Bosnjakistan i drugi

Radikalnim stavovima politicara iz FBiH, MZ bi odgovorila

1. radikalno, prijetnjama i ucjenama
13
28%
2. blago - jos 20-30 god. rjesavala pitanje BiH
20
43%
3. smijali bi se
13
28%
 
Total votes: 46

User avatar
don vito
Posts: 2093
Joined: 19/01/2008 11:58

#26 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by don vito »

veselo wrote:Ako Srbi i Hrvati nece da zive sa Bosnjacima, cemu trud za multietnickom drzavom ? Zbog teritorije ? BiH je duplo veća od na primjer Makedonije a ima stanovinka taman za jedan malo veci grad. :-) Nenaseljena država. To je isto kao kad se braca svađaju kome će pripasti vise zemlje a ni jednom ni drugom ne treba ni 10% koliko imaju.
Da, zbog teritorija, ali ne suma i polja nego gradova gdje su Bosnjaci bili vecina. Ti su gradovi etnicki ocisceni velikosrpskom agresijom i uspostavljena je srpska vecina u njima. To nije grad ili dva nego puno puno vise: opcine i gradska sredista Prijedor, Doboj, Bratunac, Srebrenica, Brcko, Visegrad, Vlasenica, Zvornik, Foca, Rogatica + gradska sredista Bijeljina, Bosanski Novi... Znaci, ako ti je stalo do podjele, predlozi svojim sunarodnicima da vrate oteto genocidom i dogovorit cemo se. Logicno da Vama onda ne treba ni 10% onoga sto sada imate jer ste sa 49 procenata teritorije BiH protjerali svo nesrpsko zivlje, sada Vam treba legalizacija otimacine pa relativizujete stvari preseravanjima o ekonomskom progresu, evropskim integracijama i sl.
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#27 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

Ako se dobro sjecam Lepi i Slobo su se u Deytonu razmjenjivali vuko*ebinama.
Meni Drvar - tebi Zvorink, meni Bos. Petrovac - tebi Prijedor, meni Kupres - tebi Rogatica, meni Glamoc - tebi Visegrad, meni Grahovo - tebi Vlasenica.
A naradu se svidio dogovor pa zamjenise svoje vukojebine za Banja Luku, Sarajevo, Tuzlu, Mostar, Zenicu i sad ih puskom ne mozes istjerati da se vrate na svoje.
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#28 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by zrikavac48 »

ld wrote:
veselo wrote:Ako Srbi i Hrvati nece da zive sa Bosnjacima, cemu trud za multietnickom drzavom ? Zbog teritorije ? BiH je duplo veća od na primjer Makedonije a ima stanovinka taman za jedan malo veci grad. :-) Nenaseljena država.
To je isto kao kad se braca svađaju kome će pripasti vise zemlje a ni jednom ni drugom ne treba ni 10% koliko imaju.
mi samo hocemo da se bosnjaci vrate u podrinje i istocnu bosnu,prijedor i da se hrvati vrate u posavinu
pa cemo onda da se dogovaramo oko podijele bosne
Deklarativno svi pol. lideri su za povratk Bosnjaka na svoje, ali istovremeno prakticno djeluju protiv. Ne radi se na projektima koji bi osigurali ekonomsku podlogu za povratak. Sigurnost i trajniji mir, jedino se moze ostvariti povratkom protjeranih i izbijeglih. Ocaj moze da cini cuda. Sta su to bosnjacki pol. lideri ucinili za stvarni povratak. Pa ni oni sami se ne vracaju. Dokle god imaju vremena i prostora da naklapaju o povratku Bosnjaka na predratno mijesto stanovanja, dotle su im fotelje sigurne. To oni dobro znaju i zato nista konkretno ne rade.
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#29 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

Nema politicke volje za povratkom ni na jednoj strani.

Uzmimo u obzir da u RS zivi 1.400.000 Srba i 100.000 Bosnjaka. Da bi Bosnjaci nesto odlucivcali u RS trebalo bi preseliti jos 1.300.000 Bosnjaka iz FBiH u RS. Tad bi bilo 50 : 50 %

A posto Bosnjaka u BiH nema ni 2 miliona u tom slucaju bi izgubili pozicije u FBiH
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#30 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

veselo wrote:Nema politicke volje za povratkom ni na jednoj strani.

