Bojim se da BiH broji svoje posljednje dane...

xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#376

Post by xyz2007 »

Evo zavrzlama je pojasnio sad to u detalje.

Sta mislis ti zavrzlama o srpskin pretenzijama u Bosni i koje su njihove prepreke u ostvarivanju toga?

I da li se Srbi i Hrvati dogovoraju izmedju sebe o nekoj trecoj varijanti, i kakve prepreke imaju izmedju sebe da to i ostvare?

Koje su bosanskohercegovacke prednosti u svemu tome?
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#377

Post by zavrzlama »

xyz2007 wrote:Evo zavrzlama je pojasnio sad to u detalje.

Sta mislis ti zavrzlama o srpskin pretenzijama u Bosni i koje su njihove prepreke u ostvarivanju toga?

I da li se Srbi i Hrvati dogovoraju izmedju sebe o nekoj trecoj varijanti, i kakve prepreke imaju izmedju sebe da to i ostvare?

Koje su bosanskohercegovacke prednosti u svemu tome?
Ja nisam neki sto baca grah i gleda u soljicu kafe..ali se koristim obicnom logikom :D

Srbi u BIH nemaju vlastite strategije i planova..oni su svoje zivote i sudbinu prepustili Srbiji vec davne 92-e kad su izdali komsije nesrbe i stavili se u najam velikosrpskim ideolozima....oni se ponasaju shodno dnevnopolitickim planovima Srbije...isto kao sto se bosnjaci ponasaju onako kako MZ hoce i zahtjeva...

Dio srba i hrvata u BIH se non-stop dogovaraju o strategiji rusenja BIH..nista nepoznato.....isto kao sto se vjerovatno jedan dio bosnjaka i hrvata dogovara na stetu srba...

Prednost BIH i onih koji je vole je u ljudskom potencijalu i ljubavi za rodjenom drzavom i zavicajem..."lakse se braniti i voliti ..nego mrziti i otimati" ta ljubav prema BIH i moral su odbranili BIH...jer se sjecam 92- da je jedan borac ARBIH u mojoj jedinici isao pjeske 20Km da donese dvije zolje da bi se odbranili od tenkovsko -pjesadijskog napada u kojem je ucestvovalo 8 tenkova a mi imali dvije zolje....samo onaj ko ima srce, voli svoju drzavu i zna da se bori za pravednu stvar je pobjednik..zato je BIH i sacuvana a na mladjim je generacijama da nastave borbu ali ovaj put politickim sredstvima da naprave BIH dobru zemlju za sve njene narode...

BIH srbe treba prihvatiti kao ravnopravne gradjane i komsije...oprostiti sto se oprostiti moze..davati im sansu da se povrate iz velikosrpskog zagrljaja jer ja licno da ne vjerujem u suzivot i pomirenje nebi ni pisao na ovom forumu....Srbija treba ostaviti na miru BIH srbe..a oni ce se okrenuti sami BIH i svojim komsijama..put je dug ali alternative nema...
boergoat
Posts: 156
Joined: 19/09/2007 03:27
Location: Sarajevo

#378

Post by boergoat »

signature wrote:
ljeposava wrote:
signature wrote: a kakva je tvoja uloga ovdje?
A da ja tebe pitam: jesi ti za rat?
nisam bio ni za prosli ali je nametnut i nije bilo izbora ili se braniti ili leci da me kolju.

nisam ni sad za rat,ali neke se stvari moraju rijesiti u Bosni jednom zauvijek,ne moze Bosna biti vjeciti taoc Srbije i Hrvatske.oni koji vole BiH i smatraju je svojom domovinom,nemaju kuda i nemaju rezervne domovine.

ako se politicki nerijesi stanje u BiH onda bi ti trebalo biti jasno sta slijedi.

