Marginalizacija bosanskih Hrvata - hercegovačka hegemonija

Post Reply
MystiC
Posts: 121
Joined: 06/12/2005 14:00

#26

Post by MystiC »

cyprus wrote:Zavrzlama, po tvom razmišljanju čovjek bi reko da nema razloga zašto su Slobo i Franjo ratovali. Oni naravno kao personifikacija svojih politika. Ako su sve ljepo dogovorili u Karađorđevu zašto su uopšte ratovali? Tu mi malo logika prestaje radit.

Zasto je Hitler napao Staljina iako mu je dao napismeno da ce Rusiju pustit na miru?!
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#27

Post by basta sljezove boje »

zavrzlama wrote:Danasnja utakmica izmedju Zrinjskog i Partizana je lijep primjer kako se mrznja prema BIH i velikohrvatstvo obije o glavu istim tim pristalicama...

Zrinjski igra protiv Partizana koji je iz susjedne drzave i njegovi navijaci isticu zastave drzave Hrvatke a ponasaju se kao da njihov tim nije tim iz BIH....na drugoj strani srbi iz BIH navijaju za Beogradski Partizan +navijaci iz Srbije....postavlja se pitanje koji ce to navijaci koji zive u Srbiji navijati za Zrinjski i isticati Hrvatske zasatave :) ....ili ce navijaci Dinama ili Hajduka ici u Beograd da navijaju i tuku se sa grobarima u Beogradu...ko ne voli svoju drzavu i ljude u toj drzavi nema prijatelja pogotvo u tudjoj zemlji...da je Zrinjski tim koji se ponasa kao Bosansko -Hercegovacki tim i da njegovi navijaci nose zastave kluba i zastave drzave BIH,danas bi na Bijelom Brijegu bilo 25000 a ne 8000 hiljada navijaca...
danas neko napisa na forumu kako u RS-u zivi 99,9% cetnika i zasto bi onda momak iz Banje Luke od 15-godina navijao za bosanski klub i osjecao se Bosancem, kad mu se u svakoj prilici daje na znanje da je - cetnik? Kada djeca koja ne idu u skolu zvizde u Skenderiji djeci iz RS-a?
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#28

Post by Jara »

basta sljezove boje wrote:
cyprus wrote:
Atanasije_Svilar wrote:Nisam bas siguran ali kapiram ovako. U RH je zivelo ne znam koliko srba. Sada ih ima kazu 5% sto ih cini najvecom menjinom u RH. Svi srbi koji su nekad ziveli u RH sada najvecim procentom zive u rs. Sada koliko RH odgovara povratak srba nisam siguran, takodje i rs povratak hravata. Realno a mozemo se i sloziti da su i rs i RH etnicki ciste (nazalos).
Tu se slažem. Ali i dalje ne vidim vezu između Hrvatske i bosanskih Hrvata, koji ne bi trebalo da su njihova briga. Mislim da bi se Hrvatska više trebala brinut za svoje Srbe nego za tuđe Hrvate. Isto se odnosi i za BiH, a pogotovo za Srbiju. Iz ove činjenice proističu svi problemi ovog regiona.
zasto bi se Hrvatska brinula za one koji je negiraju? :roll:
vecina Hrvata i dio Bosnjaka u BiH su hrvatski drzavljani, a drzava je servis njenih gradjana. RH uopce nije etnicki cista, u Istri zivi poprilicno Talijana i Albanaca, u Podravini Ceha i Madjara, u Posavini Bosnjaka. Sve te manjine su podrzale stvaranje Republike Hrvatske osim Srba
Basto, zeznula si sa Podravinom a i Posavinom ( jest da je u njoj selo Bošnjaci ).
A pripadnici tih manjina su se borili i stradali u domovinskom ratu a franjo se uvijek zahvaljivao SAMO hrvatima...za njegove vladavine je zakonom hrvatskoj djeci zabranjeno ici u manjinske skole, tj. sa nastavom na manjinskim jezicima...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#29

Post by zavrzlama »

.....
Last edited by zavrzlama on 19/07/2007 23:11, edited 1 time in total.
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#30

Post by Jara »

basta sljezove boje wrote:
Jara wrote:Niko ne spomenu change slobo - njofra : Hrvati Janjevci s Kosova u Hrvatsku, a Srbi iz Hrvatske na Kosovo...A dobar dio doseljenih Janjevaca nije govorio ni hrvatski ni srpski... :-) .sve to njofra primao...a onda , poslije rata, u Hrvatskoj Srbi pocese traziti povrat imovine... ...pa problem kud s Janjevcima... :?
koji sovinizam :roll:

svi Kosovari i Kosovarke stariji od 30 govore srpsko-hrvatski da se mogu sporazumijevati, bio je obavezan predmet u skoli, a i govorio se po gradovima :-D

u Letnici apsolutno svi govore hrvatski, ali sa lokalnim akcentom
Čiji šovinizam???
Bilo na HRT-u, intervjuisali narod po lickim i slavonskim selima...bilo u Latinici, pa kod Stankovica i dr.
Pravo mi žao tih Janjevaca ..naselilo ih a onda dođe doba - vraćaj kuće...
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#31

