POLITICKA KLADIONICA

Post Reply
nesvjesna
Posts: 198
Joined: 09/02/2008 21:29
Location: dva sprata iznad kone fate

#26 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by nesvjesna »

ja bih voljela da SDP išta mogne iskoristiti. ali q, čini mi se. ko je glasao za hareta, sad će se opet vratiti u SDA, ko je glasao za mileta, vratiće se onom-tadiću-koji-nije-izdajnik olitiga SDS-u, SDP će uzeti tuzlu i možda još 3-4 opštine u državi, a ostalo, sve po starom. u suštini, možemo odmah preslikati ovu kartu s prošlih opštinskih.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#27 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by cyprus »

Image
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#28 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by jeza u ledja »

E haj sad jos napravi overlay mapu izmedju 2004 i 2006-e i istakni opcine koje su promjenile vlast. :)




:D


PS: I jedna ispravka, ovo 'NHI' u Posusju je malo 'misleading'. NHI je bio u koaliciji sa HSP Djapic-Jurisic. Mislim da su ovi potonji glavni razlog za pobjedu koalicije, a NHI je tu bio nebitan. ;)
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#29 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by cyprus »

jeza u ledja wrote:PS: I jedna ispravka, ovo 'NHI' u Posusju je malo 'misleading'. NHI je bio u koaliciji sa HSP Djapic-Jurisic. Mislim da su ovi potonji glavni razlog za pobjedu koalicije, a NHI je tu bio nebitan. ;)
Joj znam, imo sam to na umu, al smetnulo mi se kad sam pravio legendu :roll:
User avatar
volg
Posts: 21
Joined: 17/07/2008 19:16
Location: U Božijoj bašti

#30 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by volg »

nesvjesna wrote:ja bih voljela da SDP išta mogne iskoristiti. ali q, čini mi se. ko je glasao za hareta, sad će se opet vratiti u SDA, ko je glasao za mileta, vratiće se onom-tadiću-koji-nije-izdajnik olitiga SDS-u, SDP će uzeti tuzlu i možda još 3-4 opštine u državi, a ostalo, sve po starom. u suštini, možemo odmah preslikati ovu kartu s prošlih opštinskih.
Midi ni svjesna koliko si ne svjesna :D Apsolutno tacna konstatacija....
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11036
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#31 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by Prpa.ba »

nesvjesna wrote:ja bih voljela da SDP išta mogne iskoristiti. ali q, čini mi se. ko je glasao za hareta, sad će se opet vratiti u SDA, ko je glasao za mileta, vratiće se onom-tadiću-koji-nije-izdajnik olitiga SDS-u, SDP će uzeti tuzlu i možda još 3-4 opštine u državi, a ostalo, sve po starom. u suštini, možemo odmah preslikati ovu kartu s prošlih opštinskih.

Apsolutno tacno. Donekle i jedva cekam septembar i predizbornu kampanju, uvijek se nanovo iznenadim uspjesnim metodama koje koriste da najarcaju narod. Pretpostavljam da ce vruce price biti krstovi, dzamije, izdaje nacionalnih interesa, otcjepljenja & regionalizacije (iako nivo vlasti za koji cemo glasati nema nikakve veze sa tim.. :roll: )

SDP i da radikalno poboljsa svoju politiku (dakle ne da se sve svodi na lagano pljuckanje po vladajucim elitama uz lagane kafice i gledanje sitnih talova sa vlastodrscima ), nema sta raditi u takvoj atmosferi, a 10-15% glasova je plafon. Naravno, uvijek se moze krenuti putevima nacionalsocijalizma pa da i mi dobijemo Dodika :mrgreen:
User avatar
perfect_guy
Posts: 6509
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#32 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by perfect_guy »

koliko god da se priča da je Lagumdžija ovakav ili onakav i da im politika ničem ne vodi, imam osjećaj da će opet SDA i SDP voditi glavnu riječ u kantonu Sarajevo
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#33 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by cyprus »

perfect_guy wrote:koliko god da se priča da je Lagumdžija ovakav ili onakav i da im politika ničem ne vodi, imam osjećaj da će opet SDA i SDP voditi glavnu riječ u kantonu Sarajevo
Opet? :D
elk
Posts: 2806
Joined: 14/08/2006 12:03