jer neko ce morati preuzeti svu krivicu za dogadjaje koji ce nastupiti.
Onaj prosli rat se zaista morao voditi bez mogucnosti izbora, bila je to stvar fizičkog opstanka. Barem sam ga i ja tako dozivio. No sada je to ipak drugacije. Ono sto je posebno vazno imati na umu sada jeste da iz ove politicke krize ne mozemo izaci kao pobjednici, a ako zbog toga uslijedi rat ona cemo sigurno biti gubitnici. Izgubicemo cak i etiketu civilizacijske i moralne superiornosti nad onim i onim, koju smo ipak stekli zahvaljujuci necinjenju organizovanih zlocina niti progona. Sada jos nije vrijeme da se stvari u BiH rijese "jednom zauvijek", to se jasno moglo vidjeti od aprilskog pokusaja ustavnih promjena pa naovamo, sve do propasti reforme policije. Nije jos ni vrijeme za pridruzivanje EU jer, prosto receno, ima vaznijih unutrasnjih pitanja za svakog od nas. Cinjenica je da je ogromnom broju građana vaznije zadrzati neke unutrasnje strukture poput policije nego uci u EU, a drugom (nista manjem) dijelu vaznije je ukinuti neki entitet nego uci u EU. Kada bi se i jednoj i drugoj grupi ponudile ove dvije odnosne opcije na sto, nijedna od njih ne bi odabrala EU nego bi rekla "hajmo mi ovo prvo, a EU ce biti". Neka svako od vas zaviri malo dublje u sebe i sazna koju bi to opciju odabrao. Zato, kazem, jednostavno nije jos vrijeme niti za EU, niti za neke sustinske promjene u drzavi. Opasnost je realna u tome da, ako budemo suviše agresivno insistirali, lako mozemo izgubiti i ono jada sto sada imamo. Toga sigurno nije svjestan onaj ko je sada No 1 u bosnjaka - veliki povratnik na politicku scenu. Kada malo premotam film unazad, sjecam se da su stvari odjednom krenule nizbrdo od momenta kada je Veliki ON ponovo stupio u politiku. Prije njega su se desavali neki mali koraci naprijed, a kada se vratio ON vise niti jedan dogovor bilo kakve vrste nije postignut - ON hoce sve ili nista - 100% i nista manje. Pa takva ce nas politika samo ponovo odvesti u rat jer covjek ocito nije svjestan trenutka u kojem zivimo. Ovo vrijeme zahtijeva daleko pametnijeg i takticnijeg politicara od NJEGA, pa ako zelimo da se sve ovo pocne smirivati i daj boze vrati barem na stanje od prije godinu dana (o napretku je numjesno govoriti) onda ON prvo mora otici - bezuslovno i nepovratno. Tek nakon toga trebamo baciti pogled "preko ograde" i traziti problematicne tipove na drugoj strani.
ljeposava
Posts: 74
Joined: 22/03/2007 11:43
Location: planeta Malog princa

#379

Post by ljeposava »

signature wrote:
ljeposava wrote:
signature wrote: a kakva je tvoja uloga ovdje?
A da ja tebe pitam: jesi ti za rat?
nisam bio ni za prosli ali je nametnut i nije bilo izbora ili se braniti ili leci da me kolju.

nisam ni sad za rat,ali neke se stvari moraju rijesiti u Bosni jednom zauvijek,ne moze Bosna biti vjeciti taoc Srbije i Hrvatske.oni koji vole BiH i smatraju je svojom domovinom,nemaju kuda i nemaju rezervne domovine.

ako se politicki nerijesi stanje u BiH onda bi ti trebalo biti jasno sta slijedi.

jer neko ce morati preuzeti svu krivicu za dogadjaje koji ce nastupiti.
Da, ali te se stvari nerjesavaju ratom, vec dogvorom. Postoji kompromis. Koliko god ja mislila da sam upravu, toliko misli i ona suprotna strana. Kad je izbio rat u BiH, bila sam klinka i nisam shvatala zasto i zbog cega Jovo puca na Muju ili obrtano, no, kasnije je sam shvatila: Zato sto obojica misle da je Bosna njihova pa se bore za komad zemlje. Mene se sve to nije ticalo, jer sam kao sto rekoh bila klinka i nocima uz svijece citala sam o Aristotelu, Platonu i drugim filozofima. Nisu mi dali veliki ljudi da odrastam normalno, samo zato sto su filovani mrznjom, a pri tom su mislili da to tako treba i mozda ja za nekog nisam bila normalna jer sam htjela da znam ko je bio Aristotel, a ne to "dokle je dosla cija vojska".