Post by basta sljezove boje »

Jara wrote: Čiji šovinizam???
Bilo na HRT-u, intervjuisali narod po lickim i slavonskim selima...bilo u Latinici, pa kod Stankovica i dr.
Pravo mi žao tih Janjevaca ..naselilo ih a onda dođe doba - vraćaj kuće...
i ti zaista imas obraza ovdje tvrditi kako Janjevci ne govore hrvatski?
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#32

Post by zavrzlama »

basta sljezove boje wrote:
zavrzlama wrote:Danasnja utakmica izmedju Zrinjskog i Partizana je lijep primjer kako se mrznja prema BIH i velikohrvatstvo obije o glavu istim tim pristalicama...

Zrinjski igra protiv Partizana koji je iz susjedne drzave i njegovi navijaci isticu zastave drzave Hrvatke a ponasaju se kao da njihov tim nije tim iz BIH....na drugoj strani srbi iz BIH navijaju za Beogradski Partizan +navijaci iz Srbije....postavlja se pitanje koji ce to navijaci koji zive u Srbiji navijati za Zrinjski i isticati Hrvatske zasatave :) ....ili ce navijaci Dinama ili Hajduka ici u Beograd da navijaju i tuku se sa grobarima u Beogradu...ko ne voli svoju drzavu i ljude u toj drzavi nema prijatelja pogotvo u tudjoj zemlji...da je Zrinjski tim koji se ponasa kao Bosansko -Hercegovacki tim i da njegovi navijaci nose zastave kluba i zastave drzave BIH,danas bi na Bijelom Brijegu bilo 25000 a ne 8000 hiljada navijaca...
danas neko napisa na forumu kako u RS-u zivi 99,9% cetnika i zasto bi onda momak iz Banje Luke od 15-godina navijao za bosanski klub i osjecao se Bosancem, kad mu se u svakoj prilici daje na znanje da je - cetnik? Kada djeca koja ne idu u skolu zvizde u Skenderiji djeci iz RS-a?
Grijesis u koracima....moze se neko osjecati cetnikom ali treba da postuje drzavu u kojoj zivi i njene zakone i norme ponasanja....evo ja hocu da budem vehabija(nedaj boze :D )ko meni daje za pravo da ja jednom srbinu naturam recimo Pakistansku zastavu,da mu na zidu kuce pisem "ovo je Pakistan" i da mu prijetim kako cu njegovu kucu ,gradove i sela gdje je srpski narod godinama zivio i bio vecinski narod u tim mjestima pripojiti drzavi Pakistanu....sad si valjda shvatio nesto...to rade velikosrbi i velikohrvati u BIH...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#33

Post by zavrzlama »

zoom66 wrote:zavrzlama, dovoljan je jedan klik a ne tri...:D

ps. shto si izbriso i ovaj post? :?

Ma zajebano pisat po forumu a u isto vrijeme slusat zenino nabrajanje :D :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#34

Post by cyprus »

MystiC wrote:
cyprus wrote:Zavrzlama, po tvom razmišljanju čovjek bi reko da nema razloga zašto su Slobo i Franjo ratovali. Oni naravno kao personifikacija svojih politika. Ako su sve ljepo dogovorili u Karađorđevu zašto su uopšte ratovali? Tu mi malo logika prestaje radit.

Zasto je Hitler napao Staljina iako mu je dao napismeno da ce Rusiju pustit na miru?!
Upravo slična situacija. Ni Hitler ni Staljin se nisu pridržavali pomenutog dogovora, a ni Franjo ni Slobo također, s tim što je ovaj dogovor, ako se uopšte može nazvat dogovor, bio daleko neozbiljniji nego ovaj prvi.
basta sljezove boje
Posts: 3623
Joined: 16/03/2007 14:54

#35

Post by basta sljezove boje »

zavrzlama wrote: Grijesis u koracima....moze se neko osjecati cetnikom ali treba da postuje drzavu u kojoj zivi i njene zakone i norme ponasanja....evo ja hocu da budem vehabija(nedaj boze :D )ko meni daje za pravo da ja jednom srbinu naturam recimo Pakistansku zastavu,da mu na zidu kuce pisem "ovo je Pakistan" i da mu prijetim kako cu njegovu kucu ,gradove i sela gdje je srpski narod godinama zivio i bio vecinski narod u tim mjestima pripojiti drzavi Pakistanu....sad si valjda shvatio nesto...to rade velikosrbi i velikohrvati u BIH...
postovanje, recimo, Crvene Zvezde nema nista sa postovanjem drzave u kojoj se zivi. Djeca koja idu na tekme su bila klinci za vrijeme rata. Odrastaju u nacionalno zatvorenim sredinama sa svojstvenim sistemom vrijednosti. Ne mozes ocekivati da se decko iz Banje Luke poistovjeti sa necim sto predstavlja vrijednost u Sarajevu ili zapadnoj Hercegovini. Za njega su te sredine manje poznate od Beograda. Jednom sam imala priliku upoznati Kanadjanku iz Kvebeka koja je slabo govorila engleski. Sa vlastitim zemljacima iz Toronta se nije mogla uopce sporazumijevati, a za Francuze je bila strankinja. :(
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#36

