"Naranđasta revolucija" u Bosni i Hercegovini!

Da li ste za masovne demonstracije?

Da!
117
94%
Ne!
6
5%
Ne znam!
2
2%

Total votes: 125

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 14/02/2008 18:01

drug_clan77 wrote:Jel to onaj SDP hoce osvojiti vlast na ulici preko svojih servisnih sluzbi?

Bez ljutnje, pitam samo jer mi je ionako bilo sumnjivo onoliko identicnih krivicnih dijela u svega par dana...

Ma ja bolan. Osim sto se crveni pokvarenjaci bave koaliranjem sa cetnickim i ustaskim zlocincima, u slobodno vrijeme i stimulisu i izvrsavaju zlocine po ulicama kako bi iscenirali revolucije. Da ne spominjem protivljenje vjeronauci :x

Ivy

Post by Ivy » 14/02/2008 18:08

Image

zlatan01

Post by zlatan01 » 14/02/2008 20:13

Za revoluciju bilo koje boje treba imati kriticnu masu nezadovoljnih. Kod nas je vecina haman zadovoljna...

valter071

Post by valter071 » 14/02/2008 20:23

A sada nešto vezano za Denisa:

STILOM A NE SILOM!!

Molim vas pridružite se tihom protestu koji se dešava i izvjesite crvenu tkaninu na prozor ili balkon u znak protesta protiv nasilja i korupcije. Crvena tkanina predstavlja i simbolizira prolivenu krv nedužnih i pravednika u Sarajevu. Simbolizira Denisovu krv. Ružu Sarajeva i srce Sarajeva koje se poklanja svaki SFF. Neka Sarajevo pokloni svoje srce Denisu za ovo krvavo Valetinovo.

Hvala

drug_clan77

Post by drug_clan77 » 14/02/2008 21:27

Pa evo i simbolike SDP-a :D Looodilo :D

Btw. nemam nista protiv stranke u koja sama u sebi nema materijala za promjenu a kao mjenjala bi drzavu. Ovaj, vladala bi rado istom, odnosno profa prezident bi vladao...

Zao mi stradalih ali ovo je prejeftino iskoristavnje bola zbog bolesnih interesnih ciljeva Zlatka Lagumdzije, istog onog sto je nakon izbora dobijenih pricom oko refernduma Dodiku tepao sa 'Micko'.

Ogavo. Fuj.
Last edited by drug_clan77 on 15/02/2008 18:29, edited 1 time in total.

kijameta

Post by kijameta » 15/02/2008 10:47

Suicidal Siberian wrote:Znate li vi ko je oborio Milosevica u Srbiji? Narod...uz veeeeeliku pomoć navijaca C.Zvezde,Partizana, OFK Bg i Rada...tako da,sve dok ne izadju Horde i Manijaci,ali pravi navijaci, znaci od 7 do 77 nema nikakvih promjena...u Beogradu su navijaci napravili preokret i uspjesno se rijesili diktature..i vecina ih je bila golobradih mladica...uz pomoc bagera :D
Eee svaka vam cast na 'preokretu' :D :D :D

drug_clan77

Post by drug_clan77 » 15/02/2008 18:30

Jos samo da nabavite bager koji ce Zlatko jasiti :-)

Smartex

Post by Smartex » 15/02/2008 18:57

Ovo je prilika da zavrsimo sa nasim lopovima na vlasti, samo naprijed dijaspora je uz vas!!!

Bihac_4_ever

Post by Bihac_4_ever » 15/02/2008 19:36

Ljudi nemojte da dzabe dolazim iz Bisca!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MuaDib

Post by MuaDib » 15/02/2008 20:10

GandalfSivi wrote:Ne kontam ja vas. Za sta vi uopste protestujete? Ljudi obicno protestuju kada ih neko zezne, kada bude pravara na izborima, kada vlast ne odrazava demokratsku volju vecine. Vi hocete da protestujete protiv totalno legalno, demokratski izabrane vlasti, koja se ponasa upravo onako kao sto se i znalo prije isbora da ce se ponasati. Takva vlast se obara na izborima, a ne demonstracijama. Sjetite se toga slijedeci put kada vam bude mrsko izaci da glasate...
Ja sumnjam da su ovi izbori pošteni, manje od 2 miliona glasova brojali su tri mjeseca, a Francuska od 40 milona glasača za tri dana!
Očito su vladajući navlačili mandate!
:? :? :?

planamac

Post by planamac » 16/02/2008 02:47

:D
Last edited by planamac on 07/08/2016 00:47, edited 1 time in total.

d2

#62 Re: "Naranđasta revolucija" u Bosni i Hercegovini!

Post by d2 » 16/02/2008 05:15

MuaDib wrote:To treba uraditi jer se narod plaši novih promjena, jer je teško preživio one 1990. godine. Kao da je zadnji duh građanske neposlušnosti pao 4 i 5 aprila 1992.
:x
Mislim da je ovo vrlo tacno napisano, ja sam se vec pitao sta treba da se desi da pocnu protesti. Sramota me je reci da nisam bio prva dva puta ali cu danas doci. Vidimo se pred katedralom.

