Partija Bosanaca i Hercegovaca u osnivanju!

rashid

Post by rashid » 13/07/2007 10:49

finta wrote:
Arslan wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.

ccc :D pa i oni su bosanci i hercegovci... :D
Nisu niti ce ikad biti .Niti su Japanci Kinezi niti su Francuzi Njemci niti su Srbi i Hrvati Bosanci .Da su Srbi Bosanci zvali bi se Bosanci a ne Srbi .Molim malo logike ako je povijest i istorija koja se pisala u Bg i Zg zamaglila istinu , nije zamaglila zdrav rezon .To sto neki ljudi u Bosni i Hercegovini ne znaju sta su ni ko su nisu im krivi Bosanci nego njihovi mentori u Bg Zg .Ja sam uvijek bio i bicu BOSANAC . Onaj ko je jucer bio Bosnjak , Srbin , Hrvat moze slobodno u novo bosansko ruho pod ljiljane , bujrum .Pod zastave Repuiblike Hrvatske i Republike Srbije pod imenom Srbin i Hrvat se sakriti i traziti neke kanale entitete zajednice samouprave i slicna sranja koja su ustvari zelje bg i Zg za otimanjem teritorije Bosne i Hercegovine koja pripada jedinio i iskljucivo Bosancima i Hercegovcima nece moci preko Bosanske stranke .NE ! Dosta je bilo vise pizdarija ! Bosna i Hercegovina nema svoju himnu i zastavu ali zato u Bosni i hercegovini na svakom cosku na 70 % teritorije svira himna RH i RS i vijore se zastave susjednih drzava .Cime su Srbija i Hrvatska zaduzile Bosnu da se njiohove zastave nalaze cak i u drzavnim , opstinskim , javnim , institucijama .Cime ? Hos da ti kazem cime > Okupacijom .Eto cime .Zasto se na zgradama opcine u Banja Luci i Grudama nije vijorila zastava Socijalisticke Republike Hrvatske i SR Srbije prije rata .Mada smo svi bili u jednoj drzavi bez granica.Danas kada svi imamo svoje drzave i granice i svoje pasose zastave susjednih drzava su tu .Kako ? Ko ih je donio i na koji nacin ? Gdje su bile do 1992 . O.K.U.P.A.C.I.J.A . Na bosanskoj buducoj stranci koja ima sanse da dobije veliki broj glasova na dnevnom redu ce biti i ova tacka .Bosanska stranka kroz parlament i kroz demokratsku proceduru mora ispravljati puno toga .Uglavnom sve sto je napravljeno od 1992 ne valja .Nista ne valja sto je napravljeno.Nista u stvari nije ni napravljeno .Bijeda fasizam ,kokarde , ustase , Pavelic , Draza gdje se god okrenes .To mora ici iz ove zemlje .
to je zadatak ove stranke .Program i ciljevi moraju biti jasni .Bez ikakvih zadrski .Ceric mora znati da ako narod da glas Bosanskoj stranci njegov politicki mikrofon bice istekan iz struje .Moze samo da prica u dzamiji bez mikrofona pa ako ima tako jak glas da se cuje i vani onda svaka cast , zajebo je Pavarotija .Jednostavno receno Bosna i Hercegovina mora sa bosanskom strankom da lici na drzavu .Mi vise ne mozemo dozvoliti da nam se svi smiju a da se nasi gradjani ponizavaju i vrijdjaju i da se sa njima graniciri ponasaju kao prema marvi .Gradjani onih drzava koje su izvrsile agresiju na Bosnu i hercegovinu ulaze u nasu zemlju normalno bez problema .A mi koji nismo izvrsili agresiju niti lijevo niti desno dozivljavamo ponizenja od agresorskih drzava .Sramota .Naravno njih nije sram nego su ponosni sto nas jebu i vrijdjaju i sutaju nam torbe . Bosanskja stranka ima nacin da to rijesi u roku od 5 minuta .Kada se slovencka roba prstane kupovati i uvoziti kada Merkator dobije nalog da pakuje kofere stvari ce se promijeniti na granici .i za druge granice ima lijeka .I te kako .Bosanska stranka mora pitanje Neuma , granice na moru , dva mala otoka Klek ili kak se vec zovu , luku ploce i most o kojem se prica postaviti na dnevni red napraviti sastanak i rijesiti stvar za sat vremena a ne ovako .12 godina i nista .................imam u glavi puno toga !
Tebi svaka cast. U normalnim drzava moras trazit odobrenje da postavis neku zastavu bilo gdje. I ako ga dobijes, mora to biti pravo dobar razlog i ja mislim da moze tu biti samo dan ... i to je to.

