Hrvatska se ponovo petlja u BiH.

Post Reply
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#1 Hrvatska se ponovo petlja u BiH.

Post by osa »

Zašto bih dopušta ponovo komšijama da se petljaju u pitanja koja bi trebala biti isključivo u ingerenciji bih države.Ne bi li bih trebala kao samostalna i suverena država skrbiti o svojim građanima, a ne tražiti od hrvatskih ministarstava da rješavaju probleme bih izbjeglica i njihovog povratka u domovinu, ne ruše li ovakvi postupci samopoštovanje bih građana i njihovo povjerenje u vlastitu državu, jer ako neka druga država, a pogotovo hrvatska koja je učestvovala u agresiji na bih, rješava probleme bih građana u samoj bih, kako se tek rješavaju problemi bih građana u drugim državama pa i u hrvatskoj. da li je ikada objavljeno koliko je novca bih uložila u povratak hrvatskih izbjeglica koji su smješteni u bih(uglavnom srbi koji borave u rs)u njihovu matičnu domovinu. treba li ovakve stvari zabraniti i sam rješavati svoje probleme ili dopustiti ponovo petljanje susjeda u unutrašnje probleme bih. jer tko zna zašto to oni čine?


Hrvatska je najveći pojedinačni donator u procesu povratka u BiH


Hrvatska je najveći pojedinačni donator u procesu povratka u BiH s godišnjim izdvajanjima od oko 25 miliona kuna /oko šest miliona KM/ u građevinskom materijalu, podaci su Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH. Od ukupno 86.298 Hrvata koji su se nakon rata vratili u BiH, čak 84 odsto njih vratilo se na područje Federacije BiH i njima je sada potrebna pomoć posredstvom programa održivog povratka u matičnim opštinama, prenosi lokalna radio-stanica u Livnu.

Za povratak Hrvata na područje Republike Srpske bilo bi potrebno izraditi programe povratka, prije svega na područje Posavine i banjalučke regije, a osim materijalne pomoći potrebno je ojačati i ustavno-pravnu poziciju, kako bi Hrvati u punom kapacitetu postali ravnopravni u RS, navodi Ministarstvo.

Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH uputilo je Ministarstvu mora, turizma, saobraćaja i veza Hrvatske dokument u kojem se predlaže dugoročni i sistematski model pružanja pomoći Hrvatima u BiH putem osnivanja posebne agencije CROAID - Hrvatske agencije za međunarodni razvoj, po uzoru na USAID - Američku organizaciju za međunarodni razvoj.
Qwert
Posts: 1210
Joined: 30/05/2003 00:00
Location: "Gold on Blue"

#2

Post by Qwert »

CROAID... Medjunarodni razvoj Hrvata u Bosni... :D :lol:

Neka prvo poskida plakate USAID protiv korupcije. :roll:
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#3

Post by Liska »

Kad smo vec kod donacija, neki dan na BH bjese prilog o donaciji Hrvatske Zavodu za zdravstveno osiguranje u HNZ/HNK. Donacija je iznosila oko 15 000 maraka i sastojala se u trakicama za aparate koji mjere secer u krvi. Nasi dusebriznici u HNZ/HNK nisu imali para pa je uletila Hrvatska. Priznajem da je u pitanju veoma agresivan cin Hrvatske ali usmjeren ka dobiti svih bolesnika. :D
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#4

Post by osa »

Liska wrote:Kad smo vec kod donacija, neki dan na BH bjese prilog o donaciji Hrvatske Zavodu za zdravstveno osiguranje u HNZ/HNK. Donacija je iznosila oko 15 000 maraka i sastojala se u trakicama za aparate koji mjere secer u krvi. Nasi dusebriznici u HNZ/HNK nisu imali para pa je uletila Hrvatska. Priznajem da je u pitanju veoma agresivan cin Hrvatske ali usmjeren ka dobiti svih bolesnika. :D
sve takve stvari treba s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti.
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#5

Post by veseoko_kukulamovic »

osa wrote:
Liska wrote:sve takve stvari treba s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti.
Treba li onda s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti i "visočke piramide", koje su kolonizatorski projekt hrvatskih New Age i ostalih kvazi-spiritualističkih krugova? To je još jedno polje infiltriranja sa najgorom pogubnom šupljom pričom, a nikome očito ne smeta što hrvatski alternativci sebi od Bosne prave spiritualistički Diznilend! I to još na račun bh. budžeta!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#6

