Skup podrske u Zenici

Locked

Podrzavate li protjerivanje mudzahedina?

da
84
58%
ne
50
35%
ne znam
10
7%
 
Total votes: 144

perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#426

Post by perajic »

Panasonic wrote:
nokturno wrote:
Krugman wrote: Nije ni cudo sto nam "komsije" sa podsmjehom govore da smo iz Teherana, sto se zele odvojiti, sto nemozemo dalje od Visokog maknuti. Da neko sam sebi moze dusman biti koliko "dobri Bosnjani" mogu to je fakat nevidjeno. Sta ces kad smo na milosti budaletina kao sto si ti.

Sramota me najvise Ilije Jurisica danas, pa onda sviju ostalih.
Ovim si mi potvrdio moje prethodne tvrdnje. Trebamo se dopasti kosijama da se ne izdvoje i da nas neko pusti dalje od Visokog. Za mene to nisu stavovi vec kompleksi.

Ovi bradati sasvim slobodno zive sirom EU, pa niko te zemlje ne iskljuci iz EU
Nikome se mi ne trebamo dopasti samo je problem u tome sto mudzahedini nisu u nasoj tradiciji i nisu dio nas.
nisu ni dio EU, pa ipak slobodno rade i zive u njoj!
nokturno
Posts: 221
Joined: 04/12/2007 22:32
Location: "zzzzz"

#427

Post by nokturno »

Panasonic wrote: Nikome se mi ne trebamo dopasti samo je problem u tome sto mudzahedini nisu u nasoj tradiciji i nisu dio nas.
Rodilo se i valja ga ljuljati.

Na to smo trebali prije misliti, prije nego sto izrodise bosansku djecu i zaradise bosanska drzavljanstva.
Panasonic
Posts: 1299
Joined: 22/07/2004 22:39
Location: Sarajevo

#428

Post by Panasonic »

nokturno wrote:
Panasonic wrote: Nikome se mi ne trebamo dopasti samo je problem u tome sto mudzahedini nisu u nasoj tradiciji i nisu dio nas.
Rodilo se i valja ga ljuljati.

Na to smo trebali prije misliti, prije nego sto izrodise bosansku djecu i zaradise bosanska drzavljanstva.
Napisao sam na prethodnoj stranici a ponovit cu ponovo :

ZASTO SE NE OKUPIMO PA DA PROTESTUJEMO ZA UKIDANJE REPUBLIKE SUMSKE I PROTJERIVANJE DODIKA !!! ZA UKIDANJE POLICIJE RS, ZA USTAVNE PROMJENE !!??
bhxxl
Posts: 229
Joined: 14/10/2007 14:38

#429

Post by bhxxl »

Panasonic wrote:
nokturno wrote:
Panasonic wrote: Nikome se mi ne trebamo dopasti samo je problem u tome sto mudzahedini nisu u nasoj tradiciji i nisu dio nas.
Rodilo se i valja ga ljuljati.

Na to smo trebali prije misliti, prije nego sto izrodise bosansku djecu i zaradise bosanska drzavljanstva.
Napisao sam na prethodnoj stranici a ponovit cu ponovo :

ZASTO SE NE OKUPIMO PA DA PROTESTUJEMO ZA UKIDANJE REPUBLIKE SUMSKE I PROTJERIVANJE DODIKA !!! ZA UKIDANJE POLICIJE RS, ZA USTAVNE PROMJENE !!??
ko da ti potestvuje ovi bezmudi sto palamude po forumu citav dan. ha ha ha ha ti isti su bili u podrumima dok su ovi ljudi ginuli po sumama za ovu napacenu zemlju. mozda mi od genocida nismo nista bolje ni zasluzili kakav smo narod. FUJ
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#430

Post by Krugman »

nokturno wrote:
Krugman wrote: Nije ni cudo sto nam "komsije" sa podsmjehom govore da smo iz Teherana, sto se zele odvojiti, sto nemozemo dalje od Visokog maknuti. Da neko sam sebi moze dusman biti koliko "dobri Bosnjani" mogu to je fakat nevidjeno. Sta ces kad smo na milosti budaletina kao sto si ti.

Sramota me najvise Ilije Jurisica danas, pa onda sviju ostalih.
Ovim si mi potvrdio moje prethodne tvrdnje. Trebamo se dopasti kosijama da se ne izdvoje i da nas neko pusti dalje od Visokog. Za mene to nisu stavovi vec kompleksi.

