno porazeni vojno otud i ovakvo ponasanje.
Znaci....
Problem je sto se srbija izvuce prakticno cista iz svega ovoga.....a svi vjetrovi pusu iz Beograda...cemu se mi cudimo
Ma da..nije Srbija ni za sta kriva..
ni jedan vojnik Srbijanski nije ratovao van nje..
U Hrvatskoj gradjanski rat, kao i u BIH..
ko je kriv za to..treba odgovorne i nesposobne imenom i prezimenom oznaciti..
Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#4054 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by breuer »

Haris.ba wrote:
breuer wrote: kad nisu Japanci, teško da će i Srbi...
E sad ga precera. Ali neka. I mi smo puni samoobmane.
¸
zašto? kad toliko napredna, ultra bogata, modernizovana i u ratu pobijeđena nacija ne priznaje zlodjela počinjena u II svj. ratu, kako će tek mala, ruralna, raspala Srbija, odnosno Srbi kao narod...nije samoobmana, već jednostavna komparacija...
Last edited by breuer on 20/03/2019 19:58, edited 1 time in total.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#4055 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by PM72 »

Japanci su skontali da su poraženi i poniženi tek nakon atomske...
bulevarmostar
Posts: 228
Joined: 29/06/2009 04:32

#4056 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by bulevarmostar »

http://www.icty.org/x/cases/karadzic/tj ... gement.pdf

Cijela presuda. Ko ima vremena i koga interesuje. Dokument ima 2,615 stranica.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#4057 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by spreca »

animals wrote:
spreca wrote:
sumirprimus wrote:Nisu totalno porazeni vojno otud i ovakvo ponasanje.
Znaci....
Problem je sto se srbija izvuce prakticno cista iz svega ovoga.....a svi vjetrovi pusu iz Beograda...cemu se mi cudimo
Ma da..nije Srbija ni za sta kriva..
ni jedan vojnik Srbijanski nije ratovao van nje..
U Hrvatskoj gradjanski rat, kao i u BIH..
ko je kriv za to..treba odgovorne i nesposobne imenom i prezimenom oznaciti..
Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
Niko od Hr politicara nije to komentirao.....mozda polako poceli shvatati da je ipak slobo dobro nategao franju
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#4058 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by breuer »

PM72 wrote:Japanci su skontali da su poraženi i poniženi tek nakon atomske...
pa tim još gore, dakle i pored atomske ne prihvataju istinu, ni dan danas, ovo je vrlo bitno iako djeluje daleka tema, čisto da se ne očekuju čuda što se tiče osvještavanja komšija...
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#4059 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by animals »

spreca wrote:
Niko od Hr politicara nije to komentirao.....mozda polako poceli shvatati da je ipak slobo dobro nategao franju
Pa jeste izgleda..
Samo sto treba Mileta nategnuti i otrati u pizdu materinu..
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#4060 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Haris.ba »

animals wrote:Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
Srbija ima historiju drzave. Ima historiju i institucija. Dok smo mi tutu u rikverc gurali oni se drzavom bavili. Stvori to odredenu strukturu ipak pametnih ljudi.

Meni je najdraza knjiga i svjedocenje u Hagu Borisava Jovica (to treba svako procitati) Tu vidis da kod njih nema minder politike. Imaju institucije, ljudi po institucijama i ideja.

Dogovore se na sastanku, sve po zakonu, i onda to kroz institucije.

Drugo je sto im nije proslo sve sto su zamislili.

A Tudzmana malo napijes i on crta karte BiH po salvetama i dijeli susjednu drzavu.
Last edited by Haris.ba on 20/03/2019 20:06, edited 1 time in total.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#4061 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by It_is_a_Leclerc »

bulevarmostar wrote:http://www.icty.org/x/cases/karadzic/tj ... gement.pdf

Cijela presuda. Ko ima vremena i koga interesuje. Dokument ima 2,615 stranica.
Sudija Den Prada se više-manje izuzeo od svega.

