Ko je planirao podjelu BiH?

User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#376 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Fair Life »

Vodenjak wrote:Jel´ ovo objavila Slobina Bosna? :x :x

:D :D :D
ImageImageImageImageImageImage
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#377 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by and »

Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a!
Piše: Senad Avdić wrote:

Američki diplomata Richard Holbrooke ponovo je ovih dana kazao kako je Alija Izetbegović bio taj koji je američku administraciju odgovorio od nakane da odmah nakon rata zabrani Srpsku demokratsku stranku. Tokom susreta u Sjedinjenim Američkim Državama sa delegacijom Tuzle, koja ga je proglasila počasnim građaninom ovoga grada, Holbrooke je kazao da je na njegov prijedlog da se SDS-u zabrani izlazak na prve poslijeratne izbore te da se ova ratno- zločinačka družina sa Pala politički pokopa, Izetbegović objasnio zbog čega to nije mudra odluka: “Oni jesu nacisti, ali nemojte ih zabranjivati. Neka oni ubuduće budu naša a ne vaša briga”, rekao je prije osam godina Izetbegović a prepričao ovih dana Holbrooke. Holbrooke je otkrio i da je godinu kasnije posjetio bolesnog Izetbegevića, tada predsjedavajućeg tročlanog Predsjedništva BiH u kojem je već sjedio današnji haški zatvorenik Momčilo Krajišnik. Nakon što su konstatirali da genije opstrukcije Krajišnik u potpunosti paralizira rad tročlanog državnog vrha koje se tada sastajalo po birtijama, muzejima, parkovima, Holbrooke je upitao bošnjačkog lidera da li mu je sada jasno da bi bilo mnogo pametnije i produktivnije da je Krajišnikovoj stranci zabranjen politički rad. “Iskren da budem, kad ste mi predložili zabranu djelovanja SDS-a, mislio sam da se šalite, pa je i moj odgovor bio u tom neozbiljno-šaljivom tonu”, objasnio je Izetbegović američkom buldožer-diplomati!?
zašto američka administracija odmah na početku rata nije zabranila rad sds-a i kaznila ih.hajde da pređemo preko toga šta su radili bosancima i hercegovcima,ali gledali su ih i kada su pucali po njihovim snagama i vezali za bandere?
što ne posluša aliju pa ne ukide embargo na oružje?
da li ti misliš da je neko nekad ameriku uspio odgovoriti od nakane da nešto uradi?
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#378 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by gospodar kuglastih munja »

and wrote:
Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a!
Piše: Senad Avdić wrote:

Američki diplomata Richard Holbrooke ponovo je ovih dana kazao kako je Alija Izetbegović bio taj koji je američku administraciju odgovorio od nakane da odmah nakon rata zabrani Srpsku demokratsku stranku. Tokom susreta u Sjedinjenim Američkim Državama sa delegacijom Tuzle, koja ga je proglasila počasnim građaninom ovoga grada, Holbrooke je kazao da je na njegov prijedlog da se SDS-u zabrani izlazak na prve poslijeratne izbore te da se ova ratno- zločinačka družina sa Pala politički pokopa, Izetbegović objasnio zbog čega to nije mudra odluka: “Oni jesu nacisti, ali nemojte ih zabranjivati. Neka oni ubuduće budu naša a ne vaša briga”, rekao je prije osam godina Izetbegović a prepričao ovih dana Holbrooke. Holbrooke je otkrio i da je godinu kasnije posjetio bolesnog Izetbegevića, tada predsjedavajućeg tročlanog Predsjedništva BiH u kojem je već sjedio današnji haški zatvorenik Momčilo Krajišnik. Nakon što su konstatirali da genije opstrukcije Krajišnik u potpunosti paralizira rad tročlanog državnog vrha koje se tada sastajalo po birtijama, muzejima, parkovima, Holbrooke je upitao bošnjačkog lidera da li mu je sada jasno da bi bilo mnogo pametnije i produktivnije da je Krajišnikovoj stranci zabranjen politički rad. “Iskren da budem, kad ste mi predložili zabranu djelovanja SDS-a, mislio sam da se šalite, pa je i moj odgovor bio u tom neozbiljno-šaljivom tonu”, objasnio je Izetbegović američkom buldožer-diplomati!?
zašto američka administracija odmah na početku rata nije zabranila rad sds-a i kaznila ih.hajde da pređemo preko toga šta su radili bosancima i hercegovcima,ali gledali su ih i kada su pucali po njihovim snagama i vezali za bandere?
što ne posluša aliju pa ne ukide embargo na oružje?
da li ti misliš da je neko nekad ameriku uspio odgovoriti od nakane da nešto uradi?
Zar nebi Ustavna Komisija BiH ili neka drugi organ trebao pokrenuti istragu o ovom slucaju ? Evo imamo gola nedvosmislena svjedocanstva o izdaji drzave . Imamo dokaz da je Alija kao presjednik Predsjednistva stitio zlikovce i agresore. Po ovoj logici sad bi trebalo zabraniti rad SDA u BiH jer su kolaborilari sa neprijateljem. :evil: :lol:
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#379 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by MuaDib »

