LJUDINA DANIS TANOVIC

lunci

Post by lunci » 09/02/2008 10:45

alles gut :P

Homer_Simpson

Post by Homer_Simpson » 09/02/2008 18:57

Nesto razmisljam u vezi ovog projekta i opasnosti da (p)ostane samo sarajevska stvar...
Pa i neka bude na pocetku bas tako... evo sad ce opcinski... ajte skontajte se i uradite nesto...
Moraju stvari krenuti odnekle...Nekako kada pogledam Tuzlu... pa ljudi moji i oni su imali ratne zrtve i imaju svoje "doslje" i tranziciju (s obzirom na Tz kao primarno idustrijski grad goru nego Sarajevo) i opet je koliko toliko sacuvan urbani duh i duh Bosne i Hercegovine i imaju nacelika koji ako nista ono bar ne tretira svoje sugradjane kako podanike...

Stvar je u tome sto je Danis sa ovim iznenadnim potezom dao nama mogucnost da bar malo sanjamo jednu NORMALNU stranku,sa normalnim ljudima,ciljevima i politikom... zato Danise& Co kad si vec odlucio da udjes u to,nemoj NAM to usrat svega ti...

pitt

Post by pitt » 09/02/2008 19:11

lunci wrote:
bosanska rijec wrote:ovo sto napiso/la lunci ne kazem da nije u pravu u jednom dijelu teksta ali ne mozes napisati da je necija politika fasizoidna ako nije , a drugi koji je pun karadziceve retorike kaciti tek neki banditizam , nidje veze....
a podrzavam Danisa i sve probosanske stranke koje su za normalnu drzavu BiH.
malo ti bolje procitaj moje rijeci:

kod bosanskih srba i hrvata nazalost jos nema prave alternative...ali ce sutra kad im se sdruge strane kao sagovornik nadje jedan tanovic umjesto silajdzica njihova fasizoidna retorika izgubiti smisao..

dakle ovdje se govori o fasizoidnoj retorici dodika..a bogami silajdziceva ako nije fasizoidna jeste demagoska i na terenu apsolutno nema veze sa jedinstvenom drzavom..ako ti to nije jasno im sorry
jebo ti to ako ce danis biti (a znam da nece) predstavnik samo bosnjaka. Ljudi poput njega i komsica ova zemlja treba vise nego kise......iz svih naroda i sfera drustva..........

StarScream

Post by StarScream » 09/02/2008 19:29

Zasto se Danis ne prikloni SDP-u??
Ako napravi svoju stranku, pokupit ce jedan dio sdp-vih glasova. SDP ce biti na gubitku. Ni jedna ni druga stranka kraju nece imati nikakvu snagu.
Zasto se ne ujedine!?

pitt

Post by pitt » 09/02/2008 19:34

StarScream wrote:Zasto se Danis ne prikloni SDP-u??
Ako napravi svoju stranku, pokupit ce jedan dio sdp-vih glasova. SDP ce biti na gubitku. Ni jedna ni druga stranka kraju nece imati nikakvu snagu.
Zasto se ne ujedine!?
a sto bi morao? treba nesto novo....nesto svjeze. Sto bi se mor prikloniti stranci u kojoj (kao i ostalima) postoje razni klanovi. Koliko se samo energije trosi na unutarnja prepucavanja, davno su se stvare mogle izmjeniti

Homer_Simpson

Post by Homer_Simpson » 09/02/2008 19:44

To pitanje ne treba postavljati danisu i njemu slicnima,vec SDP-u malom princu Zlatku...

edinbug

Post by edinbug » 09/02/2008 19:59

Zasto se ne ujedine!?
Sumnjam da ce Danis ista znacajno dobiti i ako zaista dodze do realizacije, pogotovo ako je tacno ko su ljudi koji se okupljaju oko Danisa. Mislim da ce tu najvise biti "prebjega" iz drugih stranaka. SDP sigurno nece biti na gubitku, a koliko ce rasti o tome se vec moze diskutovati.
Prednost SDP-e a takode i drugih stranaka u odnosu na Danisa je sto Danis nema izgradenu infrastrukturu sto je kljucni problem. Jedino gdje moze napraviti nesto to je Sarajevo ali nista spektakularno.

StarScream

Post by StarScream » 09/02/2008 21:11

Nisam siguran da bih glasao za Danisa samo zato sto je mlad, lijep, i oskarovac. To nema nikakve veze sa realnoscu niti sa politikom.
Ako Zeljko dodje na celo SDP-a, glasam za SDP. Ako ne, glasam za druge.

