nova provokacija

Locked
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#76 Re: Re:

Post by nikad_izvini »

milivoje wrote:Bio...vidio...osjetio.
Za druge ne znam... :wink:
Mozda sam plicak ali znam jednu stvar- nema rata sa 3 pobjednika/gubitnika...
Zato ne mijenjam svoje misljenje...pa makar bio jos plici.
1gorstak wrote:
milivoje wrote:Boze, Boze...Allahu dragi...
Da ga hoce napraviti..da se (opet) malo zarati...
Pa pobogu ljudi...uniforma mi se sam' mal' izlizala na guzovima, jazuk da propada...pojedose je moljci...
Pa kom' opanci- kom' Reebok patike.
Kom' granatom razneseno dijete, ubijen otac, ranjena sestra, srusen dom, spaljen vocnjak, opljackana imovina ..... bitno je da tebi uniformu moljci ne pojedu. Koji si ti plicak.
milivoje,milivoje.Ti si imao uniformu,milivoje.Jadni srpski nenaoružani narod.Uniforme same došle,oružje našli,rovovi se sami iskopali i do zuba naoružani mudžahedini napali goloruki srpski narod.Usput su se sami protjerali,poklali i popalili si kuće da optuže jadne srbe.Rekli bi,FUJ!
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#77 Re: Re:

Post by milivoje »

Stan', stan'...da se malo razumijemo...Milivoje je samo ime na forumu...a JA (isti taj ''Milivoje'') sam nosilac spomenice '92 OSBiH.
Ne da se pravdam...samo nek' se zna...dushmana radi. :wink:
[/quote]milivoje,milivoje.Ti si imao uniformu,milivoje.Jadni srpski nenaoružani narod.Uniforme same došle,oružje našli,rovovi se sami iskopali i do zuba naoružani mudžahedini napali goloruki srpski narod.Usput su se sami protjerali,poklali i popalili si kuće da optuže jadne srbe.Rekli bi,FUJ![/quote]
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#78 Re: Re:

Post by ld »

milivoje wrote:Stan', stan'...da se malo razumijemo...Milivoje je samo ime na forumu...a JA (isti taj ''Milivoje'') sam nosilac spomenice '92 OSBiH.
Ne da se pravdam...samo nek' se zna...dushmana radi. :wink:
milivoje,milivoje.Ti si imao uniformu,milivoje.Jadni srpski nenaoružani narod.Uniforme same došle,oružje našli,rovovi se sami iskopali i do zuba naoružani mudžahedini napali goloruki srpski narod.Usput su se sami protjerali,poklali i popalili si kuće da optuže jadne srbe.Rekli bi,FUJ![/quote][/quote]

milivoje svaka cast
dijelim tvoje misljenje da ne moze biti 3 pobjednika
a svi koji misle da su cetnici ok,ili ustase i da mi rat bude u mojoj kuci ili avliji,mogu da porucim jedno,
cetnici ce krenuti opet na civile,jer to im je u krvi,njima je ubijanje nesrba nesto sveto i neophodno
pa je bolje da udare na mene i moju generaciju,nego na nasu dijecu
mi smo bar naucili u proslom ratu kako se ratuje
a ko i poslije svega tvrdi da je sve ovo ok.mogu da mu kazem ko god to osjeca,da mi je zao sto on nije bio u srebrenici,umjesto onih neduznih ljudi sto su pobijeni,pa da ,,uziva,, u dobroti srpskoj
i da napomena,od 15 000 cetnika sto su ucestvovali u klanju bosnjaka u srebrenici,uhapseno je nekih 10tak do sada
ostatak od 14990 cetnika i danas se slobodno seta rs-om i radi u njihovoj muriji
tako ako se ponekad provozate manjim entitetom i zaustavi vas policajac,sanse u goleme da je on bio ucesnik klanja u srebrenici ili u drugim mjestima sirom bosne
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#79 Re: nova provokacija

Post by Brisbane »

Treba prvo sacekati da li ce napraviti ili je samo suplja kao "srpsko sa".
Ako naprave, fine pare potrose onda to treba srusiti. Nije ni daleko.
Ako se nesto dalje pobune treba nastaviti gdje se stalo u Oktobru '95.
User avatar
milivoje
Posts: 2084
Joined: 30/07/2006 11:59
Location: rajvosa, ba

#80 Re: nova provokacija

Post by milivoje »

