Tadic u pobjednickom govoru negira BiH

Post Reply
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#126

Post by kijameta »

jeza u ledja wrote:Ja nikako ne kontam tu logiku: bolje je da u Srbiji (ili RS) pobjedi cetnik nego "salonski cetnik"? Ne znam kako mislite da ce se nasi odnosi sa Srbijom ili unutar BiH popraviti ako su na drugoj stradni okorjeli fasisti? Tako je u svemu, dajte nesto ekstremno i radikalno da bi se time ujedinila oporba takvima. Dajte radikale, dajte revolucije, dajte rat, samo nek se nesto rijesi? A niko ne misli na zrtve, ili izgubljeno vrijeme, a sto je najbitnije niko ne misli na poraz od takvih ljudi i takve politike. Ono, dajte nesto crno-bijelo (mi cemo biti "bijeli", a oni ce biti "crni"), dajte nesto najgore da mi nista ne moramo raditi nego da se svi okupimo ko ovce oko nase radikalne struje pa da jednoglasno blejimo protiv "onih anamo".
Bezze.
Ti si ovo postavio uprosteno ovako;radikali,najgori-rat,tadicevci,evropskiji.mirno rjesenje.Ali to uopste nije tacno,niko,pa cak ni ti nam ne moze garantovati da tadicevci,ne znace rat,nipocemu se to ne moze zakljuciti.Po retorici najmanje,ona ionako nista ne znaci.Srbija ima nacionalne ciljeve kao i svaka zemlja,koji su uslovljeni medzunarodnom situacijom.I Tadic i Nikolic bi u zavrsnici vodili istu politiku i iste odluke.Osnova njihove politike je stvaranje sto jace Srbije,kroz igru balansiranja izmedzu EU i Rusije(Titina skola),pritisak na susjedne zemlje,BiH pogotovo i da se kroz to dvoje uradi sto se vise moze za Kosovo,ako se sad ne sacuva da se bar ostave pravni uslovi za reokupaciju.
A trenutno zaratili ne bi nijedan ni drugi,ne zato sto je jedan dobar a jedan los,nego sto nemaju sile a medzunarodna situacija im ne odgovara.Da im medzunarodna zajednica da odrijesene ruke,sutra bi vidio Tadica u uniformi na Palama,kako obecava vojsci da ce stari srpski grad Sarajevo,biti opet srpski.
I jos nesto za vrijeme Yu-ratova nisu bili radikali na vlasti,pa kako da je onda doslo do rata?
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#127

Post by nikad_izvini »

kijameta wrote:
jeza u ledja wrote:Ja nikako ne kontam tu logiku: bolje je da u Srbiji (ili RS) pobjedi cetnik nego "salonski cetnik"? Ne znam kako mislite da ce se nasi odnosi sa Srbijom ili unutar BiH popraviti ako su na drugoj stradni okorjeli fasisti? Tako je u svemu, dajte nesto ekstremno i radikalno da bi se time ujedinila oporba takvima. Dajte radikale, dajte revolucije, dajte rat, samo nek se nesto rijesi? A niko ne misli na zrtve, ili izgubljeno vrijeme, a sto je najbitnije niko ne misli na poraz od takvih ljudi i takve politike. Ono, dajte nesto crno-bijelo (mi cemo biti "bijeli", a oni ce biti "crni"), dajte nesto najgore da mi nista ne moramo raditi nego da se svi okupimo ko ovce oko nase radikalne struje pa da jednoglasno blejimo protiv "onih anamo".
Bezze.
Ti si ovo postavio uprosteno ovako;radikali,najgori-rat,tadicevci,evropskiji.mirno rjesenje.Ali to uopste nije tacno,niko,pa cak ni ti nam ne moze garantovati da tadicevci,ne znace rat,nipocemu se to ne moze zakljuciti.Po retorici najmanje,ona ionako nista ne znaci.Srbija ima nacionalne ciljeve kao i svaka zemlja,koji su uslovljeni medzunarodnom situacijom.I Tadic i Nikolic bi u zavrsnici vodili istu politiku i iste odluke.Osnova njihove politike je stvaranje sto jace Srbije,kroz igru balansiranja izmedzu EU i Rusije(Titina skola),pritisak na susjedne zemlje,BiH pogotovo i da se kroz to dvoje uradi sto se vise moze za Kosovo,ako se sad ne sacuva da se bar ostave pravni uslovi za reokupaciju.
A trenutno zaratili ne bi nijedan ni drugi,ne zato sto je jedan dobar a jedan los,nego sto nemaju sile a medzunarodna situacija im ne odgovara.Da im medzunarodna zajednica da odrijesene ruke,sutra bi vidio Tadica u uniformi na Palama,kako obecava vojsci da ce stari srpski grad Sarajevo,biti opet srpski.
I jos nesto za vrijeme Yu-ratova nisu bili radikali na vlasti,pa kako da je onda doslo do rata?
@Jeza ima čudne i potpuno nerealne vizije svijeta koji ga oružuje.Shvatićeš to nakon par "dijaloga" s njim :-D
Usput,nema argumenata uopšte.Ali njemu to ne smeta :-D
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#128

Post by jeza u ledja »

nikad_izvini wrote: @Jeza ima čudne i potpuno nerealne vizije svijeta koji ga oružuje.Shvatićeš to nakon par "dijaloga" s njim :-D
Usput,nema argumenata uopšte.Ali njemu to ne smeta :-D
Nemas ni ti mozga, pa ti to ne smeta da pametujes.
Last edited by jeza u ledja on 05/02/2008 10:48, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#129

