Sedmogodišnjak osumnjičen za terorizam

Post Reply
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#1 Sedmogodišnjak osumnjičen za terorizam

Post by Bosanac sa dna kace »

Super opasni sedmogodišnji terorista

Kada je britanska obitelj Nadeem svog sina, zbog njegovog izvrsnog uspjeha u školi, odlučila nagraditi putovanjem na Floridu, nisu ni očekivali u što će se taj put pretvoriti. Sedmogodišnji Javaid zaustavljen je na dva američka aerodroma zbog sumnji da je terorist.

Oba puta je podvrgnut višesatnoj sigurnosnoj provjeri, zbog kojih je obitelj propustila zakazani let kući.

Javaidova nesreća je bila u tome što dijeli ime i prezime s 39-godišnjim Pakistacem koji je bio jedan od osumnjičenih za teroristički napad u New Yorku 2001. godine. S obzirom da popis potencijalnih terorista ne sadrži podatke o datumu rođenja, Javid je prilikom pregleda putovnica izdvojen, te mu je zabranjen pristup zrakoplovu, piše Nacional

Nakon brojnih sigurnosnih provjera koje su trajale više od pet sati, obitelji Nadeemu je ipak dopušten nastavak putovanja. Nakon Orlanda, isto se ponovilo i u zračnoj luci u Philadelphiji.

Zbog svega doživljenog dječak se danas boji letjenja avionom, a otac razmišlj o tužbi protiv američkih federalnih vlasti.

Nacional / T-portal
fakat poceo sam vjeovat ''pricama'' da su i na Guantanamo odveli sedmogodisnje djecake :-?

P.S. ja se odavno spremio...
kujundzija
Posts: 80
Joined: 24/05/2007 17:33

#2 Re: Sedmogodišnjak osumnjičen za terorizam

Post by kujundzija »

Bosanac sa dna kace wrote:
Super opasni sedmogodišnji terorista

Kada je britanska obitelj Nadeem svog sina, zbog njegovog izvrsnog uspjeha u školi, odlučila nagraditi putovanjem na Floridu, nisu ni očekivali u što će se taj put pretvoriti. Sedmogodišnji Javaid zaustavljen je na dva američka aerodroma zbog sumnji da je terorist.

Oba puta je podvrgnut višesatnoj sigurnosnoj provjeri, zbog kojih je obitelj propustila zakazani let kući.

Javaidova nesreća je bila u tome što dijeli ime i prezime s 39-godišnjim Pakistacem koji je bio jedan od osumnjičenih za teroristički napad u New Yorku 2001. godine. S obzirom da popis potencijalnih terorista ne sadrži podatke o datumu rođenja, Javid je prilikom pregleda putovnica izdvojen, te mu je zabranjen pristup zrakoplovu, piše Nacional

Nakon brojnih sigurnosnih provjera koje su trajale više od pet sati, obitelji Nadeemu je ipak dopušten nastavak putovanja. Nakon Orlanda, isto se ponovilo i u zračnoj luci u Philadelphiji.

Zbog svega doživljenog dječak se danas boji letjenja avionom, a otac razmišlj o tužbi protiv američkih federalnih vlasti.

Nacional / T-portal
fakat poceo sam vjeovat ''pricama'' da su i na Guantanamo odveli sedmogodisnje djecake :-?

P.S. ja se odavno spremio...
A sta je drugo bilo i ocekivati to ti je njihova takozvana demokratia mamicu im njihovu ,jos malo pa ce poceti sumnjati da je terorista i ono dijete sto se zacelo u majcinom stomaku.Eh da mu je bilo ime Dzon mjesto Javaid nebih nikakvih problema imao ali posto je Javaid onda ima tu problem neki,tako to oni vide.
User avatar
Woody
Posts: 1690
Joined: 17/12/2003 00:00
Location: Jedna država, dva entiteta, tri naroda, četiri pičke materine

#3

Post by Woody »

Sta je tu cudno? Najobicnija greska, ili mjera predostroznosti. Zamislite samo situaciju da se na Sarajevskom aerodromu oglasava da sedmogodisnjaka sa imenom Radovan Karadzic ceka mama. Hajde ljudi ne budite smjesni, pa Ameri su u ratu i to do grla. Bice toga jos.
User avatar
Dirty Harry
Posts: 1238
Joined: 09/08/2003 00:00

#4

Post by Dirty Harry »

Woody wrote:Sta je tu cudno? Najobicnija greska, ili mjera predostroznosti. Zamislite samo situaciju da se na Sarajevskom aerodromu oglasava da sedmogodisnjaka sa imenom Radovan Karadzic ceka mama. Hajde ljudi ne budite smjesni, pa Ameri su u ratu i to do grla. Bice toga jos.

