Da li SDP koristi...

Post Reply
ultima_palabra

#126 Re: Da li SDP koristi...

Post by ultima_palabra » 14/04/2010 10:35

kamikazo wrote:Po kojim kriterijima... demagoškim ?
Interesantno mi je da se neko otimao za posao za koji je znao da nece biti u stanju da ga obavlja u punom kapacitetu.... ali... draga vlast ... a imaš vjeciti " kanton me opstruira" alibi ...
Pa i SDA i Zagrabih znaju da ulaskom u državnu vlast sa SNSD-om neće moći usvojiti konstataciju da pada kiša napolju ako Ronhil ne odobri.
Interesantno mi je da se neko otimao za posao za koji je znao da nece biti u stanju da ga obavlja u punom kapacitetu ... ali...draga vlast... a imaš vječiti "Dodik me opstruira" alibi...
:D

seln

#127 Re: Da li SDP koristi...

Post by seln » 14/04/2010 10:52

letacina wrote:
kamikazo wrote:Za SDP bi najbolja reklama bila dobro vođenje opština u kojima su na vlasti, ali to nažalost nije slučaj..
Prošle godine ne bih mogao vjerovati da ću ovo ikad reći, ali Semihina vladavina u glavnom gradu mi se čini kao zlatno doba u odnosu na Behmenove rezultate koji su jedna velika nula.
A tek okupacija 1941 - 1945...ma dzennet.

nosara

#128 Re: Da li SDP koristi...

Post by nosara » 14/04/2010 10:57

:lol:

Iako, drugovi, nema nekog razloga za keslanje...

seln

#129 Re: Da li SDP koristi...

Post by seln » 14/04/2010 11:01

_BaD_BoY wrote:
letacina wrote:
kamikazo wrote:Za SDP bi najbolja reklama bila dobro vođenje opština u kojima su na vlasti, ali to nažalost nije slučaj..
Prošle godine ne bih mogao vjerovati da ću ovo ikad reći, ali Semihina vladavina u glavnom gradu mi se čini kao zlatno doba u odnosu na Behmenove rezultate koji su jedna velika nula.
imas srece pa trenutno advokatski tim i branioci lika i dijela alije behmena i zlatka lagumdzije mijenjaju smjene pa niko ti ne odgovori :Dsad ces vidjeti kad pocne hrliti i citirati zdruzeni odred 7 SDP-ovske motorizovane brigade :D
I to kaze covjek koji ozbiljno...pazi, OZBILJNO, ne u sali ili u pijanstvu....hvali Scepu Udbaskog kao buduceg velikog vodju Bosne.

kamikazo

#130 Re: Da li SDP koristi...

Post by kamikazo » 16/05/2010 14:10

seln wrote:
letacina wrote:
A tek okupacija 1941 - 1945...ma dzennet.
Kralju moj u kojem ti vremenu zivis ....

privremeni

#131 Re: Da li SDP koristi...

Post by privremeni » 17/05/2010 14:08

Stvarno mi niste jasni.
Razumijem da je nekom socijaldemokratska opcija neprihvatljiva, ali pravdati svoj drugaciji izbor pricom o jednoj osobi i njegovoj autokratiji je, najblaze receno, nezrelo.
To, kao prvo pokazuje potrebu tih osoba za vodstvom, a time i demokratsku nezrelost. Jedna osoba ne cini jednu stranku, niti njen program. A ovdje, kao i na svim drugim temama o drugim strankama se prica jedino o ljudima koji su na celu tih stranaka. Potreba za diktaturom?? Zreli ljudi bi se trebali opredjeljivati za ideje, konkretne programe i realne ciljeve.
Ono sto se najcesce moglo procitati na ovom topiku je da bi SDP imao 110% glasova na svakim izborima da nema Lagundije, koji je vec 2 mandata predsjednik. Analogijom, on je kriv za sve zlo u ovoj zemlji.
Previse jednostavno.
No, da se vratimo na te mandate koji su jedina mana SDP-a, dok kod drugih stranaka je to valjda dokaz kontinuiteta ili cega vec ne.
SDA - Izetbegovic bio koliko godina predsjednik stranke? I to onaj isti koji se 90-te (ili je to bilo 91-e, pamcenje me izdaje :-? ) nije usudio kandidovati na izborima, vec je preuzeo tudju izbornu pobjedu i usao u Predsjednistvo prevarom birackog tijela, te tek 96-e na izborima testirao svoje mogucnosti.
SBIH- Silajdzic prvi i posljednji predsjednik, ne racunajuci period lizanja ranja u Turskoj nakon gubitka izbora za Predsjednistvo od strane Tihica. I evo 3 godine slusam kako Tihic pati zbog Silajdziceve pobjede.A kratka pamet je odmah zaboravila kako je isti zbrisao iz zemlje zbog poraza i pogodjene sujete. I ostavio stranku da se snalazi, pa se vratio i samo rekao :skloni se, kao da nije napustao grad a kamo li zemlju.
SBB- ama je li iko procitao statut te stranke?? Sve ima, sva tijela su predvidjena ali je vozd malo povlasteniji od drugih i njegova je posljednja u svemu, bez obzira na ta tijela. A ni poceli nisu sa radom.
E sad da ne spominjem ove sto mijenjaju stranke cesce nego kosulje, rijetko koji izdrzi mandat kao clan, a o predsjednickim mjestima mogu samo sanjati.
I sve nabrojano je OK, samo je predsjednik SDP-a despot i autokrata. Mozda i jeste, ali bi to volio cuti od clanova te stranke, a ne iz suprotnog tabora.
Posto je i naziv topika nesto drugo, a ne Lagundzija, dajte o tome ili jos bolje sta to ne valja u programu SDP, u zacrtanim ciljevima, SDP-u kao opozicionoj stranci, uspjesima ili promasajima. Time ce te steci kredibilitet za svaku vrstu kritike. :mrgreen:

vedrank

#132 Re: Da li SDP koristi...

Post by vedrank » 17/05/2010 14:59

Sve stranke koja ucestvuje u vlasti i nemaju namjeru da mijenjaju FASISTICKI USTAV, pun rasnih zakona, su FASISTICKE STRANKE... Deklerativno mogu biti ANTIFASTISTICKE, ali njihvi potezi i stvarna politika govore sasvim drugo!
Last edited by vedrank on 17/05/2010 16:33, edited 1 time in total.

MrMaliJoe

#133 Re: Da li SDP koristi...

Post by MrMaliJoe » 17/05/2010 15:52

jai wrote:Antifasizam u predizborne svrhe zarad ostvarivanja jeftinih politickih poena?
Definitivno si upravu ali ja sad postavljam pitanje " ako SDP, NS, SDU koriste antifašizam u predizborne svrhe onda ostale nacionalističke stranke koriste nacionalizam u predizborne svrhe".

MrMaliJoe

#134 Re: Da li SDP koristi...

Post by MrMaliJoe » 17/05/2010 15:53

jai wrote:Antifasizam u predizborne svrhe zarad ostvarivanja jeftinih politickih poena?
Jes li to htio reći ?

kamikazo

#135 Re: Da li SDP koristi...

Post by kamikazo » 17/05/2010 16:25

ultima_palabra wrote:
kamikazo wrote:Po kojim kriterijima... demagoškim ?
Interesantno mi je da se neko otimao za posao za koji je znao da nece biti u stanju da ga obavlja u punom kapacitetu.... ali... draga vlast ... a imaš vjeciti " kanton me opstruira" alibi ...
Pa i SDA i Zagrabih znaju da ulaskom u državnu vlast sa SNSD-om neće moći usvojiti konstataciju da pada kiša napolju ako Ronhil ne odobri.
Interesantno mi je da se neko otimao za posao za koji je znao da nece biti u stanju da ga obavlja u punom kapacitetu ... ali...draga vlast... a imaš vječiti "Dodik me opstruira" alibi...
:D
Interesantno mi je to da SDP ovci, ne brane svoje postupke argumentima i razlozima nego traze opravdanje u ostalim strankama ..

za Bosnu!

#136 Re: Da li SDP koristi...

Post by za Bosnu! » 17/05/2010 16:27

Sve dok SDP ne skonta da treba sa strankom za BiH preuzeti vlast i izvuci drzavu iz ponora nema nista ! :-)

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#137 Re: Da li SDP koristi...

Post by Chmoljo » 17/05/2010 16:51

kamikazo wrote: Interesantno mi je to da SDP ovci, ne brane svoje postupke argumentima i razlozima nego traze opravdanje u ostalim strankama ..
argumenti i razlozi u ovoj državi odavno ne pale. ovo nije demagogija, nažalost. jer da pale, živjeli bismo u normalnijoj zemlji, neovisno ko bio na čelu izvršne ili zakonodavne vlasti.

edinbug

#138 Re: Da li SDP koristi...

Post by edinbug » 17/05/2010 22:00

za Bosnu! wrote:Sve dok SDP ne skonta da treba sa strankom za BiH preuzeti vlast i izvuci drzavu iz ponora nema nista ! :-)
Jeste, kao sto su i 2000-te i onda ta ista stranka zagraBiH koristila svaku priliku da zabode noz u ledja SDP-u.

ultima_palabra

#139 Re: Da li SDP koristi...

