Skup podrske u Zenici

Podrzavate li protjerivanje mudzahedina?

da
84
58%
ne
50
35%
ne znam
10
7%

Total votes: 144

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 03/02/2008 17:12

ragib wrote:
jeza u ledja wrote:A fakat, ni meni nije jasno zbog cega je ovaj nesretnik toliki problem za zemlju? Mislim, ima li kakvih konkretnih stvari koje je uradio ili namjeravao da uradi pa da kazemo treba ga izbacit?
Mislim, hajd jasno mi je to za drzavljanstvo, dobio ga ja nelegalno i sad mu se oduzima. Ali sto se protjeruje iz zemlje kad ima zenu Bosanku i djecu ovdje?
Mlo mi to pocinje izgledat bezveze al eto. :roll:
takav je zivot inace nepravedan.
Sto su zidovi bili ubijani od strane hitlera kada nije dozvoljeno?
sto su srbi izvrsili genocid nad srebrenicom kada nije to demokratski?
Sto bin laden terorise ljude u ime islama a u sustini Islam to zabranjuje?
isto tako samo u manjoj razmjeri vrsi se nepravda prema njima(konkretno Abu Hamzi) odvajaju se familije, mene samo cudi da ljudi koji sebe predstavljaju kao neki demokrati na forumu a u dubini duse su ipak fundamentalisti i željni tudje nesrece.
Za divno cudo slozicu se s tobom u zadjoj recenici. Ali ipak bih volio da neko upucen kaze sta je tacno ovaj Abu Hamza radio pa je toliki problem?

smayo

Post by smayo » 03/02/2008 17:16

Ali ipak bih volio da neko upucen kaze sta je tacno ovaj Abu Hamza radio pa je toliki problem?
I ja bih volio znati, ali neki ce reci da obavjestajne sluzbe imaju pravo da tu informaciju ne iznose u javnost. Valjda velika zvijer taj Abu Hamza :-)

jeza u ledja

Post by jeza u ledja » 03/02/2008 17:18

smayo wrote:
Ali ipak bih volio da neko upucen kaze sta je tacno ovaj Abu Hamza radio pa je toliki problem?
I ja bih volio znati, ali neki ce reci da obavjestajne sluzbe imaju pravo da tu informaciju ne iznose u javnost. Valjda velika zvijer taj Abu Hamza :-)
eh, pa najlakse tako rec. :roll:

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/02/2008 17:21

zar nije Abu Hamza ubio Abu Velida u sred Zenice?
Last edited by basta sljezove boje on 03/02/2008 17:23, edited 1 time in total.

smayo

Post by smayo » 03/02/2008 17:22

To je onaj treci abu hamza :D

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/02/2008 17:27

smayo wrote:To je onaj treci abu hamza :D
izgleda da je ipak isti

http://www.bhdani.com/arhiva/254/t25407.shtml

dakle ovaj Abu Hamza je ubio covjeka usred Zenice

smayo

Post by smayo » 03/02/2008 17:29

Da to je taj treci :D

ragib

Post by ragib » 03/02/2008 17:37

basta sljezove boje wrote:
izgleda da je ipak isti

naravno da nije to taj,
ali ipak moraju se tumaciti neke stvari onako kako odgovaraju vecini forumasa.

basta sljezove boje

Post by basta sljezove boje » 03/02/2008 17:42

ragib wrote:
basta sljezove boje wrote:
izgleda da je ipak isti

naravno da nije to taj,
ali ipak moraju se tumaciti neke stvari onako kako odgovaraju vecini forumasa.
zasto ne uzme neko normalno ime i prezime kao Yasser Arafat ili Mahmud Abbas da se moze razlikovati ostalih Abu Hamza?

nokturno

Post by nokturno » 03/02/2008 17:44

in33sa wrote:Ja i dalje ne kontam zasto se on ne smije vratiti u svoju domovinu, Siriju???

Ima neki razlog???

Bas me zanima.
A zasto bi se vracao u Siriju poslije petnest godina zivota u BiH? On ovdje ima familiju i to je sasvim dovoljan razlog za ostanak. Ako mu je neko protivzakonito dodijelio drzavljanstvo, neka odgovara taj neko. Mada ja mislim da je tada po zakonu svaki pripadnik Armije BiH imao pravo na drzavljanstvo.