Post by jeza u ledja »

kijameta wrote:
jeza u ledja wrote:Ja nikako ne kontam tu logiku: bolje je da u Srbiji (ili RS) pobjedi cetnik nego "salonski cetnik"? Ne znam kako mislite da ce se nasi odnosi sa Srbijom ili unutar BiH popraviti ako su na drugoj stradni okorjeli fasisti? Tako je u svemu, dajte nesto ekstremno i radikalno da bi se time ujedinila oporba takvima. Dajte radikale, dajte revolucije, dajte rat, samo nek se nesto rijesi? A niko ne misli na zrtve, ili izgubljeno vrijeme, a sto je najbitnije niko ne misli na poraz od takvih ljudi i takve politike. Ono, dajte nesto crno-bijelo (mi cemo biti "bijeli", a oni ce biti "crni"), dajte nesto najgore da mi nista ne moramo raditi nego da se svi okupimo ko ovce oko nase radikalne struje pa da jednoglasno blejimo protiv "onih anamo".
Bezze.
Ti si ovo postavio uprosteno ovako;radikali,najgori-rat,tadicevci,evropskiji.mirno rjesenje.Ali to uopste nije tacno,niko,pa cak ni ti nam ne moze garantovati da tadicevci,ne znace rat,nipocemu se to ne moze zakljuciti.Po retorici najmanje,ona ionako nista ne znaci.Srbija ima nacionalne ciljeve kao i svaka zemlja,koji su uslovljeni medzunarodnom situacijom.I Tadic i Nikolic bi u zavrsnici vodili istu politiku i iste odluke.Osnova njihove politike je stvaranje sto jace Srbije,kroz igru balansiranja izmedzu EU i Rusije(Titina skola),pritisak na susjedne zemlje,BiH pogotovo i da se kroz to dvoje uradi sto se vise moze za Kosovo,ako se sad ne sacuva da se bar ostave pravni uslovi za reokupaciju.
A trenutno zaratili ne bi nijedan ni drugi,ne zato sto je jedan dobar a jedan los,nego sto nemaju sile a medzunarodna situacija im ne odgovara.Da im medzunarodna zajednica da odrijesene ruke,sutra bi vidio Tadica u uniformi na Palama,kako obecava vojsci da ce stari srpski grad Sarajevo,biti opet srpski.
I jos nesto za vrijeme Yu-ratova nisu bili radikali na vlasti,pa kako da je onda doslo do rata?
Kako se ne moze zakljuciti? Kojoj retorici, hajd reci sta tacno je izjavio Tadic - nadji jednu njegovu izjavu koja navodi na to da bi on Srbiju poveo u rat za Kosovo ili za bilo koji drugi dio Balkana?
Nikolic je pak izjavio vise puta - "da ako se Kosovo izdvoji oni nece sjediti i mirno cekati".

Osnova njihove politike je "sto jaca Srbija". Pa nece se valjda boriti za slabiju Srbiju? :D
Ostalo sto si naveo sve vrijedi za Tadica, ali ne za Nikolica, jer njegovoj stranci nije samo cilj "jaca Srbija", vec Srbija do linije Karlovac-Virovitica-Karlobag, Srbija bez neSrba i Srbija pod patronatom Rusa i definitivno van NATOa. Da dodju na vlast mogu uspostaviti policijsku drzavu, poceti zatvarati sve nepodobne, a mogu samo da zamislim sta bi se desavalo sa manjinama. Ko bi ih u tome zaustavio? Niko.

Tadic nije garant mira, ali sigurno je veci garant nego Nikolic.

A ne, cekaj, u stvari Nikolic je garant mira (mada je on taj koji prica o ratu), a Tadic je ratnohuskac jer ne prica o ratu. Eto da im MZ da, sutra bi se Tadic pojavio nad Sarajevom, a Nikolic, on bi valjda ostao kod kuce. Hmm, mudri su oni. :-)
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#130

Post by DobroJutroKolumbo »

Ja bi i njega i Dodika pustio da pricaju sta hoce i kako hoce , jednostavno nebi prenosio vijesti...A ovako njima to godi , imponuje , prenose poruke preko vijesti i ubiru politicke poene zna se gdje...TREBA IH IGNORISATI , PA CE SE ONI SAMI USUTITI...Njima ne treba odgovarat , jer oni to i traze , da bi zapocinjali nove kavge , a opste-poznato je iz psihologije kad se neka "svadjalica" svadja a druga strana ga ignorise , on isfrustriran time pocinje jos jace da laje i onda jednostavno umukne i zasuti , jer nema odgovora sa druge strane...Znaci nek se ovaj jedan eksponira u Srbiji koliko hoce i ovaj drugi u RS ali zato svi Federalni mediji da jednostavno prestanu izvjestavat o ovoj dvojici i njihovim partijama...ukljucujuci sa-x.com portal koji , pored necije izjave o Dodiku, stavi sliku Dodika , valjda se treba u clanku staviti slika covjeka koji je dao izjavu!??? Znaci zakljucak ignorisati i samo ignorisati...!
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#131

Post by nikad_izvini »

Vidim da nekome ne ide razmišljanje,pa da ponovim post.Nema efekta,al jbg :-D

Zašto bih više volio da je dobio Nikolić izbore.Nije teško objasniti.

Tadić je dobio drugi krug sa razlikom od 120.000-150.000 glasova cca.S tim da je Nikolić ušao u drugi krug sa 180.000 glasova više od Tadića.
Tadiću su pobjedu donijele manjine,Vojvodina i Beograd(koliko sam upratio).
Nakon Tadićeve pobjede Europa mu čestita.Kao demokrati?Kao pobjedniku? Kao nosiocu promjena u Srbiji??!!
Kao nagradu za Tadićevu pobjedu, Srbija potpisuje Sporazum o stabilizaciji i sigurnosti vjerovatno u četvrtak.Kao nagrada se spominje i olakšani vizni režim.Sad će doći malo pomoći, malo više investicija.Lijepo.

Summarum je slijedeći:bez ratne reparacije za BiH, bez izručenja karadžića i mladića, bez JASNE OSUDE HAAŠKOG SUDA za GENOCID I AGRESIJU.Srbija je nakon svega dobila nagradu.U vidu pobjede Tadića čuvenog demokrate.To je valjda pokupio od oca, na demokratiju mislim.
Usput su dobili tapšanje po ramenu :roll:

S druge strane, Nikolić ima podršku cirka 2 miliona glasača.To se neće izbrisati, niti nestati.S Nikolićem bi dobili po nosu od Europe, ne bi potpisali Sporazum o Stabilnosti, ne bi dobili pomoć i investicije.

Summarum: 2 miliona nezadovoljnika je i dalje tu.Ništa bitno se nije promijenilo.Lažem,jeste.Izvukli su se vrlo JEFTINO.Ja tu vidim problem,ne sada,ali.......

