Zavrsna Faza

User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#26

Post by jeza u ledja »

Frankyee wrote:Najveci problem je nedostatak pravog lidera medu Bosnjacima. Pogledajte ljude koji danas vode Bosnjake i sve ce biti jasno. Doduse neznam ni sam sto mi je trebalo ovoliko da skontam....

Dodika se treba plasiti jer je mocan zato sto ima zaledinu a u uz to je jos i sirovina. Dodik se ne smije potcijeniti jer on ima kapacitet da debelo osteti BiH.
Klasicni sindrom nacionalne ksenofobije koji koci ovu zemlju.
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#27

Post by Frankyee »

jeza u ledja wrote:
Frankyee wrote:Najveci problem je nedostatak pravog lidera medu Bosnjacima. Pogledajte ljude koji danas vode Bosnjake i sve ce biti jasno. Doduse neznam ni sam sto mi je trebalo ovoliko da skontam....

Dodika se treba plasiti jer je mocan zato sto ima zaledinu a u uz to je jos i sirovina. Dodik se ne smije potcijeniti jer on ima kapacitet da debelo osteti BiH.
Klasicni sindrom nacionalne ksenofobije koji koci ovu zemlju.
Mislis da bi bolje bilo da svi pricamo kako su nasi lideri vrhunski politicari sa sposobnostima poput najvecih svjetskih drzavnika.... jako posteni, vrijedni ljudi koji u prvi plan stavljaju narod i drzavu.
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#28

Post by zemo_online »

Za Srbe je BIH ono sto je za nesrbe bila Yugoslavija,tako da ne vidim mirno rijesenje.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#29

Post by jeza u ledja »

Frankyee wrote:
jeza u ledja wrote:
Frankyee wrote:Najveci problem je nedostatak pravog lidera medu Bosnjacima. Pogledajte ljude koji danas vode Bosnjake i sve ce biti jasno. Doduse neznam ni sam sto mi je trebalo ovoliko da skontam....

Dodika se treba plasiti jer je mocan zato sto ima zaledinu a u uz to je jos i sirovina. Dodik se ne smije potcijeniti jer on ima kapacitet da debelo osteti BiH.
Klasicni sindrom nacionalne ksenofobije koji koci ovu zemlju.
Mislis da bi bolje bilo da svi pricamo kako su nasi lideri vrhunski politicari sa sposobnostima poput najvecih svjetskih drzavnika.... jako posteni, vrijedni ljudi koji u prvi plan stavljaju narod i drzavu.
Ne, ali ne mislim da trebamo razmisljati o 'drugoj strani' kao po definiciji neprijateljskoj u smislu da ako 'oni' imaju jake vodje njih se trebamo plasiti, jer to onda znaci da bi zelio da imaju sto slabije vodje da bi im mogli diktirati sta i kako.
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#30

Post by Frankyee »

jeza u ledja wrote:
Frankyee wrote:
jeza u ledja wrote: Klasicni sindrom nacionalne ksenofobije koji koci ovu zemlju.
Mislis da bi bolje bilo da svi pricamo kako su nasi lideri vrhunski politicari sa sposobnostima poput najvecih svjetskih drzavnika.... jako posteni, vrijedni ljudi koji u prvi plan stavljaju narod i drzavu.
Ne, ali ne mislim da trebamo razmisljati o 'drugoj strani' kao po definiciji neprijateljskoj u smislu da ako 'oni' imaju jake vodje njih se trebamo plasiti, jer to onda znaci da bi zelio da imaju sto slabije vodje da bi im mogli diktirati sta i kako.


Slazem se da ne mozemo imati neprijatelje po definiciji ali ovde se govori o opstoj opasnosti od politike koju predvodi i personalizuje Dodik. Ukoliko dode do pogorsavanja sadasnje situacije onda je nedostatak lidera koji moze da odoli nasrtajima ljudi poput Ddika veliki problem.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45148
Joined: 29/12/2005 01:20

#31

Post by jeza u ledja »

Frankyee wrote:
Slazem se da ne mozemo imati neprijatelje po definiciji ali ovde se govori o opstoj opasnosti od politike koju predvodi i personalizuje Dodik. Ukoliko dode do pogorsavanja sadasnje situacije onda je nedostatak lidera koji moze da odoli nasrtajima ljudi poput Ddika veliki problem.
Ti ne spomenu Dodikovu politiku vec njegovu snagu i zaledjinu.
U isto vrijeme problem sa Bosnjacima ti je taj sto oni nemaju dobrog vodju, a ne politiku?
Ja prije svega ne mislim da je Dodik mocan i jak niti da ima zaledjinu. Koju crnu zaledjinu? Takodje ne mislim da je njegova politika nuzno losa po BiH, ali se nazalost pokazuje da on nije kalibar koji moze da istraje bez sufliranja sa strane (citaj od nacionalista). Mislim da je upravo njegova slabost to sto ga cini losim po BiH, a ne obratno.
Sto se tice 'bosnjacke strane'. Znas sta je problem s njom? To sto konstantnim isticanjem statusa zrtve zeli beskonacno dobijati kredite i ustupke od MZ i to sto se zbog toga oslanja na MZ da rjesava njihove probleme za njih. MZ, tj. OHR vec 12 godina donosi odluke koje jedno po jedno ukidaju ovlastenja entiteta. Bosnjacka strana ne cini dovoljno da bi na njih uticala, vec sjedi i ceka da 'visoki predstavnik' donese rjesenje. Zato Bosnjaci nemaju jakog lidera, jer zive u sarenim lazama medjunarodnog pokroviteljstva.
User avatar
Vodenjak
Posts: 7416
Joined: 03/10/2004 18:45

