Novi grb RS

Locked
domacin
Posts: 165
Joined: 04/09/2007 22:28
Location: bh

#1 Novi grb RS

Post by domacin »

Da li vam je ovo prihvatljivo.

Image

Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.
Last edited by domacin on 16/09/2007 18:22, edited 1 time in total.
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#2 Re: Novi grb RS

Post by zavrzlama »

domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

Image
odlican prijedlog....samo bih da se skinu sahovnica i ljiljani da ne kvare onog lijepog orla koji se jedva vidi na grbu.....nije ni tebi lako :-)
xon_sa
Posts: 1181
Joined: 30/10/2005 14:16

#3

Post by xon_sa »

A da se za promjenu napravi neki grb na kojem obiljezja nijednog od tri konstitutivna naroda ne dominiraju?

Ovo je, da ne bude zabune, naravno potpuno neprihvatljivo... U ostalom odakle ti ideja da stavljas zelenu boju iza grba BiH?!
domacin
Posts: 165
Joined: 04/09/2007 22:28
Location: bh

#4

Post by domacin »

Grb je po uzoru na grb Kraljevine SHS gdje su umjesto Slovenaca Bosnjaci.
I tamo je bila ovakva podjela.
Sto se tice djelova koji predstavljaju Bosnjake i Hrvate to vi sami odredite kako hocete da vam izgleda. Mislim da bi Hrvati izgledom svoga dijela bili zadovoljni dok Bosnjaci ocigledno nisu. Onda recite sta je vas simbol i bice stavljen.

Inace slican ovom ce i biti.
Komisija narodne skupstine Repubike Srpske jos razmatra prijedloge al pouzdano znam da ce neki grb na ovaj fazon biti usvojen.
Nakon sto prodje glasanje u skupstini RS-a Bosnjaci se mogu pozvati na zastitu vitalnog interesa sto opet dolazi na ustavni sud. Samo ovaj put ce imati elemente koji predstavljaju druga dva naroda pa nema po kom osnovu da se proglasi neustavnim, jer je prosli put to bio jedini razlog neustavnosti.
User avatar
Ja_Ja
Posts: 2633
Joined: 07/03/2006 06:59
Location: tamo daleko...

#5

Post by Ja_Ja »

Nidje veze, pusti suplju nadji si hobi :)
zavrzlama
Posts: 10305
Joined: 15/01/2006 18:35

#6

Post by zavrzlama »

domacin wrote:Grb je po uzoru na grb Kraljevine SHS gdje su umjesto Slovenaca Bosnjaci.
I tamo je bila ovakva podjela.
Sto se tice djelova koji predstavljaju Bosnjake i Hrvate to vi sami odredite kako hocete da vam izgleda. Mislim da bi Hrvati izgledom svoga dijela bili zadovoljni dok Bosnjaci ocigledno nisu. Onda recite sta je vas simbol i bice stavljen.

Inace slican ovom ce i biti.
Komisija narodne skupstine Repubike Srpske jos razmatra prijedloge al pouzdano znam da ce neki grb na ovaj fazon biti usvojen.
Nakon sto prodje glasanje u skupstini RS-a Bosnjaci se mogu pozvati na zastitu vitalnog interesa sto opet dolazi na ustavni sud. Samo ovaj put ce imati elemente koji predstavljaju druga dva naroda pa nema po kom osnovu da se proglasi neustavnim, jer je prosli put to bio jedini razlog neustavnosti.
hajdi ti meni ono domacinski objasni po cemu tri znaka na grbu moraju biti da jedan je veliki ostala dva mala.....kad to razjasnis ...mozemo dalje...
celavac27
Posts: 51
Joined: 16/03/2007 10:31
Location: USK R BiH

#7

Post by celavac27 »

STA KAZETE SAMO NA ZASTAVU JEDNOSTAVNO PLAVA ZELENA I CRVENA ???


:D TRAGICNO!!!!

I sve pod krunu nemanjićaa hahahahahah!!!!!!

Stvarno komedija ziva ja sam samo za unutarnji dio ove spodobe nazovi orla sa dvije glave na kojem dominira kruna sa križem...