Malo je poznato da je i hrvatska opozicija dijelila Bosnu i Hercegovinu. Kada je objavljen Vens – Ovenov mirovni plan, HSLS je ponudio Tuđmanu da na bazi ponuđenog plana nastupi sa hrvatskim viđenjem ovog plana. Evo mape koju su ponudili:
Image :?:
Iako sam protivnik podjele BiH, smatram da bi ovakvo rješenje bilo pravednije, nego ovo današnje. :x

A o toku svih mirovnih pregovora možete se informirati na http://www.vreme.com/cms/view.php?id=487261. 8)
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#380 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Air Ramiz »

Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a! Piše: Senad Avdić
Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, osim ako nije placenik. Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit. Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati i da ce uvijek nacionalisti predstavljat ta dva naroda. U svakom slucaju milijardu puta je korisnije imat SDS u vlasti zbog ogromne hipoteke ratnih zlocina jer ih se moze ucjenjivat, nego SNSD koji nema ratnu proslost. To je Alija shvatio a vrijeme je pokazalo da je bio u pravu. Znao je da ce ukidanjem SDSa Srbi napravit novi SDS ali improved one. Evo SDS je sad u opoziciji dosao je SNSD i sve reforme su blokirane. Za vrijeme SDS sve institucije koje drzava sada ima su napravljene, granicna sluzba, carina, uprava za indirektno oporezivanje, reforma vojske, reforma ustava, rekonstrukcije entitetskih vlada itd. Vrijeme je da Senad Avdic izvadi glavu iz guzice Munira Alibabica i da napise nesto promisljenije i mudrije.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45255
Joined: 29/12/2005 01:20

#381 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by jeza u ledja »

and wrote:
zašto američka administracija odmah na početku rata nije zabranila rad sds-a i kaznila ih.hajde da pređemo preko toga šta su radili bosancima i hercegovcima,ali gledali su ih i kada su pucali po njihovim snagama i vezali za bandere?
što ne posluša aliju pa ne ukide embargo na oružje?
da li ti misliš da je neko nekad ameriku uspio odgovoriti od nakane da nešto uradi?
:?
Kako mislis da americka administracija ukine rad jedne stranke u nekoj zemlji? Kako se to radi? Kojim njihovim snagama na pocetku rata? Zar su na pocetku rata bili Amerikanci u Bosni? Kakvo vezivanje za bandere na pocetku rata??? Usput to su bili UN vojnici, to se desilo 95-e zbog bombardovanja NATOa i ako me sjecanje pamti vezivani nisu bili Amerikanci.
User avatar
gospodar kuglastih munja
Posts: 1053
Joined: 08/07/2007 22:26

#382 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by gospodar kuglastih munja »

Air Ramiz wrote:
Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a! Piše: Senad Avdić
Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, osim ako nije placenik. Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit. Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati i da ce uvijek nacionalisti predstavljat ta dva naroda. U svakom slucaju milijardu puta je korisnije imat SDS u vlasti zbog ogromne hipoteke ratnih zlocina jer ih se moze ucjenjivat, nego SNSD koji nema ratnu proslost. To je Alija shvatio a vrijeme je pokazalo da je bio u pravu. Znao je da ce ukidanjem SDSa Srbi napravit novi SDS ali improved one. Evo SDS je sad u opoziciji dosao je SNSD i sve reforme su blokirane. Za vrijeme SDS sve institucije koje drzava sada ima su napravljene, granicna sluzba, carina, uprava za indirektno oporezivanje, reforma vojske, reforma ustava, rekonstrukcije entitetskih vlada itd. Vrijeme je da Senad Avdic izvadi glavu iz guzice Munira Alibabica i da napise nesto promisljenije i mudrije.
Vizionar Ale :mrgreen: :lol: Hatidza sa kasikama :lol: :mrgreen:

Koji bljutav pokusaj rehabilitacije i pravdanja. Imas ih pod nogama, jos samo da ih gurnes u govnaru, pa odustanes zbog neke tamo daleke vizije .

Zar nije bilo obratno, "Brat, brata ne kolje !" Eto imali smo mali Treci Rajh, ali nemojte ih barkati popravice se oni...

