Za koga glasati na općinskim izborima?

stara_babuskara

#26 Jasho-u odgovor

Post by stara_babuskara » 31/07/2004 19:17

Jashou bil' ti 'kkoga 'kada opljačkao kada bi mogao ?

Pravda30

Post by Pravda30 » 31/07/2004 20:35

komi wrote:
bosmen wrote:Kaže se milione a ne milijune.Jel u tvojoj banci drži milijune?Ne vidim veze Cerića i SDA.Možda nisam u toku,da nije Cerić na kojoj listi?
Kakve veze imaju milioni ili milijuni sa izborima?Jel to Musliman ne smije imati para?Zaluto si,
ne samo na temu ,nego i na forum
kako pare nemaju veze sa izborima

Cerićevi hodže po selima propovijedaju da se glasa za SDA

a kada SDA dođe na vlast daje lovu IZ

ti meni ja tebi SDA = IZ HDZ = KC SDS = PC

Izgleda da si vrlo dobro informisan.Mislim da ce se vecina diskutanata sloziti sa tim da nam izneses neke dokaze u vezi toga sto pises, ili su samo pak informacije , onako ... iz dzepa?? Ja ipak mislim da tvoje opredjeljenje za SDP, bar tako pises je porodicne prirode.

stara_babuskara

#28 Glasati za koga ?

Post by stara_babuskara » 31/07/2004 20:49

Da je Čelo Bajramović na listi ISKRENO glasala bih za njega, jer brzo bi on počistio lopove.

Vjerujem više u Čelu nego u ovu "kritičku" intelektualnu - visokoobrazovanu masu.

margareta

#29 atak na intelektualce

Post by margareta » 01/08/2004 12:46

babuskaro kuš'ba na intelektualce ?
Oni su naša uzdanica ! Čelo bi nas sve opljačkao , a ti đe njega nađe?
Vidi kako te ne tretiraju više nemaš ni jedno javljanje ćim spomenu
Čelu
s v a š t a

crazy

Post by crazy » 02/08/2004 10:47

Za Penzionere :D

crazy

Post by crazy » 02/08/2004 10:51

Sala mala :D
Necu glasati, zato sto su svi postali odvratni, niko nista nije uradio :(
Glasala sam prije dvije ili tri godine, za SDP naravno, ali onda gospodja Lagumdzija uradi, sto je uradila, okalja obraz i muzu i onima koji su glasali za muza, i ne zelim vise da glasam ni za koga, izradili su me :x
Ona stranka koja ujedini BiH, unisti entitete, i kojoj zaista bude stalo do naroda-ako takva postoji :? za nju cu glasati-kada dodje vrijeme.

Hart

Post by Hart » 02/08/2004 10:55

svakako ne za nacionaliste i komunjare :-) :-)

Drvosjeca iz Dejcica

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 02/08/2004 12:56

Ne znam za koga cu glasati ali znam za koga necu glasati. Necu glasati za one koji su nas doveli u stanje u kojem se nalazimo danas. Necu glasati za samozvane patriote, biznismene i intelektualce. Necu glasati za ljude koji ovom narodu jos proslog vijeka obecase da cemo od iduce godine zivjeti bolje, samo nisu rekli u kojem vijeku ce biti ta "bolja" godina. Da su rekli da ce ta "bolja" doci tek u 21. vijeku, vjerovatno niko ne bi glasao za njih. Kad sve oduzmem i zbrojim zaista se nema za koga glasati. :(

valterbranisarajevo

Post by valterbranisarajevo » 02/08/2004 19:01

Za SDP, iako su na granici da izgube moje povjerenje

Zato što:

poslije posljednjih izbora nisu pokazali nimalo samokriticnosti. Za poraz su krivi svi: medjunarodna zajednica, nacionalne stranke, Avaz.... To je tačno ali krivi su i oni

Zato što:

nisu ostvarili predizborno obecanje o autobusima koji ce voziti kriminalce u zatvor. Iskreno nisu napunili ni Ficu.

su kao i mnogi ostali sadili tikve sa djavolom uvlaceci se u g...... Avazu oprastajuci mu milionski dug koji je na ime poreza trebao uplatiti drzavi.

su imali jako puno katastrofalnih kadrovskih rjesenja: Vuksic, Limov, Dzuvo, Hamamdzic, Avdic, dok su ljudi kao sto je npr Bogicevic ostali po strani.

su zabili noz u ledja svom vlastitom kadru Prof Dr. Bozidaru Maticu, jednom od najbrilijantnijih intelektualaca na ovim prostorima, ne podrzavajuci njegov prijedlog Izbornog zakona..

Ipak glasacu za njih, ne zbog gore navedenih nego zbog cestitih i postenih ljudi kao sto su: Pecanac, Markovic, Imamovic.....