Ja sam za! Jebeš sve one koji deru zemlju na tri djela, koji je hoče islamizirati, poustašit i početnikat :) ... bosna bosancima ... a ostali neka pakuju kofere!

pojedinac

Post by pojedinac » 13/07/2007 11:02

Partija Bosanaca i Hercegovaca

Super ideja. :thumbup:

:bih: I ja sam za. :bih:

prleitihi

Post by prleitihi » 13/07/2007 11:05

Sogan wrote:Ja znam da ce prleitihi biti za - i to 100% :lol:
ja svoju partiju imam.. :wink:

ovima želim sreću..al'.. :zzzz:

Liberalism

Post by Liberalism » 13/07/2007 11:05

Samo da je zabraniti clanstvo onima koji su trenutni ili bivsi clanovi SDA, HDZ I SDS i slicnih stranaka.

Jedan od prvih poteza trebao bi biti zahtjevanje spiskova clanova svih nacionalistickih stranaka.

Koja bi to bjezanija bila, ne bi mogao ni sa lovackim psima naci nekoga ko je bio clan SDASDSHDZ.

vaca

Post by vaca » 13/07/2007 12:10

Abu FEED el-Castro wrote:
tech10 wrote:Bas me zanima koliko bi Srba i Hrvata pristupiti ovoj stranci.
Sad cu ti ja kazat - nijedan.

Jednostavno zato sto ce to biti sve bosanci - sadasnji bosnjaci i/ili neopredjeljeni bosnjaci...

Zaključak: sipanje supljeg u jos supljije, i hajmo sve ispočetka...

:-x :oops:
Evo jedan. Ustvari jedna :-D

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2007 12:11

Ja nisam za jer ce opet 95% clanova i simpatizera te stranke biti Bosnjaci. Dakle glasacko tijelo Bosnjaka ce se opet jos vise razvodniti sa novom kvazi strankom Bosanaca i Hercegovaca. Mile ce i dalje u R.S-u dobivati 101% kao i dva HDZ-a. :roll:

SiSaJuMe

Post by SiSaJuMe » 13/07/2007 12:32

Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja nisam za jer ce opet 95% clanova i simpatizera te stranke biti Bosnjaci. Dakle glasacko tijelo Bosnjaka ce se opet jos vise razvodniti sa novom kvazi strankom Bosanaca i Hercegovaca. Mile ce i dalje u R.S-u dobivati 101% kao i dva HDZ-a. :roll:
Super ajmo onda se kolektivno ubit. Ionako nece biti promjena.

Takva jedna parija bi od mene dobila glas. Partija koja bi prvenstveno okupljala BOSANCE I HERCEGOVCE. Kad bi svi bili prvo Bosanci i Hercegovci pa tek hrvati, srbi i bosnjaci imala bi BIH buducnost. Ovako sisamo proslost.

MystiC

Post by MystiC » 13/07/2007 12:35

Smatram da je prva, glavna i najbitnija stvar koju bi stranka trebala ganjati : Uvodjenje konstitutivnog naroda "bosanac-hercegovac" u Ustav. Jer konacno bi i "normalni" srbi i hrvati mogli da kazu - evo stranke, za koju bih mogao i glasat, jer ne ubraja samo jedan nacionalni tor.
Moje licno misljenje je, da bi to trebalo biti prioritet - da vidim sta vi mislite.

P.S. Ne zaboravite da npr i u SDP-u ima "hrvata" i "srba". Sto ne bi onda i u ovoj stranci bilo? Cak ocekujem i veci nalet drugih "etnickih grupa" nego u ove trenutne stranke ;)

klif

#59 Re: Partija Bosanaca i Hercegovaca u osnivanju!

Post by klif » 13/07/2007 12:58

Odisej wrote:Nekolicina nas osniva Partiju Bosanaca i Hercegovaca ( Bosanki i Hercegovki)
Ima li zainteresovanih? :)
Mislim da bi nam postavljavač teme trebao reći nešto više o planovima osnivača ove partije.

Jer, zainteresovanih očigledno ima...

sibelius

Post by sibelius » 13/07/2007 13:03

kub lajkan wrote:Nacionalizam:

Imate dvije krave. Prije nego sto ih pomuzete, provjerite koja je "nasa".

:D
seksizam

Imate jednu kravu ali želite mlijeko od bika.