Uzmimo u obzir da u RS zivi 1.400.000 Srba i 100.000 Bosnjaka. Da bi Bosnjaci nesto odlucivcali u RS trebalo bi preseliti jos 1.300.000 Bosnjaka iz FBiH u RS. Tad bi bilo 50 : 50 %

A posto Bosnjaka u BiH nema ni 2 miliona u tom slucaju bi izgubili pozicije u FBiH
1991 na podruziju danasnje rs zivjelo je 45% bosnjaka i hrvata
dovoljno je samo da se podrzi proces povrataka
i sumljam da u rs ima 1.400.000 srba
mozda se ta cifra vrti oko 1.100.000 max
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#31 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

ld wrote:
veselo wrote:Nema politicke volje za povratkom ni na jednoj strani.

Uzmimo u obzir da u RS zivi 1.400.000 Srba i 100.000 Bosnjaka. Da bi Bosnjaci nesto odlucivcali u RS trebalo bi preseliti jos 1.300.000 Bosnjaka iz FBiH u RS. Tad bi bilo 50 : 50 %

A posto Bosnjaka u BiH nema ni 2 miliona u tom slucaju bi izgubili pozicije u FBiH
1991 na podruziju danasnje rs zivjelo je 45% bosnjaka i hrvata
dovoljno je samo da se podrzi proces povrataka
i sumljam da u rs ima 1.400.000 srba
mozda se ta cifra vrti oko 1.100.000 max
Preko 1.100.000 glasaca je bilo na proslim izborima u RS. Ima sigurno i preko 1.5 mil. ali nije bitno.
1991. su svi bili izmjesni.
U međuvremenu stotine hiljada Srba je iz danasnje FBiH preslo u RS. Tako da su danas svi u svojim torovima plus desetine hiljada pridoslica iz Sandžaka i ex. RSK iz Hrvatske.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#32 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

veselo wrote:
ld wrote:
veselo wrote:Nema politicke volje za povratkom ni na jednoj strani.

Uzmimo u obzir da u RS zivi 1.400.000 Srba i 100.000 Bosnjaka. Da bi Bosnjaci nesto odlucivcali u RS trebalo bi preseliti jos 1.300.000 Bosnjaka iz FBiH u RS. Tad bi bilo 50 : 50 %

A posto Bosnjaka u BiH nema ni 2 miliona u tom slucaju bi izgubili pozicije u FBiH
1991 na podruziju danasnje rs zivjelo je 45% bosnjaka i hrvata
dovoljno je samo da se podrzi proces povrataka
i sumljam da u rs ima 1.400.000 srba
mozda se ta cifra vrti oko 1.100.000 max
Preko 1.100.000 glasaca je bilo na proslim izborima u RS. Ima sigurno i preko 1.5 mil. ali nije bitno.
1991. su svi bili izmjesni. Stotine hiljada Srba je iz danasnje FBiH preslo u RS. Tako da su danas svi u svojim torovima plus desetine hiljada pridoslica iz Sandžaka i ex. RSK iz Hrvatske.
bas nije tacno to sto tvrdis
do milion glasaca je u rs-u
ima brojka na stranici,bas sad kad su bili predsjednicki izbori,nemoj tjerati me da ponovo trazim po netu
potrazi sam
uglavnom na tih milion glasaca dolazi oko 20% maloljetnih
sve u svemu oko 1.200.000
od toga je nekih 10%-15% bosnjaci i hrvati
pa sad racunaj
i u federaciji je dosta srba i dosta se njih i vratilo
ali tek sad su pocele incijative da se bosnjaci registruju u rs-u
a koji zive u dijaspori,e to je nekih i pola miliona bosnjaka iz danasnjeg rs-a
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#33 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by osa »

[
bas nije tacno to sto tvrdis
do milion glasaca je u rs-u
ima brojka na stranici,bas sad kad su bili predsjednicki izbori,nemoj tjerati me da ponovo trazim po netu
potrazi sam
uglavnom na tih milion glasaca dolazi oko 20% maloljetnih
sve u svemu oko 1.200.000
od toga je nekih 10%-15% bosnjaci i hrvati
pa sad racunaj
i u federaciji je dosta srba i dosta se njih i vratilo
ali tek sad su pocele incijative da se bosnjaci registruju u rs-u
a koji zive u dijaspori,e to je nekih i pola miliona bosnjaka iz danasnjeg rs-a[/quote][/quote][/quote]

