LJUDINA DANIS TANOVIC

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 14/02/2008 22:50

pitt wrote:
Bea_Trix wrote:
pitt wrote:Ono sto ti pokusavam reci je da filmadzija ili naucnik ili bilo koja druga profesija ne znace da se neko ne moze ili ne treba baviti politikom a jos manje biti uspjesan politicar.
naime, tako je :)

odlucila sam da se uclanim u stranku, ukoliko me zele :D

imas moj glas onda :D:D:D trixie for president! :D
hvala pittou :D

haj i ti s nama :D

pitt

Post by pitt » 14/02/2008 22:52

zar primate munafike iz dijaspore :D:D:D

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 14/02/2008 23:17

pitt wrote:zar primate munafike iz dijaspore :D:D:D
ja vjerujem da danis ne bi imao nista protiv :)

pitt

Post by pitt » 15/02/2008 00:03

Bea_Trix wrote:
eto onda utefterite me .......a i dajdzincu :D:D:D za press secretary :D:D:D:D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 15/02/2008 02:07

pitt wrote:
Bea_Trix wrote:
eto onda utefterite me .......a i dajdzincu :D:D:D za press secretary :D:D:D:D

pihhh :D :D Izdajnici :D :D A ja im ministarska mjesta ostavio.... :D :D

A oni hoće kod ovog naduvenka... :D :D Koji bi, kad bi dobio vlast, gledao, nekako da samog sebe klonira, u barem 14 Danisa :D :D Jer, samo on može biti SVE :-) :-)

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 15/02/2008 02:17

polako, ahmmede :) ja bih vas sve zdruzila u jednu stranku. :)

a danis je reditelj, to mu je u krvi ... :)

Ahmmed

Post by Ahmmed » 15/02/2008 02:25

Bea_Trix wrote:polako, ahmmede :) ja bih vas sve zdruzila u jednu stranku. :)

Iskreno, Bea....Nisam od "minera"...Ali, od potencijalnih kandidata u Danisovoj stranci, uvijek i bez imalo oklijevanja, Bojanu Bajiću pružio bih svaku podršku....

Bea_Trix

Post by Bea_Trix » 15/02/2008 02:32

Ahmmed wrote:
Bea_Trix wrote:polako, ahmmede :) ja bih vas sve zdruzila u jednu stranku. :)

Iskreno, Bea....Nisam od "minera"...Ali, od potencijalnih kandidata u Danisovoj stranci, uvijek i bez imalo oklijevanja, Bojanu Bajiću pružio bih svaku podršku....
ma svakako :thumbup:

artzy

Post by artzy » 15/02/2008 07:34

Better Man wrote:Dino Mustafić je jedna od osoba koja će biti u Danisovoj stranci i koji je zajedno sa Danisom pokretać ove ideje.
Who the heck is dino mustaphic?

buzzer

Post by buzzer » 15/02/2008 08:48

artzy wrote:
Better Man wrote:Dino Mustafić je jedna od osoba koja će biti u Danisovoj stranci i koji je zajedno sa Danisom pokretać ove ideje.
Who the heck is dino mustaphic?
redatelj, direktor mess-a

pitt

Post by pitt » 15/02/2008 17:24

Ahmmed wrote:
pihhh :D :D Izdajnici :D :D A ja im ministarska mjesta ostavio.... :D :D
Hebi ga axmo........kad tebi dzamije i vjeronauka u skolama smetaju :D:D:D:D

kanada71

Post by kanada71 » 15/02/2008 19:10

Jednom i zauvjek, nisam iz Kanade vec protjeran iz jednog grada u BiH, sada tzv. RS.

Super, navedi mi jednog uspjesnog filmadjiju kao predsjednika, i to u optimalnim prilikama, ne ovim balkanskim?

I hajd da vidim listu onih koji ce u Danisovu stranku preci iz SNSD-a, SDS-a, SRS, itd.?

Onaj gore odma se uhvatio Anstajna. De posalji nam Anstajna iz Kanade veli. :roll: Anstajn je odbio da bude predjesdnik Izraela jer kako je rekao morao bi Izraelcima reci neke istine koje im se ne bi svidjele. Kakve tek taj neki nas Anstajn istine mora reci Herceg-Bosancima! Je li to Danis i da li je on zaista svjestan u sta se upusta? Ili se radi o pogodnoj photo-op prilici? I vi razmislite o tome prije glasackih kutija.

zmogi

Post by zmogi » 15/02/2008 19:27

kanada71 wrote:Jednom i zauvjek, nisam iz Kanade vec protjeran iz jednog grada u BiH, sada tzv. RS.