:D

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 13/07/2007 13:06

SiSaJuMe wrote:
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Ja nisam za jer ce opet 95% clanova i simpatizera te stranke biti Bosnjaci. Dakle glasacko tijelo Bosnjaka ce se opet jos vise razvodniti sa novom kvazi strankom Bosanaca i Hercegovaca. Mile ce i dalje u R.S-u dobivati 101% kao i dva HDZ-a. :roll:
Super ajmo onda se kolektivno ubit. Ionako nece biti promjena.

Takva jedna parija bi od mene dobila glas. Partija koja bi prvenstveno okupljala BOSANCE I HERCEGOVCE. Kad bi svi bili prvo Bosanci i Hercegovci pa tek hrvati, srbi i bosnjaci imala bi BIH buducnost. Ovako sisamo proslost.
U sadasnjem politickom i unutrasnjem uređenju BiH apsurdno je osnivati jos jednu građansku partiju kada se glas građanina kao takav ne broji. Licno sam za svaku građanski orjentiranu partiju bez nacionalnih predznaka ali jos jedna građanska partija ce samo razvodniti glasove pretezno Bosnjaka. To je moje licno misljenje ali svakako bih zarko volio da mi neko podastre dokaze da sam u zabludi.

DobroJutroKolumbo

Post by DobroJutroKolumbo » 13/07/2007 13:07

Ako sta bude od ovoga , ja kao buduci clan ,ako dobro prodjemo na izborima ,zahtjevam ministarsku fotelju , koznu , sa masazerom , dvd ekranom i postoljem za casu i flasu...sekretaricu i prirucnik za efikasnu otimacinu!!! :D :lol:

finta

Post by finta » 13/07/2007 13:10

SA 071 wrote:
finta wrote:Ta stranka bi bila zadnja sansa za Bosnu i Hercegovinu .Jos nesto , sto bi trebala raditi stranka .Zabraniti djelovanje zna se kojih stranaka ...gadi mi se tipkati njihova slova uglavnom svi imaju D u sredini .Ta stranka takodje mora vratiti dostjanstvo ponos bosanskom covjeku .Ta stranka mora da reagira momentalno kada se drzavljani poniozavaju na granicamna drugih drzava .Ta stranka mora napaltiti svako drvo i svaki kilovat struje koje su ukrala Hrvatska i srbija .Tuzba .Ta stranka mora traziti objasnje kako je 1991 godine iz Hrvatske uslo nekolko kamina punih jugo dinara koje su zaminjene za tvrdu valutu .Bezvrjedni papir za konvertibinu valutu .Htvatska je tada uvela hrvtski dinar a jugo dinar je morala zapaliti od unistiti a ona ga uvalila Bosni .Ko se sjeca guvernera banke bosne i Hercegovine prije rata .Hajra Balorda ...gdje je ta zena koja je odgovorna za pljacku zemlje.Ne znam detalje ali stranka Bosna i Hercegovina moja domovina " ( to je moj prijedlog za ime stranke mora aktivirati puno stvari za koje nasi neprijatelji misle da su zaboravljene i da su proslost .Traziti odgovornost svakoga za sve .Nista ama bas nista se ne amije propustiti .Niti jedan dusmanin bosanski ne smije mirno spavati .Kako se moglo desiti da se vrijeme rata kupuju dionice Alumnija iz Mostara .Ta stranka mora traziti imovinu Bosne i Hercegovine u ex Ju republikama c.Djecije selo pored Dubrovnika , cavtat , neka vila ....opcenitoi u Hrvtskoj , Sloveniji, Srbiji CG se prema imovini BIH odnose na sljedeci nacin ." To su glupi Bosanci nas sud ce nesto slagati prepraviti i to vce nama ostati .Necemo valjda njima davati pare " Toga vise ne smije biti ,Svaki peni bosanski mora se vratiti .Devizna stednja iz Ljubljanske Banke mora da se vrati .Bosna mora uvesti kontra mjere .Danasnji politicari su podmiceni i zato su police nasih trgovinma pune roobe iz Slovenije i hrvatske a nase rovbe kod njih ni za lijeka c.Njima je iz ponizernja kupovati nasu robu mada je bolja od njihove .Bosanska stranka ce njihove proizvode izbaciti naglavacke pa se neka se gorenje Televizori prodaju u Japanu a vegeta u Parizu ako iko to htjedne dzaba .
I jos milion drugih stvari .
SDA, SDP, SDS, HDZ... Da ti nisi iz SBiH??? Pa proturas ideju o "gradjanskoj" BiH po arsinima SBiH i Silajdzica???