Vodenjak

Post by Vodenjak » 09/02/2008 22:09

StarScream wrote:Nisam siguran da bih glasao za Danisa samo zato sto je mlad, lijep, i oskarovac. To nema nikakve veze sa realnoscu niti sa politikom.
Ako Zeljko dodje na celo SDP-a, glasam za SDP. Ako ne, glasam za druge.
Ono prvo si dobro napisao a ovo drugo... :(

lunci

Post by lunci » 10/02/2008 00:43

pitt wrote:
lunci wrote:
bosanska rijec wrote:ovo sto napiso/la lunci ne kazem da nije u pravu u jednom dijelu teksta ali ne mozes napisati da je necija politika fasizoidna ako nije , a drugi koji je pun karadziceve retorike kaciti tek neki banditizam , nidje veze....
a podrzavam Danisa i sve probosanske stranke koje su za normalnu drzavu BiH.
malo ti bolje procitaj moje rijeci:

kod bosanskih srba i hrvata nazalost jos nema prave alternative...ali ce sutra kad im se sdruge strane kao sagovornik nadje jedan tanovic umjesto silajdzica njihova fasizoidna retorika izgubiti smisao..

dakle ovdje se govori o fasizoidnoj retorici dodika..a bogami silajdziceva ako nije fasizoidna jeste demagoska i na terenu apsolutno nema veze sa jedinstvenom drzavom..ako ti to nije jasno im sorry
jebo ti to ako ce danis biti (a znam da nece) predstavnik samo bosnjaka. Ljudi poput njega i komsica ova zemlja treba vise nego kise......iz svih naroda i sfera drustva..........
apsolutno se slazem stobom pitt i nisam ni mislio da treba samo skupiti glasove bosnjaka vec svih normalnih gradjana..

zato sam ranije i napisao izmedju ostalog da valja aktivirati i ove sve koji ne glasaju..mada da budem iskren znam super ljude iz sdp koji su pokusali proci u danas vecinskim srpskim i hrvatskim sredinama u bih ali nazalost ta vrsta price ne prolazi...nabace im etiketu antisrba i antihrvata i dzaba ti...

sumnjam nazalost da se to tako skoro moze promjeniti u zemlji getoa:(

Liberalism

Post by Liberalism » 14/02/2008 08:55

Sta je s njim?

lunci

Post by lunci » 14/02/2008 11:19

Liberalism wrote:Sta je s njim?
nigdje ga :zzzz:

-LIBERO-
Čiča Gliša
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

Post by -LIBERO- » 14/02/2008 12:45

STANDARDNO ,SVI SUTE I GLEDAJU IZ PRIKRAJKA,DA VIDE KAKO CE SE STVARI ODVIJATI I KOJOJ CE SE STRANI NA KRAJU PRIKLONITI.

kanada71

Post by kanada71 » 14/02/2008 18:18

Zar su vec svi zaboravili Ronalda Regana i sulude ideje politickog zanra ovog glumca? Kakve ce tek sulude politicke ideje imati neko ko se bavi izmisljanjem istih, a ne samo neko ko ih glumi? Nah, na Balkanu nista novo. Rekoh procitat cu konacno jedan naucnik osniva stranku, pa euforija zbog toga, kad ono....avaj. Nek' je ko holivud, pa....yiiiiha! :-)

pitt

Post by pitt » 14/02/2008 18:20

ma jasta....reganje bas supak bio :D:D:D eto nek su ti ovi nasi skolovani politicari (kao i ovi sto u masama upisuju FPN samo eto nek se ide na nesto) bolji.

kanada71

Post by kanada71 » 14/02/2008 18:50

pitt wrote:ma jasta....reganje bas supak bio :D:D:D eto nek su ti ovi nasi skolovani politicari (kao i ovi sto u masama upisuju FPN samo eto nek se ide na nesto) bolji.
Ja napisem naucnik, ti citas da sam napisao "ovi nasi politicari". Gdje sam spomenuo ovi nasi politicari i ko je to naucnik za tebe od tih nasih politicara? Hodza Silajdjic, Mile svercer, Tihic referent, Radmanovic cetni pisar?

Ali OK, nama treba Danis, dough dough dough. Posto su glavni predmeti na akademiji filmskih umjetnosti ekonomija, diplomatija, drzavna strategija, vojska, itd. Sve sto BiH ocajno treba, Danis ima. :lol:

Al' dobro, eto ti glasaj za filmasa, samo na kraju od toga nema nista. Amerika, sa svojim suficitom tih davnih dana je mogla priustiti glumca za presjednika. Nakon tog iskustva, glumac za predsjednika im nije pao na pamet do dan danas. Mozle li BiH priustiti filmasa u situaciji u kojoj se nalazi?