Ovi bradati sasvim slobodno zive sirom EU, pa niko te zemlje ne iskljuci iz EU
Ja sam vrlo jasno rekao "da se ovdje ne radi ni o kakvom lovu na vjestice, nego sasvim legalnoj proceduri kojim se jedan obicni kriminalac i stetocina koji se dobro okoristio na racun ovog naroda i drzave stavlja u proceduru kojom je davno trebao biti podlozen."

Prema tome to sto si citirao nije nikakva potvrda da sam ja kompleksas, nego si ti dio mog posta izvukao iz konteksta da bi opravdao svoj stav. To sto svojim simpatijama naspram pecinara kao Abu Hamza ljudima oko sebe izledamo kao divljaci je sasvim druga posljedica cijele ove situacije koja je najzalosnija od svega.

Odnosno da pored jednog junaka kao Ilija Jurisic koji sada trune u Beogradu, pored sveopste bijede i beznadja, nase zatucane budale na ustrb zakona i vlastitog interesa idu na ulicu protestovat i ovdje na forumu staju u zastitu kriminalcu i stetocini kao sto je Abu Hamza. To kao razumnom covjeku mi je jadno i nevidjeno. Zato kazem, nema Bosni i Bosnjacima naprijed zbog vlastitih kretena kojih je ocigledno na pretek.
perajic
Posts: 143
Joined: 04/10/2007 10:56

#431

Post by perajic »

Krugman wrote:
nokturno wrote:
Krugman wrote: Nije ni cudo sto nam "komsije" sa podsmjehom govore da smo iz Teherana, sto se zele odvojiti, sto nemozemo dalje od Visokog maknuti. Da neko sam sebi moze dusman biti koliko "dobri Bosnjani" mogu to je fakat nevidjeno. Sta ces kad smo na milosti budaletina kao sto si ti.

Sramota me najvise Ilije Jurisica danas, pa onda sviju ostalih.
Ovim si mi potvrdio moje prethodne tvrdnje. Trebamo se dopasti kosijama da se ne izdvoje i da nas neko pusti dalje od Visokog. Za mene to nisu stavovi vec kompleksi.

Ovi bradati sasvim slobodno zive sirom EU, pa niko te zemlje ne iskljuci iz EU
Ja sam vrlo jasno rekao "da se ovdje ne radi ni o kakvom lovu na vjestice, nego sasvim legalnoj proceduri kojim se jedan obicni kriminalac i stetocina koji se dobro okoristio na racun ovog naroda i drzave stavlja u proceduru kojom je davno trebao biti podlozen."

Prema tome to sto si citirao nije nikakva potvrda da sam ja kompleksas, nego si ti dio mog posta izvukao iz konteksta da bi opravdao svoj stav. To sto svojim simpatijama naspram pecinara kao Abu Hamza ljudima oko sebe izledamo kao divljaci je sasvim druga posljedica cijele ove situacije koja je najzalosnija od svega.

Odnosno da pored jednog junaka kao Ilija Jurisic koji sada trune u Beogradu, pored sveopste bijede i beznadja, nase zatucane budale na ustrb zakona i vlastitog interesa idu na ulicu protestovat i ovdje na forumu staju u zastitu kriminalcu i stetocini kao sto je Abu Hamza. To kao razumnom covjeku mi je jadno i nevidjeno. Zato kazem, nema Bosni i Bosnjacima naprijed zbog vlastitih kretena kojih je ocigledno na pretek.
molim te potkrijepi ovo cinjenicama!!! da malo bolje pratis ovaj slucaj znao bi da on nikad nije osudjen ni zasta u BiH. toliko o tvojoj objektivnosti.

PS. sta mislis da manje supljiras i sam pokrenes proteste podrske Iliji Jurisicu? da vidimo jesu li tvoje namjere iskrene? najlakse je skupljati poene pateticnim parolama.
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#432

Post by Krugman »

perajic wrote:
Krugman wrote:
nokturno wrote: Ovim si mi potvrdio moje prethodne tvrdnje. Trebamo se dopasti kosijama da se ne izdvoje i da nas neko pusti dalje od Visokog. Za mene to nisu stavovi vec kompleksi.

