Da su sutra IZBORI za koga bi glasali???

klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#26

Post by klixober »

venera888 wrote:
seln wrote:
venera888 wrote:mashaAllah sto vas ima :-)


ja ako Bog da SBIH
Zasto nisam iznenadjen......
i ne treba,mene vise cudi sto su na forumu 90% za SDP a znamo da je situacija u gradu Sarajevu ta da je SBIH vodeca stranka,pa SDA,pa onda SDP :-) :D :D

'ajd selam
Ovi sto su za SDA i SBiH ne koriste internet.
venera888
Posts: 414
Joined: 29/07/2007 15:24

#27

Post by venera888 »

elk wrote:za komuniste.
koja je to stranka? :D
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#28

Post by Fiore »

Glasao bih za fasiste.. :)
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#29

Post by mostarac »

Image
rashid
Posts: 932
Joined: 02/12/2005 01:21
Location: Sarajevo-Anarhija

#30

Post by rashid »

venera888 wrote:mashaAllah sto vas ima :-)


ja ako Bog da SBIH
______ te Haris i svi _______ njemu slicni pa da i ti jednom dozivis pravi _______ od cistokrvnog muslimana. Mozda ce to interesovati muslimane svjeta pa ce imati i oni zelju za komadom tvoje _________.

Ovako: U linije gore popunite sljedece rijeci .... slobodan izbor:

picaaaa (nije misljeno kratko pica)
odere
orgazam
kurcina
picaaaa (drugi put)
jebo
kreteni
zajebo
piceeee ( a = e )
kurcine
jalijas
jalijasi
zeljo :D

Glasam za sebe! :D
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#31

Post by chuchumbamayumbe »

rashid wrote:
venera888 wrote:mashaAllah sto vas ima :-)


ja ako Bog da SBIH
______ te Haris i svi _______ njemu slicni pa da i ti jednom dozivis pravi _______ od cistokrvnog muslimana. Mozda ce to interesovati muslimane svjeta pa ce imati i oni zelju za komadom tvoje _________.

Ovako: U linije gore popunite sljedece rijeci .... slobodan izbor:

picaaaa (nije misljeno kratko pica)
odere
orgazam
kurcina
picaaaa (drugi put)
jebo
kreteni
zajebo
piceeee ( a = e )
kurcine
jalijas
jalijasi
zeljo :D

Glasam za sebe! :D
rashid-e, machak, sta ti bi ba?!
photo
Posts: 839
Joined: 19/09/2003 00:00

#32

Post by photo »

najbolje nam je bilo u doba socijalizma i pod komunistima. time sam sve rekao.
nikad_izvini
Posts: 1828
Joined: 16/01/2008 02:44
Location: ma nije ni narod glup...vidi narod sve to

#33

Post by nikad_izvini »

šega wrote:Ja nikada u životu nisam glasao niti mislim :x .Taj ću stav promjeniti samo ako me neko uvjeri da su ovi naši političari (bar jedan) u politici zbog politike i naroda ,Svi su oni samo i samo zbog sebe i svog pokolenja.
Ako je neko ovdje rad da me razuvjeri biću mu zahvalan :lol:
Biću vrlo kratak :D Desnica ima najvjernije i konstantne glasače.Centra skoro da nemamo,pa ga ni ne spominjem.Do je ljevica malo problematična.Zašto,zato što ne glasa.Mrsko im.E tu je i problem.Zašto? Recimo da je prag za mandat 5% . 1.000 000 glasača eventualnih(karikiram da se lakše računa :D ).Znači da bi dobio 5% treba ti 50.000 glasova.Ali,pošto ljudi ne glasaju(većina ljevičarske i neke građanske opicije,kao što si i sam) izađe ih na izbore 500.000.Znači za mandat ti sada treba 25.000 umjesto 50.000.Pogledaj prvu rečenicu o vjernosti i konstantnosti i sve će ti se samo kazati :D
Gluho bilo da te nagovaram da glasaš za SDP,glasaj za penzionere,pokret mladih,bilo koga.
Ako te nisam uvjerio,jebiga.Al si i ti mašala kriv za stanje u zemlji,ako ne podržavaš ove na vlasti.Ako podržavaš,ne izlazi na izbore :D
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#34

Post by Hantraga »

Obicno ne glasam za stranke, vec za osobe koje se kandiduju...

Posto neznam ko bi se kandidovao, tesko mi je reci za koga bi glasao...