#34 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by elk »

efendija i trump iz nedjarica se pitaju. bice kako oni kazu, barem u jednom dijelu federacije. medjed iz laktasa uzima lopatom u rs, delegati iz oba hdz-a hercegovinu i to je to. sdp ce se nazalost opet kofrciti u par opstina(tuzla, mozda bihac), te sarajevskim, osim starog grada. ako i to uzmu...
Babonić
Posts: 137
Joined: 24/07/2008 08:23

#35 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by Babonić »

Šansu na izborima bi trebale iskoristiti stranke ljeve i patriotske opcije.SDP,SDU,BPS,Naša stranka i slične stranke.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#36 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by cyprus »

Babonić wrote:Šansu na izborima bi trebale iskoristiti stranke ljeve i patriotske opcije.SDP,SDU,BPS,Naša stranka i slične stranke.
Zar ne znaš da su ovdje sve stranke patriotske :D :D
User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#37 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by don vito »

Prpa.ba wrote:jedva cekam septembar i predizbornu kampanju, uvijek se nanovo iznenadim uspjesnim metodama koje koriste da najarcaju narod. Pretpostavljam da ce vruce price biti krstovi, dzamije, izdaje nacionalnih interesa, otcjepljenja & regionalizacije (iako nivo vlasti za koji cemo glasati nema nikakve veze sa tim.. :roll: )
Dzamija u Neumu? :-D
meskogn
Posts: 178
Joined: 19/09/2007 21:24
Location: gnojnica lukavac
Contact:

#38 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by meskogn »

ja va kazem dobitnik je
narodna stranka radom za boljitak
u 85% opstina u bih imat ce bar 1 poslanika
a u 15% opstina bez nas nema vlasti
mladoliki
Posts: 173
Joined: 09/09/2006 11:04

#39 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by mladoliki »

Politički marketing se plaća dragi moj "lijanoviću", a to što si napisao je prosto jedna obična budalaština. Iako mašinerija koja plaća jedan glas po 25 KM misli da svugdje može proći, ja im u Sarajevu prognoziram debakl kao i uvijek do sada, a to da se bez njih neće moći formirati vlast u toliko i toliko opština je već izjava za studiozno psihosomatsko istraživanje. Naš narod jeste kokuzan, ali ima trunku svijesti i savjesti i zato oni koji misle kupiti vlast, na kraju ostanu kratkih rukava, jer raja pojede kobasice, popije pivu, ali ode glasati za nekoga drugog.
A i Lijanović sjedi u Parlamentu BiH, plata povećana na 7000 KM, vidim čovjek se ne buni, valjda misli vratiti barem malo para od silnih miliona koje je prosuo u vjetar!
foucault
Posts: 242
Joined: 24/06/2005 16:42

#40 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by foucault »

Mozemo li malo detaljnije? Sto se RS-a tice ostro ce biti u Doboju i Bijeljini gdje se SNSD upinje da makne SDS. Dobojskog se nacelnika cak optuzuje da favorizira Bosnjake i da je u paktu sa Harisom. Da li Bosnjaci u ove dvije opcine mogu utjecati na izbor nacelnika i da li ce neka od bosnjackih stranaka pokusati da iskoristi tu moc time sto ce od opcinskih vlasti ovih gradova traziti izvjesne ustupke?

U FBIH, ako pogledamo prilozene karte vidimo da je ogroman skok glasova od 2004 do 2006 u korist SBIH. Medjutim, na opcinskom nivou trenutno drze samo Olovo, Klladanj i Trnovo, pa ako nesto i mogu koaliciono napraviti negdje to su jedini eventualni pomaci. U sve tri opcine koje drze stanje je katastrofalno, osobito u Kladnju i Olovu.