I opet ce neki ovde od onog naucnik, vidjeti da sam napisao nasi politicari i slijedit ce komentari "ti si se nasao iz kanade da pametujes", "ne seri", "ne kenjaj", itd :lol: I love Balkan!

buzzer

Post by buzzer » 14/02/2008 20:10

kanada71 wrote:
pitt wrote:ma jasta....reganje bas supak bio :D:D:D eto nek su ti ovi nasi skolovani politicari (kao i ovi sto u masama upisuju FPN samo eto nek se ide na nesto) bolji.
Ja napisem naucnik, ti citas da sam napisao "ovi nasi politicari". Gdje sam spomenuo ovi nasi politicari i ko je to naucnik za tebe od tih nasih politicara? Hodza Silajdjic, Mile svercer, Tihic referent, Radmanovic cetni pisar?

Ali OK, nama treba Danis, dough dough dough. Posto su glavni predmeti na akademiji filmskih umjetnosti ekonomija, diplomatija, drzavna strategija, vojska, itd. Sve sto BiH ocajno treba, Danis ima. :lol:

Al' dobro, eto ti glasaj za filmasa, samo na kraju od toga nema nista. Amerika, sa svojim suficitom tih davnih dana je mogla priustiti glumca za presjednika. Nakon tog iskustva, glumac za predsjednika im nije pao na pamet do dan danas. Mozle li BiH priustiti filmasa u situaciji u kojoj se nalazi?

I opet ce neki ovde od onog naucnik, vidjeti da sam napisao nasi politicari i slijedit ce komentari "ti si se nasao iz kanade da pametujes", "ne seri", "ne kenjaj", itd :lol: I love Balkan!
naucnik kao recimo ejup ganic...???
Posto su glavni predmeti na akademiji filmskih umjetnosti ekonomija, diplomatija, drzavna strategija, vojska, itd. Sve sto BiH ocajno treba, Danis ima. :lol:
ne znamo mi sta danis ima. znamo sta ovi na vlasti nemaju i nadamo se da ce nam to stranka koju on ima namjeru osnovati donijeti. sta je tu lose? i nisu ti prioriteti pravilno poredani. prvo se mora demontirati nacionalizam, pa tek onda eventualno mozemo ocekivati progres u ekonomiji, drzavnoj strategiji... haj' nam ti alberta ti ferta iz kanade posalji jednog lijepog naucnika prije nego bude kasno.

valter071

Post by valter071 » 14/02/2008 20:21

Meni je čudno to što Danis za Oslobođenje kaže da su mu "dobri prijatelji" preporučili da se uključi u politiku, pa će onda i oni za njim. To mi je malo... Ne znam. Ako su to prijatelji odavde, onda kako se Danis ne zapita šta su radili tolike godine da nisu ni platformu uspjeli napisati, ni ime stranke izmisliti, već su čekali Danisa da on krene da razgrne prvi, a oni će za njim. Da bude "Danisova stranka" ko ona "Harisova", pa da se dijelimo u "Harisovce", "Danisovce", Keminu i Haretovu raju.

Ovo je novi "twist" u političkom razmišljanju uopšte. Sarajevo je pravo malo kino sa "glavnim junacima" svih boja i orijentacija. A mi smo publika. Pasivni posmatrači filma i predstave. Danise sve najbolje i puno sreće sa prevrtljivom Bosnom i ovim nesretnim Sarajevom.

A sada nešto vezano za Denisa:

STILOM A NE SILOM!!

Molim vas pridružite se tihom protestu koji se dešava i izvjesite crvenu tkaninu na prozor ili balkon u znak protesta protiv nasilja i korupcije. Crvena tkanina predstavlja i simbolizira prolivenu krv nedužnih i pravednika u Sarajevu. Simbolizira Denisovu krv. Ružu Sarajeva i srce Sarajeva koje se poklanja svaki SFF. Neka Sarajevo pokloni svoje srce Denisu za ovo krvavo Valetinovo.

Hvala

artzy

Post by artzy » 14/02/2008 21:44

DaysleepeR wrote:Danis ima problema koji su simptomaticni za sarajlije njegovih godina

on misli da BiH pocinje i zavrsava sa Sarajevom

ako misli imati stranku kojoj ce jedini cilj biti da bude glavna u gradu i da se brine o gradu OK

za bilo sta vise on nema sanse, cak njegovo ime nije nimalo pozeljno u druga dva entiteta

(ja znam da BIH formalno nema tri entiteta, ali ima prakticno zato me postedite newsflashova :D)
To je tvoje misljenje. Izrazeno kao da su cinjenice.

