Otpor stoko!!!

BigGringo

Post by BigGringo » 11/01/2008 22:21

volvoxII wrote:hajd sta kukate

bice bolje

ja sam evo na odmoru

idem deset dana na skijanje

u francuske Alpe

mozda neko od vas bude isto tamo

pa da se trefimo

na kafu
Trefite se vi ovdje na kauču, ko zna hoće li na KAFU biti prijatno i to jos u faranceskoj.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 17/01/2008 10:47

Nekako mislim da će sazrijeti vrijeme da ljude ne bude strah izaći na ulicu za jedno mjesec dana, kad ih u potpunosti zahvate sva ova poskupljenja i neplanski rad vlada. Kad gebira otanji i kad se ne bude imalo skoro pa šta jesti... onda će sazrijeti i doći će vrijeme da se političari koji sad misle da su bogom dati malo zabrinu.. i zapitaju...

Mada možda se i varam i ljudi su nakupovali brašna ulja i soli... i laganao će se dovijati i izmišljati jela kao u ratu..... i biće sretni jer se ne puca.....

Sabura narode, sabura i strpljenja... šta te briga kao da si mačka pa imaš devet života........

Život je jedan ... živi ga Fikreta.....

testament

Post by testament » 17/01/2008 10:54

uvjek dobar gost wrote:Nekako mislim da će sazrijeti vrijeme da ljude ne bude strah izaći na ulicu za jedno mjesec dana, kad ih u potpunosti zahvate sva ova poskupljenja i neplanski rad vlada. Kad gebira otanji i kad se ne bude imalo skoro pa šta jesti... onda će sazrijeti i doći će vrijeme da se političari koji sad misle da su bogom dati malo zabrinu.. i zapitaju...

Mada možda se i varam i ljudi su nakupovali brašna ulja i soli... i laganao će se dovijati i izmišljati jela kao u ratu..... i biće sretni jer se ne puca.....

Sabura narode, sabura i strpljenja... šta te briga kao da si mačka pa imaš devet života........

Jarane iz tvojih usta u božje uši,ali nažalost ovo neće ući u uši onih koji bi trebali da izađu na ulice,pošto njihovim ušima odzvanja aspirin-novi hit seke aleksić,ostalo njih ne interesuje.Kao što si rekao oni će da jedu,šnicle od prezle,solo grah i riže-samo da ne puca,da se ima malo za goriva,za janje prvomajsko i da svira ceca,seka,dara,mara...

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 17/01/2008 10:57

testament wrote:
uvjek dobar gost wrote:Nekako mislim da će sazrijeti vrijeme da ljude ne bude strah izaći na ulicu za jedno mjesec dana, kad ih u potpunosti zahvate sva ova poskupljenja i neplanski rad vlada. Kad gebira otanji i kad se ne bude imalo skoro pa šta jesti... onda će sazrijeti i doći će vrijeme da se političari koji sad misle da su bogom dati malo zabrinu.. i zapitaju...

Jarane iz tvojih usta u božje uši,ali nažalost ovo neće ući u uši onih koji bi trebali da izađu na ulice,pošto njihovim ušima odzvanja aspirin-novi hit seke aleksić,ostalo njih ne interesuje.Kao što si rekao oni će da jedu,šnicle od prezle,solo grah i riže-samo da ne puca,da se ima malo za goriva,za janje prvomajsko i da svira ceca,seka,dara,mara...
:music2: :sleep: nešto ovako...

Slažem se i dijelim mišljenje.... il zabrinutost

testament

Post by testament » 17/01/2008 11:20

Nažalost ipak dijelimo zabrinutost,i to što je najgore ja radim,ne fali mi ništa(osim odgovarajućeg pasoša) i opet sam se zad`o sa razmišljanjem šta i kako,a ova bagra i fukara koju zovemo narodom neće da stavi u pogon nijednu moždanu ćeliju,tako da možemo podijeliti i osjećaje ravnodušnosti,jer mi smo manjina koja razmišlja,a većini je izgleda dobro.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 17/01/2008 11:23

I sam sam takav još sam se odvojio od roditelja, mislim sa stanom... ali gledam dovoljno unaprijed da sam zabrinut kojim putem smo pristali da nas povedu... kao ovčice... beee.... beeee. meeee.....