Zar nije istina da bez SDS nema ni SDA ? Nema joj pandana, mjerioca vrijednosti, nema joj koalicionog partnera. Znao je Ale sta radi. Dva losa ubise Milosa. :evil: :evil: :mrgreen:
User avatar
Air Ramiz
Posts: 1235
Joined: 16/03/2008 12:46
Location: Glavni grad

#383 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Air Ramiz »

gospodar kuglastih munja wrote:
Air Ramiz wrote:
Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a! Piše: Senad Avdić
Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, osim ako nije placenik. Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit. Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati i da ce uvijek nacionalisti predstavljat ta dva naroda. U svakom slucaju milijardu puta je korisnije imat SDS u vlasti zbog ogromne hipoteke ratnih zlocina jer ih se moze ucjenjivat, nego SNSD koji nema ratnu proslost. To je Alija shvatio a vrijeme je pokazalo da je bio u pravu. Znao je da ce ukidanjem SDSa Srbi napravit novi SDS ali improved one. Evo SDS je sad u opoziciji dosao je SNSD i sve reforme su blokirane. Za vrijeme SDS sve institucije koje drzava sada ima su napravljene, granicna sluzba, carina, uprava za indirektno oporezivanje, reforma vojske, reforma ustava, rekonstrukcije entitetskih vlada itd. Vrijeme je da Senad Avdic izvadi glavu iz guzice Munira Alibabica i da napise nesto promisljenije i mudrije.
Vizionar Ale :mrgreen: :lol: Hatidza sa kasikama :lol: :mrgreen:

Koji bljutav pokusaj rehabilitacije i pravdanja. Imas ih pod nogama, jos samo da ih gurnes u govnaru, pa odustanes zbog neke tamo daleke vizije .
Vizija ili ne, covjek je bio 100% upravu. Dobilo smo alternativu u obliku demokrate koji se bori protiv nacionalista, gospodina Mileta Turbo Dodika, kako je to cesto Bakir Hadziomerovic, pa i pomenuti Senad Advic govorio vjerujuci u postulate demokratije u manjem BH entitetu.
Zar nije istina da bez SDS nema ni SDA ?
Ocigledno nije. SDS je skoro pa nestao sa politicke scene, a SDA je i dalje najjaca stranka u BiH.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#384 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by popajic »

Air Ramiz wrote:
Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a! Piše: Senad Avdić
Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, osim ako nije placenik. Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit. Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati1. i da ce uvijek nacionalisti predstavljat ta dva naroda. 2.U svakom slucaju milijardu puta je korisnije imat SDS u vlasti zbog ogromne hipoteke ratnih zlocina jer ih se moze ucjenjivat, nego SNSD koji nema ratnu proslost.3. To je Alija shvatio a vrijeme je pokazalo da je bio u pravu. Znao je da ce ukidanjem SDSa Srbi napravit novi SDS ali improved one. Evo SDS je sad u opoziciji dosao je SNSD i sve reforme su blokirane. Za vrijeme SDS sve institucije koje drzava sada ima su napravljene, granicna sluzba, carina, uprava za indirektno oporezivanje, reforma vojske, reforma ustava, rekonstrukcije entitetskih vlada itd. Vrijeme je da Senad Avdic izvadi glavu iz guzice Munira Alibabica i da napise nesto promisljenije i mudrije.
1. Kud se po ovom pitanju djede treci narod? Ili imamo srecu da nas ne predstavljaju nacionalisti?
2.Kako ih se to ucjenjivalo zbog ratnih zlocina? Sto dobise 1/2 drzave?
3.Mislis na ovaj poslijeratni rahatluk ? Na Dayton i sve poslije njega?
Zmaj22
Posts: 8
Joined: 31/03/2008 09:44

#385 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Zmaj22 »

Fair Life wrote:
Air Ramiz wrote:
Fair Life
SLOBODNA BOSNA broj 383 od 18.03.2004
NOĆAS SPALJUJEMO ILUZIJE
Izetbegović, tvorac modernog SDS-a! Piše: Senad Avdić
Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, osim ako nije placenik. Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit. Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati i da ce uvijek nacionalisti predstavljat ta dva naroda. U svakom slucaju milijardu puta je korisnije imat SDS u vlasti zbog ogromne hipoteke ratnih zlocina jer ih se moze ucjenjivat, nego SNSD koji nema ratnu proslost. To je Alija shvatio a vrijeme je pokazalo da je bio u pravu. Znao je da ce ukidanjem SDSa Srbi napravit novi SDS ali improved one. Evo SDS je sad u opoziciji dosao je SNSD i sve reforme su blokirane. Za vrijeme SDS sve institucije koje drzava sada ima su napravljene, granicna sluzba, carina, uprava za indirektno oporezivanje, reforma vojske, reforma ustava, rekonstrukcije entitetskih vlada itd. Vrijeme je da Senad Avdic izvadi glavu iz guzice Munira Alibabica i da napise nesto promisljenije i mudrije.
Da li bi ti 'zracni' ramize volio biti malo pametan ili malo lud ?