I ako nista zato sto je njihov simbol crvena ruza a ne vjerski ili nacionalni simbol.

hananah

Post by hananah » 02/08/2004 19:10

Ni za kog kao i obicno :-?

kame

Post by kame » 02/08/2004 20:08

Pooll, rok za registraciju je prosao. :wink:

Ali evo, dobrovoljno se nudim da ti ustupim svoje glasacko pravo. Mozes glasati s mojom licnom. 8) Ja i onako fakat ne znam kome bih dao glas. :(

Naravno, pod uslovom da ne glasas za SDP! 8-) :D :D :D

......................

Razumijem iz kojih razloga mnogi glasaju za SDP. Ali ja vise nikad svoj glas necu dati toj stranci. Jednostavno ne mogu.

Kada sam 2000. godine zaokruzio SDP (i na opstinskim i na opstim) nisam to uradio zbog onoga sto se pisalo u Avazu, Slobodnoj Bosni, Danima i zbog parole "zgrabi svoju srecu" :D . Tada je Avaz (za one koji se ne sjecaju) promovisao SDP u najboljem svijetlu.

Vjerovao sam da ce dolaskom SDP-a na vlast doci do radikalnih promjena na bolje. Iskreno sam vjerovao. To je bio jedini razlog sto sam zaokruzio SDP.

Ali, kasnije sam se gorko pokajao. I svoj glas 2002. godine dao sam SDA. Ne da bi SDA dosao na vlast vec da bi SDP otisao.

I opet, nisam za SDA glasao zbog Avaza. Inace i ne citam Avaz i dnevne novine kupujem u prosjeku jednom u petnaest dana.

Za SDA sam glasao zbog svega sto se desilo u vrijeme mandata SDP-a.

SDP je za sve probleme koje je trebalo rijesiti optuzivao SDA. Medjutim, sve te probleme SDP je legalizovao i zabetonirao ustavnim promjenama.

Kada je SDP bas kao i Adil Zulfikarpasic i Muhamed Filipovic 1991. godine pristao na "historijski sporazum" kojim se RS-u daje konacni i punopravni legitimitet. Na tim pregovorima stranka ZA BiH je optuzena za ekstremizam od strane SDP-a.

SDP je ocito zaboravio ko im je dao barem cetiri petine ukupnog broja glasova i na pregovorima o ustavnim amandmanima prakticno potpisao krhku konfederalnu zajednicu i omogucio konacnu propast BiH u blizoj buducnosti.To nije bilo ni "a" od onih amandmana koje je prihvatio Ustavni sud BiH.

Dalje, SDP je konstantno izjednacavao SDA sa SDS i HDZ. U svakom pogledu pa i kad je u pitanju rat.

Prvi covjek SDP-a je o zbivanjima u Trebinju i Banjoj Luci (07.05.2001) govorio isto onako kako se u vrijeme SFRJ govorilo o zlocinima nad bosnjacima u drugom svjetskom ratu, ili o rusenju dzamija usred Sarajeva, navodno iz urbanistickih razloga.

Tada me ostavio bez teksta. Njegovo tumacenje je bilo da su to ucinile bezazlene grupice i kao nista nije bilo organizovano.

Nakon svega sam dosao do zakljucka da je SDP sasvim sigurno gore rjesenje za BiH. Tacnije, najgore ako posmatramo sve jace stranke za koje glasaju bosnjaci.

Ako je nesto prevagnulo da 2002. godine glasam za SDA a ne za neku trecu stranku (BSP, BOSS) onda su to 60 minuta i Slobodna Bosna, medijski nastupi Senada Avdica na nekim TV kucama sa hrvatskim predznakom kada je prakticno postao isto sto i Emir Kusturica (stao je na dzelatovu stranu).

Naravno, oba medija se nisu ni osvrnula na pustanje iz zatvora Bakira Alispahica 24 sata pred izbore 2002. godine.

Oba medija su kongres SDP-a krajem te godine komentarisali onako kako niko osim njih nije.

Ponavljam, za SDA sigurno nisam glasao zbog Avaza ili Alijine izjave u kojoj je istakao kako ce glasati za Tihica. :D

Glasao sam jer sam bio kivan na SDP. I jos sam. Toliko kivan, razocaran i povrijedjen da to ne mogu opisati rijecima.

Na predstojecim izborima vjerovatno necu ni glasati. Nakon svega sto sam vidio shvatio sam da glasanje ima neku svrhu, ali da ja kao pojedinac od nje nemam skoro nikakve fajde.

Nedavno sam imao i ponudu da udjem u jednu stranku. Nakon sto sam je odbio (uz usmeno obrazlozenje) receno mi je da sam jos zelen. :( :D

Ako je tako, onda cu uvijek ostati zelen jer se sigurno nikada necu uclaniti u bilo koju stranku.

