Koga bi vi voljeli vidjeti kao novog srpskog predsjednika?

Za koga bih ste glasali?

Boris Tadic
14
12%
Tomislav Nikolic
31
27%
Ceda Jovanovic
70
61%
Velimir Ilic
0
No votes
Mrkonjic
0
No votes
 
Total votes: 115

pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#76

Post by pesak »

bbrs wrote:
sencho wrote:Nigdje nisu svi isti. Konkretno što se Srbije tiče, znaćemo procente za par dana, koliko je kojih.
Čedu narkomana :lol: :lol: :lol:
Da. Videcemo koliko ima debila koji veruju udbaskim novinama i novinarima i politicarima da je Ceda narkoman. :D
Glasovito
Posts: 38
Joined: 03/07/2007 18:04

#77 .

Post by Glasovito »

Rahmetli Alija je jednom dao hipotezu: Demokratska Hrvatska na zapadu, slaba Srbija na istoku = jaka BiH.

Volio bih da nije tako, ali posto izgleda jeste ( vidi Kosovo coop. RS), sada za Nikolica, pa kad zaboli Cedu.
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#78

Post by rikardoreis »

Za Cedu! Nevjerovatan lik, odskace svjetlosnim godinama od ostalih po svemu...no, takvi tesko prodju...
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#79

Post by pesak »

Proci ce 2011. :D
windas
Posts: 248
Joined: 08/02/2006 21:26

#80

Post by windas »

U normalnoj situaciji bi najbolje bilo da pobijedi Cedo Jovanovic, sto je u ovom momentu nerealno,.
Za BiH, pragmatski gledano, bi bilo u ovom trenutku najbolje, da u Srbiji pobijedi Nikolic , onaj cetnik radikalski...
rikardoreis
Posts: 1957
Joined: 03/08/2006 00:01
Location: ulica san martin, buenos aires

#81

Post by rikardoreis »

pesak wrote:Proci ce 2011. :D
po hidzretskom kalendaru :D :D


nadati se...siguran sam da bi se Balkan znacajno ustabilio...
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#82

Post by doktor78 »

Za Cedu, ali posto je ta opcija manje vjerovatna nego da kod nas pobijedi LDS i Lamija Tanovic, onda za Nikolica. Cak mi i on izgleda bolja opcija od onog hinje Tadica, koji je kao veliki demokrata, a kompletan program mu dolazi ispod skuta tata Ljube...
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#83

Post by StupskaBitanga »

Čeda
Naprijed gej brakovi, dole tajkuni!
Potpuno drugačiji od "demokratskog" i "radikalnog" kandidata je onaj liberalni, a njegovo ime je Čeda Jovanović. Najmlađi kandidat za predsjednika Srbije jedini je kojemu Kosovo nije bio osnovni motiv u kampanji i koji je prihvatio činjenicu da ta pokrajina ide ka nezavisnosti.

Zagovara suradnju srpskog i albanskog naroda na Kosovu te za obračun s tajkunima iz Miloševićevog vremena koji i dalje "drmaju" Srbijom. Bitno je istaknuti da je mladi Čeda jedini kandidat koji otvoreno podržava gej brakove te daje primat bezuvjetnoj suradnji s Europskom unijom, a tek onda s Rusijom.
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/in ... 3/index.do
zrikavac48
Posts: 596
Joined: 24/10/2007 23:32

#84

Post by zrikavac48 »

Rado bih glasala za Cedu Jovanovica, ali u ovoj situaciji bi bolje bilo glasati za Tomislava Nikolica. Mozda bi to bila prilika da Srbija ekonomski i politicki dostigne dno dna i da se konacno srpski narod pocne otrijeznjavati od nacionalistickog transa u kojem se nalazi vec desetljecima. Istovremeno bi to pripomoglo i narodima u susjednim drzavama da shvate da je i za njih bolje da napuste nacionalisticke vode i da zaplivaju u mirnije i razumnije tokove koji ih mogu povesti u ekonomski, politicki i kulturni prosperitet, a sto stvara ekonomsku sigurnost za svakog stanovnika drzave.
Moje opredjeljenje za Nikolica je jos radi toga sto su, realne mogucnosti pobijede Cede Jovanovica mozemo reci nikakve. Tadic je prikriveni (pritajeni)cetnik u salonskim cipelama i "sesirom na glavi" pa je onda bolje da pobijedi Nikolic, za kojeg svi znaju da je on cetnik
Last edited by zrikavac48 on 20/01/2008 19:00, edited 1 time in total.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#85

Post by Prozor »

Cedu Jovanovica definitivno. To "osvjestenje" sa Nikolicem bi bilo tipa osvjestenje Nijemaca, tj nakon teskog rata i poraza, cega nam je svima dosta. Ako bi Srbija smogla snage da izabere Jovanovica, mislim da bi to bio znak pocetka osvjestenja samo od sebe, da ne govorim o 4 godine njegove vladavine.