E jesam ti sad pomogao... Sad ce svi skociti na tebe...
Evo sav sam u modricama :lol: hajde bolan , zaluto si .Sto se Silajdzica trazio bi kro parlamant njegov izgon , oduzimanje drzavljanstva i trajni izgon .Niko nije imao pravo srusiti Ustav Reublike BiH .Niko nije pravo potpisati Dayton , niko nije pravo natakariti srpskoj ime Repubilka a isti prefiks izbaciti ispred BiH. Sto se tice SDP -a njihov sam glasac dok se na sceni ne pojavi nesto bolje .SDP nema hrabrost .Nema odlucnost .SDP po svaku cijenu pravi dobri odnose sa komsilukom.To je ponizvajuce za mene .Dobri odnosi da ali po svaku cijenu NE.

finta

Post by finta » 13/07/2007 13:17

MystiC wrote:Smatram da je prva, glavna i najbitnija stvar koju bi stranka trebala ganjati : Uvodjenje konstitutivnog naroda "bosanac-hercegovac" u Ustav. Jer konacno bi i "normalni" srbi i hrvati mogli da kazu - evo stranke, za koju bih mogao i glasat, jer ne ubraja samo jedan nacionalni tor.
Moje licno misljenje je, da bi to trebalo biti prioritet - da vidim sta vi mislite.

P.S. Ne zaboravite da npr i u SDP-u ima "hrvata" i "srba". Sto ne bi onda i u ovoj stranci bilo? Cak ocekujem i veci nalet drugih "etnickih grupa" nego u ove trenutne stranke ;)
To se podrazumijeva .Samo po sebi se namece kao logicno .ako je to stranka Bosanaca i Hercegovaca rezonski je da ce oni sebe staviti kao konstitutivne , izvorni narod koji svoje ime crpi iz samog naziva drzave .Bosancu i Hercegovcu nikada niti pod bilo kakvim uvjetima ne pada napamet bilo kakva podjela .

kucuk

Post by kucuk » 13/07/2007 13:50

Utopija decki, previse je para, truda i zrtava ulozeno; u nacinalne partije, u nacionalno jedinstvo i u zastitu nacionalnih interesa da bi sad mogla opstati jedna nacionalno-mjesovita partija. I ja bih sa vama da moze.

zlatiborka

Post by zlatiborka » 13/07/2007 14:03

kucuk wrote:Utopija decki, previse je para, truda i zrtava ulozeno; u nacinalne partije, u nacionalno jedinstvo i u zastitu nacionalnih interesa da bi sad mogla opstati jedna nacionalno-mjesovita partija. I ja bih sa vama da moze.
Prvo je bila utopija, pa kad gomila ljudi krene za utopijom onda to prestaje da bude utopija i sve vise postaje moguce i stvarno, bar je istorija to dokazala! Samo treba krenuti, korak po korak, boriti se i ici naprijed.

A za pare koje su ulozene u nacionalne stranke cemo lako. Sve ce ih lopovi morati vratiti, kad tad. Mozda je dosao vakat da se pocnu graditi bajbokane za ove govnarske nacionalisticke supke! Jer ovo sto imamo bajbokana ne moze da primi sve lopove-gadove, sto su se nakotili i sjebali nam domovinu!

schnjufko

Post by schnjufko » 13/07/2007 14:19

O , NULA , NIKO < NITI JEDAN , to ce biti stranka Bosanaca i Hercegovaca( pogledaj naslov ) a ne Hrvata i Srba .
Finta ova ti vrijedi zlata

xon_sa

Post by xon_sa » 13/07/2007 14:21

Valja se prvo vratit u BiH pa se ukljucit u rad ove stranke ili ste mislili pomagat preko foruma?!

(cast izuzecima koji zive u BiH)

btw. mislim da je ideja utopisticka i da u ovom trenutku moze samo posluziti tome da bosnjaci postanu beznacajan faktor u BiH, a znamo da su oni u ovom trenutku njen jedini integrativni faktor

Ako mislite da ce se srbi i hrvati odreci svog nacionalnog identiteta na racun drzavnog grdno se varate. A cisto sumnjam da ce se i bosnjaci sada odreci svog nacionalnog identiteta za koji su se toliko dugo borili, a koji im je toliko dugo porican i zabranjivan...