Jos ne znam sta misle zagovaraci njihovog protjerivanja da cemo dobiti s ovim? Ovdje prije svega mislim na Bosnjake, jer za ove druge znam da su dobitnici kako god se ova situacija zavrsila

borat

Post by borat » 03/02/2008 17:47

Cuj pitanja metereti:
Podrzavate li protjerivanje mudzahedina?

Da je formulisano ovako:
Podrzavate li protjerivanje....

kriminalaca, fasista, otvorenih protivnika cjelovite drzave BiH i ostale bagre moglo bi i proc nekako.

Mozda je pitanje poteklo od cobana koji nema nista protiv protjerivanja
400.000 katolika iz RS-a i 1000.000 muslimana?
ista logika zar ne.

fashisti haraju.

Prpa.ba

Post by Prpa.ba » 03/02/2008 18:26

Sad... kad bolje razmislim...ne treba ih tjerati van drzave. :)

Samo ih preseliti ovdje:

Image

I svi zadovoljni. Ostaju u Bosni, imaju drzavljanstvo, a usput brane Islam i preobracaju kaure te stvaraju uslove za siguran povratak. :)

Vodenjak

Post by Vodenjak » 03/02/2008 19:20

Prpa.ba wrote:Sad... kad bolje razmislim...ne treba ih tjerati van drzave. :)

Samo ih preseliti ovdje:

Image

I svi zadovoljni. Ostaju u Bosni, imaju drzavljanstvo, a usput brane Islam i preobracaju kaure te stvaraju uslove za siguran povratak. :)
Ovo bi nisko...
ISPOD pleksusa... :D

mostarac

Post by mostarac » 03/02/2008 19:32

:D :D :D :D :D

Krugman

Post by Krugman » 03/02/2008 21:35

ragib wrote:
Krugman wrote:
Brisbane wrote:Bez obzira sto vi govorili, sa pravnog stanovista i osnovnih ljudskih prava protjerivanje ovog covjeka je NELEGALNO.
To se ne bi desilo ni u jednoj demokratskoj zemlji !
http://www.un.org/Overview/rights.html
Ti si potpuno neinformisan - Francuska je prosle godine preko 20,000 ljudi protjerala uglavnom zbog prekrsaja puno laksih nego sto je ovaj lik nama priredio. O Holandiji i Njemackoj da i ne govorim. Aplicirao je lik i za azil, ali je odbijen jer je deklerisan kao prijetnja nacionalnoj sigurnosti.

Sa pravnog stanovista, ovo sto vlast radi je potpuno legalno, a sa moralnog i interesnog potpuno opravdano. Konvencija o ljudskim pravima u ovom slucaju nema nikakve relevancije - nikakva mu se prava ne krse.
Za djecu i porodice koje ostaju stoji da se treba posebno pobrinuti.
a kakve je to prekrsaje priredio abu hamza?
sto izmisljas stvari
Odgovoriti cu sto sam i ranije rekao. Sto to pitanje Boga ti ne postavis Rasimu Delicu koji ce uskoro da svira klavir zbog ovih monstruma? Sto ne postavis hiljadama boraca armije BiH koj su zdravlje i zivot ostavili po rovovima braneci multietnicku i slobodnu Bosnu i Hercegovinu i kojima su stetocine kao ovaj idiot svojim ponasanjem i djelovanjem unistile ugled i borbu?

Da te podsjetim odred El Mudzahid, izmedju ostalih zlocina, je oko 50 srpskih vojnika i civila ubio na ritualan nacin odsjecanjem glave, i to je pored drugih stvari svezano 3cem korpusu, Rasimu Delicu, i Armiji BiH oko vrata. To sto ovog pecinara nisu kamerom snimili na djelu i sto niko nije prezivio da posvjedoci je vise manje stvar slucaja. O protjerivanju bosanaca, starosjedioca iz vlastitih kuca (sifra Bocinje) pred kojom nasa vlast bezobrazno zazmirila, o maltretiranju ljudi po ulici koje su ahbabi provodili, o javnim prijetnjama prosle godine "Na svaku akciju slijedi reakcija" ili "Ako oni imaju ruku, imam i ja ruku" ne treba uopste govoriti. Prema tome nemoj se bezveze praviti budala u cijeloj ovoj prici.

