Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#76 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by nikad_izvini »

osa wrote:
feral.tribune wrote:" Srusio bih opet most za mali prst svog vojnika " Slobodan Praljak , general HV zapovjednik HVO koji je na to mjesto dosao poslije Janka Bobetka a njega je zamjenio jos jedan general HV Ante Roso .
izjava na mjestu, za niokat a ne prst.
Specijalac,da te pitam nešto.Ti gledaš kao vojnik,prihvatam,također,gledaš kao nečovjek.To ne prihvatam.Znaš,šta se prije desilo,pa se Stari Most srušio.Ko je koga napao,ko je kome zabio nož u leđa? Ko je ubio Blaža Kraljevića zapovjednika HOS-a.Zločinaca tute,štele,bobana,šuška(što je dokazano u Haag-u,osim šuška,al je to i pticama na grani jasno),ko je zarobio svoje vojnike druge nacionalnosti u hvo-u i hos-u,pozatvarao ih u Dretelje,Heliodrome.......Ko je dijelio BiH sa slobom? Ima mnogo tu priče.......

Prema podacima Agencije za statistiku u BiH, u BiH je tokom rata 1992 – 95. godine ubijeno, poginulo ili nestalo 278.800 ljudi. Od toga je 55 odsto, odnosno 140.800 Bosnjaka, 34,9 odsto tj. 97.300 Srba i 10,2 odsto ili 28.400 Hrvata i 4,4 odsto, odnosno 12.300 ostalih. U Agenciji tvrde da odstupanja mogu biti do pet odsto.

Za nokat,a? Ili si čovjek ili nisi.Ti si svoje rekao.
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#77 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by osa »

nikad_izvini wrote:
osa wrote:
feral.tribune wrote:" Srusio bih opet most za mali prst svog vojnika " Slobodan Praljak , general HV zapovjednik HVO koji je na to mjesto dosao poslije Janka Bobetka a njega je zamjenio jos jedan general HV Ante Roso .
izjava na mjestu, za niokat a ne prst.
Specijalac,da te pitam nešto.Ti gledaš kao vojnik,prihvatam,također,gledaš kao nečovjek.To ne prihvatam.Znaš,šta se prije desilo,pa se Stari Most srušio.Ko je koga napao,ko je kome zabio nož u leđa? Ko je ubio Blaža Kraljevića zapovjednika HOS-a.Zločinaca tute,štele,bobana,šuška(što je dokazano u Haag-u,osim šuška,al je to i pticama na grani jasno),ko je zarobio svoje vojnike druge nacionalnosti u hvo-u i hos-u,pozatvarao ih u Dretelje,Heliodrome.......Ko je dijelio BiH sa slobom? Ima mnogo tu priče.......

Prema podacima Agencije za statistiku u BiH, u BiH je tokom rata 1992 – 95. godine ubijeno, poginulo ili nestalo 278.800 ljudi. Od toga je 55 odsto, odnosno 140.800 Bosnjaka, 34,9 odsto tj. 97.300 Srba i 10,2 odsto ili 28.400 Hrvata i 4,4 odsto, odnosno 12.300 ostalih. U Agenciji tvrde da odstupanja mogu biti do pet odsto.

Za nokat,a? Ili si čovjek ili nisi.Ti si svoje rekao.
nekom si čovjek, drugom opet nisi, tako je bilo i bit će dok je svijeta i vijeka. mudrost jednog zagorskog seljaka kaže, "niko ni tak dober da neko ne bi bil loš, a ni tak loš da nekom ne bi bil dober".
makondo
Posts: 216
Joined: 12/03/2004 00:00

#78 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by makondo »

Joj, Praljka i teorije.
Logicniji naslov je "Agresija Hrvatske na BiH". Cesto se zaboravlja da su prvi ratni sukobi u BiH poceli agresijom Hrvatske vojske (regularne vojne jedinice suverene drzave) na BiH. Napali su Kupres, napali su Bosanski Brod i ubijali civile po Sijekovcu.
Onda Praljak pise nekakve gluposti.
CRO-srce-BiH
Posts: 21
Joined: 20/03/2008 18:59

#79 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by CRO-srce-BiH »

Niti Praljkove gluposti niti Biljine nebuloze me ne bi zasmijale
i osokolile kao Dodik na HTVu kada je bio,
Jako sam ponosam na to sto je dokazao koliko je zaista jad kukavica, idiot i nezgrapni drvosjeca u fotelji koji mjesto da "djelja koru s drveta i tegli balvane" on kao "vodi" manji entitet u BIH "PC"..a kada se okomio na sokola Bakira (ne varim ga bas nikako jer prdi u jednu tikvu) ali da ne puse u SDP-ovu tikvu puhao bi u neku dr, mada to puhanje ne volim,.
Vidis sta sve vjetar napuse na nasu HR i na nasu prelijepu BIH..al zapjevajmo staru *duni vjetre malo sa Neretve..... :P
Dajte pricati o Orhanu Pamuku covjek stvarno stiva pise boli glava, mada nisam ljubitelj niti takvih stiva ali je dubok jako j..bi ga sto valja valja !!!
laslo
Posts: 10
Joined: 13/03/2008 18:21

#80 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by laslo »

Posto sam novi clan smatram da bi bilo zaista lijepo vidjeti pravila ovog foruma sto se tice banovanja...ali ona koja zaista vaze, posto je ocigledno da se upotrebaljavaju dvostruki arsini.

mali hint za admina: turban, zgembo_sa...
lahor
Posts: 432
Joined: 17/10/2005 23:05

#81 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by lahor »

laslo wrote:Posto sam novi clan smatram da bi bilo zaista lijepo vidjeti pravila ovog foruma sto se tice banovanja...ali ona koja zaista vaze, posto je ocigledno da se upotrebaljavaju dvostruki arsini.

mali hint za admina: turban, zgembo_sa...

Kako ti kao novi clan znas kakvi se arsini ovde upotrebljavaju....Imam osjecaj da si vec banovan pa se ponovo registrovo..
laslo
Posts: 10
Joined: 13/03/2008 18:21

#82 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by laslo »

lahor wrote:
laslo wrote:Posto sam novi clan smatram da bi bilo zaista lijepo vidjeti pravila ovog foruma sto se tice banovanja...ali ona koja zaista vaze, posto je ocigledno da se upotrebaljavaju dvostruki arsini.

mali hint za admina: turban, zgembo_sa...

Kako ti kao novi clan znas kakvi se arsini ovde upotrebljavaju....Imam osjecaj da si vec banovan pa se ponovo registrovo..
Ne, prvi put sam se registrirao, tvoje osjecaje zadrzi za sebe. A do zakljucka sam dosao citajuci ovaj topic. Ako si imalo korektan uocices uvrede koje nisu niti opomenute niti sankcionirane a sa druge strane jedan od clanova je baniran. Pa me eto zanima...
makondo
Posts: 216
Joined: 12/03/2004 00:00

#83 Re: Objavljena knjiga "Agresija BiH na Republiku Hrvatsku" Slob

Post by makondo »

kad smo vec kod banovanja, ovaj cro-srce... malo tukne na ustasluk.
tamo citira nekakve pjesme sumnjivog sadrzaja etc.
sta rade moderatori?
Post Reply