PS. Rusija je podržala TADIĆA, ne Nikolića.Tadić im je trčao sa Koštunicom u Moskvu da im prodaju rafineriju, čini mi se.
Rusija ne može/ne želi spriječiti nezavisnost Kosova.Rusija ima igrača na Balkanu, koji nije dobio po nosu na kraju,nego tapšanje po ramenu i šargarepu.Toga se bojim.

EDIT: priča o mogućoj eskalaciji sukoba dolaskom Nikolića na vlast, je smiješna.Vojne sile više nemaju, ne mogu Kosovo da sačuvaju.Kamoli da ratuju.Al sad će investicije i pomoć.Eto para :roll:
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#132

Post by zrikavac48 »

U ratu je izvrsen genocid ocigledno, izgonom, progonom, ubijanjem. A sada u miru se nastavlja na drugi nacin, tiho, pritajeno, zakamuflirano, bez fizickog nasilja, bez krvi, djelovanjem na psihu.Izvrsioci su najcesce doseljenici( sa malim procentom izuzetka) i politika koju zagovaraju politicari Republike S od -95te pa do danas. Takvo genocidno djelovanje je dugotrajnije, ali efikasnost je ista.
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#133

Post by kijameta »

jeza u ledja wrote:
kijameta wrote:
jeza u ledja wrote:Ja nikako ne kontam tu logiku: bolje je da u Srbiji (ili RS) pobjedi cetnik nego "salonski cetnik"? Ne znam kako mislite da ce se nasi odnosi sa Srbijom ili unutar BiH popraviti ako su na drugoj stradni okorjeli fasisti? Tako je u svemu, dajte nesto ekstremno i radikalno da bi se time ujedinila oporba takvima. Dajte radikale, dajte revolucije, dajte rat, samo nek se nesto rijesi? A niko ne misli na zrtve, ili izgubljeno vrijeme, a sto je najbitnije niko ne misli na poraz od takvih ljudi i takve politike. Ono, dajte nesto crno-bijelo (mi cemo biti "bijeli", a oni ce biti "crni"), dajte nesto najgore da mi nista ne moramo raditi nego da se svi okupimo ko ovce oko nase radikalne struje pa da jednoglasno blejimo protiv "onih anamo".
Bezze.
Ti si ovo postavio uprosteno ovako;radikali,najgori-rat,tadicevci,evropskiji.mirno rjesenje.Ali to uopste nije tacno,niko,pa cak ni ti nam ne moze garantovati da tadicevci,ne znace rat,nipocemu se to ne moze zakljuciti.Po retorici najmanje,ona ionako nista ne znaci.Srbija ima nacionalne ciljeve kao i svaka zemlja,koji su uslovljeni medzunarodnom situacijom.I Tadic i Nikolic bi u zavrsnici vodili istu politiku i iste odluke.Osnova njihove politike je stvaranje sto jace Srbije,kroz igru balansiranja izmedzu EU i Rusije(Titina skola),pritisak na susjedne zemlje,BiH pogotovo i da se kroz to dvoje uradi sto se vise moze za Kosovo,ako se sad ne sacuva da se bar ostave pravni uslovi za reokupaciju.
A trenutno zaratili ne bi nijedan ni drugi,ne zato sto je jedan dobar a jedan los,nego sto nemaju sile a medzunarodna situacija im ne odgovara.Da im medzunarodna zajednica da odrijesene ruke,sutra bi vidio Tadica u uniformi na Palama,kako obecava vojsci da ce stari srpski grad Sarajevo,biti opet srpski.
I jos nesto za vrijeme Yu-ratova nisu bili radikali na vlasti,pa kako da je onda doslo do rata?
Kako se ne moze zakljuciti? Kojoj retorici, hajd reci sta tacno je izjavio Tadic - nadji jednu njegovu izjavu koja navodi na to da bi on Srbiju poveo u rat za Kosovo ili za bilo koji drugi dio Balkana?
Nikolic je pak izjavio vise puta - "da ako se Kosovo izdvoji oni nece sjediti i mirno cekati".

Osnova njihove politike je "sto jaca Srbija". Pa nece se valjda boriti za slabiju Srbiju? :D
Ostalo sto si naveo sve vrijedi za Tadica, ali ne za Nikolica, jer njegovoj stranci nije samo cilj "jaca Srbija", vec Srbija do linije Karlovac-Virovitica-Karlobag, Srbija bez neSrba i Srbija pod patronatom Rusa i definitivno van NATOa. Da dodju na vlast mogu uspostaviti policijsku drzavu, poceti zatvarati sve nepodobne, a mogu samo da zamislim sta bi se desavalo sa manjinama. Ko bi ih u tome zaustavio? Niko.

Tadic nije garant mira, ali sigurno je veci garant nego Nikolic.

A ne, cekaj, u stvari Nikolic je garant mira (mada je on taj koji prica o ratu), a Tadic je ratnohuskac jer ne prica o ratu. Eto da im MZ da, sutra bi se Tadic pojavio nad Sarajevom, a Nikolic, on bi valjda ostao kod kuce. Hmm, mudri su oni. :-)
Nisi uopste shvatio,rekao sam da retorika nije bitna.Sta god da Nikolic pricao,radio bi sve u dlaku kao Tadic i obrnuto sta god Tadic pricao radi sve sto bi i Nikolic radio.Sve sto su rekli je mazanje ociju biracima.A i jedan i drugi provode referendum SANU,neko ga je lijepo postirao ali uslovljeni su u provodzenju medzunarodnom situacijom. I u tom neizboru kojeg imaju i jedan i drugi bi vukli iste poteze.Na tvoje pitanje;sta bi bilo sa manjinama,da je Nikolic pobijedio ? Pa nista,jeli ti mislis da je Srbija sposobna izvesti genocid nad Bosnjacima ili Madzarima ? Nije i zato nece,ni Nikolic ni Tadic. A bili ga uradili da mogu ? Bi i jedan i drugi.
Znaci i njihova politika prema BiH bi bila ista,sta god da pricali pred izbore.
Jedina bitna razlika je sto Tadic u vidu Krmoglavog i njegove partije ima razvijen sistem za razbijanje BiH a Nikolic bi prvo morao srusiti Krmoglavog i instalirati svoje ljude u BiH a to bi nam dalo nekoliko dragocjenih mjeseci i zadovoljstvo vidjeti Krmoglavog iza resetki.
I u prethodnim postovima si uvijek isticao mir i dogovor kao najveci princip ali mir to sigurno nije.Dogovor i mir je nesto sto agresor uvijek nudi zrtvi;Njemci Cesima 1570 i 1938,USA indijancima,Hitler Jugoslaviji i Engleskoj,Karadzic BiH. Ee jedino kada zrtva ne prihvati mir po diktatu agresora,tek onda nastaje rat.A da li su Bosanci za mir,spremni zrtvovati zemlju,cast,ponos,slobodu ? Odgovor na to pitanje smo vidjeli u martu 1992, tada smo imali to pitanje na listicu napisano.A mislim da je nas odgovor jos uvijek isti kao onda.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#134