zaboravite povratak ništa od toga. u okolici siska žive tisuće posavljaka a na prste jedne ruke možeš prebrojiti one koji bi se vratili u bih tj. preciznije u rs. ljudi su se skućili, zaposlili, djeca se školuju konačno mirno žive i planiraju nekakvu budućnost i vi očekujete da se netko vrati. sjećam se komentara jednog mog kolege koji je rodom iz dervente, na pitanje šta misli o povratku, rekao je samo dvije stvari 1. nema šanse da mi dijete ide u školu u nečem što se zove republika srpska 2. bosna je dobra za otić na janjetinu, ali za život, zaboravi.
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#34 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

ld wrote: bas nije tacno to sto tvrdis
do milion glasaca je u rs-u
ima brojka na stranici,bas sad kad su bili predsjednicki izbori,nemoj tjerati me da ponovo trazim po netu
potrazi sam
uglavnom na tih milion glasaca dolazi oko 20% maloljetnih
sve u svemu oko 1.200.000
od toga je nekih 10%-15% bosnjaci i hrvati
pa sad racunaj
i u federaciji je dosta srba i dosta se njih i vratilo
ali tek sad su pocele incijative da se bosnjaci registruju u rs-u
a koji zive u dijaspori,e to je nekih i pola miliona bosnjaka iz danasnjeg rs-a
Predsednika Srpske bira 1.122.214 glasača
http://srpska.etleboro.com/?read=5593

A od tog registrovanja u RS znas i sam da nema nista. Neke stvari je rat nepovratno promjenio. Nakon 16 godina treba se probuditi.
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#35 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

veselo wrote:
ld wrote: bas nije tacno to sto tvrdis
do milion glasaca je u rs-u
ima brojka na stranici,bas sad kad su bili predsjednicki izbori,nemoj tjerati me da ponovo trazim po netu
potrazi sam
uglavnom na tih milion glasaca dolazi oko 20% maloljetnih
sve u svemu oko 1.200.000
od toga je nekih 10%-15% bosnjaci i hrvati
pa sad racunaj
i u federaciji je dosta srba i dosta se njih i vratilo
ali tek sad su pocele incijative da se bosnjaci registruju u rs-u
a koji zive u dijaspori,e to je nekih i pola miliona bosnjaka iz danasnjeg rs-a
Predsednika Srpske bira 1.122.214 glasača
http://srpska.etleboro.com/?read=5593

A od tog registrovanja u RS znas i sam da nema nista. Neke stvari je rat nepovratno promjenio. Nakon 16 godina treba se probuditi.
od čega će po Centralnom biračkom spisku njih 1.071.963 glasati na redovnim biračkim mestima.

to je ono sto je u rs-u
necemo sad cjepidlaciti,ja kazem milion i profulim za 70 000 :-D

a to sto se tice povrataka,bice,bice povratka akoBogda,u narednih par godina i to ce se svi zijaniti
pa tek u zadje 2 godine ljudi su poceli nesto organizovano da rade
naravno politicari i vlast ne rade nista na tome
ali ljudi se organizuju,udruzenja,klubovi ...
pazi to je i logicno
kad ste vi protjerali bosnjake,rijec je oko nekih pola milona,vecina njih se zaputila poslije rata za ameriku,evropu
naravno dosli su bez icega u nove domovine i poceli su da rade i stede
tek nakon 10-tak godina ti ljudi su nesto stekli i sada vidimo da preuzimaju incijativu u svoje ruke
pogotovo sto im je bas internet olaksao mnogo
samo za tebe podatak,sada u sarajevu je oko 23 000 stanova ,,praznih,,
ali na ljeto ce biti puni,to su stanovi koje koje kupuje dijaspora
i sve je vise ljudi na zapadu koji ulazu lovu u bosnu i kupuju kuce i stanove
to je jednostavana matematika
na zapadu je kuca oko milion maraka,stan je oko pola mliona
prosjek neki cjena
zatim imas poreze na sve to
i poslije kad dobijes penziju,koja je nekih 1500km,platis sve racune,naravno ratu banci za stan ili kucu,hrana i ostalo,ti zivis od penzije do penzije

pa su nasi skontali da je bolje kupiti stan ili kucu za 100 000 km u bosni,opet prosjek neki,i da sa penzijom od 1500km ce zivjeti ko tito u bosni
jer ovdej da bi kupio gajbu,moras da dadnes ucesce,to je tih oko 100 milja
sve u svemu pozitivne stvari se desavaju :-D
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#36 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