[/img]
    [/url]
    User avatar
    Prozor
    Posts: 4178
    Joined: 23/05/2007 00:54

    #8 Re: Novi grb RS

    Post by Prozor »

    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.
    Nadji sebi djevojku...
    domacin
    Posts: 165
    Joined: 04/09/2007 22:28
    Location: bh

    #9

    Post by domacin »

    Pa u stitu imamo tri simbola jednake velicine koji predstavljaju tri naroda a orao bi trebao biti zajednicki, zajednicki je bio u Kraljevini SHS.
    Sad vi cete reci da je orao srpski, moram priznati opravdano.
    Al iako za neke nije prihvatljiv ti pojedinci se ne pitaju.
    Ja sam rekao sta ce biti i kako a zasto ce biti bas tako to ni sam ne znam.
    Pitaj Igora Radojicica, predsjednika narodne skupstine Republike Srpske koji je ujedno trenutno predsjednik ove komisije.
    User avatar
    Bosanac_21
    Posts: 1313
    Joined: 07/05/2005 04:56
    Location: Bosanski Novi

    #10

    Post by Bosanac_21 »

    Kako ce biti prihvatljivo kad se krene od vrha odmah te zakaci kruna s jednim
    vjerskim obiljezjem, a drzava je multi etnicka, jos nabijaju tu krunu gdje god
    mogu stici - a kralj prodo drzavu i kidno u svijet, jake monarhije u vraziju mater.
    Pa dvoglavi orao, ne prestavlja sva tri naroda + jos mu u trbuhu sva tri obiljezja :-)
    Budali samo moze biti prihvatljivo :x
    Last edited by Bosanac_21 on 16/09/2007 18:56, edited 1 time in total.
    zavrzlama
    Posts: 10305
    Joined: 15/01/2006 18:35

    #11

    Post by zavrzlama »

    domacin wrote:Pa u stitu imamo tri simbola jednake velicine koji predstavljaju tri naroda a orao bi trebao biti zajednicki, zajednicki je bio u Kraljevini SHS.Sad vi cete reci da je orao srpski, moram priznati opravdano.
    Al iako za neke nije prihvatljiv ti pojedinci se ne pitaju.
    Ja sam rekao sta ce biti i kako a zasto ce biti bas tako to ni sam ne znam.
    Pitaj Igora Radojicica, predsjednika narodne skupstine Republike Srpske koji je ujedno trenutno predsjednik ove komisije.

    Po tebi znaci treba se mijenjati i grb Slovenije i Hrvatske(KSHS) :-)

    Grb u rs-u moze biti samo prihvacen ako sva tri naroda imaju svoja obiljezja u tom grbu koja su velicinom podjednako zastupljena...nece se prihvatiti srpski grb sa dodatkom dva ostala simbola...nego ce se prihvatiti grb sacinjen od simbola tri naroda po njihovoj zelji....tvoj pokusaj da se grbom da do znanja da je rs srpski entitet nece proci ili ce taj entitet ostati bez obiljezja do sudnjeg dana...
    nezeljeni nadimak
    Posts: 435
    Joined: 18/08/2007 23:39

    #12

    Post by nezeljeni nadimak »

    Jooooj cirkusa, Tito dragi!


    :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


    Pa kakve veze ima Kraljevina SHS sa sa manjim bh entitetom?!!! :lol:

    Hoce li to Srbi iz PC-ja odlucivati sta su obiljezja Hrvata i Bosnjaka?!

    Domacine, domacine, okani se interneta, vec hvataj se kame i subare, pa u sumu, cekaj svoje vrijeme :D
    domi
    Posts: 544
    Joined: 04/10/2003 00:00

    #13 Re: Novi grb RS

    Post by domi »

    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.

    Umjesto ljiljana, na zelenu boju staviti mjesec i zvijezdu.
    Umjesto krune onih koji sa Bosnom nemaju skoro pa bas nista, staviti krunu sa ljiljanom.
    I da ne zaboravimo, dvoglavog orlica po mogucnosti ukloniti. :D
    Last edited by domi on 16/09/2007 19:07, edited 1 time in total.
    tromb
    Posts: 13
    Joined: 05/09/2007 23:41

    #14

    Post by tromb »

    Joooooooooj, Domacineeee!
    domacin
    Posts: 165
    Joined: 04/09/2007 22:28
    Location: bh

    #15 Re: Novi grb RS

    Post by domacin »

    domi wrote:
    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.

    Umjesto ljiljana, na zelenu boju staviti mjesec i zvijezdu.
    Umjesto krune onih koji sa Bosnom nemaju skoro pa bas nista, staviti krunu sa ljiljanom.
    I da ne zaboravimo, dvoglavog orlica po mogucnosti ukloniti. :D
    Ako Bosnjaci hoce mjesec i zvijezdu onda ce to i biti stavljeno.
    Ta komisija ima i Bosnjacke clanove koji trebaju odretiti njihov simbol tako da to nije problem.
    Sto se tice krune o njoj se jos raspravlja.
    Postoji i opcija da bude kruna sa ljiljanima a i treca opcija da uopste ne bude krune.
    Sto se tice dvoglavog orla za njega znam 100% da ostaje.