Post by Jara »

basta sljezove boje wrote:
Jara wrote: Čiji šovinizam???
Bilo na HRT-u, intervjuisali narod po lickim i slavonskim selima...bilo u Latinici, pa kod Stankovica i dr.
Pravo mi žao tih Janjevaca ..naselilo ih a onda dođe doba - vraćaj kuće...
i ti zaista imas obraza ovdje tvrditi kako Janjevci ne govore hrvatski?
:lol: :lol: :lol:
Bilo, bona bastice, na HRT - ovima... :D
Nije riječ o Janjevcima nego o dijelu stanovnika kosova koji su za vrijeme tuđmana dobili tuđe kuće u hrvatskoj...kao sto se u bosni mnogi radi putovnice izjasnili da su Hrvati , tako se i jedan dio kosovara izjašnjavao da su Janjevci iako to nisu bili, cisto da rijese egzistencijalne probleme...
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#37

Post by zavrzlama »

Upravo slična situacija. Ni Hitler ni Staljin se nisu pridržavali pomenutog dogovora, a ni Franjo ni Slobo također, s tim što je ovaj dogovor, ako se uopšte može nazvat dogovor, bio daleko neozbiljniji nego ovaj prvi.
Ovo za Franju i Slobu...radi se o hronologiji dogadjaja..pa slijedi ovako:

1989 je velikosrpski element u JNA povukao svo naoruzanje od TO iz bivsih republika....polovicu prebacio u Srbiju ostalo smjesteno u magacine u mjesta gdje su srbi bili u vecini..

1990 je zavrsena podjela lakog naoruzanja pristalicama SDS u BIH i srbima u Hrvatskoj koji ce kasnije organizivati SAO......

tek 1991 je bio dogovor u Karadjordjevu o podjeli BIH i prenosenju rata iz Hrvatske u BIH...

i sta je trebao Sloba da uradi..da kaze tim srbima kojima je podijelio naoruzanje i dao plan okupacije Hrvatske i BIH...."ja se ba salio vratite to oruzje vjezba je otkazana"...u pitanju je bio dogovor u kojem je svaki od njih gledao kako na kraju jedan drugog da izjebe...jedino su bili iskreni u vezi podjele BIH i unistenju muslimanskog naroda u njoj...a o ostatku iskrenosti najbolje znaju hrvati u Posavini i srbi u Hrvatskoj..trebal sta pojasniti jos :D
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#38

Post by cyprus »

Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
zavrzlama
Posts: 10307
Joined: 15/01/2006 18:35

#39

Post by zavrzlama »

cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
800 000 srba protjeranih iz Hrvatske...100 000 pobijenih gradjana BIH, nestanak 50% hrvatskog stanovnistva iz BIH.....preko 1,5 miliona raseljenih....masovna silovanja..unisteno 70% BIH industrije..i ti kazes nije taj dogovor imao neki znacaj..u pravu si nije imao znacaj i zeljeni efekat onih koji su se dogovarali..ostala je BIH a mecka igra sad pred tudjom kucom..izdrzat cemo mi i ovo malo koprcanja ranjene zvijeri zvane "Podjela BIH"
graciella
Posts: 59
Joined: 05/06/2006 21:21

#40

Post by graciella »

cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#41

Post by finta »

graciella wrote:
cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Kao sto rece Graciella i potvrdi a da toga jadnica u svojoj zaslijepljnosti da su svi isti , nije ni svjesna .Bravo Graciella i hvala ti .Dakle bilo je Karadjordjevo ( bila je java ) i bila je islamska Bosna kao san kao sto rece . :P
Šandor
Posts: 2383
Joined: 13/04/2005 20:26
Location: Negdje izmedju

#42

Post by Šandor »

graciella wrote:
cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Vidiš ja se s tim izjednačavanjem nikad neću složiti. Bilo je islamizacije u svim segmentima života (to je veliko sranje) ali Alija definitivno nije imao cilj da napravi isto ono što su htjeli Srbi i Hrvati. Taj islamski pritisak nije bio toliko jak koliko neki vole da prikažu....a postepeno je popuštao već u ratu i u prvim godinama nakon rata.

Niko nije savršen. Ne tvrdim da su Bošnjaci imali čiste namjere ali poređenje sa druge dvije strane nikad neću prihvatiti. Ne zato što svoj narod doživljavam boljim od ostalih već zato što to ne odgovara činjenicama.