Post by ultima_palabra » 18/05/2010 08:06

edinbug wrote:
za Bosnu! wrote:Sve dok SDP ne skonta da treba sa strankom za BiH preuzeti vlast i izvuci drzavu iz ponora nema nista ! :-)
Jeste, kao sto su i 2000-te i onda ta ista stranka zagraBiH koristila svaku priliku da zabode noz u ledja SDP-u.
SBiH kadrovi su isto likovi iz Muppet Showa :lol: Koga oni budu izvlačili iz ponora, propao je ko kauč :-)

parazit47

#140 Re: Da li SDP koristi...

Post by parazit47 » 18/05/2010 11:22

Lose je sto koristite antifasizam u svom politickom programu, a nije lose sto desno orijentirane stranke koriste parole " mi smo ugrozena etnicka skupina" i sl. ma dajte molim vas, eto ta "ugrozenost" jeste oblik fasizma, pa je logicno onda promovirati antifasizam.

Control panel

#141 Re: Da li SDP koristi...

Post by Control panel » 18/05/2010 12:35

parazit47 wrote:Lose je sto koristite antifasizam u svom politickom programu, a nije lose sto desno orijentirane stranke koriste parole " mi smo ugrozena etnicka skupina" i sl. ma dajte molim vas, eto ta "ugrozenost" jeste oblik fasizma, pa je logicno onda promovirati antifasizam.
pa samim tim sto kazu da su ugrozeni jedni od drugih potvrdjuju da su te nacionalne stranke fasiticke. jer ako su bosnjaci (SDA) ugrozeni o srba (SNSD, SDS..) i hrvata (HDZ, HDZ1990) znaci da su ove stranke fasiticke , i obratno ako su srbi ugrozeni od bosnjaka (SDA) i hrvata (HDZ HDZ 1990) znaci da su ove stranke fasisticke isto ovo vazi i kada su hrvati ugrozeni od bosnjak i srba.
zato njima i smeta SDP jer se jedini bori protiv fasizma.

Banksy

#142 Re: Da li SDP koristi...

Post by Banksy » 18/05/2010 12:46

+ Fahro, molim lijepo :D Neće moći bez njega nagurati 50% :D

karljos

#143 Re: Da li SDP koristi...

Post by karljos » 18/05/2010 14:41

sdp radi 2 stvari. prva je da u nedostatku bilo kakvog suvislog programa koristi antifasizam u predizborne svrhe i drugo, laze da antifasizam 1941-1945 postavlja drzavnost bih kao prioritet (da bi pokupili nacionalisticke glasove). antifasizam iz perioda 1941-1945 kao prioritet postavlja ravnopravnost naroda. to je poznato pod ideoloskom parolom "bratstvo i jedinstvo" a utemeljeno u konstitutivnosti naroda prema cemu se sve odluke donose konsenzusom triju etnickih grupa. u tom smislu bih je samo kompromis pod uslovom da se nalazi u okviru jugoslavije i kao balast izmedju srbije i hrvatske.

sdp je savrseno nezainteresovan za ravnopravnost i volju naroda, a tu politiku personificira zeljko komsic koji ko fol predstavlja hrvate. sdp je dakle, paradoksalno, najekstremnija bosnjacka nacionalisticka partija koja ne zeli nikakav kompromis izmedju naroda. da, normalne drzave nemaju "narode" nego gradjane, ali u bosni i hercegovini mi nemamo gradjana, nazalost. put do gradjanske drzave ide prevazilazenjem nacionalnih tenzija. sdp ustvari raspiruje nacionalizam kompromitujuci socijaldemokratsku ideju i time pravi stetu bih.

Control panel

#144 Re: Da li SDP koristi...

Post by Control panel » 18/05/2010 14:54

karljos wrote:sdp radi 2 stvari. prva je da u nedostatku bilo kakvog suvislog programa koristi antifasizam u predizborne svrhe i drugo, laze da antifasizam 1941-1945 postavlja drzavnost bih kao prioritet (da bi pokupili nacionalisticke glasove). antifasizam iz perioda 1941-1945 kao prioritet postavlja ravnopravnost naroda. to je poznato pod ideoloskom parolom "bratstvo i jedinstvo" a utemeljeno u konstitutivnosti naroda prema cemu se sve odluke donose konsenzusom triju etnickih grupa. u tom smislu bih je samo kompromis pod uslovom da se nalazi u okviru jugoslavije i kao balast izmedju srbije i hrvatske.