Odgovor bi pomogao da te razumijem.
"Po meni je Senad Avdic jedan obican idiot, " Ovo je vlo socno receno samo osoba koja je ovo napisala zaboravlja osnovnu misao demokratije i ljudskih prava a to je "sloboda stampe i mogucnost da gradjani slobodno, bez ikakve represije iskazu sto misle" . Osobno Snada Avdica bas ne sipatisem, ali smatram da je dobro za demokratiju izrazavanje cak i nekih pogresnih razmisljanja. Ne do Bog da zim u drzavi gdje svi isto misle

Bosna je takva drzava u kojoj postoje predstavnici sva tri naroda i to se nece nikad promjenit.
:-D To stoji pod predpostavkom da ce Bosna opstat, ali sto je jedan moj prethodnik rekao i to podrzavam je da je Milosovicu i Tudzmanu trebala osoba poput Alije Izetbegovica. Ja samo nesto razmisljam o ovome:
25. juna 1991. godine nezavisnost su proglasile Slovenija i Hrvatska. Vjerujem da je to Alija Izetbegovic znao iz razloga sto sam i ja kao i mnogi gradjani to znali. Odakle informacije? Pa iz novina. Sve novine su pisale jos ranije da ce se to desiti. I to je bilo ocito. I islaskom Slovenije i Hrvatske iz SFRJ Jugoslavija je prestala postojat. Postoji jasna Ustavna procedura, po kojoj su ostale republike nakon izlaska Slovenije i Hrvatske morale donijeti novi Ustav u kojem bi moralo biti napisano da ostale 4 republike cine Jugoslaviju. To se nije desilo i Jugoslavija je izlaskom Slovenije i Hrvatske prestala postojat.
Tog trenutka povoljnost za Bosnu je: nije bio potrban nikakav referendum o otcjepljenju ili nezavisnosti: te je Skupstina Republike BiH mogla vec 26. juna proglasiti nezavisnost. Koja god osoba na ovom forumu ovo procita, naici ce na velike pravne probleme da ovo ospori.

Ovo pitanje je posebno ozbiljno: Zasto je trebalo proci 8 mjeseci do progasenja nezavisnosti R BiH, racunajuci vrijeme od proglasenja neavisnosti Slovenije i Hrvatske?
Slovenija je prije proglasenja nezavisnosti mobilizirala Teritorijalnu Odbranu. Zasto to isto nije ucinio Alija Izetbegovic, kada je unisteno selo Ravno u Hercegovini. Tokom citave 1991. godine visdio sam vojne pokrete i aktivnosti u podrucju Sjeveroistocne Bosne. U ljeto 1991. godine skoro svakodnevno vidio sam kolone vozila sa registarskim tablicama JNA, ali pozadi kamiona cerade su bile dignute pa sam vidio cetnicke zastave i kokarde, vojnika koji su bili u tim kamionima. Kolona se kretala pravcem Srbija - Zvornik - Tuzla - Doboj - Hrvatska.
Ko moze da kaze da Alija Izetbegovic ovo nije znao? Zasto tada nije mobilizirao TO?
To ljeto Hrvati iz Hrvatske su postavljali pitanja u smislu: "Sta ceka Bosna" U to vrijeme nije bilo dogovora izmedju Tudjmana i Milosevica, taj dogovor o podjeli R BiH uslijedio je kasnije radi. Razlog? Nikakve aktivnosti u Bosni da se sprijeci okupacija Bosne. " Rata nece biti, za rat je potrebno dvoje"
:zjev: To je savrseno tacno i vjerujem da po dogovoru Milosevic , SANU i Alija Izetbegovic i ne bi bilo rata. Bila bi neka manja drzava na prostoru sadasnje Bosne koja bi se zvala "Islamska Bosna" i vuk sit i ovce na broju? :zoka: U ovoj prici je jedino vuk sit, a ovaca fali i ima novih ovaca. Koje su nove ovce? Mnogi imami IVZ. :zoka: Ramizlite onako grubo, koliko kosta jedna dzamija, a koliko je dzamija napravljeno u Bosni od kraja rata.
Jos 1996. sam razmisljao da bi bilo korisnije upotrijebiti novac za otvaranje novih radnih mjesta za demobilisane borce Armije R BiH. Koliko je pripadnika Armije R BiH izvrsilo samoubistvo? O tome se suti. A imamima lijepo u novim dzamijama. A demobilisane borce ko j...., ko im je kriv sto se ubijaju?...
Ko im je kriv sto nemaju kruha za obitelj?.....Najbolje bi bilo da i nije bilo Armije R BiH. Danas bi imali drzavu "Islamska Bosna" Koja bi obuhvacala teritoriju Bosne negdje do Mostara, Srednju Bosnu i Sjeveroistocnu Bosnu. Takav je bio plan i rata ne bi bilo. Stanovnistvo (Bosnjaci) ne bi bilo pobijeno, vec "humano" preseljeno

Znamo kako glasaju Srbi i Hrvati
Ovo je tacno ali takodje se zna kako glasaju Bosnjaci.
Zmaj22
Posts: 8
Joined: 31/03/2008 09:44

#386 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Zmaj22 »

Vodenjak wrote:Vi @Mrki @Gospodare :D morate jednom za svagda shvatiti da za pojedine ovdje na forumu vi ne mozete imati SVOJE misljenje!
Ako niste s njima, vi ste Abdicevci, cetnici, Jugonostalgicari, komunjare, antibosnjacki i antiislamski elementi, pobjegulje....
Morate biti sta bilo od toga ali samo da ste u toru!

