ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

_tulumba_

#1 ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by _tulumba_ » 26/06/2008 12:11

http://www.petitionspot.com/petitions/zaBiH

evo slucajno sam naisao na ovaj link online peticije, gdje mozete ostaviti svoju poruku i dati glas za ukidanje R.S..
Nadam se da ce svi oni koji vole ovu zemlju, odazvati se ovome.. :bih: :bih: :bih:
Mozda ne znaci mnogo, ali bar je dokaz da ima Bosanaca i Hercegovaca koji zele jedinstvenu BiH :bih: :bih:

(ukoliko vec postoji ista ili slicna tema, onda neka se ova brise:D)

Maja_XXX

#2 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Maja_XXX » 26/06/2008 12:18

Ma kako se niko toga prije nije sjetio? Ma genijalan si ,nema sta!
Cudo pa nisi u Silajdzicevom kabinetu...

_tulumba_

#3 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by _tulumba_ » 26/06/2008 12:22

Maja_XXX wrote:Ma kako se niko toga prije nije sjetio? Ma genijalan si ,nema sta!

od kuda znas da vec nisam??ako sudis na osnovu ovog "zaBiH" u linku, nidje veze....

Ben Akiba

#4 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Ben Akiba » 26/06/2008 12:26

Ma vidi se po mentalnom sklopu,ne moze hari sa svakim.
A tu je i beretkicaImage

Senad_Stari Grad

#5 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Senad_Stari Grad » 26/06/2008 12:29

Sve se moze potpisivati i pricati o svemu i svacemo. Najlakse je pricati: treba znati kako nesto uraditi konkretno.

U sadasnjoj situaciji , mislim ,a mozda grijesim, vidjet cemo, nas moguci izlaz i rjesenje je lobiranje za drasticnu i radikalnu primjenu Evropske povelje o lokalnoj samoupravi... Evropski globalsiti su to i smislili i oni ce pomoci.

Dakle, po meni, moguce rjesenje je "razbij do opcine da bi sastavio jednu drzavu".
A ko je pametan i isaret mu je dovoljan
Last edited by Senad_Stari Grad on 26/06/2008 12:30, edited 1 time in total.

DoradO

#6 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by DoradO » 26/06/2008 12:30

sto vam smeta sto je covjek ovo postavio :-? :x

_tulumba_

#7 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by _tulumba_ » 26/06/2008 12:30

kako ba ljudi odmah pocnete sve pljuvatii???
Kakva SBiH, SDA, BPS...To nema uopce veze sa ovim, niti sam ja ikakav clan tih stranaka...

Ben Akiba

#8 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Ben Akiba » 26/06/2008 12:35

_tulumba_ wrote:kako ba ljudi odmah pocnete sve pljuvatii???
Kakva SBiH, SDA, BPS...To nema uopce veze sa ovim, niti sam ja ikakav clan tih stranaka...
Ti bi da ukines RS, a ni bosanski ne znas.
Prvo decko malo skole pa se onda trsi.Image
Nije dovoljno samo znati konektovati seImage

Prozor

#9 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Prozor » 26/06/2008 12:36

Maja_XXX wrote:Ma kako se niko toga prije nije sjetio? Ma genijalan si ,nema sta!
A sta ti imas protiv ovoga?

dezurni_ucenik

#10 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by dezurni_ucenik » 26/06/2008 12:38

.
Last edited by dezurni_ucenik on 17/03/2016 03:03, edited 1 time in total.

DoradO

#11 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by DoradO » 26/06/2008 12:44

Ben Akiba wrote:
_tulumba_ wrote:kako ba ljudi odmah pocnete sve pljuvatii???
Ti bi da ukines RS, a ni bosanski ne znas.
Prvo decko malo skole pa se onda trsi.Image
Nije dovoljno samo znati konektovati seImage
:lol: :lol: nidje veze

ako ti ovo ne odgovara ne potpisuj niko te ne tjera :!: ne zavadjaj narod ovdje bezveze

i molim te ako sam napravio neku gresku u gramatiki rekni mi

SiSaJuMe

#12 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by SiSaJuMe » 26/06/2008 13:02

Ove reakcije su DOKAZ da nam pat pozicija ODGOVARA..