Ovi bradati sasvim slobodno zive sirom EU, pa niko te zemlje ne iskljuci iz EU
Ja sam vrlo jasno rekao "da se ovdje ne radi ni o kakvom lovu na vjestice, nego sasvim legalnoj proceduri kojim se jedan obicni kriminalac i stetocina koji se dobro okoristio na racun ovog naroda i drzave stavlja u proceduru kojom je davno trebao biti podlozen."

Prema tome to sto si citirao nije nikakva potvrda da sam ja kompleksas, nego si ti dio mog posta izvukao iz konteksta da bi opravdao svoj stav. To sto svojim simpatijama naspram pecinara kao Abu Hamza ljudima oko sebe izledamo kao divljaci je sasvim druga posljedica cijele ove situacije koja je najzalosnija od svega.

Odnosno da pored jednog junaka kao Ilija Jurisic koji sada trune u Beogradu, pored sveopste bijede i beznadja, nase zatucane budale na ustrb zakona i vlastitog interesa idu na ulicu protestovat i ovdje na forumu staju u zastitu kriminalcu i stetocini kao sto je Abu Hamza. To kao razumnom covjeku mi je jadno i nevidjeno. Zato kazem, nema Bosni i Bosnjacima naprijed zbog vlastitih kretena kojih je ocigledno na pretek.
molim te potkrijepi ovo cinjenicama!!! da malo bolje pratis ovaj slucaj znao bi da on nikad nije osudjen ni zasta u BiH. toliko o tvojoj objektivnosti.

PS. sta mislis da manje supljiras i sam pokrenes proteste podrske Iliji Jurisicu? da vidimo jesu li tvoje namjere iskrene? najlakse je skupljati poene pateticnim parolama.
Sto to pitanje Boga ti ne postavis Rasimu Delicu koji ce uskoro da svira klavir zbog ovih monstruma? Sto ne postavis hiljadama boraca armije BiH koj su zdravlje i zivot ostavili po rovovima braneci multietnicku i slobodnu Bosnu i Hercegovinu i kojima su stetocine kao ovaj idiot svojim ponasanjem i djelovanjem unistile ugled i borbu?

Drustvo i drzava nam propadaju pod teretom predrasuda stvorenim djelovanjem ovog lika i drugih budala kao on, a ti nama ovdje neku suplju pricu prosipas o pravima bradonja u EU. Da je ova budala ovdje penziju posteno zaradila umjesto sto je zadnjih 14 godina srednji vjek provodio; da je ovdje prosjecna plata 35,000 eura godisnje, da ljudi imaju za hljeba i mlijeka, mozda, i to mozda, bi neka rasprava bila moguca.

Da te podsjetim odred El Mudzahid, izmedju ostalih zlocina, je oko 50 srpskih vojnika i civila ubio na ritualan nacin odsjecanjem glave, i to je pored drugih stvari svezano 3cem korpusu, Rasimu Delicu, i Armiji BiH oko vrata. To sto ovog pecinara nisu kamerom snimili na djelu i sto niko nije prezivio da posvjedoci je vise manje stvar slucaja. O protjerivanju bosanaca, starosjedioca iz vlastitih kuca (sifra Bocinje) pred kojom nasa vlast bezobrazno zazmirila, o javnim prijetnjama prosle godine "Na svaku akciju slijedi reakcija" ili "Ako oni imaju ruku, imam i ja ruku" ne treba uopste govoriti. Prema tome nemoj se bezveze praviti budala u cijeloj ovoj prici.
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#433

Post by silence_is_sexy »

zalosno je to da se danas u zenici skupilo 6000 ljudi, a da se za tog istog jurisica nije desilo isto. to govori dovoljno o ostalima.