Nazalost, znam da pricam gluposti...
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#86

Post by lady midnight »

ja zaista ne shvatam tu logiku "nama ce biti bolje shto se srbija vishe sroza"...
pa imala je srbija dovoljno radikalnih poglavica u zadnje vrijeme, koji je svaki put srozaju do te mjere da chovjek pomisli da dalje ne ide, pa opet nama nikakve fajde od toga, osim shto se lojalnost bosanskih srba prema RS-u sve vishe uvecavala. ne zavaravajte se, shto je srbija u gorem ekonomskom i politichkom polozhaju, tim vishe do izrazhaja dolaze radikalni elementi, kako u srbiji samoj, tako i u RS-u, a taj princip vazhi inache i za sve ostale zemlje na svijetu.

o ovome se mozhemo uvjeriti i na primjeru hrvatske, iako u obrnutom smjeru - tek detudjmanizacija i demokratizacija hrvatske i njihovo okretanje ka samim sebi te ka putu prema EU doveli su do toga da se okane BiH.

i da, mene i te kako tangira ko je na vlasti u susjednim nam drzhavama, jer su zemlje u ovom nashem regionu i pored politichke nezavisnosti josh uvijek dovoljno medjusobno uvezane, politichki, ekonomski i kulturno, da bi deshavanja tamo ostala bez posljedica za BiH.

zbog svega toga meni je lichno i te kako privlachna ta vizija srbije u kojoj ce se uspostaviti civilno drushtvo i izgraditi osnove za funkcioniranje demokratije, srbije koja ce poshtovati ljudska prava i koja ce se izvinuti za agresiju i ratne zlochine, srbije koja bi bila na putu ka demokratiji i prosperitetu, srbije chija vlada ce raditi za dobrobit vlastitih gradjana, a ne na shtetu gradjana nashe drzhave...
utopija? mozhda. i utopija tim vishe shto predsjednik sam po sebi ne mozhe puno toga promijeniti. ali pod tadicem i nikolicem shanse da ovo ostane utopija su zagarantovane.
i zato: chedo, naravno.
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#87

Post by MuaDib »

Ja bih najviše volio da Čeda pobjedi, ali ni za 100 godina ne bi mogao pobjediti.
Malo sam pročešljao po srpskim forumima i vidio da bi Nikolić mogao vrlo lako pobjediti, i da ima prešutnu saglasnost Voje Kalašnjikova. A to je da će DSS-Nova Srbija podržati Radikale i sa njima oformiti vladu nacionalnog jedinstva, a da se Borisu Tadiću sprema isto ono što se desilo Bogoljubu Kariću, tj. da ga pometu sa scene. Neki čak strahuju da bi to podržali i socijalisti.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#88

Post by pesak »

Ceda pobedjuje za par godina...nije to toliko daleko...samo, sta ce pre toga biti, ne znam...bojim se nasilja.
Ovde neko stalno puca iz pistolja danas. Zasto, ne znam. Mozda je neki radikal, pa slavi unapred.
Nas, normalne, bi sve skratili za glavu ovi radikali ... :shock:

48 % do 18 casova...izaslo na izbore...skoro kao 2000...velika izlaznost- to bi trebalo da znaci da Toma nece pobediti !!! :)
dioklecian
Posts: 206
Joined: 06/08/2007 21:59

#89

Post by dioklecian »

ja bi volio da vidim za presednika srbije, nemanju kusturicu ili njihovog ministra rasima ljajica :D :P :zzzz:
bbrs
Posts: 78
Joined: 26/01/2007 14:28

#90 Re: .

Post by bbrs »

[quote="Glasovito"]Rahmetli Alija je jednom dao hipotezu: Demokratska Hrvatska na zapadu, slaba Srbija na istoku = jaka BiH.

Volio bih da nije tako, ali posto izgleda jeste ( vidi Kosovo coop. RS), sada za Nikolica, pa kad zaboli Cedu.[/quote]Nikad Čeda nije demantovao informacije da je "šmrkač" :D
palermo
Posts: 22370
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#91

Post by palermo »

lady midnight wrote:
zbog svega toga meni je lichno i te kako privlachna ta vizija srbije u kojoj ce se uspostaviti civilno drushtvo i izgraditi osnove za funkcioniranje demokratije, srbije koja ce poshtovati ljudska prava i koja ce se izvinuti za agresiju i ratne zlochine, srbije koja bi bila na putu ka demokratiji i prosperitetu, srbije chija vlada ce raditi za dobrobit vlastitih gradjana, a ne na shtetu gradjana nashe drzhave...
utopija? mozhda. i utopija tim vishe shto predsjednik sam po sebi ne mozhe puno toga promijeniti. ali pod tadicem i nikolicem shanse da ovo ostane utopija su zagarantovane.
i zato: chedo, naravno.
Sve ću potpisati što kažeš,samo mislim da ljudi koji su ovdje glasali za Tomu ( a i ja sam jedan od njih) zapravo misle da u izboru između Tome i Borisa je jednostavno za BiH bolji izbor Toma.Valjda nam je dosta uljuđenih tipova koji kažu isto što i Toma samo na malo drugačiji način.
User avatar
Ergot
Posts: 1019
Joined: 27/03/2004 23:00
Location: dislocation

