Priznati Kosovo

Post Reply
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#576

Post by signature »

Sezam wrote:
hik-meta wrote:
Sezam wrote: Da dodam...naivni su svi koji misle da ce Srbija odustati od Kosova...kad se politichka situacija promijeni (a nishta nije dovijeka), za 20, 50, 100 ili 200 godina, Srbi ce ponovo grunuti na Kosovo, u to nema nikakve sumnje...
udaricete vi za 50 godina, samo tada ce njih biti vise od vas. vi izumirete, a oni se kote mashallah. :lol:
Glup si. Mene su Srbi protjerali 92e i jako dobro znam o cemu pricam.
nisu samo tebe protjerali.

a zasto su tebe protjerali?
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#577

Post by Prozor »

pitt wrote:a cuj ovoga konja.............bezrazloga su bombardovani.....vijekovna urota protiv srbije. Koja stoka ovo moze progutati :?

Objavljeno 17.02.2008. u 17:14
Koštunica: Završni čin politike sile
Premijer Srbije Vojislav Koštunica izjavio je u nedjelju da jednostrano proglašenje "lažne države" Kosovo predstavlja završni čin politike koja je započeta agresijom NATO-a na Srbiju 1999. godine.

"Nikada se nije jasnije pokazala istina zašto je Srbija divljački razarana pod NATO-ovim bombama", rekao je Koštunica na konferenciji za novinare nakon što je kosovski parlament u Prištini proglasio nezavisnost Kosova i Metohije.

Prema njegovim riječima, iza "ove lažne države stoje vojni interesi NATO-a".

Premijer je oštro kritizirao Sjedinjene Države, navodeći da su silu stavile iznad Povelje Ujedinjenih nacija i bezobzirno prekršile međunarodni poredak.

Dodao je da je SAD ponizio i natjerao Evropsku uniju da pogazi principe na kojima počiva, kao i da je "Evropa pognula glavu", zbog čega će biti odgovorna za sve pogubne posljedice koje nosi nezavisnost Kosova.

Koštunica je ponovio da će Vlada Srbije poništiti sve dokumente kojima se na tlu Srbije stvara "lažna država", prenijela je Beta.
Inace se pridrzavam kulturnog dijaloga ovdje na forumu kao i zivotu, ali moram na ovo reci da se konj goni u mater svoju, on nas´o pricat o divljackom razaranju a stajao nad sarajevom zajedno sa cetnicima dok su ga k´o pseto mrcvarili...
*ebi se kostunica, ode ti kosovo! :lol:
IlijaLadin
Posts: 1218
Joined: 24/10/2004 23:46
Location: Soli

#578

Post by IlijaLadin »

nisam bogzna razmišljao o temi, no, ovako iz prve - ne bih se zalijetao.

na kraju krajeva, i nas su kao zemlju neki priznavali nakon nekoliko mjeseci.
Samo da se ne ispostavi da smo opet bure baruta na globalnom nivou kao što je to bliski istok
User avatar
Sezam
Posts: 3412
Joined: 03/08/2006 20:30

#579

Post by Sezam »

signature wrote:
Sezam wrote:
hik-meta wrote: udaricete vi za 50 godina, samo tada ce njih biti vise od vas. vi izumirete, a oni se kote mashallah. :lol:
Glup si. Mene su Srbi protjerali 92e i jako dobro znam o cemu pricam.
nisu samo tebe protjerali.

a zasto su tebe protjerali?
Eto nako...
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#580

Post by signature »

Sezam wrote:
signature wrote:
Sezam wrote: Glup si. Mene su Srbi protjerali 92e i jako dobro znam o cemu pricam.
nisu samo tebe protjerali.

a zasto su tebe protjerali?
Eto nako...
iz ciste radoznalosti,da vide kako to izgleda.
User avatar
dizZaster
Posts: 589
Joined: 23/09/2005 11:19
Location: Sarajevo

#581

Post by dizZaster »

Image
Image

Sretna sloboda Kosovari !
Timotije
Posts: 1031
Joined: 07/06/2005 20:26

#582

Post by Timotije »

