Revolucija u BiH

davis.ba

#26 Re: Revolucija u BiH

Post by davis.ba » 16/07/2008 01:13

fixer wrote:
pa bilo bi odlicno da objasnis i zasto? ja se protiv tvojih uvjerenja ne mogu boriti, ali protiv tvoji argumenata bi mozda mogao.
Pa ako su 80 ili više posto političara loši za nas ima onih 10-20% koji su dobri ili ako ništa bolji od ovih prvih. Tvoje mišljenje jedino stoji u slučaju da su apsolutno svi političari kriminalci. Sad ćeš pitati pa ko nije? To mislim da svako treba za sebe vidjeti, neko ko se meni čini da je dobar političar tebi neće biti i obrnuto.
Ah? OK pa da cujemo kako cemo izborima promijeniti stanje? Ja sam drzavljanin RS-a (da znate da mi imamo papire da smo drzavljani BiH i drzavljani RS-a!!!) izmedju ostaloga i kazi mi kako da ja izborima to promijenim?
Pa da smo imali pametnije ljude na vlasti tvoja situacija ne bi bila tako loša.

popajic

#27 Re: Revolucija u BiH

Post by popajic » 16/07/2008 15:17

@Sargan
Ah? OK pa da cujemo kako cemo izborima promijeniti stanje? Ja sam drzavljanin RS-a (da znate da mi imamo papire da smo drzavljani BiH i drzavljani RS-a!!!) izmedju ostaloga i kazi mi kako da ja izborima to promijenim?
Kakve papire imas da si DRZAVLJANIN RS-a? Pasosh?

Sargan

#28 Re: Revolucija u BiH

Post by Sargan » 16/07/2008 15:52

popajic wrote:
@Sargan
Kakve papire imas da si DRZAVLJANIN RS-a? Pasosh?
Izvod iz maticne knjige rodjenih jel ti maticni list!
Na nasim maticnim listovima pise: Drzavljanin BiH i drzavljanin Republike Srpske (nisam siguran za redosljed!). Ne znam kako je kod vas u federaciji ali tako je kod nas.

popajic

#29 Re: Revolucija u BiH

Post by popajic » 16/07/2008 16:11

@Sargan
Na nasim maticnim listovima pise: Drzavljanin BiH i drzavljanin Republike Srpske (nisam siguran za redosljed!). Ne znam kako je kod vas u federaciji ali tako je kod nas.
Ovo sam te pitao jer fura i tema:ima li RS odlike drzavnosti?
Ako zaista pise drzavljanin Republike Srpske,znaci da se radi o drzavi...pa mnogi nasi komentari o RS-u padaju u vodu.Dok mi trunimo Dodik svoju furku fura.Iz ugla RS-a vrlo uspjesno.
Dok "nasi",iz ugla BiH sve vise tonu u zivo blato.Ma,nek tonu,ko ih...al naroda mi zao!

Sargan

#30 Re: Revolucija u BiH

Post by Sargan » 16/07/2008 18:43

E prijatelju dragi to je ono sto ja stalno pricam. A da vidis tek pecatei de stvari. Pa na pola stvari u mojoj dokumentaciji o vlasnistvu uopste ne bise BiH!!

Ali svaki put kada ja kazem da u rs vlada cisti aparhejd tj.cetnistvo mene oni od Vratnika do Ilidze odmah napadaju kako je i u Federaciji isto. Pa da je u Federaciji isto danas ne bi u Sarajevu bila niti jedna crkva (hvala Bogu pa nijie tako i hvala Bogu da je moj narod pokazao da nije divlji i zlocinacki) kao sto su po masu gradova u rs sve dzamije zapaljenje. Ali eto nekome su zlocini na drini isti kao ispadi pojedinaca u sarajevu za vrijeme rata.