Post by zavrzlama »

kijameta wrote:
jeza u ledja wrote:
kijameta wrote: Ti si ovo postavio uprosteno ovako;radikali,najgori-rat,tadicevci,evropskiji.mirno rjesenje.Ali to uopste nije tacno,niko,pa cak ni ti nam ne moze garantovati da tadicevci,ne znace rat,nipocemu se to ne moze zakljuciti.Po retorici najmanje,ona ionako nista ne znaci.Srbija ima nacionalne ciljeve kao i svaka zemlja,koji su uslovljeni medzunarodnom situacijom.I Tadic i Nikolic bi u zavrsnici vodili istu politiku i iste odluke.Osnova njihove politike je stvaranje sto jace Srbije,kroz igru balansiranja izmedzu EU i Rusije(Titina skola),pritisak na susjedne zemlje,BiH pogotovo i da se kroz to dvoje uradi sto se vise moze za Kosovo,ako se sad ne sacuva da se bar ostave pravni uslovi za reokupaciju.
A trenutno zaratili ne bi nijedan ni drugi,ne zato sto je jedan dobar a jedan los,nego sto nemaju sile a medzunarodna situacija im ne odgovara.Da im medzunarodna zajednica da odrijesene ruke,sutra bi vidio Tadica u uniformi na Palama,kako obecava vojsci da ce stari srpski grad Sarajevo,biti opet srpski.
I jos nesto za vrijeme Yu-ratova nisu bili radikali na vlasti,pa kako da je onda doslo do rata?
Kako se ne moze zakljuciti? Kojoj retorici, hajd reci sta tacno je izjavio Tadic - nadji jednu njegovu izjavu koja navodi na to da bi on Srbiju poveo u rat za Kosovo ili za bilo koji drugi dio Balkana?
Nikolic je pak izjavio vise puta - "da ako se Kosovo izdvoji oni nece sjediti i mirno cekati".

Osnova njihove politike je "sto jaca Srbija". Pa nece se valjda boriti za slabiju Srbiju? :D
Ostalo sto si naveo sve vrijedi za Tadica, ali ne za Nikolica, jer njegovoj stranci nije samo cilj "jaca Srbija", vec Srbija do linije Karlovac-Virovitica-Karlobag, Srbija bez neSrba i Srbija pod patronatom Rusa i definitivno van NATOa. Da dodju na vlast mogu uspostaviti policijsku drzavu, poceti zatvarati sve nepodobne, a mogu samo da zamislim sta bi se desavalo sa manjinama. Ko bi ih u tome zaustavio? Niko.

Tadic nije garant mira, ali sigurno je veci garant nego Nikolic.

A ne, cekaj, u stvari Nikolic je garant mira (mada je on taj koji prica o ratu), a Tadic je ratnohuskac jer ne prica o ratu. Eto da im MZ da, sutra bi se Tadic pojavio nad Sarajevom, a Nikolic, on bi valjda ostao kod kuce. Hmm, mudri su oni. :-)
Nisi uopste shvatio,rekao sam da retorika nije bitna.Sta god da Nikolic pricao,radio bi sve u dlaku kao Tadic i obrnuto sta god Tadic pricao radi sve sto bi i Nikolic radio.Sve sto su rekli je mazanje ociju biracima.A i jedan i drugi provode referendum SANU,neko ga je lijepo postirao ali uslovljeni su u provodzenju medzunarodnom situacijom. I u tom neizboru kojeg imaju i jedan i drugi bi vukli iste poteze.Na tvoje pitanje;sta bi bilo sa manjinama,da je Nikolic pobijedio ? Pa nista,jeli ti mislis da je Srbija sposobna izvesti genocid nad Bosnjacima ili Madzarima ? Nije i zato nece,ni Nikolic ni Tadic. A bili ga uradili da mogu ? Bi i jedan i drugi.
Znaci i njihova politika prema BiH bi bila ista,sta god da pricali pred izbore.
Jedina bitna razlika je sto Tadic u vidu Krmoglavog i njegove partije ima razvijen sistem za razbijanje BiH a Nikolic bi prvo morao srusiti Krmoglavog i instalirati svoje ljude u BiH a to bi nam dalo nekoliko dragocjenih mjeseci i zadovoljstvo vidjeti Krmoglavog iza resetki.
I u prethodnim postovima si uvijek isticao mir i dogovor kao najveci princip ali mir to sigurno nije.Dogovor i mir je nesto sto agresor uvijek nudi zrtvi;Njemci Cesima 1570 i 1938,USA indijancima,Hitler Jugoslaviji i Engleskoj,Karadzic BiH. Ee jedino kada zrtva ne prihvati mir po diktatu agresora,tek onda nastaje rat.A da li su Bosanci za mir,spremni zrtvovati zemlju,cast,ponos,slobodu ? Odgovor na to pitanje smo vidjeli u martu 1992, tada smo imali to pitanje na listicu napisano.A mislim da je nas odgovor jos uvijek isti kao onda.

Ustedi mi tastaturu...odlican osvrt.. :thumbup: :bih:
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#135

Post by windas »

Sto se tice drzave BiH nema nikakve razlike izmedju Tadica i Nikolica, samo sto je Tadic rodjeni Bosanac,
a sta ce biti 17. marta u Pristini...????
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#136

Post by cogni »

kijameta wrote: Nisi uopste shvatio,rekao sam da retorika nije bitna.Sta god da Nikolic pricao,radio bi sve u dlaku kao Tadic i obrnuto sta god Tadic pricao radi sve sto bi i Nikolic radio.Sve sto su rekli je mazanje ociju biracima.A i jedan i drugi provode referendum SANU,neko ga je lijepo postirao ali uslovljeni su u provodzenju medzunarodnom situacijom. I u tom neizboru kojeg imaju i jedan i drugi bi vukli iste poteze.
Kojim potezima Tadica si dosada bio nezadovoljan?