Bio bih najsretniji kada bih otisao odavde i dobio rezervnu domovinu kakvu imaju i moji "sunarodnjaci" (ne znam kako da ih drukcije nazovem).

Mislim da se ovdje moze zivjeti i osjecati normalno samo ako sam na fiksu ili ako cugam svako vece. A ja ne praktikujem niti jedno niti drugo.

Obzirom da sam trijezan 8-) jasno vidim kakva nas buducnost ceka. Ja ne zelim biti dijelom toga. I ne zelim u buducnosti ponovo proci kroz ono kroz sta sam vec prosao.

Mislim da ovdje neke stvari nikada nece profunkcionisati i da mi ostaje samo da odem. Samo u inostranstvu (Australija, Svedska, Njemacka, Austrija) mogu prestati razmisljati o onome sto me muci. A u ovoj prokletoj zemlji ne mogu.

Havoc

Post by Havoc » 02/08/2004 20:37

Zasto neki od vas nazivaju SDP komunistickom partijom? Pa to je uvreda za komunizam!! Oni nemaju pojma s komunizmom, njima je kao i drugim samo do vladanja, pa su tako osnovali alijansu s svakakvim strankama, srednjim i desnicarskim.... kako jedna kom. partija moze ici u koaliciju s nacionalistima??? Ne moze to tako. Neki od vas se moraju informirati o komunizmu. U literaturi a ne u avazu

Orbini

Post by Orbini » 02/08/2004 21:45

Otkad su to SDP-ovci komunisti?
Pitao sam to stotinu puta, i niko da mi objasni, te vjerujem da je fol u galami i promociji glupe propagande. SDP je daleko od partije snova - ali je manje zlo od nacionalista. U svakom slucaju dok "glasamo za svoje", i pod tim "svojima" imamo samo jedne, stujemo vodje i sl. - nas brod tone. Mozda je i bolje da dodirnemo dno pa da nam "svoji" i ostali lopovi izadju na nos.

Sto niko ne spomenu Stranku za BiH - oni jos nisu dobili sansu - a mislim da su zasluzili. TEk da vidimo kako li bi se oni snasli.

nineac

Post by nineac » 02/08/2004 23:15

Glasam za SDP, zato što su najbolja alternativa ovim idiotima na vasti, iako i oni imaju dobrih mana, a prva im je lijenost!
Ali, hajmo se pozabaviti ljudima koji će očito opet unesrećiti sebe i nas koji nismo glasali za SDA/HDZ/SDS!
Evo ovako:
Te tri nacionalne stranke su na vlasti od 1990 godine, potpisale su mirovni sporazum, pa su opet bile na vlasti, i u koalicijama su naravno bili u to vrijeme!
Onda, su nakratko (godinu i po) došli na vlast, malo građanske stranke, malo foteljaši, ali sve se gledalo kroz SDP! oni su uspjeli za 1 godinu napraviti bar 11.5km auto-puta, ubaciti nas u vijeće evrope, i ostale stvari koje ovi maksimalno uništavaju (zajedničke institucije)!
E sad, šta obični građanin ima od SDA?
Rupe na cesti, 46% nezaposlenih (neki govore i 60%), nigdje sa ovim pasošem nemožemo, a oni kradu Vaše poreze!
I stoga gospodo, kad aopet budete glasali za SDA/HDZ/SDS samo se zapitajte poslije, A ŠTO SAM JA GLADAN?
E trebaš biti gladan, sve dok ti je važnije da tihić kupuje poklone od 15.000 km tvojim parama, a ne da ti djete ima šta jest!

kame

Post by kame » 02/08/2004 23:27

Nineac, i SDP je bio u koaliciji sa SDS-om. Na jedan nacin, bili su u koaliciji sa PDP na drzavnom nivou, a PDP je u RS u koaliciji sa SDS-om. PDP-ov kadar je tad bio u vladi RS i na drzavnom nivou samo zbog pritiska medjunarodne zajednice da bi se stvorila prividna slika da je SDP ostvario "anacionalnu" :D koaliciju.

A Vijece Evrope, Partnerstvo za Mir, sve je to prodavanje muda za bubrege. Clanstvo u pomenutim organizacijama nece donijeti bolje sutra.

Sada standard ide na bolje (puzevim koracima) ali sve to ce pasti u vodu jer se nista sustinski ne mijenja u nasoj zemlji.

Sutra ce opet biti rat. Zato sto su osnovna pitanja ostala nerijesena. I jednog dana ce se to morati raskusurati. Tada ce opet Bosnom teci potoci krvi.

A sva ta suplja kako neka stranka moze donijeti ogroman korak naprijed je sranje. Od ekonomskog napretka nema fajde sve dok postoje preduslovi za novo krvoprolice. A postoje preduslovi, ili ih ti ne vidis?