:D :D :D
:bih: (ali sa ljiljanima)
Brisbane wrote:Treba prvo sacekati da li ce napraviti ili je samo suplja kao "srpsko sa".
Ako naprave, fine pare potrose onda to treba srusiti. Nije ni daleko.
Ako se nesto dalje pobune treba nastaviti gdje se stalo u Oktobru '95.
zepljak
Posts: 10
Joined: 30/03/2007 07:33

#81 Re: nova provokacija

Post by zepljak »

Gorstak kad cujem da je ijedan srbin osudio ovu sramotu nije problem izmjeniti neke rijeci ali mislim da takav srbin nepostoji.A pored svega i LAJCAK je danas izjavio da je dodik najaci politicki lider u BiH.pored svih njegovih bezobrazluka i svakakvih izjava i opstrukcija pa prema tome nemoj da budete iznenadjeni i pocetkom izgradnje onoga sto su naumili jer ce otprilike imati podrsku od onih u koje se mi nadamo da ce nesto uraditi u korist BiH. :x :x :x :x
User avatar
kolega
Posts: 15517
Joined: 06/07/2006 11:28
Location: kraj potoka bistre vode

#82 Re: nova provokacija

Post by kolega »

zepljak wrote:Srbi imaju u planu da na Trebevicu tacnije na ZLATISTU izgrade gigantski krst visine 26 i sirine 18 metara koji bi bio osvjetljen i vidljiv iz svakog dijela grada.A upravo sa tog mjesta su ubijani gradjani SARAJEVA.


sta mislite o ovom......
s obzirom da koracamo ka EU, to bi mogao biti veliki plus za Sarajevo ... :)
mo77
Posts: 99
Joined: 14/03/2008 11:30

#83 Re: nova provokacija

Post by mo77 »

Nazalost, ta provokacija ce najvjerovatnije postati stvarnost, ne treba se zanositi mislju da se ovakvo nesto moze sprijeciti (ako su zaista to naumili), kad ga jednom naprave nikakvo dizanje u zrak se nece desiti, ni za mnogo krupnije stvari se nije nista desilo pa nece ni za ovo. Svaki pokusaj rusenja krsta bit ce prokarakterisan "islamskim fundamentalizmom", takodzer ne ocekujte reakciju OHR-a ili ovog Lajcaka....

Onako usput da dodam iako nije tema...Gdje je sada Tunjo Filipovic i raznorazni pamtnjakovici koji su zugali na Esdauna i pravili mu plakate sa majmunima......Esdaun je za Micu Lajku - TITO, sto se sad malo ne organizuju da pljuju ovog najnovijeg "predstavnika"?
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#84 Re: nova provokacija

Post by osa »

treba se javiti na natječaj za gradnju(valjda će biti transparentno), biti najpovoljniji, dobiti posao i onda sve zabrljati i dok prođu silne nagodbe, tužbe, presude, srbi će zaboraviti na križ.
User avatar
zgembo_sa
Posts: 2393
Joined: 10/03/2008 20:50

#85 Re: nova provokacija

Post by zgembo_sa »

Sta mislite sta je skuplje, jedna crvena strijela (ili maljutka) ili taj krst? :D
User avatar
xfacktor
Posts: 237
Joined: 11/10/2007 00:11

#86 Re: nova provokacija

Post by xfacktor »

Ja bi pristo samo pod jednim uvjetom da stave krst. A taj je da dodika zakucaju na njega pa nek ispasta za srbe pobijene u sarajevu sa te kote.
User avatar
sesalmir
Posts: 893
Joined: 11/09/2007 20:17
Location: Maria's castle

#87 Re: nova provokacija

Post by sesalmir »

Mislim da im se pravno ni na koji nacin to nece moci zabraniti, jer rade na teritorij rs, gdje ce dobiti sve gradjevinske saglasnosti i sl. Ovi sto ovdje nesta pisu kako ce ga dici u zrak i slicno, nek ne pisu gluposti, jer ako je vec tako, sto to ne ucine u mostaru, tako da bolje je da prestanete sa supljom, nego dajte konkretne prijedloge. Moje misljenje je da bi najbolje bilo do mi na teritorij federacije ispred tog krsta stavimo nesta tipa ogromni vucko ili neki od simbola olimpijade, tako da svako ko dodje u grad zna da se ovdje odrzavala olimpijada, fino puknemo dimenzije 30*20m i zaklonimo ga, :dance: pa nek taj svoj ''spomenik'' iz sume gledaju majmuni koji su odozgo i pucali po gradu, a mi cemo gledat vucka i svima super. Treba odmah najaviti da ce tako nesta biti uradjeno, tako da se ne zamaraju sa tom gradnjom, jer ce shvatiti da ce im to biti beskorisno, jer je ocito ideja da se pred ocima pola miliona, kako bi oni kazali 'balija', nalazi ovako nesta, sto im vucko nebi dozvolio, te ce vse onda jerovatno ulozit pare, koje bi se potrosile na takve gluposti, u neke korisnije stvari kojih u BiH svakako treba.
Vucko rules.
Image
sl@ven
Posts: 220
Joined: 06/11/2005 17:44