"braca" su dobro organizovana ali njima u ovakvoj bosni i u ovakvim okolnostima nema mjesta... jer ne pitaju se samo bosnjaci koji padaju na ovu patetiku i simbole koji su danas prikazani u zenici. pitaju se i ostala dva konstitutivna stada i ovi likovi ce da lete van. sistem koji to omogucava je potpisan u daytonu od strane istih onih koji su omogucili da sekularna bosanska armija preraste u ono na sta je licila na kraju rata. usput je potpomognut pritiscima iz inostranstva u sklopu globalnog lova na (islamske) vjestice. njihov "image", njihove crne zastave i njihovi "sljedbenici" su se dobro "primili" na ovom tlu i nece ih biti tako jednostavno odstraniti. sada ce ostati ta "nastancana" djeca da mrze ovu zemlju i da kada odrastu nastave predstavljati jos veci problem od njihovih bradatih oceva koji se sada predstavljaju kao jadni i cemerni pacenici i zrtve.
kada sam gledao ista ova lica sa istom ikonografijom na snimcima sa protesta ispred danske ambasade zbog one lakrdije sa karikaturama kako pale zastave nisam osjecao nikakve simpatije prema njima. samo gadjenje.
i zalio sam ovu jebenu zemlju koja nikako da se izvadi iz govana vec dopusta da je iznova i iznova potapaju spodobe iz proslosti.

jesu li ilegalno dobili drzavljanstva? jesu.
jesu li se pozenili i napravili djecu da bi izvrdali sistem u ocekivanju ovakvih mjera? jesu.
jel' to zalosno za djecu koja ce ostati sirocad i jaranice koje su se poudavale za njih? jeste.
jel' opasno praviti od ovih likova mucenike? jeste.
sta da se radi? nista.
sami pali (uz malu pomoc genijalnih bosnjackih oceva nacije koji ih dovedose i podjelise im zlatne ljiljane) - sami se ubili.
a mi cemo i dalje da kusamo govna koja ce da ostanu da plutaju po ovoj zabokrecini nakon sto se sve slegne.
visocicaguy
Posts: 1258
Joined: 27/10/2002 00:00
Contact:

#434

Post by visocicaguy »

bhxxl wrote:
Panasonic wrote:
nokturno wrote: Rodilo se i valja ga ljuljati.

Na to smo trebali prije misliti, prije nego sto izrodise bosansku djecu i zaradise bosanska drzavljanstva.
Napisao sam na prethodnoj stranici a ponovit cu ponovo :

ZASTO SE NE OKUPIMO PA DA PROTESTUJEMO ZA UKIDANJE REPUBLIKE SUMSKE I PROTJERIVANJE DODIKA !!! ZA UKIDANJE POLICIJE RS, ZA USTAVNE PROMJENE !!??

ko da ti potestvuje ovi bezmudi sto palamude po forumu citav dan. ha ha ha ha ti isti su bili u podrumima dok su ovi ljudi ginuli po sumama za ovu napacenu zemlju. mozda mi od genocida nismo nista bolje ni zasluzili kakav smo narod. FUJ
kratko, efektno i ..... bolno
ragib
Posts: 2342
Joined: 03/05/2002 00:00
Contact:

#435

Post by ragib »

visocicaguy wrote:
bhxxl wrote:
Panasonic wrote: Napisao sam na prethodnoj stranici a ponovit cu ponovo :

ZASTO SE NE OKUPIMO PA DA PROTESTUJEMO ZA UKIDANJE REPUBLIKE SUMSKE I PROTJERIVANJE DODIKA !!! ZA UKIDANJE POLICIJE RS, ZA USTAVNE PROMJENE !!??

ko da ti potestvuje ovi bezmudi sto palamude po forumu citav dan. ha ha ha ha ti isti su bili u podrumima dok su ovi ljudi ginuli po sumama za ovu napacenu zemlju. mozda mi od genocida nismo nista bolje ni zasluzili kakav smo narod. FUJ
kratko, efektno i ..... bolno
bravo
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#436

Post by jeza u ledja »

bhxxl wrote:
Panasonic wrote:
nokturno wrote: Rodilo se i valja ga ljuljati.

Na to smo trebali prije misliti, prije nego sto izrodise bosansku djecu i zaradise bosanska drzavljanstva.
Napisao sam na prethodnoj stranici a ponovit cu ponovo :

ZASTO SE NE OKUPIMO PA DA PROTESTUJEMO ZA UKIDANJE REPUBLIKE SUMSKE I PROTJERIVANJE DODIKA !!! ZA UKIDANJE POLICIJE RS, ZA USTAVNE PROMJENE !!??
ko da ti potestvuje ovi bezmudi sto palamude po forumu citav dan. ha ha ha ha ti isti su bili u podrumima dok su ovi ljudi ginuli po sumama za ovu napacenu zemlju. mozda mi od genocida nismo nista bolje ni zasluzili kakav smo narod. FUJ
Komentar vrijedan debele samarcine, iz vise razloga, a pogotovo radi zadnje recenice. To vrijedi i za ove sto su ga ohrabruju.