Druge vam nema i ne otimajte se jer mali mozgovi tih pojedinaca, formatirani samo tako da mogu funkcionisati u mrezi, ne mogu prihvatiti druge realnosti... :oops:
A de mi reci gdje da idem po svoje misljenje: u Beograd, Zagreb, Moskvu. Ja sam jedan od komadantata PL i polozili smo zakletvu jos 1991. godine za R BiH, da ce moako treba dati zivot za cjelovitost R BiH i zastitu svih njenih gradjana. A oko 2000. sin mi polaze zakletvu Voske Federacije da ce stititi cjelovitost Federacije. Bio sam frapiran, Nisam ocekivao da je to moguce. Da sam znao da je tekst zakletve takav, moj sin nikad ne bi polozio tu zakletvu, nadalje niko u toj kasarni ne bi polozio takvu zakletvu.
Sta to znaci?

Izdaja pa nek prica ko sta hoce.

Meni je cilj ovdje saznati i prezentirati istinu i razotkriti sve elemente Izdaje


To sto je moj sin polozio zakletvu u prijevodu meni znaci: Bosna ne postoji. Postoje dvije drzave koje su u uniji i to RS I FBiH?

Ko je ovo napravio? Ako nije Alija Izetbegovic, volio bih da mi neko kaze necije drugo ime da znamo krivca.
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#387 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Fair Life »

Zmaj22 wrote:
Vodenjak wrote:Vi @Mrki @Gospodare :D morate jednom za svagda shvatiti da za pojedine ovdje na forumu vi ne mozete imati SVOJE misljenje!
Ako niste s njima, vi ste Abdicevci, cetnici, Jugonostalgicari, komunjare, antibosnjacki i antiislamski elementi, pobjegulje....
Morate biti sta bilo od toga ali samo da ste u toru!

Druge vam nema i ne otimajte se jer mali mozgovi tih pojedinaca, formatirani samo tako da mogu funkcionisati u mrezi, ne mogu prihvatiti druge realnosti... :oops:
A de mi reci gdje da idem po svoje misljenje: u Beograd, Zagreb, Moskvu. Ja sam jedan od komadantata PL i polozili smo zakletvu jos 1991. godine za R BiH, da ce moako treba dati zivot za cjelovitost R BiH i zastitu svih njenih gradjana. A oko 2000. sin mi polaze zakletvu Voske Federacije da ce stititi cjelovitost Federacije. Bio sam frapiran, Nisam ocekivao da je to moguce. Da sam znao da je tekst zakletve takav, moj sin nikad ne bi polozio tu zakletvu, nadalje niko u toj kasarni ne bi polozio takvu zakletvu.
Sta to znaci?

Izdaja pa nek prica ko sta hoce.

Meni je cilj ovdje saznati i prezentirati istinu i razotkriti sve elemente Izdaje


To sto je moj sin polozio zakletvu u prijevodu meni znaci: Bosna ne postoji. Postoje dvije drzave koje su u uniji i to RS I FBiH?

Ko je ovo napravio? Ako nije Alija Izetbegovic, volio bih da mi neko kaze necije drugo ime da znamo krivca.
OTVORENO PISMO GOSPODINU ALIJI IZETBEGOVICU

Gospodine Izetbegovicu kanim se dugo da Vam pisem i sve sam to odgadjao pravdajuci se borbom protiv agresora na Bosnu i Hercegovinu koja je preca i vaznija od toga sta vam zamjeram. Sada je u Bosni mir, Amerika je punom nogom krocila na tlo Bosne. To mi daje i snage i prava da vam pisem. Pisem Vam jer zelim da mi budete predsjednik i, po svemu sudeci, nije do mene vec do Vas da to ne zelite.

Ne pisem Milosevicu jer ne zelim njega za predsjednika. On je fasista, odgovoran za patnje i genocid nad mojim narodom i mojom drzavom. Njemu neka pisu prevareni Srbi i bosanski pravoslavci.

Ne zelim pisati ni Tudjmanu. Njemu neka pisu Hrvati, izdani bosanski katolici, prognani Srbi.