Agic Nurija

Post by Agic Nurija » 16/02/2008 05:43

planamac wrote:OD ROĐENJA PA DO KRAJA ŽIVOTA VI POKUŠAVATE RAZUMJETI I PROMIJENITI SVIJET U KOJEM ŽIVITE.

PROMIJENILI GA JESTE, ALI RAZUMJELI NISTE!

OD ROĐENJA PA DO KRAJA ŽIVOTA VI POKUŠAVATE RAZUMJETI I PROMIJENITI I SEBE SAME.

PROMIJENILI SE JESTE, ALI RAZUMJELI NISTE!

NERAZUMNO MIJENJATI ISTO JE ŠTO I NEMATI RAZUMA. SADA STE NERAZUMNO PROMIJENJENI LJUDI U NERAZUMNO PROMIJENJENOM SVIJETU!

POSTOJE ZNANJA OD KOJIH U ŽIVOTU NEMATE AMA BAŠ NIKAKVE KORISTI. POSTOJE LJUDI KOJI SU TOGA SVJESNI I TRUDE SE DA SAMI PRONAĐU ČVRSTE OSLONCE ZA DONOŠENJE ISPRAVNIH ODLUKA U SVAKOM TRENUTKU. POSTOJE, ALI IH JE MALO, JEDAN OD HILJADU.

POSTOJE I LJUDI KOJI VJERUJU DA SU NA SVA SUŠTINSKA PITANJA VEĆ DATI PRAVI ODGOVORI. ZATO IM NI NA KRAJ PAMETI NIJE DA SVOJE DRAGOCJENO VRIJEME TROŠE NA RAZMIŠLJANJE O BILO ČEMU. TAKVIH JE PUNO. OVO IM JE POSLJEDNJA ŠANSA.

POSTOJE I ONI TREĆI, ONI KOJI VEĆ SVE ZNAJU. NJIMA SPASA NEMA.

POSTOJIMO I MI. I PIŠEMO VAM KNJIGE.

Kad neki pisac bez talenta poželi da vas, kroz svoje djelo, fascinira vlastitom veličinom i značajem onoga čime se on bavi, puna su mu usta unutarnje energije, duhovne snage, svijesti i podsvijesti, slobode, beskraja, vječnosti... Kad neki od onih koji su pročitali ono što je on napisao ustvrde da im je jasno „šta je pisac htio reći“, tu svoju „sposobnost“ doživljavaju kao pouzdan dokaz vlastite posebnosti. Kad vam ta gomila posebnih, dakle, onih koji razumiju nebulozne teorije koje stvaraju i istinom proglašavaju filozofi, psiholozi, teolozi, istraživači i političari, još od ranog djetinjstva sjedne za vrat, najviše čemu se možete nadati je da će vam, uz veliki trud, poći za rukom da postanete jedan od njih. Čvrste dokaze da vas vaši bližnji neizmjerno vole i da izgaraju od želje da vi što prije stignete do tog uzvišenog cilja, pronaći ćete u njihovoj spremnosti da na vama primjene sva njima poznata sredstva prisile! Pomoći vam da se od te "ljubavi" oslobodite može jedino Bog!

"Šta znači intelektualac? To podrazumijeva ljude koji o stvarima razmišljaju duže nego drugi ljudi, možda? No, mnogi od njih prelaze preko drugih ljudi govoreći: "Sve mi to shvatamo"… Kolosalna zabluda intelektualaca je njihovo vjerovanje da tačno znaju šta čovječanstvu treba i njihovo neumorno nastojanje da stvaraju ljude na svoju jadnu sliku i priliku… Humanističko obrazovanje se velikim dijelom sastoji od pretvaranja krasnih mladih ljudi u bezbojne kopije vlastitih učitelja." Paul Fayerabend

Ako to hoćete, vi možete naći opravdanje za svoju nevjerovatnu nezainteresiranost i neupućenost u "zakone duha", jer vam je, u vremenu u kojem živite, takvo ponašanje, naizgled, jedini izbor. Vi morate biti "normalni"?! Morate biti prosječni, pokorni i korisni, zato što vjerujete da je to jedini način da vas posebni ne proglase nezrelim, neprilagođenim, samoživim, bezobraznim, pa čak i ludim. Ali, čime možete opravdati to što ste svoje ponašanje prema onima koji su vam najbliži i najdraži prepustili instinktima? Može li se roditeljem nazvati onaj ko nema slobodnog vremena ili potrebnog znanja za odgoj svog djeteta? Možete li biti dobar susjed, ili dobar saradnik, ili dobar prijatelj, ili dobar životni saputnik, ili dobro dijete svojim roditeljima, ili koristan član društva, ako se ne potrudite da shvatite šta je to što uvjetuje i vaše i ponašanje drugih ljudi?!