Jadni smo mi ako nam se penzioneri krenu vraćati a mladost svakodnevno odlazi...
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#37 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

veselo wrote:Jadni smo mi ako nam se penzioneri krenu vraćati a mladost svakodnevno odlazi...
vraca se i omladina,ali jako malo na zalost,koje uspjeo na zapadu,ali i ta omladina koja ode,vjeruj da se nakon par godina zasiti zapada
nije zapad sto je bio prije 10,20 godina
evo primjer londona
da iznajmis garsonjeru platices mjesecno sa racunima nekih 1500km i to u losijem dijelu londona
a plata je prosjecna oko 2500km,to ti je oko 1000 funti,to je za fizicke poslove naravno
ako sad imas faks i aravno bolje radno mjesto dobices i do 4000km platu
ali tad ti je fin stan oko 2500km
troskovi su visoki haos
odes da jedes u prosjecan restoran,ceh po osobi je 30 km,nista pretjerano,pizza i kisela

sto ti ovo pisem,da otprilike vidis da ovdje nije sjajno sekunde
i stavise i i njima svake godine je sve teze i teze,naravno nije ko nama tesko,ali nije ovo vise zapad od prije 10,20 godina,kad si mogao da pola plate stavis u stek,to je sad nemoguce
jedino prodicni ljudi i mogu da nesto usparaju,ali moraju da nesto zrtvuju
naveo sam ti cijene nekretnina,pa ti vidi

ja licno se kontam vratiti u bosnu za koju godinu akoBogda,od jarana,jaran se vratio sa floride,i to je frajer inzenjer,imao dobar posao
kaze da je postalo gadno i tamo
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#38 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

ld wrote:da iznajmis garsonjeru platices mjesecno sa racunima nekih 1500km i to u losijem dijelu londona
a plata je prosjecna oko 2500km,to ti je oko 1000 funti,to je za fizicke poslove naravno
ako sad imas faks i aravno bolje radno mjesto dobices i do 4000km platu
ali tad ti je fin stan oko 2500km
troskovi su visoki haos
odes da jedes u prosjecan restoran,ceh po osobi je 30 km,nista pretjerano,pizza i kisela
Dobro zvuci ovo sto si napisao. Mislim, bolje od nase svakodnevnice. Zavrsis faks i zicas od staraca 10 po 10 km dok ne nadjes posao za 800 KM. I onda opet zivis kod staraca jer bi umro od gladi ako bi iznajmio stan (koji je minimalno 400 KM).
Da nema politike narod bi pao u očaj. :lol:
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#39 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

veselo wrote:
ld wrote:da iznajmis garsonjeru platices mjesecno sa racunima nekih 1500km i to u losijem dijelu londona
a plata je prosjecna oko 2500km,to ti je oko 1000 funti,to je za fizicke poslove naravno
ako sad imas faks i aravno bolje radno mjesto dobices i do 4000km platu
ali tad ti je fin stan oko 2500km
troskovi su visoki haos
odes da jedes u prosjecan restoran,ceh po osobi je 30 km,nista pretjerano,pizza i kisela
Dobro zvuci ovo sto si napisao. Mislim, bolje od nase svakodnevnice. Zavrsis faks i zicas od staraca 10 po 10 km dok ne nadjes posao za 800 KM. I onda opet zivis kod staraca jer bi umro od gladi ako bi iznajmio stan (koji je minimalno 400 KM).
Da nema politike narod bi pao u očaj. :lol:
sada jeste bolje ovdje nego u bosni,to bi sam lud covjek mogao reci da nije
ali nije kao ranije,ranije si mogao bas da ustedis
ja ne pusim,ali kutija cigara je 13 km ovdje
doduse to i jeste luskuz

ali terzic je rekao najbolje kad su ga jednom pitali do kad ce biti kriza u bosni
a on mrtav ozbiljan odgovori dok se ne prodaju telekomi i ostala kapitalna preduzeca

to je izvor korupcije i nerada
zato sto je se sda uvalila u telekom,sbih u elektroprivredu i ostale firme su u talu i nima je ok
doveli su blizu i siru familiju da rade
podobene takodje i njima je ok

tako je i kod dodika
a i kod hrvata

kad se zavrsi ciklus privatizacije,i dok se narod jos malo obrazuje,doci ce to sve na svoje
ja kontam ako ne bude nekih problema ili slicno u narednih 5 godina bi trebalo biti puno bolje akoBogda
i defintivno se kontam vratiti u bosnu
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#40 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by Real Khan »

fixer wrote:ovo o cemu vi pricate dolazi na samu granicu sa sff. sad da haris samo pomisli da da jedan dio teritorije hrvatima, postaje politicki mrtav covjek. ne mozes tako naglo mjenjati svoje ciljeve. od unitarizma do veceg djeljenja. to jedino mogu nove snage. bosansko biracko tijelo nije sposobno da promjeni svoje navike. :-)
Ako niste znali, Haris već jeste politički "mrtav" samo što on toga nije svjestan (vidjet će valjda na izborima). Pa to je već odavno očigledno
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#41 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by ld »