Greška ok, ali da im je trebalo 5 sati sigornosnih provjera da skontaju da mali nije taj .... :?
Shamrock
Posts: 380
Joined: 31/10/2006 12:13

#5

Post by Shamrock »

Ajde molim te ko da je nasa policija brza :D
Bubamaja
Posts: 80
Joined: 13/08/2004 15:49

#6

Post by Bubamaja »

Jeste Ameri su u ratu. Zive u strahu i od svoje sjenke. Ne treba im vise ni bombi ni terorizma dovoljno im je i ovo.Teroristi su vec postigli svoj cilj. Nema nista gore nego biti u strahu i iscekivati gdje ce ...to znamo mi koji smo imalo proveli u ratu....
Koliko vidim Bush vodi politiku zastrasivanja i u zemlji i u svijetu. Kad mu se zadrma pod guzicom odmah objavi veci nivo bezbjednosti ( kako ono ide zuti , pa narandjasti....'vako nekako) i svi se usute....isto ko kod nas sve je dobro samo da ne puca.....
A vanjska politika mu je isti fol, ne budete li dobri pronaci cemo vam atomsko naoruzanje ili teroriste u zemlji.....

Pa dobro igraju li ikakvu ulogu godine ovog djeteta..... :x
Ja bih ih tuzila momentalno, za nanesenu stetu i dusevne boli. halooo to je dijete od sedam (7) godina. Sta treba da citav zivot ima traume zbog njihove glupe "greske" ili administracije. Komjuter preopoznao ime, mos'mislit'...... pa moglo je dijete i u kolicima da se tako zove.... :x
A sto me razljuti jutrom....cccc
kujundzija
Posts: 80
Joined: 24/05/2007 17:33

#7

Post by kujundzija »

Woody wrote:Sta je tu cudno? Najobicnija greska, ili mjera predostroznosti. Zamislite samo situaciju da se na Sarajevskom aerodromu oglasava da sedmogodisnjaka sa imenom Radovan Karadzic ceka mama. Hajde ljudi ne budite smjesni, pa Ameri su u ratu i to do grla. Bice toga jos.
Nije samo da su u ratu do grla nego su i u ratu i u strahu i u govnima da izvinete na izrazu su do grla.Pune im se gace od straha i kad neko zvace zvaku pa napuse balon pa ono pukne odmah Ameri i Englezi napune gace od straha misleci da je negdje bomba roknula
User avatar
Enigma29
Posts: 97
Joined: 21/08/2007 22:04
Location: Tu i tamo

#8

Post by Enigma29 »

kujundzija wrote:
Pune im se gace od straha i kad neko zvace zvaku pa napuse balon pa ono pukne odmah Ameri i Englezi napune gace od straha misleci da je negdje bomba roknula
Pa sta ? Punile su se i meni gace od straha zbog cetnika......i vjeruj ni nakon 5 godina na "slobodnom" mi nisu prestale da se pune.....a dovoljan je bio zvuk aviona kad proleti da se trznem.....Tek sad nakon toliko godina se osjecam sigurnom,donekle....

:x
Dakle...
User avatar
Bosanac sa dna kace
Posts: 9905
Joined: 27/06/2005 20:21
Location: ponutrače

#9

Post by Bosanac sa dna kace »

treba stvarno biti nadareno debilan pa optuziti dijete od 7 godina za napad 2001 godine kada nije imalo ni pune 2 godine. :-?
Hendrix
Posts: 4114
Joined: 27/02/2004 00:00

#10

Post by Hendrix »

Bubamaja wrote:Jeste Ameri su u ratu. Zive u strahu i od svoje sjenke. Ne treba im vise ni bombi ni terorizma dovoljno im je i ovo.Teroristi su vec postigli svoj cilj. Nema nista gore nego biti u strahu i iscekivati gdje ce ...to znamo mi koji smo imalo proveli u ratu....
Koliko vidim Bush vodi politiku zastrasivanja i u zemlji i u svijetu. Kad mu se zadrma pod guzicom odmah objavi veci nivo bezbjednosti ( kako ono ide zuti , pa narandjasti....'vako nekako) i svi se usute....isto ko kod nas sve je dobro samo da ne puca.....
Ma kakvi teroristi , da nije američke vlade u USA bi se i danas bojali komunista ko đavla.Svima preporučujem da gledaju emisiju na Discovery channel War tapes , vojnici u Iraku snimali svakodnevni život i ne mogu da vjerujem da su ono objavili a da ih Bush nije sjebo.Otvoreno govore sve kako je i koliko se tu para potroši u privatnom sektoru te kako ginu čuvajući kamione sa hamburgerima privatnih firmi.
Inače ako Al Qaida tako mrzi ameriku i njenu vladu pa što je ne uništi? Ko da je to problem toliki , eno u Albaniji se Bush grlio s ljudima , gdje su teroristi bili? Zašto uvijek ginu nevini prolaznici koji veze nemaju ni s čim?
Sve je ovo oko terorizma sumnjivo i više ne vjerujem nikome.
back in black
Posts: 57
Joined: 28/11/2006 22:00