Nisam nesto previse zlurad, meni ni u djep ni iz djepa, ali bilo bi fino danas vidjeti "ozarena" lica npr. Bore Jovica, Beckovica, Noge,Dobrice Cosica, Cavoskog, Sekija u `aag-u, Kusturice i slicne bratije.
Nek su vam sretne rane junaci... :D :D
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#583

Post by saviola »

NAJMANJE 20 LJUDI POVREĐENO VEČERAS U BEOGRADU

Najmanje 20 ljudi povređeno je večeras u Beogradu, u neredima koji su izbili nakon objave da je Skupština Kosova proglasila nezavisnost, rečeno je večeras Beti u Hitnoj pomoći

Primarijus Aleksandar Marinković rekao je Beti da je povređeno 11 policajaca i 10 civila, ali da taj broj nije konačan jer su ekipe Hitne pomoći stalno na terenu i "non-stop prevoze ljude".

Prema njegovim recima, povređeno je 11 policajaca i oni su prevezeni na VMA. Imaju povrede glave, ruku, nogu, sa obilnim krvarenjima, ali nisu životno ugroženi, dodao je.

Desetak povrđenih civila prevezeno je u Urgentni centar.

Oko 20.30, prema rečima Marinkovića, vozila Hitne pomoći bila su na više mesta u gradu - kod Vlade Srbije, Ministarstva finansija, u Ulici majke Jevrosime, kod Doma omladine.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#584

Post by signature »

hik-meta banned.

signature opomena Smile
mislis li ti da bi ja dobio slom zivaca kad bi bio baniran.najvaznije je da ne mozes brisati u mom mozgu ono sto ja zalim da napisem.meni je svejedno,ako ne napisem ovdje napisacu na drugih desetak foruma koji ne sprovode tiraniju nad necijom savjescu.

ako nisi znao da ti kazem,da se nikad niko u mom zivotu nije izivljavao nadamnom,pa cak ni u onom propalom sistemu kad si samo za jednu izgovorenu rijec znao zavrsiti u zatvoru.a nece vala ni danas.

mozes me odmah banovati i nisi niko i nista ako to ne uradis!!!!
User avatar
MuaDib
Posts: 4049
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#585

Post by MuaDib »

signature wrote:
MuaDib wrote:Bosna i Hercegovina treba usvojiti rezoluciju u parlamentu BiH, u kojoj se kaže:
"Bosna i Hercegovina ne priznaje nezavisnost Kosova, jer se time krše zaključci Bandinterove komisije za bivšu Jugoslaviju".
Mi dugujemo Bandinterovoj komisiji što je BiH ostala cjelovita država!
Srbi i danas tumace drugacije zakljucke Badinterove komisije i ne priznaju avnojevske granice za drzavne granice,nego granice Vivovitica- Kavvovac-Kavvobag.
Zvanična politika je prihvatila zaključke Bandinterove komisije, samim potpisivanje Daytona, tako da danas RS nema pravo na otcepljenje.
Ti zaključci su trajni te je na osnovu njih i Crna Gora postala nezavisna, što je prihvatla i zvanična Srbija. A danas su nažalost prekršeni. :x
A to što radikali i ostali četnici ne priznaju AVNOJ ne pije vode jer je svih šest republika priznato u republičkim granicama.:)

Pošto ovdje ima neupućenih:
"Bandinterova komisija je priznala republičke granice kao državne, čime je omogućila da se u tim granicama osamostaljuju jugoslavenske republike ako žele. A Kosovo je bila pokrajina u sastavu Srbije i SFRJ." 8)
User avatar
infobrcko
Posts: 440
Joined: 24/01/2007 22:05
Location: Brčko Distrit BiH
Contact:

#586

Post by infobrcko »

Brčko Distrikt je veceras na veliku srecu mirno, ali kako saznajemo za sutra u 8h organizuju se protesti, bilo je par grafita ali brzom intervencijom policije grafiti su izbrisani. Ono sto se moglo cuti studentska organizacija u Brckom takodjer ce sutra organizovati proteste -prema naredjenju .

Sto se tice priznanja... Brcko Distrikt da moze SAD bi priznalo kosovo ;)
ld
Posts: 1629
Joined: 10/02/2008 00:16
Location: daleko

#587

Post by ld »

infobrcko wrote:Brčko Distrikt je veceras na veliku srecu mirno, ali kako saznajemo za sutra u 8h organizuju se protesti, bilo je par grafita ali brzom intervencijom policije grafiti su izbrisani. Ono sto se moglo cuti studentska organizacija u Brckom takodjer ce sutra organizovati proteste -prema naredjenju .