Da li je osnovni problem sto Srbija daje podrsku RS-u, ili je pak problem sto su RS i FBiH i dalje u losim odnosima, cak i 12 godina nakon rata?

Ako je problem sto Srbija podrzava RS, to nece prestati biti problem tako sto ce Srbija prestati da podrzava RS, vec tako sto ce BiH postati normalna drzava u kojoj ce podrska bilo kom dijelu biti ujedno i podrska cjelini.
Orbini
Posts: 1100
Joined: 26/07/2003 00:00

#137

Post by Orbini »

Sve u svemu zahebano.

Bosnjaci mogu nesto usicariti vise od ovog laganog gusenja samo krizom. Ne mora to biti rat, dovoljno je da dejtonski sistem kolapsira pa hajd pravi novi Dejton.

Sa Nikolicem na celu bi Srbi prvi inicirali krizu i to je jako bitno.
Sa Tadicem nece prvi zapoceti krizu, sto je najgore, - te nam predstoji lagano gusenje.

Zvuci suludo, ali samo nas tezi incident na srpskoj strani moze izvaditi iz 'ovana.
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#138

Post by zrikavac48 »

Citat:
"Da li je osnovni problem sto Srbija daje podrsku RS-u, ili je pak problem sto su RS i FBiH i dalje u losim odnosima, cak i 12 godina nakon rata? "

Upravo zato je stanovnistvo nesrpske nacionalnosti i te kako zainteresirano ko je na vlasti u Srbiji. Sve dok srbijanska vlast puse u ledja politicarima iz Republike S, dotle isti imaju snagu za odbijanje saradnje sa politicarima iz Federacije u smislu jacanja ekonomski i polticki BiH kao drzave.(Ovdije ne govorim o savrseno dobrim odnosima i jos boljoj saradnji medju nekim politicarima na citavoj regiji bivse Jugoslavije kada je u pitanju saradnja sa mafijom i kriminalnim miljeom.)
brdo
Posts: 432
Joined: 26/11/2006 10:59

#139

Post by brdo »

treba mu napraviti kontra udarac i prvim priznati KOSOVO , pa nek se onda kurci kako hoce :shock: :? :x
kijameta
Posts: 1291
Joined: 08/08/2007 10:13

#140

Post by kijameta »

cogni wrote:
kijameta wrote: Nisi uopste shvatio,rekao sam da retorika nije bitna.Sta god da Nikolic pricao,radio bi sve u dlaku kao Tadic i obrnuto sta god Tadic pricao radi sve sto bi i Nikolic radio.Sve sto su rekli je mazanje ociju biracima.A i jedan i drugi provode referendum SANU,neko ga je lijepo postirao ali uslovljeni su u provodzenju medzunarodnom situacijom. I u tom neizboru kojeg imaju i jedan i drugi bi vukli iste poteze.
Kojim potezima Tadica si dosada bio nezadovoljan?

Da li je osnovni problem sto Srbija daje podrsku RS-u, ili je pak problem sto su RS i FBiH i dalje u losim odnosima, cak i 12 godina nakon rata?

Ako je problem sto Srbija podrzava RS, to nece prestati biti problem tako sto ce Srbija prestati da podrzava RS, vec tako sto ce BiH postati normalna drzava u kojoj ce podrska bilo kom dijelu biti ujedno i podrska cjelini.
Reci da ovo nisi ozbiljno mislio.Pa po rijecima radikala,Krmoglavceva vila na Dedinju JE Tadicev poklon a i bez ulazenja u to poznato je da je Krmoglavi Tadicev pion. Jeli treba sta dodati :? Mozda sklapanja separatnih sporazuma izmedzu rs i Srbije bez ucesca BiH. Tadic otkako je na vlasti daje podrsku jacanju rs na ustrb BiH i ne misli sa tim prestati.To budi siguran nece na dobro izaci.BiH ne moze postati normalna drzava,dokle god joj se predsjednici i vlast susjednih drzava uplicu u svaku poru zivota.A osim toga Tadic i njegova Krmeca glava,ne zele normalnu BiH, ne zele naprosto nikakvu BiH.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#141

Post by jeza u ledja »

kijameta wrote:Nisi uopste shvatio,rekao sam da retorika nije bitna.Sta god da Nikolic pricao,radio bi sve u dlaku kao Tadic i obrnuto sta god Tadic pricao radi sve sto bi i Nikolic radio.Sve sto su rekli je mazanje ociju biracima.A i jedan i drugi provode referendum SANU,neko ga je lijepo postirao ali uslovljeni su u provodzenju medzunarodnom situacijom. I u tom neizboru kojeg imaju i jedan i drugi bi vukli iste poteze.
Po cemu ti izvlacis te zakljucke? Mislim, nije mi jasno. Koje izjave ili potezi Tadica u odnosu na Nikolica te navode na te zakljucke?
Ono, nece nas ni Tadic nesto usreciti, ali kakvih ima taj je jos i dobar.
kijameta wrote: Na tvoje pitanje;sta bi bilo sa manjinama,da je Nikolic pobijedio ? Pa nista,jeli ti mislis da je Srbija sposobna izvesti genocid nad Bosnjacima ili Madzarima ? Nije i zato nece,ni Nikolic ni Tadic. A bili ga uradili da mogu ? Bi i jedan i drugi.
Madjarske i bosnjacke stranke u Srbiji su podrzale Tadica. Da li bi oni podrzali nekoga ko bi izvrsio genocid nad njima 'da mu daju'? Je li to znaci da ti znas nesto vise od njih ili?
S druge strane imas SRS koji i dan danas pricaju u "protjerivanju preko Horgosa".
I samo da kazem, ne moraju oni vrsiti genocid, mogu uvesti toliku represiju u Sandzaku i dijelovima Vojvodine da manjinama ucine zivot nemogucim. Vrlo je jasno da Nikolicevi ne bi slusali EU ako bi se ona usportivila tome, i kako mislis da bi ih neko u tome sprijecio? Mislis da MZ tako lako ulazi u druge zemlje da rjesava probleme?