#88 Re: nova provokacija

Post by sl@ven »

multieticnost sarajeva, ovo ono?

smeta krst, ovo ono?

duuugo mi godina zivimo u supljoj i nek nam je bog na pomoci kad se jos lozimo na krstove, polumjesece u krizeve ...
sekspir
Posts: 116
Joined: 18/08/2006 18:36
Location: Köln

#89 Re: nova provokacija

Post by sekspir »

:sax:
Crazy MoFu
Posts: 18
Joined: 10/09/2005 02:26
Location: Seher Sarajevo

#90 Re: nova provokacija

Post by Crazy MoFu »

Moje misljenje je da bi najbolje bilo do mi na teritorij federacije ispred tog krsta stavimo nesta tipa ogromni vucko ili neki od simbola olimpijade, tako da svako ko dodje u grad zna da se ovdje odrzavala olimpijada, fino puknemo dimenzije 30*20m i zaklonimo ga, :dance: pa nek taj svoj ''spomenik'' iz sume gledaju majmuni koji su odozgo i pucali po gradu, a mi cemo gledat vucka i svima super. Treba odmah najaviti da ce tako nesta biti uradjeno, tako da se ne zamaraju sa tom gradnjom, jer ce shvatiti da ce im to biti beskorisno, jer je ocito ideja da se pred ocima pola miliona, kako bi oni kazali 'balija', nalazi ovako nesta, sto im vucko nebi dozvolio, te ce vse onda jerovatno ulozit pare, koje bi se potrosile na takve gluposti, u neke korisnije stvari kojih u BiH svakako treba.
Vucko rules.

Svaka cast majstore, EXTRA prijedlog. Ovo je definitvno najbolje rijesenje.
dseytan
Posts: 99
Joined: 20/04/2006 12:42

#91 Re: nova provokacija

Post by dseytan »

Image

ovako im nesto pored napraviti i okrenuti. jest da je ovo majka priroda , al i umjetni ce dobro posluziti
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#92 Re: nova provokacija

Post by Frankyee »

Ovaj krst ce da bude realnost, jer sto god kazu oni u RS i odrade. Ove price da ce neko to gore da rusi su suplja prica, jer se pokazalo kako Sarajlije mogu da bilo sta odrade. Neka posalju Silajdzica da zaprijeti ukidanjem RS ako se podigne krst.

Jedini nacin da krsta ne bude je da Dodik kaze da se nece graditi i da zato dobije ogromne pohvale od OHR'a i Lajcaka. kako god okrenes pokazuje se da bilo koju situaciju Dodik odradi u svoju korist a politicari iz Sarajeva jedino mogu da se optuzuju po Avazu.

Na kraju krajeva ako pola miliona Sarajlija trpi vec 13 godina da im saka cetnika drze dio Dobrinje i Zlatiste onda postojanje krsta je normala pojava. Da se svega 10% preseli na teritorij opstine gje pripada Zlatiste onda cetnici nebi bili vecina u opstini pa ne bi mogli da dobiju dozvolu za krst. Ovako vi samo dole sjedite, pijte kafu, pricate o ukidanju RS, pravite se neki velegrad a gore cete u brdima spremaju novi genocid. I da naprave deset takvih spomenika niko se ne bi pomakao.

Haris Silajdzic = Fikret Abdic
User avatar
Vozdra raja :-)
Posts: 1379
Joined: 28/02/2008 02:57
Location: Istok
Contact:

#93 Re: nova provokacija

Post by Vozdra raja :-) »

Frankyee wrote: Haris Silajdzic = Fikret Abdic
Kada neko ko se smatra pro-bosancem napise jednu ovakvu glupost, nije ni cudo sto se drugi osmjele da nam rade sta hoce, pa i pozidu krstove da bi nas svaki dan podsjecali da su nas zvijerski ubijali :-?