#11

Post by back in black »

Inače ako Al Qaida tako mrzi ameriku i njenu vladu pa što je ne uništi? Ko da je to problem toliki , eno u Albaniji se Bush grlio s ljudima , gdje su teroristi bili? Zašto uvijek ginu nevini prolaznici koji veze nemaju ni s čim?
Sve je ovo oko terorizma sumnjivo i više ne vjerujem nikome.[/quote]

Zato što se snaga Al kaide namjerno preuveličava da bi se uspješno nastavio "rat protiv terora". U zadnje vrijeme američki političari i mainstream mediji , posebno u Iraku, svaku grupu protiv koje se bore zovu jednim imenom - Al Kaida. To je još jedna velika laž koja , ako se često ponavlja, običnom čovjeku postane - istina. O tome možeš pročitati neke tektove, pa odluči hoćeš li povjerovati ili ne :)
http://www.osovina.org/index.php?option ... &Itemid=46
http://--- NO LINKS ---/index.php?opti ... &Itemid=66
didajla
Posts: 16
Joined: 28/07/2007 12:32

#12

Post by didajla »

ma sta znas...mislim, teroristi su tako obucavani da mogu biti svako i sve... :D
User avatar
Brunello
Posts: 335
Joined: 06/08/2007 17:05
Location: Papue neue Guineja
Contact:

#13

Post by Brunello »

Al qaida, teror, dijete od sedam godina.....Jaooo pa gori ste vi od njih sto o takvim stvarima raspravljate!!! Danasnji ratovi se "izazovacki" (izazivanje panike)ratovi umjesto kao prije osvajacki, medjunarodni, kontinentalni ratovi zovu.. Znaci taktika Amerikanaca: Narandzasta farba(teror) : polete glupi ameri u prodavnice i pokupuju sve sta treba i netreba. Naprave milijarde zarade, firmama, pojedincima i na kraju drzavi na vodstvom Comite 300. Ko fol dodje pticja gripa: CH Firma novartis, hl roche (basel) dobiju licence za produkciju TAMIFLU (ko fol jedini lijek za pticju gripu)....milijarde zarade, milijarde...bombarduju kuvajt, irak, pukne bomba kod komsinice raze u dubai-u, porodise se slonica u katar-u odmah ko fol cijene skacu na citavom svijetu.......Milijarde......Uh nemogu vise, muka mi od tih amera govana i njihovih sluga sto nam svima mozak ispiraju.....
Zivjela Anarhija......
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4836
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#14

Post by duh_sa_sjekirom »

Pa sta ? Punile su se i meni gace od straha zbog cetnika......i vjeruj ni nakon 5 godina na "slobodnom" mi nisu prestale da se pune.....a dovoljan je bio zvuk aviona kad proleti da se trznem.....Tek sad nakon toliko godina se osjecam sigurnom,donekle....


Dakle...
Strah te četnika!!???? :?
Pa to su najlošiji borci i najveće kukavice, dokazano i provjereno!!!!
Ako ih samo malo pritisneš, bježe k'o zečevi....
Jedino što znaju je ubijati civile, žene i djecu i ljude kojima su zavezane ruke...ili djelovati sa sigurne distance, artiljerijom ili snajperom...:D
Bertil
Posts: 15
Joined: 24/08/2007 10:38
Location: GET THE ROPES READY! Justice will come soon...

#15

Post by Bertil »

duh_sa_sjekirom wrote: Strah te èetnika!!???? :?
Pa to su najlo¹iji borci i najveæe kukavice, dokazano i provjereno!!!!
Ako ih samo malo pritisne¹, bje¾e k'o zeèevi....
Jedino ¹to znaju je ubijati civile, ¾ene i djecu i ljude kojima su zavezane ruke...ili djelovati sa sigurne distance, artiljerijom ili snajperom...:D
Sta ces kad nemaju "zlatnih ljiljana" :-)
back in black
Posts: 57
Joined: 28/11/2006 22:00

#16

Post by back in black »

Tekst Cindy Sheehan , čiji je sin poginuo u Iraku i koja je sada mirovna aktivistkinja ...svaka joj čast , a pored boli koju je doživjhela zna ukazati na pravog kricvca ua sve ono što se dešava danas u Iraku
http://www.osovina.org/index.php?option ... &Itemid=46
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#17

Post by Citizen-X »

Jes' bezobrazna ova alkajda :D

Regrutuju i mladje od 10 g :D Sram ih bilo :D

Da mi je samo znat' ko im je "trener" :D
Post Reply