A tti sebe slobodno možeš nastaviti ubjeđivati da je Slobo branio Jugoslaviju ili da su se Hrvati u Kiseljaku, Vitezu, Varešu i Žepču grčevito borili za opstanak. Svakom svoje. Tako ti je kad su svi pobjednici i poraženi. :D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#43

Post by finta »

cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Ma bravo . :x :x A poslije Kardjordjeva gdje su dogovoreni planovi o komadanju Bosne i unistenju bosanskih muslimana u grubo ......o detaljima ( po svjdocenju Stipe Mesica u Hagu ) su se na preko sezdest ( brojem 60 ) sastanaka satstajali crtaci bosanskih karata i tvorci srpskih drzava , banovina i herceg bosni .Na zelenu cohu najcesce je na tih 60 -70 sastanaka istrcavala sljedeca ekipa : Boje Hrvtaske u unistenju Bosne branila je postova , Zvonimir Lerotic , Hrvoje Sarinic , Smiljko Sokol , Josip Sentija , dusan Bilandzic . Sa srpske atrane uglavnom clanovi SANU i tvorci famoznog Memoranduma : Ljilja Avramov , Vasilje Krestic , Mihajlo Markovic , Ljubomir Tadic , ( otac od danasnjeg prezidenta Borisa ) i jos neki .......Naravno mladicu da se u kardjordjevu za nekoliko sati nisu mogli dogovoriti detalji kako unistiti Bosnu i bosanske muslimane ali su zatoi sastajli ovi tipovi 60 puta svaki put po nekoliko dana , pa su sastali Karadjic i Boban u Grazu pa su sastali Boban i Vucurevic u Trebinju gdje su dva ljepotana skontali da balije( po svjedocenju Ive komsica boban je bosanbske muslimane iskljucivio zvao balijama ) treba baciti u Neretvu .
Kamere su takodje zabiljezile dolazak Nikole Koljevica u banske dvore u zagrebu kod Franje Tudjmana .Dogovori iz Karadjordjeva i Beograda i Zagreba , Briona .....su takodje trevbali da se prenesu na teren , tj vojnim i politickim strukturama tzv herceg bosne .O tim nebrojenim sastancima sa Tudjmanom i Suskom na kojima su prisustvovali , Boban , Kordic , Raic , Valentic , Prlic , Neletilic , Stojic , Petkovic .......do u detalje govore transkripti koji se mogu u cjelosti pronaci8 na stranicama ( u arhivi ) splitskog tjednika Feral Tribune .Takve gadosti , kako jedan predsjednik ( Franjo Tudjman ) otvoreno prenosi svojim podredjenima kako Bosna ne postoji kako su Bosanci izmisljena nacija , kako je to Titova izmisljotina , kako to treba ovako i onako .........se rijetko mogu pronaci u istoriji covjecanstva.
P.S. U jednom od brojinih sastanaka sa delegacijom tzv herceg bosne Franjo Tudjman kaze " Medju nama receno i neke zapadne diplomate od nas ocekuju da sto prije zavrsimo sa muslimanima " trubio je i siktao kroz zube okorjeli diktator sa pjenom u uglu krivih usta .
" Ja vjerujem Milosevicu " bio je jos jedan biser diktatora sa Pantovcaka .
"Srbi i Hrvati vise nemaju otvorenih pitanja " skresao je Karadjic u deset mikrofona i dest kamera od ABC do BBC preko CNN , poslije sastanka sa Matom Bobanom u Grazu .Pa mi molim te opet dodji jos jednom i reci da Bosanci daju prevelik znacaj Karadjordjevu jer imam za tebe jos materijala .........
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#44

Post by cyprus »

Pa kako onda objašnjavate to da su Bošnjaci i Hrvati ušli u federaciju, a ne Hrvati i Srbi?

Željno iščekujem odgovor.
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#45

Post by finta »

cyprus wrote:Pa kako onda objašnjavate to da su Bošnjaci i Hrvati ušli u federaciju, a ne Hrvati i Srbi?