Maja_XXX

#13 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Maja_XXX » 26/06/2008 13:15

Ma kakve bolan peticije, jeste li vi maloumni? Pa svaki dan se otvara na stotine ovakvih peticija; za snimanje novih epizoda Dinastije do peticija da se Britney Spears pruzi podrska...A vi bi da rjesavate drzavne probleme petcijama?? Mrs, besposlicari, uzmi motiku u ruke pa radite!
A zelis da se RS ukine? Pocni od sebe, obnovi nekom povratniku kucu ili jos bolje, kupi kucu u Srebrenici i vrati se iz Svedske ili odakle se vec javljas? I da , nauci bosanski, to ti je prvi korak

chuchumbamayumbe

#14 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by chuchumbamayumbe » 26/06/2008 13:17

Treba ovdje stosta drugog ukinuti, naravno, ne iskljucujuci i RS, ali zasto ne bi krenuli od svog tora.
Smeta mi RS, ali mi smeta Pederacija, i 78 katuna sa svim svojim ministrima i sekretaricama, 816 opCina, 64 nivoa uprave i ostala sranja.

Forsaken

#15 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Forsaken » 26/06/2008 13:20

Maja_XXX wrote:Ma kakve bolan peticije, jeste li vi maloumni? Pa svaki dan se otvara na stotine ovakvih peticija; za snimanje novih epizoda Dinastije do peticija da se Britney Spears pruzi podrska...A vi bi da rjesavate drzavne probleme petcijama?? Mrs, besposlicari, uzmi motiku u ruke pa radite!
A zelis da se RS ukine? Pocni od sebe, obnovi nekom povratniku kucu ili jos bolje, kupi kucu u Srebrenici i vrati se iz Svedske ili odakle se vec javljas? I da , nauci bosanski, to ti je prvi korak
Potpisujem!(ne peticiju vec ovo gore :D )

ObiVan

#16 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by ObiVan » 26/06/2008 13:22

Moram priznati da je ovo vise nego smijesno. Cuj online peticija za ukidanje RS-a. Fakat smo mi interesantan narod, nikada nas nije dosadno posmatrati. Nasa najveca sansa bi bila da od drzave napravimo veliki BiG BROTHER Show i pustimo citav svijet da gleda kako i sta mi sve radimo. Od penzionera do studenata, od portira do velikih nasih politicara. Ma to bi bio kultni show. Peticijom protiv RS? Sto da ne?! Pa kad smo vec tu, onda sto ne idemo odmah. Peticijom za cisce ulice. Peticijom za manje vrana u gradu. Peticijom protiv droge. Peticijom protiv maloljetnicke delikvencije. Peticijom za autoput. Peticijom protiv nogometnog saveza. Peticijom protiv nepravde. Ovo je super i mozes pisati u nedogled. Samo jednom kliknes i nadas se. Bolje je od lota i kladionice. Ispuni te pravo. Ko nesto si uradio. Peticijom za vecu platu. Peticijom za zdravlje. Ma peticija za sve. Peticija da igramo nekad na nekom prvenstvu. Peticija da nas nekad prime ili ako nam se ne svidi peticija da nas ne prime u EU. Ali posto je tema ova peticija za ukidanje RS-a, da ne odlutam previse od teme. Koja budala vjeruje da ova peticija ne da moze ukinuti RS, nego postize i jedan milijarditi dio pozitivnog razvoja po tom pitanju. Koja budala? Najveca vrijednost te, kao i vecine peticija jeste taj klik koji cujete kada pritisnete dugme na vasem mishu. E to vam je peticija. Vise cete uraditi ako pomognete nekoj starijoj osobi oko sebe, ako se brinete za poznanike i nepoznanike, ako po ko zna koji put kazem drzite do izgleda vaseg haustora, okoline. Ako vam je do nekih promjena, izdvojite nesto para pa posadite koje drvce, jer sume su nam jedno od najvecih vrijednosti sto imamo, a polako ce i one nestati. Nemojte se klikovima boriti protiv necega, nego pokusajte biti korisni. Ovo sa klikom je gore od onoga kada u Batmanu upale onaj signala pa ga zovu da im pomogne. Pa sto uvijek neko treci ? Budi ti taj koji nesto promijeni. Nije nista premalo, dovoljno je nesto. Prostom matematikom je dovoljno sabirati i mnoziti to nesto i dobiti cemo puno sto sta, a od klikova i slicnih akcija cemo dobiti jedno veliko nista. Milijardu klikova za ukidanje RS-a, milijardu razloga da se RS jos vise zabetonira, da populaciju u tom entitetu jos vise vezete za ideju RS-a. Posto je u trendu, evo i ja cu predloziti.Peticija da se ne borimo vise peticijama. Ima sto miliona alternativa. Vrijednije je pokloniti nekom osmijeh nego se sprdaciti sa zivotom na taj nacin. Jel sad trebam da kliknem za ukidanje RS-a ili ne?

