Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Locked
pjo

#76 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pjo » 14/03/2008 18:10

nikad_izvini wrote:

PS "uspomene"?! Fino sam te pitao šta bi ti uradio i kako bi nekoga gledao da te zarobi,protjera,siluje,zabije nož u leđa i na kraju pruži ruku i kaže"ma nema veze,uspomene treba zaboraviti".

Bio sam neopravdano drzak u razgovoru sa tobom. Povlacim svoje rijeci ukoliko si prosao to sto pricas.

Ja ti ne mogu dati utjehu za to sto si prosao. Nikad nisam skrivao kakvog smeca ima medju Hrvatima.

Ukoliko i ti vidis da ti ne mogu pomoci radije se ne moj ubacivati u razgovor.

krivorijek

#77 Pjo, nemoj da citiram, daj da ti kratko odgovorim:

Post by krivorijek » 14/03/2008 19:39

Ne radi se o tome da, ako ti blagonaklono gledas na religiju na mikronivou familije, da ce to tebi donjeti nekakve negativne poene (uopste ne), niti da ja mislim (ne znam kako si to vidio tamo, vjerovatno ti je ostalo u glavi od onog proslog posta) da bi ti bio pop na ponovnom vjencanju religije i drzave (od cega si se jasno distancirao), nego tvoje nijekanje (okretanje glave) da vidis negativan uticaj vjere u drustvu i na tvoj zamisljeni "savez".

I opet, tako lijepo naivno jasno je tebi to razgranicenje uticaja religije na makro i mikro nivou, kao da bi to bilo nesto sto se pouzdano i cisto da rastaviti, kao npr. upaljac od tijela mine.

Kad sam te pitao kakvog smisla ima udruzivat se na regionalnom nivou, kad smo svi mi nekako vec na putu evropskih integracija, ti odgovaras sa pitanjima tipa: da li je EU dovela do unutarnje monolitnosti u Velikoj Britaniji!? Isto kao da bi moje pitanje impliciralo nesto takvo. Dok tvoj odgovor upravo implicira da bi "savez" mogao rijesiti probleme "nemonolitnosti", sto je u najmanju ruku cudno. Puno ljudi ovdje racionalno ukazuje na "odvaljenost" i upitnost ideje, dok se ti setas od jedne do druge naivnosti i idealizma, izbjegavajuci odgovoriti smisleno postavljena pitanja vrdanjima sa svojim "ko zna gdje" utemeljenim optimizmom (<--- to te pitam cijelo vrijeme!!!).

pilav

#78 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by pilav » 14/03/2008 20:08

Ma super ideja.
Drzava se moze zvati BiH ( Bosna i Hrvatska), s tim da Hercegovci zadrzavaju pravo da
ono H tumace po vlastitom nahodjenju. Sjediste vlade u Sarajevu a parlamenta u Zagrebu
i eto ga. :D

pjo

#79 Re: Pjo, nemoj da citiram, daj da ti kratko odgovorim:

Post by pjo » 14/03/2008 20:21

krivorijek wrote:Ne radi se o tome da, ako ti blagonaklono gledas na religiju na mikronivou familije, da ce to tebi donjeti nekakve negativne poene (uopste ne), niti da ja mislim (ne znam kako si to vidio tamo, vjerovatno ti je ostalo u glavi od onog proslog posta) da bi ti bio pop na ponovnom vjencanju religije i drzave (od cega si se jasno distancirao), nego tvoje nijekanje (okretanje glave) da vidis negativan uticaj vjere u drustvu i na tvoj zamisljeni "savez".
Ne negiram moguci negativan utjecaj vjere u takvom drustvu i tom zamisljenom savezu.
Stvar je u tome da ja nemam odgovor na sva pitanja niti se predstavljam da ih imam.

Vec sam sam sebi dosadan ali ovo pitanje se moze shvatiti kao jedan izazov drustvu. Religija ne mora nuzno biti negativno ukoliko se svecenstvo stavi u odgovarajucu poziciju.

Sto mislim pod sintagmom "odgovarajuca pozicija" ?

Uzor u tome mi je Spanjolska. Katolicka Crkva je dugo tamo glumila drustveni autoritet da bi na kraju izgubili sve pa i povjerenje ljudi. To se desilo u vrijeme pada Frankove diktature. Nakon soka su se oporavili a svi svecenici koje sam imao prilike upoznati su nimalo pretenciozni dobrocudni i skromni ljudi koji ne namecu religiju nikome.