Željno iščekujem odgovor.
Pa nisu se Slobo i Fanjo sastali u Kardjordjevu zato sto se vole i da sklope
brak ...nego zato sto se mrze i da naprave rastavu jugoslavenskog braka za sva vermena ." Podjelom Bosne izmedju Hrvatske i srbije nestace svi problemi i sve povijesne razmirice izmedju Hrvata i Srba " Ovo je citat Franje Tudjmana ,( 1993 godina )citat iz glave ja pamtim kao slon.Oni su dogovorili podjelu na racun Bosne i preko bosanskih ledja .Srpsko -hrvatski rat je bio rat izmedju Hrvata i Srba do posljednjeg muslimana .Gdje su u Bosni i Hercegovini ratovali Hrvati i Srbi odnosnio Kardjic i Bobabn odnosno Franjo i Slobo .Pokusao Blaz Kraljkevic da zarati sa Srbima i likvidarili ga Susak , Boban , tuta , Franjo & com .....Ma nigdje bolan HVO i VRS nisu ratovali jednoi protiv drugih .Nesto oko mostara na pocetku dok je bio Perisic dok se nisu jos rastalili kako treba .Oni su suradjivali .I za vrijeme rata je opskrba nafte prema cetnicima bila uredna .... Da li si se ikad upitao otkud Glamoc , drvar , bosansko Grahovo da padnu poslije Oluje u hrvatske ruke a tamo je zivjelo 99 , 99 % Srba .Trampa .Zasto dati bogatu posavinu naseljenu Hrvatima za siromsne vukojebine gavrila Principa naseljene Srbima .E pa fino uzmi kartu jugoslavije i baci pogled .Pa ces onda da vidis sta su radili crtaci karata Josip Sentija i njegovo drustvo sa srpske strane .Ako hoces heceg bosnu po tim nekavim granicama banovine ( koju su dogovorili Cvetkovic i Macek 1929 ) onda moras obratiti paznju na kontinuitet teritorije bez obzira na sve .Teritorija ne smije da da se prekida .A to Bosansko Grahovo Grahovo i Drvar su tik pored hrvtske granice , a tu je bilo puno srba jer je tu i Knin u blizini i oni tuu zive stoljecima kao sto imas slivne regije uvijek i svugdje .Zasto je Bscanima i Krajisnicima podijeljeno 6 5 000 hrvatskih pasosa ? Dalje Amerkinanci su prislili Tudjmana i njegove geliptere na Washingtonski sporazum .Ti ociti ne znas da su UN pod broje 479 ?? izbacile rezoluciju da ce Hrvatsku proglasiti agresorom i da ce joj uvesti sankcije i jos puno toga ako momentalno ne povuce svoju vojsku sa teritorije BiH i prekine nametnuti rat Armiji BiH .
Hrvatska nije imala iza ledja Rusiju kao Srbija niti su Hrvati i Franjo ikad bili toliko ludi ( niti " hrabri " ) da izaberu sankcije i totalnu izolaciju, vize i vojnu intervenciju kao ludi sloba i njegova Srbija .Zato je nastao Washingtoonski sporazum i tako je nastala Pederacija .Gledao sam Franceka kako to potpisuje .Klinton ga gleda da stagod ne zajebe :-D a on kiselo vadi naliv pero i guta knedle . Ima toga jos , ali mladsicu meni se cini da si ti jako mlad i da toga dosta nisi ni vidio ni cuo niti procitao .......Da bi ucestvovao u forumskim rasapravama moras se malo potkovati .Glup nisi to je cinjenica .Nisi ni zao ali lutas brate .....
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#46

Post by cyprus »

finta wrote:
cyprus wrote:Pa kako onda objašnjavate to da su Bošnjaci i Hrvati ušli u federaciju, a ne Hrvati i Srbi?

Željno iščekujem odgovor.
Pa nisu se Slobo i Fanjo sastali u Kardjordjevu zato sto se vole i da sklope
brak ...nego zato sto se mrze i da naprave rastavu jugoslavenskog braka za sva vermena ." Podjelom Bosne izmedju Hrvatske i srbije nestace svi problemi i sve povijesne razmirice izmedju Hrvata i Srba " Ovo je citat Franje Tudjmana ,( 1993 godina )citat iz glave ja pamtim kao slon.Oni su dogovorili podjelu na racun Bosne i preko bosanskih ledja .Srpsko -hrvatski rat je bio rat izmedju Hrvata i Srba do posljednjeg muslimana .Gdje su u Bosni i Hercegovini ratovali Hrvati i Srbi odnosnio Kardjic i Bobabn odnosno Franjo i Slobo .Pokusao Blaz Kraljkevic da zarati sa Srbima i likvidarili ga Susak , Boban , tuta , Franjo & com .....Ma nigdje bolan HVO i VRS nisu ratovali jednoi protiv drugih .Nesto oko mostara na pocetku dok je bio Perisic dok se nisu jos rastalili kako treba .Oni su suradjivali .I za vrijeme rata je opskrba nafte prema cetnicima bila uredna .... Da li si se ikad upitao otkud Glamoc , drvar , bosansko Grahovo da padnu poslije Oluje u hrvatske ruke a tamo je zivjelo 99 , 99 % Srba .Trampa .Zasto dati bogatu posavinu naseljenu Hrvatima za siromsne vukojebine gavrila Principa naseljene Srbima .E pa fino uzmi kartu jugoslavije i baci pogled .Pa ces onda da vidis sta su radili crtaci karata Josip Sentija i njegovo drustvo sa srpske strane .Ako hoces heceg bosnu po tim nekavim granicama banovine ( koju su dogovorili Cvetkovic i Macek 1929 ) onda moras obratiti paznju na kontinuitet teritorije bez obzira na sve .Teritorija ne smije da da se prekida .A to Bosansko Grahovo Grahovo i Drvar su tik pored hrvtske granice , a tu je bilo puno srba jer je tu i Knin u blizini i oni tuu zive stoljecima kao sto imas slivne regije uvijek i svugdje .Zasto je Bscanima i Krajisnicima podijeljeno 6 5 000 hrvatskih pasosa ? Dalje Amerkinanci su prislili Tudjmana i njegove geliptere na Washingtonski sporazum .Ti ociti ne znas da su UN pod broje 479 ?? izbacile rezoluciju da ce Hrvatsku proglasiti agresorom i da ce joj uvesti sankcije i jos puno toga ako momentalno ne povuce svoju vojsku sa teritorije BiH i prekine nametnuti rat Armiji BiH .
Hrvatska nije imala iza ledja Rusiju kao Srbija niti su Hrvati i Franjo ikad bili toliko ludi ( niti " hrabri " ) da izaberu sankcije i totalnu izolaciju, vize i vojnu intervenciju kao ludi sloba i njegova Srbija .Zato je nastao Washingtoonski sporazum i tako je nastala Pederacija .Gledao sam Franceka kako to potpisuje .Klinton ga gleda da stagod ne zajebe :-D a on kiselo vadi naliv pero i guta knedle . Ima toga jos , ali mladsicu meni se cini da si ti jako mlad i da toga dosta nisi ni vidio ni cuo niti procitao .......Da bi ucestvovao u forumskim rasapravama moras se malo potkovati .Glup nisi to je cinjenica .Nisi ni zao ali lutas brate .....
Većina ovog texta stoji. Ovo da Hrvati nisu nigdje ratovali u BiH sa Srbima je moraš priznat malo lutanje sa tvoje strane (Ravno, Posavina, Jajce i taj dio, nastavak Oluje u BiH itd.).