kijameta wrote: I u prethodnim postovima si uvijek isticao mir i dogovor kao najveci princip ali mir to sigurno nije.Dogovor i mir je nesto sto agresor uvijek nudi zrtvi;Njemci Cesima 1570 i 1938,USA indijancima,Hitler Jugoslaviji i Engleskoj,Karadzic BiH. Ee jedino kada zrtva ne prihvati mir po diktatu agresora,tek onda nastaje rat.A da li su Bosanci za mir,spremni zrtvovati zemlju,cast,ponos,slobodu ? Odgovor na to pitanje smo vidjeli u martu 1992, tada smo imali to pitanje na listicu napisano.A mislim da je nas odgovor jos uvijek isti kao onda.
Ne kontam sta hoces da kazes?
Ja govorim uopste o postojanju opcije rata ili mira, a ne o tome da li treba prihvatiti nepravedan mir. Zasto se radovati opciji koja ima vece sanse da ugrozi mir?

Cijela ova prica je prosta logika i zdrav razum:
Umjereni nacionalista - lose.
Ekstremni nacionalista - grozno.



Druga je stvar sto bi neki ljudi volili da komsiji crkne krava.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45240
Joined: 29/12/2005 01:20

#142

Post by jeza u ledja »

kijameta wrote: Reci da ovo nisi ozbiljno mislio.Pa po rijecima radikala,Krmoglavceva vila na Dedinju JE Tadicev poklon a i bez ulazenja u to poznato je da je Krmoglavi Tadicev pion. Jeli treba sta dodati :? Mozda sklapanja separatnih sporazuma izmedzu rs i Srbije bez ucesca BiH. Tadic otkako je na vlasti daje podrsku jacanju rs na ustrb BiH i ne misli sa tim prestati.To budi siguran nece na dobro izaci.BiH ne moze postati normalna drzava,dokle god joj se predsjednici i vlast susjednih drzava uplicu u svaku poru zivota.A osim toga Tadic i njegova Krmeca glava,ne zele normalnu BiH, ne zele naprosto nikakvu BiH.
Sporazum o specijalnim odnosima. Jesi cuo za to?

Vila na Dedinju? Kakve to tacno ima veze sa nama?
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#143

Post by cogni »

kijameta wrote: Reci da ovo nisi ozbiljno mislio.Pa po rijecima radikala,Krmoglavceva vila na Dedinju JE Tadicev poklon a i bez ulazenja u to poznato je da je Krmoglavi Tadicev pion.
Reci da ovo nisi ozbiljno mislio, od kada to apsolutno vjerujemo radikalima, i to u jeku kampanje, nakon sto je Dodik jako grubo napao Nikolica i odlucno podrzao Tadica.
Po cemu je Krmoglavi Tadicev pion, evo, meni to nije poznato. Uzged budi receno, Krmoglavog nije postavio Tadic vec je izabran od gradjana RS na izborima, kao sto sutra mogu izabrati nekog drugog.
Jeli treba sta dodati :? Mozda sklapanja separatnih sporazuma izmedzu rs i Srbije bez ucesca BiH.
Ti sporazumi su u obostranu korist Srbije i RS, te su kao takvi i u korist BiH, jer je RS dio BiH. Ti sporazumi su predvidjeni ustavom BiH ko sto rece Jeza.
Tadic otkako je na vlasti daje podrsku jacanju rs na ustrb BiH i ne misli sa tim prestati.
Zasto je jacanje RS na ustrb BiH? Kako je RS dio BiH, jaca RS znaci i jacu BiH. Ne zaboravi da BiH nije FBIH, vec je BIH=FBiH + RS.
To budi siguran nece na dobro izaci.BiH ne moze postati normalna drzava,dokle god joj se predsjednici i vlast susjednih drzava uplicu u svaku poru zivota.A osim toga Tadic i njegova Krmeca glava,ne zele normalnu BiH, ne zele naprosto nikakvu BiH.
Krmeca glava ne zeli BiH u kojoj je RS ugrozena. Ako iz FBIH kazu, mi necemo drzavu u kojoj je RS, jedine opcije RS-u su a) mi cemo se samoponistiti da bi drugi bili zadovoljni i b) mi ocemo vani iz takve BiH.

Da li se bar slazemo da je svako pozivanje na jednostrano ukidanje RS (drukcije nije moguce) rusenje BiH?
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#144

Post by nikad_izvini »

cogni
Po cemu je Krmoglavi Tadicev pion, evo, meni to nije poznato.
A jebiga.Dobro je neko primijetio.Amnezija vlada.Na žalost,rs premijeri i predsjednici su pijuni Srbije.Od prvog do zadnjeg.Ko kaže da nije tako.Laže.
Ti sporazumi su u obostranu korist Srbije i RS, te su kao takvi i u korist BiH, jer je RS dio BiH. Ti sporazumi su predvidjeni ustavom BiH ko sto rece Jeza.
Pozivaš se na @Jezu :roll: Ipak je malo čudno da DIO jedne države ima specijane sporazume sa drugom državom,zar ne? Ustav koji pobija sam sebe,na taj se Ustav pozivaš,jel? Imaš anex 4 članove 2,4 i 5.
Član 2: pravo svih građana BiH da biraju i budu birani na teritoriji cijele BiH.
Članovi 4 i 5:Predsjedništvo se bira na entitetskom nivou,kao i Dom naroda.....
Na taj se Ustav pozivaš.....Tja.
Zasto je jacanje RS na ustrb BiH? Kako je RS dio BiH, jaca RS znaci i jacu BiH. Ne zaboravi da BiH nije FBIH, vec je BIH=FBiH + RS.
Ne znači.Elementarno nepozanavanje države i njenih institucija,te podjele vlasti.Imaš centralizovanu državu i decentralizovanu državu.Država ne može biti u isto vrijeme oboje.rs želi decentralizaciju kao entitet.Želi veći budžet na uštrb države,policiju koja odgovara ENTITETU a ne državi i tako dalje.Logika stvari je:slabija BIH jači entitet i jača BiH slabiji entitet.Samo blesav čovjek može tvrditi suprotno.
Krmeca glava ne zeli BiH u kojoj je RS ugrozena. Ako iz FBIH kazu, mi necemo drzavu u kojoj je RS, jedine opcije RS-u su a) mi cemo se samoponistiti da bi drugi bili zadovoljni i b) mi ocemo vani iz takve BiH.
Ovaj,to je bio i pokušaj od 92-95.Al jebiga.Amnezija vlada.Ovaj,vazda Srbi ugroženi.Matrica koja se ponavlja od Nečertanija,SANU-a do današnjih vremena.
Da li se bar slazemo da je svako pozivanje na jednostrano ukidanje RS (drukcije nije moguce) rusenje BiH?
[/quote]