Nemoj sad i ti precjenjivat uticaj religije !

Nece niko normlaan radi religije uzeti noz i poceti klati. To je nikakav izgovor za pocinjenje nedjela !

I opet, tako lijepo naivno jasno je tebi to razgranicenje uticaja religije na makro i mikro nivou, kao da bi to bilo nesto sto se pouzdano i cisto da rastaviti, kao npr. upaljac od tijela mine.

Kad sam te pitao kakvog smisla ima udruzivat se na regionalnom nivou, kad smo svi mi nekako vec na putu evropskih integracija, ti odgovaras sa pitanjima tipa: da li je EU dovela do unutarnje monolitnosti u Velikoj Britaniji!? Isto kao da bi moje pitanje impliciralo nesto takvo. Dok tvoj odgovor upravo implicira da bi "savez" mogao rijesiti probleme "nemonolitnosti", sto je u najmanju ruku cudno.
Ne kazem da ideja nema rupe. Smatrao sam da ako do ovakvog saveza dodje jednim sirokim konsenzusom medju sirokim slojevima gradjanstva da ce onda manje htjeti i podmetati nogu onome na sta su dali svoj pristanak.

Uostalom, koje bi to zadovoljstvo bilo rasturati nesto tako krhko i lomljivo kao sto je savez neceg toliko "razlicitog" ?

Kad samo pomislis na takvo sto, prva asocijacija ti je da "to" zelis zastiti a ne rasturati.
Puno ljudi ovdje racionalno ukazuje na "odvaljenost" i upitnost ideje, dok se ti setas od jedne do druge naivnosti i idealizma, izbjegavajuci odgovoriti smisleno postavljena pitanja vrdanjima sa svojim "ko zna gdje" utemeljenim optimizmom (<--- to te pitam cijelo vrijeme!!!).

Moguce da sam idealist i da zanamrujem neke stvari. mislim da je hrvatska opcenito umorna od nacionalizma pa sam to vidio kao mogucnost.

No mozda nije ista stvar u BiH.

1gorstak

#80 Re: Pjo, nemoj da citiram, daj da ti kratko odgovorim:

Post by 1gorstak » 14/03/2008 20:38

pjo wrote:Moguce da sam idealist i da zanamrujem neke stvari. mislim da je hrvatska opcenito umorna od nacionalizma pa sam to vidio kao mogucnost.
U Hrvatskoj je velikosrpstvo vojno slomljeno i ozbiljnih problema nema, mi svoj problem srecom nismo rijesili ogromnom kolonom srpskih civila koja se krece ka prihvatnim centrima u Srbiji. Predstavljati na taj nacin postignutu stabilnost kao nesto pozitivno je bezobrazluk.

rajvosa^

#81 Re: Pjo, nemoj da citiram, daj da ti kratko odgovorim:

Post by rajvosa^ » 14/03/2008 20:59

1gorstak wrote:
pjo wrote:Moguce da sam idealist i da zanamrujem neke stvari. mislim da je hrvatska opcenito umorna od nacionalizma pa sam to vidio kao mogucnost.
U Hrvatskoj je velikosrpstvo vojno slomljeno i ozbiljnih problema nema, mi svoj problem srecom nismo rijesili ogromnom kolonom srpskih civila koja se krece ka prihvatnim centrima u Srbiji. Predstavljati na taj nacin postignutu stabilnost kao nesto pozitivno je bezobrazluk.
E zato su oni nas "(ne)srecom" naguzili, pa nas u kolone prema sabirnim centrima a neko i u smrt. Da je velikosprstvo u BiH slomljeno kad se moglo kao sto je to HR odradila, danas ne bi imali ovaj problem...al to je neka druga tem.

hik--meta

#82 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by hik--meta » 14/03/2008 21:19

ma nema sanse. sta s onim povratnicima u janju ili kozarac. reci ljudima, eto poklani ste, protjerani, nekako se vratili godinama iza toga uz svakodnevna sikaniranja i strah, reci im, eto raja, sad ste u srbiji, odosmo vam mi, cao.
nebulozna ideja skroz.
kako bi se zvala "drzava": savezna republika hrvat-bosna. :? a i hrvatska jedva ceka nekih milion nezaposlenih i nezadovoljnih.
bolje da se nije ni ratovalo, nego da smo ostali u srboslaviji kao drugi narod, ili da ste predlozili spajanje srednje bosne i krajine preko glamoca, grahova i drvara, pa da imamo fildzan muslimansku drzavicu, ali smo svoji na svom, a ne podredjeni.