Super, navedi mi jednog uspjesnog filmadjiju kao predsjednika, i to u optimalnim prilikama, ne ovim balkanskim?

I hajd da vidim listu onih koji ce u Danisovu stranku preci iz SNSD-a, SDS-a, SRS, itd.?

Onaj gore odma se uhvatio Anstajna. De posalji nam Anstajna iz Kanade veli. :roll: Anstajn je odbio da bude predjesdnik Izraela jer kako je rekao morao bi Izraelcima reci neke istine koje im se ne bi svidjele. Kakve tek taj neki nas Anstajn istine mora reci Herceg-Bosancima! Je li to Danis i da li je on zaista svjestan u sta se upusta? Ili se radi o pogodnoj photo-op prilici? I vi razmislite o tome prije glasackih kutija.

Danisovoj stranci i ne trebaju clanovi pomenutih stranaka. Dovoljno je da okupi neodlucne glasace i one koji ne glasaju, a to je vecinom urbana raja, i to mu je dovoljno da za pocetak udje u opcinska vijeca , a onda polako da jaca i da se siri. Naravno da moja nana nece se prikljuciti njegovoj stranci. Ta stranka vjerovatno nece biti populisticka i nece okupljati mase , ali ce to biti neka urbana i intelektualna opozicija koja ce uvijek znati razlikovati dobro od loseg.
na kraju krajeva ta ce stranka uvijek biti dobrodosla u inostranstvu i imace jake parnere vani. Niko od njega ne ocekuje da postane predsjednik 2010-te ,ali ako postane parlamentaran to je jos jedan glas koji ce uvijek reci ne nacionalizmu, da prosperitetu.

buzzer

Post by buzzer » 15/02/2008 20:13

kanada71 wrote:Jednom i zauvjek, nisam iz Kanade vec protjeran iz jednog grada u BiH, sada tzv. RS.

jarane ako su ti ovi sto su te protjerali iz pc-a ok, nista ne diraj, budi skeptican prema filmadziji u politici i keep on rockin' in the free world. a kad skontas koliko je sati radovaces se k'o i ja svakoj sansi da se sadasnje stanje poboljsa pa i ovoj.

kanada71

Post by kanada71 » 16/02/2008 09:21

"jarane ako su ti ovi sto su te protjerali iz pc-a ok, nista ne diraj, budi skeptican prema filmadziji u politici i keep on rockin' in the free world. a kad skontas koliko je sati radovaces se k'o i ja svakoj sansi da se sadasnje stanje poboljsa pa i ovoj."

Nema od Danisa na kraju nista, tj. bice tresla se gora rodio se mis. Mozda i pobijedi na Alijinoj trecini, ali na srpskim i hrvatskim teritorijama nema sanse. Samo razlog vise za Bosnjake da se krve oko nove "stranke".

U free world je avantura uci u politiku, sto iz dosade, sto iz o$iljeno$ti. Valjda je to spopalo i nasu bolywood zvijezdu. Na kraju ce vidjeti da se neradi o free world-u i da je dobio avanturu vise nego sto je trazio. Zivi bili pa vidjeli.

buzzer

Post by buzzer » 16/02/2008 10:19

kanada71 wrote:"jarane ako su ti ovi sto su te protjerali iz pc-a ok, nista ne diraj, budi skeptican prema filmadziji u politici i keep on rockin' in the free world. a kad skontas koliko je sati radovaces se k'o i ja svakoj sansi da se sadasnje stanje poboljsa pa i ovoj."

Nema od Danisa na kraju nista, tj. bice tresla se gora rodio se mis. Mozda i pobijedi na Alijinoj trecini, ali na srpskim i hrvatskim teritorijama nema sanse. Samo razlog vise za Bosnjake da se krve oko nove "stranke".

U free world je avantura uci u politiku, sto iz dosade, sto iz o$iljeno$ti. Valjda je to spopalo i nasu bolywood zvijezdu. Na kraju ce vidjeti da se neradi o free world-u i da je dobio avanturu vise nego sto je trazio. Zivi bili pa vidjeli.
ko sto rekoh, ako ti je sadasnje stanje potaman...

buzzer

Post by buzzer » 16/02/2008 10:21

a to za bolywood cu shvatiti kao neslanu salu :(

valter071

Post by valter071 » 16/02/2008 11:43

Bosnywood[/size]

Što da ne? Država nam je ionako kino, a glavni grad u Berlinu postaje "grad filma".

Kino-oko ba - budimo realni.