Jadnici.
User avatar
SiSaJuMe
Posts: 983
Joined: 27/10/2005 12:24

#437

Post by SiSaJuMe »

ZENICA DANAS:

Image Image Image
Image
Image

NO COMMENT:
User avatar
cyprus
Posts: 39272
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#438

Post by cyprus »

SiSaJuMe wrote:ZENICA DANAS:

Image Image Image
Image
Image

NO COMMENT:
I ovo je Bosna i Hercegovina :-) :-) . Ili nije? :shock:
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#439

Post by mostarac »

ragib wrote:
visocicaguy wrote:
bhxxl wrote:
ko da ti potestvuje ovi bezmudi sto palamude po forumu citav dan. ha ha ha ha ti isti su bili u podrumima dok su ovi ljudi ginuli po sumama za ovu napacenu zemlju. mozda mi od genocida nismo nista bolje ni zasluzili kakav smo narod. FUJ
kratko, efektno i ..... bolno
bravo
Evo za sve troje:

Nek se gone ti oslobodioci i borci koje vi branite u mp3 i odakle su nam dosli. Ako hoce nek se gone i sa svojim nindzama u koje su zene pretvorili i nikada nam njihova pomoc nije trebala niti ce nam trebati i nek sjasu jednom sa nas i oni i njihovo vjerovanje i njihovo preseravanje i njihovo prosvjetljavanje nasih grijesnih dusa, jer od tog prosvjetljavanja mi smo samo najebali.

Ovo vam kaze bezmudi decko iz podruma i dijaspore kojem su dva brata bila cijeli rat u Armiji, kojem je jedan brat ostao na liniji fronta invalid 80%, kojem je drugi brat ranjen snajperom u glavu u vojnoj akciji i koji je i sam kao dijete postao 80% invalid od granate i imao noz pod vratom. E to je za vas troje kad vec pricate sranja i vucete za jezik.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#440

Post by Topla voda »

teski ste za raspravu,a dobri za nametanje svog misljenja.
i jedni i drugi.
od svih premisa iz slucaja vehabija u ratu u bosni..birate sebi odgovarajuce cinjenice.
po meni je poenta da neko ko je drzavljanin ove zemlje ne smije biti sikaniran bio vehabija,homeseksualac , narkoman ili bivsi pripadnik vojske rs-a.ili tako ili nikako.
ako oduzimaju drzavljanstva pripadnicima el mudzahida,nek oduzmu i drzavljanstvo ove drzave onima koji su se borili za njeno unistenje.
zar to nije logicno?
pa logicnije je da nas pasos izgube oni koji su ravnali sarajevo,komandovali lukama,batkovicima,manjacama..nego abu hamza,zato sto se nekome ne svidja njegova interpretacija vjere.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#441

Post by jeza u ledja »

A pazite ovog:

Mitrović: Šamar tužilaštvu i sudstvu

Predsjednik Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila RS Nedeljko Mitrović izjavio je da je protestni skup šamar tužilaštvu i sudstvu BiH, ali i međunarodnim faktorima koji se zaklinju u sprovođenje Dejtonskog sporazuma.

"Zapanjeni smo činjenicom da se u BiH može održati javni miting u smislu podrške potencijalnom zločincu. Postavlja se pitanje ne samo deportacije, već da čovjek ostane ovdje bez procesuiranja, što je za njega nagrada, amnestija", rekao je Mitrović.


Obratite paznju na boldiranu recenicu.
Je li to isto vrijedi i za Karadzica i Mladica? :-x
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#442

Post by Ja_Ja »

Mogu razumijeti fanaticnu odbojnost koju pojedinci na forumu grade prema Abu Hamzi i slicnima ali nemogu i necu da razumijem da moji sugradjani baziraju svoje zakljucke na licnim stavovima koji su toliko daleko od realnosti.

Niti sam, niti podrzavam "vehabije" i slicne njima ali u isto vrijeme moja mi ljudskost nalaze da prvo preispitam cinjenice. A one su takve da ovog covjeka na pravdi Boga tjeraju dok kriminalcu koji je izmedju ostalog i "vehabija" daju utociste i drzavljanstvo.