Ko će normalan da podržava entetet nastao na genocidu i etničkom čišćenju.Koji ratne zločince slavi ko heroje i krije ih.Koji pravi specijalne odnose sa još jednim agresorom na BiH.Entite koji se na kraju priče pravi blesav,historija počinje od 95 i tačka.Dok se to ne riješi,a neće,normalne situacije neće biti.
Cijenim,ljudi žive u rs-u.OK.Ali da niko ne priznaje šta se desilo.To je već malo čudan događaj.Rekoh,amnezija je čudo.....

PS Njemci su imali Branta,entitet ima Dodika i karadžića.Dok je tako......i amnezije.......
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#145

Post by cogni »

nikad_izvini wrote: A jebiga.Dobro je neko primijetio.Amnezija vlada.Na žalost,rs premijeri i predsjednici su pijuni Srbije.Od prvog do zadnjeg.Ko kaže da nije tako.Laže.
Nije pitanje da li je Dodik pijun Srbije ili ne, vec na osnovu cega zakljucujete da je Dodik pijun Srbije?
Pozivaš se na @Jezu :roll: Ipak je malo čudno da DIO jedne države ima specijane sporazume sa drugom državom,zar ne? Ustav koji pobija sam sebe,na taj se Ustav pozivaš,jel? Imaš anex 4 članove 2,4 i 5.
Član 2: pravo svih građana BiH da biraju i budu birani na teritoriji cijele BiH.
Članovi 4 i 5:Predsjedništvo se bira na entitetskom nivou,kao i Dom naroda.....
Na taj se Ustav pozivaš.....Tja.
BiH je kao drzava definirana svojim ustavom. Zar ocekujesh da se pozovem na ustav Bugarske? Jeza je govorio o ustavu u postu prije moga, te sam ga samo zato pomenuo.

Drugo, di si nasao ovo:
"Član 2: pravo svih građana BiH da biraju i budu birani na teritoriji cijele BiH.",
djeluje prilicno nebulozno.
Ne znači.Elementarno nepozanavanje države i njenih institucija,te podjele vlasti.Imaš centralizovanu državu i decentralizovanu državu.Država ne može biti u isto vrijeme oboje.rs želi decentralizaciju kao entitet.Želi veći budžet na uštrb države,policiju koja odgovara ENTITETU a ne državi i tako dalje.Logika stvari je:slabija BIH jači entitet i jača BiH slabiji entitet.Samo blesav čovjek može tvrditi suprotno.
BiH jeste decentralizovana drzava sastavljena od dva entiteta. Ako su ti entiteti slabi i drzava je ukupno slaba. Jacanjem entiteta, jacha i drzava od koje su oni sacinjeni.

Kako ti vidish stvari, jacanje BiH tumacish kao centralizaciju. Pe meni centralizacija nije sinonim za jacanje, pogotovo sto mislim da u BiH centralizacija znaci slabljenje. Sve sto je na nivou BiH zahtjeva dogovor tri strane koje imaju suprotna gledista, i koja se jako tesko dogovaraju. Sto se vishe stvari ubaci u igru to je dogovor tezi.

Istinsko jachanje BiH ce doci kada FBiH i RS budu gledali jadna na drugu kao na prijatelje. Neprijatelji jednostavno tesko mogu zajedno da funkcioniraju. Nazalost, ne vidim da je trenutno jacanje BiH ikome narocito bitno, tako da u bliskoj buducnosti to ne djeluje realisticno.
Krmeca glava ne zeli BiH u kojoj je RS ugrozena. Ako iz FBIH kazu, mi necemo drzavu u kojoj je RS, jedine opcije RS-u su a) mi cemo se samoponistiti da bi drugi bili zadovoljni i b) mi ocemo vani iz takve BiH.
Ovaj,to je bio i pokušaj od 92-95.Al jebiga.Amnezija vlada.Ovaj,vazda Srbi ugroženi.Matrica koja se ponavlja od Nečertanija,SANU-a do današnjih vremena.
Ako se pokusava ukinuti RS, onda je RS ugrozena, to je prilicno jednostavna logika. Ako ne zelish da komentiras samu logiku to je sasvim ok, ali svakako da nema smisla ne slagati se sa jednim djelicem logicke jednadzbe.

Bonus pitanja, ako SANU kaze da je 1+1=2, da li ces promjeniti nacin zbrajanja? Da li mislish da je dovoljno samo pomenuti SANU, i da na neki magicni nacin automatski postajesh u pravu?
Ko će normalan da podržava entetet nastao na genocidu i etničkom čišćenju.
RS jeste nastala u ratu kao nacin da Srbi iz BiH zastite svoja prava. Rat je poceo nakon propalih pregovora i odbijanja Kutiljerovog plana.
Nazalost, pred kraj tog rata je izvrsen genocid na podrucju Srebrenice. RS je postojala prije toga, i nije svoje postojanje na tome utemeljila. Da li zelish da kazes da je RS svoje postojanje obezbjedila izvrsenjem genocida u Srebrenici?
Etnickog ciscenja je bilo i drugdje u BiH, a aneksom 7 je reguliran povratak svih koji to zele. Istina je da je velika vecina zlocina pocinjena od strane Srba, al to ne znaci da Srbi treba da prestanu da zive.
Koji ratne zločince slavi ko heroje i krije ih.
Za ratne zlicince postoji sud u Hagu, kao i domaci sudovi.
RS ne slavi zlocince, di si to vidio?
Koji pravi specijalne odnose sa još jednim agresorom na BiH.
A prvi je RS? Nesreca je sto rat nije izbjegnut, ali kad je vec doslo do njega bilo bi jako cudno da Srbija nije podrzala Srbe u susjednoj drzavi.
Entite koji se na kraju priče pravi blesav,historija počinje od 95 i tačka.Dok se to ne riješi,a neće,normalne situacije neće biti.
Cijenim,ljudi žive u rs-u.OK.Ali da niko ne priznaje šta se desilo.To je već malo čudan događaj.Rekoh,amnezija je čudo.....