Moj sin je poginuo braneci Bosnu kao borac Armije BiH. Ni on ni ja nismo bili clanovi nikakvih politickih partija. Kad je Bosna napadnuta, uzeli smo oruzje da je branimo. On poginuo a ja sam kao teski ranjenik prebacen na lijecenje u inostranstvo. Nadam se da imam pravo da Vas pitam:

1. Zasto uz ime mog sina i uz ime toliko hrabrih boraca Bosne vezujete vjerski imenitelj sehid? Moj sin nije sehid, niti dozvoljavam bilo kome da njegovu smrt tako zove. U mom jeziku ima hiljadu rijeci kojim se njegova pogibija za Bosnu moze nazvati, ali nikako vjerskom i stranom.

2. Zasto borce Armije BiH pozdravljate sa "Selam alejkum" (Smotra boraca Treceg korpusa u Zenici )? Tako se ne moze pozdravljati Armija BiH, cak ni Bosnjacka armija jer se Bosnjaci ne stide svog jezika. Ne stide se ni vjere oni koji su vjernici, ali vjera je jedno, partija drugo, armija drzave BiH, trece.

3. Zasto ucite fatihu nad umrlim i poginulim? Kao vjerniku privatno Vam ne zamjeram, ali Vi ste drzavnik, i to multinacionalne Bosne. Nad mojim sinom odsutite. Bolje nista ne reci nego govoriti na jeziku koji ni on ni ja ne bismo razumjeli.

4. Zasto ste na dvije nespojive funkcije, funkciji predsjednika drzave BiH i vjersko-nacionalne stranke SDA. Vi ne mozete biti predsjednik multinacionalne drzave i jednonacionalne partije. Nacionalne partije mogu vladati nacionalnim drzavama, a nikako visenacionalnim.

5. Zasto ne objelodanite narodu Bosne i Hercegovine da su nacionalne partije politicki mrtve poslije pocinjena zlocina nad drzavom i narodom u kojoj su, htjeli mi to priznati ili ne, cijelo vrijeme bile politicki savezici. Stepen odgovornosti i zlocina je drugo pitanje. U onoj mjeri u kojoj nacionalne partije jos uvjek postoje u toj mjeri Bosna ne postoji. Morate reci narodu sta je pobjedilo poslije Deytona: Bosna ili nacionalne partije. Ako je suditi po kadrovskim promjenama koja se desavaju na terenu, u kojem SDA ne zaostaje, bojim se da je po srijedi ono drugo.

Citam da prognozirate ponovnu pobjedu nacionalnih partija i to da ce SDA pokupiti najveci broj bosnjackih glasova. Znaci li to da Bosne vise nema i da je stvar nacionalnih politickih partija koko ce urediti "svoje" teritorije? Ili nas ceka jos jedan rat strasniji od ovoga?

6. Zasto napadate one kojima je Deda Mraz izuzetno svijetla tacka u zivotu? Toliko radosti, toliko nade i iluzija malo sta djeci moze da donese kao on. Mi u Bosni to slavimo vijekovima i on je jednostavno nadnacionalna kategorija, kao i Nova godina. Bajrami, bozici i ko zna koji drugi vjerski praznici u Bosni nisu zajednicki ali Nova godina i Djeda Mraz jesu.

7. Zasto ne oduzmete pravo vjerskom listu "Ljiljan" da se naziva nacionalnim listom Bosnjaka? Sedam teologa, koliko ih uredjuje list, ne moze uredjivati nacionalni vec vjerski list. Bosnjaci trebaju nacionalni list, ali vjera i nacija nisu isto.

8. Zasto ne smanjite kampanju protiv nezavisnih informativnih glasila (ubistvo novinara u Zepcu, premlacivanje u Tuzli, podmetanje bombe u nezavisnom radiju u Sarajevu, premlacivanje Senada Avdica), cak i Vi licno napadate redakciju TV BiH.

Gospodine Izetbegovicu, ja uvazavam vase vjerske nazore prema zivotu i smatram ih privatnim. Od Vas ocekujem da budete predsjednik koji uvazava moj ateisticki odnos prema zivotu. Vjera nam nije zajednicka, ali Bosna jeste, moramo se izdici iznad vjerskog, partijskog, nacionalnog do nivoa drzavnog da bi opstali, a Vi ostali moj predsjednik. U suproptnom to ne mozete biti.

Osman Tica
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#388 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by turban »

Osman Tico, ima i ovdje nesto:
http://youtube.com/watch?v=8S89qb_wQaQ" onclick="window.open(this.href);return false;
nedim01
Posts: 386
Joined: 07/03/2008 00:39

#389 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by nedim01 »

alija je pristao i pripremao podjelu rbih.
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#390 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by palermo »

ja jedino mislim da je ovaj forum,ili preciznije rečeno podforum politika postao poligon neiživljenih osoba koji kroz njega biju neke svoje lične bitke,liječe ko zna kakve frustracije, pri čemu naravno, a u to sam sasvim siguran, nemaju ni zrnce hrabrosti da sa ovim stavovima koje tako žustro ovdje zastupaju izađu onako javno među ljude i isto ovo pričaju.
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#391 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Epitop »

Bolje je da se promijeni ime teme, a ko nije djelio BiH?
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#392 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by turban »

Epitop wrote:Bolje je da se promijeni ime teme, a ko nije djelio BiH?