Ne isplati se. Mi smo narod moji ne vidi a ima oci, mi smo narod koji ne cuje a ima usi. Ali zato nam dobro idu cevapi, pivo i prica u prazno. Paodoh se i ja prikljuciti tome. Na cevape pa ostatak sedmice u moju dragu rs :(

Bosnjak je naucio da suti i trpi.Tako je bilo tako ce vazda i biti dok nam jedan dan ne ociste citavu BiH kao sto su ocistili istocnu BiH.

ksarajlija

#31 Re: Revolucija u BiH

Post by ksarajlija » 16/07/2008 23:21

Sargan wrote: Bosnjak je naucio da suti i trpi.Tako je bilo tako ce vazda i biti dok nam jedan dan ne ociste citavu BiH kao sto su ocistili istocnu BiH.
Ako misliš da će šutiti i trpiti, onda nema mjesta na ovoj temi. Ko će očistiti BiH i od čega su i ko očistili Istočnu Bosnu.
Šta je sa revolucijom ? Zar to nije tema? Ja sam za ZA!!!

Shingen

#32 Re: Revolucija u BiH

Post by Shingen » 17/07/2008 18:04

Mi pricamo o revoluciji, a ne znamo ni kako ni sta. Mislim da je sto se revolucija tice u BiH moguce izvesti samo jednu kantonalnu, tako sto bi se recimo u Sarajevskom kantonu preuzela vlast, pa bi se onda revolucija izvozila dalje. Naravno moralo bi se pokazati primjerom da se poslije revolucije u tom kantonu zivi puno bolje nego u ostalom djelu BiH itd... Sarajevski protesti jesu bili odlican put da se to postigne ali su nazalost neslavno zavrsili. Propali su zobg toga sto jednostavno nije bilo sposobnih vodja koji bi vodili i upravljali revolucijom i masom koja je zasiguno bila zeljna promjene. Dobro se sjecam da su se svi tad ponasali po starom obrascu: *ebali bi se al' da im ne udje. E ne moze! Isto tako ne treba zaboraviti ni na pokusaje pojedinih organizacija i stranaka da da usicare koji glas, paru, statijaznam na osnovu protesta koji su takodjer pridonijeli raspadu svega. A ne treba izostaviti kantonalne vlasti su sa takvom lakocom izmanipulisale i unistile taj pokret da je to za udzbenike. Ne smiju se potcjenjivati nasi politicari. Nije narod toliko glup koliko su oni vjesti manipulatori. Ako situacija u drzavi nastavi ovim tokom siguran sam da cemo se nagledati i te kakvih nemira i revolucija. Znaci ko god prizeljkuje revoluciju ne mora se brinuti vec samo malo strpljiv biti. :)

popajic

#33 Re: Revolucija u BiH

Post by popajic » 17/07/2008 20:11

@Shingen
Nije narod toliko glup koliko su oni vjesti manipulatori.
prije ce biti:nisu oni toliko vjesti manipulatori koliko je narod glup. :-D

ksarajlija

#34 Re: Revolucija u BiH

Post by ksarajlija » 17/07/2008 20:42

popajic wrote:
@Shingen
Da je narod toliko glup (kristalno jasno), da su oni vješti manipulatori (manipulatori jesu, ali nisu vješti nego prozirni i predvidivi), ali da narod ima duuuuuuug fitilj, ima predug. Nikad nisam vidio narod toliko željan mazohizma i spreman da ponese sve što mu se servira. Samo nemoj tući, neka ima za cekera, za pivu pred granapom, za kakvu trulju od auta i dobro je, puuuuno bolje nego tamo negdje... :(

Shingen

#35 Re: Revolucija u BiH

Post by Shingen » 18/07/2008 12:17

ksarajlija wrote:
popajic wrote:
@Shingen
Da je narod toliko glup (kristalno jasno), da su oni vješti manipulatori (manipulatori jesu, ali nisu vješti nego prozirni i predvidivi), ali da narod ima duuuuuuug fitilj, ima predug. Nikad nisam vidio narod toliko željan mazohizma i spreman da ponese sve što mu se servira. Samo nemoj tući, neka ima za cekera, za pivu pred granapom, za kakvu trulju od auta i dobro je, puuuuno bolje nego tamo negdje... :(