Sir Charles

#83 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Sir Charles » 14/03/2008 22:39

Haris033 wrote:Poslije nešto više od 3 godine pokrecem ovu temu opet sa istim tekstom (pošto se od tada nista nije promjenilo), i želim da vidim da li se Vaše mišljenje promijenilo...

PostPostao/la Haris033 dana 18/05/2005 07:54

Poslije svih ovih desavanja u zadnjih par mjeseci a u vezi ustroja policije i vojske BiH, te totalnog neuspjeha pregovora kao i vjecne opstrukcije od strane "republike mr(s)ke, pa do demonstracije i krstenja nove generacije cetnika (djeca od 3 do 5 godina sa kokardama i kamama) na Ravnoj gori, NE MOGU A DA NE RAZMISLJAM o zeljama za nekim radiklanim promjenama u bosnjackom narodu. Pod tim podrazumjevam konacno odvajanje bosnjackog i hrvatskog naroda iz BiH te pripajanje Hrvatskoj pod uslovom da FBiH u takvoj drzavi ima jaku autonomiju.

Zasto mislim da je ovo dobro rjesenje (nagalasavam, ali ne i najbolje)???

Ima milijardu razloga, a glavni je da bi ova zemlja i dva naroda u njoj jedino u takvoj drzavi konacno dozivjeli procvat u ekonomskom a i u duhovnom smislu.

Ja znam da ce ovaj prijedlog povuci mnoge i da ce negativno odgovarati te da ce biti razno-raznih negodovanja, ali ako covjek malo dublje razmisli o svemu te o opstanku bosnjaka na ovim prostorima mislim da je ovakav prijedlog najbolje rijesenje.

Naravno, o necem ovakvom prije par godina ne bih ni razmisljao, ali gledajuci zadnih par godina kako nam se u drzavi nista pozitivno ne desava te kako drzava uopce i ne postoji, a kako zelim da sutra svojoj djeci i unucadima obezbjedim normalan i pristojan zivot, bez straha od genocida, te da zive u drzavi u kojoj vlada zakon, demokratija...

Sto se tice Hrvata (iz Hrvatske) opcenito kao naroda, siguran sam da su mnogo, mnogo bolji od Srba (sto su pokazali i zadnjim izborima) te da su se u zadnjih par godina europizirali, a to sve vidim cestim boravcima po Hrvatskoj a i gledajuci njihov TV program. Osim toga, moje misljenje dijeli i x sarajlija, svih nacionalnosti a i zelja za jednom takvom drzavom je sve vise prisutnija i kod starijih osoba.
Zamislite jednu takvu drzavu s najljepsim morem na svijetu i planinama, obicajima, kulturama, i konacno, odvojenom od fasisticki nastrojenih i genetski (nicim) zatrovanih nam nehumanim komsija koji slave Karadzica i Mladica, zvijeri koji su osim sto su pobili toliko muslimana, hrvata pa i veliki broj srba, najvecu stetu ucinili upravo svom sopstvenom narodu a zbog cega ispastamo svi!!!

Mislim da, kada bi se konacno odvojili od njih, bi granicu trebali podebljati koje kakvim "kineskim zidom" da vise nikada, nikada ne bi imali, ama, bas nikakvog kontakta s njima.

Ovo ne govorim zato sto mrzim pripadnike srpskog naroda vec zato sto oni toliko mrze sve ono sto nije srpsko!!!

I, na kraju volio ih da se javi sto vise forumasa i da svoje misljenje o ovakvom pokretu.

ccccc....

sta sve covjek nece procitati, boze sacuvaj :-?

paratrooper

#84 Re: Pjo, nemoj da citiram, daj da ti kratko odgovorim:

Post by paratrooper » 15/03/2008 00:02

1gorstak wrote:
:D

a ti mislis da nekog interesira sta je bezobrazno a sta nije ?

eto tebe to izgleda fascinira :dance:

ibrotuzla

#85 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by ibrotuzla » 15/03/2008 01:46

Image

Jedino u EU mozemo biti zajedno.