Pojasni malo... :roll:
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#393 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Fair Life »

"Ovo nije nas rat..."


PS. Sto ti je vizionar !?????????
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#394 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by turban »

Fair Life wrote:"Ovo nije nas rat..."


PS. Sto ti je vizionar !?????????
Mudro i odgovorno.Sta bi ti uradio na njegovom mjestu??Zasto ne komentarises ovaj goe film sto sam postavio?
ZATO STO NEMOZES ZA STA DA SE UHVATIS.Ovako izvalacis ove po meni mudre izjave i pretvars iste u nesto sto bi znacilo Da je Alija Izdajnik.Hajde prvo reci sta mislis o ovom filmu.

http://youtube.com/watch?v=8S89qb_wQaQ
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#395 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Epitop »

turban wrote:
Epitop wrote:Bolje je da se promijeni ime teme, a ko nije djelio BiH?

Pojasni malo... :roll:
Ne mogu da pojasnim, zato što na ovoj temi kako si imao priliku i sam pročitati svi su djelili BiH.
Mislim da je neprikladna izreka ali bi se moglo reči "J*be lud zbunjenog".
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#396 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by Vodenjak »

turban wrote:
Epitop wrote:Bolje je da se promijeni ime teme, a ko nije djelio BiH?

Pojasni malo... :roll:
@Turban, jesi li ti lud ili ti noge smrde? :D

Sta ti treba pojasniti?
Sve i jedna stranka na vlasti je dijelila BiH!

Sta je koji narod mislio je druga stvar i.... potpuno irelevantno!
Kao i danas uostalom!
elfwise
Posts: 7
Joined: 11/03/2008 10:51

#397 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by elfwise »

Avdic je placenik veoma blizak krimo-obavjestajnim krugovima. Covjek je na faxu bio cimer s Milom Djukanovicem i Denisom Kuljisem. Bakir Hadziomerovic je samo placenik, postavljen da stiti interese Zlatka Lagumdzije, vjecitog drugog u Bosnjaka. Ali, to ne znaci da sve sto neki od njih, ili drugih novinara u BiH, iznesu nije istina. Ne ulazeci u njihove motive. SDA, HDZ i SDS su bili koalicioni partneri, znajuci da samo tako mogu podijeliti BH gradjane koji su bili najspremniji odluciti se za Markoviceve reformiste, jedinu ne-nacionalisticku (a ne nacionalnu), realnu opciju. Kakav je covjek Alija bio me ne interesuje. Interesuju me posljedice njegovih odluka koje osjecam i dan-danas na svojim plecima. A kriv je, kao sto je kriv i svako drugi ko je na bilo koji nacin ucestvovao u odlucivanju o sudbini ove zemlje u periodu 1992-1995. Njemu je bilo stalo samo do toga da dobije svoju Dzamahirijicu, o kojoj je naglas sanjao u ''Muslimanskoj Deklaraciji'', kolika god ona bila i koliko god tudjih ljudskih zivota kostala. Tragedija raspada Jugoslavije se moze lijepo pratiti hronologijom krsenja Ustava, prvo onog bivse drzave, pa onog bivse Republike BiH. Krsenje Ustava=krsenje Zakona. A ko to moze bolje uradit od bivsih robijasa? Alija je izdao Srebrenicu, Alija je izdao Republiku, Alija je izdao sebe, Alija je izdao nas.
shalaedin
Posts: 1337
Joined: 28/03/2008 00:35

#398 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by shalaedin »

Okanite se ljudi prica o podjeli BiH-a, zna se koje htio podijeliti BiH-a...nasi divni susjedi Srbija i Hrvatska. Svi oni koji su voljeli ovu zemlju postali su objektom koji je u prici trebao opstati. Cijena opstanka je mir koji smo dobili i ovakva drzava u kojoj mi zivimo. Poslje svega sto nam se desilo mislim da nismo mi ti koji mozemo da sudimo nasim prethodnicima za ono to su uradili i koliko su uradili. Mislim da je i ovakva BiH-a volja Bosnjaka koji su opet na svoju stetu pritisnuti od Zapada potpisali sporazum koji ih je doveo u podredjeniji polozaj u odnosu na situaciju koja je bila tada na terenu, ali svaki mir je bolji od rata. Nerazumijem samo kako su devedesetih isplivali toliki nacionalosti u nasoj bliskoj okolini koji su zeljom da zastite vlastiti "navodni" identitet primili lice onih koji su do juce prezirali tj. lice cetnika i ustasa (cast izuzetcima koji su i dalje ostali partizani medju njima) i zauzeli se za ideju velike Srbije i Hrvatske. Zaboravili smo da je rat na ovim prostorima poceo onda kada je BiH-a postala nezavisna drzava, kada je referendum odveo iz krnje Jugoslavije i kada nije bilo vise povratka nazad. Ostatak price znate.