A jeste većina populacije se zadovoljava animalnim nagonima i njihovim upražnjavanjem bez da se zapitaju šta i kako sutra, uhvatili se gradova oni koji su ih na slici prije samo mogli vidjeti i dobro im ko fol....

dinozi

Post by dinozi » 19/01/2008 15:18

Ma kakvih poljoprivrednika, to su sve Lijanovicevi ljudi.
Ako zelite pomoci nasu privredu i nase ljude, pazite sta kupujete i gdje kupujete.
Kupujte domace artikle u domacim objektima.
Ostalo ce doci samo po sebi.

newone

Post by newone » 21/01/2008 02:41

Ima jedan problem koji ce se Bosancima i Hercegovcima zbog njihove inertnosti "danas" da nesto promjene, razbiti o glavu "sutra" kada dodju do penzije i starosti.
Naime u kapitalizmu drzava ti nije duzna obezbijediti penziju, a cesto niti zdravstvenu zastitu po stare dane. Postoje doduse drzavne penzije na Zapadu, ali su one apsolutno nedostatne da penzioner zadovolji i minimum svojih potreba u starosti.
Zato ljudi na Zapadu "danas" odvajaju dio svoje zarade, i to dobar dio, na privatne penzione fondove da bi im taj novac u kombinaciji sa drzavnom penzijom u starosti bio dovoljan da dostojanstveno prozive starost.
Sta misle o tome milioni Bosanaca i Hercegovaca danas u Bosni! Ako su nezaposleni, ako su im male i neredovne plate, ako rade na crno,....,pa kako misle sutra otici u penziju i od cega ce u penziji da zive uopste!!!
Ovo je jako ozbiljan problem za generacije i generacije Bosanaca koji bi danas trebali raditi punom parom i praviti novac i dijelom taj novac finansirati za stare dane.
I kao sto kazu, ne pita starost gdje je bila mladost.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 22/01/2008 10:50

leticija (citat):
Ovo su rijeci njemackog pastora Martina Niemöllera:

"Najprije su došli po komuniste - nisam se bunio zbog toga, jer nisam bio komunist.
Onda su došli po Židove - nisam se bunio zbog toga, jer nisam bio Židov.
Onda su došli po katolike - nisam se bunio zbog toga, jer sam bio protestant.
Onda su došli po sindikaliste - nisam se bunio zbog tog, jer nisam bio sindikalist.
Onda su došli po mene. Ali nije više bilo nikoga da se buni zbog toga."

Svaka čast Leticija podsjetila si me na neka razmišljanja o sebičnosti, gluposti i čemu sve ne kod naših ljudi.

Dok po svakog od nas ne dođe ovaj naci sistem zasnovan na segregaciji i podjelama, na razlikama koje se podcrtavaju a ne služe kao bogatstvo društva...
Kako onda očekivati napredak il neki oblik socijalnog osvješćenja ako znamo da u glavama naših ljudi još postoje podjele na naše i njihove iako je ta podjela skrojena zbog političara i njihovog hajra... mi smo tu priču popušili nako......

No kako su ova poskupljenja ovolika nastupila, kako su nam premijeri entiteta udarili na džepove bez imalo stida... jel sazrijelo vrijeme i jesu li noćne straže počele nam kucati na vrata.....

Što prije skontamo prije će nam biti bolje... a vama entitetskim premijerima hvala puno jer se trudite "otvoriti" nam oči....

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 28/01/2008 09:37

Rješenje?
Put do istog...?

Ima li iko kakvih konstruktivnih ideja, ako se izuzme nasilje zbog nasilja....

zrikavac48

Post by zrikavac48 » 28/01/2008 17:14

uvjek dobar gost wrote:
testament wrote:

:music2: :sleep: nešto ovako...

Slažem se i dijelim mišljenje.... il zabrinutost

Sve je to zalosna istina. Sta treba Bosancu ili Hercegovcu da se dogodi,pa da poduzme aktivnosti za promijene?

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 29/01/2008 10:20

Uvijek sam nas smatrao nekako ljudima (mislim na Bosance i Hercegovce) koji su spremni da se bore za neke ideale i da se suprotstave nepravdi, no kao da je zavladala neka masovna hipnoza na dijelu i da je većina omamljena.... :x

Otpor stoko.....

popajic

Post by popajic » 31/01/2008 09:54

uvjek dobar gost wrote:Uvijek sam nas smatrao nekako ljudima (mislim na Bosance i Hercegovce) koji su spremni da se bore za neke ideale i da se suprotstave nepravdi, no kao da je zavladala neka masovna hipnoza na dijelu i da je većina omamljena.... :x

Otpor stoko.....