Real Khan wrote:
fixer wrote:ovo o cemu vi pricate dolazi na samu granicu sa sff. sad da haris samo pomisli da da jedan dio teritorije hrvatima, postaje politicki mrtav covjek. ne mozes tako naglo mjenjati svoje ciljeve. od unitarizma do veceg djeljenja. to jedino mogu nove snage. bosansko biracko tijelo nije sposobno da promjeni svoje navike. :-)
Ako niste znali, Haris već jeste politički "mrtav" samo što on toga nije svjestan (vidjet će valjda na izborima). Pa to je već odavno očigledno
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#42 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by fixer »

ma nisam ja siguran nikako u to. nazalost. cudna su biljka ljudi koji su redovni na glasanju. pigrat ce se haris sa dodikom i pozvat ljude da glasaju za njega jer je nacija "ugrozena"
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#43 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

ld wrote:
Real Khan wrote:
fixer wrote:ovo o cemu vi pricate dolazi na samu granicu sa sff. sad da haris samo pomisli da da jedan dio teritorije hrvatima, postaje politicki mrtav covjek. ne mozes tako naglo mjenjati svoje ciljeve. od unitarizma do veceg djeljenja. to jedino mogu nove snage. bosansko biracko tijelo nije sposobno da promjeni svoje navike. :-)
Ako niste znali, Haris već jeste politički "mrtav" samo što on toga nije svjestan (vidjet će valjda na izborima). Pa to je već odavno očigledno
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
:-) Vidices kad sedam dana pred izbore mahne novim planom za 100% BiH kako se "gube" izbori. :lol: Jos Dodik lupi dvije tri deklaracije o nezavisnosti i sve isto.
User avatar
Real Khan
Posts: 2552
Joined: 23/11/2006 10:58
Location: Cyber-skyscraper

#44 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by Real Khan »

veselo wrote:
ld wrote:
:-) Vidices kad sedam dana pred izbore mahne novim planom za 100% BiH kako se "gube" izbori. :lol: Jos Dodik lupi dvije tri deklaracije o nezavisnosti i sve isto.
E, ako opet narod popuši istu foru, onda sve što se bude dalje dešavalo su apsolutno zaslužili. Nemaju se pravo nikome više žaliti. Dakle, ljudi, kada budete sljedeći put izašli na izbore (izađite i glasajte svakako, jer ako ne glasate prećutno dajete legitimitet onome koji dobije većinu glasova, čak i ako većina ne izađe na izbore, onaj ko dobije većinu glasova koji su izašli dobio je puni legitimitet), nemojte više automatski glasati za cijele liste nego dobro otvorite oči i pročitajte ko se nalazi na kojoj listi... U skoro svakoj stranci se može naći po nekoliko ljudi koji su OK, a ostalo su samo smeće i lezihljebovićki poltroni bez kičme... Ako Hare kao punokrvni borac za fotelju opet dobije većinu glasova, onda nemamo pravo da se žalimo. Jednostavno, ćuti i puši...

I da ne zaboravim, ako u RS-u opet glasaju za Mileta Ronhilla, onda su zaslužili da im zavrne i čitavu milijardu maraka i dalje prosipa šuplju o referendumu, i zbija pošalice kao prava seoska varalica :lol:
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#45 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by Maraschino »

Real Khan wrote:
veselo wrote:
ld wrote:
:-) Vidices kad sedam dana pred izbore mahne novim planom za 100% BiH kako se "gube" izbori. :lol: Jos Dodik lupi dvije tri deklaracije o nezavisnosti i sve isto.
E, ako opet narod popuši istu foru, onda sve što se bude dalje dešavalo su apsolutno zaslužili. Nemaju se pravo nikome više žaliti. Dakle, ljudi, kada budete sljedeći put izašli na izbore (izađite i glasajte svakako, jer ako ne glasate prećutno dajete legitimitet onome koji dobije većinu glasova, čak i ako većina ne izađe na izbore, onaj ko dobije većinu glasova koji su izašli dobio je puni legitimitet), nemojte više automatski glasati za cijele liste nego dobro otvorite oči i pročitajte ko se nalazi na kojoj listi... U skoro svakoj stranci se može naći po nekoliko ljudi koji su OK, a ostalo su samo smeće i lezihljebovićki poltroni bez kičme... Ako Hare kao punokrvni borac za fotelju opet dobije većinu glasova, onda nemamo pravo da se žalimo. Jednostavno, ćuti i puši...