Ako bi kandidati bili isti, onda`gotovo nema potrebe ni da glasam...

Zato sto sam ja bosnjak sa podrucja RS...

1. Automatski nemam pravo da biram bosnjackog predstavnika za predsjednistvo BiH
2. Za nize nivoe glasao bih isto...

Sto znaci za vas u Federaciji BiH, je svedno....ha ja glaso il neglaso... :D
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18245
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#35

Post by GandalfSivi »

Ja bih glasao za nase...
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#36

Post by MuaDib »

SDP i uvijek SDP definitivno. Živjela ljevica! :bih: :bih: :bih:
Homer_Simpson
Posts: 206
Joined: 03/07/2007 10:15

#37

Post by Homer_Simpson »

Ja bih brate za ovg nasheg lijepog i mudrog Vodju! :D

Covjek ima SAMO 48,5 kvadrata... :lol:

Sva mu zarada ide 100% za BiH i za Boshnjake ... ko sto se kaze Bosna ga raskucila...
On je pravedni vladar ...
On je nasa brana i spasilac od Dodika...
On je ... ma on je ...
maa....
- -
(niz superlativa)
- -
Pa nema gdje jadan vesh mashinu da stavi...
Mislim, al brzo usisa stan sto jes jest...
User avatar
rajvosa^
Posts: 1787
Joined: 18/05/2006 19:38

#38

Post by rajvosa^ »

Nije iznenadjenje ko je vecinski na ovoj temi :D Tako i treba. A sad realno, ko ce pobjediti na izborima, opet? :shock: Zna se. Ljudi tako vole.
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#39

Post by newone »

komeba wrote:
venera888 wrote:
seln wrote: Zasto nisam iznenadjen......
i ne treba,mene vise cudi sto su na forumu 90% za SDP a znamo da je situacija u gradu Sarajevu ta da je SBIH vodeca stranka,pa SDA,pa onda SDP :-) :D :D

'ajd selam
Ovi sto su za SDA i SBiH ne koriste internet.

Nista neobicno, njihovo biracko tijelo je ili nepismeno ili polupismeno i u svakom slucaju imaju strah od informacionih tehnologija.
Ali kontam nesto, da konacno i ja na narednim izborima dam svoj glas za SDA i SBIH, neka definitivno rasture drzavu Bosnu i da se izadje iz ove decenijske agonije. Podrska birackog tijela iz Republike Sumske nece manjkati kao ni do sada.
User avatar
Zox
Posts: 3791
Joined: 17/04/2002 00:00

#40

Post by Zox »

SDA + Zeljko 8-)
newone
Posts: 630
Joined: 31/07/2006 19:02

#41

Post by newone »

Zox wrote:SDA + Zeljko 8-)

Dream Team!!! :-)
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#42

Post by Vodenjak »

Zox wrote:SDA + Zeljko 8-)
Pitaj Zeljka na blogu mu sta o tome misli! :D :D

Jos kad bi ga i osunetili, ha? :wink:

:-) :-) :-)
sibelius
Posts: 314
Joined: 10/07/2007 01:29

#43

Post by sibelius »

ja sam tradicionalno orijentiran desnici...mada ga i ljevica prima po potrebi :lol:

glasao bih za sdp ili za neku bas ofirnu vjecito opozicionu stranku...
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#44

Post by IlijaLadin »

Više ne budem glasao za neku stranku.

Samo pojedinci. Najsretniji bih bio kada bih mogao glasati za 4 kvalitetna covjeka iz 4 razlicite stranke. Vjerovatno to nikad neću moći.

No, i ovakav sistem glasanja je mnooogo bolji od onoga kojeg vidimo u SADu.
Demokratija my ass!
adisio
Posts: 232
Joined: 19/04/2006 20:51

#45

Post by adisio »

Sta fali dvo-stranackim izborima... 100 puta zu bolji nego ovi nasi. Sve neke koalcije i pm... neznas ni ko pije ni ko blaca. Znas samo da te nego je*e al nemozes da skontas ko. Na kraju vidis da ti svi zajedno rokaju.
sarlo
Posts: 1350
Joined: 31/07/2006 21:57

#46

Post by sarlo »