Jeste,masovna omamljenost uzrokovana ispiranjem mozga koje se izvrsilo pod dugotrajnom narkozom.Nad nama.Jer smo to prihvatili.
E,sad,kome da se odupiremo? Njima kojima sami dozvolismo da nas operisu ?
Kad dodjemo sebi(ako se to ikad desi) onda se moramo oduprijeti svim ovim ublehama kojima nas zasipaju i mucnuti malo vlastitim mozgom.Ako ista od njega ostane.
Inace sam optimista samo u ovom slucaju nisam.

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 04/02/2008 13:40

Tako nekako u prevodu, sami sebi smo odrezali granu na kojoj sjedili smo...

Sami smo se opustili, a onda propustili priliku živjeti normalno... tako isto sami se moramo i probuditi, no imamo li dovoljno hrabrosti, iskrenosti, ideala, morala.. il su nam oraha puni džepovi i pod njihovim pritiskom žrtvovali smo budućnost i djece svoje... i njihove... i ko zna koliko generacija zbog linije manjeg otpora osuđeno je na ...... nešto što životom trebalo bi se zvati.....

Koliko svjesnih može prodrmati ovoliko nesvjesnih........

uvjek dobar gost

Post by uvjek dobar gost » 12/02/2008 12:18

Mislite li da je nasilje epitet, pridjev il karakteristika samo glavnog grada Bosne i Hercegovine, stvarno mislite da recimo seksualno zlostavljanje maloljetnica u Derventi nije posljedica nefunkcionisanja sistema, mislite da se ubistva ne zbivaju širom naše zemlje, mislite li fakat da ste sigurni od lokalnih moćnika i kabadahija koji zakon tumače i sprovode na svoj način.

Zar fakat ne vidite uzroke ovakvog stanja i ne naslućujete kuda nas to vodi, zar Vas nije strah posljedica?
kakav svijet ostavljamo mladima, čemu ih učimo, a šta oni sami uče, čemu ih pak uči obrazovni sistem zasnovan na podjelama i aparthejdu...?

Jeli nam dosta šupljih priča, praznih izgovora, prebacivanja odgovornosti... zar ne mislite da fakat dosta je.... i da nadležni u svim gradovima, kantonima, opštinama-općinama, entitetima trebaju konačno da odgovaraju za sav nerad, sav lopovluk, kriminal, za sve malverzacije, za sve podvale, ma za sve ovo oko nas....?????

Mostar, Tuzla, Zenica, Banja Luka, Doboj, Bijeljina, Jajice, Bihać, Stolac, Glamoč, Bosanski Novi, Travnik, Kalesija, Tešanj, Maglaj ,Vareš...... to nisu ništa sigurniji gradovi od Sarajeva, nisu ni nesigurniji... danas sve je u pet deka..

Pitanje samo je kad sami sebi priznati ćemo da smo i sami svojom šutnjom i odobravanjem prešutnim saučesnici, sami smo dio tala i dio ovog gramzivog, pohlepnog i nečasnog sistema koji u nama ubija sve naše dobre osobine i budi u nama nešto što ni sami htjeli, možda, postati nismo.

Otpor ljudi, pobuna ,buna, ustanak... nazovimo to kako hoćemo, ali zar zaista trebaju ginuti djeca da mi skontali bi sve mane svoje, sve mane sistema za koji nas političari uvjeravaju da je skoro pa savršen....

natjerajmo ih da rade posao za koji su itekako dobro plaćeni, možda čak i previše...

Na ulicu nas nije istjeralo lažno ulje iz robnih rezervi, poskupljenja silna to uspjela nisu,ni memava pšenica, svakodnevna politikacija reforme policije, siromaštvo to uspjelo nije... ni nepravda koja je očigledna na svakom koraku.... šta to sa nama se desilo da postali smo kameni spavači... da smo toliko otvrdnuli da jedno smrt maloljetnih osoba uspjela nas je šokirati.....

valter071

Post by valter071 » 14/02/2008 20:23

A sada nešto vezano za Denisa:

STILOM A NE SILOM!!

Molim vas pridružite se tihom protestu koji se dešava i izvjesite crvenu tkaninu na prozor ili balkon u znak protesta protiv nasilja i korupcije. Crvena tkanina predstavlja i simbolizira prolivenu krv nedužnih i pravednika u Sarajevu. Simbolizira Denisovu krv. Ružu Sarajeva i srce Sarajeva koje se poklanja svaki SFF. Neka Sarajevo pokloni svoje srce Denisu za ovo krvavo Valetinovo.

Hvala

planamac

Post by planamac » 16/02/2008 02:44

:D

Post Reply