Bit će zanimljivo pročitati to njegovo izdvojeno mišljenje.
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#4062 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by breuer »

ovo si upravu
User avatar
moa
Posts: 3631
Joined: 19/09/2007 13:08
Location: nestala lokacija

#4063 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by moa »

breuer wrote:
pici wrote:
moa wrote:Joj ne mogu da vjerujem da tomašicu nisu okarakterisali kao Genocid. Majko indijo

ima tu dosta manjkavosti tuzilastva, nisu na vrijeme dostavili potrebne dokaze kao i da se genocid desavao i 1992 a ne od 1995... neki deal je napravljen kao i sa ovim dozivotnim al da se ne prizna genocid prije 1995 nego etnicko ciscenje i UZP. Srbija se izvukla i tu je napravljen kompromis, samo ne znam od koga traze penzije i primaju oficiri raspale JNA jal od srbije il BiH.
nek ostane zabilježeno da je inertnost pokazao i bošnjački član predsjedništva, Izetbegović, spomenuto danas na FACE TV u razgovoru Trompove i Vidovićke poslije izricanja presude...
Ko je bio na dužnosti kada su pokretali reviziju tuzbe. Ma mi smo stoka i nikad necemo doci pameti. Nece nista samo treba guzicu dicu..
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#4064 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by PM72 »

Haris.ba wrote:
animals wrote:Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
Srbija ima historiju drzave. Ima historiju i institucija. Dok smo mi tutu u rikverc gurali oni se drzavom bavili. Stvori to odredenu strukturu ipak pametnih ljudi.

Meni je najdraza knjiga i svjedocenje u Hagu Borisava Jovica (to treba svako procitati) Tu vidis da kod njih nema minder politike. Imaju institucije, ljudi po institucijama i ideja.

Dogovore se na sastanku, sve po zakonu, i onda to kroz institucije.

Drugo je sto im nije proslo sve sto su zamislili.

A Tudzmana malo napijes i on crta karte BiH po salvetama i dijeli susjednu drzavu.
To si u pravu.Srbija ima institucije ,ima masu školovanih i pametnih ljudi,ima organizaciju i cilj a naša organizacija svodi se na šoping ture Munire i ovog zalizanog što je skonto fazon kako lovu da uzima na "patriotizam"...
Last edited by PM72 on 20/03/2019 20:11, edited 1 time in total.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4065 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by insomnia78 »

Haris.ba wrote:
animals wrote:Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
Srbija ima historiju drzave. Ima historiju i institucija. Dok smo mi tutu u rikverc gurali oni se drzavom bavili. Stvori to odredenu strukturu ipak pametnih ljudi.

Meni je najdraza knjiga i svjedocenje u Hagu Borisava Jovica (to treba svako procitati) Tu vidis da kod njih nema minder politike. Imaju institucije, ljudi po institucijama i ideja.

Dogovore se na sastanku, sve po zakonu, i onda to kroz institucije.

Drugo je sto im nije proslo sve sto su zamislili.

A Tudzmana malo napijes i on crta karte BiH po salvetama i dijeli susjednu drzavu.
Jah. Da vidimo stanje na terenu. Hrvatska ima nezavisnu drzavu bez ikakvih entiteta, repova i slicnih gluposti. Clanica su EU i NATO-a
S druge strane Srbija “ima” Kosovo i jos masu nerjesenih stvari. Od 90-tih su popusili na svim frontovima, sto vojno sto politicki. Stvarno neki pametni ljudi i institucije
PS: te presude su i onako za obrisati guzicu. Mislis da Hrvatskoj neko spominje to sto su osudjeni a Srbi i bez presude imaju epitet zlocinaca
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#4066 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by insomnia78 »

PM72 wrote:
Haris.ba wrote:
animals wrote:Kako je moguce da je Hrvatska izvrsila agresiju na BIH, a Srbija nije..
zasto se nitko ne buni..
Srbija ima historiju drzave. Ima historiju i institucija. Dok smo mi tutu u rikverc gurali oni se drzavom bavili. Stvori to odredenu strukturu ipak pametnih ljudi.

Meni je najdraza knjiga i svjedocenje u Hagu Borisava Jovica (to treba svako procitati) Tu vidis da kod njih nema minder politike. Imaju institucije, ljudi po institucijama i ideja.

Dogovore se na sastanku, sve po zakonu, i onda to kroz institucije.

Drugo je sto im nije proslo sve sto su zamislili.

A Tudzmana malo napijes i on crta karte BiH po salvetama i dijeli susjednu drzavu.
To si u pravu.Srbija ima institucije ,ima masu školovanih i pametnih ljudi,ima organizaciju i cilj a naša organizacija svodi se na šoping ture Munire i ovog zalizanog što je skonto fazon kako lovu da uzima na "patriotizam"...
I sta imaju od toga? Veca bijeda nego kod nas plus su ispusili kosovo. Za izvuci se iz situacije u kojoj je BiH bi trebalo biti ekstremno solventan, predan drzavi i agresivan i za rukom je poslo jedino Izraelu. Mi nismo nista od toga
User avatar
dobojlija81
Posts: 3541
Joined: 20/07/2012 22:03

#4067 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by dobojlija81 »

ma nek crknu kerovi od tegobe
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#4068 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by PM72 »

Da Srbija ima masu pametnij i školovanih dokaz je da su se izvukli iz svih sudskih procesa i presuda uprkos šleperima dokaza...
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#4069 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Haris.ba »

Ja govorim o razlogu sto su dokazi o upletenosti Hrvatske isplivali, a Srbije nisu.