BiH je moja domovina, isto koliko i tvoja, rodjena sam tu, odrasla i imam svoj dio neba i volim je isto koliko i ti. Bosnjakinja sam (ovo ljeposava nek ti nista ne govori) ali izbjegavam da koristim rijec "Rat" kao rjesenje za sve. Iako sam bila klinka dovoljno sam shvatila da taj rat ne vodi nicemu dobrom. Svaka situacija se moze rijesiti politicki, kad se sjedne za sto, ne postoji nerjesivih problema. Svaki je rjesiv i sve se moze kad se hoce. Ja drugacije razmisljam od tebe, ali ti imas prava na svoje misljenje.

Tvoje misljenje-tvoj problem. Meni moje-tebi tvoje.
ZELIM SAMO MIR!
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#380

Post by xyz2007 »

Hm... ja mislim da je u redu to kad ON trazi sve ili nista... ide na rizik, ali bez rizika nema uspjeha... ili cemo propasti skroz ili cemo dobiti sve.

Drugo pa i najvece dominatne sile u svijetu idu na "sve ili nista".

Kad si cuo da jedna vodeca sila UOPSTE pregovara. One samo postavljaju uslove a drugi ih ispunjavaju.

Ja mislim da Bosni i treba tako neki dominantan ON koji ce jednom reci - e ne moze vise ovako pa da vidimo onda.

Pa evo ta druga politika sa taktikom o kojoj pricas se vodi 15 godina pa sta se desi? Pa uzese nam ( otese nam 1/2 Bosne! )
ljeposava
Posts: 74
Joined: 22/03/2007 11:43
Location: planeta Malog princa

#381

Post by ljeposava »

@xyz nije niko oteo pola Bosne, jednostavno to je bilo najbolje rjesenje. Tako isto moze i suprotna strana da tvrdi.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#382

Post by xyz2007 »

Oteto oteto.... nisu ti Bosnaci otisli u Beograd ili Zagreb da zauzimaju, etnicki ciste, pocine genocid, istjeruju ljude iz kuca da bi svoje uselili.

Niko ti nije presao granicu da otrgne djecu iz majcinih ruku, strijelja muskarce ni krive ni duzne, vrsi teror granatirajuci gradove iz dana u noc .... i vojno napada sa tenkovima i specijalnim jedinicama.

a Bosanac nece napasti svoju sopstvenu drzavu niti bombardovati svoje gradove i lupati snajperom po svom bosanskohercegovackom stanovnistvu.

Da li ti bila Ljeposava, Milena ili Fatima. Ja ne gledam covjeka po imenu vec po karakteru a ti ako nisi svjesna a cini mi se da jesi nego se krijes ovdje iza necijeg imena :lol:
Last edited by xyz2007 on 17/11/2007 01:01, edited 1 time in total.
ljeposava
Posts: 74
Joined: 22/03/2007 11:43
Location: planeta Malog princa

#383

Post by ljeposava »

xyz2007 wrote:oteto oteto....
Ne gledaj to tako. Gledaj to ovako : PREPUŠTENO. Lakse se diše kad pocnes iz tog ugla da posmatras stvari, jer ovako se osjecas da si nesto izgubio a u biti i sa tom drugom polovicom bio bi isti @xyz2007 i ne bi imao nista vise nego sto sad imas.
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#384

Post by Topla voda »

ljeposava wrote:@xyz nije niko oteo pola Bosne, jednostavno to je bilo najbolje rjesenje. Tako isto moze i suprotna strana da tvrdi.
nije to bilo najbolje rjesenje,nego je srbija anektirala pola bosne osvojene u agresiji i privremeno nam je posudila,pod pritiskom famozne MZ.
suprotna strana je srbija.
ljeposava
Posts: 74
Joined: 22/03/2007 11:43
Location: planeta Malog princa

#385

Post by ljeposava »

xyz2007 wrote:oteto oteto.... nije ti Bosanac otisao u Beograd ili Zagreb da zauzima, etnicki cisti, pocini genocid, istjeruje ljude iz kuca i svoje useljava, otrgne djecu iz majcinih ruku, strijela muskarce ni krive ni duzne, vrsi teror granatirajuci gradove iz dana u noc .... i vojno napada sa tenkovima i specijalnim jedinicama.
Ja se slazem da je izvrsena agresija na BiH-a od strane bosanskih Srba potpomognutim JNA. Fizicki: agresija, psihicki: gradjanski rat.
Ali se ne slazem sa tvojom konstatacijom da je oteto. Mozda je recimo prodato...ne budi bas toliko ubjedjen u svoje stavove. Politika je kurva, a ja ne vjerujem ni jednom politicaru! Sem toga i mi smo se borili i mozda smo nekom nesto oteli (mislim na bosanske Srbe a ne na JNA i paravojne jedinice, oni su tu bili placeni uljezi, ovdje govorim o domorocima u BiH)
zemo_online
Posts: 3497
Joined: 13/05/2007 12:00