Drustvo i drzava nam propadaju pod teretom predrasuda stvorenim djelovanjem ovog lika i drugih budala kao on, a ti nama ovdje neku suplju pricu prosipas o pravima bradonja u EU. Da je ova budala ovdje penziju posteno zaradila umjesto sto je zadnjih 14 godina srednji vjek provodio; da je ovdje prosjecna plata 35,000 eura godisnje, da ljudi imaju za hljeba i mlijeka, mozda, i to mozda, bi neka rasprava bila moguca. Ovakvo nema nikakvog rezona.

Krugman

Post by Krugman » 03/02/2008 21:55

Jako interesantan intervju sa prof. dr. Rešidom Hafizovićem, Profesorom Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu o steti koje su paraziti kao sto je ovaj Abu Hamza koji se direktno spominje u intervjuu nanijeli Bosnjacima i Bosni i Hercegovini.

http://www.bosona.net/index.php?option= ... 5&Itemid=1

"DANI: Rijaset Vas optužuje da širite krive informacije. U Saopćenju stoji: "Krivo je govoriti, a još više napisati: 'Oni (selefije) dolaze po našu djecu... da uzmu krvavi danak.' Treba pravo govoriti i to jasno napisati: 'Oni nisu došli po našu djecu... da uzmu krvavi danak.' Zna se ko dolazi po našu djecu da uzme krvavi danak."

HAFIZOVIĆ: Bilo bi veoma dobro da je Rijaset taksativno pobrojao koja je od mnogobrojnih mojih izrečenih informacija kriva i neutemeljena. To bih tako volio čuti i bio bih spreman ispričati se i zahvaliti se Rijasetu što mi je otkrio nešto novo, nešto što ja nisam znao u vezi s rečenim. Nažalost, Rijaset ne osjeća potrebu da činjenicama podupire svoje stavove, pa su oni stoga paušalni, magloviti, uopćeni i, zacijelo, nedokazivi. Zna Rijaset vrlo dobro na šta sam ja mislio, kada sam kazao da oni dolaze po našu djecu. Oni upravo sada dolaze po našu djecu, vode ih na takozvane "šerijatske kurseve", koji traju dvije do tri sedmice, potom ih šalju među običan svijet da tumače neki "novi islam", a nisu rijetke situacije kada taj mladi svijet u svom nekom neobjašnjivom "zanosu" posegne i za ubijanjem onih koji nisu spremni da ih slušaju. Među žrtvama katkada bivaju i najbliži srodnici. Nismo li već o takvim nemilim događajima bili informirani putem domaćih medija?

Međutim, Rijaset namjerno pomjera naglasak sa selefija na četnike, jer su oni nekoć dolazili po našu djecu, dok je bjesnila agresija u Bosni. Ali četnici su se sada preodjenuli u "građanske" uniforme i djeluju na drugi način i drugim sredstvima. To se zna i to niko ne poriče. No naša djeca su danas postala plijen nezvanih selefijskih emisara, i to je također neporecivo.

Što se tiče zamjene teza u vezi sa Srebrenicom, prejadno je to za čime je posegnuo prvi čovjek religijske zajednice u Bošnjaka. Zna se da su četnici učinili genocid u Srebrenici, ali ono što bi selefije mogle učiniti u Bosni u skorijoj budućnosti, moglo bi biti užasno. Nadalje, zar prvi čovjek Rijaseta Islamske zajednice u BiH misli da ima tapiju na Srebrenicu samo zato što tamo ode jedan dan u godini, prolije krokodilske suze i onako odoka i po miloj volji podijeli neka priznanja u znak sjećanja na srebrenički genocid? Srebrenica je moja živa rana koju ću do smrti nositi, a Rijasetu bi bilo bolje da već danas učini sve kako cijela Bosna sutra ne bi bila Srebrenica. Tepati selefijama i nesvjesno im davati zeleno svjetlo po sebi je već dostatan predujam i uvodnica u novu tragediju na sliku Srebrenice."

