10 srpskih mitova

Sogan

Post by Sogan » 27/08/2007 22:13

paranoja + cjepidlacenje = pedantna psihopatija :D

fantom slobode

Post by fantom slobode » 27/08/2007 22:21

proljetni kauboj wrote:Vidi, imao sam priliku zivjeti na vise mjesta u ex-Yu, i zivim i radim u Sarajevu godinama. (gdje sam i rodjen) Ovo sto sam rekao nisam samo ja primjetio, puno ljudi mi je to isto reklo.
Moju malu rodicu koja je dijete iz mjesanog braka, direktor skole je 1999. naribao zbog "Dobar dan", uveo u ured i odrzao seminar o tome kako se treba pozdravljati...

Ono sto mi istinski smeta u mom rodnom gradu (SA) je kad mi razliciti ljudi pocnu pricati kako je meni....i kako su ovdje ljudi tolerantni... hajde bar da me puste da ja to kazem..
Znaci ti imas utisak da ljudi nisu u Sarajevu tolerantni.Mislim, mozda i smatras da ima i tolerantnih, pa me interesuje kakav je odnos tih tolerantnih i netolerantnih u tvojoj glavi i da li primjeti gdje u Bosni vecu toleranciju u nekom drugom mjestu.
A mogao bi nam i koju reci o ovim srpskim mitovima(od propagande do mita), kako ti gledas na te stvari, ima li tu istine ili ne?

proljetni kauboj

Post by proljetni kauboj » 27/08/2007 22:36

Vidi, tolerancija s nalazi u glavi a ne u prostoru. Upoznao sam ja ljudi iz npr. Tesnja, koji su sasvim ok.
Postoji izreka "tesko svakom tko je negdje manjina" i to je tako manje ili vise svuda.
INace sam rock-urbane orijentacije pa mozes pretpostaviti da se krecem prema ljudima koji su vise "braca po pivi"....

Mene nerviraju iskljucivi "sabani" kojih je sve vise.

Mitovima se ne bavim, iskljucivo me zanima sadasnjost...

fantom slobode

Post by fantom slobode » 27/08/2007 23:18

proljetni kauboj wrote:Vidi, tolerancija s nalazi u glavi a ne u prostoru. Upoznao sam ja ljudi iz npr. Tesnja, koji su sasvim ok.
Postoji izreka "tesko svakom tko je negdje manjina" i to je tako manje ili vise svuda.
INace sam rock-urbane orijentacije pa mozes pretpostaviti da se krecem prema ljudima koji su vise "braca po pivi"....

Mene nerviraju iskljucivi "sabani" kojih je sve vise.

Mitovima se ne bavim, iskljucivo me zanima sadasnjost...
To ti je dobro, dobra ti orjentacija,a i mene nerviraju ti sabani.No mora se priznati da ima dijelova Bosne gdje nema ni manjina, a isti su jos uvijek u mitovima koji su za njih i proslost, ali i sadasnjost i buducnost(nadajmo se da ce se makar ovo zadnje djelimicno smanjiti).

vaca

Post by vaca » 28/08/2007 17:33

fantom slobode wrote:
proljetni kauboj wrote:Vidi, imao sam priliku zivjeti na vise mjesta u ex-Yu, i zivim i radim u Sarajevu godinama. (gdje sam i rodjen) Ovo sto sam rekao nisam samo ja primjetio, puno ljudi mi je to isto reklo.
Moju malu rodicu koja je dijete iz mjesanog braka, direktor skole je 1999. naribao zbog "Dobar dan", uveo u ured i odrzao seminar o tome kako se treba pozdravljati...

Ono sto mi istinski smeta u mom rodnom gradu (SA) je kad mi razliciti ljudi pocnu pricati kako je meni....i kako su ovdje ljudi tolerantni... hajde bar da me puste da ja to kazem..
Znaci ti imas utisak da ljudi nisu u Sarajevu tolerantni.Mislim, mozda i smatras da ima i tolerantnih, pa me interesuje kakav je odnos tih tolerantnih i netolerantnih u tvojoj glavi i da li primjeti gdje u Bosni vecu toleranciju u nekom drugom mjestu.
A mogao bi nam i koju reci o ovim srpskim mitovima(od propagande do mita), kako ti gledas na te stvari, ima li tu istine ili ne?
@proljetni Sve diraj, toleranciju sarajlija ne diraj! :roll:
Last edited by vaca on 12/12/2007 16:33, edited 1 time in total.

