RS regija!?REAGUJMO!!!

neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#1 RS regija!?REAGUJMO!!!

Post by neshto »

u masi dešavanja u posljednje vrijeme upratih činjenicu da je RS primljena u Evropsku Asocijaciju Regija! ništa tu ne bi bilo čudno jer znamo da su u toj regiji i oblasti i pokrajine tipa bajern, štajermark, katalonija, sicilija.. da RS nije ono što jest, GENOCIDNA TVOREVINA!!!
vjerujem, nadam se, da se ovo desilo zbog neupućenosti te "asocijacije" i ukoliko reagujemo dovoljno energično sa sigurnošću im možemo oduzeti taj status koji im sigurno može valjati u daljnjem putu ka otcjepljenju.
ovo je adresa te iste asocijacije http://www.a-e-r.org
tu imate i mapu pa pogledajte...
uglavnom mislim da ih gomila mailova sa jakim argumentima može natjerati bar na razmišljanje ako ništa.
zato šaljite mailove, postavite ovu temu na drugim forumima, postavite peticije, REAGUJTE!!!

i molio bih upućenije i aktivnije od mene da dorade temu odnosno daju još koji savjet za reakciju...
Krivokapic
Posts: 338
Joined: 23/06/2005 13:14

#2

Post by Krivokapic »

Ljudi se bore za državu, a tebi smeta što su se kao regija Bosne i Hercegovine priključili jednoj međunarodnoj organizaciji.
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#3

Post by neshto »

Krivokapic wrote:Ljudi se bore za državu, a tebi smeta što su se kao regija Bosne i Hercegovine priključili jednoj međunarodnoj organizaciji.
koji ljudi za koju državu,ne kontam šta si htio reći!?
ukoliko misliš na ljude iz RS ovo im može biti jedan od prvih koraka i treba ga sasjeći u startu...

a druga stvar je da je ne treba priznati na bilo koji način pa ni kao regiju, svi znamo kako je nastala...
User avatar
Prpa.ba
Posts: 11035
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#4

Post by Prpa.ba »

neshto wrote:a druga stvar je da je ne treba priznati na bilo koji način pa ni kao regiju, svi znamo kako je nastala...

I Federacija je nastala kao rezultat sporazuma kojim je nastala-formalno priznata RS. Nekoliko kantona FBiH je u ovoj asocijaciji. Ne vidim u cemu je problem :D
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#5

Post by neshto »

Prpa.ba wrote: I Federacija je nastala kao rezultat sporazuma kojim je nastala-formalno priznata RS. Nekoliko kantona FBiH je u ovoj asocijaciji. Ne vidim u cemu je problem :D
e jeb ga onda, možda ga vidiš kad ti za izlet na trebević bude trebao pasoš...
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#6

Post by foo-doo »

Hajde svi mu napišite pismo i pošaljite pa možda i nešto bude...

[email protected]

Your Excellence Klaus Klipp,

on the web site of Assembly of European Regions you have listed one of your members as Republica Srpska.

I want to indicate that Government of Republica Srpska, military and police are indicated as responsible for Genocide in Srebrenica by International Court. It is a shame that such region can be a member of this organization.

I sincerely hope that in the future economic regions in EU will help development of region's culture, economy and overall life standards. This one region is not the region developed based on similar culture, economic and historic elements, rather on genocide. I am not sure if you can reverse this decision, but I hope You can help restore effect of the genocide with projects you will implement in the RS Region.
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#7

Post by foo-doo »

A pazi ko radi u ovoj asocijaciji, nije ni čudo što nam ovako ide. To je Richard, od malog Mehe...

Richard MEDIĆ, Herzegovina-Neretva (Bosnia and Herzegovina)

Spokesperson, Director of Press & Communications

Tel. +33 3 88 22 74 46

E-mail: r.medic(at)aer.eu

Languages: en, bo, hr, sr
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#8

Post by neshto »

foo-doo wrote:Hajde svi mu napišite pismo i pošaljite pa možda i nešto bude...

[email protected]

Your Excellence Klaus Klipp,

on the web site of Assembly of European Regions you have listed one of your members as Republica Srpska.

I want to indicate that Government of Republica Srpska, military and police are indicated as responsible for Genocide in Srebrenica by International Court. It is a shame that such region can be a member of this organization.

