Bin Laden voli Chomskog

User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#1 Bin Laden voli Chomskog

Post by Faust »

"U svom govoru Bin Laden je pohvalio znamenitog američkog lingvista i proturatnog pisca Noama Chomskog kao "jednog od najsposobnijih ličnosti" u američkom narodu..." (Index.hr)

Chomsky predsjednik SAD-a?
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#2

Post by rashomon »

ImageImage

ASTA LA VICTORIA SIEMPRE

Che Bin
klixober
Posts: 5743
Joined: 20/09/2006 14:12

#3

Post by klixober »

Sve su to ista govna.
Chomsky je negirao genocid u Srebrenici,pocasni je clan SANU,kritikovao je NATO napad na Srbiju itd.
Uglavnom ne iznenaduje me.I Milosevic ga je volio.
callmethebreeeze
Posts: 7343
Joined: 22/04/2005 22:37
Location: Svedska

#4 Re: Bin Laden voli Chomskog

Post by callmethebreeeze »

Faust wrote:"U svom govoru Bin Laden je pohvalio znamenitog američkog lingvista i proturatnog pisca Noama Chomskog kao "jednog od najsposobnijih ličnosti" u američkom narodu..." (Index.hr)

Chomsky predsjednik SAD-a?
bin ladin voli i novinara robert fiska, a ovome je to "onako" draog, izgleda :D
Mujko
Posts: 118
Joined: 06/12/2006 16:17
Contact:

#5

Post by Mujko »

Mislim da je naprije Bin laden izgubio kompas. On nema pravo nijednu drzavu pozivati da primi Islam. To moze samo uciniti Halifa. Muslimani sada nemaju Halifu, i ta njegova poruka moze samo stetiti pozitivnom sirenju Islama i zdrave Islamske misli.
rashomon
Posts: 1107
Joined: 15/01/2003 00:00
Location: "Bolestan; gostima pozdrav s poštovanjem!"

#6

Post by rashomon »

komeba wrote:Sve su to ista govna.
Chomsky je negirao genocid u Srebrenici,pocasni je clan SANU,kritikovao je NATO napad na Srbiju itd.
Uglavnom ne iznenaduje me.I Milosevic ga je volio.
Ja sve očekujem da će uvaženi akademici jednog dana stati u odbranu svog kolege, no ništa.

Niti ko da prdac ispusti. Ispade Noam veći četnik od Miloševića, gledajući SuX forum.
User avatar
darius_maximus
Posts: 3252
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#7

Post by darius_maximus »

rashomon wrote:
komeba wrote:Sve su to ista govna.
Chomsky je negirao genocid u Srebrenici,pocasni je clan SANU,kritikovao je NATO napad na Srbiju itd.
Uglavnom ne iznenaduje me.I Milosevic ga je volio.
Ja sve očekujem da će uvaženi akademici jednog dana stati u odbranu svog kolege, no ništa.

Niti ko da prdac ispusti. Ispade Noam veći četnik od Miloševića, gledajući SuX forum.
A od cega i ko da ga brani? Chomsky je lingvista, i ne znam zasto danas svi imaju potrebu da trune o nekim sestim stvarima, koje se uopste njih ne ticu? I onda ga jos neko treba braniti? Sam pao sam se ubio, nek' prica sta hoce, ali onda svako moze imati i svoje misljenje o njemu...
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#8

Post by osa »

bin laden ne voli nikog.
nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#9

Post by nezeljeni nadimak »

Bin Laden voli G. Busha.

G. Bush voli Bin Ladena.

Noam Chomsky voli Slobu.

Slobici vole i Slobu i Noama,

Mozda i Slobo jos uvijek voli Noama.


:oops:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#10

Post by danas »

a mozda bin laden voli i slobu? :D
nezeljeni nadimak
Posts: 435
Joined: 18/08/2007 23:39

#11

Post by nezeljeni nadimak »

Nije mozda, vec sam siguran, ali ne samo to.