osa

Post by osa » 28/08/2007 21:39

vaca wrote:
fantom slobode wrote:

@proljetni Sve diraj, toleranciju sarajlija (zapravo bosnjaka iz sarajeva) ne diraj! :roll:

@fantom - zar stvarno mislis da si ti pozvan vise no mi koji smo u manjini u ovom (nasem zajednickom) gradu da pricamo o toleranciji?
Toleranciju bošnjaka iz sarajeva smo mogli vidjeti na nedavnoj utakmici protiv hrvatske. Zaboravilo se zbrinjavanje izbjeglica, silni autobusi pomoći koji su dolazili preko hrvatske, spriječavanje još jedne srebrenice u bihaću (samo malo većih razmjera), čišćenje od četnika dobrog dijela današnje federacije. Bitno da se zviždalo na hrvatsku himnu i da su to ionako sve ustaše (iako ih je u određeno vrijeme velik broj bio baš iz tolerantnog naroda.

blah blah

Post by blah blah » 28/08/2007 21:44

osa wrote:
vaca wrote:
fantom slobode wrote: Znaci ti imas utisak da ljudi nisu u Sarajevu tolerantni.Mislim, mozda i smatras da ima i tolerantnih, pa me interesuje kakav je odnos tih tolerantnih i netolerantnih u tvojoj glavi i da li primjeti gdje u Bosni vecu toleranciju u nekom drugom mjestu.
@proljetni Sve diraj, toleranciju sarajlija (zapravo bosnjaka iz sarajeva) ne diraj! :roll:

@fantom - zar stvarno mislis da si ti pozvan vise no mi koji smo u manjini u ovom (nasem zajednickom) gradu da pricamo o toleranciji?
Toleranciju bošnjaka iz sarajeva smo mogli vidjeti na nedavnoj utakmici protiv hrvatske. Zaboravilo se zbrinjavanje izbjeglica, silni autobusi pomoći koji su dolazili preko hrvatske, spriječavanje još jedne srebrenice u bihaću (samo malo većih razmjera), čišćenje od četnika dobrog dijela današnje federacije. Bitno da se zviždalo na hrvatsku himnu i da su to ionako sve ustaše (iako ih je u određeno vrijeme velik broj bio baš iz tolerantnog naroda.
ma [email protected] su to, nema se tu sta pricati. ali da to isto pri prijemu armade zaborave bbb (Bosniak Blue Boys) iz zagreba, a ove onda namakljaju ovi iz bosnjacke kohorte iz osijeka --- e to mi ne ulazi u glavu!

:roll: :zzzz:

Bosanac_21

Post by Bosanac_21 » 28/08/2007 21:54

osa wrote:
vaca wrote:
fantom slobode wrote: Znaci ti imas utisak da ljudi nisu u Sarajevu tolerantni.Mislim, mozda i smatras da ima i tolerantnih, pa me interesuje kakav je odnos tih tolerantnih i netolerantnih u tvojoj glavi i da li primjeti gdje u Bosni vecu toleranciju u nekom drugom mjestu.

Niko nije ni rekao da su svi Hrvati isti, ili da su svi Hrvati ustase. Inace sam
iz Bosanske Krajine gdje su Hrvati i Bosnjaci isto prosli od strane trecih.
Takodjer poznam razliku i mentalitet hrvatskih Hrvata i bosanskih Hrvata.
Kad smo kod tuce na Ferhadiji nebi se reklo da su oni iz Rijeke bili ko janjci
jer i oni su pjevali sto kakve pjesme poput "Ustani bane" i sta ja znam.
Nije sada lijepo da se pocne ubacivati: "spriječavanje još jedne srebrenice u
bihaću (samo malo većih razmjera)" - jer se to nije desilo i narod Bihaca zna
kakvi su hrvatski Hrvati, jer i danas dani se suradjuje zajedno u vezi
napretka i tamo i vamo. Ako je Hrvatska pomogla u nekim stvarima Bosni i
Hercegovini, jel se to odmah mora prigovarati? A vala nisu sve dzaba uradili,
jer kapalo je love i za Hrvatsku zbog pomoci Bihacu - npr. lova iz stranih
zemalja, pa humanitarne pomoci od kojih je i Hrvatska uzela lovu, itd.

foo-doo

Post by foo-doo » 28/08/2007 22:16

Mislim da je red da ja dam svoje mišljenje na ove mitove vezano za svu predhodnu diskusiju.