Tesko je razumijeti da samo zato sto je neko razlicit i sto nema isti nacin razmisljanja kao mi automatski neodgovara nama i shodno tome mora da se "ispali" iz nase drzave. Dali ste se ikada zapitali zasto mi tjeramo tog covjeka? Zato sto mu je zena "nindza"? Koga briga ako njoj ne smeta zasto bi se ja zgrazao na njenu nesrecu, sama je to birala i mozda je sretna zbog toga. Tko sam ja da joj sudim kao i njemu samo zato sto nosi podignute hlace i moli se Bogu onako kako hoce.

U 18 stranica koliko je od sada napisano niko nije dao legitiman razlog zasto protjerati ovog covjeka. Sve se bazira na tome da je on mudzahedin, terorista, da nas uci religiji (kao da nas moze neko nauciti ono sto ne zelimo da znamo ili ucimo), i da nam se nesvidja njegov stil oblacenja kao i obljacenja njegove bolje polovine...Nigdje dokaza !!!

Sramota! FUJ!
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#443

Post by Topla voda »

jeza u ledja wrote:A pazite ovog:

Mitrović: Šamar tužilaštvu i sudstvu

Predsjednik Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila RS Nedeljko Mitrović izjavio je da je protestni skup šamar tužilaštvu i sudstvu BiH, ali i međunarodnim faktorima koji se zaklinju u sprovođenje Dejtonskog sporazuma.

"Zapanjeni smo činjenicom da se u BiH može održati javni miting u smislu podrške potencijalnom zločincu. Postavlja se pitanje ne samo deportacije, već da čovjek ostane ovdje bez procesuiranja, što je za njega nagrada, amnestija", rekao je Mitrović.


Obratite paznju na boldiranu recenicu.
Je li to isto vrijedi i za Karadzica i Mladica? :-x
pa ovaj ako je predsjednik Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila RS ,zamisli njegov background..
eto ,potencijalni zlocinac....pa sto nije procesuiran 13 godina?
sad on kao prica da je Abu Hamzi nagrada deportacija....u situaciji u kojoj je izvjesno njegovo protjerivanje...licitira da je to kao urota protiv "Organizacije porodica zarobljenih, poginulih boraca i nestalih civila RS ".
smijesno :-)
pa dobro onda ,necemo ga protjerati....nek mu sude kao drzavljanu bih,pa ako sta gospoda imaju nek zavrsi na robiji.i svi zadovoljni
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#444

Post by Brisbane »

Bez obzira sto vi govorili, sa pravnog stanovista i osnovnih ljudskih prava protjerivanje ovog covjeka je NELEGALNO.
To se ne bi desilo ni u jednoj demokratskoj zemlji !
http://www.un.org/Overview/rights.html
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45221
Joined: 29/12/2005 01:20

#445

Post by jeza u ledja »

Al stvarno, zbog cega ga formalno istjeruju? :?
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#446

Post by Krugman »

Ja_Ja wrote:Mogu razumijeti fanaticnu odbojnost koju pojedinci na forumu grade prema Abu Hamzi i slicnima ali nemogu i necu da razumijem da moji sugradjani baziraju svoje zakljucke na licnim stavovima koji su toliko daleko od realnosti.

Niti sam, niti podrzavam "vehabije" i slicne njima ali u isto vrijeme moja mi ljudskost nalaze da prvo preispitam cinjenice. A one su takve da ovog covjeka na pravdi Boga tjeraju dok kriminalcu koji je izmedju ostalog i "vehabija" daju utociste i drzavljanstvo.

Tesko je razumijeti da samo zato sto je neko razlicit i sto nema isti nacin razmisljanja kao mi automatski neodgovara nama i shodno tome mora da se "ispali" iz nase drzave. Dali ste se ikada zapitali zasto mi tjeramo tog covjeka? Zato sto mu je zena "nindza"? Koga briga ako njoj ne smeta zasto bi se ja zgrazao na njenu nesrecu, sama je to birala i mozda je sretna zbog toga. Tko sam ja da joj sudim kao i njemu samo zato sto nosi podignute hlace i moli se Bogu onako kako hoce.

U 18 stranica koliko je od sada napisano niko nije dao legitiman razlog zasto protjerati ovog covjeka. Sve se bazira na tome da je on mudzahedin, terorista, da nas uci religiji (kao da nas moze neko nauciti ono sto ne zelimo da znamo ili ucimo), i da nam se nesvidja njegov stil oblacenja kao i obljacenja njegove bolje polovine...Nigdje dokaza !!!