Slobici vole Bin Ladena, a vjerovatnoca je da i Slobo jos uvijek voli Bin Ladena.

Slobici mrze NATO i USA, ali vole Georgea Busha.

:oops: :D
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#12

Post by Faust »

nezeljeni nadimak wrote:Nije mozda, vec sam siguran, ali ne samo to.

Slobici vole Bin Ladena, a vjerovatnoca je da i Slobo jos uvijek voli Bin Ladena.

Slobici mrze NATO i USA, ali vole Georgea Busha.

:oops: :D
Zapetljano...
Beslija
Posts: 470
Joined: 27/05/2006 15:23

#13

Post by Beslija »

Bin Laden??:shock:
Covjek se javi svake dvije godine na nekoj polusatnoj kaseti... i omoguci Bush-u dodatne 4 godine .... i kazu amerikanci nisu glupi...
User avatar
cartman
Posts: 1106
Joined: 02/12/2004 13:31

#14

Post by cartman »

Bin Laden je glavni.. vidite kako je fino obrijao bradu , bas je cool posto :D
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#15

Post by Bea_Trix »

Bin Laden je hoax :D

kad smo vec kod kratkih izjava
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#16

Post by lady midnight »

Beslija wrote:Bin Laden??:shock:
Covjek se javi svake dvije godine na nekoj polusatnoj kaseti... i omoguci Bush-u dodatne 4 godine .... i kazu amerikanci nisu glupi...
upravo tako.


nego shto se tiche chomskog: ja priznajem da sam tog tipa jako poshtovala - jeste on po struci "samo" lingvista, ali je bio i jedna od moralnih ikona antiimperijalistichkih pokreta, chovjek koji je oshtro i precizno raskrinkavao americhku ( i inache zapadnu) hipokriziju kad se radi o vanjskoj politici. i to josh uvijek chini, i za to mu skidam kapu (usput - lingvistika, odnosno jezik i retorika igraju i te kakvu ulogu u legitimiranju politichkih poteza).

ali njegove izjave o srebrenici su me shokirale, razocharale, rastuzhile - kao shto su me shokirale i izjave mnogobrojnih zapadnih ljevichara na tu temu (shta reci za petera handkea, jednog od mojih nekada najomiljenijih dramatichara - prije nego shto je pocheo udarati u srbo-fashistichke diple :roll: :roll:)
i tada sam skontala (ili bar za sebe donijela taj zakljuchak) da chomskom i nije stalo toliko da shvati poziciju zhrtava ili da se zalozhi za pravdu, koliko do toga da se na udar stavi americhka politika pod svaku cijenu, pa chak i kad je cijena biranje "saveznika" (ovo u prenesenom smislu) sa kojima sigrno nema nishta zajednichkog osim negativnog stava prema americhkoj realpolitici.
on se recimo jednom vec bio dobro zeznuo - i to po pitanju zlochina koji je pochinio crveni kmer u kambodzhi, i kasnije se, manje-vishe neuspjeshno, pokushao rehabilitirati nekakvim relativizirajucim izjavama.

samo jedno nije skontao, odnosno ako jeste, onda to ignorira: da i njega nezheljeni pojedinci biraju kao "saveznika" upravo zbog svoje kritike prema sjedinjenim drzhavama - kao shto je uradio hugo chavez na onoj vec legendarnoj sjednici ujedinjenih nacija, gdje je delegatima vatreno preporuchio chomskijev "hegemony or survival", pa se prichalo (ne znam je li istina) da je knjiga slijedeceg dana bila rasprodata po knjizharama shirom juzhne amerike :D

sad to isto chini i bin laden (polazeci od toga da je ova izjava autentichna) - po principu "ko je protiv americhke globalne hegemonije, s nama je". to shto je to obichni bullshit, ne pije vode kod onih koji vole da pojednostave neke stvari, da se ne bi umorili razmishljajuci.
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#17