Filmadžije ili film-hadžije koji su išli ili planiraju na hadž u Holivud nisu i neće moći izvući grad niti Bosnu iz mraka. Samo dobar program stranke, dobra vizija gospodarstva, države, njene uloge u regionu, dakle ne filmska i eksperimentalna, ili improvizovana, već realna politika.

Bez obzira koliko se umjetnik trudio da bude realan, da se fura na realizam, on ipak ostaje u domenu fikcije. Režiseri ne mogu režirati realnost. Oni mogu režirati film ili predstave, ne radi toga što su geniji, već radi toga što radnici sa kojima rade njih slušaju jer su plaćeni da slušaju, jer im je to profesija, a novac im pumpa motiv.

"Režiseri" možda misle da će građanstvo poletiti da bude glavna uloga u novom Bosanskom filmu. Vjerovatno.
Slavni režiser je u našem gradu, snima novi film - kažu biće dobar.
Ali ne samo da ne želimo biti statisti ni švabe, u životu i na filmu, već želimo uvid u scenarij, i želimo participirati u njegovom pravljenju.

U stvarnosti "režiseri" neće moći dati otkaz ili zamijeniti sve one koji se s njima ne slažu. Režiseri su po prirodi stvari, po svojoj profesijji diktatori, a ne demokrate. U umjetnosti nema demokratije. Svako je imperator svoga djela. Problem je što je kod nas bilo i ima previše režisera, a premalo demokrata koji slušaju i poštuju volju građanstva.

Dino Mustafić je odavno zapikao ministarsko mjesto u KS i lobirao za njega preko Pašovića kod Purivatre. A otkako je Purivatra prozvan - Dino traži novog partnera, pa se sada hvata Danisa. Bojim se da Danisa furaju sračunati laskavci i da Danis ne zapadne u ličnu nevolju kao marioneta gradske "elite" koja ima velike apetite. To će biti stranka mladih urbanih profesionalaca, JAPI stranka, ako Danis bude igrao po diktatu "režisera", ako prihvati da bude njihov glavni lik.

Bojim se da će u tom slučaju Bosna, umjesto da postane zemlja kao iz filma, postati zemlja iz vica, onom o Sulji i Muji. Neki "veseli" Bosanci će se furati na "svijet", ali će i dalje ostati samo obične...... Bosna, a bojim se da je riječ samo o Sarajevu će biti mala bosonoga kolonijica, mahalušica trećeg svijeta koja sentimentalno i romantično pada u zagrljaj svojim uspješnim ljudinama i biznismenima, gastarbajterima povratnicima, kao Romi Kusti režiseru. Najgore je to što upravo takav sentiment dolazi od strane lokalne "urbane inteligencije". To pokazuje na kojem je ta inteligencija nivou - na nivou teletabi politike.

Ja se upravo toga i plašim jer nas očigledno "režiseri" već počinju režirati i manipulirati naše patriotske osjećaje, i naše i Danisove, pisati novu slavnu romansu sa politikom, igranjem, pucanjem i pjevanjem tipičnu za jednu "banana državu".

Treba osnovati ozbiljnu stranku koja će biti veća od Danisa i lokalnih Danisovaca. To bi Danis trebao znati. Program i orijentacija stranke moraju biti veći i važniji od lidera. Danis se je vratio u Bosnu, ali nije dobro da misli da se je vratio u prošlost i da pravi još jednu stranku baziranu na kultu ličnosti.

Zato je trebao prvo ispeći ime i program, pa onda reći.

buzzer

Post by buzzer » 16/02/2008 15:43

e moj valtere...

cinjenica jeste da mi koji se radujemo ovoj inicijativi ne znamo kakva ce ta stranka biti, ko su ljudi, kakve su im vizije gospodarstva. imamo samo dobru nadu da ce svjezi ljudi okupljeni oko nicim kompromitiranog danisa uspjeti u namjeri da doprinesu boljem zivotu. ne znamo koje su profesije ti ljudi i koliko su vicni politici.

ono sto znamo je da u postojecim strankama ima ljudi bezmalo svih profesija i da to ama bas nista ne znaci. ko moze reci da li je za uspjesnu politicku karijeru bolji background ekonomiste, nogometnog golmana, umjetnika, ljekara ili vojnika? ne zavisi li to od mnogo vise faktora?

ovo o diktatorskoj prirodi rezisera je nebuloza par excellence. i ljekar u politici je politicar kad je on duty, pitanje je kakav, a to je moguce suditi samo i iskljucivo od slucaja do slucaja, nema defaulta. nisu karadzic i rahmetli ljubjankic isti politicki tipovi samo zato sto su obojica ljekari.

moja nada je prirodna, ja hocu bolje i nadam se da cu to i dobiti, no sta je uzrok tvojoj skepsi? nadam se da nisi jedan od malobrojnih kojima situacija kakva jeste odgovara.

krivorijek

Post by krivorijek » 16/02/2008 19:01

Pozdrav svima! Evo ga, moj prvi post, jubilarni.