Da sam Amerikanac bio bih u dilemi;
Dzon Mekejn. Castan i posten. Ratni veteran, pet godina u vijetnamskom zarobljenistvu!!
Majk Hakabi. Sarmatan, iskren i konzervativan. Bivsi svecenik-ovo me je podsjetilo na Reberta Duvala u filmu Apostol (Duval je, koliko se sjecam, sam napisao scenario i rezirao taj film). -Kad su ga policajci uhapsili govore mu: "Imas pravo da cutis"," Sta ce mi to pravo, ja uvijek imam nesto da kazem".- U tim pricama i tim ljudima ima nesto...lucidno..
Ovdje sam glasao..zna se... Nema kompromisa, i opet cu. Princip je princip. A ako nas Haris i proda, nema veze. Ja sam svoju duznost izvrsio.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#47

Post by Vodenjak »

sarlo wrote:Da sam Amerikanac bio bih u dilemi;
Dzon Mekejn. Castan i posten. Ratni veteran, pet godina u vijetnamskom zarobljenistvu!!
Majk Hakabi. Sarmatan, iskren i konzervativan. Bivsi svecenik-ovo me je podsjetilo na Reberta Duvala u filmu Apostol (Duval je, koliko se sjecam, sam napisao scenario i rezirao taj film). -Kad su ga policajci uhapsili govore mu: "Imas pravo da cutis"," Sta ce mi to pravo, ja uvijek imam nesto da kazem".- U tim pricama i tim ljudima ima nesto...lucidno..
Ovdje sam glasao..zna se... Nema kompromisa, i opet cu. Princip je princip. A ako nas Haris i proda, nema veze. Ja sam svoju duznost izvrsio.
Koji princip?
User avatar
Abu FEED el-Castro
Posts: 1655
Joined: 19/04/2006 11:41
Location: BH Teheran

#48

Post by Abu FEED el-Castro »

iskljucivo haris silajdzic - iz inata 8)
User avatar
Kenan-Safvet
Posts: 126
Joined: 05/12/2006 21:39

#49

Post by Kenan-Safvet »

sarlo wrote:Da sam Amerikanac bio bih u daljini;
Dzon Mekkenzo Dzungle. Castan i postar. Ratni veteran, pun qrac godina u vijetnamskom zarobljenistvu!!
Majk Habibiu. Sarmatan, iskren i promiskuitetan. Bivsi svodnik-ovo me je podsjetilo na Reberta Duvala u filmu Apostol (Duval je, koliko se sjecam, sam napisao scenario i unistio taj film, fuj, rigam). -Kad su ga policajci uhapsili govore mu: "Imas pravo da cutis"," Mater vam jebem, oink oink".- U tim pricama i tim ljudima ima nesto...lucidno..
Ovdje sam glasao..zna se... Nema kompromisa, i opet cu da molim, opet cu da klecim. Princip je princip, a noga je djon. A ako nas Haris i proda, ja sam svoju duznost izvrsio i volim ga.
Ne bih se u potpunosti slozio, imas par dobrih ali proturjecnih ideja, ali ja ipak mislim(smatram) da je pred tobom idilicna dilema.
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#50

Post by IlijaLadin »

adisio wrote:Sta fali dvo-stranackim izborima... 100 puta zu bolji nego ovi nasi. Sve neke koalcije i pm... neznas ni ko pije ni ko blaca. Znas samo da te nego je*e al nemozes da skontas ko. Na kraju vidis da ti svi zajedno rokaju.
za prvo citirano. u staroslavenskom jeziku je osim jednine i množine postojala i dvojina koja se u kod južnih slavena održala samo kod slovenaca. zanimljivo.

1, 2, više.
komunizam, americki sistem, višestranačje. kvalitet više, više opcija, više mogućnosti, više promjena, više ideja, manje doktrinacija... za dvoje, dvije imaš samo dva stupnja komparacije. u političkom smislu tražiš "manje lošeg". nema dobar, bolji, najbolji. pošto su jedine dvije stranke stoje na dva različita pola. nacionalizam, konzervatizam, religija s jedne i suprotno s druge strane.

za drugo citirano. ovdje ne znaš a u americi znaš ko te "j*be". porodica bush.
treba pogledati temu američki izbori: prajmariz da se vidi kako se sve samo vrti ukrug.

U SDA, SDP-u, SzaBIH (pošto sam Bošnjak one su mi interesantne) postoji po nekoliko kvalitetnih ljudi za koje bih glasao. Ovako ako glasam za SDA glasam za svakojake persone. Kao i kad bih glasao za druge dvije stranke.

Više bih volio da se smanji uticaj stranaka nauštrb pojedinaca. Nemoguće, ok. Nije zabranjeno maštati.
Post Reply