#92

Post by Ergot »

pesak wrote:Ceda pobedjuje za par godina...nije to toliko daleko...samo, sta ce pre toga biti, ne znam...bojim se nasilja.
Ovde neko stalno puca iz pistolja danas. Zasto, ne znam. Mozda je neki radikal, pa slavi unapred.
Nas, normalne, bi sve skratili za glavu ovi radikali ... :shock:

48 % do 18 casova...izaslo na izbore...skoro kao 2000...velika izlaznost- to bi trebalo da znaci da Toma nece pobediti !!! :)
Molim te prenesi nezvanicne rezultate cim izidju. :zoka:
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#93 Re: .

Post by pesak »

bbrs wrote:
Glasovito wrote:Rahmetli Alija je jednom dao hipotezu: Demokratska Hrvatska na zapadu, slaba Srbija na istoku = jaka BiH.

Volio bih da nije tako, ali posto izgleda jeste ( vidi Kosovo coop. RS), sada za Nikolica, pa kad zaboli Cedu.
Nikad Čeda nije demantovao informacije da je "šmrkač" :D
Ni debili nisu demantovali da su debili... :D
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#94

Post by Prozor »

Mene interesuje za koga glasaju Sandzaklije :-)
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#95

Post by pesak »

london- ceda treci, u lisabonu je drugi
otava tadic, toma, pa ceda...
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#96 Re: .

Post by Vodenjak »

bbrs wrote:
Glasovito wrote:Rahmetli Alija je jednom dao hipotezu: Demokratska Hrvatska na zapadu, slaba Srbija na istoku = jaka BiH.

Volio bih da nije tako, ali posto izgleda jeste ( vidi Kosovo coop. RS), sada za Nikolica, pa kad zaboli Cedu.
Nikad Čeda nije demantovao informacije da je "šmrkač" :D
Ovo je samo jedna u nizu od promashenih, besmislenih i politicki neozbiljnih izjava slavnog nam rahmetlije!
I stvarno, kao sto kazes, sto vise demokratije u Hrvatskoj, sto je slabija Srbija, nama je sve bolje!
Uzivamo, u pm!!! :x
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#97

Post by Vodenjak »

Prozor wrote:Mene interesuje za koga glasaju Sandzaklije :-)
Stvarno, vrlo zanimljivo pitanje! :-) :)
NKVD
Posts: 697
Joined: 18/01/2007 09:27

#98

Post by NKVD »

Ja bih, za komandanta predsjedničkog Srbije, volio da se izabere drug Vlado Šegrt. Ali, pošto je to, iz tehničkih razloga, neizvodivo, poslije tog rahmetlije moj "realan" izbor bi bio Jovanović. Upravo zbog nas. Mi za Srbijom, htjeli to priznati ili ne, uvijek kasnimo i samo ako oni krenu naprijed i mi idemo za njima. Slično kao i sa Hrvatskom. Sjetite se kako je Alijansa ovdje pobijedila kad je DOS počeo sa reformama u Srbiji a SDP u Hrvatskoj. A, brate, iako je daleko od idealnog, Čeda je "drugačije" lice od ove dosadne, sive, neperspektivne i zadrte Srbije. Skoro ko drug Vlado Šegrt...
simi5
Posts: 701
Joined: 18/08/2007 08:02

#99 Re: .

Post by simi5 »

Glasovito wrote:Rahmetli Alija je jednom dao hipotezu: Demokratska Hrvatska na zapadu, slaba Srbija na istoku = jaka BiH.

Volio bih da nije tako, ali posto izgleda jeste ( vidi Kosovo coop. RS), sada za Nikolica, pa kad zaboli Cedu.
Kako je mudar bio Alija pokazuje to da je ostvario mir, progres i svetski ugled svoje države. Briljantna procena sa tako genijalnim rezultatima uporediva je sa Miloševićevim: Srbija se saginjati neće. Ješćemo korenje. :lol:

Izlaznost je veoma velika

zvor DS

izlaznost u 18.00h

Srbija 54.1%
Vojvodina 55.30%
Centralna Srbija 55.00%
Beograd 51.00%
Kosovo 50.80%
Last edited by simi5 on 20/01/2008 19:18, edited 1 time in total.
juan
Posts: 519
Joined: 25/07/2002 00:00
Location: Colonia

#100

Post by juan »

Nadam se da ce postat Nikolic, jer Srbija jos nije za dugo zasluzila Ceda!!!

Prvo zlocince pohapsite, pa cete dobiti finog predsjednika, do tad i dalje zivite u kameno doba!!
Post Reply