1. Bosnia was never a sovereign state
Bosna je bila nezavisna još od Kulina Bana - davno brate.

2. Bosnia is an ancient Serbian land
Bosna nikad nije bila srpska zemlja (ima li ko' mapu da dokaže suprotno)

3. Bosnians are Serbs that converted to other faiths
Ovaj je mit kauboj spominjao, ali je zadnjih par godina izašlo par knjiga na temu bosanske crkve, pohoda Vatikana protiv bogumila, itd. što jasno ukazuje da su ovdje živjeli većinom katolici i bogumili. Prema tome šuplja priča koju su prosuli Srbi iz SANU da bi lakše pokrenuli kampanju,

4. Bosnia's present border are artificial
One su uspostavljenje poslije rata 1736 u većoj mjeri i onda potvrđeni poslije drugog svjetskog rata.

5. The Bosnian war was due to centuries-old hatreds
Mit da je rat zbog viševjekovne mržnje se teško može dokazati. Naravno da je bilo mržnje (svi znamo sa koje strane), ali manje više narodi BIH su primjer drugima.

6. Bosnia cannot exist as a multi confessional state
Naravno da može biti multi vjerska država, tolike godine je izgurala, ako Bog da još će. Mi u svakom slučaju smo referenca za komšije.

7. The Bosnian war of 1992-1995 was a civil war.
Mislim da je Hag dokazao da ovo nije bio civilni rat nego rat koji je izazvala politička klika iz BG.

8. The Bosnian government and army are Bosnian Muslim government and army
Bosanska armija nije bila muslimanska, recite to Komšiću, Šućuru, Jovanu Divjaku, itd.

9. Bosnian Serbs were denied rights in Bosnia.
Koja? Da ubijaju koga stignu!!!

10. Bosnian Serbs own 64-72 percent of the land in Bosnia.
Ima knjiga na ovu temu "Ko je vlasnik BIH?" koja precizno daje podatke. Naravno, nakon ove otimačine sve je moguće.

Ali ne znam što smo se zapetljali oko turaka? Kakve to veze ima sa ovom pričom, samo su nas skrenuli sa teme. A tema je Srpski mitovi i kako ih ukinuti.

Dokle god ima kaboja koji misle da smo mi Srbi, meni i mojoj djeci se ovdje dobro ne piše, jer svi znamo gdje ta priča vodi. Mi se moramo boriti da ove mitove i teze eliminišemo kako bi mogli da normalno živimo.

Ferisa

Post by Ferisa » 30/08/2007 20:25

Ali najveci njihav mith je:

da su slaveni
:D :D :D

Jer samo 16% stanovnistva srbije su slavenskog porijekla. To su genetske studije iz 2005 pokazle.

A procenat srba turskog porijekla je puno veci nego u bosni i hercegovini (8% u srbiji, 1-2% u bosni).

A za I1b* je takcno, 50-70% ( zavisi od studije i de su uzeli dnk) cijelog stanovnistva Bosne i Hercegovine su porijeklom te grupe.
To znace da smo mi djeca jedni od najstarijih evropljanja (dok su svi ostali nekoliko hiljada god. kasnie dosli u evropu).

brdo

Post by brdo » 30/08/2007 21:59

Bosanac_21 wrote:To su price koje su prebacivane s koljena na koljeno sa strana baba i djedova,
koji nisu imali harnog poda, a kamoli zivota.
Svaka bistra glava moze da vidi da su to price za malu djecu, ali nekima je to
pravna historija. Na nasim prostorima je poznato jos od pamtivijeka da nase
"komsije" obozavaju da zaburuju nos u tudje probleme i da vode tudju politiku
kao sto to rade i danas dani.
Najgorim postupcima koja uopste postoje medju "ljudima" su dolazili do
zeljenog cilja ukljucujuci: negiranje i ukidanje Bosanskog jezika koji je star
stotinama godina, pa ukidanjem prava izjasnjavanja - ko si i sta si? ubrajajuci
naturene opcije da se isjasnis do velikog "M" 1970tih, razaranje i brisanje tudje
kulture, likvidiranje stanovnistva etnickim ciscenjem :x pa "Muslimanski narod
se nece moci obraniti"; "dovest ce te Muslimanski narod u nestanak"; "Mozes
da tuces Bascarsiju"; "Vratili smo Srebrenicu srpskom narodu"; ponosni logori
kao sto su Keraterm, Trnopolje, Manjaca, Omarska, ..........
Ali ne srpski narod nije ni zasta kriv, oni su ugrozeni :?
Oni su vodili odbrambeno otadzbinski rat, od koga to molim :?
Od komsije kojem su nalijepili na celo da nije njihov, da treba da nestane
zato sto nije pravoslavac :roll:

Onda stizu slatke rijeci poput Turcin, Turci, Turska - pa se pitam ko su onda
oni sto preko Drine cupkaju uz turski melos polu goli :? Ko su ti sto nose
salvare i crvene pojase s igrama s korijenom Orijenta?
Niko ne spominje da je Bosna 1831-1832 pod Gradascevicem uspjela da
se izbori za svoju autonomiju, ne to nije vazno :x
Nije vazno sto je Latas iz Srbije krenuo da s Osmanlijama pohara Bosnu?
Ali opet jeste vazno da je Sokolovic Srbin, da je most u visegradu s arapskim
pismom ostao - jer ga je Srbin gradio :? A Turci i sve njihovo ne valja?

Jadni su to ljudi koji se ponose s izgubljenim Bojom na Kosovu, koji se
ponose koliko su ljudi pobili, koliko su logora otvorili, koliko su dzamija i
katolickih crkvi porusili, kako su lijepo etnickim ciscenjem stvarali ponosnu
Republiku Srpsku :x

Neka, neka, ipak Bosna i Hercegovina je godinama to trpila i trpi danas dani.
Najvaznije je da je opstala i da je odbranjena, a na nama je da pamtimo da
se zlo vise nikad ne ponovi :bih:
biti ce ba i druga runda ejsadila!!

brdo

Post by brdo » 30/08/2007 22:05

Ferisa wrote:Ali najveci njihav mith je:

da su slaveni
:D :D :D

Jer samo 16% stanovnistva srbije su slavenskog porijekla. To su genetske studije iz 2005 pokazle.

A procenat srba turskog porijekla je puno veci nego u bosni i hercegovini (8% u srbiji, 1-2% u bosni).

A za I1b* je takcno, 50-70% ( zavisi od studije i de su uzeli dnk) cijelog stanovnistva Bosne i Hercegovine su porijeklom te grupe.
To znace da smo mi djeca jedni od najstarijih evropljanja (dok su svi ostali nekoliko hiljada god. kasnie dosli u evropu).
ma pogledajte na lica nema bas puno razlike od srba i Turaka kao da su braca ili Turski sinovi sto je najvjerovatnije vise tacno :bih: :lol: :lol: :lol:

Ferisa

Post by Ferisa » 30/08/2007 22:21

:D
sada malo of topic:
Jeste li vi procitali ovu studiju
http://mbe.oxfordjournals.org/cgi/repri ... 0/1964.pdf
mislim jeste li vi nju diskutovali?
Za ljude koji se nebave genetikom je tesko za razumiti i ako je jednostavna. Jer to je Studija koja pokaziva koliko % stanovnistva u zemaljima bivse jugoslavije su iz kojeg porijeklo.
I u njoj se mnoge srbske mitovi unistiti (ne samo srbske)
:)

Bertil

Post by Bertil » 30/08/2007 23:08

Image :D

Bertil

Post by Bertil » 30/08/2007 23:12

.......... :-)
Last edited by Bertil on 30/08/2007 23:21, edited 3 times in total.

b-desnica

Post by b-desnica » 30/08/2007 23:15

Par srpskih historijskih mitova:

1. U 4.veku pre nove ere kada je Aleksandar veliki krenuo na pohod prema Aziji, morao je tražiti saglasnost od srpskog naroda koji je na Balkanu jedini autohton, a zapadna granica mu je današnji Trst!

2. Srbi ne samo da su živeli na Balkanu nego oni, kao najstariji narod na svetu, živeo je i u Africi, pa su reci Oranje dali ime po srpskoj reči - glagolu "orati"!

3. Srbi su imali i svoje seobe: Najpoznatija je ona pre otkrića Amerike: Naime, Srbi koji su davno prije Kolumba i Vikinga preplovili Atlantik, tražili su za sebe novu otadžbinu. Oni su se nadali i nadali, i konačno naselili današnju Kanadu koja potiče od srpskih reči: ka nadi, po nadanju!

4. Današnje države i geografski pojmovi koje u svom nazivu imaju glasove: s, r ili b su ustvari bile srpske zemlje. To su: Slovenija, Slovačka, Somalija, Sibir, Slavonija, Sarland, Saksonija!

bengin

Post by bengin » 30/08/2007 23:44

foo-doo wrote:Mislim da je red da ja dam svoje mišljenje na ove mitove vezano za svu predhodnu diskusiju.