I sincerely hope that in the future economic regions in EU will help development of region's culture, economy and overall life standards. This one region is not the region developed based on similar culture, economic and historic elements, rather on genocide. I am not sure if you can reverse this decision, but I hope You can help restore effect of the genocide with projects you will implement in the RS Region.
odlično, ja sam slično uradio samo dodao podatke iz popisa 1991 i današnje stanje, porušene vjerske objektima i sl.
iako je manja šansa da će čitati duge mailove...
MystiC
Posts: 121
Joined: 06/12/2005 14:00

#9

Post by MystiC »

Hehe, ja sam se javio direktno prvom na listi kontakata....djeluje im ko glavni glavonja tamo;) pa eto, vidjecemo hocel bit ikakve fajde od toga...
Blueboy-
Posts: 210
Joined: 15/01/2007 19:23

#10

Post by Blueboy- »

Zar nije i sarajevo odavno u eu nazvano regiom, nemam nista protiv ovoga. RS bi vise volio vidit kao regiju unutar bosne a ne kao republiku srpska. S
MystiC
Posts: 121
Joined: 06/12/2005 14:00

#11

Post by MystiC »

e pa pogledaj kartu na sajtu ove organizacije ;)
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#12

Post by neshto »

Blueboy- wrote:Zar nije i sarajevo odavno u eu nazvano regiom, nemam nista protiv ovoga. RS bi vise volio vidit kao regiju unutar bosne a ne kao republiku srpska. S
bitna je razlika između sarajeva i bilo koje druge oblasti i nečeg što je nastalo putem etničkog čišćenja...
foo-doo
Posts: 80
Joined: 31/07/2007 16:34
Location: Sarajevo

#13

Post by foo-doo »

Kanton Sarajevo je manje više (manje više) jedinstven ekonomski region po standardima EU. Vidi http://www.SERDA.ba Ovi kantoni su i manje više pravljeni po nekim regionima. Ali RS kao region, to odudara po svim standardima.

U tome je razlika, mada je tačno da su i kantoni članice iste udruge našto treba reagovati takođe, ali ne u istom kontesktu kao u slučaju RS-a.
Krivokapic
Posts: 338
Joined: 23/06/2005 13:14

#14

Post by Krivokapic »

Blueboy- wrote:Zar nije i sarajevo odavno u eu nazvano regiom, nemam nista protiv ovoga. RS bi vise volio vidit kao regiju unutar bosne a ne kao republiku srpska. S
bravo majstore ;)
User avatar
Drug Član
Posts: 533
Joined: 12/10/2007 23:40

#15

Post by Drug Član »

neshto wrote: ....a druga stvar je da je ne treba priznati na bilo koji način pa ni kao regiju, svi znamo kako je nastala...
Što se tiče nastajanja, nastala je 09.01.1992.godine na Skupštini srpskog naroda u BiH, dakle voljom narodnih predstavnika, mnogo prije ratnih dešavanja i genocida u Srebrenici. A što neko reče ovdje se radi o regijama među kojima se nalaze i neke iz FBiH, pa nema razloga za paranoju....Imam utisak da sve, pa makar i dobro što dođe iz Srbije ili RS mnogima na ovom forumu smeta. Zašto?!
kozmopolitanac
Posts: 182
Joined: 10/09/2007 11:51

#16 Re: RS regija!?REAGUJMO!!!

Post by kozmopolitanac »

neshto wrote:u masi dešavanja u posljednje vrijeme upratih činjenicu da je RS primljena u Evropsku Asocijaciju Regija! ništa tu ne bi bilo čudno jer znamo da su u toj regiji i oblasti i pokrajine tipa bajern, štajermark, katalonija, sicilija.. da RS nije ono što jest, GENOCIDNA TVOREVINA!!!
vjerujem, nadam se, da se ovo desilo zbog neupućenosti te "asocijacije" i ukoliko reagujemo dovoljno energično sa sigurnošću im možemo oduzeti taj status koji im sigurno može valjati u daljnjem putu ka otcjepljenju.
ovo je adresa te iste asocijacije http://www.a-e-r.org
tu imate i mapu pa pogledajte...
uglavnom mislim da ih gomila mailova sa jakim argumentima može natjerati bar na razmišljanje ako ništa.
zato šaljite mailove, postavite ovu temu na drugim forumima, postavite peticije, REAGUJTE!!!

i molio bih upućenije i aktivnije od mene da dorade temu odnosno daju još koji savjet za reakciju...
treba ukinuti i ameriku koja je nastala genocidom. hajmo pisat prosvijede medjunarodnim institucijama da se ukine amerika. sa jakim argumentima. navescemo ih na razmisljanje.
Pravi Bosanceros
Posts: 89
Joined: 13/11/2006 16:32

#17 Re: RS regija!?REAGUJMO!!!