Sto se tice priznanja... Brcko Distrikt da moze SAD bi priznalo kosovo ;)
izvinite sto malo skrecem sa teme,ali jedno pitanje
trenutno u distriktu kakav je odnos brojcani izmedju bosnjaka,srba i hrvata

i naravno da bi i federacija podrzala neovisnost Kosova

ma trebalo bi izaci na referendum u citavoj BiH,pa ako bude 2/3 stanovnistva za priznanje,da ih priznamo
i zatim da bude referendum u BiH da li da i mi dadnemo neovisnost rs ili da ih ukinemo.i da se opet trazi 2/3-cinska vecina
kad vec u rs spominju taj famozni referendum,pa hajde da im to omogucimo i da bude referendum u citavoj BiH
jer ima dosta srba i hrvata i u federaciji,pa nek se svi gradjani pitaju
User avatar
suncokret13
Posts: 1255
Joined: 11/09/2006 00:17
Location: par stanica od kuce
Contact:

#588

Post by suncokret13 »

ako je potrebno za nezavisnost, treba zrtvovati i mir !

DEJA VU,na ovim prostorima.


treba priznati i Slobodnu Republiku Baskiju !

pa ni Taiwan 50 -60 godina nije priznat.
smayo
Posts: 141
Joined: 26/01/2008 11:17

#589

Post by smayo »

nego sta se desilo sa gardom cara lazara :?
basicman
Posts: 289
Joined: 13/06/2005 01:46

#590

Post by basicman »

nek je sa srecom nezavisnost.... dabogda vise nikad ne bili pod srpskom cizmom i dabogda i srbiju jednog dana zauzeli :) nek vam je sa srecom kosovari, odo odmah na vapace kod sipca da mu cestitam :)
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#591

Post by fantom slobode »

suncokret13 wrote:ako je potrebno za nezavisnost, treba zrtvovati i mir !

DEJA VU,.
Ne nego se treba se zrtvovati za mir, kao sto je na Kosovu bilo 100 godina.Pa da ne radis, da te biju, ubijaju, maltretiraju.Da 5% stanovnistva jedne etnicke skupine drzi sve funkcije, kako je to bilo 15 godina tamo, da te ostali smatraju manje vrijednim, glupim, prljavim, kriminalncem, a sve zbog propagande koju rezim siri.
Sretna ti nezavisnost Kosova!
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#592

Post by Tvrtko_I »

basicman wrote:nek je sa srecom nezavisnost.... dabogda vise nikad ne bili pod srpskom cizmom i dabogda i srbiju jednog dana zauzeli :) nek vam je sa srecom kosovari, odo odmah na vapace kod sipca da mu cestitam :)
Isto sto i sa carom :)

Pitanje za brcake. Hocel biti kontra protesta podrske Kosovu?
Bio bi red . . . :)
foodoo
Posts: 37
Joined: 07/01/2008 09:19

#593

Post by foodoo »

starno šta bi sa onom gradom cara lazara.

al jesam se smijao juče, kaže koštunjavi mi ćemo mirnim i demokratkism putem da se borimo za Kosovo. Možeš mislit Srbe da to kažu mirnim putem, jao ljudi pa svijet se okrenuo naopačke.
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#594

Post by turban »

Do Kosova mi je stalo ko do lanjskog snjega.Ali u cilju smanjenja Dusanovog carstva i te vjecite klice fazizma sto vjekovima tece sa istog,podrzavam nezavisnost.I da kazem malo jasnije.Daleko Kosovarima kuca od moje... 8-)
doktor78
Posts: 3017
Joined: 14/09/2006 11:02

#595

Post by doktor78 »

Smatram politicki mudrim jucerasnje izjave bh.zvanicnika (Komsic, Tihic) da se BiH nece zalijetati u priznavanju Kosova. Jednostavno moramo uvaziti cinjenicu da citav jedan narod u BiH ne priznaje jucerasnji cin. Bilo bi izuzetno nepromisljeno pozuriti sa priznavanjem nove drzave, sto bi naravno bilo moguce samo uz preglasavanje Srba, jer bi se politicarima iz RS-a time samo dali argumenti za raznorazne referendume i pozive na otcjepljenje. Dakle, hladna glava!
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#596