U Tuzlanskom kantonu eventualne promjene moguce u Kalesiji i Srebreniku. Tamo je razlika izmedju SDP i SDA bila nesto manja nego u ostalim.
politicar
Posts: 78
Joined: 11/04/2008 21:01

#41 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by politicar »

U FBIH SDA I HDZBIH,a u RS SNSD I SDS
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#42 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by MuaDib »

Mislim da će SBiH doživiti rapidan pad glasača koji će se opredijeliti za SDA, ali i za BPS za koji se predviđa da može vrlo lako pobjediti u Zenici. SDP će vjerovatno pobjediti u većini općina tuzlanskog i sarajevskog kantona, moguća je njihova pobjeda u Varešu, Goraždu, Bihaću, Grahovu i Drvaru, te u Konjicu jer su protiv brana. Ostalo će uzeti SDA i ponegdje SBiH. Naša stranka, koalicija SDU-LDS, GDS, BOSS i NSRzB, će vjeroavtno ući u mnogobrojna općinska vijeća, i mogu biti vrlo lako jezičak na vagi. DNZ uzima Veliku Kladušu, ali je u većinskim hrvatskim općinama stanje neizvjesno, jer u svakoj općini druga koalicija. U RS voditi će se utrka između SDS-a, oko koga su se okupile skoro sve stranke u RS i SNSD-a. U Srebrenci će pobjediti koalicija SDA i SBiH. I to vam je to!
mladoliki
Posts: 173
Joined: 09/09/2006 11:04

#43 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by mladoliki »

Moje procjene su sljedeće:
-SDA i SBiH će kao postizborna koalicija vladati u gotovo svim općinama u FBiH gdje su Bošnjaci većina, SDP će ponegdje uspjeti uspostaviti vlast s drugima (Tuzlanski kanton)-vrlo teško samostalno, u Sarajevu će SDP imati načelnika u Novom gradu, ostalo SDA! U drugom dijelu Federacije dva HDZ-a- to je stara priča, ostali će dobiti svoj mali dio, a najveći od ostalih Lijanovići koji u Hercegovini bacaju milione i prolaze glatko u sva vijeća na tom prostoru i mogli bi u nekoj čudnoj i neprirodnoj koaliciji čak negdje i participirati u vlasti. U RS-u sve po starom, SNSD najjači, pa SDS, PDP i ostali će kupiti mrvice. SDA i SBiH će uzeti gomilu vijećnika, možda načelnika u Srebrenici.
Od manjih će iznenaditi BPS sigurno, mogu biti prekretnica za uspostavu vlasti u nekim sarajevskim opštinama, "veliki trojac" SDP, SDA i SBiH će dijeliti kolač najvećim dijelom, BOSS je tanak u SA, Lijanovići također iako opet kupuju glasove za keš, u Sarajevu koliko čujem može E5 u Novom gradu i Novom Sarajevu ući u vijeće, te možda Penzioneri i SNSD-PDP koalicija, dok je pocijepani SDU u problemima jer koalira sa liberalima koji su se bukvalno raspali (nisu bili u stanju skupiti potpise za izlazak na izbore u Sarajevu, pa su se prišlepali SDU), a Tokićev SDU nema šanse. GDS nikada i nije bio ozbiljna stranka, nema ljude, ima samo jednog čovjeka! Ostali kantoni klasika-HDZ ili SDA!
Opet ponavljam, promjena će teško biti dok je ovoliko stranaka, male partije će se morati ujediniti na sljedećim izborima kako bi mogle predstavljati ozbiljan politički blok. U suprotnom, ostaće na marginama, zadovoljne kratkotrajnim bljeskom i pokojim vijećnikom.
MAX68
Posts: 82
Joined: 03/04/2008 09:32

#44 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by MAX68 »

MLADOLIKI JE U PRAVU STO SE TICE SARAJEVA PORED SDA,SDP,SBIH I BPS JEDINO REALNO U NOVOM GRADU I NOVOM SARAJEVU NIJE UPITAN ULAZAK U VJECE E-5 I MOZDA SNSD PDP,I U VOGOSCI SDU SVE OSTALO NECE BITINIBLIZU CENZUSA :bih: :bih: :bih:
pipliček
Posts: 97
Joined: 25/11/2007 15:42
Location: Sarajevo

#45 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by pipliček »