Ovaj je mit kauboj spominjao, ali je zadnjih par godina izašlo par knjiga na temu bosanske crkve, pohoda Vatikana protiv bogumila, itd. što jasno ukazuje da su ovdje živjeli većinom katolici i bogumili. Prema tome šuplja priča koju su prosuli Srbi iz SANU da bi lakše pokrenuli kampanju,

One su uspostavljenje poslije rata 1736 u većoj mjeri i onda potvrđeni poslije drugog svjetskog rata.

Mit da je rat zbog viševjekovne mržnje se teško može dokazati. Naravno da je bilo mržnje (svi znamo sa koje strane), ali manje više narodi BIH su primjer drugima.

Naravno da može biti multi vjerska država, tolike godine je izgurala, ako Bog da još će. Mi u svakom slučaju smo referenca za komšije.

Mislim da je Hag dokazao da ovo nije bio civilni rat nego rat koji je izazvala politička klika iz BG.

Bosanska armija nije bila muslimanska, recite to Komšiću, Šućuru, Jovanu Divjaku, itd.

Ima knjiga na ovu temu "Ko je vlasnik BIH?" koja precizno daje podatke. Naravno, nakon ove otimačine sve je moguće.

Ali ne znam što smo se zapetljali oko turaka? Kakve to veze ima sa ovom pričom, samo su nas skrenuli sa teme. A tema je Srpski mitovi i kako ih ukinuti.

Dokle god ima kaboja koji misle da smo mi Srbi, meni i mojoj djeci se ovdje dobro ne piše, jer svi znamo gdje ta priča vodi. Mi se moramo boriti da ove mitove i teze eliminišemo kako bi mogli da normalno živimo.
Evo, ja ću se boriti tako što ću tvoj odgovor na ovih 10 "teza" prevesti na engleski a ti to proslijedi tamo odakle i dolaze.
Bosnia was independent ever since Kulin Ban- looooong time ago.

Bosnia has never been Serbian land (does any body have a map proving other wise?)

Ovaj je mit kauboj spominjao, ali je zadnjih par godina izašlo par knjiga na temu bosanske crkve, pohoda Vatikana protiv bogumila, itd. što jasno ukazuje da su ovdje živjeli većinom katolici i bogumili. Prema tome šuplja priča koju su prosuli Srbi iz SANU da bi lakše pokrenuli kampanju.
There have been many books about an ancient Bosnian Church, Vatikan's crusades against bogumils etc. published lately, proving clearly that people who once lived here were mostly catolics and bogumils.

Mostly established after the war in 1736 and reconfirmed after WWII.

Mith that the war was caused by centuries long haterit is hard to prove. Of course, there has been haterit (we all know from what side), but more or less people living in BiH could serve as an example to the others.

Of course it can exist as a multi confessional state. It has managed to be that way for many years, and for God's sake it will go on like that. In any case, we can be a reference to our neighbours.

I belive it has been proved by the Hague Tribunal that it had not been a civil war, but the war caused by the politikal gang from Belgrade.

Say it to Komšić, Šućur, Jovan Divjak etc. It was not a muslim army.

What rights???? To kill who ever they wish????

There is a book dealing with this subject called "Who ownes B&H" and providing precise data. Of course aftre the latest theft every thing is possible.

bosnaba

Post by bosnaba » 31/08/2007 01:24

meni nije jasno kako su Bosnjaci uspjeli da toliko izvrnu, preprave, slazu H-istoriju a da istinu zovu mitovima.Jel to zato sto ih pustamo zato sto su bili najvece zrtve rata?

danas

Post by danas » 31/08/2007 01:27

b-desnica wrote:Par srpskih historijskih mitova:

1. U 4.veku pre nove ere kada je Aleksandar veliki krenuo na pohod prema Aziji, morao je tražiti saglasnost od srpskog naroda koji je na Balkanu jedini autohton, a zapadna granica mu je današnji Trst!

2. Srbi ne samo da su živeli na Balkanu nego oni, kao najstariji narod na svetu, živeo je i u Africi, pa su reci Oranje dali ime po srpskoj reči - glagolu "orati"!