Novi_Nick

#17 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Novi_Nick » 26/06/2008 13:23

Ovakva peticija za ukidanjem samo RS prema dajtonskom sporazumu ne moze nista pomoci.

Treba da se napravi peticija gde ce stajati da Bosanci/Hercegovci traze da se ukinu obadva vjestacka i silom nametnuta entiteta RS i Federacija te da se BiH teritorijalno na unutrasnjem planu podijeli jedino na decentralizovane regije te da se vrati na snagu jos uvijek vazeci (ali do daljnjeg suspendovani) ustav R BiH.

PS: Ta dva vjestacka entiteta su silom nametnuta i vecina gradjana Bosanaca i Hercegovaca nisu nikada dali svoj potpis da se oni stvore te su za njih automatski pravno nevazeci. Da bi pravno opstala ta dva entiteta moraju svi gradjani u BiH izaci na legalni referendum i izjasniti se da li su oni za ta dva entiteta ili ne. Ako se pokaze na legalnom referendumu da je vecina gradjana protiv ta dva entiteta onda se od MZ mora odmah traziti njihovo legalno ukidanje. Ne mogu samo politicari iz bilo kojeg naroda sami dogovarati o teritorijalnoj podijeli BiH na unutrasnjem planu bez odobrenja BH gradjana jer je to potpuno pravno nelegalno i to je izdaja i drzave i vecine njenih gradjana.

djulba

#18 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by djulba » 26/06/2008 13:23

Maja_XXX wrote:Ma kakve bolan peticije, jeste li vi maloumni? Pa svaki dan se otvara na stotine ovakvih peticija; za snimanje novih epizoda Dinastije do peticija da se Britney Spears pruzi podrska...A vi bi da rjesavate drzavne probleme petcijama?? Mrs, besposlicari, uzmi motiku u ruke pa radite!
:dance: :dance: :dance: :dance: :dance: :thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Hodidjed

#19 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Hodidjed » 26/06/2008 13:25

Potpisujem ovo (a peticija nicemu ne sluzi.fakat).

chuchumbamayumbe

#20 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by chuchumbamayumbe » 26/06/2008 13:25

Posalji ovaj email na 10 adresa, ako to ucinis desice se nesto divno, ukinuce se RS.
Ako ne posaljes ovaj email RS ce se otcijepiti.
:D

Hodidjed

#21 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Hodidjed » 26/06/2008 13:30

chuchumbamayumbe wrote:Posalji ovaj email na 10 adresa, ako to ucinis desice se nesto divno, ukinuce se RS.
:lol: i komsiji ce krepat' krava :lol:

Prozor

#22 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Prozor » 26/06/2008 13:35

chuchumbamayumbe wrote:Posalji ovaj email na 10 adresa, ako to ucinis desice se nesto divno, ukinuce se RS.
i pravac posalji Silajdzicu :lol:

_tulumba_

#23 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by _tulumba_ » 26/06/2008 13:35