Post by Pravi Bosanceros »

kozmopolitanac wrote:
neshto wrote:u masi dešavanja u posljednje vrijeme upratih činjenicu da je RS primljena u Evropsku Asocijaciju Regija! ništa tu ne bi bilo čudno jer znamo da su u toj regiji i oblasti i pokrajine tipa bajern, štajermark, katalonija, sicilija.. da RS nije ono što jest, GENOCIDNA TVOREVINA!!!
vjerujem, nadam se, da se ovo desilo zbog neupućenosti te "asocijacije" i ukoliko reagujemo dovoljno energično sa sigurnošću im možemo oduzeti taj status koji im sigurno može valjati u daljnjem putu ka otcjepljenju.
ovo je adresa te iste asocijacije http://www.a-e-r.org
tu imate i mapu pa pogledajte...
uglavnom mislim da ih gomila mailova sa jakim argumentima može natjerati bar na razmišljanje ako ništa.
zato šaljite mailove, postavite ovu temu na drugim forumima, postavite peticije, REAGUJTE!!!

i molio bih upućenije i aktivnije od mene da dorade temu odnosno daju još koji savjet za reakciju...
treba ukinuti i ameriku koja je nastala genocidom. hajmo pisat prosvijede medjunarodnim institucijama da se ukine amerika. sa jakim argumentima. navescemo ih na razmisljanje.
Na ovom forumu se od svega pravi frka. Pa sta ako je RS u toj asocijaciji? U njoj su clanovi i 3 ili 4 kantona iz FBiH. Kakve to ima veze. Informisite se malo sta su te asocijacije, cime se bave, na kojim principima funkcionisu pa onda dizite frku.

Kanton Sarajevo ima svoje predstavnistvo u Briselu, clan je nekoliko slicnih asocijacija. Prije 3 dana se vratila delegacija iz Italije koja je radila na povezivanju (i potpisali sporazum) Kantona Sarajevo sa regijama u Italiji. Pa sta?

Evo, u skladu sa naslovom teme, ja sam reagovao.

Pitam jos jednom: Pa sta ako se kantoni, regije, entiteti prikljucuju kojekakvim asocijacijama gdje mogu izlobirati za poneki projekat?

Hajd zivili!
User avatar
karanana
Posts: 47254
Joined: 26/02/2004 00:00

#18

Post by karanana »

Jeli R. Srpska region pa cak i vise od toga?
Jeli priznata kao takva dejtonskim sporazumom potpisanim od strane sva tri naroda?
Jesu li clanice ovog udruzenja i njemacke pokrajine kao i kantoni u Svicarskoj a bogami i kod nas?

Ako su sva tri odgovora da, sta se onda kofrchite? nema nikakvih prepreka niti su ti ljudi tamo u krivu sto su primili republiku srpsku u ovu organizaciju. lajte na one koji su je stvorili da bude to sto jeste.
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#19

Post by neshto »

Drug Član wrote:
neshto wrote: ....a druga stvar je da je ne treba priznati na bilo koji način pa ni kao regiju, svi znamo kako je nastala...
Što se tiče nastajanja, nastala je 09.01.1992.godine na Skupštini srpskog naroda u BiH, dakle voljom narodnih predstavnika, mnogo prije ratnih dešavanja i genocida u Srebrenici. A što neko reče ovdje se radi o regijama među kojima se nalaze i neke iz FBiH, pa nema razloga za paranoju....Imam utisak da sve, pa makar i dobro što dođe iz Srbije ili RS mnogima na ovom forumu smeta. Zašto?!
možda je tada nastala ideja ali je ostvarena tek etničkim čišćenjem svih nesrba, dakle zločin, genocid ili kako god to želiš nazvati.
RS trenutno traži svako moguće priznanje pa makr i ovo koje je u biti neznatno...
vi sjedite skrštenih ruku i čekajte ishod situacije, kao '92, ja neću...
neshto
Posts: 425
Joined: 14/03/2005 23:21
Location: sarajevo

#20 Re: RS regija!?REAGUJMO!!!