Da li mu sve pocinje sa SA ili ne - prvo: ne mozes znati je li tacno; drugo - ne mora nista znaciti cak i da je istinito...

Tesko da se Danis moze tek tako "lokalizovati".. bilo kojem drugom politicaru bi se to moglo prisiti i mnogima i dokazati zbog nacina na koji su zbrinuli svoje rodjake, prijatelje, "poslovne" partnere i doprinijeli razvoju svojih sela (kao Dodik, npr.)

Zvucis mi kao neko ko mrzi Sarajevo i Sarajlije..

Sada ako jos par ljudi izjavi da je nepozeljan medju Hrvatima i/ili Srbima moglo bi se poceti tretirati kao cinjenica; sto je bezeze - jer ni to ne moze lako biti potvrdjeno... naprotiv; moze se reci da bi ne-Bosnjaci imali manje nepovjerenja prema takvoj osobi nego prema i jednom aktivnom funkcioneru...

Siguran sam da je Danis imao priliku da prodje kroz proces u kojem se stvari pocinju spoznavati sire i dalje od svog "sela"...

..sve je opet moguce, pa mozda i grijesim...

artzy

Post by artzy » 14/02/2008 22:03

edinbug wrote:
Zasto se ne ujedine!?
Sumnjam da ce Danis ista znacajno dobiti i ako zaista dodze do realizacije, pogotovo ako je tacno ko su ljudi koji se okupljaju oko Danisa. Mislim da ce tu najvise biti "prebjega" iz drugih stranaka. SDP sigurno nece biti na gubitku, a koliko ce rasti o tome se vec moze diskutovati.
Prednost SDP-e a takode i drugih stranaka u odnosu na Danisa je sto Danis nema izgradenu infrastrukturu sto je kljucni problem. Jedino gdje moze napraviti nesto to je Sarajevo ali nista spektakularno.
Ja ne bih ocekivao da SDP-ovci napustaju svoju stranku. mislim da oni imaju najvjernije clanstvo (sada kad su procisceni) vecina pravih socijalista i nesto "komunjara"...

Ocekivao bih da "Danisova stranka" "osteti" sve stranke ukljucujuci nacionalne i one koje to imenom nisu...

Ne bih ocekivao da se ljudi iz drugih stranaka koji imaju neke funkcije pocnu prebacivati u ovu... i vjerovatno bi regrutirao vecinu mladjih od trideset godina - jer je u tome poenta - svjezi, mladi, neiskvareni (ili bar manje iskvareni) :-) i jos uvijek puni energije..

Mislim da bi Danis mogao okupiti multietnicko drustvo jer toj stranci program i image ne bi podrazumijevali prijetnju nicijoj egzistenciji i/ili pravima ili desrespekt...

Mislim da Danisa ne bi zanimalo da bude clan nacionalne stranke (to je i ranije mogao postati a nije) niti bi ga zanimalo da bude clan "stranke za federaciju BiH" ili "stranke za kanton Sarajevo"... to bi bilo kao praviti film samo za jednu vrstu ljudi bez univerzalne poruke i znacenja...

artzy

Post by artzy » 14/02/2008 22:11

Zamalo da kazem Go Obama! :-)

pitt

Post by pitt » 14/02/2008 22:28

Ono sto ti pokusavam reci je da filmadzija ili naucnik ili bilo koja druga profesija ne znace da se neko ne moze ili ne treba baviti politikom a jos manje biti uspjesan politicar.

Better Man

Post by Better Man » 14/02/2008 22:32

Dino Mustafić je jedna od osoba koja će biti u Danisovoj stranci i koji je zajedno sa Danisom pokretać ove ideje.

Bea_Trix
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

Post by Bea_Trix » 14/02/2008 22:43

pitt wrote:Ono sto ti pokusavam reci je da filmadzija ili naucnik ili bilo koja druga profesija ne znace da se neko ne moze ili ne treba baviti politikom a jos manje biti uspjesan politicar.
naime, tako je :)

odlucila sam da se uclanim u stranku, ukoliko me zele :D

pitt

Post by pitt » 14/02/2008 22:46

Bea_Trix wrote:
pitt wrote:Ono sto ti pokusavam reci je da filmadzija ili naucnik ili bilo koja druga profesija ne znace da se neko ne moze ili ne treba baviti politikom a jos manje biti uspjesan politicar.
naime, tako je :)

odlucila sam da se uclanim u stranku, ukoliko me zele :D

imas moj glas onda :D:D:D trixie for president! :D

Post Reply