Ahmmed

Post by Ahmmed » 04/02/2008 01:47

Krugman wrote:Jako interesantan intervju sa prof. dr. Rešidom Hafizovićem, Profesorom Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu o steti koje su paraziti kao sto je ovaj Abu Hamza koji se direktno spominje u intervjuu nanijeli Bosnjacima i Bosni i Hercegovini.

"DANI: Rijaset Vas optužuje da širite krive informacije. U Saopćenju stoji: "Krivo je govoriti, a još više napisati: 'Oni (selefije) dolaze po našu djecu... da uzmu krvavi danak.' Treba pravo govoriti i to jasno napisati: 'Oni nisu došli po našu djecu... da uzmu krvavi danak.' Zna se ko dolazi po našu djecu da uzme krvavi danak."

HAFIZOVIĆ: Bilo bi veoma dobro da je Rijaset taksativno pobrojao koja je od mnogobrojnih mojih izrečenih informacija kriva i neutemeljena. To bih tako volio čuti i bio bih spreman ispričati se i zahvaliti se Rijasetu što mi je otkrio nešto novo, nešto što ja nisam znao u vezi s rečenim. Nažalost, Rijaset ne osjeća potrebu da činjenicama podupire svoje stavove, pa su oni stoga paušalni, magloviti, uopćeni i, zacijelo, nedokazivi. Zna Rijaset vrlo dobro na šta sam ja mislio, kada sam kazao da oni dolaze po našu djecu. Oni upravo sada dolaze po našu djecu, vode ih na takozvane "šerijatske kurseve", koji traju dvije do tri sedmice, potom ih šalju među običan svijet da tumače neki "novi islam", a nisu rijetke situacije kada taj mladi svijet u svom nekom neobjašnjivom "zanosu" posegne i za ubijanjem onih koji nisu spremni da ih slušaju. Među žrtvama katkada bivaju i najbliži srodnici. Nismo li već o takvim nemilim događajima bili informirani putem domaćih medija?

Međutim, Rijaset namjerno pomjera naglasak sa selefija na četnike, jer su oni nekoć dolazili po našu djecu, dok je bjesnila agresija u Bosni. Ali četnici su se sada preodjenuli u "građanske" uniforme i djeluju na drugi način i drugim sredstvima. To se zna i to niko ne poriče. No naša djeca su danas postala plijen nezvanih selefijskih emisara, i to je također neporecivo.

Što se tiče zamjene teza u vezi sa Srebrenicom, prejadno je to za čime je posegnuo prvi čovjek religijske zajednice u Bošnjaka. Zna se da su četnici učinili genocid u Srebrenici, ali ono što bi selefije mogle učiniti u Bosni u skorijoj budućnosti, moglo bi biti užasno. Nadalje, zar prvi čovjek Rijaseta Islamske zajednice u BiH misli da ima tapiju na Srebrenicu samo zato što tamo ode jedan dan u godini, prolije krokodilske suze i onako odoka i po miloj volji podijeli neka priznanja u znak sjećanja na srebrenički genocid? Srebrenica je moja živa rana koju ću do smrti nositi, a Rijasetu bi bilo bolje da već danas učini sve kako cijela Bosna sutra ne bi bila Srebrenica. Tepati selefijama i nesvjesno im davati zeleno svjetlo po sebi je već dostatan predujam i uvodnica u novu tragediju na sliku Srebrenice."

Krugman, ovaj intervju našeg uvaženog profesora Hafizovića, ne bi trebalo uvlačiti u ovu priču....
Iako podržavam svako slovo koje je Hafizović izgovorio....Jer, kad jedan ovako miran i staložen čovjek kakav je profesor Hafizović, čovjek koji dobro pazi šta govori i piše,čovjek takvoga znanja,kaže ovakve stvari......E tada se trebamo dobro zamisliti....
Imao sam žestoke okršaje kako na ovom forumu, tako i u , što bi moj drug cyprus rekao :D real life, sa gore pomenutom gospodom......
Išlo je i do fizičkih prijetnji....
Moram biti pošten pa reći da sam sa nekim od vehabija imao sasvim pristojne razgovore, koliko god nam se mišljenja dijametralno razlikovala...