Post by turban »

doktor78 wrote:Smatram politicki mudrim jucerasnje izjave bh.zvanicnika (Komsic, Tihic) da se BiH nece zalijetati u priznavanju Kosova. Jednostavno moramo uvaziti cinjenicu da citav jedan narod u BiH ne priznaje jucerasnji cin. Bilo bi izuzetno nepromisljeno pozuriti sa priznavanjem nove drzave, sto bi naravno bilo moguce samo uz preglasavanje Srba, jer bi se politicarima iz RS-a time samo dali argumenti za raznorazne referendume i pozive na otcjepljenje. Dakle, hladna glava!
Sta mozemo jos izgubiti???
Pa zar nam zemlju nisu vec rasturili.Ma samo ima jedno rjesenje,pogodite koje!?
Elma.a
Posts: 7
Joined: 10/02/2008 20:41

#597

Post by Elma.a »

turban wrote:
doktor78 wrote:Smatram politicki mudrim jucerasnje izjave bh.zvanicnika (Komsic, Tihic) da se BiH nece zalijetati u priznavanju Kosova. Jednostavno moramo uvaziti cinjenicu da citav jedan narod u BiH ne priznaje jucerasnji cin. Bilo bi izuzetno nepromisljeno pozuriti sa priznavanjem nove drzave, sto bi naravno bilo moguce samo uz preglasavanje Srba, jer bi se politicarima iz RS-a time samo dali argumenti za raznorazne referendume i pozive na otcjepljenje. Dakle, hladna glava!
Sta mozemo jos izgubiti???
Pa zar nam zemlju nisu vec rasturili.Ma samo ima jedno rjesenje,pogodite koje!?
Da pogodim...
odcjepljenje RS-a...ili....????
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#598

Post by turban »

Elma.a wrote:
turban wrote:
doktor78 wrote:Smatram politicki mudrim jucerasnje izjave bh.zvanicnika (Komsic, Tihic) da se BiH nece zalijetati u priznavanju Kosova. Jednostavno moramo uvaziti cinjenicu da citav jedan narod u BiH ne priznaje jucerasnji cin. Bilo bi izuzetno nepromisljeno pozuriti sa priznavanjem nove drzave, sto bi naravno bilo moguce samo uz preglasavanje Srba, jer bi se politicarima iz RS-a time samo dali argumenti za raznorazne referendume i pozive na otcjepljenje. Dakle, hladna glava!
Sta mozemo jos izgubiti???
Pa zar nam zemlju nisu vec rasturili.Ma samo ima jedno rjesenje,pogodite koje!?
Da pogodim...
odcjepljenje RS-a...ili....????
Tako divno ime a bavi se ovom surovom stvarnoscu.
Tek sam zakoracio na ovaj forum pa ne bih da me odjenom onako maknu.
Ali daj da cujemo jos neko misljenje... :roll:
Elma.a
Posts: 7
Joined: 10/02/2008 20:41

#599

Post by Elma.a »

turban wrote:
Elma.a wrote:
turban wrote: Sta mozemo jos izgubiti???
Pa zar nam zemlju nisu vec rasturili.Ma samo ima jedno rjesenje,pogodite koje!?
Da pogodim...
odcjepljenje RS-a...ili....????
Tako divno ime a bavi se ovom surovom stvarnoscu.
Tek sam zakoracio na ovaj forum pa ne bih da me odjenom onako maknu.
Ali daj da cujemo jos neko misljenje... :roll:
u pravu si nije meni mjesto ovdje...ali eto bas me zanima misljenje pametnijih....
User avatar
turban
Posts: 1847
Joined: 13/01/2008 08:47
Location: trazim ga

#600

Post by turban »

Elma,
Pametni su otkazali poslusnost svome znanju,i stavili se u sluzbu sopstvenog egoizma.A da smo svi uvuceni u ovu strahotu u pravu si,mislim da sam pogodio tvoju misao... :roll:
Post Reply