Dobro je da si reko da su se ova dvojica sastala u Karađorđevu ne zato što se vole, nego zato što se mrze. Po dosadašnjoj tvojoj priči, a posebno zavrzlaminoj, dalo bi se zaključit da su se oni volili, da su precizno utvrdili podjelu Bosne, te da su međusobno zaratili čisto rekreativno, da bi zavarali svijet i Bošnjake.

Uostalom da li misliš da bi BiH i njena armija opstale bez pomoći Hrvatske. Šta misliš preko koje države je dolazila sva pomoć iz svijeta u BiH, bilo u naoružanju, hrani ili ostalim stvarima? Nije valjda preko Srbije? Ko je primio veliki broj izbjeglica iz BiH? Nije valjda Srbija?

Ja znam da je Tuđman bio jedno velko govno, ali da je on imao konkretan plan kako podijelit Bosnu, on bi to već na početku rata ovdje uradio. Moja vizija njegovog djelovanja je bila ta da je on najprije imao san o banovini Hrvatskoj, koju je pokušao prvo ostvariti kroz Karađorđevo, ali mislim da tamo nije bilo konkretnog dogovora. Da je on imao plan, reko bi Hrvatima da ne glasaju za nezavisnost BiH, te bi dogovorio podjelu sa Miloševićem, a to bi se dalo sredit, i Bosne ne bi bilo. Kasnije je probo nešto na svoju ruku, međutim bez uspjeha i onda uvidjevši da nema ništa od "podebljane" kifle i pod pritiskom SAD-a ulazi u savez sa bosanskom stranom.

Mnogi zbog ovih sranja tokom 93. godine, rušenja Starog mosta, Ahmića, Dretelja i sličnih stvari, zaboravljaju potpuno pozitivni uticaj Hrvatske u prošlom ratu, a to mislim da nije dobro. Mislim da istinu treba pogledat iz svih aspekata, a ne samo sa jedne tačke gledišta.
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#47

Post by finta »

cyprus wrote:
finta wrote:
cyprus wrote:Pa kako onda objašnjavate to da su Bošnjaci i Hrvati ušli u federaciju, a ne Hrvati i Srbi?