#386

Post by zemo_online »

Ja smatram da ce o Bosni,ovakvoj kakva je,odluciti drugi,jaki i veliki,posto se nista u Bosni ne moze da dogovori.Prosto ce da nam nametnu svoje rijesenje milom ili silom,a svi mi cemo biti toliko jadni i nemocni da bilo sta protiv toga poduzmemo,a onaj ko se bude bunio dobice po prstima.
Biti ce to svrsen cin.
Alternativa je da ovako ostane jos 20 godina ili dulje,a to nikome ne pase i mladi svi ce da pobjegnu vani.Katastrofa.
Mozda je tako i bolje za nas,jer ipak svi smo mi balkanci.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#387

Post by signature »

ljeposava wrote:
signature wrote:
ljeposava wrote: A da ja tebe pitam: jesi ti za rat?
nisam bio ni za prosli ali je nametnut i nije bilo izbora ili se braniti ili leci da me kolju.

nisam ni sad za rat,ali neke se stvari moraju rijesiti u Bosni jednom zauvijek,ne moze Bosna biti vjeciti taoc Srbije i Hrvatske.oni koji vole BiH i smatraju je svojom domovinom,nemaju kuda i nemaju rezervne domovine.

ako se politicki nerijesi stanje u BiH onda bi ti trebalo biti jasno sta slijedi.

jer neko ce morati preuzeti svu krivicu za dogadjaje koji ce nastupiti.
Da, ali te se stvari nerjesavaju ratom, vec dogvorom. Postoji kompromis. Koliko god ja mislila da sam upravu, toliko misli i ona suprotna strana. Kad je izbio rat u BiH, bila sam klinka i nisam shvatala zasto i zbog cega Jovo puca na Muju ili obrtano, no, kasnije je sam shvatila: Zato sto obojica misle da je Bosna njihova pa se bore za komad zemlje. Mene se sve to nije ticalo, jer sam kao sto rekoh bila klinka i nocima uz svijece citala sam o Aristotelu, Platonu i drugim filozofima. Nisu mi dali veliki ljudi da odrastam normalno, samo zato sto su filovani mrznjom, a pri tom su mislili da to tako treba i mozda ja za nekog nisam bila normalna jer sam htjela da znam ko je bio Aristotel, a ne to "dokle je dosla cija vojska".

BiH je moja domovina, isto koliko i tvoja, rodjena sam tu, odrasla i imam svoj dio neba i volim je isto koliko i ti. Bosnjakinja sam (ovo ljeposava nek ti nista ne govori) ali izbjegavam da koristim rijec "Rat" kao rjesenje za sve. Iako sam bila klinka dovoljno sam shvatila da taj rat ne vodi nicemu dobrom. Svaka situacija se moze rijesiti politicki, kad se sjedne za sto, ne postoji nerjesivih problema. Svaki je rjesiv i sve se moze kad se hoce. Ja drugacije razmisljam od tebe, ali ti imas prava na svoje misljenje.

Tvoje misljenje-tvoj problem. Meni moje-tebi tvoje.
ZELIM SAMO MIR!
Ako Mujo i Jovo misle da je Bosna njihova zasto bi onda pucali jedni na druge,ljeposava.

ljeposava nisi ti Bosnjakinja,jer ni jedna Bosnjakinja tako nemisli i nepise.

kompromisu su Bosnjake previse kostali i vise se nema oko cega kompromisovati jer je sve vec iskompromisovano na stetu Bosnjaka i Bosne.