O ovome krstu(novom zlocinu) ce se jos govoriti, toliko da ce ljudi to polako poceti prihvacati kao realnost, i onda ce se polahko izgraditi, a mi ce mo i dalje da se junacimo po forumima i hracemo po onima koji su najmanje krivi za to.

OGAVNI SU
OGAVNI SMO
User avatar
PasoDzigera007
Posts: 472
Joined: 27/01/2007 21:57

#94 Re: nova provokacija

Post by PasoDzigera007 »

zepljak wrote:Srbi imaju u planu da na Trebevicu tacnije na ZLATISTU izgrade gigantski krst visine 26 i sirine 18 metara koji bi bio osvjetljen i vidljiv iz svakog dijela grada.A upravo sa tog mjesta su ubijani gradjani SARAJEVA.


sta mislite o ovom......
Jedno pitanje,jeli cijeli Trebevic u RS-u,zar taj dio ne pripada Federaciji? Neznam samo pitam.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#95 Re: nova provokacija

Post by xyz2007 »

U pitanju je provokacija.

Nek sagrade sami sebi po jedan spomenik ako hoce jer cinjenice niko ne moze promjeniti a to je:

1. Srbija nije vise Kosovo, a ni Bosna - Hercegovina, nit je Hrvatska, a vec godinama nije ni Slovenija.
2. Snovi Velike Srbije se nisu ostvarili i nisu se mogli ostvariti jer jedno-nacionalna srpska drzava je ideologija zasnovana na genocidu i etnickom ciscenju svih ne-Srba i nije ni mogla na dobro izaci.

Kad neko izgubi srcu i dusu ( Republiku Kosova )onda se ponasa neracionalno.

Pokusavaju na sve nacine da isprovociraju i prouzrokuju neku nepovoljnu rekaciju cisto da bi bili u centru paznje i usporili proces priznavanja Kosova.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#96 Re: nova provokacija

Post by xyz2007 »

Frankyee wrote:Ovaj krst ce da bude realnost, jer sto god kazu oni u RS i odrade.
Sve sto je uradjeno iz losih namjera i mrznje ne moze uspjeti!

Srbi nemaju dobru reputaciju u svijetu jer su poznati po manipulacijaima svih oblika i iskrivljavanju cinjenica onako kako njima lezi, genocidu, etnickom ciscenju a i prouzrokovali su I svjetski rat.

Svijet vec zna da je to problematicna Nacija koja kreira nemir i nestabilnost na Balkanu i stoga se ta Nacija teritorijalno i smanjuje brzinom svjetlosti.

Realno Srbi ne zive u realnosti vec u iluziji koja se evo godinama ne ostvaruje.

Tako da i ako se krene sa izgradnjom a mi znamo vec da krst nije u pitanju vec sam motiv gradjenja krsta, i manipulacija religije i crkve u svijetu da se izazove negativna reakcija na bazi religije kako bi neko reako hmmm znaci njima i krst smeta!

Svjetske crkve nisu neophodno rasistcke i nacionalisticke kao srpska sto je.

Srbi su poznati po tome sto koriste svoje srpske crkve i religiju da ostvare politicke ciljeve. ( blagoslov cetnicima prije klanja u Srebernici kao i peticije od srpskih crkava a cije prostorije se istovremeno ustupaju cetnicima i cetnickim vojvodama, prikupljanje novca za ratne zlocince, njihovo finansiranje itd )

Medjutim odlican argument na to da krst nikome ne smeta vec njihov motiv, jeste cinjenica da nijedan srpska crkva u Sarajevu nije bila srusena za razliku od srusenih bosanskohercegovackih dzamija, i ostalih bogomolja kao i svih znacajnih kulturoloskih obiljezja. Ali opet im nije uspjelo!
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#97 Re: nova provokacija

Post by Maraschino »

sl@ven wrote:multieticnost sarajeva, ovo ono?

smeta krst, ovo ono?

duuugo mi godina zivimo u supljoj i nek nam je bog na pomoci kad se jos lozimo na krstove, polumjesece u krizeve ...
jok, dimenzije :sax:
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#98 Re: nova provokacija

Post by xyz2007 »

Frankyee wrote: Da se svega 10% preseli na teritorij opstine gje pripada Zlatiste onda cetnici nebi bili vecina u opstini pa ne bi mogli da dobiju dozvolu za krst.
Ja mislim da ako se 10% preseli na teritorije koje navodite opet bi Srbi izmanipulisali situaciju i vjerovatno sakrili glasove i tome slicno.