.

krivorijek

#86 Pokret & Pjo

Post by krivorijek » 15/03/2008 02:10

onaj ko je poceo sve ovo sranje kroz gusto granje napisa (na engleskom ->) wrote:...konacno odvajanje bosnjackog i hrvatskog naroda iz BiH te pripajanje Hrvatskoj pod uslovom da FBiH u takvoj drzavi ima jaku autonomiju.
Jao ljudi sto mi je do citiranjaaa... Al' hajd', evo da se ponovim:
krivorijek wrote:Izmedu milion i jedne problematicne stvari sa "pokretom" pitao bih te samo jedno: ko se odrice suvereniteta, da bi od nekoga trazio siroku autonomiju? Jel' ima neki primjer?

To ti je nekako otprilike kao kad bi nekome dao svoju kucu, pa onda tom istom covjeku placao kiriju za istu kucu.
Vidis, nisam ja izmislio ovu nakaradu, ti moj Pjo.

Ako ti se ne svida to sto sam ja promasio napisat "jaku", pa napiso umjesto toga "siroku" reci odmah. I naravno ne zaboravi napisat da si jos prije par postova poistovjetio ovo isto sa gluposcu, pa se sjeti ispravit da to ne potice od mene, nego od tvog kolege, onoga koji je pokrenuo temu.

vedran_r

#87 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by vedran_r » 15/03/2008 09:05

Buahahah, đe me nađe :D
Baš sad kad trebem doć radit i živjet u BiH (iz Zagreba) :bih:
Dajte onda to što prije predložite, izglasujte i provedite da si skratim muke oko radnih dozvola, bankovnih računa i inih gluposti :lol:

uživo

#88 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by uživo » 15/03/2008 12:17

Apsolutno sam za ovaj prijedlog :bih:

baba

#89 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by baba » 15/03/2008 12:52

Pa nebi mi bilo mrsko. Ako nista imali bi autoputeve za dvije godine a ne za pedeset. Pokazali smo da nismo spremni da vodimo drzavu, tapkamo u mjestu 15 godina a Brankovici i ostala bagra se bogate, bogate...

newone

#90 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by newone » 16/03/2008 14:19

Evo da i ja podrzim ovu ideju. Samo treba pozuriti sa njenim ostvarenjem jer Hrvatska u jesen iduce godine postaje punopravna clanice EU, pa eto i nama sanse da se na brzaka prosveramo u krug bogatih i naprednih nacija Evrope. Realno, to bi bio i jedini nacin ulaska u EU jer kako stvari na terenu u Bosni stoje i politicki i ekonomski i mentalno, prije mozemo ocekivati sanitarni koridor okolo Bosne i Hercegovine, nego njeno punopravno clanstvo ikada u buducnosti.

osa

#91 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by osa » 16/03/2008 21:50

newone wrote:Evo da i ja podrzim ovu ideju. Samo treba pozuriti sa njenim ostvarenjem jer Hrvatska u jesen iduce godine postaje punopravna clanice EU, pa eto i nama sanse da se na brzaka prosveramo u krug bogatih i naprednih nacija Evrope. Realno, to bi bio i jedini nacin ulaska u EU jer kako stvari na terenu u Bosni stoje i politicki i ekonomski i mentalno, prije mozemo ocekivati sanitarni koridor okolo Bosne i Hercegovine, nego njeno punopravno clanstvo ikada u buducnosti.
kad bi došlo do realizacije ovakvog nečeg, hrvatska još dugo, dugo ne bi postala član eu.

mal_tanak

#92 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by mal_tanak » 16/03/2008 22:03

LoL, nije loša ideja!
U teoriji dobro zvuci, al koliko bi tu u praksi bilo proGlema. eeee!
Al zanimljivo nema šta! Nisam o tome prije razmišlj'o!