Realno je očekivati pad Stranke za BIH, što su i zaslužili. Te gasove će dobiti SDA i ponešto SDP. A naša stranka. Slabo!
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#46 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by homo_sapiens »

Imam osjecaj da nikad prljaviju kampanju necemo imati od ove predstojece, septembarske :(
Neke od nacionalnih stranaka su vec uveliko i pocele, a 10 dana je do pocetka kampanje
Babonić
Posts: 137
Joined: 24/07/2008 08:23

#47 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by Babonić »

Almir Arnaut-Belli
Posts: 271
Joined: 25/04/2007 21:00
Location: Republika BiH

#48 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by Almir Arnaut-Belli »

BPS-SH je po prognozi svih nezavisnih organizacija koje prate političke partije,jedina stranka u progresu unazad dvije godine,tako da i na ovim izborima je očekivati da če bitno promijeniti političku sliku u BiH,jer mi radimo svaki dan bez obzira na izbore i sve nas je više i više,imamo kadar koji može državu vratiti na kolosijek ka evropskoj uniji,imamo hrabrost da se odbranimo i od najačeg neprijatelja BiH,a imamo i dovoljno godina predsobom da to tako bude.
I nečemo mi pričati šta je ko uradio,mi zanmo kakva je situacija širom Bosne,mi čemo ovo popraviti i dovest u red,ovo nije obečanje nego se to i događa ,ali je veliki problem što se svađamo na osnovu stranačke pripadnosti,jer da sno više zainteresovani za rješavanje problema brže bi i doživjeli bolje sutra,ako ništa drugo razmislite i o ovome,drugarsko jaranski pozdrav svim Bosancima i Hercegovcima,ZAUVIJEK DO POBJEDE
dix106
Posts: 35
Joined: 31/07/2008 19:51

#49 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by dix106 »

svi prigovaraju nasoj stranci da je slaba, da je lose startala, da je nema itd. sta ljudi ocekuju? "velike" teme? huskanje i presudjivanje? bps i nacionalisti furaju nemoguce misije, ujedinjena, centralisticka bosna, ukidanje entiteta. ljudi, pa vi ste smjesni...! dok valjate gluposti realnost vas potapa, dodik razbi i ovo malo drzave sto je ostalo, ovi ostali opljaskase sve, a jedina objektivna alternativa (sdp) je tek do prije par mjeseci pocela nesto raditi... eto, to je do sada nasa stranka postigla, to da se sdp probudio iz svog dubokog, ulojenog sna... na kraju siguran sam da ce na izborima NS napraviti solidan rezultat, ako nista, da vidimo jesu li dobri ko sto pricaju
mladoliki
Posts: 173
Joined: 09/09/2006 11:04

#50 Re: POLITICKA KLADIONICA

Post by mladoliki »

Iako sam svoj "listić" kojim predviđam rezultate ili okvirne procjene već "uplatio", osvrnuo bih se na određene postove pojedinih kolega koji svojim komentarima ne doprinose boljem razumijevanju političke problematike kod nas. Naime, značajan broj persona se javlja sa željom da na SA-X-u iznese subjektivne stranačke, jeftine dnevnopolitičke, marketinške poruke, kojim će pokušati pridobiti ponekog birača za svoju stranku. Mislim da ljudi koji posjećuju ovaj forum i razmjenjuju seriozna mišljenja na različitim temama nisu ovce i da jako dobro znaju prepoznati i razlikovati seljačku šuplju i jeftinu reklamu od normalnog argumentiranog stava. Postovi u kojima nema realnosti, u kojima smo "mi" najjači, najbolji, najpametniji itd. su naprosto imbecilni. Npr.ako su najkvalitetniji kadrovi u njegovoj stranci poput njega (BPS), koji u pet rečenica nije u stanju razlikovati slova Č i Ć, a njegova stranka će kao biti iznenađenje izbora, e onda smo mi sa takvima naprosto nagrabusili!Što se mene tiče, ja sam za multivitaminske političke opcije, ali je realnost da će nas ruralci poderati k`o Oslobođenje! Zato jer smo mi obični mali miševi!
Post Reply