Post by osa »

veseoko_kukulamovic wrote:
osa wrote:
Liska wrote:sve takve stvari treba s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti.
Treba li onda s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti i "visočke piramide", koje su kolonizatorski projekt hrvatskih New Age i ostalih kvazi-spiritualističkih krugova? To je još jedno polje infiltriranja sa najgorom pogubnom šupljom pričom, a nikome očito ne smeta što hrvatski alternativci sebi od Bosne prave spiritualistički Diznilend! I to još na račun bh. budžeta!
naravno da treba, sve hrvatsko s gnušanjem odbaciti.
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#7

Post by xon_sa »

eee valja hrvatskom HDZ-u obezbijediti glasove iz "dijaspore"
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#8

Post by osa »

xon_sa wrote:eee valja hrvatskom HDZ-u obezbijediti glasove iz "dijaspore"
zašto bih to jednostavno ne zabrani.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#9

Post by Liska »

veseoko_kukulamovic wrote:
osa wrote:
Liska wrote:sve takve stvari treba s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti.
Treba li onda s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti i "visočke piramide", koje su kolonizatorski projekt hrvatskih New Age i ostalih kvazi-spiritualističkih krugova? To je još jedno polje infiltriranja sa najgorom pogubnom šupljom pričom, a nikome očito ne smeta što hrvatski alternativci sebi od Bosne prave spiritualistički Diznilend! I to još na račun bh. budžeta!
Volio bih prvo da mi objasnis kako si stavio citat koji nikada nisam napisao. Drugo, ne vjerujem u piramide i slicne fantazmagorije ali prije nego okrivis neke hrvatske new-age spiritualisticke krugove trebao bi okriviti Semira i citavu bosnjacku elitu koja mu daje znacaj i pare. Nisu valjda hrvatski spiritualisticki krugovi krivi sto Semir ima podrsku i od reisa, i od Tihica, Silajdzica, federalnog proracuna i da ne nabrajam dalje??? Mislim, kako ti to ne smeta a smeta ti ovo drugo???!!!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#10

Post by osa »

Liska wrote:
veseoko_kukulamovic wrote:
osa wrote: Treba li onda s gnušanjem i bosanskim ponosom odbiti i "visočke piramide", koje su kolonizatorski projekt hrvatskih New Age i ostalih kvazi-spiritualističkih krugova? To je još jedno polje infiltriranja sa najgorom pogubnom šupljom pričom, a nikome očito ne smeta što hrvatski alternativci sebi od Bosne prave spiritualistički Diznilend! I to još na račun bh. budžeta!
Volio bih prvo da mi objasnis kako si stavio citat koji nikada nisam napisao. Drugo, ne vjerujem u piramide i slicne fantazmagorije ali prije nego okrivis neke hrvatske new-age spiritualisticke krugove trebao bi okriviti Semira i citavu bosnjacku elitu koja mu daje znacaj i pare. Nisu valjda hrvatski spiritualisticki krugovi krivi sto Semir ima podrsku i od reisa, i od Tihica, Silajdzica, federalnog proracuna i da ne nabrajam dalje??? Mislim, kako ti to ne smeta a smeta ti ovo drugo???!!!
greška u citiranju molim oproštaj.
Liska
Posts: 1953
Joined: 12/05/2004 13:44
Location: Mostar

#11

Post by Liska »

Koliko sam ja vidio nije tvoja greska, osa, nego kukumakovica. Njemu je upucen moj post.
User avatar
Hantraga
Posts: 3358
Joined: 19/10/2006 18:13
Location: Sent Lujis

#12

Post by Hantraga »

Hocemo nase Hrvate, evo vam Vasi Srbi... :D
User avatar
and
Posts: 8178
Joined: 04/09/2007 22:51

#13

Post by and »

hrvati ce izgleda suhim zlatom platiti,samo da ih sto manje dolazi u hrvatsku
User avatar
homo_sapiens
Posts: 1519
Joined: 22/07/2007 14:45

#14

Post by homo_sapiens »