Prpa.ba

#93 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Prpa.ba » 16/03/2008 22:13

Ljudi moji dragi, na referendumu se onomad izjasnismo za nezavisnu i suverenu RBiH. Sad bi nas opet trpali u nekakve EU (u kojima cemo opet biti u zajednici sa onima od kojih smo se odvajali), u nekakve tvorevine dal' sa Hrvatskom, dal' sa Srbijom... sto niste svi to odmah rekli 92', ne bi nas izginulo ovoliko.... :twisted:

maxell_sarajevo

#94 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by maxell_sarajevo » 16/03/2008 23:31

COVJECE TI NISI NORMALAN SA POSTAVLJAS ZA TEMU!TI ISTI SU TI SRUSILI MOST U MOSTARU, POCINILI VELIKE ZLOCINE PO SREDNJOJ BOSNI I HERCEGOVINI.TI ISTI DANAS TRAZE OTCJEPLJENJE OD FBIH, KACE HRVATSKE ZASTAVE I VELICAJU USTASKE IDOLE.KONTAJ MALO AKO IMAS MOZGA STA BI SAMO BILO SA BOSNJACIMA U TOJ HRVATSKOJ.TEBI AKO SE OVDJE NESVIDZA SLODOBDNO IDI U OBECANU ZEMLJU HRVATSKU AL CISTO SUMNJAM DA CES MOCI UCI JER NEMAS DOVOLJNO EURA KOD SEBE.

mal_tanak

#95 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by mal_tanak » 16/03/2008 23:38

maxell_sarajevo wrote:COVJECE TI NISI NORMALAN SA POSTAVLJAS ZA TEMU!TI ISTI SU TI SRUSILI MOST U MOSTARU, POCINILI VELIKE ZLOCINE PO SREDNJOJ BOSNI I HERCEGOVINI.TI ISTI DANAS TRAZE OTCJEPLJENJE OD FBIH, KACE HRVATSKE ZASTAVE I VELICAJU USTASKE IDOLE.KONTAJ MALO AKO IMAS MOZGA STA BI SAMO BILO SA BOSNJACIMA U TOJ HRVATSKOJ.TEBI AKO SE OVDJE NESVIDZA SLODOBDNO IDI U OBECANU ZEMLJU HRVATSKU AL CISTO SUMNJAM DA CES MOCI UCI JER NEMAS DOVOLJNO EURA KOD SEBE.
jes se frajer nabrijo! hahahahahahaha.

Što se ba uzbuđavaš, ma necemo mi nikud! Al dobra je zajebancija ova tema. Ono znanstvena fantastika! LoL

d2

#96 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by d2 » 16/03/2008 23:46

kakva glupa tema

kad smo vec kod sala evo jedna prigodna

hajmo napast ameriku

ako pobjedimo, odlicno. amerika ce biti nasa
ako izgubimo oni ce nas pripojiti i mi cemo biti amerika

eto, jednostavno

newone

#97 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by newone » 17/03/2008 01:01

osa wrote:
newone wrote:Evo da i ja podrzim ovu ideju. Samo treba pozuriti sa njenim ostvarenjem jer Hrvatska u jesen iduce godine postaje punopravna clanice EU, pa eto i nama sanse da se na brzaka prosveramo u krug bogatih i naprednih nacija Evrope. Realno, to bi bio i jedini nacin ulaska u EU jer kako stvari na terenu u Bosni stoje i politicki i ekonomski i mentalno, prije mozemo ocekivati sanitarni koridor okolo Bosne i Hercegovine, nego njeno punopravno clanstvo ikada u buducnosti.
kad bi došlo do realizacije ovakvog nečeg, hrvatska još dugo, dugo ne bi postala član eu.
Uh, nista od sveranja!

neshto

#98 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by neshto » 17/03/2008 01:18

meni se sviđala ona ratna ideja o jakoj konfederaciji HR i BiH ali ovako, da se samo federacija pripoji a što neko reče halalimo RŠ to mi se stvarno ne sviđa. previše volim BiH onakvu za kakvu znamo stoljećima da bi se sad nešto trebala parčati.
sa hrvatskom treba graditi što jače odnose i koliko je moguće vratiti onaj bratski odnos sa hrvatskim naraodom i to če naravno ušutkati balkanske kasapine za svagda, bar na zapadnom dijelu bivše nam zemlje...

jasa_mo_72

#99 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by jasa_mo_72 » 17/03/2008 05:23

Hrvatska SRETNO....
Bosna i Hercegovina je okej za sebe....
Slazem se da se ekonomski nasa saradnja razvija ali to je to....
Svak SEBI
Vozdra!!!!

Brunello

#100 Re: Pokret za pripajanje FBiH Hrvatskoj?!? Vol.2

Post by Brunello » 17/03/2008 10:14

pa nek se oni pripoje nama..... :D pa ce se onda drzava bosna i hrvatska zvati a ne bosna i hercegovina.

Locked