Post by pitt »

al vidjeste li sto se ko malo ofarbo na ovoj kaseti zadnjoj :D:D sijede u bradi ni za lijeka :D:D:D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#18

Post by danas »

pitt wrote:al vidjeste li sto se ko malo ofarbo na ovoj kaseti zadnjoj :D:D sijede u bradi ni za lijeka :D:D:D
a i nos mu ko feder, zas malo pljosnat, cas malo uzak i spicast... :oops: :D :D :D
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#19

Post by pitt »

a bogami po glasu kazu da je on :D:D:D neka prvobitna analiza :D:D
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#20

Post by lady midnight »

pitt wrote:a bogami po glasu kazu da je on :D:D:D neka prvobitna analiza :D:D
jest - da ga nisu snimali tokom 1980ih, kad je bio redovan gost u bijeloj kuci :oops: :oops: ne bi li sredio koji poslic u afghanistanu, a bogami i pokoji mali business-chic od koje milijardice za rodbinu :roll: :roll: :roll:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#21

Post by danas »

lady midnight wrote:
pitt wrote:a bogami po glasu kazu da je on :D:D:D neka prvobitna analiza :D:D
jest - da ga nisu snimali tokom 1980ih, kad je bio redovan gost u bijeloj kuci :oops: :oops: ne bi li sredio koji poslic u afghanistanu, a bogami i pokoji mali business-chic od koje milijardice za rodbinu :roll: :roll: :roll:
ustedi mi tipkanja... :roll:
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#22

Post by Faust »

danas wrote:
lady midnight wrote:
pitt wrote:a bogami po glasu kazu da je on :D:D:D neka prvobitna analiza :D:D
jest - da ga nisu snimali tokom 1980ih, kad je bio redovan gost u bijeloj kuci :oops: :oops: ne bi li sredio koji poslic u afghanistanu, a bogami i pokoji mali business-chic od koje milijardice za rodbinu :roll: :roll: :roll:
ustedi mi tipkanja... :roll:
Bin Laden u Bijeloj kući??? Nemoguće???
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#23

Post by lady midnight »

Faust wrote:
danas wrote:
lady midnight wrote: jest - da ga nisu snimali tokom 1980ih, kad je bio redovan gost u bijeloj kuci :oops: :oops: ne bi li sredio koji poslic u afghanistanu, a bogami i pokoji mali business-chic od koje milijardice za rodbinu :roll: :roll: :roll:
ustedi mi tipkanja... :roll:
Bin Laden u Bijeloj kući??? Nemoguće???
a shto bi to bilo nemoguce? :D
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#24

Post by Faust »

lady midnight wrote:
Faust wrote:
danas wrote: ustedi mi tipkanja... :roll:
Bin Laden u Bijeloj kući??? Nemoguće???
a shto bi to bilo nemoguce? :D
Pa on je njihov najveći neprijatelj. Oni žive u demokratskom društvu. Narod ih je izabrao. Nikad narodu ne lažu. A kažu da je Bin Laden neprijatelj. A takav neprijatelj nije nikad mogao biti prijatelj...
User avatar
lady midnight
Posts: 2624
Joined: 24/04/2007 16:06
Location: iznad oblaka

#25

Post by lady midnight »

Faust wrote:
lady midnight wrote:
Faust wrote: Bin Laden u Bijeloj kući??? Nemoguće???
a shto bi to bilo nemoguce? :D
Pa on je njihov najveći neprijatelj. Oni žive u demokratskom društvu. Narod ih je izabrao. Nikad narodu ne lažu. A kažu da je Bin Laden neprijatelj. A takav neprijatelj nije nikad mogao biti prijatelj...
ma upravu si ti... kad prokontam, stvarno je nemoguce, u demokratskom :D drushtvu, sa izrazito istinoljubivim liderima :D k tomu josh, da prostish, kompjuterski.... pardon, demokratski :D izabranim :D koji raspolazhu slonovskim pamcenjem :D:D

absolutely impossible :D
Post Reply