Željno iščekujem odgovor.
Pa nisu se Slobo i Fanjo sastali u Kardjordjevu zato sto se vole i da sklope
brak ...nego zato sto se mrze i da naprave rastavu jugoslavenskog braka za sva vermena ." Podjelom Bosne izmedju Hrvatske i srbije nestace svi problemi i sve povijesne razmirice izmedju Hrvata i Srba " Ovo je citat Franje Tudjmana ,( 1993 godina )citat iz glave ja pamtim kao slon.Oni su dogovorili podjelu na racun Bosne i preko bosanskih ledja .Srpsko -hrvatski rat je bio rat izmedju Hrvata i Srba do posljednjeg muslimana .Gdje su u Bosni i Hercegovini ratovali Hrvati i Srbi odnosnio Kardjic i Bobabn odnosno Franjo i Slobo .Pokusao Blaz Kraljkevic da zarati sa Srbima i likvidarili ga Susak , Boban , tuta , Franjo & com .....Ma nigdje bolan HVO i VRS nisu ratovali jednoi protiv drugih .Nesto oko mostara na pocetku dok je bio Perisic dok se nisu jos rastalili kako treba .Oni su suradjivali .I za vrijeme rata je opskrba nafte prema cetnicima bila uredna .... Da li si se ikad upitao otkud Glamoc , drvar , bosansko Grahovo da padnu poslije Oluje u hrvatske ruke a tamo je zivjelo 99 , 99 % Srba .Trampa .Zasto dati bogatu posavinu naseljenu Hrvatima za siromsne vukojebine gavrila Principa naseljene Srbima .E pa fino uzmi kartu jugoslavije i baci pogled .Pa ces onda da vidis sta su radili crtaci karata Josip Sentija i njegovo drustvo sa srpske strane .Ako hoces heceg bosnu po tim nekavim granicama banovine ( koju su dogovorili Cvetkovic i Macek 1929 ) onda moras obratiti paznju na kontinuitet teritorije bez obzira na sve .Teritorija ne smije da da se prekida .A to Bosansko Grahovo Grahovo i Drvar su tik pored hrvtske granice , a tu je bilo puno srba jer je tu i Knin u blizini i oni tuu zive stoljecima kao sto imas slivne regije uvijek i svugdje .Zasto je Bscanima i Krajisnicima podijeljeno 6 5 000 hrvatskih pasosa ? Dalje Amerkinanci su prislili Tudjmana i njegove geliptere na Washingtonski sporazum .Ti ociti ne znas da su UN pod broje 479 ?? izbacile rezoluciju da ce Hrvatsku proglasiti agresorom i da ce joj uvesti sankcije i jos puno toga ako momentalno ne povuce svoju vojsku sa teritorije BiH i prekine nametnuti rat Armiji BiH .
Hrvatska nije imala iza ledja Rusiju kao Srbija niti su Hrvati i Franjo ikad bili toliko ludi ( niti " hrabri " ) da izaberu sankcije i totalnu izolaciju, vize i vojnu intervenciju kao ludi sloba i njegova Srbija .Zato je nastao Washingtoonski sporazum i tako je nastala Pederacija .Gledao sam Franceka kako to potpisuje .Klinton ga gleda da stagod ne zajebe :-D a on kiselo vadi naliv pero i guta knedle . Ima toga jos , ali mladsicu meni se cini da si ti jako mlad i da toga dosta nisi ni vidio ni cuo niti procitao .......Da bi ucestvovao u forumskim rasapravama moras se malo potkovati .Glup nisi to je cinjenica .Nisi ni zao ali lutas brate .....
Većina ovog texta stoji. Ovo da Hrvati nisu nigdje ratovali u BiH sa Srbima je moraš priznat malo lutanje sa tvoje strane (Ravno, Posavina, Jajce i taj dio, nastavak Oluje u BiH itd.).

Dobro je da si reko da su se ova dvojica sastala u Karađorđevu ne zato što se vole, nego zato što se mrze. Po dosadašnjoj tvojoj priči, a posebno zavrzlaminoj, dalo bi se zaključit da su se oni volili, da su precizno utvrdili podjelu Bosne, te da su međusobno zaratili čisto rekreativno, da bi zavarali svijet i Bošnjake.

Uostalom da li misliš da bi BiH i njena armija opstale bez pomoći Hrvatske. Šta misliš preko koje države je dolazila sva pomoć iz svijeta u BiH, bilo u naoružanju, hrani ili ostalim stvarima? Nije valjda preko Srbije? Ko je primio veliki broj izbjeglica iz BiH? Nije valjda Srbija?

Ja znam da je Tuđman bio jedno velko govno, ali da je on imao konkretan plan kako podijelit Bosnu, on bi to već na početku rata ovdje uradio. Moja vizija njegovog djelovanja je bila ta da je on najprije imao san o banovini Hrvatskoj, koju je pokušao prvo ostvariti kroz Karađorđevo, ali mislim da tamo nije bilo konkretnog dogovora. Da je on imao plan, reko bi Hrvatima da ne glasaju za nezavisnost BiH, te bi dogovorio podjelu sa Miloševićem, a to bi se dalo sredit, i Bosne ne bi bilo. Kasnije je probo nešto na svoju ruku, međutim bez uspjeha i onda uvidjevši da nema ništa od "podebljane" kifle i pod pritiskom SAD-a ulazi u savez sa bosanskom stranom.

Mnogi zbog ovih sranja tokom 93. godine, rušenja Starog mosta, Ahmića, Dretelja i sličnih stvari, zaboravljaju potpuno pozitivni uticaj Hrvatske u prošlom ratu, a to mislim da nije dobro. Mislim da istinu treba pogledat iz svih aspekata, a ne samo sa jedne tačke gledišta.
Pa on i jeste rekao Hrvatima u BiH da ne glasaju za nezavisnost .A posto je bosanskih muslimana bilo 44 % + pokoji Hrvat i Srbin to bi bilo ispod 50 % odnosno BiH bi ostala u sastavu u Jugoslavije .e onda je katolicka crkva i hrvatska intelektulna elita skontala da je bolje nezavisna Bosna nego Velika Srbija sa Bosnom u njenom krillu koja granici sa Hrvatskom 1000 km, pa se brze bolje mijenjala odluka i na misama je recno ipak glasajte za nezavisnu BiH a poslije ..........nego idi spavati covjece u Sarajevu je 3 a.m .
i sova sovi .
graciella
Posts: 59
Joined: 05/06/2006 21:21

#48

Post by graciella »

Šandor wrote:
graciella wrote:
cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Vidiš ja se s tim izjednačavanjem nikad neću složiti. Bilo je islamizacije u svim segmentima života (to je veliko sranje) ali Alija definitivno nije imao cilj da napravi isto ono što su htjeli Srbi i Hrvati. Taj islamski pritisak nije bio toliko jak koliko neki vole da prikažu....a postepeno je popuštao već u ratu i u prvim godinama nakon rata.