ObiVan wrote:Moram priznati da je ovo vise nego smijesno. Cuj online peticija za ukidanje RS-a. Fakat smo mi interesantan narod, nikada nas nije dosadno posmatrati. Nasa najveca sansa bi bila da od drzave napravimo veliki BiG BROTHER Show i pustimo citav svijet da gleda kako i sta mi sve radimo. Od penzionera do studenata, od portira do velikih nasih politicara. Ma to bi bio kultni show. Peticijom protiv RS? Sto da ne?! Pa kad smo vec tu, onda sto ne idemo odmah. Peticijom za cisce ulice. Peticijom za manje vrana u gradu. Peticijom protiv droge. Peticijom protiv maloljetnicke delikvencije. Peticijom za autoput. Peticijom protiv nogometnog saveza. Peticijom protiv nepravde. Ovo je super i mozes pisati u nedogled. Samo jednom kliknes i nadas se. Bolje je od lota i kladionice. Ispuni te pravo. Ko nesto si uradio. Peticijom za vecu platu. Peticijom za zdravlje. Ma peticija za sve. Peticija da igramo nekad na nekom prvenstvu. Peticija da nas nekad prime ili ako nam se ne svidi peticija da nas ne prime u EU. Ali posto je tema ova peticija za ukidanje RS-a, da ne odlutam previse od teme. Koja budala vjeruje da ova peticija ne da moze ukinuti RS, nego postize i jedan milijarditi dio pozitivnog razvoja po tom pitanju. Koja budala? Najveca vrijednost te, kao i vecine peticija jeste taj klik koji cujete kada pritisnete dugme na vasem mishu. E to vam je peticija. Vise cete uraditi ako pomognete nekoj starijoj osobi oko sebe, ako se brinete za poznanike i nepoznanike, ako po ko zna koji put kazem drzite do izgleda vaseg haustora, okoline. Ako vam je do nekih promjena, izdvojite nesto para pa posadite koje drvce, jer sume su nam jedno od najvecih vrijednosti sto imamo, a polako ce i one nestati. Nemojte se klikovima boriti protiv necega, nego pokusajte biti korisni. Ovo sa klikom je gore od onoga kada u Batmanu upale onaj signala pa ga zovu da im pomogne. Pa sto uvijek neko treci ? Budi ti taj koji nesto promijeni. Nije nista premalo, dovoljno je nesto. Prostom matematikom je dovoljno sabirati i mnoziti to nesto i dobiti cemo puno sto sta, a od klikova i slicnih akcija cemo dobiti jedno veliko nista. Milijardu klikova za ukidanje RS-a, milijardu razloga da se RS jos vise zabetonira, da populaciju u tom entitetu jos vise vezete za ideju RS-a. Posto je u trendu, evo i ja cu predloziti.Peticija da se ne borimo vise peticijama. Ima sto miliona alternativa. Vrijednije je pokloniti nekom osmijeh nego se sprdaciti sa zivotom na taj nacin. Jel sad trebam da kliknem za ukidanje RS-a ili ne?

Ko je rekao da ne treba raditi to sto ti kazes??Naravno, prvo oko sebe pa onda dalje..I procitaj post, mozda vidis negdje ono:"Mozda ne znaci mnogo.."
I vidis, i ti dok si pisao ovoliko mogao si nesto korisnije uraditi, i sto kazes, drvo jedno zasaditi..
Pa niko nikog ne tjera da nesto radi!Ako ti se svidja ideja, ok...Ako ne, onda opet ok! :bih:
I jasno mi je da ima onih koji su protiv ideje jedinstvene BiH i takvi jedva cekaju da neko nesto kaze, pa da oni mogu braniti svoju "vjekovima staru domovinu" :-) ...

Luke Perry

#24 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by Luke Perry » 26/06/2008 13:40

Bez JMBG niko nije duzan da primi tu peticiju na razmatranje. Ovako je valjda lakse od nekog spammera posuditi podatke. :D

_tulumba_

#25 Re: ONLINE PETICIJA ZA UKIDANJE R.S..

Post by _tulumba_ » 26/06/2008 13:41

Po cemu si ti zakljucila da sam ja negdje vani, Boga ti??Ja sam u Bosni citav zivot!

Post Reply