I da ne zaboravim, ako u RS-u opet glasaju za Mileta Ronhilla, onda su zaslužili da im zavrne i čitavu milijardu maraka i dalje prosipa šuplju o referendumu, i zbija pošalice kao prava seoska varalica :lol:

:thumbup: :bih:




Postao/la veselo dana 20 ožu 2008, 13:16

Nema politicke volje za povratkom ni na jednoj strani.

Uzmimo u obzir da u RS zivi 1.400.000 Srba i 100.000 Bosnjaka. Da bi Bosnjaci nesto odlucivcali u RS trebalo bi preseliti jos 1.300.000 Bosnjaka iz FBiH u RS. Tad bi bilo 50 : 50 %

A posto Bosnjaka u BiH nema ni 2 miliona u tom slucaju bi izgubili pozicije u FBiH
samo vi njima omogucite nesmetan i odrziv povratak i ne brinite puno za FBiH ma kako ona posle toga izgledala.
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#46 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

Maraschino wrote: samo vi njima omogucite nesmetan i odrziv povratak i ne brinite puno za FBiH ma kako ona posle toga izgledala.
Koji "vi" ?
Zar odrziv povratak nije obaveza svih u BiH ? Ako Vlada RS nema ili izbjegava da pomogne, zasto Vlada FBiH nije pomogla odrziv povratak ?
Zato sto Vladi FBiH izbjeglice politicki odgovaraju za pricu kako povratak nije realizovan i dobro dodju da glasaju za "svoje". Ista stvar je i u RS.
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#47 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by MoHiKaNaC »

Je*es rat koji nista ne rijesi. Ljudi ratuju, neko pobijedi pa uzjase a neko izgubi pa popusi. I onda to stanje traje koliko traje dok se nakon nekog vremena opet ne zarati. A sta mi dobismo nakon 4 godine ubijanja i krvoprolica? DRZAVU FRANKESTAJN! Cjelovitost sacuvali jesmo ali ali samo na papiru. Imamo tri glavne politicke opcije (sve ostalo je trenutno nebitno) cije zelje i ocekivanja imaju dijametralnu suprotnost. Presjek ta tri skupa je prazan skup - nazalost!

Sto se tice bosnjacke strane situacija nije nimalo jednostavna. Da bi se zagovarala bilo kakva opcija preduslov je jedinstvo na tom stajalistu. Imamo li ga? Ne! Hocemo li ga imati? Ne!

Ko sto neko vec rece, kasno je za mijenjaje ukupne politicke strategije. Bosnjacima jedino preostaje da budu cvrsti u svojim stajalistima, bar u onom malom dijelu u kome su usaglaseni. Popustanjem ne dobijamo nista, naprotiv, gubimo jako dosta. Polovicna rjesenja ne bih nikada prihvatio jer bojim se da bi ta rjesenja mogla da budu konacna. Bolje se boriti za svaku mogucu varijantu koja jaca drzavu makar to ponekad izgledalo i uzaludno...

Haugh!
veselo
Posts: 66
Joined: 19/03/2008 15:13

#48 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by veselo »

MoHiKaNaC wrote:Je*esBosnjacima jedino preostaje da budu cvrsti u svojim stajalistima
Iako su (ako su) pogresna odnosno uzaludna ?
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#49 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by Frankyee »

Ako se podijeli na 3 dijela gdje bi bila Krajina?

Ja sam da se mi dijelimo na 4 dijela :lol: :lol: najmanje.

Haris Silajdzic = Fikret Abdic
User avatar
MoHiKaNaC
Posts: 615
Joined: 17/04/2002 00:00
Location: tu i tamo...

#50 Re: Bosnjakistan i drugi

Post by MoHiKaNaC »

veselo wrote:
MoHiKaNaC wrote:Je*esBosnjacima jedino preostaje da budu cvrsti u svojim stajalistima
Iako su (ako su) pogresna odnosno uzaludna ?
Pa tu sam mislio na ono malo u cemu se ''sve bosnjacke opcije'' slazu. A ako me pitas da li Bosnjaci imaju jednu alternativu koja ima dobru osmisljenu strategiju nastupanja onda je odgovor, naravno, da nemaju...
Post Reply