sdp je savrseno nezainteresovan za ravnopravnost i volju naroda, a tu politiku personificira zeljko komsic koji ko fol predstavlja hrvate. sdp je dakle, paradoksalno, najekstremnija bosnjacka nacionalisticka partija koja ne zeli nikakav kompromis izmedju naroda. da, normalne drzave nemaju "narode" nego gradjane, ali u bosni i hercegovini mi nemamo gradjana, nazalost. put do gradjanske drzave ide prevazilazenjem nacionalnih tenzija. sdp ustvari raspiruje nacionalizam kompromitujuci socijaldemokratsku ideju i time pravi stetu bih.

evo ga jos jedan SDP analiticar. koji se naravno u sve razumije. pa i u to da SDP nema nikakve programe. da je imao priliku da procita bar jedan nebi ovako pricao. ali posto nas narod ne cita ono sto je napisano tako i ovaj analiticar tvrdi da SDP nema programa. ako si upratio SDP i za ove izbore priprema progarme sa 5 politika u kljucnim oblastima za razliku od drugih stranaka kojima je jedini program nacionalizam. kakvi programi, ko ce na to bacati pare, jeftinije je sta u dzematu kazu za koga ce se glasati.
jeli se reis konacno odlucuio koga ce ovih izbora dici u zvijezde.

dobar ti je post vidi se da si se potrudio. cak si me na momente uspio i nasmijati.

Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji

#145 Re: Da li SDP koristi...

Post by Chmoljo » 18/05/2010 15:32

karljos wrote:sdp radi 2 stvari. prva je da u nedostatku bilo kakvog suvislog programa koristi antifasizam u predizborne svrhe i drugo, laze da antifasizam 1941-1945 postavlja drzavnost bih kao prioritet (da bi pokupili nacionalisticke glasove). antifasizam iz perioda 1941-1945 kao prioritet postavlja ravnopravnost naroda. to je poznato pod ideoloskom parolom "bratstvo i jedinstvo" a utemeljeno u konstitutivnosti naroda prema cemu se sve odluke donose konsenzusom triju etnickih grupa. u tom smislu bih je samo kompromis pod uslovom da se nalazi u okviru jugoslavije i kao balast izmedju srbije i hrvatske.

uredu je kad se ova sintagma koristi u jednini, volja jednog naroda. ali kada je u pitanju volja naroda i to još u jednom ograničenom prostoru, onda dolazi do konfuzije...

Komšić ne predstavlja narod :-) valjda bi trebao predstavljati one koji su glasali za njega. i neka ne predstavlja narod, treba da predstavlja svakog čovjeka koji je državljanin BiH. predstavlja li Ivo Josipović samo SDP-ovce koji su mahom glasali za njega ili možda još i HDZ-ovce?

šta je Špirić? koga on predstavlja?

ko predstavlja Ostale?

hajmo malo, izađite iz tora. nema iza ograde divljih zvijeri kako se govori. lažu vas.

liliac

#146 Re: Da li SDP koristi...

Post by liliac » 18/05/2010 16:47

smio bih se zakleti, ali zakleti da sam ovo isto, samo drugim rijecima procitao prije nekoliko dana u clanku slavka mitrovica objavljenog u nezavisnim novinama. za neupucene, mitrovic je dodikov spin doktor. a nezavisne novine su dnevna publikacija koja je dodiku postala ono sto je milosevicu bila politika.

skafa

#147 Re: Da li SDP koristi...

Post by skafa » 21/05/2010 13:17

SDP je stranka lažova i varalica! I ne koristi nimalo narodu i državi! :sax: :bih:

edinbug

#148 Re: Da li SDP koristi...

Post by edinbug » 21/05/2010 21:30

skafa wrote:SDP je stranka lažova i varalica! I ne koristi nimalo narodu i državi! :sax: :bih:
E, takvi kao ti ce nas izvuci iz ovog mulja. :run:

VRATIO SE VALTER!

#149 Re: Da li SDP koristi...

Post by VRATIO SE VALTER! » 25/05/2010 13:05

skafa wrote:SDP je stranka lažova i varalica! I ne koristi nimalo narodu i državi! :sax: :bih:
a koju bi nam vi stranku preporucili, koja koristi narodu, koja ce mi obezbjediti zivot, samo zivot nista vise i nista bolje, samo da zivim, da mogu na vrijeme platiti racune, da mogu poiti pivu s rajom? KOJA RECI DA SE KUNEM U NU???

nosara

#150 Re: Da li SDP koristi...

Post by nosara » 25/05/2010 13:14

:lol:

Obavezno podvrisni koji put, da ti teza dobije na snazi... :D

Post Reply