Jovo se je stavio direkno u sluzbu velikosrpskih naciona-fasistickih krugova koji su zagovarali istrebljenje jednog naroda i okupaciju Bosne i prisajedinjenju Bosne Srbiji.zbog tih ideja i krvavih tragova po Bosni zbog te ideje,danas je Hag pun Srba iz Srbije i iz Bosne.

ljeposava,ti si ovdje ubaceni elemenat da pokusas na razvodnjavanju i anasteziranju nad pojedincima .ja tebi nevjerujem ni jednu rijec,jer me je gorka situacija naucila i izvukao sam pouku dok god sam ziv.


http://www.slobodna-bosna.ba/inc/jpeg.a ... ovnaID=574

rat je produzeno sredstvo propale politike.

sjeti se Rambujea u Francuskoj i pregovora izmedju Kosovskih Albanaca i Srba iz Srbije,

propali politicki dogovori i onda se desilo sto se desilo.
signature
Posts: 623
Joined: 31/08/2007 16:43

#388

Post by signature »

ljeposava wrote:
xyz2007 wrote:oteto oteto....
Ne gledaj to tako. Gledaj to ovako : PREPUŠTENO. Lakse se diše kad pocnes iz tog ugla da posmatras stvari, jer ovako se osjecas da si nesto izgubio a u biti i sa tom drugom polovicom bio bi isti @xyz2007 i ne bi imao nista vise nego sto sad imas.
a sta je razlog da postoji ta druga polovica kad nikad nije prije postojala,zbog cega postoji i cemu sluzi.
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#389

Post by xyz2007 »

Ti koji su napali Bosnu - napali su je zato jer nisu volili mir ni kompromise a ni pregovaranja. Jer da jesu, ne bi ratovali.

Ne osjecam se DJEVOJKO LJEPOSAVA tj Milose :D kao izdata osoba od strane mog bosanskohercegovackog naroda.

a dokle postoji moj bosanskohercegovacki narod dotle postoji i Bosna.

Znaci moral je jak, :D idemo naprijed, samo naprijed a nikako nazad. :D



*** signature: slazem sa tvojom analizom o svrsi doticne stranke :D
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#390

Post by rossoner »

Cryptoman wrote:Narod koji je prezivio patnje kakve je prezivio stvarno je zasluzio bolju buducnost...

Ali narod koji pusta da ga vode hohstapleri koje bira na izborima stvarno nije zasluzio bolje...

I tu je prici kraj...
slazem se
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45212
Joined: 29/12/2005 01:20

#391

Post by jeza u ledja »

xyz2007 wrote:Hm... ja mislim da je u redu to kad ON trazi sve ili nista... ide na rizik, ali bez rizika nema uspjeha... ili cemo propasti skroz ili cemo dobiti sve.

Drugo pa i najvece dominatne sile u svijetu idu na "sve ili nista".
Cuj ide na rizik, :shock: , 'sve ili nista', halo bolan nismo u kasinu.

Pa kakvi su ovo komentari pobogu. :roll:
User avatar
Topla voda
Posts: 8148
Joined: 06/11/2006 23:59
Location: Auberge

#392

Post by Topla voda »

jeza u ledja wrote:
xyz2007 wrote:Hm... ja mislim da je u redu to kad ON trazi sve ili nista... ide na rizik, ali bez rizika nema uspjeha... ili cemo propasti skroz ili cemo dobiti sve.

Drugo pa i najvece dominatne sile u svijetu idu na "sve ili nista".
Cuj ide na rizik, :shock: , 'sve ili nista', halo bolan nismo u kasinu.

Pa kakvi su ovo komentari pobogu. :roll:
:lol:
ponijelo ga..
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#393

Post by xyz2007 »

a sta vi bi da pregovarate? :D da dijelite jelde? :D
User avatar
Fair Life
Posts: 14219
Joined: 02/03/2004 00:00

#394

Post by Fair Life »

xyz2007 wrote:Hm... ja mislim da je u redu to kad ON trazi sve ili nista... ide na rizik, ali bez rizika nema uspjeha... ili cemo propasti skroz ili cemo dobiti sve.

Drugo pa i najvece dominatne sile u svijetu idu na "sve ili nista".
Eeeee... svasta.

Otkad to mi postadosmo sila ?

Blago tebi !

PS Onaj ko ima tri automobila moze da rizikuje jedno, ali onaj ko ima jedne
cipele ne smije da rizikuje nista.
se
Posts: 24
Joined: 29/09/2007 20:51

#395

Post by se »

xyz2007 wrote:Evo zavrzlama je pojasnio sad to u detalje.

Sta mislis ti zavrzlama o srpskin pretenzijama u Bosni i koje su njihove prepreke u ostvarivanju toga?

I da li se Srbi i Hrvati dogovoraju izmedju sebe o nekoj trecoj varijanti, i kakve prepreke imaju izmedju sebe da to i ostvare?