Nije, nasi politicari su upravo fantasticni manipulatori! Pa gdje god pogledas tako je. Svi vuku jako dobre poteze da bi sebe sacuvali i to uspijevaju. Kud vise nego kad jedan lokalni politicar uspije razbiti sarajevske proteste sa dvije recenice sta onda reci o onim sto su na vrhu vlasti vec godinama i koji su maksimalno ispekli zatnat. VRHUNSKI su manipulatori. To se moze ogledati i kroz Nogometni savez. Nisu politicari, ali je isti mentalni sklop. Dugo nisam vidio bolji potez kako skrenuti paznju sa sebe i sacuvati vlastitu guzicu nego dovodjenje Cire kao selektora.

ksarajlija

#36 Re: Revolucija u BiH

Post by ksarajlija » 18/07/2008 20:40

Nisu fantasticni manipulatori. Vrhunski manipulatori bi trebali pametnom narodu sa dugom demokratskom tradicijom. Ovce su ovce i nije ih potrebno manipulirati.
Niko nije razbio sarajevske proteste, nego upravo neodlučni, pospani narod. U vrijeme masovnih sarajevskih protesta, tresle se se gaće "manipulatorima", samo je trebalo istrajati... Ovce ...

Dumosh

#37 Re: Revolucija u BiH

Post by Dumosh » 18/07/2008 21:03

kokakolas wrote:BiH:

1. Ekonomsko-politička katastrofa
2. Kriminal
3. Korupcija
4. Diskriminacija

Ne trebamo mi besmislene reforme... Mi trebamo kompletnu promjenu stanja u BiH.
Imamo li mi snage i volje za totalnu revoluciju?
Imamo,naravno!
Samo,ne moramo provoditi nasilnu revoluciju nego prvo probajmo ignorisati kompletnu vlast,izbore i drzavu i ne slusati njihove prazne besjede sto zvuce poput supljih balvana.Jedini izlaz u BiH je potpuno raspustanje djavolje administracije koja samo guta proracun(osim neophodnih sluzbi,naravno npr. vatrogasaca,hitne pomoci i sl.),zabrana svih aktuelnih partija i zabrana bavljenjem javnim funkcijama sadasnjih pokvarenjaka,osnivanje novih partija i to maksimalno 4-5 i novi opsti izbori.I onda kontrola vlasti svake dvije godine.

Dumosh

#38 Re: Revolucija u BiH

Post by Dumosh » 18/07/2008 21:15

ksarajlija wrote:Nisu fantasticni manipulatori. Vrhunski manipulatori bi trebali pametnom narodu sa dugom demokratskom tradicijom. Ovce su ovce i nije ih potrebno manipulirati.
Niko nije razbio sarajevske proteste, nego upravo neodlučni, pospani narod. U vrijeme masovnih sarajevskih protesta, tresle se se gaće "manipulatorima", samo je trebalo istrajati... Ovce ...
To je upravo njihova igra,oni(politicari) proturaju tezu "narod je glup i narod su ovce".Ako je zbilja narod glup i stado ovaca onda su to trbali reci '92. ali onda su govorili "ovo je najhrabriji narod koji opstaje u nemogucim okolnostima"
Treba svatiti jedno,nisu Cetnici neprijatelji Bosanaca(oni sto su napadali po komandi) nego su ovi na vlasti najgori moguci cetnici.(Izvinite Cetnici sto koristim casno ime vase vojske).
Sjetimo se samo da oni nisu organizovali narod vec se narod sam organizovao za obranu a oni su ga kasnije zajasili i jos jasu dok gamad ne zbacimo.I ne posaljemo na robije i pod zemlju ko je za smrtnu kaznu.Odmah treba uvesti smrtnu kaznu za pljacku drzavnih novaca i samo tako mozemo sa njima.Ako im budemo popustali,istjerat ce nas iz nase zemlje i poslat u dijasporu kao sto sada sve cine da zavade ove ovdje i one u dijaspori i sve cine da sprijece povratak ljudi.Korupcijom,kriminalom,....Ovo su ljudi(trenutno politicko vodjstvo drzave) najgori ljudi koji su se pojavili uopce u bosanskoj povijesti i tako ih treba i tretirati.Kao izdajnike i najgore kriminalce opasne za upravljanje biciklom a ne drzavom.

redondo72

#39 Re: Revolucija u BiH

Post by redondo72 » 18/07/2008 21:21

Dumosh wrote: Treba svatiti jedno,nisu Cetnici neprijatelji Bosanaca(oni sto su napadali po komandi) nego su ovi na vlasti najgori moguci cetnici.(Izvinite Cetnici sto koristim casno ime vase vojske).
Na čemu si ti? Ovde treba uvesti ban za glupost. Nije u redu da se banuju samo oni koji psuju.