    Jedino mi nije jasno zasto se ne donose novi simboli Federacije???
    Last edited by domacin on 16/09/2007 19:56, edited 2 times in total.
    User avatar
    Prozor
    Posts: 4178
    Joined: 23/05/2007 00:54

    #16 Re: Novi grb RS

    Post by Prozor »

    domacin wrote:
    domi wrote:
    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.

    Umjesto ljiljana, na zelenu boju staviti mjesec i zvijezdu.
    Umjesto krune onih koji sa Bosnom nemaju skoro pa bas nista, staviti krunu sa ljiljanom.
    I da ne zaboravimo, dvoglavog orlica po mogucnosti ukloniti. :D
    Ako Bosnjaci hoce mjesec i zvijezdu onda ce to i biti stavljeno.
    Ta komisija ima i Bosnjacke clanove koji trebaju odretiti njihov simbol tako da to nije problem.
    Sto se tice krune o njoj se jos raspravlja.
    Postoji i opcija da bude kruna sa ljiljanima a i treca opcija da uopste ne bude krune.
    Sto se tice dvoglavog orla za njega znam 100% da ostaje.
    Evo da ti nacrtam...

    Taj orao je cetnicki simbol! Pod njim su se borili cetnici u II sv. ratu a ne Partizani, i pod njim je izvrsena agresija i genocid nad BiH i Bosnjacima od strane cetnika 1992-1995! On moze biti simbol Srbije koliko god zele, njima na obraz... Ali moju rodnu opcinu to strasilo nece prestavljati! Niti ikada biti legitiman u Drzavi BiH!
    User avatar
    sinus
    Posts: 1724
    Joined: 22/01/2007 23:33
    Location: 위치 알 수없는 추가 통보가있을 때까지
    Contact:

    #17 Re: Novi grb RS

    Post by sinus »

    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.
    Image

    Hajd sve je u redu ali što ste i Dance ubrojali u grb RS :D :D
    zavrzlama
    Posts: 10305
    Joined: 15/01/2006 18:35

    #18

    Post by zavrzlama »

    Hajd sve je u redu ali što ste i Dance ubrojali u grb RS

    KSHS=Kraljevina Skandinavskih Hostaplera..zato su i Danci zastupljeni tu.. :D
    nezeljeni nadimak
    Posts: 435
    Joined: 18/08/2007 23:39

    #19

    Post by nezeljeni nadimak »

    @domacine

    Po kojim kriterijima si izabrao grb Kraljevine SHS, a ne recimo grb Austro-ugarske monarhije ili Otomanskog carstva?

    Kako to da tako degradirate toliko omiljenu rijec Ripablik (of Serpska), paleci se na neke davno propale kraljevine?

    Nije valjda da je do Ronhila? Je li mu to malo premijerska funkcija, pa se sad zapalio da bude i kralj Kraljevine Republike Srpske? :lol:
    Hocete li mu nabaviti zlatnu krunu kao ovu s grba i krunisati ga u Laktasima?

    Molim ozbiljan i argumentovan odgovor, jer ako predlazes nesto, onda je red da to pokusas i odbraniti :oops:
    Last edited by nezeljeni nadimak on 16/09/2007 19:33, edited 1 time in total.
    User avatar
    cyprus
    Posts: 39272
    Joined: 21/03/2007 22:00
    Location: Σαράγεβο / Saraybosna

    #20 Re: Novi grb RS

    Post by cyprus »

    Prozor wrote:Evo da ti nacrtam...

    Taj orao je cetnicki simbol! Pod njim su se borili cetnici u II sv. ratu a ne Partizani, i pod njim je izvrsena agresija i genocid nad BiH i Bosnjacima od strane cetnika 1992-1995! On moze biti simbol Srbije koliko god zele, njima na obraz... Ali moju rodnu opcinu to strasilo nece prestavljati! Niti ikada biti legitiman u Drzavi BiH!
    Prijedlog za grb je glup, al nisam se zato javio. Ovaj orao gore nije četnički simbol. Samo toliko. Hvala. :D :roll:
    User avatar
    Prozor
    Posts: 4178
    Joined: 23/05/2007 00:54

    #21 Re: Novi grb RS

    Post by Prozor »

    cyprus wrote:
    Prozor wrote:Evo da ti nacrtam...