PS Njemci su imali Branta,entitet ima Dodika i karadžića.Dok je tako......i amnezije.......
Sta to RS ne priznaje?
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#146

Post by klixober »

cogni wrote:RS jeste nastala u ratu kao nacin da Srbi iz BiH zastite svoja prava. Rat je poceo nakon propalih pregovora i odbijanja Kutiljerovog plana.
Nazalost, pred kraj tog rata je izvrsen genocid na podrucju Srebrenice. RS je postojala prije toga, i nije svoje postojanje na tome utemeljila. Da li zelish da kazes da je RS svoje postojanje obezbjedila izvrsenjem genocida u Srebrenici?Etnickog ciscenja je bilo i drugdje u BiH, a aneksom 7 je reguliran povratak svih koji to zele. Istina je da je velika vecina zlocina pocinjena od strane Srba, al to ne znaci da Srbi treba da prestanu da zive.
Konkretno,Srebrenica je postala dijelom tzv. RS akcijom genocida i etnickog ciscenja.Cijelo Podrinje je palo pod tzv. RS etnickim ciscenjem.U tom cijelom entitetu su porusene sve dzamije i skoro sve katolicke crkve.To mi apsolutno daje za pravo da kazem da je tzv. RS nastala na ratnim zlocinima.
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#147

Post by Tvrtko_I »

"Za ratne zlicince postoji sud u Hagu, kao i domaci sudovi.
RS ne slavi zlocince, di si to vidio? "

???? na kojoj si ti planini ziv bio?
Pogledaj zadnji protest "nevladinih" organizacija pa vidi ciji se transparenti vrte.

I samo idiot moze tvrditi da jacanje entiteta kojem je cilj slabljenje drzave jaca i drzavu.

I da jos nesto

"RS" je nastala progonom i genocidom. A ne pravom na opredjeljenje. Pravo na opredjeljenje je bio referendum na kojem je izglasana nezavisnost Bosne i Hercegovine. Sve ostalo od tad pa do 1995-e je bila agresija CETNICKE drzave sa desne strane Drine koja je tada jos nosila naziv Jugoslavije.
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#148

Post by simi5 »

nikad_izvini wrote:
Ti sporazumi su u obostranu korist Srbije i RS, te su kao takvi i u korist BiH, jer je RS dio BiH. Ti sporazumi su predvidjeni ustavom BiH ko sto rece Jeza.
Pozivaš se na @Jezu :roll: Ipak je malo čudno da DIO jedne države ima specijane sporazume sa drugom državom,zar ne? Ustav koji pobija sam sebe,na taj se Ustav pozivaš,jel? Imaš anex 4 članove 2,4 i 5.
Član 2: pravo svih građana BiH da biraju i budu birani na teritoriji cijele BiH.
Članovi 4 i 5:Predsjedništvo se bira na entitetskom nivou,kao i Dom naroda.....
Na taj se Ustav pozivaš.....Tja.
Zasto je jacanje RS na ustrb BiH? Kako je RS dio BiH, jaca RS znaci i jacu BiH. Ne zaboravi da BiH nije FBIH, vec je BIH=FBiH + RS.
Ne znači.Elementarno nepozanavanje države i njenih institucija,te podjele vlasti.Imaš centralizovanu državu i decentralizovanu državu.Država ne može biti u isto vrijeme oboje.rs želi decentralizaciju kao entitet.Želi veći budžet na uštrb države,policiju koja odgovara ENTITETU a ne državi i tako dalje.Logika stvari je:slabija BIH jači entitet i jača BiH slabiji entitet.Samo blesav čovjek može tvrditi suprotno.

Da li se bar slazemo da je svako pozivanje na jednostrano ukidanje RS (drukcije nije moguce) rusenje BiH?

Ko će normalan da podržava entetet nastao na genocidu i etničkom čišćenju.Koji ratne zločince slavi ko heroje i krije ih.Koji pravi specijalne odnose sa još jednim agresorom na BiH.Entite koji se na kraju priče pravi blesav,historija počinje od 95 i tačka.Dok se to ne riješi,a neće,normalne situacije neće biti.
Cijenim,ljudi žive u rs-u.OK.Ali da niko ne priznaje šta se desilo.To je već malo čudan događaj.Rekoh,amnezija je čudo.....

PS Njemci su imali Branta,entitet ima Dodika i karadžića.Dok je tako......i amnezije.......
Vrlo zanimljiva priča koja se može prevesti kao povika na vuka, a lisice kradu kokoši. Prvo federacija odbija ponuđenu saradnju sa Srbijom, zatvara vrata za robu, preduzeća i zajedničke investicije, a onda se žalite što tako isto ne postupa na svoju štetu i Srpska.

Delta je proglašena non grata, a u platini sistem BiH upao je Agrokor.

Hećo gradi potemkinova sela, a ne dozvoljava se učešće Srbije i Rusije u gradnji elektrana.

Odnosom prema Hrvatima u Federaciji bošnjačke stranke jasno pokazuju Srbima iz Srpske šta ih čeka u unitarnoj državi.

Politika Srbije prema BiH je mnogo više uslovljena politikom entiteta BiH prema Srbiji nego fantomima iz SANU.
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#149

Post by Sezam »

Cogni:

Nazalost, pred kraj tog rata je izvrsen genocid na podrucju Srebrenice. RS je postojala prije toga, i nije svoje postojanje na tome utemeljila.

----------------------------------------------------


Istocna Bosna, Bijeljina, Kozarac, Prijedor, Banja Luka, godina 1992...

Genocid!


Zato ne prichaj gluposti u koje ni sam ne vjerujesh.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11012
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#150

Post by Prpa.ba »

jeza u ledja wrote:Druga je stvar sto bi neki ljudi volili da komsiji crkne krava.

Hocu da im crkne krava, jer su moju ubijali 4 godine. :-x
Post Reply