Post by neshto »

kozmopolitanac wrote:
treba ukinuti i ameriku koja je nastala genocidom. hajmo pisat prosvijede medjunarodnim institucijama da se ukine amerika. sa jakim argumentima. navescemo ih na razmisljanje.
zaboli me neka stvar za amerikom!!! iz RS mi je što protjerano što pobijeno pola familije i molio bih te da sa svojim kozmopolitanskim i podrugljivim komentarima zaobiđeš ovu i slične teme!

nisam glup pa da ne znam da je za neke stvari kasno i da ovo nije neki "big deal" ali dokle više sjediti skrštenih ruku i gledati kako svakim danom srbi sa 100 laži pobiju 1 istinu!?
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#21 Re: RS regija!?REAGUJMO!!!

Post by Maraschino »

Pravi Bosanceros wrote:
kozmopolitanac wrote:
neshto wrote:u masi dešavanja u posljednje vrijeme upratih činjenicu da je RS primljena u Evropsku Asocijaciju Regija! ništa tu ne bi bilo čudno jer znamo da su u toj regiji i oblasti i pokrajine tipa bajern, štajermark, katalonija, sicilija.. da RS nije ono što jest, GENOCIDNA TVOREVINA!!!
vjerujem, nadam se, da se ovo desilo zbog neupućenosti te "asocijacije" i ukoliko reagujemo dovoljno energično sa sigurnošću im možemo oduzeti taj status koji im sigurno može valjati u daljnjem putu ka otcjepljenju.
ovo je adresa te iste asocijacije http://www.a-e-r.org
tu imate i mapu pa pogledajte...
uglavnom mislim da ih gomila mailova sa jakim argumentima može natjerati bar na razmišljanje ako ništa.
zato šaljite mailove, postavite ovu temu na drugim forumima, postavite peticije, REAGUJTE!!!

i molio bih upućenije i aktivnije od mene da dorade temu odnosno daju još koji savjet za reakciju...
treba ukinuti i ameriku koja je nastala genocidom. hajmo pisat prosvijede medjunarodnim institucijama da se ukine amerika. sa jakim argumentima. navescemo ih na razmisljanje.
Na ovom forumu se od svega pravi frka. Pa sta ako je RS u toj asocijaciji? U njoj su clanovi i 3 ili 4 kantona iz FBiH. Kakve to ima veze. Informisite se malo sta su te asocijacije, cime se bave, na kojim principima funkcionisu pa onda dizite frku.
Kanton Sarajevo ima svoje predstavnistvo u Briselu, clan je nekoliko slicnih asocijacija. Prije 3 dana se vratila delegacija iz Italije koja je radila na povezivanju (i potpisali sporazum) Kantona Sarajevo sa regijama u Italiji. Pa sta?

Evo, u skladu sa naslovom teme, ja sam reagovao.

Pitam jos jednom: Pa sta ako se kantoni, regije, entiteti prikljucuju kojekakvim asocijacijama gdje mogu izlobirati za poneki projekat?

Hajd zivili!
sve receno tako da tema moze :D u chat
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#22

Post by jeza u ledja »

neshto wrote:
Krivokapic wrote:Ljudi se bore za državu, a tebi smeta što su se kao regija Bosne i Hercegovine priključili jednoj međunarodnoj organizaciji.
koji ljudi za koju državu,ne kontam šta si htio reći!?
ukoliko misliš na ljude iz RS ovo im može biti jedan od prvih koraka i treba ga sasjeći u startu...

a druga stvar je da je ne treba priznati na bilo koji način pa ni kao regiju, svi znamo kako je nastala...
procitaj ponovo sta ti je covjek napisao, mozda shvatis nakon desetog citanja.
Dezidijat
Posts: 168
Joined: 04/03/2007 16:16
Location: Skopje - Zenica , Zenica - Skopje

#23

Post by Dezidijat »

Ja pregledo web sait ...nigdje nisam primjetio rS da piše? al ima "Herceg Bosna" . :? kakva notorna glupost...pa to više ni ne postoji,,,
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#24

Post by cyprus »

Ako je RS u asocijaciji regija, to je valjda i svrstava tamo gdje i treba bit: regija nebitno kakvog administrativnog položaja, ali u okviru neke nezavisne države, u ovom slučaju - BiH. Eh, sad, ja ne znam zašto tu neki vide put kao osamostaljivanju iste :-) .
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45278
Joined: 29/12/2005 01:20

#25

Post by jeza u ledja »

cyprus wrote:Ako je RS u asocijaciji regija, to je valjda i svrstava tamo gdje i treba bit: regija nebitno kakvog administrativnog položaja, ali u okviru neke nezavisne države, u ovom slučaju - BiH. Eh, sad, ja ne znam zašto tu neki vide put kao osamostaljivanju iste :-) .
pa eto to izgleda neki ovdje ne kontaju.
Post Reply