#32

Post by Vodenjak »

_BosanaC wrote:Kad smo vec kod zavrsne faze:
Objavljeno 20.11.2007. u 15:45
SDPBiH: Dogovor kolegija predstavničkog doma težak udarac kredibilitetu međunarodne zajednice u BiH

Dogovorom Stranke za BiH i SNSD-a da se odbaci i derogira odluka visokog predstavnika u vezi s izmjenom Poslovnika parlamenta BiH apsolutno je demaskirana uloga Stranke za BiH kao zagovornika BiH uređene na svim normalnim i demokratskim principima, stav je Socijaldemokratske partije BiH (SDPBiH).

Kolegij Predstavničkog doma koji čine Beriz Belkić, Milorad Živković i Niko Lozančić postigao je zajednički dogovor u kojem ostaje stari sistem glasanja u parlamentu BiH, gdje je za donošenje odluka potrebna većina od ukupnog broja izabranih poslanika, a ne većina od broja prisutnih kako je Lajčak svojom odlukom predložio, objašnjeno je u saopćenju SDPBiH.

"Javnost mora znati da je Lajčakova odluka onemogućavala rasturanje institucija BiH time što bi jedan broj poslanika odbio da učestvuje u njihovom radu. Sramni prijedlog koji je stigao od tročlanog kolegija otvara mogućnost da se u kriznoj situaciji legalno rasturi parlament BiH", navodi se u saopćenju.

SDPBiH ističe da je upravo Stranka za BiH najveći krivac za neusvajanje aprilskog paketa ustavnih amandmana zbog čega je i zaustavljen evropski put BiH.

SDPBiH podsjeća da je najveća primjedba na taj paket bila što on u potpunosti ne ukida entitetsko glasanje definirano u Daytonu a koje će sada "zbog Beriza Belkića i Stranke za BiH biti trajno zacementirano u novom Poslovniku parlamenta BiH".

"Oni koji su sloganom ''100 posto BiH'' dobili prošle izbore danas su pokazali svoje puno licemjerstvo na koje SDPBiH i druge političke partije već godinama ukazuju", stoji u saopćenju.

SDPBiH poziva najširu javnost i odgovorne političke snage da spriječe usvajanje ovakvog dokumenta jer bi se njegovim usvajanjem u potpunosti prihvatila rušilačka argumentacija Dodika i njegovih poslušnika te zadao težak udarac kredibilitetu međunarodne zajednice u BiH, saopćeno je iz Centra za informiranje SDPBiH.

(FENA)
Jos samo da 100% verifikuju Dejtonski Ustav u Parlamentu i da Lepi zavrsi ono sto je u Dejtonu zapoceo.
Je li moguce da su i ovo uradili??? :shock: :shock:

Pa ljudi moji.... :( :sad:
ares
Posts: 40
Joined: 30/10/2004 12:17

#33

Post by ares »

ima da zlaja definitivno razvali na sledecim izborima, sto se tice bosnja ja mislim....
bhxxl
Posts: 229
Joined: 14/10/2007 14:38

#34

Post by bhxxl »

ares wrote:ima da zlaja definitivno razvali na sledecim izborima, sto se tice bosnja ja mislim....

:roll:
ulpinian
Posts: 482
Joined: 21/09/2007 23:45

#35

Post by ulpinian »

U Inat bagri i zločincima... BIH :)
:bih:
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#36

Post by Frankyee »