karabaja-x
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

Post by karabaja-x » 13/07/2007 14:27

eno ih, u banja luci jedva cekaju da ih spasite i oslobodite od srpskih okupatora

schnjufko

Post by schnjufko » 13/07/2007 14:33

Ako ce bit stranka bosanaca i hercegovaca onda nema bosnjaka i srba i hrvata.. Cim se kaze bosnjaci integrativni faktor to je odma suplja jer su i oni u svom toru kao sto su svi ostali u torovima.
A ako se ja odricem ideje da pripadam srbima i postanem bosanac i hercegovac zasto to nebi uradili i bosnjaci

xon_sa

Post by xon_sa » 13/07/2007 14:39

schnjufko wrote:Ako ce bit stranka bosanaca i hercegovaca onda nema bosnjaka i srba i hrvata.. Cim se kaze bosnjaci integrativni faktor to je odma suplja jer su i oni u svom toru kao sto su svi ostali u torovima.
A ako se ja odricem ideje da pripadam srbima i postanem bosanac i hercegovac zasto to nebi uradili i bosnjaci
Zato sto si ti "alijin srbin" :lol:

rashid

Post by rashid » 13/07/2007 14:39

Moze li se ta strank osnovati u oba entiteta BiH ... znaci bili bi jedni u FBiH a drugi u RS. I jednog lijepog dana ... se spoje ... ko musko zensko ... kad dobro pomislim, neko ce morati razsiriti noge :)

Samo ideja ...

Sogan

Post by Sogan » 13/07/2007 14:40

Kad sam ja pred rat bio tinejdzer :D i pohadjao srednju skolu :kravata: bila je plaho popularna serija Beverly Hills 90 210 :D:D Jednog dana u naletu hormona i entuzijazma dodje jedna djeva sa idejom kako bismo i mi u razredu trebali napraviti isti takav projekAt :-) Puna mladelackog poleta krenu ona sa rafalom vizija i poput istinskog lidera probudi interesovanje razreda :-)

Sutradan se u ucionici sa svecanim drzanjem kicme i VHS-kamerom u ruci pojavljuje Aco zvani Tranzistor, moj jaran kojem skola bas i nije isla od ruke ali je eto bio tip od akcije i cudnim nagonom da rastavlja pa sastavlja tehnicke sprave :? No, prije nego smo i ustanovili da ta kamera koju mu je ostavio stric na privremenom radu u Frankfurtu, ima sjeban mikrofon pa ne mozemo racunati sa tonom u nasoj seriji, pojavio se prvi veci problem :( Pomenuta djeva, inicijator projekta, pretendirala je logicno na ulogu koja odgovara karakteru Kelly u Beverly Hillsu :D

No, nije bila jedina :shock: Momentalno se naslo jos nekoliko artistkinja sto su smatrale da stasom i bojom kose zasluzuju ulogu koja bi bila komparativna sa Kelly :D Druga grupica manje ambicioznih ali jednako strastvenih i glasnih je vec polemisala o sopstvenim adutima a la Brenda i Donna :D Za nas muskarce je bilo lako po tom pitanju jer nas nije zanimalo kakve karaktere cemo imati, hem smo znali da cemo biti ukvotirani jer nas je bilo samo cetvorica plus Aco koji se vec deklarisao kao kamerman :D

Poneko iz razreda je pokusao na trenutak prekinuti tu vec razbuktalu svadju i formiranje razlicitih struja te koalicija medju skolskim prijateljicama, povlaceci manje bitne detalje poput nasih kolektivno upitnih glumackih umjeca, nepostojanje produkcijske logistike, scenarija, manuskripte, njena sadrzaja, zapleta, intriga, raspleta... medjutim, bilo je vec kasno, revolucija je pojela svoje klince :D a ubrzo je i izbio pravi rat :(

Ne znam zasto me je ova tema o novoj stranci Bosanaca i Hercegovaca podsjetila na srednjoskolski stadium razvoja moje licnosti, ali eto, cudne su asocijacije gospodnje :D:D

rashid

Post by rashid » 13/07/2007 14:42

xon_sa wrote:
schnjufko wrote:Ako ce bit stranka bosanaca i hercegovaca onda nema bosnjaka i srba i hrvata.. Cim se kaze bosnjaci integrativni faktor to je odma suplja jer su i oni u svom toru kao sto su svi ostali u torovima.
Zato sto si ti "alijin srbin" :lol:
Nije zato sto je "alijin srbin" nego zato sto pametno razmislja!

karabaja-x
Location: mangala mangala (ako ste a big fish in a small pond, morate adoptirat a low key profile)

Post by karabaja-x » 13/07/2007 14:47

rashid wrote:Moze li se ta strank osnovati u oba entiteta BiH ... znaci bili bi jedni u FBiH a drugi u RS. I jednog lijepog dana ... se spoje ... ko musko zensko ... kad dobro pomislim, neko ce morati razsiriti noge :)

Samo ideja ...
upravo tako, neko ce nekog

Post Reply