Koje su bosanskohercegovacke prednosti u svemu tome?
Evo da ja pokušam ako može.
Srpske pretenzije su u Bosni izbijanje na liniju Virovitica ,Karlovac ,Karlobag pa makar ih to koštalo još koje traktorijade.
A zasad da sjebu lipu našu, onako ekononomski dovoljno je da odcjepe ovo što im je četnik francek dosta pomogao.Tada če svaki srbin biti ministar turizma za lijepu našu.Šteta tolikih zaduženih milijardi ojra baš ih krenulo sa turizmom.
Da se dogovore .!Pa ti se šališ.Zar si zaboravio rezultate takvih dogovora; Jasenovac ,Blajburg ,traktorijadu.Zamisli koliko ih srbi vole kad staviš u omjer 50000 duša pobijenih na Kosovu i u Jasenovcu.
BiH prednosti su u tome il da hrvatima dođe iz pozadine u šubu da se Hrvatska brani na Drini .A ako to gospoda purgeri ne shvataju onda jebena stara kurva mora nama bosancima dati sva sredstva da Bosna drži i jedne i druge na lancu.Pa nije Bosna pravila ni banovine ni velike Srbije.A ako ni to ne bude ,onda eto i kurvi rata u po p.... a i runje da pravi gubernije sve do Adrije.Voli runjo topla mora a i blokove.Jes da mu mečka kuca na zavkakazje i Kaspijsku naftu.Malo sam ljut na Irance ali dogovorit će se oni sa mečkom da nekako prođe, ipak su civilizacija.
User avatar
Bosanac_21
Posts: 1313
Joined: 07/05/2005 04:56
Location: Bosanski Novi

#396

Post by Bosanac_21 »

Nadam se da ce se klica dusmana Bosne i Hercegovine zatrati. Koliko god svoju nosinu u Bosnu gurali, sve je Bosne vise bilo. :D
Jedna jedina seher Bosna i Hercegovina :bih:
User avatar
Prpa.ba
Posts: 10961
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#397

Post by Prpa.ba »

I evo Bosna vec 7 dana broji svoje posljednje dane. :oops: :D
xyz2007
Posts: 718
Joined: 08/08/2007 02:16
Location: Tu i Tamo.

#398

Post by xyz2007 »

Zasto nam treba dominantan politicar?

Pa evo ta druga politika sa taktikom o kompromisima o kojoj pricate se vodi 15 godina pa sta se desi? Pa uzese nam ( otese nam 1/2 Bosne! ) Znaci nije efikasna! I kakav to utisak molim vas ostavlja u svijetu!

Pa znate sta "ta 3 auta su moja ali eto ja bih 1.5 da mi se vrati a ostalo halal im bilo?" :lol:

Ne.... to nikako nije rijesenje. Pa vidi samo kako zvuci. :D Dominatni politicari traze sve.

Bosna se ne bori samo za svoj integritet vec i za pravdu koja joj je nacinjena, za gubitak naroda koji je pobijen, za sve sto je unisteno, za nazadak koji su nam nanijeli.

Ne smije Bosna nikada sniziti ocekivanja. Samo naprijed i nikako nazad. :D
Last edited by xyz2007 on 17/11/2007 11:08, edited 2 times in total.
Vertigo
Posts: 1188
Joined: 04/12/2005 12:06
Location: Sarajevo

#399

Post by Vertigo »

daj ba zatvorce nam sve teme....
Temu sa ovakvim naslovom trebalo je zatvoriti davno.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#400

Post by popajic »

Rat IM je bio dovoljan da shvate ...hm...pa,zar bi mi sad uopste ponovo diskutovali o mogucnosti nekog ponovnog bosanskog ludila da smo ikakve zakljucke izvukli iz predhodnog rata?
Bosna je ovo ljudi moji - tu rezoni i iskustva ne igraju ama bas nikakvu ulogu.Svi (gotovo svi) se zbili u vlastite(nacionalne) torove ,podrzavamo nacionalne vodje koje nas vratise u kameno doba i onda se kao cudimo sto smo jedina drzava u Evropi gdje nista ne stima.
Ako se ikad probudimo sa osjecajem da smo svi bosanci i hercegovci,sto i jesmo,e tek onda ce biti neke sanse za nas.Do tad...pripremajmo se za nove ratove i budimo i dalje crna evropska ovca!!!
Post Reply