    Taj orao je cetnicki simbol! Pod njim su se borili cetnici u II sv. ratu a ne Partizani, i pod njim je izvrsena agresija i genocid nad BiH i Bosnjacima od strane cetnika 1992-1995! On moze biti simbol Srbije koliko god zele, njima na obraz... Ali moju rodnu opcinu to strasilo nece prestavljati! Niti ikada biti legitiman u Drzavi BiH!
    Prijedlog za grb je glup, al nisam se zato javio. Ovaj orao gore nije četnički simbol. Samo toliko. Hvala. :D :roll:
    Nego?
    User avatar
    cyprus
    Posts: 39272
    Joined: 21/03/2007 22:00
    Location: Σαράγεβο / Saraybosna

    #22 Re: Novi grb RS

    Post by cyprus »

    Prozor wrote:
    cyprus wrote:
    Prozor wrote:Evo da ti nacrtam...

    Taj orao je cetnicki simbol! Pod njim su se borili cetnici u II sv. ratu a ne Partizani, i pod njim je izvrsena agresija i genocid nad BiH i Bosnjacima od strane cetnika 1992-1995! On moze biti simbol Srbije koliko god zele, njima na obraz... Ali moju rodnu opcinu to strasilo nece prestavljati! Niti ikada biti legitiman u Drzavi BiH!
    Prijedlog za grb je glup, al nisam se zato javio. Ovaj orao gore nije četnički simbol. Samo toliko. Hvala. :D :roll:
    Nego?
    Možda srpski? :roll:
    nezeljeni nadimak
    Posts: 435
    Joined: 18/08/2007 23:39

    #23 Re: Novi grb RS

    Post by nezeljeni nadimak »

    Prozor wrote:
    cyprus wrote:
    Prozor wrote:Evo da ti nacrtam...

    Taj orao je cetnicki simbol! Pod njim su se borili cetnici u II sv. ratu a ne Partizani, i pod njim je izvrsena agresija i genocid nad BiH i Bosnjacima od strane cetnika 1992-1995! On moze biti simbol Srbije koliko god zele, njima na obraz... Ali moju rodnu opcinu to strasilo nece prestavljati! Niti ikada biti legitiman u Drzavi BiH!
    Prijedlog za grb je glup, al nisam se zato javio. Ovaj orao gore nije četnički simbol. Samo toliko. Hvala. :D :roll:
    Nego?
    I ja pitam, nego?
    zavrzlama
    Posts: 10305
    Joined: 15/01/2006 18:35

    #24

    Post by zavrzlama »

    Prijedlog za grb je glup, al nisam se zato javio. Ovaj orao gore nije četnički simbol. Samo toliko. Hvala.




    Miso je mali kad treba po drva u podrum....a Miso je veliki kad treba u kino....ovu sam pricu citao u prvom razredu osnovne skole davne 1973-e....

    Kad je u pitanju uloga cetnika u agresiji na BIH..oni su bad boy's....kad treba zadrzati grb koji su koristili isti ti cetnici onda je grb samo srpski a ne cetnicki.. :-)


    onda kada BIH srbe se totalno budu distancirali od cetnistva i njihove ideologije ja cu biti spreman prihvatiti i njihovo obiljezje ko srpsko a ne ko cetnicko...sve dotle ce dvoglavi orao biti asocijacija zla i cetnistva...
    User avatar
    Citizen-X
    Posts: 1533
    Joined: 27/04/2007 13:42
    Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

    #25 Re: Novi grb RS

    Post by Citizen-X »

    sinus wrote:
    domacin wrote:Da li vam je ovo prihvatljivo.

    Image

    Ustavni sud je ukinuo grb RS jer na njemu nije bilo elemenata koji predstavljaju druga dva konstitutivna naroda.

    Ovdje ima tih elemenata pa bi trebao biti ustavan.
    Image

    Hajd sve je u redu ali što ste i Dance ubrojali u grb RS :D :D
    Mozda misli da ce tako uc' brze u E-U :D :D :faraon1:


    Nego domacin izgleda ima prejakog cacu da mu finansira njegovo prazno vrijeme crtajuci u Corelu :D

    Ja bih nabrzaka mog'o nacrtat viziju buduce Srbije i to na pola toalet papira :D - a mozda ni tol'ko :D
    Locked