Dok spavate, obavljate neki fizički posao, rekreirate se, dišete, pijete, jedete, čitate ili o nečemu razmišljate vi niste svjesni veoma složenih fizioloških procesa u svom tijelu i mozgu koji vam to omogućavaju. I dobro je dok je tako! To znači da dišete čist zrak, pijete čistu vodu, jedete kvalitetnu hranu, održavate tjelesnu higijenu, dovoljno spavate, krećete se i odmarate. U takvim uvjetima svijest o onome što se događa unutar vašeg tijela i mozga i nije baš neophodna za njihovo pravilno funkcioniranje?! Nije ako ste sami na svijetu! Postojanje drugih živih bića sve vraća na početak! Pravilno funkcioniranje, pa čak i bilo kakvo funkcioniranje vašeg tijela i mozga uvjetovano je i stanjem vašeg duha, na koje bića sa kojima dijelite životnu i radnu sredinu i te kako mogu utjecati. U uvjetima psihičkog stresa vi biste vrlo brzo postali svjesni da ni sa vašim tijelom i mozgom nešto nije onako kako bi trebalo biti. U slučaju nekog težeg duševnog poremećaja vaše tijelo i vaš mozak bi, subjektivno, postali vaš primarni problem.

Vi ćete i svog duha, jednako kao i tijela i mozga, postati svjesni tek kad nastupe problemi, a tada sami sebi više nećete moći pomoći! Zato, dok to još možete, i svom duhu trebate osigurati sve što mu je potrebno. Osim gena koje ste naslijedili od svojih predaka, stanje vašeg duha uvjetuju i vaše materijalno i duhovno okruženje, vaše tijelo, vaš mozak i vaše poznavanje zakona po kojima funkcioniraju Vidljivi i Nevidljivi svijet, vaše tijelo, vaš mozak i vaš duh. Moći svjesno mijenjati ove uvjete znači moći svjesno mijenjati sebe!

"Ne treba obraćati pažnju na riječi mnoštva nerazumnih, nego na riječi nekolicine razumnih!" Sokrat

"Ideja da će netko doći i sve revolucionirati preko noći je neka vrsta bolesti akademskih ljudi." Geertz Cliford

"Morate biti pripravni na iznenađenje, pa i na jako veliko iznenađenje." Niels Bor

"Revoluciju stvaraju vizionari, ljudi koji jasno opažaju pukotine u starom poretku i imaju hrabrosti da prekinu sa tradicijama, ljudi koji se mnogo više brinu za razumijevanje, nego za znanje." Leopold Infeld
Prvo, hvala ti prijatelju veliki, za ovo malo nadahnuća prijeko potrebnog u ovim bezdanim danima i besanim noćima. Ne mislim ovdje na sebe, ja sam več bio. Mislim na one koji će morati stići i još više morati biti po izboru iskona na vjetrometini nezahvalnoj!

Davne 1969, bilo mi je tada 25 godina, obreo sam se u dalekom, tuđem i nepoznatom svijetu. U prve stranice mojih dnevnih zapisa zapisao sam između ostalog:
-Otišao sam iz jednog nespoznatog i našao se u drugom nepoznatom svijetu. Koji i kako da prepoznam kao "moj"!? I prvo što sam iste godine kao "gastarbeiter shvatio u jednom Jugoslovenskom Klubu", bilo je moje uvjerenje da nema Jugoslavije, na prvi pogled i prvi utisak koji nikada ne vara.

O ne, nisam promašio temu, nikako!
Jugoslaviju nisu ukinuli demostranti, a ni njena vlastita JNA, ona se u ljudskim mislima raspala na svoje sastavne dijelove iz kojih je na silu (iz Centra) bila stvorena i još gorom silom i vještačkim disanjem bila održavana.

Biti ili ne biti, pitanje je sad:
Da li je Bosna, ponavljam, BOSANSKA REPUBLIKA bila sastavni dio Jugoslavije ili je jugoslavija bila sastavni dio avnojevske beha republike, zemlje bez prošlosti, bez sadašnjosti i bez budućnosti, dakle zemlje bez SVOG VLASTITOG NARODA!

Svako imanje, kada je u opasnosti, brane njegovi vlasnici!
Čija je zemlja Bosna i ako je napadnuta, od koga će je braniti oni koji je "prepoznaju kao svoju"? Članovi partije na vlasti, kao kobne 1992?

Ako je zemlja Bosna i dalje i...i...i, onda nikakve demonstracije, pa ni treći svjetski rat neće promijeniti suštinu! I upravo, da bi se razumjeli ne moramo sve znati, moramo se prvo saslušati!

A previše je onih koji dirigovano stvaraju pometnju u kojoj svi govore i svi slušaju, a niko ništa ne kaže i niko ništa ne čuje - od onoga što nam svima i te kako treba da razumijemo - kako bi opstali makar kao obični ljudi, obični Bosanci!

Post Reply