Najgore je u svoj toj prici sto mi svojom pricom sijemo odjelo i nasem tadasnjem ratnom rukovodstvu i time omalovazavamo borbu za goli opstanak, u kojoj smo mi precesto znali da popustimo misleci na kolektivno dobro drustva i ocuvanje nase zemlje iako su ti ustupci nasem narodu stetili. Pokraj svih ovih prica o podjeli BiH-a ne treba zanemariti i broj zrtava u ovome ratu i broj raseljenih lica medju kojim je najvise Bosanskih Muslimana, sada Bosnjaka...nama je mir najvise trebao, zato smo pristajali na sve pa i na ovakvo rijesenje kakav je dejton.

Sada je tesko vratiti stanje na 91 i uciniti nasu zemlju sarenom kao nekada, zivjeti jednima kraj drugih bez straha i bez diskriminacije... sada nam ostaje nada da ce mozda na nasim greskama nasi nasljednici izgraditi bolju buducnost i ovu zemlju odvesti na mjesto koje i zasluzuje.

Mozda ce nam pakt o stabiliziranju i pridruzivanju donjeti bolju buducnost, na nama je da zivimo, opominjemo i da nedozvolimo da zaboravimo i da nedozvolimo da nam se bliska proslost ponovi.

SVI SMO MI HERCEGOVCI I BOSANCI!!!

:bih: :bih: :bih:
palermo
Posts: 22353
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#399 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by palermo »

shalaedin wrote:Okanite se ljudi prica o podjeli BiH-a, zna se koje htio podijeliti BiH-a...nasi divni susjedi Srbija i Hrvatska. Svi oni koji su voljeli ovu zemlju postali su objektom koji je u prici trebao opstati. Cijena opstanka je mir koji smo dobili i ovakva drzava u kojoj mi zivimo. Poslje svega sto nam se desilo mislim da nismo mi ti koji mozemo da sudimo nasim prethodnicima za ono to su uradili i koliko su uradili. Mislim da je i ovakva BiH-a volja Bosnjaka koji su opet na svoju stetu pritisnuti od Zapada potpisali sporazum koji ih je doveo u podredjeniji polozaj u odnosu na situaciju koja je bila tada na terenu, ali svaki mir je bolji od rata. Nerazumijem samo kako su devedesetih isplivali toliki nacionalosti u nasoj bliskoj okolini koji su zeljom da zastite vlastiti "navodni" identitet primili lice onih koji su do juce prezirali tj. lice cetnika i ustasa (cast izuzetcima koji su i dalje ostali partizani medju njima) i zauzeli se za ideju velike Srbije i Hrvatske. Zaboravili smo da je rat na ovim prostorima poceo onda kada je BiH-a postala nezavisna drzava, kada je referendum odveo iz krnje Jugoslavije i kada nije bilo vise povratka nazad. Ostatak price znate.

Najgore je u svoj toj prici sto mi svojom pricom sijemo odjelo i nasem tadasnjem ratnom rukovodstvu i time omalovazavamo borbu za goli opstanak, u kojoj smo mi precesto znali da popustimo misleci na kolektivno dobro drustva i ocuvanje nase zemlje iako su ti ustupci nasem narodu stetili. Pokraj svih ovih prica o podjeli BiH-a ne treba zanemariti i broj zrtava u ovome ratu i broj raseljenih lica medju kojim je najvise Bosanskih Muslimana, sada Bosnjaka...nama je mir najvise trebao, zato smo pristajali na sve pa i na ovakvo rijesenje kakav je dejton.

Sada je tesko vratiti stanje na 91 i uciniti nasu zemlju sarenom kao nekada, zivjeti jednima kraj drugih bez straha i bez diskriminacije... sada nam ostaje nada da ce mozda na nasim greskama nasi nasljednici izgraditi bolju buducnost i ovu zemlju odvesti na mjesto koje i zasluzuje.

Mozda ce nam pakt o stabiliziranju i pridruzivanju donjeti bolju buducnost, na nama je da zivimo, opominjemo i da nedozvolimo da zaboravimo i da nedozvolimo da nam se bliska proslost ponovi.

SVI SMO MI HERCEGOVCI I BOSANCI!!!

:bih: :bih: :bih:
Dva puta pročitati......................bravo shalaedine :thumbup: :thumbup:
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#400 Re: Ko je planirao podjelu BiH?

Post by turban »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sad mogu na miru kao dobrovoljac jednu sedmicu u Banovice,uzelio sam se radnih akcija... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:bih:
Post Reply