Dumosh

#40 Re: Revolucija u BiH

Post by Dumosh » 18/07/2008 21:38

redondo72 wrote:
Na čemu si ti? Ovde treba uvesti ban za glupost. Nije u redu da se banuju samo oni koji psuju.
Nece vam vise to proci.Ko primjeti vasu pljacku,on je lud i na drogama,je'l?Valjda si na drzavnom budzetu pa se boris da ti narod ne otme svoje pare.

amrica

#41 Re: Revolucija u BiH

Post by amrica » 18/07/2008 21:48

Puno je pametnih stvari napisano, da ne ponavljam, nesto se treba = mora mijenjati.

U mentalitetu naseg naroda je da ima VODJU, lidera, leadera ili kako vec, to je cak i vaznije od same ideje. A tog vodje ni na vidiku. A dok njega nema, nema ni revolucije. Namjerno nisam napisala genederski ispravno jer zeMski vodja ovdje spada u domen naucne fantastike.
A ni ne znam kako se kaze vodja u zenskom rodu, vodjica, vodilica???? Ocito taj pojam na ovim govornim prostorima nije predvidjen da se koristi za zene.

sarajevac071

#42 Re: Revolucija u BiH

Post by sarajevac071 » 18/07/2008 22:30

ja sam ZA antirevoluciju

redondo72

#43 Re: Revolucija u BiH

Post by redondo72 » 18/07/2008 23:00

Sad vidim da je ovaj zoom moderator i da nije tu. A samo on može da banuje. Verovatno bi do sada leteo. Časno ime četničke vojske. Balavac jedan.

amrica

#44 Re: Revolucija u BiH

Post by amrica » 18/07/2008 23:34

redondo72 wrote:Sad vidim da je ovaj zoom moderator i da nije tu. A samo on može da banuje. Verovatno bi do sada leteo. Časno ime četničke vojske. Balavac jedan.

Ne znam kako mi je promakao ovaj post:
Dumosh wrote:Treba svatiti jedno,nisu Cetnici neprijatelji Bosanaca(oni sto su napadali po komandi) nego su ovi na vlasti najgori moguci cetnici.(Izvinite Cetnici sto koristim casno ime vase vojske).[/b]
Ajjoooj, nemam komentara, uzas.

Klodovik

#45 Re: Revolucija u BiH

Post by Klodovik » 18/07/2008 23:44

popajic wrote:
@Sargan
Ovo sam te pitao jer fura i tema:ima li RS odlike drzavnosti?
Ako zaista pise drzavljanin Republike Srpske,znaci da se radi o drzavi...pa mnogi nasi komentari o RS-u padaju u vodu.Dok mi trunimo Dodik svoju furku fura.Iz ugla RS-a vrlo uspjesno.
Dok "nasi",iz ugla BiH sve vise tonu u zivo blato.Ma,nek tonu,ko ih...al naroda mi zao!
U Dejtonskom sporazumu (Aneks 4, Ustav BiH) stoji:

There shall be a citizenship of Bosnia and Herzegovina, to be regulated by the Parliamentary Assembly, and a citizenship of each Entity, to be regulated by each Entity, provided that:

a. All citizens of either Entity are thereby citizens of Bosnia and Herzegovina.

itd. itd.

pape
Location: Od jedne zene te boli jedna glava, ... od dvije zene, dvije glave.

#46 Re: Revolucija u BiH

Post by pape » 18/07/2008 23:50

Temu cemo privremeno skloniti u spajz. Kad je zoom pregleda, ... bit ce vam revolucija, ... :dance:

Post Reply