Drugo je kako je ko prosao sa svojim planovima.
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#4070 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by animals »

I kako dalje sa Dodikom, kad su za njega Karadzic i Mladic heroji..
archi_a
Posts: 10395
Joined: 11/12/2011 18:11

#4071 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by archi_a »

Haris.ba wrote:Obrazovanje nam je nizasta.

Ima fantastican dokumentarac o godinama poslije 1945. u Njemackoj. Mislim da se zove After Hitler. Katarza nije dosla sama od sebe, vec je utjerana silom u njemacke glave. Drugo je sto su te glave bile sposobne za to.

To bih ja pustao srednjoskolcima.

Ali opet ne kontam. Sta mi ocekujemo od anamoonih?

Ovo je neki oblik Stokholmskog sindroma. Gledamo hoce li dojucerasnji dzelat, i oni koji ga podrzavaju reci izvini. Teska grupna psihopatija.

Jedini lijek - obrazovanje. Ja druge ne vidim.
:thumbup:

Devedesete, 8-9 razredi osnovnih škola u njemačkoj.... Dođe dan u mjesecu kada se u učionici zamrače prozori upali projektor i djeca gledaju film na temu drugi svjetski rat i zlodjela hitlera i nacista. Nakon toga se sa razrednikom razgovara na tu temu i zašto je to loše.
PM72
Posts: 17745
Joined: 30/04/2012 16:54

#4072 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by PM72 »

animals wrote:I kako dalje sa Dodikom, kad su za njega Karadzic i Mladic heroji..
Bakir će se lako s njim dogovoriti...
User avatar
ortodont
Posts: 1831
Joined: 02/02/2011 12:34
Location: Sarajevo

#4073 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by ortodont »

Pogledah namjerno dnevnik na tv Sjeverne Koreje. Na stranu sto tu ima posla za RAK, takvi isprani umovi, mrznja, pokusavam da ne generaliziram Srbe, ali mi ne ide, narod koji je spreman sutra da radi iste stvari za novog Karadzica. Ne vjerujem im ni kada darove nose, nikad. Ne distanciraju se od njega te su mi s toga isti. Cast izolovanim slucajevima.
User avatar
House
Posts: 46704
Joined: 17/03/2010 15:36

#4074 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by House »

ortodont wrote:Pogledah namjerno dnevnik na tv Sjeverne Koreje. Na stranu sto tu ima posla za RAK, takvi isprani umovi, mrznja, pokusavam da ne generaliziram Srbe, ali mi ne ide, narod koji je spreman sutra da radi iste stvari za novog Karadzica. Ne vjerujem im ni kada darove nose, nikad. Ne distanciraju se od njega te su mi s toga isti.
teška dijagnoza.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#4075 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by bunk »

archi_a wrote:
Haris.ba wrote:Obrazovanje nam je nizasta.

Ima fantastican dokumentarac o godinama poslije 1945. u Njemackoj. Mislim da se zove After Hitler. Katarza nije dosla sama od sebe, vec je utjerana silom u njemacke glave. Drugo je sto su te glave bile sposobne za to.

To bih ja pustao srednjoskolcima.

Ali opet ne kontam. Sta mi ocekujemo od anamoonih?

Ovo je neki oblik Stokholmskog sindroma. Gledamo hoce li dojucerasnji dzelat, i oni koji ga podrzavaju reci izvini. Teska grupna psihopatija.

Jedini lijek - obrazovanje. Ja druge ne vidim.
:thumbup:

Devedesete, 8-9 razredi osnovnih škola u njemačkoj.... Dođe dan u mjesecu kada se u učionici zamrače prozori upali projektor i djeca gledaju film na temu drugi svjetski rat i zlodjela hitlera i nacista. Nakon toga se sa razrednikom razgovara na tu temu i zašto je to loše.
Obrazovanje ,da u stvari Da!!
Ali ne ovakvo kako je kod nas.
Islamska pedagoska akademija u Zenici,fakulteti Brcko,Bijeljina,Doboj,eventualno Travnik je mjesto gdje je vecina naseg kadra po skolama stekla diplome.I svima ili onoj ubjedljivoj vecini je rahmetli Shaban Shaulic bitniji od sir Isaac Newtona ili Mark Twaina .
Post Reply