Mislim kad Demokrati pobjede u Americi da ce se izvristi jako veliki pritisak na Bosansku Vladu da se dobro smisle i premisle kakvu to Bosanskohercegovacki Narod i Nacija drzavu zele!

Treba svaka osoba da se dobro smisli i odluci ko je sta je i u kakvoj drzavi zeli zivjeti.

Ako Srbi nisu u mogucnosti postovati Muslimane, Katolike i ostale religije i ne dozvoljavaju takvima da budu dio Bosne i Hercegovine onda je problem i stoga ce se morati reagovati na druge nacine i zakonski ih forsirati ili da se prilagodjavaju multietnickoj drzavi ili da gube sve pozicije.

Ako se ovakva situacija u Bosni ne svidja gradjanima onda je sasvim razumljivo da se kaze jasno i glasno da je rezultat ovakvog stanja imaginarna podijela Bosne na 3 dijela i davanje konstituitivnosti ne jednoj Bosanskoj naciji vec tri 3 Nacije!

To je isto kao kad bi ste dali Njemacku Francuzima, Amerikancima i Kuvajcanima.

I gdje je Stranka Bosanaca? Ne Bosnjaka, Hrvata i Srba vec bas Bosanaca svih religija? Mozda da ima takva Stranka mozda ne bi cetnicki vojvoda odlucivao o buducnosti Bosanske djece.

Ako imate 3 nacije imate i onda 3 razlicite struje! 3 razlicite ideologije i 3 razlicite Bosne! U kakvoj Bosni zelite da zivite? U jednoj velikoj multietnickoj ili u 3 male jedno - nacionalne? A ako vi zelite a ne mozete ili nemate mogucnost da se izjasnite onda je Bosna okupirana drzava.

S toga je potrebno njeno oslobodjenje.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#99 Re: nova provokacija

Post by xyz2007 »

mate bosnjak wrote: Ma nema veze.
Sarajlijama smetaju Sandjaklije, zene iz Srebrenice i sl.
Oni im kvare image velegrada.
Zaboga, mozete misliti, u gradu Gorana Bregovica, Kusturice i ostalih "velicina"
zene iz podrinja se usudjuju da nose dimije i mahrame.
Kabulit ce sarajlije i taj krst, samo da im se kutarisati ovih "doseljenika".
Dunjaluk pocinje na Bascarsiji a zavrsava na Marindvoru.
Hocete da kazete da Sarajlije ne vole dosljake a da vole cetnike? Zao mi je da imate takvu percepciju jer je netacna!

Neke zene nose dimije, neke nose kotule, neke farmerke, a neke nose sorceve. Sve u zavisnosti od licnog ukusa!

Sarajevo nije grad Kusturice jer Kusturica Emir je mrtav. Imate Nemanju jedino a Sarajevo nije grad Nemanje!

Sto se tice ovoh stereotipa kako sve Sarajlije ne vole Sandzaklije i zene iz Srebrenice kako onda objasnjavate da su se oni borili zajedno u Armiji BIH i da su radi Srebrenice i ostalih Bosanskih gradova davani Sarajevski zivoti a i Sandzacki zivoti?

Treba biti zahavalan svakome ko je bio spreman da stane u odbranu Bosne i Hercegovine.

Puno je Sarajlija ponudilo gostoprimstvo svim ljudima dobre volje! Sarajlije vole mnogo vise nego sto vi mislite i sasvim je razumljivo kad je u pitanju novi influx treba vremena da se dosljaci prilagode a isto tako i Sarajevo njima!

Dunjaluk ne pocinje na Bascarsiji a zavrsava na Marindvoru. Sarajevo je svuda, gdje god je Sarajlija tu je i Sarajeva.

I nisu sve Sarajilije iste. Imate Sarajlija koji su pucali na Sarajevo!!!!!
User avatar
Gagel
Posts: 19
Joined: 14/03/2008 06:32
Location: Nisam na minderu.

#100 Re: nova provokacija

Post by Gagel »

Ma kakve ba Sarajlije,90% vas je sa strane.Napravice vam vasi kumovi krst iz inata,a vi ce te samo da gledate iz ocaja njihov cetnicki simbol.U stvari neka ga prave, vas ''legendarni'' Aljo im je podario vrh Trebevica da se mogu prisjecajti kako su preko 1000 dana prekidali snove jednom glupom narodu koji i nakon svih tih ratnih golgota opet nikad nece doci sebi.
Locked