Hantraga wrote:Hocemo nase Hrvate, evo vam Vasi Srbi... :D

Ovo je bosanska parola 21. vijeka !
User avatar
veseoko_kukulamovic
Posts: 518
Joined: 08/08/2007 20:13

#15

Post by veseoko_kukulamovic »

Liska wrote:Volio bih prvo da mi objasnis kako si stavio citat koji nikada nisam napisao. Drugo, ne vjerujem u piramide i slicne fantazmagorije ali prije nego okrivis neke hrvatske new-age spiritualisticke krugove trebao bi okriviti Semira i citavu bosnjacku elitu koja mu daje znacaj i pare. Nisu valjda hrvatski spiritualisticki krugovi krivi sto Semir ima podrsku i od reisa, i od Tihica, Silajdzica, federalnog proracuna i da ne nabrajam dalje??? Mislim, kako ti to ne smeta a smeta ti ovo drugo???!!!
Eto, za citat ti je objašnjeno, a za ovo drugo: a gdje sam napisao da mi ne smeta?! Čitam u novim Danima kako su Slovenci lijepo odradili "ugledne Bošnjake" s Brankovićevim blagoslovom. Eto, i Semke se sa sličnom "marketinškom strategijom" sprema u nove ekspedicije na bosansku dijasporsku lovu, a za gradnju duhovnog centra za kojekakve babetine iz Zagorja koje vjeruju u sunčeve zrake i zmajeve linije. Pa na kraju balade, šta fali, ako narod voli da vjeruje u priče o patriotskim piramidama, nek onda na grbači i nosa pola bivše Juge, jel tako? ;)
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#16

Post by suncokret13 »

nisam sve ni procitao,

CROAID bi trebala da obezbjedi pomoc pri povratku ,a prijeratne adrese ?ako je to - to ,onda je to SUPER !!!


mozda su prvi koji to ZELE ( a ne da im je to u planu ili programu ).

kada to nije - NISU radili ,oni koji su to trebali,

alija,
ganic,
pa sada brankovici ostali ,koji su bili DUZNI ispred vlade,predsjednistav da pozovu SVOJ ( Svoje narode ) na povratak !!!!!!!!1

ipak je Bosna i Hercegovina zajdnicka drzava i srba i hrvata i muslimana !!!
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#17

Post by osa »

suncokret13 wrote:nisam sve ni procitao,

CROAID bi trebala da obezbjedi pomoc pri povratku ,a prijeratne adrese ?ako je to - to ,onda je to SUPER !!!


mozda su prvi koji to ZELE ( a ne da im je to u planu ili programu ).

kada to nije - NISU radili ,oni koji su to trebali,

alija,
ganic,
pa sada brankovici ostali ,koji su bili DUZNI ispred vlade,predsjednistav da pozovu SVOJ ( Svoje narode ) na povratak !!!!!!!!1

ipak je Bosna i Hercegovina zajdnicka drzava i srba i hrvata i muslimana !!!
Stari moj, kakvo pitanje, pa zvali su alija, ganić i sada branković bih izbjeglice da se vrate i čine to i sada, ali ne one hrvatske i srpske nacionalnosti.
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#18

Post by suncokret13 »

osa wrote:
suncokret13 wrote:nisam sve ni procitao,

CROAID bi trebala da obezbjedi pomoc pri povratku ,a prijeratne adrese ?ako je to - to ,onda je to SUPER !!!


mozda su prvi koji to ZELE ( a ne da im je to u planu ili programu ).

kada to nije - NISU radili ,oni koji su to trebali,

alija,
ganic,
pa sada brankovici ostali ,koji su bili DUZNI ispred vlade,predsjednistav da pozovu SVOJ ( Svoje narode ) na povratak !!!!!!!!1

ipak je Bosna i Hercegovina zajdnicka drzava i srba i hrvata i muslimana !!!
Stari moj, kakvo pitanje, pa zvali su alija, ganić i sada branković bih izbjeglice da se vrate i čine to i sada, ali ne one hrvatske i srpske nacionalnosti.


pa yebiga sad'

pa nije valjda Bosna i Hercegovina muslimanska drzava ?

ili se moze pjevati u onom stilu :

''to je nama,nasa borba dala''
Post Reply