Sramota! FUJ!

Ne radi se ovdje o nekome koga se tjera jer "drugaciji". Otidji na carsiju bilo koji dan - vidjeti ces da je puna bradonja sa kratkim pantalonama i nindzama kraj sebe pa ih niko ziv ne dira niti tjera. Ni njih ni njihovu djecu.

Nego radi se o kriminalcu, potencijalnom zlocincu, oportunisti koji je dosao ovdje ilegalno kod nas u Bosnu prosipati primitivizam i mrznju koju u svojoj rodjenoj zemlji nije smio. Znaci ilegalno je lik dobio drzavljanstvo jer je lagao na aplikaciji - dokazano na sudu. Dalje obrade informacija su dovele do zakljucka da je prijetnja nacionalnoj sigurnosti sto je jasno izmedju ostalog kada je upucivao javne prijetnje preko novina tipa "svaka akcija ima reakciju"..Manje od trecine provjera drzavljanstva dodjeljenih arapima je rezultirala oduzimanjem - znaci oduzeli su likovima kojima su trebala biti oduzeta.

Sta se pravite ludi, kao da se radi o nekom vrtlaru koji je eto ovdje dosao ruze saditi.
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#447

Post by Brisbane »

Ja ne sporim da je on vjerovatno dobio drzavljanstvo mimo normalne procedure. Treba mu se oduzet i tacka.
Medutim, ne mozes ga protjerivati, niti odvajati od familije. On treba pokrenuti proces za azil i voditi se kao slucaj u proceduri.
Konacno krseci ljudska prava drugih, sta mi onda da ocekujemo.
Mene boli briga sta ko nosi i oblaci. Mislim ovdje je vrijedanje tih ljudi zaista na extra nivou.
To sto se to nekome ne svida to je njegov problem.
Mislim ovo je dno dna politike, mjesto da je elemntarno pravno pitanje o strancima i azilu.
User avatar
GandalfSivi
Posts: 18251
Joined: 09/09/2006 00:38
Contact:

#448

Post by GandalfSivi »

Ja bih rekao samo jedno: Hajmo raja fajronat...
Krugman
Posts: 324
Joined: 16/07/2005 19:38

#449

Post by Krugman »

Brisbane wrote:Bez obzira sto vi govorili, sa pravnog stanovista i osnovnih ljudskih prava protjerivanje ovog covjeka je NELEGALNO.
To se ne bi desilo ni u jednoj demokratskoj zemlji !
http://www.un.org/Overview/rights.html
Ti si potpuno neinformisan - Francuska je prosle godine preko 20,000 ljudi protjerala uglavnom zbog prekrsaja puno laksih nego sto je ovaj lik nama priredio. O Holandiji i Njemackoj da i ne govorim. Aplicirao je lik i za azil, ali je odbijen jer je deklerisan kao prijetnja nacionalnoj sigurnosti.

Sa pravnog stanovista, ovo sto vlast radi je potpuno legalno, a sa moralnog i interesnog potpuno opravdano. Konvencija o ljudskim pravima u ovom slucaju nema nikakve relevancije - nikakva mu se prava ne krse.
Za djecu i porodice koje ostaju stoji da se treba posebno pobrinuti.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#450

Post by Ja_Ja »

Uredu, ali po cemu je on prijetnja nacionalnoj sigurnosti? Vidjao sam ga na TV-u, x puta ali nikada nije prijetio nikome, vlasti ga ne deklarishu kao teroristu, sudski je dokazano da NIJE prijetnja i jos na poslijetku medjunarodni sud (mislim da je u Strasburu), donosi odluku o zamrzavanju njegovog statusa i nedozvoljava njegovu deportaciju.

Nije dovoljno samo reci;"On je prijetnja za nacionalnu sigurnost." A pritome ne iznijeti konkretne dokaze (ovo se generalno odnosi na nasu vlasti i pojedince). Covjek ima djecu i ma kakav taj njegov zivot bio, normalna osoba nemoze tek tako preci preko toga i reci sad te ima, sad te nema...

Ako ovo nije cisto pranje ruku onda neznam sta bi moglo biti.
Locked