3. Srbi su imali i svoje seobe: Najpoznatija je ona pre otkrića Amerike: Naime, Srbi koji su davno prije Kolumba i Vikinga preplovili Atlantik, tražili su za sebe novu otadžbinu. Oni su se nadali i nadali, i konačno naselili današnju Kanadu koja potiče od srpskih reči: ka nadi, po nadanju!

4. Današnje države i geografski pojmovi koje u svom nazivu imaju glasove: s, r ili b su ustvari bile srpske zemlje. To su: Slovenija, Slovačka, Somalija, Sibir, Slavonija, Sarland, Saksonija!
kako mislis mitova? :? :? :? zar ovo sve nije istina, istorijske cinjenice :D

PS zaboravio si swaziland, siriju i sudan :D

Ahmmed

Post by Ahmmed » 31/08/2007 01:31

bosnaba wrote:meni nije jasno kako su Bosnjaci uspjeli da toliko izvrnu, preprave, slazu H-istoriju a da istinu zovu mitovima.Jel to zato sto ih pustamo zato sto su bili najvece zrtve rata?
A ko ste to vi, koji "puštate" Bošnjake?

danas

Post by danas » 31/08/2007 01:37

Ahmmed wrote:
bosnaba wrote:meni nije jasno kako su Bosnjaci uspjeli da toliko izvrnu, preprave, slazu H-istoriju a da istinu zovu mitovima.Jel to zato sto ih pustamo zato sto su bili najvece zrtve rata?
A ko ste to vi, koji "puštate" Bošnjake?
mozda oni sto nam ostave po 30-40 godina izmedju svakog genocida, da malo odahnemo... prije nego pocnu ponovo...

artzy

Post by artzy » 31/08/2007 02:01

Mnogo stosta tebi nije jasno, izgleda. Mozda sam ja naopak pa mi se tako cini. I, ako nisi znao - mi nismo bili "zrtve rata" nego zrtve srpskog fasizma.

artzy

Post by artzy » 31/08/2007 02:03

Bertil wrote:Image :D
... a evo zasto nama Srbi ope nisu mrski :-D

elSaik

Post by elSaik » 31/08/2007 03:26

artzy wrote:
Bertil wrote:
... a evo zasto nama Srbi ope nisu mrski :-D
Srpkinje :D

nisam baš često na ovom forumu, ali sam u zadnje vrijeme malo aktiviniji i baš je lud... bez obzira koju temu otvorim ljudi se prepucavaju...

ali da ne bih bio offtopic i ja ću napisati par stvari... što se Srba tiče, ja ne znam da je ijedan narod više lagao u vezi svoje povijesti, a ti mitovi su samo dokazi koliko su oni ustvari bolesni, možda ''bolesni'' nije najbolja riječ, prije - kompleksaši...

a da - nisu bili Turci ovdje nego Osmanlije...

i da - tuča u Ferhadiji NIJE bila na nacionalnoj već na navijačkoj osnovi... običan, normalan sukob, u ovom slučaju Hordi Zla i Armade...

što se one osobe tiče što je joj smeta zviždanje hravtskoj himni, da, izvini, Hrvati naravno nikada nisu zviždali našoj himni :oops: a ono ''U'' su vjerovatno Bosanci formirali... prešli na par minuta na južnu tribinu, formirali slovo ''U'', pustili da ih novinari slikaju pa se vratili na svoju pravu tribinu :oops:

ali da ne dužim, odoh spavati :zzzz:

foo-doo

Post by foo-doo » 31/08/2007 11:10

i da - tuča u Ferhadiji NIJE bila na nacionalnoj već na navijačkoj osnovi... običan, normalan sukob, u ovom slučaju Hordi Zla i Armade...
u pravu si, kako ove priče uvijek dobiju na medijskoj pažnji kada se pobiju bošnjak i hrvat. Kada se pobiju bošnjak i bošnjak onda ništa, a čim je suprotno onda ... garant je nacionalizam u pitanju.

Inače, ovo o genetici je super stvar, volio bih kada bi neko pokrenuo temu na ovo, ili skupljati pare za detaljnu studiju da im naučno dokažemo (mada ni to kod njih ne bi pilo vode). Mislim da bi ovo bio pravi odgovor na mitove!!! (možda ipak imamo rješenje :?

Imao sam priliku da mi poznanik iz BG tvrdi da smo mi svi Srbi a on brate ko od brda odvaljen crn a ja nako sitan svijetao. Kada sam mu to spomenuo nije mu bilo pravo. Inače, kada krenu sa tom pričom ja ću uvijek ovu genetiku da izvučem 8)

Post Reply