Nece ljudi u Foci (Srbinju), Bileci, Nevesinju sutra, prekosutra zaboraviti cetovanje.

Znaci, o boljem sutra moci cemo govoriti kad jednom zauvijek rascistimo neke stvari. A sve ovo danas je samo prividna slika. Lafo sve se smiruje, sve je ok. A potrebna je samo mala iskra pa da opet bukne plamen i da se rasplamsa.

I ne, za rat nikada nije bilo potrebno dvoje.

Osim mozda prema Mahatmi Gandiju ili Dalaj-Lami.

Nacionalniid_BOSANCI

Post by Nacionalniid_BOSANCI » 03/08/2004 10:59

Ja ne mislim za sada glasati ni za koju politicku partiju jer su za moj pojam svi isti i pozicija i opozicija. Svi su izgleda tiho pristali na teritorijalnu podijelu BiH na tri dijela cime je i uspio SrpskoHrvatski projekat podijele te nase jedne i jedine domovine Bosanskohercegovackog Naroda i Nacije.

Glasacu onoga dana kada se na BiH politickoj sceni pojavi stranka koja ce imati u svom programu za cilj upisivanje u Ustav konstitutivnog Bosanskohercegovackog Narodnog i Nacionalnog identiteta (razlicitih religija. Zasto? zato sto smatram da bez osnovnih stubova jedne drzave kao sto su identiteti i ovaj gore navedeni nema zajednicke BiH. Kuca bez svog vlasnika je tudja kuca i svako ce je pokusati uzeti i podijeliti ako mu se zato pruzi prilika. Tako je i sa BiH identitetom, bez njega su drugi identiteti nama stranih drzava podijeli BiH i dijelove klapili (citaj ukrali - prisvojili) sebi.

Narodni i Nacionalni identiteti nama stranih drzava su konceptom izbacivanja iz Ustava Bosanskohercegovackog Narodnog i Nacionalnog identiteta na taj nacin za sada i uspjeli da ostvare svoj plan teritorijalne podijele BiH kao sto im je to bio i glavni cilj.

Naravno da ta eventualno nova stranka osim gore navedenog treba da promovira i druge isto tako bitne prioritete kao sto su pitanje ekonomije, socijalne garancije gradjanima kojima je to potrebno, bolesnima, invalidima, penzionerima, ucenicima, siromasnima. Onog dana kada jedna nova stranka promovira ovakav program i bude se borila za ove gore navedene ciljeve uz jos neke komplimente kao sto su demokratija, multikultura, izgradnja autoputeva, razvijanje privrede itd tada cu dati svoj glas jednoj takvoj stranci.

lutkica_lutkica

Post by lutkica_lutkica » 03/08/2004 12:54

ukratko: politicari i stranke su tu ionako samo radi novca
NE GLASAM
pametnije bi bilo da se omladina okupi u stranku sa realnim ciljevima i bez kradje novca pa da glasamo za nas... (jelde kako smijesno zvuci) jest da mi nismo takva sorta...mi bi da sve neko drugi obavi za nas...
ma bitno je da ima dovoljno heroina koga briga za politiku

margareta

#43 OPET SAVJET ZA LUTKICU

Post by margareta » 03/08/2004 17:31

Lutkice ZNAJ i HEROIN je dio politike i što dalje od "te" politike !

Superbalija

Post by Superbalija » 03/08/2004 21:31

BPS ali posto je to jedna minorna stranka onda je najbolje bojkotovati izbore i na taj nacin izkazati nezadovoljstvo kriminalnim strukturama na vlasti (i opoziciji). a zasto ne i jedna revolucija?

JBT

Post by JBT » 03/08/2004 21:58

E bas ces ih zahebati.

zenica_032

Post by zenica_032 » 03/08/2004 23:28

SDP barem su bolji od ovih seljacina na vlasti...

A stvarno nemogu shvatit ko moze glasat za ove tri nacionalne stranke pa on nije normalan ili je stvarno zivi levat.Al haj ima seljacina koji ne shvacaju nis.....

zeba1

Post by zeba1 » 05/08/2004 09:31

Od ovoliko postova samo jedan lik spomenu Stranku za BiH, zar su oni toliko marginalni? Ne kontam u čemu je fol

Edit

Post by Edit » 05/08/2004 10:36

Opcina Centar, Opcinski izbori - bez dileme

SDP
Mada, ne vidim alternativu ni na bilo kojem drugom nivou.

fudo

Post by fudo » 05/08/2004 11:40

treba glasati za jos vece lopove od ovih, kako bi za par godina mogli pricati kako nam je nekad bilo dobro, jer izgleda, samo to znamo i raditi

BusyWoman

Post by BusyWoman » 05/08/2004 12:01

SDP!

Post Reply