jeza u ledja wrote:
Frankyee wrote:
Slazem se da ne mozemo imati neprijatelje po definiciji ali ovde se govori o opstoj opasnosti od politike koju predvodi i personalizuje Dodik. Ukoliko dode do pogorsavanja sadasnje situacije onda je nedostatak lidera koji moze da odoli nasrtajima ljudi poput Ddika veliki problem.
Ti ne spomenu Dodikovu politiku vec njegovu snagu i zaledjinu.
U isto vrijeme problem sa Bosnjacima ti je taj sto oni nemaju dobrog vodju, a ne politiku?
Ja prije svega ne mislim da je Dodik mocan i jak niti da ima zaledjinu. Koju crnu zaledjinu? Takodje ne mislim da je njegova politika nuzno losa po BiH, ali se nazalost pokazuje da on nije kalibar koji moze da istraje bez sufliranja sa strane (citaj od nacionalista). Mislim da je upravo njegova slabost to sto ga cini losim po BiH, a ne obratno.
Sto se tice 'bosnjacke strane'. Znas sta je problem s njom? To sto konstantnim isticanjem statusa zrtve zeli beskonacno dobijati kredite i ustupke od MZ i to sto se zbog toga oslanja na MZ da rjesava njihove probleme za njih. MZ, tj. OHR vec 12 godina donosi odluke koje jedno po jedno ukidaju ovlastenja entiteta. Bosnjacka strana ne cini dovoljno da bi na njih uticala, vec sjedi i ceka da 'visoki predstavnik' donese rjesenje. Zato Bosnjaci nemaju jakog lidera, jer zive u sarenim lazama medjunarodnog pokroviteljstva.
Dodik je itekako mocan i jak i ima jos jacu zaledjinu. Rasmisli malo, Dodik se direkto suprotstavlja svim predstavnicima MZ, otvoreno rusi njihove planove, poziva na ukidanje ovlasti te iste M Z , konstantno blokira sve promjene i pozitivne tokove unutar Bih, i nakon svih tih direktnih sukoba izlazi samo jos jaci. Dodik nije smanjio nacionalizam, naprotiv, on svakim potezom jos vise razvaljuje ovu drzavu. Nakon ovog sukoba sa Lajcakom izasao je totalni pobjednik, uz pomoc Silajdzica (citaj novi Fikret Abdic) tako da vise nikad MZ nece uciniti nista da poboljsa situaciju u BiH jer je jasno da Dodik je trenutno najjaci politicar u BiH i na kraju postigne ono sto zacrta. Sve ostale reforme ce biti samo gora od gore a pozitivan uticaj MZ koji je ocit u zadnjih 12 godina ce da se ukine (jer Dodik to trazi) Kada kazem da ima zaledjinu ja mislim da iza sebe ima institucije i programe iz RS, Srbije, Rusije i mnoge medunarodne placenike. On radi pametno protiv BiH, jaca RS i dokazuje svijetu da BiH ne moze da ostane kao samostalna drzava. U tome na zalost uspijeva, bar trenutno, jer niko nema da poduzme mjere protiv toga.

Sa druge strane ne postoji Bosnjacki politicar koji ima viziju i koji moze da Bosnjake okupi oko neke ideje i zatim tu ideju ostvari. Za Silajdzica je izgleda bitnije sto on ima uticaj u par kljucnih firmi u FBih i u Sarajevskoj carsiji. Slazem se da Bosnjacki politicari vec dugo samo sjede i cekaju da MZ nesto ucini. TO je mozda problem veci od tih pojedinaca, mi smo u nasim redovima uvijek imali mnogo izdajica, olosa, sitnih lopova i slicno. Dok ljudi poput Nedzada Brankovica sjede na vlasti i otvoreno kradu, dok nista se ne preduzima jer nasi gradani trunu u Beogradskom zatvoru zbog izmisljene optuznice, i nasi politicari ce da sjede, primaju plate, i nevide dalje od Rajlovca. Sve dok ponovo Vojo Kalasnjikov ne pokusa da otme Jahorinu i pripoji Srbiji. Umjesto da su Silajdzic i Tihic ( a bogami i Lagumdzija) zajedno stali i stisli da MZ izvrsi obecanje i ukloni Dodika, Silajdzic se prepao da ce i on da gubi svoju fotelju pa je sve razvalio. Kada MZ ode tada nece biti mogucnosti deblokade, zbog toga je bolje da Dodik do kraja ide sad nego za par godina.
silence_is_sexy
Posts: 508
Joined: 01/10/2002 00:00
Location: Sarajevo

#37

Post by silence_is_sexy »

e fakat je ovaj forum otisao u kurac krasni.
ne mogu da vjerujem se nadje 10 ljudi koji ce povladjivati ovoj prilicno nepismenoj kvazianalizi situacije u bih koju pravi ksenofobicni "velikobosnjak" koristeci se, "odokativnom" metodom probranim, poluargumentima i gomilom otrcanih fraza i floskula ala haris 100% silajdjic.

moram samo da izvucem najurnebesnije dijelove:

NGO policija
...i da ce vlast u tom entitetu obavljati tajne Karadjiceve policije i nevladine organizacije(oni sto govore za one sto misle i upravljaju)...
Spasavanje kraha
...i sad ostaje jedino BIH da se po njima vrati ideja velike srbije u zivot i spasi moralni i politicki krah jedne bolesne ideje...
Poceti pokusati iseliti srbe
Aduti u rukama velikosrtba koje ce pokrenuti ,su srbi koji zive u federaciji...koje ce najvjerovatnije poceti propagandom pokusati iseliti iz federacije..
Laka neutralizacija neutralizacije
...dok bi neutralizacija teskog naoruzanja(kojeg ima sakrivenog svugdje) bilo veoma lako neutralisati Nato avijacijom...
Velikobosnjacka ekavica
...sta posle...
Nerezonska geografija
...Bosna je zemlja gdje ne vaze pravila i rezoni,jer da isto vazi BIH nebi ni bilo na karti svijeta sa kojom su snagom udarali neprijatelji BIH...
Jel' vam fakat OK ova nebuloza koju je nas vrsni analiticar napravio?
Post Reply