Ma meni se cini da treba pricekati da se Danis i ljudi okupljeni oko njega obrate javnosti sa nekakvim konkretnim rijecima, pa ce se moci lakse i formirati nekakvo misljenje i diskutirati. Ja ga stoga u ovom trenutku ne bih ni podrzao, a ne bih bio ni posebno nepovjerljiv prema njegovim namjerama.

Zasto covjek ne bi pokusao? Prvo, ima karizmu. Drugo, ima svoj posao kojeg voli i koji mu dobro ide, sto znaci da se u politiku ne baca zbog polozaja i para, nego izgleda da mu je stvarno do promjena, do onih promjena za kojima svaki posten i razuman covjek u zemlji vec odavno i uzaludno zudi: demontaza korupcije, slabljenje mafijsko-lopovsko-politickih klanova-lobija, uspostava pravne drzave...A to je strasno puno i tesko. Strasno je puno samo Skontati kako sve to uraditi, a ne jos napisati zakone, pa sve to na kraju jos i Sprovesti. A koliko mi se cini on bas nesto takvo i namjerava, pa hajd' sa srecom, vidjecemo sta ce bit. Kome ne bi bilo drago da mu upali?

Sa druge strane, ovako na slijepo, je jos rano za nekakvo opredjeljivanje, pa jos nismo ni jednu konkretnu rijec o programu culi. Ama nema jos ni stranke, a neki ljudi su vec 100% Danisovi glasaci. Ne znam, meni se to cini pravo nezrelo.

valter071

Post by valter071 » 16/02/2008 20:24

Tačno tako.

Zato je trebao prvo ispeći ime i program, pa onda reći.
Ovako je odmah pokazao nezrelost u startu.
Dobru volju, srce, želju, sve, ali lošu strategiju u politici.
Ispade ko Holivudska reklama za film koji još nije ni montiran.
Indijana Džons.
Ma hajde molim te.

kanada71

Post by kanada71 » 18/02/2008 02:23

buzzer "cinjenica jeste da mi koji se radujemo ovoj inicijativi ne znamo kakva ce ta stranka biti, ko su ljudi, kakve su im vizije gospodarstva. imamo samo dobru nadu da ce svjezi ljudi okupljeni oko nicim kompromitiranog danisa uspjeti u namjeri da doprinesu boljem zivotu. ne znamo koje su profesije ti ljudi i koliko su vicni politici. "
Pa eto, ja bih otprilike kao ova recenica iznad definisao recept za katastrofu.

buzzer

Post by buzzer » 18/02/2008 06:32

kanada71 wrote:buzzer "cinjenica jeste da mi koji se radujemo ovoj inicijativi ne znamo kakva ce ta stranka biti, ko su ljudi, kakve su im vizije gospodarstva. imamo samo dobru nadu da ce svjezi ljudi okupljeni oko nicim kompromitiranog danisa uspjeti u namjeri da doprinesu boljem zivotu. ne znamo koje su profesije ti ljudi i koliko su vicni politici. "
Pa eto, ja bih otprilike kao ova recenica iznad definisao recept za katastrofu.
ono sto znamo je da u postojecim strankama ima ljudi bezmalo svih profesija i da to ama bas nista ne znaci.

bice ipak da su ti haris & dodik na srcu pa si, eto, skeptican prema onima koji bi da naruse tu idilu. apsolutan recept za uspjeh. eto nas u eu nece proci ni cvancika.

pici

Post by pici » 18/02/2008 06:59

Zar prema svemu novome treba biti toliko skeptican,ja sam misljenja da Danisu i njegovim buducim istomisljenicima treba pruziti sansu,jesu male sanse ali ipak nesto novo u usporedbi sa ucmalim SDP i nacionalistickim strankama koje vidi parodije nas "vode u Evropu".....da nije zalosno,bilo bi duhovito il obratno.....ma kako god :D

P.S. Skeptičari sumnjaju u svaku vrstu spoznaje, zato smatraju da se treba uzdržavati od izricanja određenih sudova. To nas dovodi do ravnodušnosti i do mira duše.

defcon

Post by defcon » 18/02/2008 08:39

Post Reply