No,ovdje govorimo o principu....odnosno, nedostatku istog...o manjkavostima sistema....o duplim aršinima.....

I želim da kažem da je mostarčevo poređenje ljudi koji su se okupili u Zenici, sa onima koji su sedmog maja 2001 spriječili polaganje kamena temeljca Ferhad-pašine džamije u Banjoj Luci, koju su srušili četnici,potpuno neumjesno...i bezobrazno.

Brisbane

Post by Brisbane » 04/02/2008 01:55

JA stavrno ne razumijem kako su ljudi blesavi sa ovom temom. Ovo je pravno pitanje !
Sto nekoga ja mrzim, ne slazem se sa njim, to je moj problem. Ja ne volim chete u RS-u pa sta ?
Ne volim Kineze, pa sta ?
Dok pravo, a ne emocije ne pocnu vladati nista od toga.

venera888

Post by venera888 » 04/02/2008 07:58

Jako interesantan intervju sa prof. dr. Rešidom Hafizovićem, Profesorom Fakulteta islamskih nauka u Sarajevu o steti koje su paraziti kao sto je ovaj Abu Hamza koji se direktno spominje u intervjuu nanijeli Bosnjacima i Bosni i Hercegovini.

I ne cudi me sto kafiri najvise vole "islamske" vodje poput rafidijskog Hafizovica i sihribazkog Zilkica :lol: nisu vama samo vehabije problem,ne volim ih ni ja skroz...ali vecina su okey...no,vama je problem citav rijaset :lol: da mozete rekli bi reis dolazi po nasu djecu :D :-)

Fair Life

Post by Fair Life » 04/02/2008 08:18

venera888 wrote:I ne cudi me sto kafiri najvise vole "islamske" vodje poput rafidijskog Hafizovica i sihribazkog Zilkica :lol: nisu vama samo vehabije problem,ne volim ih ni ja skroz...ali vecina su okey...no,vama je problem citav rijaset :lol: da mozete rekli bi reis dolazi po nasu djecu :D :-)
Image

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 04/02/2008 08:31

Kada se protjeraju Srbi , izbjegli u BiH sa podrucja Hrvatske i kad im se oduzme drzavljanstvo BiH , nek se onda protjeraju i muslimani iz Arapskih zemalja...
Last edited by DobroJutroKolumbo on 04/02/2008 08:38, edited 1 time in total.

obuca

Post by obuca » 04/02/2008 08:37

i je li halalilo :D

mostarac

Post by mostarac » 04/02/2008 08:41

obuca wrote:i je li halalilo :D
pregovori su jos u toku :D

obuca

Post by obuca » 04/02/2008 08:41

mostarac wrote:
obuca wrote:i je li halalilo :D
jos uvijek se pregovara :D
:lol: :lol: :lol:

Vodenjak

Post by Vodenjak » 04/02/2008 09:20

Neka mi oproste svi koji su tako mnogo zainteresovani za ovaj slucaj (pa ma za koga "navijali") ali meni sva ova prica pomalo lici na ono iz Tanovicevog oskarovca: "Ja sranja u Ruandi...."

Kada bi barem 10% energije oslobodjene u BiH oko ovog slucaja bilo potroseno na rjesavanje svakodnevnih, mnogo gorih problema hiljada i hiljada ljudi u nasoj zemlji, mozda bi napokon i nama pocelo svitati!

Ali, znam ja da smo mi merhametli i dobre dushe pa nam je ovo pitanje bitnije cak i od pitanja opstanka naroda i drzave! Mi smo u stanju da i vladu rushimo zbog par ovakvih slucajeva bolan.
Dotle seze nasa principijelonost, nas osjecaj za pravdu, nas duh koji ne da preko sebe i preko svojih...! :oops:
A drzava i naroda ce biti ako nigdje a ono barem na onom svijetu.
Dace nama bog!
Na Ahiretu, ha @Venera? :-) :D

Locked