Niko nije savršen. Ne tvrdim da su Bošnjaci imali čiste namjere ali poređenje sa druge dvije strane nikad neću prihvatiti. Ne zato što svoj narod doživljavam boljim od ostalih već zato što to ne odgovara činjenicama.

A tti sebe slobodno možeš nastaviti ubjeđivati da je Slobo branio Jugoslaviju ili da su se Hrvati u Kiseljaku, Vitezu, Varešu i Žepču grčevito borili za opstanak. Svakom svoje. Tako ti je kad su svi pobjednici i poraženi. :D
Problem je u tome sto se obicno Bosnjaci ne slazu sa tim a Srbi i Hrvati slazu. Interesantno.Tipicne podjele kao i uvijek.

Tiha (sto se ne bi moglo rijeci da je bila "tiha" za vrijeme rata) islamizacija je uzela narocito maha u onome trenutku kada je izgledalo da ce se drzava pocijepati i kada je doslo do sukoba i sa Hrvatima i Srbima.
Sada ti meni pricaj o cistim namjerama i ostale nebuloze a tu su bili i mudzahedini dovedeni da se bore za islamsku stvar, Alija je krenuo da pozdravlja takozvanu ABIH vjerskim i skljucivo vjerskim pozdravima, slobodno su se setali islamski misionari i bilo je vise nego ocigledno za cim tezi.
Ta ista tiha (samo mnogo proracunatija i mnogo tisa) islamizacija je nastavljena i poslije rata posto je naravno i njemu bilo jasno da cista islamska drzava u srcu Europe nema sanse.
Last edited by graciella on 20/07/2007 09:42, edited 2 times in total.
graciella
Posts: 59
Joined: 05/06/2006 21:21

#49

Post by graciella »

finta wrote:
graciella wrote:
cyprus wrote:Ja i dalje mislim da se Karađorđevu daje prevelik značaj, mnogo veći nego što je on sam to bio.
Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Kao sto rece Graciella i potvrdi a da toga jadnica u svojoj zaslijepljnosti da su svi isti , nije ni svjesna .Bravo Graciella i hvala ti .Dakle bilo je Karadjordjevo ( bila je java ) i bila je islamska Bosna kao san kao sto rece . :P
Ne uzbudjuj se djecace. To nije dobro za srce i prestani zivjeti u snu.Ako ti treba koja fotkica da te podsjeti kako je izgledala i zasto se borila takozvana ABIH rado cu ti ih pokazati.One obicno imaju instant efekat na uspavane forumase koji zive u svom filmu :-D
finta
Posts: 170
Joined: 03/07/2007 16:18
Location: express station
Contact:

#50

Post by finta »

graciella wrote:
finta wrote:
graciella wrote: Naravno da se daje prevelik znacaj sa pokusajem ublazavanja cilja koji je Alija pred sebe postavio zvan stvaranje Bosne kao islamske drzave.
Bilo je i Karađorđevo ali je takodje bio i san Bosna po ustroju na Iran.
Sva sreca sto se nista od toga nije ostvarilo. :)
Kao sto rece Graciella i potvrdi a da toga jadnica u svojoj zaslijepljnosti da su svi isti , nije ni svjesna .Bravo Graciella i hvala ti .Dakle bilo je Karadjordjevo ( bila je java ) i bila je islamska Bosna kao san kao sto rece . :P
Ne uzbudjuj se djecace. To nije dobro za srce i prestani zivjeti u snu.Ako ti treba koja fotkica da te podsjeti kako je izgledala i zasto se borila takozvana ABIH rado cu ti ih pokazati.One obicno imaju instant efekat na uspavane forumase koji zive u svom filmu :-D
Ja znam kako je izgledala i zasto se borila i jedna i druga i treca vojska .
Posalji ti meni slike Armije BiH iz 1992 a ja cu tebi poslati slike Manjace , Omarske , Keraterma , Bijeljine , Visegrada , Foce ,Zvornika , Vijecnice , Sarajeva ......Olova , Maglaja , Brckog ...gornjeg Vakufa , Prozora , Stoca , Mostara ..............sve iz 1992 . Da se na glavu nasadis nije bilo isto , nisu sve tri strane iste , obim zlocina nije ni priblizan , ciljevi nisu bili isti , nije kod bosanskih politicara i kod bosanske Armije postojao plan o potunom unistenju drugih etnickih grupa , potpunom i sistematskom ciscenju od drugih etnickih elemenata , nije postojao plan o podjeli Srbije i prikljucenju Sandzaka , nista ama bas nista se nije desavalo u isto vrijeme , zlocini koji se ne mogu porediti ne poklapaju se vremenski , ...meni bi bilo cudno da nije doslo do islamizacije i radikalizacije dijela vojnih i politickih struktura u 93 -oj kada je u 92 vec poruseno hiljadu dzamija i pobijeno i protjerano Bog te pito koliko ljudi .
Post Reply